Jos jedno pitanje o Sarajevu.

The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#26

Post by The_Fluid »

dvolicnost. wrote:
Qler wrote:sta ti ba dvolicni palamudis majke ti, pa koliko imas muslimana u BL?
ne pogresno pitanje, koliko ima BOSANACA u BL????

I sta se zalite svi vi ko eto tjeraju nemuslkimane iz sa, niko ovdje nikog ne tjera, a sto neki misle da ce im biti bolje u bl nego u sa, to je njihov problem!

Nervira me sto vi svima trazite dlaku u jajetu, a ne vidite balvan u svom oku :x

Imam prijatelja kojem su u ratu srbi zarobili starog, koji je pravoslavac, i kad im je frajer pobjego, zvali ga u lukavicu, davali mu kucu, svasta nesta, ovaj im reko da se hebu i da nije lud, da napusti rodni grad! Sa njim sam bio za pravoslani bozic, castio legenda :D i nema namjeru napustati sarajevo!

Ne znam koliko ima Muslimana u Banjaluci, ali one koji se vrate, niko ne dira i normalno ljudi zive, kao i svi ostali.
U Prijedoru ima 20 000 Muslimana.
Prochitajmo ovo josh jednom. U Prijedoru je po okonchanju rata bilo manje od 1000 Boshnjaka.
Ovih 20.000 su uglavnom u zoni Kozarca, gdje su se ljudi samoinicijativno vratjali, uz sveopshtu opstrukciju tamoshnjih lokalnih vlasti. Chisto da se ne zaboravi.


No, shta je zapravo sushtina ove teme?
Osim beskonachnog rovarenja po ranama.

Hotjesh li neshto promijeniti? Netjesh.
Hotje li se Boshnjaci vratiti u Banja Luku ili Srbi u Sarajevo? Netje.
Last edited by The_Fluid on 17/01/2005 13:47, edited 1 time in total.
dvolicnost.
Posts: 33
Joined: 16/01/2005 00:52

#27

Post by dvolicnost. »

Pa i u Prijedoru (tacnije Kozarcu) je kriza, pa se se Muslimani u njega doseljavaju a ne iseljavaju:) I ucestvu u vlasti, direktori su nekih drzavnih ustanova...
Napravili ljudi puno novih kuca, dzamija, olimpijski bazen, robnu kucu, svoje fabrike...i eto, ima vise Muslimana u Prijedoru, nego Srba u Sarajevu:)

Samo, Prijedor, Kozarac nije interesantan za federalnu televiziju, jer je to pozitivan primjer:) Oni vise vole kad su incidenti:)
elsa
Posts: 193
Joined: 04/04/2003 00:00

#28

Post by elsa »

Avangardan10 wrote:
elsa wrote:Hoces adresu tih cura? REci otvoreno, nemoj okolo kole :D :D
Hoces ime i prezime? :D
pa slusaj kako je moguce u banjaluci pricat ekavski??

da nisu te tvoje jaranice mozda u srbiji
Mislim da se malo previse pravis lood. :D :D
Iz tvoje priche zakljucujem da zivis u Banja Luci i da ne pricas ekavicu.
No, vrlo dobro znas da ima ljudi koji pricaju ekavicu u Banja Luci.
I to bre znas koju ekavicu !! Vaistinu! :D
elsa
Posts: 193
Joined: 04/04/2003 00:00

#29

Post by elsa »

Avangardan10 wrote:
elsa wrote:Hoces adresu tih cura? REci otvoreno, nemoj okolo kole :D :D
Hoces ime i prezime? :D
pa slusaj kako je moguce u banjaluci pricat ekavski??

da nisu te tvoje jaranice mozda u srbiji
Ili vi smatrate da je Banja Luka u Srbiji? :roll: :roll: :roll: :roll:
Last edited by elsa on 17/01/2005 13:49, edited 1 time in total.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#30

Post by The_Fluid »

dvolicnost. wrote:Pa i u Prijedoru (tacnije Kozarcu) je kriza, pa se se Muslimani u njega doseljavaju a ne iseljavaju:) I ucestvu u vlasti, direktori su nekih drzavnih ustanova...
Napravili ljudi puno novih kuca, dzamija, olimpijski bazen, robnu kucu, svoje fabrike...i eto, ima vise Muslimana u Prijedoru, nego Srba u Sarajevu:)

Samo, Prijedor, Kozarac nije interesantan za federalnu televiziju, jer je to pozitivan primjer:) Oni vise vole kad su incidenti:)

Na obje strane imash pozitivne primjere, no i FTV i RTRS se 'trude' da ih prikazhu.

Predlazhem ti da obzirom da zhivish u Banja Luci, ti afirmativno napishesh chlanak/temu o ljudima koji su se vratili u Banja Luku ili u zapadni dio RS-a? :P
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#31

Post by blue033 »

Chat Nick wrote:
blue033 wrote:
Chat Nick wrote:Kako vi to vidite sto se dogadja po nekim vukojebinama u RS a ne vidite ono sto se dogadja ispred vaseg nosa?
Izvini sta se to desava ispred naseg nosa??? Mozda to da se za Katolicki Bozic napijem ko majka i do 5 ujutro zaglavim u udruzenju katolicke mladezi ili da sa jaranom koji je inace Srbin za Pravoslavni Bozic "pozatvaramo" sve kafane po gradu.
ja ti ne pricam o tome...
ja ti pricam o tome da ne vidis dalje od svoga nosa(sto si mi sa tvojom pricom i potvrdio)
Tacno, moj nos mi je najvazniji, a ti mi pricas o tome da znas sve ispred svacijeg nosa, blago tebi.
elsa
Posts: 193
Joined: 04/04/2003 00:00

#32

Post by elsa »

Chat Nick wrote:
Iz tvoje priche zakljucujem da zivis u Banja Luci i da ne pricas ekavicu.
No, vrlo dobro znas da ima ljudi koji pricaju ekavicu u Banja Luci.
I to bre znas koju ekavicu !! Vaistinu! :D
A sto tebe boli kako ce ljudi pricati?
Boli me znas kako briga ko kako prica! Samo ne zelim da moje dijete odrasta u Bosni gdje ce mu komsije(koje su rodjene u Bosni) pricati ekavicu i zezati se sa tri prsta. NE zelim da mi to bude prvi komsija, cisto jer ne zelim da moje dijete prodje ono sto sam ja.

A na stranu to, kako je zapanjujuche kako ti ljudi brzo pokupe tu ekavicu! Ko da su bre rodjeni s njom!
ivan de la pena
Posts: 1
Joined: 17/01/2005 13:49

#33

Post by ivan de la pena »

dvolicnost. wrote:http://64.233.183.104/search?q=cache:a4 ... 1991&hl=sr

Nacionalna pripadnost stanovništva u Sarajevu

Što se tiče nacionalne strukture, prije deset godina najviše je bilo Muslimana - 259.470, zatim Srba - 157.143, potom Jugoslavena - 56.470, Hrvata - 34.870 i, na kraju, 19.093 iz grupe "ostalih". Prema procjeni za 2001, sadašnje stanje je takvo da je najviše Bošnjaka - 318.495, zatim 44.775 Srba, 26.843 Hrvata i 10.106 onih koji žele ostati u rubrici "ostali".
gjde se dadose bosnjaci? kad je ono bio popis? ja mislim negdje na proljece, a bosnjaci su izmisljeni cirka jesen 1991...
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#34

Post by Chat Nick »

Ma ne zamjeram ja tebi nista i ja sam bio mlad i naivan...
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#35

Post by Avangardan10 »

elsa wrote:
Avangardan10 wrote:
elsa wrote:Hoces adresu tih cura? REci otvoreno, nemoj okolo kole :D :D
Hoces ime i prezime? :D
pa slusaj kako je moguce u banjaluci pricat ekavski??

da nisu te tvoje jaranice mozda u srbiji
Mislim da se malo previse pravis lood. :D :D
Iz tvoje priche zakljucujem da zivis u Banja Luci i da ne pricas ekavicu.
No, vrlo dobro znas da ima ljudi koji pricaju ekavicu u Banja Luci.
I to bre znas koju ekavicu !! Vaistinu! :D
Pa kako je moguce da od toliko banjalucana koji ne pricaju ekavski
ove tvoje jarnice progovorise ekavicu, vjerovatno se druze sa onima koji ekavski pricaju... samo takvih u banja luci nema vise od 1%


a ja mislim da ti lazes i da to radis namjerno...
al treba znat i lagat, gebels to bolje radi mala!
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#36

Post by Chat Nick »

elsa wrote:
Chat Nick wrote:
Iz tvoje priche zakljucujem da zivis u Banja Luci i da ne pricas ekavicu.
No, vrlo dobro znas da ima ljudi koji pricaju ekavicu u Banja Luci.
I to bre znas koju ekavicu !! Vaistinu! :D
A sto tebe boli kako ce ljudi pricati?
Boli me znas kako briga ko kako prica! Samo ne zelim da moje dijete odrasta u Bosni gdje ce mu komsije(koje su rodjene u Bosni) pricati ekavicu i zezati se sa tri prsta. NE zelim da mi to bude prvi komsija, cisto jer ne zelim da moje dijete prodje ono sto sam ja.

A na stranu to, kako je zapanjujuche kako ti ljudi brzo pokupe tu ekavicu! Ko da su bre rodjeni s njom!
Da to je strasna stvar, mislim ta tri prsta i ekavica...
:lol: :lol: :lol:
nevidljivi
Posts: 15
Joined: 17/01/2005 07:57

#37

Post by nevidljivi »

Bosnjaci su "izmisljeni 1991." - 1500 god. kada ste vi jos bili u Zakarpatju i skupljali korenje :lol:
elsa
Posts: 193
Joined: 04/04/2003 00:00

#38

Post by elsa »

Avangardan10 wrote:
elsa wrote:
Avangardan10 wrote: pa slusaj kako je moguce u banjaluci pricat ekavski??

da nisu te tvoje jaranice mozda u srbiji
Mislim da se malo previse pravis lood. :D :D
Iz tvoje priche zakljucujem da zivis u Banja Luci i da ne pricas ekavicu.
No, vrlo dobro znas da ima ljudi koji pricaju ekavicu u Banja Luci.
I to bre znas koju ekavicu !! Vaistinu! :D
Pa kako je moguce da od toliko banjalucana koji ne pricaju ekavski
ove tvoje jarnice progovorise ekavicu, vjerovatno se druze sa onima koji ekavski pricaju... samo takvih u banja luci nema vise od 1%


a ja mislim da ti lazes i da to radis namjerno...
al treba znat i lagat, gebels to bolje radi mala!

:lol: :lol: :lol:

JEsi pun sebe!
Govoriti mi da lezem nemas pravo. A naravno da ne lazem. NEmam preceg posla nego lagati.
Nevjerovatno ti zvuci? Pa znas ti ljudi rade nevjerovatne stvari...tako da me to ne cudi...
elsa
Posts: 193
Joined: 04/04/2003 00:00

#39

Post by elsa »

Chat Nick wrote:
elsa wrote:
Chat Nick wrote: A sto tebe boli kako ce ljudi pricati?
Boli me znas kako briga ko kako prica! Samo ne zelim da moje dijete odrasta u Bosni gdje ce mu komsije(koje su rodjene u Bosni) pricati ekavicu i zezati se sa tri prsta. NE zelim da mi to bude prvi komsija, cisto jer ne zelim da moje dijete prodje ono sto sam ja.

A na stranu to, kako je zapanjujuche kako ti ljudi brzo pokupe tu ekavicu! Ko da su bre rodjeni s njom!
Da to je strasna stvar, mislim ta tri prsta i ekavica...
:lol: :lol: :lol:
A tri prsta i ekavica su normala? Da mozda ne pricam o tebi onda? :D :D
joker
Posts: 710
Joined: 20/08/2002 00:00

#40

Post by joker »

Jao sto se zakuha!

Stvarno, ja poslom cesto odem u BL i cujem ljude kako "mesaju" ekavicu i ijekavicu.
Ruku na srce ima vise onih normalnih koji pricaju jezikom kojim su uvijek i pricali, ali nije zanemariv broj ni onih koji su se "navukli" na ekavicu (dosta njih upravo "mesa" tipa "dve hiljade druge godine smo imali dvije transe").

Ali ovdje je zanimljivo spomenuti da u BL ima veliki broj Srba koji su doselili iz CRO (dosta njih koristi ekavicu). I sad spocitava se Sarajevu doseljavanje ljudi iz Istocne Bosne, ali im ne smetaju ljudi iz Hrvatske (Hrvati pravoslavne vjeroispovjesti :-) ili hrvatski Srbi :-) ) u BL. To je ipak malo nedosljedno.

Vezano za Kozarac - Interesuje me sto odose ljudi iz Kozarca? Da nije mozda tamo bilo kakvog genocida? Kozarcani se ne vracaju bas tako masovno, ali ulazu u svoj Kozarac. Vlastiti novac. Nista RS nije ucinila za njih. Sem ono u ratu, ali to i nije bas na cast RS-u.

Peace
elsa
Posts: 193
Joined: 04/04/2003 00:00

#41

Post by elsa »

joker wrote:Jao sto se zakuha!

Stvarno, ja poslom cesto odem u BL i cujem ljude kako "mesaju" ekavicu i ijekavicu.
Ruku na srce ima vise onih normalnih koji pricaju jezikom kojim su uvijek i pricali, ali nije zanemariv broj ni onih koji su se "navukli" na ekavicu (dosta njih upravo "mesa" tipa "dve hiljade druge godine smo imali dvije transe").

Ali ovdje je zanimljivo spomenuti da u BL ima veliki broj Srba koji su doselili iz CRO (dosta njih koristi ekavicu). I sad spocitava se Sarajevu doseljavanje ljudi iz Istocne Bosne, ali im ne smetaju ljudi iz Hrvatske (Hrvati pravoslavne vjeroispovjesti :-) ili hrvatski Srbi :-) ) u BL. To je ipak malo nedosljedno.

Vezano za Kozarac - Interesuje me sto odose ljudi iz Kozarca? Da nije mozda tamo bilo kakvog genocida? Kozarcani se ne vracaju bas tako masovno, ali ulazu u svoj Kozarac. Vlastiti novac. Nista RS nije ucinila za njih. Sem ono u ratu, ali to i nije bas na cast RS-u.

Peace
:) :) :) Peace! :) :) :)
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#42

Post by Chat Nick »

elsa wrote:
:) :) :) Peace! :) :) :)
O, moj boze... :roll:
elsa
Posts: 193
Joined: 04/04/2003 00:00

#43

Post by elsa »

Chat Nick wrote:
elsa wrote:
:) :) :) Peace! :) :) :)
O, moj boze... :roll:
Dusa im zakuhat! :D :D :D
botulin
Posts: 83
Joined: 14/01/2005 01:43
Location: Seher Sarajevo
Contact:

#44

Post by botulin »

dvolicnost. wrote:Ne znam koliko ima Muslimana u Banjaluci, ali one koji se vrate, niko ne dira i normalno ljudi zive, kao i svi ostali.
U Prijedoru ima 20 000 Muslimana.
dze? pod zemljom... :zzzz:
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#45

Post by margareta »

Kao konstitutivan narod u Bosni i Hercegovini, srpski narod ima legitimno pravo i interes da samostalno odlučuje o svojoj sudbini ....
..........

RS je očuvanje

stepena državnosti i subjektiviteta RS

u okvirima Dejtonskog sporazuma,

borba za ravnopravan položaj srpskog naroda

na medjunarodnoj političkoj sceni,

borba za ravnopravnost svih gradjana u Republici Srpskoj

i Bosni i Hercegovini
Kako se Botulin zove tvoja "DRZAVA"?
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#46

Post by addem »

Pa logicno je da ce se Srbi selit u Srbiju a Hrvati u Hrvatsku. Ako gledas popise stanovnistva iza drugog svjetskog rata moze se primjetit kako se broj Srba i Hrvata smanjivao. Isto je logincno da ce se Sandzaklije naseljavat u Bosni i da ce ici iz Srbije. Svako svome jatu tako je oduvjek bilo.
Post Reply