Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Moderator: O'zone

Locked
Naslovnica
Posts: 27533
Joined: 20/03/2013 15:38

#76 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Naslovnica »

Baba Jefimija wrote: 21/09/2021 20:35 Što je neka država razvijenija tu ljudi više vjeruju u znanost što je i normalno. Zato te zapadne zemlje i imaju visoki postotak cijepljenih. Što je neka država jadnija, kao ove balkanske rupe i afričke pripizdine, tu je i otpor prema znanosti veći. Ljudi su svojom pameću na nivou srednjeg vijeka. Trebalo je samo pogledat onaj skup antivaksera u Zagrebu. Koliko tupavih idiota na jednom mjestu. :lol:
Da si samo malo razmislio koji je razlog niske stope vakcinacije u Africi, ne bi pisao takve nebuloze.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#77 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by apsidejzi »

Naslovnica wrote: 21/09/2021 20:32
apsidejzi wrote: 21/09/2021 20:14
Kolektivnu odgovornost. Kad si bolestan ostani u kuci i ne izlazi 10 dana. Kad si zdrav peri redovno ruke, izbjegavaj zatvorene prostore bez ventilacije, koristi dezinfekciono sredstvo. Otidji i vakcinisi se da smanjis vjerovatnocu za tesku bolesnicku sliku kod sebe i za 90% smanjis sansu da drugog zarazis.

VIrus je tu i ostace htjeli mi to ili ne. Uce u svakoga vise puta u toku njegovog zivota sto znaci da cemo i ja i ti biti izlozeni virusu nekoliko puta do smrti. Ja planiram vakcinisati se svake druge godine, a istovremeno i dalje odrzavati covid higijenu.

Ti?
Ti spominjes koronu u kontekstu Srebrenice, djece, ubijanja. :-)
Ovo sto si napisao je poprilicno OK, normalan post za razliku od asocijacija na genocid i sl, sto je meni licno - bolesno.
OK, lako cemo za bolesne, ostani kuci i to je to.
Sta cemo za asimptomaticne prenosioce, takvih je najvise, a nije da virus ne prenose i vakcinisani, dapache.
Ja predlazem vakcinaciju, a sta cemo sa malim derishtima?
Ja sam prebolio koronu, vakcinisao se i ne planiram se vise vakcinisati.
Necemo nista. Ako se svi vakcinisemo smanjicemo broj oboljelih za 90% od sadasnjeg ali kao sto vec napisah, virus je tu i mozemo se pusit. No ljudi iz nekog glupog razloga ne zele da se vakcinisu. Ni oni sami ne znaju sto. Sve sto se pricalo o vakcinama nije istina. Prvo su govorili da kao nema dovoljno vakcinisanih i ne zele da budu pokusni kunici. Onda se ispostavilo da je 43.000 ljudi vakcinisano prije odobrenja sto je najveci testni broj ikad. Kasnije je 5 milijardi ljudi primilo vakcinu i svi zivi. Onda su pricali kako cemo u Augustu svi poceti umirati pa ne bi nista. Onda su pricali da te vakcina ucini neplodnim. Koliko ja vidim i danas se radjaju djeca u istom tempu kao i proslog Septembra. A vakcinisano je vec mnogo ljudi u svijetu. Onda su pricali kako dobijes 5G cip pa nista ne bi ni od toga. Onda su pricali da budes namagnetisan i da se lijepe stvari na tebe. Jal se okupas vise se ne lijepe. Sto li?

Dakle sve sto su govorili ispostavilo se kao neistina. Samo su bezveze ulili strah u ostale ljude i time sprijecili veliki broj ljudi da se vakcinise. Veliki broj nevakcinisanih ljudi u BiH je razlog zasto je 4.500 ljudi umrlo nepotrebno. To i jeste pola Srebrenice. Sve te ljude je neko zarazio. Taj neko nije ostao u kucu kad je bio bolestan. Ne mogu sve zaraziti asimptomaticni.

Sta cemo sa djecom? Djeca do sada nisu bili u nekoj velikoj opasnosti. Ja bih ponudio i preporucio vakcinu omladini starijoj od 16 godina.

Mi moramo prihvatiti cinjenicu da je virus tu i da nigdje nece otici. Koliko nas jos mora umrijeti prije nego to shvatimo? Drugi smo u svijetu po broju umrlih i svaki dan napredujemo 10 umrlih na milion.

Svako od nas ce ostariti jednog dana i nece imati jak imuni sistem kojeg ima danas. Mozda si ti prebolovao koronu ovaj put bez problema ali trebas biti svjestan da ti ovo nije posljednji put. Ne samo ti nego svi mi. VIrus ce pronaci svakoga i samo je pitanje hoce li tvoj imuni sistem imati snage taj put da mu se suprostavi. Meni je fascinantno da ljudi ne vide to. Ne prizivam ja ovdje nikakvu prisilu nego zdrav razum i potrebu da ljudi razumiju kako ih ovakav mentalni sklop vodi ka prvom mjestu u svijetu. Ovim tempom dizemo zlato do ljeta 2022. Jbg. Ja ne vjerujem da ce se mentalni sklop ljudi promijeniti. Idemo po zlato!
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#78 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by preselio na ahiret »

apsidejzi wrote: 21/09/2021 19:42
preselio na ahiret wrote: 21/09/2021 10:43 Zamisli situaciju da dodjes kuci i kazes djeci koja nemaju ni 12g, djeco vi ste krivi sto je danas umrlo 50 ljudi jer se niste vakcinisali :lol:
Kakav mozak i terorista trebas biti.Jebo bin ladena.
Svakog ko je umro a to je vec sad 10.317 osoba u BiH (+30 u odnosu na jucer) je neko zarazio. Do pojave vakcina na nasem prostoru umrlo je nesto manje od 5.000 osoba a od kako smo dobili pristup vakcinama (jal preko Srbije jal preko donacija) umrlo je jos toliko. U Svedskoj je uradjena studija i ispostavilo se da od 100 novozarazenih, 10 ih se zarazilo preko vakcinisanih osoba a 90 preko nevakcinisanih. Shodno toj statistici od posljednjih 5.000 umrlih, 4.500 ih se zarazilo preko nevakcinisanih a 500 preko vakcinisanih.

Cestitam vam na hladnokrvnom ubistvu polovine Srebrenice. Poruci djeci da ste ubice!
Kolko si ih ti zarazio sta mislis?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#79 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Tempo »

apsidejzi wrote: 22/09/2021 00:03
Naslovnica wrote: 21/09/2021 20:32
Ti spominjes koronu u kontekstu Srebrenice, djece, ubijanja. :-)
Ovo sto si napisao je poprilicno OK, normalan post za razliku od asocijacija na genocid i sl, sto je meni licno - bolesno.
OK, lako cemo za bolesne, ostani kuci i to je to.
Sta cemo za asimptomaticne prenosioce, takvih je najvise, a nije da virus ne prenose i vakcinisani, dapache.
Ja predlazem vakcinaciju, a sta cemo sa malim derishtima?
Ja sam prebolio koronu, vakcinisao se i ne planiram se vise vakcinisati.
Necemo nista. Ako se svi vakcinisemo smanjicemo broj oboljelih za 90% od sadasnjeg ali kao sto vec napisah, virus je tu i mozemo se pusit. No ljudi iz nekog glupog razloga ne zele da se vakcinisu. Ni oni sami ne znaju sto. Sve sto se pricalo o vakcinama nije istina. Prvo su govorili da kao nema dovoljno vakcinisanih i ne zele da budu pokusni kunici. Onda se ispostavilo da je 43.000 ljudi vakcinisano prije odobrenja sto je najveci testni broj ikad. Kasnije je 5 milijardi ljudi primilo vakcinu i svi zivi. Onda su pricali kako cemo u Augustu svi poceti umirati pa ne bi nista. Onda su pricali da te vakcina ucini neplodnim. Koliko ja vidim i danas se radjaju djeca u istom tempu kao i proslog Septembra. A vakcinisano je vec mnogo ljudi u svijetu. Onda su pricali kako dobijes 5G cip pa nista ne bi ni od toga. Onda su pricali da budes namagnetisan i da se lijepe stvari na tebe. Jal se okupas vise se ne lijepe. Sto li?

Dakle sve sto su govorili ispostavilo se kao neistina. Samo su bezveze ulili strah u ostale ljude i time sprijecili veliki broj ljudi da se vakcinise. Veliki broj nevakcinisanih ljudi u BiH je razlog zasto je 4.500 ljudi umrlo nepotrebno. To i jeste pola Srebrenice. Sve te ljude je neko zarazio. Taj neko nije ostao u kucu kad je bio bolestan. Ne mogu sve zaraziti asimptomaticni.

Sta cemo sa djecom? Djeca do sada nisu bili u nekoj velikoj opasnosti. Ja bih ponudio i preporucio vakcinu omladini starijoj od 16 godina.

Mi moramo prihvatiti cinjenicu da je virus tu i da nigdje nece otici. Koliko nas jos mora umrijeti prije nego to shvatimo? Drugi smo u svijetu po broju umrlih i svaki dan napredujemo 10 umrlih na milion.

Svako od nas ce ostariti jednog dana i nece imati jak imuni sistem kojeg ima danas. Mozda si ti prebolovao koronu ovaj put bez problema ali trebas biti svjestan da ti ovo nije posljednji put. Ne samo ti nego svi mi. VIrus ce pronaci svakoga i samo je pitanje hoce li tvoj imuni sistem imati snage taj put da mu se suprostavi. Meni je fascinantno da ljudi ne vide to. Ne prizivam ja ovdje nikakvu prisilu nego zdrav razum i potrebu da ljudi razumiju kako ih ovakav mentalni sklop vodi ka prvom mjestu u svijetu. Ovim tempom dizemo zlato do ljeta 2022. Jbg. Ja ne vjerujem da ce se mentalni sklop ljudi promijeniti. Idemo po zlato!
razumno i precizno.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#80 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by apsidejzi »

preselio na ahiret wrote: 22/09/2021 00:03
apsidejzi wrote: 21/09/2021 19:42
Svakog ko je umro a to je vec sad 10.317 osoba u BiH (+30 u odnosu na jucer) je neko zarazio. Do pojave vakcina na nasem prostoru umrlo je nesto manje od 5.000 osoba a od kako smo dobili pristup vakcinama (jal preko Srbije jal preko donacija) umrlo je jos toliko. U Svedskoj je uradjena studija i ispostavilo se da od 100 novozarazenih, 10 ih se zarazilo preko vakcinisanih osoba a 90 preko nevakcinisanih. Shodno toj statistici od posljednjih 5.000 umrlih, 4.500 ih se zarazilo preko nevakcinisanih a 500 preko vakcinisanih.

Cestitam vam na hladnokrvnom ubistvu polovine Srebrenice. Poruci djeci da ste ubice!
Kolko si ih ti zarazio sta mislis?
Ne znam. Ali znam da sam se vakcinisao cim mi se pruzila prilika i da je vjerovatnoca 90% manja da nekog zarazim. Imam i primjer iz prakse: Nedavno sam bio na jednom druzenju gdje ce se ispostaviti da je jedan bio pozitivan na koronu. Tacno u periodu kada najvise siri virus. Nije ni on znao da je pozitivan nego tek dobio simpome dan dva kasnije. Testirao se i onda nama javio da ima koronu. Proslo 10 dana od toga niko od nas ostalih ne bi pozitivan a svi se testirali. Proslo jos 10 dana i niko od nasih ukucana ne bi pozitivan.

Zasto? Zato sto smo svi na tom skupu (osim tog lika koji je donio koronu) bili vakcininsani i svi clanovi nasih porodica su takodjer vakcinisani.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#81 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by preselio na ahiret »

apsidejzi wrote: 22/09/2021 00:09
preselio na ahiret wrote: 22/09/2021 00:03
Kolko si ih ti zarazio sta mislis?
Ne znam. Ali znam da sam se vakcinisao cim mi se pruzila prilika i da je vjerovatnoca 90% manja da nekog zarazim. Imam i primjer iz prakse: Nedavno sam bio na jednom druzenju gdje ce se ispostaviti da je jedan bio pozitivan na koronu. Tacno u periodu kada najvise siri virus. Nije ni on znao da je pozitivan nego tek dobio simpome dan dva kasnije. Testirao se i onda nama javio da ima koronu. Proslo 10 dana od toga niko od nas ostalih ne bi pozitivan a svi se testirali. Proslo jos 10 dana i niko od nasih ukucana ne bi pozitivan.

Zasto? Zato sto smo svi na tom skupu (osim tog lika koji je donio koronu) bili vakcininsani i svi clanovi nasih porodica su takodjer vakcinisani.
Pa ako ne znas a zarazio si neke onda si i ti ubica jer nisi bio vakcinisan do skoro.Cim ne znas sanse su 50-50,nemoj onda tako hladnokrvno pisat mozda si ti bas nekad nekoga zarazio.Kazu da vakcinisani isto mogu prenosit zarazu znaci bez obzira sto si se vakciniso mozes zarazit nekog i da taj neko umre.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#82 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Tempo »

Naslovnica wrote: 21/09/2021 20:37
Baba Jefimija wrote: 21/09/2021 20:35 Što je neka država razvijenija tu ljudi više vjeruju u znanost što je i normalno. Zato te zapadne zemlje i imaju visoki postotak cijepljenih. Što je neka država jadnija, kao ove balkanske rupe i afričke pripizdine, tu je i otpor prema znanosti veći. Ljudi su svojom pameću na nivou srednjeg vijeka. Trebalo je samo pogledat onaj skup antivaksera u Zagrebu. Koliko tupavih idiota na jednom mjestu. :lol:
Da si samo malo razmislio koji je razlog niske stope vakcinacije u Africi, ne bi pisao takve nebuloze.
koji je tebi kurac? covjek nije spomenuo vakcinaciju u africi.rekao je:' Što je neka država jadnija, kao ove balkanske rupe i afričke pripizdine, tu je i otpor prema znanosti veći'.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#83 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by gamer4ever »

spinel_ wrote: 21/09/2021 09:35
Strasno.
Danas izgleda ima samo podjela na vakcinisane i nevakcinisane.
Ovim prvim je sve dozvoljeno da rade i da budu superiorna nacija spram ovih drugih. Otuda i generalizacija.
A ovi drugi su gori zlocinci od Hitlera i Karadzica zajedno.
Zbog toga je i otvorena ova tema. Da sve koji nisu primili bocu svedemo na genocidase, bioteroriste, zlocince, agresore, divljake itd...
Blago nama s ovakvima.
Pa vidis da jesu zlocinci, prijetnje i govor mrznje je protiv zakona
https://www.klix.ba/vijesti/bih/objava- ... /210921125
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#84 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by biglebovski »

apsidejzi wrote: 22/09/2021 00:09 Proslo 10 dana od toga niko od nas ostalih ne bi pozitivan a svi se testirali. Proslo jos 10 dana i niko od nasih ukucana ne bi pozitivan.
Idite još jednom se testirajte, nikad se ne zna, možda ste bili lažno negativni ;-)
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#85 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by preselio na ahiret »

biglebovski wrote: 22/09/2021 00:16
apsidejzi wrote: 22/09/2021 00:09 Proslo 10 dana od toga niko od nas ostalih ne bi pozitivan a svi se testirali. Proslo jos 10 dana i niko od nasih ukucana ne bi pozitivan.
Idite još jednom se testirajte, nikad se ne zna, možda ste bili lažno negativni ;-)
Moze biti i to a mozda su samo bili i prenosnici pa nekoga zarazili cim su bili u bliskom kontaktu sa zarazenim .Drzi ovde govore a boga pitaj kolko je ljudi zarazio :lol:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#86 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Tempo »

spinel_ wrote: 21/09/2021 09:35 Danas izgleda ima samo podjela na vakcinisane i nevakcinisane.
Ovim prvim je sve dozvoljeno da rade i da budu superiorna nacija spram ovih drugih. Otuda i generalizacija.
A ovi drugi su gori zlocinci od Hitlera i Karadzica zajedno.
Zbog toga je i otvorena ova tema. Da sve koji nisu primili bocu svedemo na genocidase, bioteroriste, zlocince, agresore, divljake itd...
i na negatore genocida.
Naslovnica
Posts: 27533
Joined: 20/03/2013 15:38

#87 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Naslovnica »

Tempo wrote: 22/09/2021 00:13
Naslovnica wrote: 21/09/2021 20:37

Da si samo malo razmislio koji je razlog niske stope vakcinacije u Africi, ne bi pisao takve nebuloze.
koji je tebi kurac? covjek nije spomenuo vakcinaciju u africi.rekao je:' Što je neka država jadnija, kao ove balkanske rupe i afričke pripizdine, tu je i otpor prema znanosti veći'.
Koji je meni kurac? Šta ti to znači, ne kontam?! :roll:
Svako može pročitati šta je čovjek napisao, i u kojem kontekstu.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#88 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by biglebovski »

preselio na ahiret wrote: 22/09/2021 00:21
biglebovski wrote: 22/09/2021 00:16

Idite još jednom se testirajte, nikad se ne zna, možda ste bili lažno negativni ;-)
Moze biti i to a mozda su samo bili i prenosnici pa nekoga zarazili cim su bili u bliskom kontaktu sa zarazenim .Drzi ovde govore a boga pitaj kolko je ljudi zarazio :lol:
Ma zamisli samo na šta bi nam životi ličili da smo se išli testirati i provoditi pet-deset dana u izolaciji svaki put kad bi bili u društvu osobe koja se zakašlje, kihne ili mu curi nos i grlo ga boli? :shock: :shock: :shock:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#89 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Tempo »

biglebovski wrote: 22/09/2021 11:13
preselio na ahiret wrote: 22/09/2021 00:21

Moze biti i to a mozda su samo bili i prenosnici pa nekoga zarazili cim su bili u bliskom kontaktu sa zarazenim .Drzi ovde govore a boga pitaj kolko je ljudi zarazio :lol:
Ma zamisli samo na šta bi nam životi ličili da smo se išli testirati i provoditi pet-deset dana u izolaciji svaki put kad bi bili u društvu osobe koja se zakašlje, kihne ili mu curi nos i grlo ga boli? :shock: :shock: :shock:
Ne treba biti u izolaciji, ali treba tom sto kašlje u drustvu spucat samarcinu, u stvari dvije, jednu kaznenu, a drugu preventivno i treba u tim danima nositi masku i posebno obratiti paznju na distancu.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#90 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by i agree »

Tempo wrote: 22/09/2021 13:35
biglebovski wrote: 22/09/2021 11:13

Ma zamisli samo na šta bi nam životi ličili da smo se išli testirati i provoditi pet-deset dana u izolaciji svaki put kad bi bili u društvu osobe koja se zakašlje, kihne ili mu curi nos i grlo ga boli? :shock: :shock: :shock:
Ne treba biti u izolaciji, ali treba tom sto kašlje u drustvu spucat samarcinu, u stvari dvije, jednu kaznenu, a drugu preventivno i treba u tim danima nositi masku i posebno obratiti paznju na distancu.
:lol: :lol:
kolko imas pusaca sto kaslju od cigara a ti bi im samare djelio :D
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#91 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Tempo »

i agree wrote: 22/09/2021 13:38
Tempo wrote: 22/09/2021 13:35

Ne treba biti u izolaciji, ali treba tom sto kašlje u drustvu spucat samarcinu, u stvari dvije, jednu kaznenu, a drugu preventivno i treba u tim danima nositi masku i posebno obratiti paznju na distancu.
:lol: :lol:
kolko imas pusaca sto kaslju od cigara a ti bi im samare djelio :D
Pušačima posebno.
Naslovnica
Posts: 27533
Joined: 20/03/2013 15:38

#92 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Naslovnica »

Moja supruga, uprkos terapiji, kašlje k'o tuberan u ovom periodu godine.
Zbog alergije na ambroziju.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#93 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Tempo »

Naslovnica wrote: 22/09/2021 14:15 Moja supruga, uprkos terapiji, kašlje k'o tuberan u ovom periodu godine.
Zbog alergije na ambroziju.
Pa eto... Ako kaslje u drustvu, drugim ljudima u lice, znaš sta ti je ciniti.
Naslovnica
Posts: 27533
Joined: 20/03/2013 15:38

#94 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Naslovnica »

Tempo wrote: 22/09/2021 14:25
Naslovnica wrote: 22/09/2021 14:15 Moja supruga, uprkos terapiji, kašlje k'o tuberan u ovom periodu godine.
Zbog alergije na ambroziju.
Pa eto... Ako kaslje u drustvu, drugim ljudima u lice, znaš sta ti je ciniti.
Naravno da ne kašlje drugima u lice, nije papanka.
Stavi ruku preko usta, ili rukav, da li je to dovoljno?
Ili bio joj ti ipak, da se slučajno nađete u društvu, čisto preventivno, spucao šamarčinu? :roll:
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#95 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by gamer4ever »

biglebovski wrote: 22/09/2021 11:13

Ma zamisli samo na šta bi nam životi ličili da smo se išli testirati i provoditi pet-deset dana u izolaciji svaki put kad bi bili u društvu osobe koja se zakašlje, kihne ili mu curi nos i grlo ga boli? :shock: :shock: :shock:
Ako nisi primjetio trenutno traje pandemija
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#96 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Tempo »

Naslovnica wrote: 22/09/2021 14:39
Tempo wrote: 22/09/2021 14:25

Pa eto... Ako kaslje u drustvu, drugim ljudima u lice, znaš sta ti je ciniti.
Naravno da ne kašlje drugima u lice, nije papanka.
Stavi ruku preko usta, ili rukav, da li je to dovoljno?
Ili bio joj ti ipak, da se slučajno nađete u društvu, čisto preventivno, spucao šamarčinu? :roll:
naravno da nije dovoljno. treba se udaljiti od ostalih pa se iskasljati, ako je u zatvorenom prostoru treba obavezno izaci. ruka ili rukav nisu dovoljna zastita. normalno, ruke dezinfikovati.
to bi bilo epidemioloski korektno.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#97 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by biglebovski »

gamer4ever wrote: 22/09/2021 15:28
biglebovski wrote: 22/09/2021 11:13

Ma zamisli samo na šta bi nam životi ličili da smo se išli testirati i provoditi pet-deset dana u izolaciji svaki put kad bi bili u društvu osobe koja se zakašlje, kihne ili mu curi nos i grlo ga boli? :shock: :shock: :shock:
Ako nisi primjetio trenutno traje pandemija
De zezaš se. Jel stvarno? :shock:
Naslovnica
Posts: 27533
Joined: 20/03/2013 15:38

#98 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Naslovnica »

Tempo wrote: 22/09/2021 16:25
Naslovnica wrote: 22/09/2021 14:39

Naravno da ne kašlje drugima u lice, nije papanka.
Stavi ruku preko usta, ili rukav, da li je to dovoljno?
Ili bio joj ti ipak, da se slučajno nađete u društvu, čisto preventivno, spucao šamarčinu? :roll:
naravno da nije dovoljno. treba se udaljiti od ostalih pa se iskasljati, ako je u zatvorenom prostoru treba obavezno izaci. ruka ili rukav nisu dovoljna zastita. normalno, ruke dezinfikovati.
to bi bilo epidemioloski korektno.
Ma jok.
Sjedi u kancelariji i kašlje li kašlje.
Nema tu pravila, zaboli je stomak od kašlja. :sad:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#99 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Tempo »

Naslovnica wrote: 22/09/2021 17:17
Tempo wrote: 22/09/2021 16:25

naravno da nije dovoljno. treba se udaljiti od ostalih pa se iskasljati, ako je u zatvorenom prostoru treba obavezno izaci. ruka ili rukav nisu dovoljna zastita. normalno, ruke dezinfikovati.
to bi bilo epidemioloski korektno.
Ma jok.
Sjedi u kancelariji i kašlje li kašlje.
Nema tu pravila, zaboli je stomak od kašlja. :sad:
ti praktikujuci vjernik, ona u kancelariji... da niste vas dvoje sda uhljebi?
Naslovnica
Posts: 27533
Joined: 20/03/2013 15:38

#100 Re: Cestitam ti Bosno i Hercegovino

Post by Naslovnica »

Tempo wrote: 22/09/2021 17:21
Naslovnica wrote: 22/09/2021 17:17
Ma jok.
Sjedi u kancelariji i kašlje li kašlje.
Nema tu pravila, zaboli je stomak od kašlja. :sad:
ti praktikujuci vjernik, ona u kancelariji... da niste vas dvoje sda uhljebi?
:lol:
Otkud ti to da sam ja vjernik?!
Ne, nažalost, nismo uhljebi.
🥺
Locked