Ivermektin (Stromectol) u BiH

Moderator: O'zone

Locked
Tromblon
Posts: 2102
Joined: 18/01/2015 19:37

#101 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Tromblon »

bhnapoleon1 wrote: 09/09/2021 06:36
Tromblon wrote: 09/09/2021 06:25
O čemu se radi? Link ne radi u EU.
istraživanja ivermecitina u Nigeriji kod 85% muskih ispitanika izazivala sterilitet
A šta je sa ostatkom planete i otkud samo u Nigeriji?
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#102 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by cyprus »

MUNAFIK wrote: 09/09/2021 04:44 Zanimljivo je kako ovdje zagovoraci vakcinisanja djece i svega ostalog sto 'STRUKA' kaze svako drugo razmisljanje proglašavaju te ravnozemljašem...
Jok, proglasit će te intelektualcem :)
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#103 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Naslovnica »

Josip321 wrote: 08/09/2021 23:06 Moram jedan off topic.
U prvom postu piše da lijeka nema u BH i da je pitao u nekoj ljekarni u Sa koja nabavlja neregistrirane lijekove. Nisam znao da im takvih ljekarni, u kojima se može nabaviti lijek koji nije registriran u BH.

A mene zanima lijek cyklokapron. U tabletama. Prošli put išao u HR, plati liječniku pregled privatno pa mi propisao lijek. Onda kada je došao u ljekarnu opet do HR da ga podignem.
Može li se kod nas igdje taj lijek nabaviti, npr. u takvim ljekarnama?
Provjeri apoteku DINA
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#104 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Josip321 »

Naslovnica wrote: 09/09/2021 08:59
Josip321 wrote: 08/09/2021 23:06 Moram jedan off topic.
U prvom postu piše da lijeka nema u BH i da je pitao u nekoj ljekarni u Sa koja nabavlja neregistrirane lijekove. Nisam znao da im takvih ljekarni, u kojima se može nabaviti lijek koji nije registriran u BH.

A mene zanima lijek cyklokapron. U tabletama. Prošli put išao u HR, plati liječniku pregled privatno pa mi propisao lijek. Onda kada je došao u ljekarnu opet do HR da ga podignem.
Može li se kod nas igdje taj lijek nabaviti, npr. u takvim ljekarnama?
Provjeri apoteku DINA
Hvala
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#105 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Ali_G »

Anti-VirAls
lvermectin1
0.4–0.6 mg/kg per dose (take with or after a meal) — one dose daily, take for 5 days or until recovered. Use upper dose if: 1) in regions with aggressive variants (e.g. Delta); 2) treatment started on or after day 5 of symptoms or in pulmonary phase; or 3) multiple comorbidities/risk f

To je preporuceno doziranje. Dakle za prosjecni tezinu od 70-80kg ide 30mg. Pakovanje driponina sa 8tbl je 130€
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#106 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by baglama »

Tromblon wrote: 09/09/2021 06:42
bhnapoleon1 wrote: 09/09/2021 06:36

istraživanja ivermecitina u Nigeriji kod 85% muskih ispitanika izazivala sterilitet
A šta je sa ostatkom planete i otkud samo u Nigeriji?
Da li je to kod bikova ili konjova
Zakalwe
Posts: 417
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#107 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Zakalwe »

bhnapoleon1 wrote: 09/09/2021 06:36 istraživanja ivermecitina u Nigeriji kod 85% muskih ispitanika izazivala sterilitet
Super. Darwin awards fercera.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#108 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Naslovnica »

Ali_G wrote: 09/09/2021 09:23 Anti-VirAls
lvermectin1
0.4–0.6 mg/kg per dose (take with or after a meal) — one dose daily, take for 5 days or until recovered. Use upper dose if: 1) in regions with aggressive variants (e.g. Delta); 2) treatment started on or after day 5 of symptoms or in pulmonary phase; or 3) multiple comorbidities/risk f

To je preporuceno doziranje. Dakle za prosjecni tezinu od 70-80kg ide 30mg. Pakovanje driponina sa 8tbl je 130€
Pa šta sada, fercera ili ne fercera? :)
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#109 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Ali_G »

Nema valjane studije koja potvrdjuje da radi. Kaceni su linkovi. Slovenci su davali Ivermectin, ne znam rezultate. U Srbiji su ljekari na svoju ruku davali, nisu primijetili nesto posebno. Tako je i kod nas prosle godine bio Encorten s ovecavajucim rezultatima u pocetku i kasnije nista. Ne postoji trenutno lijek koji dokazano lijeci.
Moj upis je vise da neko ko se odluci vidi da to nije bas jeftino kako se predstavlja. Ako hoces origigi tabletu. Ako hoces da ti muckaju, onda ok
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#110 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Naslovnica »

Evo raznoraznih studija, neke imaju i rezultate, pa kome se da izvlačiti zaključke.

https://clinicaltrials.gov/ct2/results? ... 37#rowId36
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#111 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by MUNAFIK »

Dead Man Walking wrote: 09/09/2021 05:20
MUNAFIK wrote: 09/09/2021 04:44 Svako ko nudi alternativu vakcini taj mora biti UNISTEN!!!
Dok je za dubokoumne i prosvijetljene koji sve dobro odvagaju i istraze prije nego prihvate, i vise nego dobrodosao svako ko nudi bilo sta drugo, pa moze i bleach, tablete za zivotinje, bilo sta, samo da nije vakcina.

A sve to, usput budi receno, za bolest za koju garantujete da je toliko bezopasna da bi evo sad mogli potpisati da odbijate lijecenje ukoliko je fasujete. Whoops, ipak ne biste. Hmmm.
Pa preko 50% ljudi preboluje koronu BEZ SIMPTOMA toliko o velikoj opasnosti... Korona je bezopasna za 99% ljudskog roda i za 100% djece. Naravno nije bezopasna za sve, ali ni ANDOL nije bezopasan za sve tako da vam je ta proca fakat glupa.

Aki bitno je vakcinisat djecu jel tako jer struka to traži..
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#112 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Chmoljo »

Ovdje je vrlo zabavno vidjeti kako nema nikakvih problema u tome sto je ivermectin nedovoljno testiran, ali je uzasan problen sto je vakcina nedovoljno testirana.

Ovdje je dovoljno par istrazivanja, za vakcinu je potrebno deset godina.

Mislim, kamo srece da uistinu lijeci kao sto se zeli prikazati, ali prestrasno je u kakvom se logickom haosu nalaze misevi koje je strah igle.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#113 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by MUNAFIK »

cyprus wrote: 09/09/2021 08:50
MUNAFIK wrote: 09/09/2021 04:44 Zanimljivo je kako ovdje zagovoraci vakcinisanja djece i svega ostalog sto 'STRUKA' kaze svako drugo razmisljanje proglašavaju te ravnozemljašem...
Jok, proglasit će te intelektualcem :)
Druze mislim generalno... Da si nobelovac i da si do jucer bio najbolji u tom polju, danas ako si rekao bilo sta protiv nametnutog narativa odmah si ravnozemljas... Nista nije bitno.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#114 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Naslovnica »

Chmoljo wrote: 09/09/2021 10:17 Ovdje je vrlo zabavno vidjeti kako nema nikakvih problema u tome sto je ivermectin nedovoljno testiran, ali je uzasan problen sto je vakcina nedovoljno testirana.

Ovdje je dovoljno par istrazivanja, za vakcinu je potrebno deset godina.

Mislim, kamo srece da uistinu lijeci kao sto se zeli prikazati, ali prestrasno je u kakvom se logickom haosu nalaze misevi koje je strah igle.
Ivermectin nije dovoljno testiran?
Protiv COVID-19, ili općenito?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#115 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Chmoljo »

Naslovnica wrote: 09/09/2021 10:21
Chmoljo wrote: 09/09/2021 10:17 Ovdje je vrlo zabavno vidjeti kako nema nikakvih problema u tome sto je ivermectin nedovoljno testiran, ali je uzasan problen sto je vakcina nedovoljno testirana.

Ovdje je dovoljno par istrazivanja, za vakcinu je potrebno deset godina.

Mislim, kamo srece da uistinu lijeci kao sto se zeli prikazati, ali prestrasno je u kakvom se logickom haosu nalaze misevi koje je strah igle.
Ivermectin nije dovoljno testiran?
Protiv COVID-19, ili općenito?
Protiv covida, evidentno.

Uzmi voltaren i popij ga, nako, pa javi kako je proslo.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#116 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Naslovnica »

Chmoljo wrote: 09/09/2021 10:23
Naslovnica wrote: 09/09/2021 10:21

Ivermectin nije dovoljno testiran?
Protiv COVID-19, ili općenito?
Protiv covida, evidentno.

Uzmi voltaren i popij ga, nako, pa javi kako je proslo.
OK, čisto da pojasnimo to da ivermectin nije dovoljno testiran - protiv COVID-19.
Ne kontam ovo za Voltaren?
Obično ga namažem, ili turim u šupak.
:( :gunjastajl:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#117 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 09/09/2021 10:17 Ovdje je vrlo zabavno vidjeti kako nema nikakvih problema u tome sto je ivermectin nedovoljno testiran, ali je uzasan problen sto je vakcina nedovoljno testirana.

Ovdje je dovoljno par istrazivanja, za vakcinu je potrebno deset godina.

Mislim, kamo srece da uistinu lijeci kao sto se zeli prikazati, ali prestrasno je u kakvom se logickom haosu nalaze misevi koje je strah igle.
Ne znam jaro, mislim da cu i ja postat' antivaxer. Meni je @Bloo obecala da ce mi izrast' sise od ove genske terapije, al' evo ja gledam i mjerim svaki dan, a ono nista.

Mozda je bolje da sam uzeo Ivermectin, pa da se osjecam k'o konj. :D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#119 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by spinel_ »

Chmoljo wrote: 09/09/2021 10:23
Naslovnica wrote: 09/09/2021 10:21

Ivermectin nije dovoljno testiran?
Protiv COVID-19, ili općenito?
Protiv covida, evidentno.

Uzmi voltaren i popij ga, nako, pa javi kako je proslo.
Pijem godinama preventivno i nikad nista. Bubrezi uredni, jetra nikad cistija. Lupas gluposti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#120 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Chmoljo »

spinel_ wrote: 09/09/2021 14:54
Chmoljo wrote: 09/09/2021 10:23

Protiv covida, evidentno.

Uzmi voltaren i popij ga, nako, pa javi kako je proslo.
Pijem godinama preventivno i nikad nista. Bubrezi uredni, jetra nikad cistija. Lupas gluposti.
Znaci preventivno uzimas ovo
Ako primijetite bilo što od niže navedenog, odmah prestanite uzimati Voltaren forte i
obavijestite o tome liječnika ili otiĎite u najbližu bolnicu:
Manje često: mogu se javiti u manje od 1 na 100 osoba

 znakovi koji ukazuju na zatajivanje srca: osjećaj lupanja srca, oticanje dijelova tijela, osjećaj
nedostatka zraka, umor, slabost, nesvjestica
 znakovi koji ukazuju na srčani udar: pritisak, stezanje i bol u prsima ili rukama, koja se
može proširiti na vrat, čeljust i leĎa, mučnina, probavne smetnje, žgaravica ili bolovi u
trbuhu, kratkoća daha, znojenje ili hladan znoj, osjećaj tjeskobe, umor, vrtoglavica.
Rijetko: mogu se javiti u manje od 1 na 1000 osoba
 reakcije preosjetljivosti (alergijske reakcije) koje mogu dovesti do sniženja krvnog tlaka i
nesvjestice, smetenosti ili grozničavosti
 bilo koji znak krvarenja u želucu ili crijevu, npr. pri pražnjenju crijeva, krv u sadržaju koji
ste povratili, crna ili stolica poput katrana
 blagi grčevi i osjetljivost u trbuhu koji su se javili nedugo nakon početka liječenja ovim
lijekom, praćeni rektalnim krvarenjem ili krvavim proljevom obično u roku 24 sata od
pojave boli u trbuhu.
Vrlo rijetko: mogu se javiti u manje od 1 na 10 000 osoba
 alergijska reakcija kao što je osip i svrbež, ponekad udružen s problemima s disanjem ili
oteklinom usana, jezika, grla ili lica te nedostatkom zraka (tzv. angioedem)
 mjehuri po koži, kožni osip ili crvenilo s plikovima i ljuštenjem kože što može biti
popraćeno s oštećenjem sluznice usne šupljine, koji se mogu razviti u po život opasne
reakcije na koži (Stevens Johnsonov sindrom, toksična epidermalna nekroliza)
 ustrajne i česte grlobolje ili povišena tjelesna temperatura (znakovi agranulocitoze)
 neočekivana promjena količine mokraće i/ili njena izgleda (poremećaji rada bubrega
karakterizirani općim lošim osjećanjem, čestim mokrenjem, krvi ili proteini u mokraći, boli
tijekom mokrenja, prisilnom potrebom za mokrenjem, pojavom boli u leĎima i slabinama,
visokim krvnim tlakom, otečenim licem i abdomenom, teškim smanjenjem izlučivanja
urina)
 znakovi koji ukazuju na meningitis (upala membrana koje prekrivaju mozak i leĎnu
moždinu): vrućica, glavobolja, ukočeni vrat, povraćanje, osjetljivost na svjetlo (fotofobija),
promijenjeno stanje svijesti (preosjetljivost, nemir, smetenost, pospanost do kome)
 znakovi koji ukazuju na moždani udar: utrnulost, slabost ili oduzetost lica, ruke ili noge,
poremećaj govora, poremećaj vida, jaka glavobolja, gubitak ravnoteže i/ili koordinacije,
omaglica ili vrtoglavica
 zatajenje funkcije jetre (karakterizirano pojavom žutog obojenja kože i sluznica, sklonosti
stvaranju podljeva ili krvarenja, nakupljanjem tekućine u trbuhu, umorom, slabošću,
mučninom i gubitkom apetita)
 poremećaji debelog crijeva (uključujući upalu debelog crijeva i pogoršanje stanja kao što su
ulcerozni kolitis ili Chronova bolest), upala gušterače (karakterizirana bolovima u gornjem
dijelu trbuha koji se šire prema leĎima i pojačavaju se nakon jela, mučnina i povraćanje)
 upala pluća karakterizirana kratkoćom daha, kašljanjem i povišenom temperaturom
(pneumonitis).
Nepoznato: učestalost se ne može procijeniti iz dostupnih podataka
 bol u prsnom košu, što može biti znak potencijalno ozbiljne alergijske reakcije poznate pod
nazivom Kounisov sindrom.
Ostale nuspojave različite težine u bolesnika koji su uzimali diklofenak su navedene niže:
Često: mogu se javiti u manje od 1 na 10 osoba
 glavobolja, omaglica, vrtoglavica
 mučnina, povraćanje, proljev, loša probava, gubitak teka, bol u trbuhu, vjetrovi
 kožni osip
 povišene razine jetrenih enzima.
Rijetko: mogu se javiti u manje od 1 na 1000 osoba
 pospanost, umor
 upala želuca (gastritis)
 astma (osjećaj stezanja u prsima, piskanje pri disanju i kašalj), otežano disanje
 poremećaji funkcije jetre, uključujući upalu jetre (hepatitis) i žuticu (žuto obojenje kože ili
bjeloočnica)
 koprivnjača (urtikarija)
 zadržavanje tekućine, simptomi meĎu koje se ubraja i oticanje zglobova.
Vrlo rijetko: mogu se javiti u manje od 1 na 10 000 osoba
 poremećaji krvi uključujući manjak crvenih krvnih stanica (eritrocita), manjak bijelih krvnih
stanica (leukocita) i krvnih pločica (trombocita)
 dezorijentacija, depresija, nesanica, noćne more, razdražljivost, psihotični poremećaji,
promjene raspoloženja
 peckanje ili utrnulost prstiju, oslabljeno pamćenje, napadaji, tjeskoba, nevoljno drhtanje,
poremećaj okusa
 poremećaji vida, zamućen ili dvostruki vid
 oštećenje sluha, zvonjenje u ušima (tinitus)
 osjećaj lupanja srca (palpitacije), bol u prsnom košu
 povišenje krvnog tlaka (hipertenzija), sniženje krvnog tlaka (hipotenzija), upala krvnih žila
(vaskulitis)
 zatvor, upala jezika, ulceracije u ustima (afte), poremećaji jednjaka, grčevi u gornjem dijelu
trbuha, naročito nakon jela (znak bolesti intestinalne dijafragme), promjene okusa
 mjehuri po koži, žareći osip, kožni osip koji se može pogoršati izlaganjem sunčevu svjetlu,
ispadanje kose, svrbež, crvenilo, ljubičasti kožni osip (znak purpure)
 impotencija.
Nepoznato: učestalost se ne može procijeniti iz dostupnih podataka
 ishemijski kolitis
 optički neuritis.
Ako uzimate Voltaren forte više od nekoliko tjedana, svakako posjetite svog liječnika zbog
redovitog pregleda kako bi se utvrdilo da ne patite od neželjenih učinaka lijeka.
Ok.

Ja mislim da lazes i stitis farmakomafiju.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#121 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Chmoljo »

GandalfSivi wrote: 09/09/2021 14:13 Neki i ne treba da se razmnozavaju svakako :)

https://www.wfla.com/community/health/c ... udy-finds/
Zamisli, za isto su vakcine "optuzivane". :lol: ludilo :lol:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#122 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by spinel_ »

Popijem paracetamol preventivno. I sve ok. No to ne mijenja stvari u svemu tome da se sada diskredituju lijekovi koji su u upotrebi 50+ godina. Do sada vas nije bilo briga, sad najednom brinite nesto. Daj ba.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#123 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Naslovnica »

spinel_ wrote: 09/09/2021 15:35 Popijem paracetamol preventivno. I sve ok. No to ne mijenja stvari u svemu tome da se sada diskredituju lijekovi koji su u upotrebi 50+ godina. Do sada vas nije bilo briga, sad najednom brinite nesto. Daj ba.
Konjske tablete ba.
8-) :lol:
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#124 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Dead Man Walking »

MUNAFIK wrote: 09/09/2021 10:11
Pa preko 50% ljudi preboluje koronu BEZ SIMPTOMA toliko o velikoj opasnosti... Korona je bezopasna za 99% ljudskog roda i za 100% djece. Naravno nije bezopasna za sve, ali ni ANDOL nije bezopasan za sve tako da vam je ta proca fakat glupa.
Evo ja cu potpisati da odbijam lijecenje, ili da snosim troskove, ako mi nesto bude od andola, a ti to isto potpises za coronu. Jel posteno?
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#125 Re: Ivermektin (Stromectol) u BiH

Post by Naslovnica »

Neće niko ništa potpisivati, odbijati ili slično.
Manite se šuplje i demagogije.
:-)
Locked