Damir Niksic - ESPo

Sve o lokalnim izborima, strankama, kandidatima...
piupiu

#226 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu » 03/08/2020 12:55

high_volume wrote:
03/08/2020 01:38
Sa "zelenim temama", svojom strankom Nikšić mora poći od manjih predmeta i manjih "pobjeda" u smislu ostvarivanja ciljeva i programa te stranke i rješavanja ekoloških problema našeg društva. Predmet po predmet, da ga ljudi upoznaju, da shvate značaj njegove politike i najprije značaj tih političko-zelenih pobjeda, i tek nakon nekoliko godina može olekivati i progresiju stranke i veću politilku zastupljenost, i samim time i veću političku moć. Treba samo imati strpljenja i ne padati i posrtati pod udarcima protivnika, koji će, sigurno je, koristiti sva sredstva da mu nanese poraz. Pa evo i na ovoj temi, već ih ima takvih... :(
Ljudi se polako bude, naš veliki problem je sujevjerje, loše obrazovanje, drčnost i to što volimo narodne ljude tipa Memića. On se narodu svidja i kad im u facu pljuje kroz rupe u zubima dok im krade iz očiju. A Damir im je kreten, lud i budala. Damiru treba malo vremena da premosti taj jaz... od konceptualne lude do čovjeka kojeg ozbiljno shvataju, treba mu malo PR-a i nekih sitnih promjena. Inače je izuzetno pametan (što ne znači da je i street-smart, lukav, manipulativan i zao... kakvima, opet, naš narod lako nasjedne).

BHCluster

#227 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster » 03/08/2020 18:56

Evo cim se vrati sa odmra.

ExNihilo
Nindža revizor

#228 Re: Damir Niksic - ESP

Post by ExNihilo » 04/08/2020 05:04

piupiu wrote:
22/07/2020 06:54
ExNihilo wrote:
22/07/2020 01:26
piupiu wrote:
21/07/2020 23:19

Kako znaš da vrši utaju poreza?
Kada je započela furtutma sa freelancerima, Damir je javno izašao i rekao da je, između ostalog, i on dobio poziv da se javi u PU. Poziv su dobivali isključivo ljudi koji akontacije poreza na dohodak po osnovu prihoda od freelancerskih aktivnosti nisu pravovremeno izmirili prema državi.

Nadalje, Damir preko svog YT kanala i društvenih mreža prodaje slike. S obzirom da nije registrovan za navedenu djelatnost (a ovaj navod sam provjerio u Registru poslovnih subjekata Bosne i Hercegovine) Damir akontacije poreza na ostvareni prihod ne može ni uplatiti, jer uopće nije registrovan, čime ne samo da vrši utaju poreza, nego i prekršaj obavljanja neregistrirane djelatnosti, za koji su Zakonom o obrtu i srodnim djelatnostima (član 112.) predviđene zasebne kazne.

Jesam li odgovorio na tvoje pitanje?
Donekle. Kako prodaje slike preko FB i YT kanala? Ja ga godinama pratim i do sada nisam upratila niti jednu sliku ili aktivnost prodaje ovim putem? Mislim, vjerovatno je do mene, pa me sad to fakat zanima?
Pa bit će da ga nisi pratila takvo aktivno, ipak. Ja sam Damirov rad pratio od samog početka, još od vremena kada je snimao interesantne konceptualne skečeve, a ne tek "niđe na svijetu" logoreje i srodna blebetanja. Bio je zaista zanimljiv dok je skečevima istraživao mentalitet ovog podneblja.

Samim tim, dovoljno vremena sam utukao prateći njegov content, ali ne paušalno, nego baš prateći, da se jasno sjećam perioda kada je satirao prodajom preko svog kanala. Međutim, kako sam davno lupio unsubscribe dugme, tamo nekada kada je stepen ljigavosti i oportunizma premašio dobar ukus, Damir mi više nije pod radarom.

Tako da sam se nemalo iznenadio, nakon što uđoh na kanal, i vidjeh da isti sada sadrži svega 200-tinjak videa. Back in my days, što bi se reklo, Damir je bio drugo ime za hiperprodukciju, a kanal je imao hiljade videa. Izgleda da je politička karijera polučila reviziju sadržaja. Naravno, ne treba naglašavati da su videi u kojima Damir tuši svoju robu, također, sklonjeni, pa sam se na trenutak zabrinuo da gornju tvrdnju neći imati čime potkrijepiti.

Međutim, ispostavit će se, Damir nije najoštrija alatka u šupi. Umjesto da je nepoželjne videe stavio na private, on se odlučio za unlisted opciju. Naime, kada se YT video stavi kao unlisted, on nestaje sa kanala i nije dostupan za pretraživanje, ali mu se i dalje može pristupiti ako posjedujemo direktni link. Na moju sreću, jedan takav video slao sam prijatelju, što znači da mi je ostao zapisan. Rado ću ga podijeliti ovdje.

20 KM + 5 maraka poštarine. A ništa PDV, Damire, aa? :D

Tako da, dopustit ćeš mi, sada kada sam odgovorio na sva tvoja pitanja, da ponovim moje pitanje: zašto podržavati čovjeka koji je utajom poreza i obavljanjem neregistrovane djelatnosti oštetio državu koja ga hrani?

doremifa wrote:
22/07/2020 14:07
piupiu wrote:
ExNihilo wrote:

Kada je započela furtutma sa freelancerima, Damir je javno izašao i rekao da je, između ostalog, i on dobio poziv da se javi u PU. Poziv su dobivali isključivo ljudi koji akontacije poreza na dohodak po osnovu prihoda od freelancerskih aktivnosti nisu pravovremeno izmirili prema državi.

Nadalje, Damir preko svog YT kanala i društvenih mreža prodaje slike. S obzirom da nije registrovan za navedenu djelatnost (a ovaj navod sam provjerio u Registru poslovnih subjekata Bosne i Hercegovine) Damir akontacije poreza na ostvareni prihod ne može ni uplatiti, jer uopće nije registrovan, čime ne samo da vrši utaju poreza, nego i prekršaj obavljanja neregistrirane djelatnosti, za koji su Zakonom o obrtu i srodnim djelatnostima (član 112.) predviđene zasebne kazne.

Donekle. Kako prodaje slike preko FB i YT kanala? Ja ga godinama pratim i do sada nisam upratila niti jednu sliku ili aktivnost prodaje ovim putem? Mislim, vjerovatno je do mene, pa me sad to fakat zanima?
On je to cuo negdje i vidio, naravno ne zna gdje ali je siguran da je negdje bilo. Pricao mu je i jaran a i kolegica mu je isto rekla ali ne moze da se sjeti tacno sta
Osta ti popišan, jarane. :D
Last edited by ExNihilo on 04/08/2020 05:19, edited 1 time in total.

karanana

#229 Re: Damir Niksic - ESP

Post by karanana » 04/08/2020 05:14

20 KM sa pdv-om. ma haj prodo 3 majice, nije islo, oprostice mu se. sad je on kao ateista ili sta vec? a probio se sa if i wasnt muslim.

doremifa

#230 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa » 04/08/2020 08:00

ExNihilo wrote:
04/08/2020 05:04
piupiu wrote:
ExNihilo wrote:

Pa bit će da ga nisi pratila takvo aktivno, ipak. Ja sam Damirov rad pratio od samog početka, još od vremena kada je snimao interesantne konceptualne skečeve, a ne tek "niđe na svijetu" logoreje i srodna blebetanja. Bio je zaista zanimljiv dok je skečevima istraživao mentalitet ovog podneblja.

Samim tim, dovoljno vremena sam utukao prateći njegov content, ali ne paušalno, nego baš prateći, da se jasno sjećam perioda kada je satirao prodajom preko svog kanala. Međutim, kako sam davno lupio unsubscribe dugme, tamo nekada kada je stepen ljigavosti i oportunizma premašio dobar ukus, Damir mi više nije pod radarom.

Tako da sam se nemalo iznenadio, nakon što uđoh na kanal, i vidjeh da isti sada sadrži svega 200-tinjak videa. Back in my days, što bi se reklo, Damir je bio drugo ime za hiperprodukciju, a kanal je imao hiljade videa. Izgleda da je politička karijera polučila reviziju sadržaja. Naravno, ne treba naglašavati da su videi u kojima Damir tuši svoju robu, također, sklonjeni, pa sam se na trenutak zabrinuo da gornju tvrdnju neći imati čime potkrijepiti.

Međutim, ispostavit će se, Damir nije najoštrija alatka u šupi. Umjesto da je nepoželjne videe stavio na private, on se odlučio za unlisted opciju. Naime, kada se YT video stavi kao unlisted, on nestaje sa kanala i nije dostupan za pretraživanje, ali mu se i dalje može pristupiti ako posjedujemo direktni link. Na moju sreću, jedan takav video slao sam prijatelju, što znači da mi je ostao zapisan. Rado ću ga podijeliti ovdje.

Tako da, dopustit ćeš mi, sada kada sam odgovorio na sva tvoja pitanja, da ponovim moje pitanje: zašto podržavati čovjeka koji je utajom poreza i obavljanjem neregistrovane djelatnosti oštetio državu koja ga hrani?

doremifa wrote:
22/07/2020 14:07
piupiu wrote:

On je to cuo negdje i vidio, naravno ne zna gdje ali je siguran da je negdje bilo. Pricao mu je i jaran a i kolegica mu je isto rekla ali ne moze da se sjeti tacno sta
Osta ti popišan, jarane. :D
Ako dobro pratim.diskusiju rekao si da je prodavao SLIKE preko YT i društvenih mreža a stavio si dokaz da je prodavao majice. Vidi, razumijem da tebi razlika nije jasna, obojena platna su i majica i slika, ali ipak postoji mala razlika nama drugima.
Nedavno je Damir stavio na Facebook kako neki slovenski pjevač nosi njegovu majicu (ili barem majicu sa onim "To niđe na svijetu nema) tako da je to tačno, ili je prodavao prije pa prestao ili jos uvijek prodaje. Međutim ako se vratimo na početak i pitanje od piupiu, a da ti ne bi ispao maliciozni lažov i plaćenik kakvim te mnogi smatraju, nađi molim te klipove s YT ili te njegove postave gdje aktivno "tuši" svoje slike ili prihvati činjenicu lažeš maliciozno samo pitanje da li namjerno ili nenamjerno

piupiu

#231 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu » 04/08/2020 13:32

@ExNihilo U pravu si, ovo sam propustila, a i nisam ga toliko intenzivno pratila. I šta misliš, koliko je Damir poreza utajio na ovim majičicama?

doremifa

#232 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa » 04/08/2020 16:31

piupiu wrote:
04/08/2020 13:32
@ExNihilo U pravu si, ovo sam propustila, a i nisam ga toliko intenzivno pratila. I šta misliš, koliko je Damir poreza utajio na ovim majičicama?
Čini mi se da je exnihilo rekao da je DN prodavao SLIKE preko YT i drustvenih mreza

Horcrux

#233 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Horcrux » 04/08/2020 16:53

Ovi ljudi sto pitaju za porez i slike i majice - pretpostavljam da kad vam dodje moler ili nekakav majstor da vi s njim ugovor potpisujete?

Sta vi ustvari hocete? Meleka u politici?

doremifa

#234 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa » 04/08/2020 17:10

Horcrux wrote:
04/08/2020 16:53
Ovi ljudi sto pitaju za porez i slike i majice - pretpostavljam da kad vam dodje moler ili nekakav majstor da vi s njim ugovor potpisujete?

Sta vi ustvari hocete? Meleka u politici?
Oni hoće da kažu da je isto ako je netko zavrnuo drzavu na par majica (ako je) i ako je netko zavrnuo drzavu za par milijardi eura donacija (ako je).
Sve je to isto te po njima ne treba izlaziti uopće na izbore.
To je otprilike poruka koju pokušavaju već godina utuviti u glavu neukim ljudima

un1ted

#235 Re: Damir Niksic - ESP

Post by un1ted » 04/08/2020 17:13

Biti ce isto kada se budu osuđivali isto i vršila naplata kao i od svih nas. Zasto bi bilo ko od nas platio porez prije ovih

Image

doremifa

#236 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa » 07/08/2020 08:13

Baš svašta

Rockefeller

#237 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Rockefeller » 07/08/2020 08:53

Oooo Sarajevooo :bih:

doremifa

#238 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa » 07/08/2020 08:58

Rockefeller wrote:
07/08/2020 08:53
New Yoooork
Rooooma

Rockefeller

#239 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Rockefeller » 07/08/2020 09:22

doremifa wrote:
07/08/2020 08:58
Rockefeller wrote:
New Yoooork
Rooooma
Zasto ovaj nije zvao policiju?

doremifa

#240 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa » 07/08/2020 09:28

Rockefeller wrote:
07/08/2020 09:22
doremifa wrote:
07/08/2020 08:58
Rockefeller wrote:
New Yoooork
Rooooma
Zasto ovaj nije zvao policiju?
Ako mene pitaš, ne znam da li je zvao ili nije zvao a ako nije zvao nemam pojma zašto nije zvao a ako je zvao ne znači da su oni izašli što isto tako ne znači da ako ovaj nije zvao da nije zvao neko drugi (malo Čamparenja)

Rockefeller

#241 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Rockefeller » 07/08/2020 09:34

:lol:

:mrgreen:

ExNihilo
Nindža revizor

#242 Re: Damir Niksic - ESP

Post by ExNihilo » 29/08/2020 16:44

ExNihilo wrote:
04/08/2020 05:04
piupiu wrote:
ExNihilo wrote:

Ja bih samo da skrenem pažnju kako je video iz mog gornjeg posta Damira sada promijenio na private, pa isti više nije dostupan javnosti. :D

To sugerira dvije stvari. Prva je da Damir prati ovu temu. A druga je da nastavlja brisati trag komercijalne aktivnosti na društvenim mrežama, odnosno utaje poreza.

Damire, zagovorniče socijalne pravde, ljevičaru naš, plati porez. :thumbup:

putokaz1

#243 Re: Damir Niksic - ESP

Post by putokaz1 » 29/08/2020 17:09

Kad smo kod poreza
Vidi se da neke firme nepostoje ili su pod Stečajem,dug je star još od prije PDVa,i jasno je da je NENAPLATIV
Idemo sad na ESP i DN
Njegova stranak će, recimo, preći Prag u 5-10 Općina u FBIH
E nek to bude 8 Vijećnika,njih ,bar 7 se očekuje da će ići uz 4 orku,ali Jedan al vrijedan može skliznit u SDA
On je poznat znamo ko je kakav je ,ali njegove ljude neznamo,možda je SDA već ubacila svoje kadrove njemu na liste

MaksprotivMarksa

#244 Re: Damir Niksic - ESP

Post by MaksprotivMarksa » 29/08/2020 20:55

Dobice ruke u opcini Centar i to je to. 2

putokaz1

#245 Re: Damir Niksic - ESP

Post by putokaz1 » 29/08/2020 21:30

MaksprotivMarksa wrote:
29/08/2020 20:55
Dobice ruke u opcini Centar i to je to. 2
Ako budu dvojica od velikog povjerenja Damirovog valjda neće skliznut

drndalo

#246 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo » 30/08/2020 16:56

Zar nisu desnicari ti koji insistiraju na poreskoj drzavi ? A ne ljeve komunjare...

Ja mislim.da ce u sve 4 FBiH Opstine preci prag i imati 1-2 vijecnika.

doremifa

#247 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa » 30/08/2020 18:40

drndalo wrote:
30/08/2020 16:56
Zar nisu desnicari ti koji insistiraju na poreskoj drzavi ? A ne ljeve komunjare...

Nadam se, ako sta ne zajebu do izbora imaju moj glas

ExNihilo
Nindža revizor

#248 Re: Damir Niksic - ESP

Post by ExNihilo » 30/08/2020 18:48

drndalo wrote:

Ko tradicionalno traži veća socijalna izdavanja, "besplatno" zdravstvo, veću ulogu države na polju regulacije, što se prevodi u veće izdatke? Lijevi ili desni?

A onda postaviš pitanje čime se sve to plaća, i dobio si odgovor ko insistira na porezima.

doremifa

#249 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa » 30/08/2020 21:07

ExNihilo wrote:
30/08/2020 18:48
drndalo wrote:

Ko tradicionalno traži veća socijalna izdavanja, "besplatno" zdravstvo, veću ulogu države na polju regulacije, što se prevodi u veće izdatke? Lijevi ili desni?

A onda postaviš pitanje čime se sve to plaća, i dobio si odgovor ko insistira na porezima.
Sda

drndalo

#250 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo » 30/08/2020 21:25

ExNihilo wrote:
30/08/2020 18:48
drndalo wrote:

To je u principu standardna suplja [email protected] raje... Ono za sta su oni od smanjenja poreza, je smanjenje poreza za par % bogatih u stanovnistvu, kad svakako ogromna vecina od 70% sitno-srednje klase placa glavninu poreza u poreskoj masi neke zemlje... Posebno je interesantno kada se “white trash” uhvati argumenata privatnog poduzetnistva i antisocijalizma, a pri tome su sami primaoci soc.pomoci, ili su na granici iste, ali pricaj im o americkom snu i puskama... I pri tome ogroman broj njih samih nemaju rjeseno npr.zdravstveno...

Post Reply