Kraj entiteta?

Locked
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#201 Re: Kraj entiteta?

Post by Skijaš »

MrBega wrote:
shell wrote:
MrBega wrote:U Bosni nema Hrvata,Srba i Muslimana, imaju Bosanci, pa onda mogu biti sta hoce.Srbi su u Srbiji, Hrvati su u Hrvatskoj.Tačka.Velika Tačka.
kako nema ja hrvat živim u bosni tu sam rodjen i moja prodica živi tu kao i njihova porodica i svi hrvati ..pa valjda ljudi znaju šta su..
Ne znaju.Osim katoličanstva (i putovnice), kakve ti još veze imaš s Hrvatskom?
Recimo da ne znaš puno o slonovima, ali si negdje kao načuo da legu jaja. I dođeš na forum, pročitaš kako se slonovi razmnožavaju i odmah za pajser. Jer, uvjeren si, slonovi legu jaja. A ustvari, ti si samo ograničen. Domovina Hrvata Bosne i Hercegovine je Bosna i Hercegovina, kao što na dva stabla može rasti identična sorta jabuke, tako i u dvije države može živjeti hrvatski narod.
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#202 Re: Kraj entiteta?

Post by LaBomba »

MrBega wrote:
amko76 wrote:Kojim sad nama Bošnjacima, zar nismo Bosanci :D
Ne,LaBomba je Bosnjak,ja sam Bosanac

Meni to Bosnjak i Bosanac imaju potpuno isto znacenje. Obadva pojma su samo modernizacija naziva Bosnjanin. Meni je isto, zvali me Bosnjak il Bosanac.
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#203 Re: Kraj entiteta?

Post by LaBomba »

shell wrote:
MrBega wrote:U Bosni nema Hrvata,Srba i Muslimana, imaju Bosanci, pa onda mogu biti sta hoce.Srbi su u Srbiji, Hrvati su u Hrvatskoj.Tačka.Velika Tačka.
kako nema ja hrvat živim u bosni tu sam rodjen i moja prodica živi tu kao i njihova porodica i svi hrvati ..pa valjda ljudi znaju šta su..

Mogul te samo pitat, odakle su tvoji pretci iz Hrvatske naselili BiH?
User avatar
shell
Posts: 48
Joined: 30/09/2012 13:36

#204 Re: Kraj entiteta?

Post by shell »

LaBomba wrote:
shell wrote:
MrBega wrote:U Bosni nema Hrvata,Srba i Muslimana, imaju Bosanci, pa onda mogu biti sta hoce.Srbi su u Srbiji, Hrvati su u Hrvatskoj.Tačka.Velika Tačka.
kako nema ja hrvat živim u bosni tu sam rodjen i moja prodica živi tu kao i njihova porodica i svi hrvati ..pa valjda ljudi znaju šta su..

Mogul te samo pitat, odakle su tvoji pretci iz Hrvatske naselili BiH?
moji preci su iz albanije došli u hercegovinu pa iz hercegovine u srednju bosnu ...
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#205 Re: Kraj entiteta?

Post by cigara »

shell wrote: moji preci su iz albanije došli u hercegovinu pa iz hercegovine u srednju bosnu ...
cistokrvna hrvatska loza :lol:

i ne napadajte me, jest presmjesno... "moji su preci dosli iz turske u sjevernu bosnu, odatle u sarajevo, ja sam francuz"
User avatar
shell
Posts: 48
Joined: 30/09/2012 13:36

#206 Re: Kraj entiteta?

Post by shell »

cigara wrote:
shell wrote: moji preci su iz albanije došli u hercegovinu pa iz hercegovine u srednju bosnu ...
cistokrvna hrvatska loza :lol:

i ne napadajte me, jest presmjesno... "moji su preci dosli iz turske u sjevernu bosnu, odatle u sarajevo, ja sam francuz"
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
shell
Posts: 48
Joined: 30/09/2012 13:36

#207 Re: Kraj entiteta?

Post by shell »

inače tema je bila Kraj entiteta? a ne nečija nacionalna pripadnost.
User avatar
MrBega
Posts: 150
Joined: 06/02/2011 20:05

#208 Re: Kraj entiteta?

Post by MrBega »

Recimo da ne znam,recimo da sam uključio nacional detektor, i kao što talijan u americi je prvo amerikanac, pa talijan, hocu da vidim ima li te bosanske nacije, kao sto su Bosanski Hrvati, a ne Hrvati u Bosni, isto se odnosi i na Srbe, jer ipak, na kraju, gdje god odes zovu te bosancem kako god
User avatar
shell
Posts: 48
Joined: 30/09/2012 13:36

#209 Re: Kraj entiteta?

Post by shell »

moj prijedlog za uredjenje BIH

1 nivo vlasti BIH
2 nivo vlasti 5 kantona sastavljeni od opština i RS koji je biti jedan veliki kanton sastavljen takodjer od opština
3 nivo opštine
4 mjesne zajednice

BIH gradjanska država,a gradjani nek se izjašnjavaju kako žele.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#210 Re: Kraj entiteta?

Post by mO k3 »

shell wrote: moji preci su iz albanije došli u hercegovinu pa iz hercegovine u srednju bosnu ...
bez uvrede i provokacije ,a sta si ti onda??
Bosanski katolik??
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#211 Re: Kraj entiteta?

Post by Halcyon »

Naši vrli Bosanci, sve lafo ne prebrojavaju krvna zrnca, a smaraju lika o pripadnosti narodu k'o da je u pitanju ne znam ti šta. :lol:
User avatar
shell
Posts: 48
Joined: 30/09/2012 13:36

#212 Re: Kraj entiteta?

Post by shell »

Ženski Dr.Med wrote:
shell wrote: moji preci su iz albanije došli u hercegovinu pa iz hercegovine u srednju bosnu ...
bez uvrede i provokacije ,a sta si ti onda??
Bosanski katolik??
hrvat ,preci iz hercegovine došli u srednju bosnu prije 200 god.prije toga bili u albaniji ..šta ja znam kako su se tamo izjašnjavali ,,
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#213 Re: Kraj entiteta?

Post by mO k3 »

malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik

Ako grijesim molim da me isprave ....
User avatar
shell
Posts: 48
Joined: 30/09/2012 13:36

#214 Re: Kraj entiteta?

Post by shell »

Ženski Dr.Med wrote:malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik

Ako grijesim molim da me isprave ....
nema potrebe da te ispravljam ja sam ono što jesam,ti budi što želiš svi ostali nek se zovu kako hoče i nek ostanu to što žele ako to žele, ne namečem nikome svoju vjeru i naciju ne falim ni svoje ni tudje ,niti mi je vjera i nacija nešto čime se hvalim niti se time treba hvaliti niti koga mzriti i žaliti zato što je odredjene vjere ili nacije. :-D
User avatar
MrBega
Posts: 150
Joined: 06/02/2011 20:05

#215 Re: Kraj entiteta?

Post by MrBega »

Ako je tako kako ti moze biti svejedno za RS jer tamo zivi samo nesta malo ovih tvojih i ovih njihovih, a kantoni liče na Pikasove mamurne radove u tri boje
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#216 Re: Kraj entiteta?

Post by Skijaš »

Ženski Dr.Med wrote:malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik

Ako grijesim molim da me isprave ....
Pa isto tako se i za tebe može reći da si ustvari Hrvat čiji su preci nekad davno zbog probitka u društvu primili islam. Mislim, ako ćeš ti drugima osporavati da se smatraju Hrvatima, otvaraš vrata da se negira i identitet kojeg ti smatraš svojim.
User avatar
MrBega
Posts: 150
Joined: 06/02/2011 20:05

#217 Re: Kraj entiteta?

Post by MrBega »

Skijaš wrote:Recimo da ne znaš puno o slonovima, ali si negdje kao načuo da legu jaja. I dođeš na forum, pročitaš kako se slonovi razmnožavaju i odmah za pajser. Jer, uvjeren si, slonovi legu jaja. A ustvari, ti si samo ograničen. Domovina Hrvata Bosne i Hercegovine je Bosna i Hercegovina, kao što na dva stabla može rasti identična sorta jabuke, tako i u dvije države može živjeti hrvatski narod.
Vidis da nisam neogranicen, samo mi ne ide u glavu gradjanska država bez gradjana, ispada Narodna,kao Narodna republika Kina, baška je moja želja da se srbi i hrvati osjećaju više bosancima.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#218 Re: Kraj entiteta?

Post by poznanik »

Skijaš wrote:
Ženski Dr.Med wrote:malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik. Ako grijesim molim da me isprave ....
Pa isto tako se i za tebe može reći da si ustvari Hrvat čiji su preci nekad davno zbog probitka u društvu primili islam. Mislim, ako ćeš ti drugima osporavati da se smatraju Hrvatima, otvaraš vrata da se negira i identitet kojeg ti smatraš svojim.
Sorry što ulazim nepozvan, samo pitam: Šta je kolega @Ženski sada, nakon što je, kao Hrvat, primio islam?
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#219 Re: Kraj entiteta?

Post by CSKA »

Hehe,pocela diskusija o tome kako ukinuti entitete,a zavrsila se sa nametanje drugome svoje nacije.Entiteti ce se mozda ukinuti kada BiH udje u EU,i kada malo politicke svijesti sa zapada udje u glave gradjana. Ali to je veliko mozda.
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#220 Re: Kraj entiteta?

Post by Skijaš »

poznanik wrote:
Skijaš wrote:
Ženski Dr.Med wrote:malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik. Ako grijesim molim da me isprave ....
Pa isto tako se i za tebe može reći da si ustvari Hrvat čiji su preci nekad davno zbog probitka u društvu primili islam. Mislim, ako ćeš ti drugima osporavati da se smatraju Hrvatima, otvaraš vrata da se negira i identitet kojeg ti smatraš svojim.
Sorry što ulazim nepozvan, samo pitam: Šta je kolega @Ženski sada, nakon što je, kao Hrvat, primio islam?
Pa Hrvat s krizom identiteta. Jer budimo realni, ovo je oduvijek bila samo hrvatska zemlja a Bošnjaci su nastali prije par decenija u Holiday Innu.

Naravno, to nije ono što ja kažem, ali bi to moglo biti reakcija nekog Hrvata kojeg ti uvjeravaš da nije Hrvat nego Bosanac katolik. Jer jedno opravdava drugo.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#221 Re: Kraj entiteta?

Post by quarterback »

i dodjosmo do prebrojavanja krvnih zrnaca...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#222 Re: Kraj entiteta?

Post by poznanik »

Ženski Dr.Med wrote:malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede.
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik. Ako grijesim molim da me isprave ....
Skijaš wrote:Pa isto tako se i za tebe može reći da si ustvari Hrvat čiji su preci nekad davno zbog probitka u društvu primili islam. Mislim, ako ćeš ti drugima osporavati da se smatraju Hrvatima, otvaraš vrata da se negira i identitet kojeg ti smatraš svojim.
poznanik wrote:Sorry što ulazim nepozvan, samo pitam: Šta je kolega @Ženski sada, nakon što je, kao Hrvat, primio islam?
Skijaš wrote:Pa Hrvat s krizom identiteta. Jer budimo realni, ovo je oduvijek bila samo hrvatska zemlja a Bošnjaci su nastali prije par decenija u Holiday Innu.

Naravno, to nije ono što ja kažem, ali bi to moglo biti reakcija nekog Hrvata kojeg ti uvjeravaš da nije Hrvat nego Bosanac katolik. Jer jedno opravdava drugo.
Volio bih pročitati tvoje stajalište, tvoju "reakciju". Trebam li ponoviti pitanje?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#223 Re: Kraj entiteta?

Post by mO k3 »

Skijaš wrote:
Ženski Dr.Med wrote:malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik

Ako grijesim molim da me isprave ....
Pa isto tako se i za tebe može reći da si ustvari Hrvat čiji su preci nekad davno zbog probitka u društvu primili islam. Mislim, ako ćeš ti drugima osporavati da se smatraju Hrvatima, otvaraš vrata da se negira i identitet kojeg ti smatraš svojim.
PA teoretski mogo bi reci i da sam hrvat ,ali samo teoretski
Ja nikome ne osporavam sta je ,sto se mene tice neka je eskim ....

ja musliman , rodjen u njemackoj ,ali opet nisam svabo ,ali nisam ni albanac, ni turcin i ako me vjera veze ....
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#224 Re: Kraj entiteta?

Post by Skijaš »

poznanik wrote:
Ženski Dr.Med wrote:malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede.
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik. Ako grijesim molim da me isprave ....
Skijaš wrote:Pa isto tako se i za tebe može reći da si ustvari Hrvat čiji su preci nekad davno zbog probitka u društvu primili islam. Mislim, ako ćeš ti drugima osporavati da se smatraju Hrvatima, otvaraš vrata da se negira i identitet kojeg ti smatraš svojim.
poznanik wrote:Sorry što ulazim nepozvan, samo pitam: Šta je kolega @Ženski sada, nakon što je, kao Hrvat, primio islam?
Skijaš wrote:Pa Hrvat s krizom identiteta. Jer budimo realni, ovo je oduvijek bila samo hrvatska zemlja a Bošnjaci su nastali prije par decenija u Holiday Innu.

Naravno, to nije ono što ja kažem, ali bi to moglo biti reakcija nekog Hrvata kojeg ti uvjeravaš da nije Hrvat nego Bosanac katolik. Jer jedno opravdava drugo.
Volio bih pročitati tvoje stajalište, tvoju "reakciju". Trebam li ponoviti pitanje?
Moja bi reakcija bila pozivanje na ZAVNOBiH kao na temelj moderne BiH u kojoj su tri naroda ravnopravna. Dogovor oko toga šta se i zašto dešavalo prije toga, niti je moguć niti je potreban.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#225 Re: Kraj entiteta?

Post by dudlov »

Ženski Dr.Med wrote:malo mi smijesno ,iskreno bez uvrede
Ali mislim tu je poenta tebe ama bas nista ne veze sa hrvatskom osim vjere ,ali smataras se hrvatom ,za mene si ti bosanski katolik

Ako grijesim molim da me isprave ....
Ne griješiš ti, nego onaj ko ti je to rekao.

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2
Locked