Damir Nikšić - all about - ESPo

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#526 Re: Damir Niksic - ESPo

Post by madner »

JoseMujica wrote: 29/11/2020 14:23
madner wrote: 29/11/2020 11:31 Dosta izgovora, tako su govorili da se nece niko vezati dok nisu poceli kazne.

Ide brzo kada se opali po dzepu, plus cijena alternativa je ispod ili kao i cumur, tako da teorija ne stoji.
čuj teorija...uzmi digiton, papir i olovku pa obiđi stovarišta + prodavnice opreme (peći) i probaj sve to što ti treba, oprema + gorivo za jednu zimu, ukalkulisati u npr. prosječnu platu u Pederaciji

ti ko da na Poljinama živiš :roll:
Pa nije ni cumur djaba, pec/klima/bojler jeste investicija, ali je i zdravstvo trosak svima nama.

Da zivim na Poljinama ne bi imao problem, ovako sa drugim ljudima sa djecom stojim u kolonama svakog vikenda. :D
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#527 Re: Damir Niksic - ESPo

Post by doremifa »

JoseMujica wrote: 29/11/2020 14:26
drndalo wrote: 29/11/2020 13:47 Samo da se podsjetimo ko je jedini TIBRI rekao NE...

i četvorka saglasna za ovo...kako je bilo u Hastahani jesu se i tu svi našli?

ima još jedna lijepa ekološka građevina u sred grada, benzinska pumpa kod stadiona Koševo ( Ul. Patriotske lige, gdje je picerija Dundee), koju kako čujem gradi jedna od glavnih finansijerki NS
Ako me dobro sjecanje sluzi, danasnji NIPovci su glasali da se Hastahana proda a ostali iz cetvorke su glasali protiv
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#528 Re: Damir Niksic - ESPo

Post by JoseMujica »

madner wrote: 29/11/2020 17:10
JoseMujica wrote: 29/11/2020 14:23
madner wrote: 29/11/2020 11:31 Dosta izgovora, tako su govorili da se nece niko vezati dok nisu poceli kazne.

Ide brzo kada se opali po dzepu, plus cijena alternativa je ispod ili kao i cumur, tako da teorija ne stoji.
čuj teorija...uzmi digiton, papir i olovku pa obiđi stovarišta + prodavnice opreme (peći) i probaj sve to što ti treba, oprema + gorivo za jednu zimu, ukalkulisati u npr. prosječnu platu u Pederaciji

ti ko da na Poljinama živiš :roll:
Pa nije ni cumur djaba, pec/klima/bojler jeste investicija, ali je i zdravstvo trosak svima nama.

Da zivim na Poljinama ne bi imao problem, ovako sa drugim ljudima sa djecom stojim u kolonama svakog vikenda. :D
pa uzmi papir i olovku i digiron glede energenata da ne lupaš iz glave i vidjećeš da je ćumur najjeftinija roba

a i bez toga ćeš znati štaje najjeftinije...izađi pred kuću i pomiriši havu :D empirija druže je jača od svake teorije :lol:
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#529 Re: Damir Niksic - ESPo

Post by HomeSweetHome »

Ova najava zabrane cumura je odlicna ideja i uz adekvatan prateci Akcioni plan se moze realizovati u nekom vremenskom roku od 3-5 godina. Nista ne moze preko noci, normalno. Da ce biti lako - nece, zato i jeste odlazeca vlada odlucila sada taj vruc krompir gurnuti u ruke novoj vladi. Sada nova vlada treba biti dzek i prihvatiti to.
Nisam strucnjak, ali smatram da Akcioni plan treba da obuhvata ne samo - zabrani cumur - nego neke sveobuhvatne mjere koje ce pomoci da se ljudi presaltaju na ekoloski prihvatljive energente. Pored toga, treba da ima i mjere za druge nacine smanjenja zagadjenja. Pritom ne mislim samo na subvencije za ugrozene kategorije drustva, nego i na temeljite reforme u opcinskoj administraciji koje ce olaksati (i administrativno, i finasijski) legalnu gradnju, jer smatram da je ilegalna gradnja ogroman problem, pored ostalog, i za problem zagadjenja. Dalje, mislim da je potrebno napraviti dobar i efikasan sistem legalizacije postojecih ilegalnih objekata. Drugo, mora se rijesiti pitanje upotrebe vllastitih obnovljivih izvora energije u individualnim stambenim objektima, zasto ne? Mislim da ovo kod nas uopste nije regulisano. Neko odnekud mora poceti. Mora se ukljucivati i strozija kontrola velikih zagadjivaca, okolinske dozvole su se haman svele samo na "plati naknadu" i plati izradu izvjestaja mom jaranu koji je na listi ovlastenih da ti napravi izvjestaj. Helou, nije smisao toga da se plati naknada, nego da imas uvid ko je taj ko je veliki zagadjivac i da mu odredjujes mjere pomocu kojih ce to zagadjenje smanjiti. Moze se mnogo toga uraditi na ovom pitanju, ako ima imalo politicke volje i sluha. Ako misle da nemaju para za to, neka smanje KCUS izdvajanja i od toga finansiraju prvu fazu tog nekog plana. Prvo jer KCUS ionako ne daje uslugu koju placamo, drugo zato sto ce se smanjenjem zagadjenja u buducnosti smanjiti i stvarna potreba za izdvajanjem u zdravstveni sistem.
Zagadjenje smatram medju top 5 prioriteta i mislim za Damira koji, ako nista, stalno truni o tome i utice na svijest ljudi, treba biti mjesta na politickoj sceni.
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#530 Damir Nikšić - all about

Post by Dzematlija »

"Jesam za ovu vladu, ali ne po cijenu Ustava i parlamentarne republike. Dužan sam biti suzdržan, osim ako će moj glas biti presudan", zaključio je Nikšić.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/damir-n ... /210105078

Damir je idealan da radi stvari i proziva kada niko drugi ne smije. Idealan je za pokrenuti tabu teme. Ali tip definitivno nije za kompromis i sa njim nažalost teško da se može sarađivati na bilo čemu. Jednostavno je previše isključiv.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#531 Re: Damir Nikšić - all about

Post by breuer »

što, skroz korektno ovo što je naveo...
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#532 Re: Damir Nikšić - all about

Post by Dr. Kuca »

Jos 2 godine pa cemo se pozdraviti sa ovim sizofrenikom.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#533 Re: Damir Nikšić - all about

Post by addem »

2 godine i cao. Proci ce kao sto mu je stranka prosla.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#534 Re: Damir Nikšić - all about

Post by Control panel »

Dzematlija wrote: 05/01/2021 15:06
"Jesam za ovu vladu, ali ne po cijenu Ustava i parlamentarne republike. Dužan sam biti suzdržan, osim ako će moj glas biti presudan", zaključio je Nikšić.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/damir-n ... /210105078

Damir je idealan da radi stvari i proziva kada niko drugi ne smije. Idealan je za pokrenuti tabu teme. Ali tip definitivno nije za kompromis i sa njim nažalost teško da se može sarađivati na bilo čemu. Jednostavno je previše isključiv.
Damir je budaletina.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#535 Re: Damir Nikšić - all about

Post by Control panel »

zar nema vec tema o ovom pajacu?

:?:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#536 Re: Damir Nikšić - all about

Post by Control panel »

Control panel wrote: 05/01/2021 15:30 zar nema vec tema o ovom pajacu?

:?:
damir-niksic-espo-t158243.html


Ima


:D
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#537 Re: Damir Nikšić - all about

Post by doremifa »

Control panel wrote: 05/01/2021 15:27
Dzematlija wrote: 05/01/2021 15:06
"Jesam za ovu vladu, ali ne po cijenu Ustava i parlamentarne republike. Dužan sam biti suzdržan, osim ako će moj glas biti presudan", zaključio je Nikšić.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/damir-n ... /210105078

Damir je idealan da radi stvari i proziva kada niko drugi ne smije. Idealan je za pokrenuti tabu teme. Ali tip definitivno nije za kompromis i sa njim nažalost teško da se može sarađivati na bilo čemu. Jednostavno je previše isključiv.
Damir je budaletina.
Mnogi ga ne mogu shvatiti
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#538 Re: Damir Nikšić - all about

Post by Control panel »

doremifa wrote: 05/01/2021 15:38
Control panel wrote: 05/01/2021 15:27
Dzematlija wrote: 05/01/2021 15:06
https://www.klix.ba/vijesti/bih/damir-n ... /210105078

Damir je idealan da radi stvari i proziva kada niko drugi ne smije. Idealan je za pokrenuti tabu teme. Ali tip definitivno nije za kompromis i sa njim nažalost teško da se može sarađivati na bilo čemu. Jednostavno je previše isključiv.
Damir je budaletina.
Mnogi ga ne mogu shvatiti
van politike je OK, u politici je katastrofa. i njegov je problem što on ne konta da je zastupnik i da se neke stvari ne rješavaju javno.
time samo praviš još veću štetu.

al' eto neka ja njega ne shvatam. ako će ti biti lakše.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#539 Re: Damir Nikšić - all about

Post by nosara »

Fino im je obrazlozio. Nije realno. :D

Nek' im Gojer posalje Srba. :lol:
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#540 Re: Damir Nikšić - all about

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 27/01/2021 15:47, edited 1 time in total.
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#541 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by video »

Mislim da se on vise i nezajebava ;-)

Oko meda biti a med ne lizati nije nimalo laHko.

Na kraju bakade bi da njemu oci ispadose za tim istim medom!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#542 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by tempuser »

Nikšić važi kao nekog progresivnog, ubrbanog lika, ispravlja krive Drine, tjera principe bla, bla, bla, ali ga je danas sam sebi zaćero pod prečku!
Kao takav i po političkoj orjentaciji za koju se deklariše, Nikšić bi trebao biti iznad nacionane strukture ministara i da posmatra saziv vlade isključivo kao skup sposobnih ili nesposobnih ljudi bez obzira na neka ustavna određenja. Jok, on će radi lične promocije, korištenja SKS za svoje perforanse i glumatanja vječitog buntovnika insistirati na nacionalnom ključu.
Po istom principu, niko u opštini Centar nije glasao za Srđana Mandića zato što je Srbin, nego zato što je Srđan Mandić. Ni on sam nije izabran u SKS jer je Bošnjak nego kao Damir Nikšić kandidan SDP-a i bio bi jednako izabran da se zvao Hrvoje Gospodnetić!
Na kraju krajeva, nezavisni kandidati su predložili svoju ministricu, što nisu nahvatali neku iz reda srpskog naroda?!
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#543 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by doremifa »

tempuser wrote: 05/01/2021 17:58 Nikšić važi kao nekog progresivnog, ubrbanog lika, ispravlja krive Drine, tjera principe bla, bla, bla, ali ga je danas sam sebi zaćero pod prečku!
Kao takav i po političkoj orjentaciji za koju se deklariše, Nikšić bi trebao biti iznad nacionane strukture ministara i da posmatra saziv vlade isključivo kao skup sposobnih ili nesposobnih ljudi bez obzira na neka ustavna određenja. Jok, on će radi lične promocije, korištenja SKS za svoje perforanse i glumatanja vječitog buntovnika insistirati na nacionalnom ključu.
Po istom principu, niko u opštini Centar nije glasao za Srđana Mandića zato što je Srbin, nego zato što je Srđan Mandić. Ni on sam nije izabran u SKS jer je Bošnjak nego kao Damir Nikšić kandidan SDP-a i bio bi jednako izabran da se zvao Hrvoje Gospodnetić!
Na kraju krajeva, nezavisni kandidati su predložili svoju ministricu, što nisu nahvatali neku iz reda srpskog naroda?!
Šteta što ljudi lupetaju svašta. Kvote (nacionalne, religijske, rodne) su napravljene da se te manjine zastite i tako je svugdje u demokratskom svijetu. Minimum toliko žena, minimum toliko gay osoba, minimum toliko crnaca, minimum toliko... i sve to u građanskim državama. Evo recimo u Hrvatskoj imaju kvote za Srbe i još neke manjine
User avatar
Nowicki
Posts: 267
Joined: 07/05/2020 15:20

#544 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by Nowicki »

Valjda nije dobio ono što je očekivao pa na ovaj način hoće da pokaže da je i njegov glas bitan. U intervjuu na BHT1 početkom decembra je govorio da očekuje neku poziciju u vladi ili javnim preduzećima. Spominjao je ministarstvo kulture i Zavod za kulturno historijsko naslijeđe.
https://www.youtube.com/watch?v=_LIFpp0IKuE
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#545 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by doremifa »

Nowicki wrote: 05/01/2021 18:05 Valjda nije dobio ono što je očekivao pa na ovaj način hoće da pokaže da je i njegov glas bitan. U intervjuu na BHT1 početkom decembra je govorio da očekuje neku poziciju u vladi ili javnim preduzećima. Spominjao je ministarstvo kulture i Zavod za kulturno historijsko naslijeđe.
https://www.youtube.com/watch?v=_LIFpp0IKuE
Moguće, uz tog razloga ne treba poštivati Ustav ako sam te dobro razumio?
User avatar
Nowicki
Posts: 267
Joined: 07/05/2020 15:20

#546 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by Nowicki »

doremifa wrote: 05/01/2021 18:07
Nowicki wrote: 05/01/2021 18:05 Valjda nije dobio ono što je očekivao pa na ovaj način hoće da pokaže da je i njegov glas bitan. U intervjuu na BHT1 početkom decembra je govorio da očekuje neku poziciju u vladi ili javnim preduzećima. Spominjao je ministarstvo kulture i Zavod za kulturno historijsko naslijeđe.
https://www.youtube.com/watch?v=_LIFpp0IKuE
Moguće, uz tog razloga ne treba poštivati Ustav ako sam te dobro razumio?
Slažem se za Ustav al' se bojim da je to samo paravan, da je u igri interes.
DonieBrasco
Posts: 15521
Joined: 31/08/2016 16:09

#547 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by DonieBrasco »

A sta je on to ocekivao da bude ministar ni manje ni vie, a kompetencije to nista ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#548 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by tempuser »

doremifa wrote: 05/01/2021 18:02
tempuser wrote: 05/01/2021 17:58 Nikšić važi kao nekog progresivnog, ubrbanog lika, ispravlja krive Drine, tjera principe bla, bla, bla, ali ga je danas sam sebi zaćero pod prečku!
Kao takav i po političkoj orjentaciji za koju se deklariše, Nikšić bi trebao biti iznad nacionane strukture ministara i da posmatra saziv vlade isključivo kao skup sposobnih ili nesposobnih ljudi bez obzira na neka ustavna određenja. Jok, on će radi lične promocije, korištenja SKS za svoje perforanse i glumatanja vječitog buntovnika insistirati na nacionalnom ključu.
Po istom principu, niko u opštini Centar nije glasao za Srđana Mandića zato što je Srbin, nego zato što je Srđan Mandić. Ni on sam nije izabran u SKS jer je Bošnjak nego kao Damir Nikšić kandidan SDP-a i bio bi jednako izabran da se zvao Hrvoje Gospodnetić!
Na kraju krajeva, nezavisni kandidati su predložili svoju ministricu, što nisu nahvatali neku iz reda srpskog naroda?!
Šteta što ljudi lupetaju svašta. Kvote (nacionalne, religijske, rodne) su napravljene da se te manjine zastite i tako je svugdje u demokratskom svijetu. Minimum toliko žena, minimum toliko gay osoba, minimum toliko crnaca, minimum toliko... i sve to u građanskim državama. Evo recimo u Hrvatskoj imaju kvote za Srbe i još neke manjine
Kako ćeš štititi nacionalne interese manjina i insistirati na kvotama kad deklarativno zalažeš za društvo bez nacionalih, vjerskih, rasnnih itd kategorija i podjela?! Zašto bi društvu u kojem vlada jednakopravnost spolova trebala min kvota žena itd? U podjeljenim društvima treba kvota radi zaštite nečijih interesa.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#549 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by nosara »

Imas ustav koji krsis, sutra ces se pozivati na isti. U najmanju ruku sizofreno.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#550 Re: Damir Nikšić - all about - ESPo

Post by doremifa »

tempuser wrote: 05/01/2021 18:19
doremifa wrote: 05/01/2021 18:02
tempuser wrote: 05/01/2021 17:58 Nikšić važi kao nekog progresivnog, ubrbanog lika, ispravlja krive Drine, tjera principe bla, bla, bla, ali ga je danas sam sebi zaćero pod prečku!
Kao takav i po političkoj orjentaciji za koju se deklariše, Nikšić bi trebao biti iznad nacionane strukture ministara i da posmatra saziv vlade isključivo kao skup sposobnih ili nesposobnih ljudi bez obzira na neka ustavna određenja. Jok, on će radi lične promocije, korištenja SKS za svoje perforanse i glumatanja vječitog buntovnika insistirati na nacionalnom ključu.
Po istom principu, niko u opštini Centar nije glasao za Srđana Mandića zato što je Srbin, nego zato što je Srđan Mandić. Ni on sam nije izabran u SKS jer je Bošnjak nego kao Damir Nikšić kandidan SDP-a i bio bi jednako izabran da se zvao Hrvoje Gospodnetić!
Na kraju krajeva, nezavisni kandidati su predložili svoju ministricu, što nisu nahvatali neku iz reda srpskog naroda?!
Šteta što ljudi lupetaju svašta. Kvote (nacionalne, religijske, rodne) su napravljene da se te manjine zastite i tako je svugdje u demokratskom svijetu. Minimum toliko žena, minimum toliko gay osoba, minimum toliko crnaca, minimum toliko... i sve to u građanskim državama. Evo recimo u Hrvatskoj imaju kvote za Srbe i još neke manjine
Kako ćeš štititi nacionalne interese manjina i insistirati na kvotama kad deklarativno zalažeš za društvo bez nacionalih, vjerskih, rasnnih itd kategorija i podjela?! Zašto bi društvu u kojem vlada jednakopravnost spolova trebala min kvota žena itd? U podjeljenim društvima treba kvota radi zaštite nečijih interesa.
Kao što sam već rekao šteta što ljudi lupetaju svašta.
Post Reply