Vakcinacija u Zetri

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#401 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Truba »

oldtajmer wrote: 24/07/2021 11:53 jebo te kod nas kao da samo stari zive pa nikada kraj vakcinacije za starije,ugrozene,bolesne i sl. bas se totalno oduzilo
Spustili na 1960
Dakle jos malo se strpiti za 1980 :mrgreen:
User avatar
twonk
Posts: 278
Joined: 28/02/2012 19:05

#402 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by twonk »

Je li moguce da se planira masovna imunizacija, a Zetra ostaje jedina lokacija? :-)
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#403 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Truba »

Racunaju na nasu prokrastinaciju ili kako se vec pise :lol:
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#404 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by GarfieldLover »

Izvinjavam se ako je bilo pa nisam upratila :(

Nisu ni sve AZ priznate za putovanje u EU, one proizvedene u Indiji nisu? Koliko sam povezala, mora se primiti Vaxzevria, a ne Covidshield.
Da li je ovo tačno, i ako jeste - KOJE će biti na Zetri za masovnu imunizaciju od subote?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#405 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by TRANCE »

GarfieldLover wrote: 26/07/2021 14:19 Izvinjavam se ako je bilo pa nisam upratila :(

Nisu ni sve AZ priznate za putovanje u EU, one proizvedene u Indiji nisu? Koliko sam povezala, mora se primiti Vaxzevria, a ne Covidshield.
Da li je ovo tačno, i ako jeste - KOJE će biti na Zetri za masovnu imunizaciju od subote?
Tačno, za putovanja u EU su priznate 4 vakcine u svih 27 država, a to su Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) i Janssen (Johnson & Johnson). Sve ostale vakcine mogu biti priznate u nekoj od država, ali i ne moraju. Covishield (indijska AstraZeneca) je trenutno priznat u 6 EU država: Germany, Slovenia, Austria, Greece, Ireland and Spain.
A to koje će biti u Zetri zna samo vidovita Džemila, jer kreteni neće da objave koje sve vakcine imaju trenutno i njihove pune nazive. Naravno doktori i guzonje su se vakcinisali Pfizerom za putovanja i ljetovanja, a sirotinji može i Sinovac, i to da ne smiju ni upitati koju će vakcinu primiti.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#406 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by tandmand »

TRANCE wrote: 26/07/2021 15:00
GarfieldLover wrote: 26/07/2021 14:19 Izvinjavam se ako je bilo pa nisam upratila :(

Nisu ni sve AZ priznate za putovanje u EU, one proizvedene u Indiji nisu? Koliko sam povezala, mora se primiti Vaxzevria, a ne Covidshield.
Da li je ovo tačno, i ako jeste - KOJE će biti na Zetri za masovnu imunizaciju od subote?
Tačno, za putovanja u EU su priznate 4 vakcine u svih 27 država, a to su Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) i Janssen (Johnson & Johnson). Sve ostale vakcine mogu biti priznate u nekoj od država, ali i ne moraju. Covidshield (indijska AstraZeneca) je trenutno priznat u 6 EU država: Germany, Slovenia, Austria, Greece, Ireland and Spain.
A to koje će biti u Zetri zna samo vidovita Džemila, jer kreteni neće da objave koje sve vakcine imaju trenutno i njihove pune nazive. Naravno doktori i guzonje su se vakcinisali Pfizerom za putovanja i ljetovanja, a sirotinji može i Sinovac, i to da ne smiju ni upitati koju će vakcinu primiti.
Nisu ni te vakcine priznate ako nisu navedene i ovjerene u dokumentu formuliranom po pravilima EU.
Tj. ne možeš sa onim kartončićem vakcinacije iz Doma zdravlja preko EU granice, iako je zalijepljena npr. ona "markica" Comirnaty.


Image
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#407 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by TRANCE »

tandmand wrote: 26/07/2021 15:08
TRANCE wrote: 26/07/2021 15:00

Tačno, za putovanja u EU su priznate 4 vakcine u svih 27 država, a to su Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) i Janssen (Johnson & Johnson). Sve ostale vakcine mogu biti priznate u nekoj od država, ali i ne moraju. Covidshield (indijska AstraZeneca) je trenutno priznat u 6 EU država: Germany, Slovenia, Austria, Greece, Ireland and Spain.
A to koje će biti u Zetri zna samo vidovita Džemila, jer kreteni neće da objave koje sve vakcine imaju trenutno i njihove pune nazive. Naravno doktori i guzonje su se vakcinisali Pfizerom za putovanja i ljetovanja, a sirotinji može i Sinovac, i to da ne smiju ni upitati koju će vakcinu primiti.
Nisu ni te vakcine priznate ako nisu navedene i ovjerene u dokumentu formuliranom po pravilima EU.
Tj. ne možeš sa onim kartončićem vakcinacije iz Doma zdravlja preko EU granice, iako je zalijepljena npr. ona "markica" Comirnaty.
Izdaje i kanton Sa digitalni certifikat, a te certifikate mislim da priznaju sve EU države pod uslovom da je primljena odobrena vakcina u EU. Jer jbg. putuju u EU i Ameri, Japanci i ostali koji ne izdaju EU certifikate.
Na ovom linku se mogu vidjeti trenutna pravila za sve EU države:
https://reopen.europa.eu/hr/
Tu kažu kako sam i napisao: "Unatoč europskoj digitalnoj svjedodžbi o bolesti COVID-19, svaka zemlja i dalje je odgovorna za utvrđivanje vlastitih zahtjeva i pravila za ulazak koji nisu standardizirani na razini EU-a."
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#408 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by tandmand »

TRANCE wrote: 26/07/2021 15:45 Izdaje i kanton Sa digitalni certifikat, a te certifikate mislim da priznaju sve EU države po uslovom da je primljena odobrena vakcina u EU. Jer jbg. putuju u EU i Ameri, Japanci i ostali koji ne izdaju EU certifikate.
U pravu si.
Mada sam nakon one odluke Slovenije (koja je povučena), da ne priznaje testove iz BiH skeptičan prema nešim potvrdama.
Na nama svako koplje oštri a nije da nisu u pravu, jer kako da se ima kredibilitet kada čelni ljudi u BiH imaju lažne diplome ili nisu lažne, već su one na lijepe oči iz. npr Kiseljaka.

Uostalom šta je sa ostalim kantonima i njihovim digitalnim certifikatima ... bilo bi lijepo da ima nešto jedinstveno bar na nivou Federacije a ne da svaki koji iz Bosne dođe na Šengen ima drugačiji papir. Odmah nije u redu.
BadBoy
Posts: 8048
Joined: 01/11/2005 21:55

#409 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by BadBoy »

TRANCE wrote: 26/07/2021 15:00
GarfieldLover wrote: 26/07/2021 14:19 Izvinjavam se ako je bilo pa nisam upratila :(

Nisu ni sve AZ priznate za putovanje u EU, one proizvedene u Indiji nisu? Koliko sam povezala, mora se primiti Vaxzevria, a ne Covidshield.
Da li je ovo tačno, i ako jeste - KOJE će biti na Zetri za masovnu imunizaciju od subote?
Tačno, za putovanja u EU su priznate 4 vakcine u svih 27 država, a to su Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) i Janssen (Johnson & Johnson). Sve ostale vakcine mogu biti priznate u nekoj od država, ali i ne moraju. Covishield (indijska AstraZeneca) je trenutno priznat u 6 EU država: Germany, Slovenia, Austria, Greece, Ireland and Spain.
A to koje će biti u Zetri zna samo vidovita Džemila, jer kreteni neće da objave koje sve vakcine imaju trenutno i njihove pune nazive. Naravno doktori i guzonje su se vakcinisali Pfizerom za putovanja i ljetovanja, a sirotinji može i Sinovac, i to da ne smiju ni upitati koju će vakcinu primiti.
Totalni šupački potez EU i sami sebi skaču u usta sa svojom kampanjom vakcinacije.

ALI, ja sam pronašao da je 15 EU/EFTA zemalja priznalo CoviShield: Austria, Bulgaria, Finland, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Latvia, the Netherlands, Slovenia, Spain, Sweden, Belgium, Iceland and Switzerland.

Ja sam ubijeđen da će se uskoro priznati sve vakcine koje su u upotrebi u svijetu. Previše je tu para u igri da ne priznaju.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#410 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by JohnnyS »

Ili je previše para da priznaju?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#411 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by seoBIH »

Moraju priznati sve vakcine, jer dobijem AZ, ona nije priznata sta cu? Ne mogu primiti trecu :-)
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#412 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Truba »

Ja cu u sljedeci ponedjeljak na cepljenje
Strah me igle ali preguralo se i gore
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#413 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by TRANCE »

BadBoy wrote: 26/07/2021 16:20
TRANCE wrote: 26/07/2021 15:00

Tačno, za putovanja u EU su priznate 4 vakcine u svih 27 država, a to su Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) i Janssen (Johnson & Johnson). Sve ostale vakcine mogu biti priznate u nekoj od država, ali i ne moraju. Covishield (indijska AstraZeneca) je trenutno priznat u 6 EU država: Germany, Slovenia, Austria, Greece, Ireland and Spain.
A to koje će biti u Zetri zna samo vidovita Džemila, jer kreteni neće da objave koje sve vakcine imaju trenutno i njihove pune nazive. Naravno doktori i guzonje su se vakcinisali Pfizerom za putovanja i ljetovanja, a sirotinji može i Sinovac, i to da ne smiju ni upitati koju će vakcinu primiti.
Totalni šupački potez EU i sami sebi skaču u usta sa svojom kampanjom vakcinacije.

ALI, ja sam pronašao da je 15 EU/EFTA zemalja priznalo CoviShield: Austria, Bulgaria, Finland, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Latvia, the Netherlands, Slovenia, Spain, Sweden, Belgium, Iceland and Switzerland.

Ja sam ubijeđen da će se uskoro priznati sve vakcine koje su u upotrebi u svijetu. Previše je tu para u igri da ne priznaju.
Sve su to politika i antiimigrantski lobiji.
Politika jer je npr. Sputnik V koji je dobra vakcina na čekanju već pola godine da dobije odobrenje EU jer je ruska, a američke dobiju dozvolu za sedmicu. Kinezi nisu ni aplicirali za Sinopharm, jer znaju da im ovi neće dati dozvolu zbog politike.
Antiimigrantski lobi jer im ovo dobro dođe kao izgovor da pod plaštom brige za zdravlje smanje i regularne ulaske u EU ljudi iz Azije, Afrike, Latinske Amerike, jer te države većinom nisu u mogućnosti da nabave europske i američke vakcine, već samo ruske i kineske.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#414 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by pici »

dobio na viber poruku da se sutra vOkcinisem u zetri... kasno marko na kosovo stize, ja revakcinisan pfizerom u novom sadu... nisam im nista odgovorio, boli me qurac, nek nabiju sebi u dupe astrazenec, pfizerom su samo stele i svoje femilije i svalerke vOkcinisali... MRŠ...
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#415 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Tvrtko II Kotromanić »

pici wrote: 26/07/2021 21:01 dobio na viber poruku da se sutra vOkcinisem u zetri... kasno marko na kosovo stize, ja revakcinisan pfizerom u novom sadu... nisam im nista odgovorio, boli me qurac, nek nabiju sebi u dupe astrazenec, pfizerom su samo stele i svoje femilije i svalerke vOkcinisali... MRŠ...
Ja se prijavio, dobio taj sms kod i potvrdu na viber i kurac, nit su me zvali kad nije bilo vakcina a niti sada kad su najavili pozivanje prijavljenih, ne znam na kraju koji sam se đavo i prijavljivao uopće.
Ali eto još koji dan, pa ću dočekati bocu, u subotu nadam se ako sve ovo bude kako je najavljeno.
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#416 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by BaDa »

zna li se od koliko sati su otvorena vrata u subotu da staru odvucem ja svoje u bg-u rijesio :D
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#417 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by SuperSy »

Koja je razlika između nase bosanske vlasti i srbijanske?
Nasa vlast krije Pfeizer samo za političare i njihovu porodicu sjetimo se da su liječnici zvali Bakira. U Srbiji ides ko gospodin i biras vakcinu ako već moras primiti
laik1981
Posts: 12928
Joined: 05/12/2012 13:04

#418 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by laik1981 »

Mislim da se kod nas sad vakcinise tom evropskom AZ. Te indijske su bile uglavnom na pocetku iz donacija iz Srbije..
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#419 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by pici »

TRANCE wrote: 26/07/2021 18:45
BadBoy wrote: 26/07/2021 16:20

Totalni šupački potez EU i sami sebi skaču u usta sa svojom kampanjom vakcinacije.

ALI, ja sam pronašao da je 15 EU/EFTA zemalja priznalo CoviShield: Austria, Bulgaria, Finland, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Latvia, the Netherlands, Slovenia, Spain, Sweden, Belgium, Iceland and Switzerland.

Ja sam ubijeđen da će se uskoro priznati sve vakcine koje su u upotrebi u svijetu. Previše je tu para u igri da ne priznaju.
Sve su to politika i antiimigrantski lobiji.
Politika jer je npr. Sputnik V koji je dobra vakcina na čekanju već pola godine da dobije odobrenje EU jer je ruska, a američke dobiju dozvolu za sedmicu. Kinezi nisu ni aplicirali za Sinopharm, jer znaju da im ovi neće dati dozvolu zbog politike.
Antiimigrantski lobi jer im ovo dobro dođe kao izgovor da pod plaštom brige za zdravlje smanje i regularne ulaske u EU ljudi iz Azije, Afrike, Latinske Amerike, jer te države većinom nisu u mogućnosti da nabave europske i američke vakcine, već samo ruske i kineske.
toliko je dobar sputnik da ko je vOkcinisan u srbiji sa istom nemre u rusiju brez guranja stapica u sinuse...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#420 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Capljina74 »

Spin nekih medija. Krenulo od Nove.
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#421 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zaritisinebrute »

Znaci ja vakcinisan kao zdravstveni radnik Sinopharm-om ne mogu nigdje van BiH :lol:

Edit : pročitah može u Spaniju i Island :skoljka:
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#422 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by GarfieldLover »

Ne razumijem zašto nisu prvo pozvali SVE ljude koji su se prijavili za vakcinaciju, neovisno od godišta, pa tek onda 'otvorili vrata'? Mislim da bi smanjili gužvu. Ako i bude gužve :)

Prvo pozivaju prosvjetare a oni između sebe kažu da ih se dio ne želi uopšte vakcinisati, a od onih koji žele je više od pola već išlo u Srbiju. Zaključak...neće im se potrošiti planirane količine ovih dana
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#423 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Nema potrebe stvarati guzve u subotu i narednih dana, dnevno ce samo 4000 biti u opticaju a dolaze nove kolicine i brzo ce se guzve rascistiti, onda lijepo biras koju ces, mi uvijek kasnimo ali za mjesec najkasnije i mi cemo imati situaciju gdje drzava moli gradjane da se vakcinisu.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#424 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by bdzs »

GarfieldLover wrote: 27/07/2021 12:53 Ne razumijem zašto nisu prvo pozvali SVE ljude koji su se prijavili za vakcinaciju, neovisno od godišta, pa tek onda 'otvorili vrata'? Mislim da bi smanjili gužvu. Ako i bude gužve :)

Prvo pozivaju prosvjetare a oni između sebe kažu da ih se dio ne želi uopšte vakcinisati, a od onih koji žele je više od pola već išlo u Srbiju. Zaključak...neće im se potrošiti planirane količine ovih dana
Koga briga hoće li se neko vakcinisati ili neće, važno je omogućiti svima, naravno bilo bi dobro da to budu ove priznate u eu a ne kineske ili ruske na koje su se bili zaletili ovi levati iz vlasti zbog vakcinalne kampanje iz Srbije. Pozitivno je to što je trenutno Astra zeneka dostupna u Zetri.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#425 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by TheHound »

pici wrote: 26/07/2021 21:01 dobio na viber poruku da se sutra vOkcinisem u zetri... kasno marko na kosovo stize, ja revakcinisan pfizerom u novom sadu... nisam im nista odgovorio, boli me qurac, nek nabiju sebi u dupe astrazenec, pfizerom su samo stele i svoje femilije i svalerke vOkcinisali... MRŠ...
Mozda nije lose da javis da si vakcinisan, ne zbog Sebije nego zbog ljudi koji ce mozda umjesto tebe dobiti poziv a nisu vec vakcinisani.
Mene ako pozovu ja cu reci da sam vec odradio vakcinaciju u Bg da oslobodim mjesto nekome drugom.
Locked