Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Moderator: O'zone

Locked
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#826 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by AtillaS »

Federacija prepustila odluke kantonima, kantoni neće odlučiti ništa. Tako je i bolje.

Vranić u KS mora uvijek nešto da naprđuje pa kaže razmišlja da uvede na skijalištima ovu VPT smijuriju. :?
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#827 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Edin H. »

Trolate bez veze obožavaoci lika i djela Mirnesa Ajanovića. :oops:

Minimalan je broj osoba koji se ne bi smjeli vakcinisati - u biti se radi o osobama koje imaju alergijsku reakciju na neku od komponenata vakcine, čak se vakcina preporučuje osobama sa kompromitovanim imunim sistemom poput osoba sa HIV-on, jer je rizik od covida zbog oslabljenog imunog sistema kudikamo veći nego rizik od vakcine

https://www.healthline.com/health-news/ ... 19-vaccine
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#828 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by DrugaGimnazija »

Pitanje: "Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju?"

Odgovor: "Vakcinisati se i tako zastititi sebe i svoju okolinu."

Ne vidim sta je tu toliko komplikovano da se treba raspravljati na preko 30 stranica...
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#829 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by zabac kermit »

DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 01:11 Pitanje: "Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju?"

Odgovor: "Vakcinisati se i tako zastititi sebe i svoju okolinu."

Ne vidim sta je tu toliko komplikovano da se treba raspravljati na preko 30 stranica...
Jel ne vidis jer si sljep pored ociju ili ne vidis sto ne zelis da vidis?
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#830 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by DrugaGimnazija »

zabac kermit wrote: 03/12/2021 01:18
DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 01:11 Pitanje: "Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju?"

Odgovor: "Vakcinisati se i tako zastititi sebe i svoju okolinu."

Ne vidim sta je tu toliko komplikovano da se treba raspravljati na preko 30 stranica...
Jel ne vidis jer si sljep pored ociju ili ne vidis sto ne zelis da vidis?
Vidim vrlo dobro, ali mislim da su argumenti protiv vakcine suludi.

Svi smo mi (ti, ja, i svi ostali na ovom forumu) primili veliki broj vakcina od 1 godine zivota, pa nadalje i svi ostadosmo zivi. I do sada se niko nije sjetio da se buni, zapitkuje sta je u vakcini, a sad odjednom fama u vezi jedne vakcine, i to u trenutku kad milioni ljudi umiru sirom svijeta.

Ko je tu slijep pored ociju?!
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#831 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by mognjen »

Milioni umiru sa koronom, preciznije. Takodje, ogroman postotak je 60+ godina, a oni su osjetljiva kategorija kad se radi i o gripi, samo što niko nije vodio evidenciju kao sad, 28 dana od pozitivnog testa, umro od korone.

Vakcina bi trebala da bude prvenstveno da se zaštite stariji, a ne sredstvo prisile i zaključavanja. Korona ostaje, misliš da će se vakcinacijom istrijebiti ? Ovakvim odobravanjem samo daješ političarima i farmaceutima da upravljaju našim životima, kao da su oni jedini kompetentni da to čine. Koliko je umrlo ljudi zbog suludih mjera i koliko će još umrijeti, uticaj na psihu i mentalno zdravlje, ekonomski i razni drugi segmenti. Ne umire se samo od korone, niti će se umirati, što prije to shvatiš bolje za tebe.
User avatar
canvra888
Posts: 4244
Joined: 09/07/2021 15:03

#832 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by canvra888 »

Iako nisam ni antivaxx ni provaxx (mada više naginjem ka vakcinisanju), mislim da se niko ne bi trebao prisiljavati na vakcinu.

I sām sam roditelje podsticao na to prije nego što su se vakcinisali, dok se ja lično još nisam vakcinisao. Prebolio sam covid-19 u martu i nimalo, nimalo ugodno iskustvo. Nisam ni za trenutak sumnjao u ozbiljnost bolesti niti omalovažavao i prije nego što sam se ja zarazio. Zato i imam jedno pitanje za antivaxxere, kako mislite da se završi ova pandemija bez vakcinacije?

Međutim, ono s čim ja imam problem je nelogičnost u VTP pravilima, ne samo kod nas nego bilo gdje u svijetu.

Fakt je da se i vakcinisan i nevakcinisan kao i prethodno preboljeli mogu zaraziti, a i prenijeti zarazu drugome. Kako onda potvrda o vakcinaciji/preboljenom covidu mogu biti na istom nivou kao svjež test, koji je do prije masovne vakcinacije bio norma za ulazak (na) bilo gdje/šta? To stvarno ima odlike čiste propagande, a ne logikom vođene kampanje. Isto tako jako umobolno da ponegdje na zapadu (bilo je instanci) da vakcinisani npr. mogu pristupiti nekom eventu bez apsolutno ikakvih drugih mjera zaštite (maska, distanca). Gdje je tu logika? Sve su to potencijalna žarišta, jer svi ti vakcinisani mogu prenijeti dalje viruse ostalim vakcinisanim, a ti vakcinisani ostalim nevakcinisanim. Uredu, jest da ne bi trebali imati teži oblik bolesti vakcinisani, ali i dalje nisi spriječio širenje bolesti, nego si ga ohrabrio na neki način sa tim nelogičnim pristupom.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#833 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by GandalfSivi »

zabac kermit wrote: 03/12/2021 00:51
Better Man wrote: 26/11/2021 18:06

Loše je da jedan šarlatan sa kupljenom diplomom nam soli pamet, a znamo da je do jučer bio vozač kamiona i autobusa. Pa onaj ko nesmije primiti vakcinu, neće je ni primiti. I sve ostalo se zna, pa se zna ko smije a ko ne smije primiti određenu vakcinu.
On sarlatan sto upozorava na realnost a vi koji to ignorisete niste :-)
Da uopste ne ulazim u Covid dubioze. Mirnes nije sarlatan, Mirnes je idiot. Od zalaganja za podjelu Bosne odmah poslije rata, preko cuvene izjave da je Alija na samrti rekao cuvajte mi Mirnesa, do ocitog kriminala kada je sa Balijagicem uhvacen da ucjenjuju vlasnika pekare. Jebo idiota, pa da nastavimo…
User avatar
darius_maximus
Posts: 3221
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#834 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by darius_maximus »

Hasan_AlFa wrote: 02/12/2021 22:15
Gledaj, nadam se da ce biti civilizovana rasprava, da neces potezati moju frisku registraciju, jer vas gledam vec dugo vremena, da nece bit “vid’ mu glove” jer je moja sasvim normalna, I td..

Direktni odgovor na tvoj post:
Mozes imati bilo kakvo misljenje o Mirnesu, ali kada je ovo u pitanju dobro se pripremio i tesko da je nesto „promasio“. Gledao sam one njegove video poruke i , za razliku od drugih koji mlate o „gloginje“, on je bio konkretan: zvanicni dokumenti I zakoni. Mnogima ovdje, koji bi drugacije od sebe zatvarali da ne kazem i ubijali, ne moze da udje u glavu da se samo zakonom mogu regulisati ovakve stvari, ne fantomskim uredbama i sjednicama kriznih stabova. Mnogi ovdje zloupotrebljavaju ono da se ustavom zagarantovana prava mogu ograniciti. Jeste, ali kome i kako. Pa na primjer kriminalcima se moze oduzeti sloboda, ali samo na osnovu zakona i pojedinacnog sudskog postupka. U suprotnom ne bi mogli ni jednog kriminalca zatvoriti. Ne moze se pojaviti neki celo iz nekog kriznog staba i narediti kucni pritvor za cijele grupe stanovnistva jer on ima takvo misljenje. I tako dalje, da ne tusim ...

Dvije stvari koje si direktno naveo:
1. Cinjenica je da obolijevaju i jedni i drugi, to je cinjenica jer imas i jedne i druge i po bolnicama i po kucama u izolaciji. Zvanicni narativ je sada da vakcina stiti samo od razvoja tezeg oblika oboljenja. Ali i jedni i drugi mogu biti prenosioci, dakle tu nema razlike.
2. Ovdje nisi u pravu. Krvna grupa na vozackoj dozvoli je samo po pojedinacnom zahtjevu I, (umjesto da bude besplatno), moras platiti odredjivanje krvne grupe I unos u dozvolu. Obavezne vakcinacije za djecu su odredjene zakonom I trazi se potvrda o tome. Hoce li traziti potvrdu o vakcinaciji protiv npr. zute groznice za dijete, hoce li pitati jeli vakcinisano? U licnom je interesu saopstiti alergije koje ima dijete. Posaljes dijete alergicno na kikiriki u obdaniste, ako znaju nece mu dati da jede kikiriki. Ali, hoce li tebe kad dovedes dijete u vrtic pitati imas li neku, na primjer, STD? (Ne nadji se uvrijedjen, siguran sam da je tu sve OK, uostalom nije moja briga, a svakako bi to bio tajni medicinski podatak.)
Iako imam jako loše mišljenje o Mirnesu, pokušao sam stvarno poslušati onaj video.
Pazi, kada čuješ da čovjek ne zna tri rečenice tečno sastaviti i da ne zna pročitati što je sam pripremio, moram priznati da ne ohrabruje, niti izgleda validno (sve i da jeste).

Što se tiče one dvije tačke:
- Problem nije u prenosiocima, problem je u ozbiljnosti simptoma. Ako su ti svi radnici u firmi vakcinisani, neće morati 4 sedmice u bolnicu i kod Sebije na respirator, nego će (uglavnom) uz blage simptome nakon 10 dana izaći iz izolacije. Također, što veći broj vakcinisanih, to će generalno biti manji broj ozbiljnih slučajeva, manji udar na zdravstvo i ostale grane (vratit ću se na ovo)
- Nisam ja rekao da te ne mora neko pitati za te informacije, nego da te može pitati i pita. Čitava poenta Mirnesove priče je da te ne može niko ni pitati ništa, jer je to narušavanje privatnosti. Realno govoreći, mnogo stvari se ne smije pitati, ali se utvrdi vrlo lako u stvarnosti. Od toga će sutra ovisiti hoće li neko negdje dobiti posao ili ne, koliko god se to nekome sviđalo ili ne.

Međutim, sve ovo je manje-više nebitno.
Sada ću nabrajati neke stvari, a ti mi možeš reći šta nije istina (ili, s čim se ne slažeš):

- u BiH, dvije mjesne zajednice ne bi se mogle dogovoriti o nekom većem dobru, kamoli kantoni ili entiteti
- kada je svijet gledao da smanji teret koji je pao na zdravstvene radnike, naše reakcije su bile "ko doktore jebe, svakako je sve štela i korupcija, neka se snalaze"
- kada se donosile odluke o maskama, poštovao je ko je htio u Sarajevu (nije haman niko nikog mogao natjerati i bila je najveća čast ispričati gdje je neko nekog zajebao da ne stavi masku), dok su pola sata od Sarajeva npr. na Jahorini i ostalim skijalištima kafane bile pune k'o šipak
- narod ne vjeruje nijednoj državnoj instituciji, ni policiji, ni sudstvu
- narod voli korupciju više nego hljeba se najesti
- država BiH je haman sve svoje postojeće zakone svakako kopirala po EU šablonima
- država BiH će nastaviti raditi šta god joj EU kaže
- država BiH je totalno neodrživa finansijski bez vanjskih para
- država BiH je u evropskim okvirima nebitna k'o lanjski snijeg i niko se pretjerano zbog nas neće počešati
- država BiH pojma nema šta se dešava u njenim okvirima svakako, jer nema pravi broj vakcinisanih u drugim državama (garantujem da je desetine hiljada državljana BiH vakcinisano u Srbiji, na primjer)
- narod koji hoće da radi vani, makar sezonske poslove u HR, morat će se vakcinisati, htio, ne htio (i za ovo znam da su čitave firme iz BiH vodile radnike u Beograd na vakcinaciju)
- narod koji hoće da se bavi sportom, itd. morat će se vakcinisati, jer neće moći putovati po sportskim takmičenjima

Na osnovu ovoga, možemo zamisliti sljedeće scenarije:
1. Mirnes jeste/nije u pravu, ali se ipak uvede obaveza vakcinacije (ili Covid-potvrde)

Niko živ neće tužiti svog poslodavca, jer ne vjeruje sudu i državnim organima.
Narod svakako nema posla i neće ugrožavati poslove zbog toga.
Neki će poslodavci muljati, u saradnji s radnicima i nikog neće biti briga, dok će neki poslodavci davati otkaze i nikog neće biti briga.

2. Mirnes jeste/nije u pravu, i ne uvede se obaveza vakcinacije (ili Covid-potvrde)

Narod koji se htio vakcinisati se vakcinisao.
Narod koji hoće da radi, putuje itd. po svijetu morat će se vakcinisati.
Ostaje mali broj ljudi koji se neće vakcinisati i koji je nebitan i državi BiH i svijetu.

Kao što vidiš, u realnim konstelacijama je sasvim nebitno je li Mirnes u pravu ili nije.
Svijet ide dalje i svijet će usloviti nas kako da se ponašamo.

Ko neće da se vakciniše, ili ko neće da radi vani i putuje, neće se ni vakcinisati.
Mi zakone provesti ne možemo i da hoćemo, a narod uglavnom neće ništa i radi kako mu kurcu ćeif, jer smo mi grupa plemenskih zajednica koje samo gledaju kako zajebati one druge.

Ko hoće da se vakciniše je to svakako već odradio.

U realnosti mi ne određujemo ništa, nego ćemo se morati prilagoditi, kao država BiH, svijetu i donositi odluke koje su u skladu s tim (Covid-potvrde, itd.). U realnosti je to našem narodu svakako sve nebitno, jer mi ne znamo kuda gonimo, hoćemo li ratovati, imati plina i hoćemo li sutra moći kupiti kilu krompira i država će se uvijek truditi da što manje talasa, kako bismo svi mogli mirno da skapamo u ovoj kaljuži.

Ako ćeš moje lično mišljenje:
Mirnesa je neko navratio da ovo radi
Mirnes nije u pravu i država će prilagoditi zakone kako hoće/bude primorana (kao što je Austrija uradila)

Opet, sve ovo je sasvim nebitno, jer mi nit' smo luk jeli nit' luk mirisali.
Last edited by darius_maximus on 03/12/2021 03:53, edited 1 time in total.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#836 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by zabac kermit »

DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 01:28
zabac kermit wrote: 03/12/2021 01:18

Jel ne vidis jer si sljep pored ociju ili ne vidis sto ne zelis da vidis?
Vidim vrlo dobro, ali mislim da su argumenti protiv vakcine suludi.

Svi smo mi (ti, ja, i svi ostali na ovom forumu) primili veliki broj vakcina od 1 godine zivota, pa nadalje i svi ostadosmo zivi. I do sada se niko nije sjetio da se buni, zapitkuje sta je u vakcini, a sad odjednom fama u vezi jedne vakcine, i to u trenutku kad milioni ljudi umiru sirom svijeta.

Ko je tu slijep pored ociju?!
Ti jer ocigledno da nemas pojma cim poredis te vakcine koje su se godinama razvijale i ove sto su nastale preko noci.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#837 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by zabac kermit »

GandalfSivi wrote: 03/12/2021 02:15
zabac kermit wrote: 03/12/2021 00:51
On sarlatan sto upozorava na realnost a vi koji to ignorisete niste :-)
Da uopste ne ulazim u Covid dubioze. Mirnes nije sarlatan, Mirnes je idiot. Od zalaganja za podjelu Bosne odmah poslije rata, preko cuvene izjave da je Alija na samrti rekao cuvajte mi Mirnesa, do ocitog kriminala kada je sa Balijagicem uhvacen da ucjenjuju vlasnika pekare. Jebo idiota, pa da nastavimo…
Aha i zbog toga mu ne treba vjerovat kad javno iznosi dokaze-zakone?
Sega si.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#838 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by nosara »

Koliko vakcina je maksimum, ili nema veze?
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#839 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by zabac kermit »

Jarane ja bi ih primio odjednom 50 i to u vrat da znam kako me nece opalit srce za koji mjesec,godinu,mozdani,da necu dobit vodu u plucima i tako te sitne stvari na koje se ne treba obazirat,jelte, jer nicim nije zagarantovano da ti se to nece desit,pa treba bit ovca jebiga i reci ma jebo to sve daj da ja primim pa sta bog da.Mimo svega ista te i ne stiti od same zaraze osim sto navodno govore da ces prezivit 100% ako se zarazis. :lol:

Aha znaci prezivljavanje,makar hodo ko zombi bitno je da sam ziv :lol:

Kakvih ovde ima pametnjakovica i mudraca kontaju ako su se vakcinisali da su studirali medicinu pa znaju bolje od same struke sta treba a sta ne.Odraz naseg drustva.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3221
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#840 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by darius_maximus »

zabac kermit wrote: 03/12/2021 09:24 Jarane ja bi ih primio odjednom 50 i to u vrat da znam kako me nece opalit srce za koji mjesec,godinu,mozdani,da necu dobit vodu u plucima i tako te sitne stvari na koje se ne treba obazirat,jelte, jer nicim nije zagarantovano da ti se to nece desit,pa treba bit ovca jebiga i reci ma jebo to sve daj da ja primim pa sta bog da.Mimo svega ista te i ne stiti od same zaraze osim sto navodno govore da ces prezivit 100% ako se zarazis. :lol:

Aha znaci prezivljavanje,makar hodo ko zombi bitno je da sam ziv :lol:

Kakvih ovde ima pametnjakovica i mudraca kontaju ako su se vakcinisali da su studirali medicinu pa znaju bolje od same struke sta treba a sta ne.Odraz naseg drustva.
Nisi samo ti u pitanju, ali, molim vas, prestanite s argumentom kako "slušate struku" i ostale gluposti.
Na svakog doktora koji kaže da se ne treba vakcinisati ima 100 doktora koji kažu da se treba vakcinisati (Ja, i?).

Jedina razlika između jednih i drugih doktora su predrasude i strah pojedinaca.
Čovjek će uvijek poslušati onu osobu koja govori ono što već misli i tako sebi stvoriti alibi za djelovanje.
Nije, dakle, niko sjeo i pročitao sve argumente obje strane, nego je svako našao onog koji svira ono što hoće da čuje i drži se toga k'o p'jan plota.
Ti, recimo, ne vjeruješ državama, establišmentu, itd. pa ti više leže ovi doktori "odmetnici", jer oni sigurno nemaju razlog lagati i prevariti te.

Pošto su obje strane sigurno barem djelimično u pravu u vezi nekih dijelova, istina je vjerovatno negdje između.
Opet, nije da je bitno i čitav argument je totalno neupotrebljiv jer nijedna strana neće priznati da su drugi doktori možda u pravu, tako da vas molim da se ne razbacujete tim doktorima kao da vam je do objektivnog mišljenja stvarno stalno, samo vam "oni anamo" ne daju da dokažete istinu...
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#841 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by zabac kermit »

darius_maximus wrote: 03/12/2021 09:48
zabac kermit wrote: 03/12/2021 09:24 Jarane ja bi ih primio odjednom 50 i to u vrat da znam kako me nece opalit srce za koji mjesec,godinu,mozdani,da necu dobit vodu u plucima i tako te sitne stvari na koje se ne treba obazirat,jelte, jer nicim nije zagarantovano da ti se to nece desit,pa treba bit ovca jebiga i reci ma jebo to sve daj da ja primim pa sta bog da.Mimo svega ista te i ne stiti od same zaraze osim sto navodno govore da ces prezivit 100% ako se zarazis. :lol:

Aha znaci prezivljavanje,makar hodo ko zombi bitno je da sam ziv :lol:

Kakvih ovde ima pametnjakovica i mudraca kontaju ako su se vakcinisali da su studirali medicinu pa znaju bolje od same struke sta treba a sta ne.Odraz naseg drustva.
Nisi samo ti u pitanju, ali, molim vas, prestanite s argumentom kako "slušate struku" i ostale gluposti.
Na svakog doktora koji kaže da se ne treba vakcinisati ima 100 doktora koji kažu da se treba vakcinisati (Ja, i?).

Jedina razlika između jednih i drugih doktora su predrasude i strah pojedinaca.
Čovjek će uvijek poslušati onu osobu koja govori ono što već misli i tako sebi stvoriti alibi za djelovanje.
Nije, dakle, niko sjeo i pročitao sve argumente obje strane, nego je svako našao onog koji svira ono što hoće da čuje i drži se toga k'o p'jan plota.
Ti, recimo, ne vjeruješ državama, establišmentu, itd. pa ti više leže ovi doktori "odmetnici", jer oni sigurno nemaju razlog lagati i prevariti te.

Pošto su obje strane sigurno barem djelimično u pravu u vezi nekih dijelova, istina je vjerovatno negdje između.
Opet, nije da je bitno i čitav argument je totalno neupotrebljiv jer nijedna strana neće priznati da su drugi doktori možda u pravu, tako da vas molim da se ne razbacujete tim doktorima kao da vam je do objektivnog mišljenja stvarno stalno, samo vam "oni anamo" ne daju da dokažete istinu...
A koga da slusam tebe ili komunalce mozda?Normalno da prvo vjerujem sebi pa onda doktorima koje djele moje misljenje,nije to jedan doktor.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3221
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#842 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by darius_maximus »

zabac kermit wrote: 03/12/2021 10:23
darius_maximus wrote: 03/12/2021 09:48

Nisi samo ti u pitanju, ali, molim vas, prestanite s argumentom kako "slušate struku" i ostale gluposti.
Na svakog doktora koji kaže da se ne treba vakcinisati ima 100 doktora koji kažu da se treba vakcinisati (Ja, i?).

Jedina razlika između jednih i drugih doktora su predrasude i strah pojedinaca.
Čovjek će uvijek poslušati onu osobu koja govori ono što već misli i tako sebi stvoriti alibi za djelovanje.
Nije, dakle, niko sjeo i pročitao sve argumente obje strane, nego je svako našao onog koji svira ono što hoće da čuje i drži se toga k'o p'jan plota.
Ti, recimo, ne vjeruješ državama, establišmentu, itd. pa ti više leže ovi doktori "odmetnici", jer oni sigurno nemaju razlog lagati i prevariti te.

Pošto su obje strane sigurno barem djelimično u pravu u vezi nekih dijelova, istina je vjerovatno negdje između.
Opet, nije da je bitno i čitav argument je totalno neupotrebljiv jer nijedna strana neće priznati da su drugi doktori možda u pravu, tako da vas molim da se ne razbacujete tim doktorima kao da vam je do objektivnog mišljenja stvarno stalno, samo vam "oni anamo" ne daju da dokažete istinu...
A koga da slusam tebe ili komunalce mozda?Normalno da prvo vjerujem sebi pa onda doktorima koje djele moje misljenje,nije to jedan doktor.
Kako bi trebalo:
Mene - ne
Komunalce - ne
Doktore - da

Kako jeste (ako cemo iskreno):
Mene - ne
Komunalce - ne
Doktore koji ne dijele tvoje misljenje - ne
Doktore koji dijele tvoje misljenje - da
Bilo koga drugog ko dijeli tvoje misljenje - da

Apsolutno ti nije bitno jesi li objektivno u pravu, zato bi bilo posteno da se ne pozivas na "argumente" i "slusanje struke".
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#844 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 01:11 Pitanje: "Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju?"

Odgovor: "Vakcinisati se i tako zastititi sebe i svoju okolinu."

Ne vidim sta je tu toliko komplikovano da se treba raspravljati na preko 30 stranica...
To bilo ok da vakcinama stvarno stitis druge, ali stvarnost pokazuje da je to daleko od istine i da jedino donekle stitis sebe, ako spadas u rizicnu grupu. Posto ne stitis druge, to treba da bude iskljucivo licna odluka, bez uslovljavanja bilo cim.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#845 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Edin H. »

GandalfSivi wrote: 03/12/2021 02:15
Da uopste ne ulazim u Covid dubioze. Mirnes nije sarlatan, Mirnes je idiot. Od zalaganja za podjelu Bosne odmah poslije rata, preko cuvene izjave da je Alija na samrti rekao cuvajte mi Mirnesa, do ocitog kriminala kada je sa Balijagicem uhvacen da ucjenjuju vlasnika pekare. Jebo idiota, pa da nastavimo…
Čuvajte mi Mirnesa… :lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#846 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Edin H. »

Ateista wrote: 03/12/2021 12:13
DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 01:11 Pitanje: "Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju?"

Odgovor: "Vakcinisati se i tako zastititi sebe i svoju okolinu."

Ne vidim sta je tu toliko komplikovano da se treba raspravljati na preko 30 stranica...
To bilo ok da vakcinama stvarno stitis druge, ali stvarnost pokazuje da je to daleko od istine i da jedino donekle stitis sebe, ako spadas u rizicnu grupu. Posto ne stitis druge, to treba da bude iskljucivo licna odluka, bez uslovljavanja bilo cim.
Naravno da štitiš i druge
-manji rizik da se zaraziš
-manji rizik da razviješ ozbiljne simptome
stoga naravno i manji rizik da preneseš virus.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#847 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

Edin H. wrote: 03/12/2021 13:01
Ateista wrote: 03/12/2021 12:13

To bilo ok da vakcinama stvarno stitis druge, ali stvarnost pokazuje da je to daleko od istine i da jedino donekle stitis sebe, ako spadas u rizicnu grupu. Posto ne stitis druge, to treba da bude iskljucivo licna odluka, bez uslovljavanja bilo cim.
Naravno da štitiš i druge
-manji rizik da se zaraziš
-manji rizik da razviješ ozbiljne simptome
stoga naravno i manji rizik da preneseš virus.
Ako i ima neka razlika u mogucnosti zarase, ona je jako mala, inace bi drzave koje su vakcinisale po 70% - 80% stanovnistva imale kolektivni imunitet, a niko ga nema. Pored toga, vakcinisanima je sve dozvoljeno, nigdje im se ne trazi pcr test, nevakcinisanim se trazi, manje izrazeni simptomi pa se rjedje testiraju i idu u izolaciju i slicno, tako da mi vakcinisani cak i vise vjerovatno sirimo virus u realnosti nego nevakcinisani.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#848 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Edin H. »

Ateista wrote: 03/12/2021 13:07
Edin H. wrote: 03/12/2021 13:01

Naravno da štitiš i druge
-manji rizik da se zaraziš
-manji rizik da razviješ ozbiljne simptome
stoga naravno i manji rizik da preneseš virus.
Ako i ima neka razlika u mogucnosti zarase, ona je jako mala, inace bi drzave koje su vakcinisale po 70% - 80% stanovnistva imale kolektivni imunitet, a niko ga nema. Pored toga, vakcinisanima je sve dozvoljeno, nigdje im se ne trazi pcr test, nevakcinisanim se trazi, manje izrazeni simptomi pa se rjedje testiraju i idu u izolaciju i slicno, tako da mi vakcinisani cak i vise vjerovatno sirimo virus u realnosti nego nevakcinisani.
Porediš vrijeme kada je bio strogi lockdown sa situacijom sada kada su sve otvorili - 50 tisuća ljudi na stadionu, ukinuli obavezno nošenje masku, pretrpani vozovi i gradski saobraćaj, klubovi itd…i brojke zaraženih, hospitaliziranih i preminulih su kudikamo manje. Da je dobro nije, ali ne može se uopšte porediti.
User avatar
canvra888
Posts: 4244
Joined: 09/07/2021 15:03

#850 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by canvra888 »

Edin H. wrote: 03/12/2021 13:12
Ateista wrote: 03/12/2021 13:07
Ako i ima neka razlika u mogucnosti zarase, ona je jako mala, inace bi drzave koje su vakcinisale po 70% - 80% stanovnistva imale kolektivni imunitet, a niko ga nema. Pored toga, vakcinisanima je sve dozvoljeno, nigdje im se ne trazi pcr test, nevakcinisanim se trazi, manje izrazeni simptomi pa se rjedje testiraju i idu u izolaciju i slicno, tako da mi vakcinisani cak i vise vjerovatno sirimo virus u realnosti nego nevakcinisani.
Porediš vrijeme kada je bio strogi lockdown sa situacijom sada kada su sve otvorili - 50 tisuća ljudi na stadionu, ukinuli obavezno nošenje masku, pretrpani vozovi i gradski saobraćaj, klubovi itd…i brojke zaraženih, hospitaliziranih i preminulih su kudikamo manje. Da je dobro nije, ali ne može se uopšte porediti.
Šta onda za nas reći?

Ponašamo se kao da imamo najveće procente vakcinisanog stanovništva u pogledu koliko (ne) poštujemo mjere pa opet ne bukti toliko zaraza, kao npr. u puno više imunizovanijoj Njemačkoj? Ili manipulišu brojkama, jer sam ja lično mislio da ljetos nisu prijavljivali prave brojke, mislim da su puno manje brojeve predstavljali.
Locked