Vakcinacija u Zetri

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
van Basten
Posts: 7529
Joined: 21/09/2006 02:59

#751 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by van Basten »

tap3ah75 wrote: 01/08/2021 01:08 Pa ti pišeš da im se ako obole sve naplati.
Da, svima koji su imali mogucnost da se vakcinisu a nisu htjeli iz svog hira.
Ko oboli nakon vakcine ili zato sto iz MEDICINSKIH razloga nije mogao biti vakcinisan - ok.
Ni nevakvinisanim se ne smije odbiti lijecenje, ali - izvoli brale racun za tvoju glupost.
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#752 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zilog »

tap3ah75 wrote: 01/08/2021 01:04
van Basten wrote: 01/08/2021 00:59

Ja govorim o ljudima koij su imali priliku vakcinisati se a nisu htjeli radi nekih svojih uvjerenja. Jal cekaju amera jal nece da se chipuju... puna drzava imunologa, isto kao i fudbalskih trenera, gradjevinaca... strucnjaka opce prakse ugl.
Svako ima pravo da vjeruje u sta hoce ali ako vec vjerujes u nesto tako imbecilno kao sto je chip u vakcini i sl- snosi posljedice. Kad bi ovi dani otvorenih vrata potrajali 30 dana drzava bi skinula svu odgovornost sa sebe... a i ovako ako se nastavi jos 4-5 dana uz ovakav (ili realno cak i manji) odziv slobodno moze reci - ko vas jebe, sam pao sam se ubio
A ja govorim o ljudima kojima se 20-30 godina od plate fina cifra odbija za zdravstvo.
Novac tog sto je placao 20-30 godina je i potrosen tada i svi su bili vakcinisani. Sada kad se taj, sto nece da se vakcinise, razboli, nece se lijeciti od tih para od prije 30 godina, nego od mojih danasnjih.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#753 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Cuj hir, imam pravo da izaberem vakcinu koju ja zelim, nisam ovca da me oni pelcuju cime oni pozele, doniranim vakcinama.

Kad budu imali vise vrsta na izbor, vakcinisacu se.
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#754 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Dead Man Walking »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 01:53 Cuj hir, imam pravo da izaberem vakcinu koju ja zelim, nisam ovca da me oni pelcuju cime oni pozele, doniranim vakcinama.

Kad budu imali vise vrsta na izbor, vakcinisacu se.
Naravno da imas pravo. Ali razmisli isplati li se cekati ta mogucnost izbora. Evo danas vidjeh za ovog lika sto je htio sacekati godinu da vidi sta ce i kako ce… Nije docekao.

https://www.fox5vegas.com/coronavirus/i ... d32ac.html
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#755 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zubi »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 01:53 Cuj hir, imam pravo da izaberem vakcinu koju ja zelim, nisam ovca da me oni pelcuju cime oni pozele, doniranim vakcinama.

Kad budu imali vise vrsta na izbor, vakcinisacu se.
Cuj problem sto su vakcine donirane... da ih je fadil platio bile bi halal??

:lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#756 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by nepass1 »

preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 00:54
nepass1 wrote: 31/07/2021 23:54 Pa evo u mene zena, znaci samo da prozovem da ce doci da primi vakcinu, uci ce kroz ulaz za uposlene. Nece 2min cekati. Ali jok to nece az da primi, to se necka, razmislja. Narod naopak i gotovo
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/fran ... /210731089

i ovi naopaki jelde? :-)
Jesu vala
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#757 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Forumerrer »

Covjek treba da ima mogucnost izbora jer nije svaka vakcina za svakoga, to je cinjenica.

Ali ne kontam ovu opsjednutost Pfizerom. Vjerovatno ima zbog Izraela koji je kupio samo Pfizer i skuplje ga placao. Mozda je Pfizer njihov pa svakako sebi placaju ili placaju zato sto je americki pa da se malo oduze SAD-u za njihovu potporu.

AZ:
- vecina stanovnika VB primila AZ - treba li stvarno dalje pricati o sigurnosti ove vakcine????
- neprofitna vakcina
- nista manje nus pojava od razvikanijih vakcina

AZ je popljuvana zbog toga sto Engleska nije u EU, sto je kasnila isporuka vakcina i sto NEMA ZARADE na njoj.

Kaze krembil u redu, jasta ce meni davat vakcinu od 3 KM, ne moze ona biti dobra ko ona od 30 :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#758 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

Forumerrer wrote: 01/08/2021 07:32 Covjek treba da ima mogucnost izbora jer nije svaka vakcina za svakoga, to je cinjenica.

Ali ne kontam ovu opsjednutost Pfizerom. Vjerovatno ima zbog Izraela koji je kupio samo Pfizer i skuplje ga placao. Mozda je Pfizer njihov pa svakako sebi placaju ili placaju zato sto je americki pa da se malo oduze SAD-u za njihovu potporu.

AZ:
- vecina stanovnika VB primila AZ - treba li stvarno dalje pricati o sigurnosti ove vakcine????
- neprofitna vakcina
- nista manje nus pojava od razvikanijih vakcina

AZ je popljuvana zbog toga sto Engleska nije u EU, sto je kasnila isporuka vakcina i sto NEMA ZARADE na njoj.

Kaze krembil u redu, jasta ce meni davat vakcinu od 3 KM, ne moze ona biti dobra ko ona od 30 :lol: :lol:
Marketing drug, marketing.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15579
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#759 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by problemnatravunu »

van Basten wrote: 01/08/2021 01:05
tap3ah75 wrote: 01/08/2021 01:04

A ja govorim o ljudima kojima se 20-30 godina od plate fina cifra odbija za zdravstvo.
I kakve oni imaju veze sto je 1.500 doza danas ostalo neiskoristeno?
Gledajte, s obzirom na činjenicu da je većina tih vakcina došla u BiH "guzovače", jer bitange iz vlasti nisu bile sposobne ili nisu htjeli da nabavljaju i troše (naše) pare za vakcine, bilo bi prilično opravdano i pošteno da se ljudi pokušaju malo motivirati da dodju na bocanje,( kao što se radi u Srbiji na primjer, ali toga ima i u Njemačkoj, a i u USA) , od novaca koji se nisu potrošili na kupovinu vakcina, ili su nam vlastodršci baš tolike barabe da zaista žele radije te novce pokrasti kroz svoje raznorazne namještene tendere i druge načine??!
Slušam juče na njemačkom n-TV kanalu, da neki gradovi u USA nude džoint :gunjastajl: svima koji dođu na vakcinisanje hahahaha :run: :lol:
"Bošnji" ponudi 50 KM jal u parama jal u nakim bonovima , ima da se potuku u redu :izet:
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#760 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by TheHound »

Forumerrer wrote: 01/08/2021 07:32 Covjek treba da ima mogucnost izbora jer nije svaka vakcina za svakoga, to je cinjenica.

Ali ne kontam ovu opsjednutost Pfizerom. Vjerovatno ima zbog Izraela koji je kupio samo Pfizer i skuplje ga placao. Mozda je Pfizer njihov pa svakako sebi placaju ili placaju zato sto je americki pa da se malo oduze SAD-u za njihovu potporu.

AZ:
- vecina stanovnika VB primila AZ - treba li stvarno dalje pricati o sigurnosti ove vakcine????
- neprofitna vakcina
- nista manje nus pojava od razvikanijih vakcina

AZ je popljuvana zbog toga sto Engleska nije u EU, sto je kasnila isporuka vakcina i sto NEMA ZARADE na njoj.

Kaze krembil u redu, jasta ce meni davat vakcinu od 3 KM, ne moze ona biti dobra ko ona od 30 :lol: :lol:
Problem AZ vakcine je period revakcinscije. Ko se danas s njom vakcinise sigurno ce docekati cetvrti val korone bez druge doze, primit ce je tek kad sve prodje.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#761 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by high_volume »

problemnatravunu wrote: 01/08/2021 07:59 Slušam juče na njemačkom n-TV kanalu, da neki gradovi u USA nude džoint :gunjastajl: svima koji dođu na vakcinisanje hahahaha :run: :lol:
"Bošnji" ponudi 50 KM jal u parama jal u nakim bonovima , ima da se potuku u redu :izet:
U interesu je BiH države da je stanovništvo što više vakcinisano. Dugoročno i ekonomski isplativije je platiti 50 KM "nagrade" za vakcinisanje, nego ograničavati kretanja, zatvarati privredne djelatnosti i imati prekomjerne umrle i iscrpljene medicinske radnike.

I to učiniti sad, tokom augusta, možda i u septembru, dok je vrijeme toplo i dok ima vakcina sa rokovima trajanja. Da uđemo u jesen i zimu spremni za te neke nove talase i modificirane viruse.
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#762 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Forumerrer »

TheHound wrote: 01/08/2021 08:14
Forumerrer wrote: 01/08/2021 07:32 Covjek treba da ima mogucnost izbora jer nije svaka vakcina za svakoga, to je cinjenica.

Ali ne kontam ovu opsjednutost Pfizerom. Vjerovatno ima zbog Izraela koji je kupio samo Pfizer i skuplje ga placao. Mozda je Pfizer njihov pa svakako sebi placaju ili placaju zato sto je americki pa da se malo oduze SAD-u za njihovu potporu.

AZ:
- vecina stanovnika VB primila AZ - treba li stvarno dalje pricati o sigurnosti ove vakcine????
- neprofitna vakcina
- nista manje nus pojava od razvikanijih vakcina

AZ je popljuvana zbog toga sto Engleska nije u EU, sto je kasnila isporuka vakcina i sto NEMA ZARADE na njoj.

Kaze krembil u redu, jasta ce meni davat vakcinu od 3 KM, ne moze ona biti dobra ko ona od 30 :lol: :lol:
Problem AZ vakcine je period revakcinscije. Ko se danas s njom vakcinise sigurno ce docekati cetvrti val korone bez druge doze, primit ce je tek kad sve prodje.
Cinjenica je da niko ne zna koji je najbolji period revakcinacije. I za Pfizer se sada prica da bi to trebalo biti nakon 8 sedmica, a ne nakon 3 sedmice.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#763 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Prije svega ni revakcinacija ne garantuje nista, u VB je vise od pola umrlih od "delta soja" u zadnje vrijeme primilo dvije doze vakcine, zato sve cesce i vise vakcinisu gradjane i treci put.

Tako da mi svakako kasnimo, kad dodje famozni novi val u BiH prakticno niko nije siguran, jer kako kasnimo u svemu tako kasnimo i sa trecom dozom sto ce uskoro krenuti... u Srbiji su poceli neki dan sa trecom dozom, u Sloveniji vec neko vrijeme vakcinisu i trecom dozom, u Hrvatskoj jos razmatraju, kod nas je vecinom tek prva a drugom veoma mali broj gradjana.

A nadlezni se valjda ne misle zaustaviti na 3 dana otvorenih vrata, valjda ce to biti standardna procedura u narednom periodu.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#764 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by high_volume »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 10:14 Prije svega ni revakcinacija ne garantuje nista, u VB je vise od pola umrlih od "delta soja" u zadnje vrijeme primilo dvije doze vakcine, zato sve cesce i vise vakcinisu gradjane i treci put.

Odakle ti ove informacije?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#765 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

high_volume wrote: 01/08/2021 10:16
dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 10:14 Prije svega ni revakcinacija ne garantuje nista, u VB je vise od pola umrlih od "delta soja" u zadnje vrijeme primilo dvije doze vakcine, zato sve cesce i vise vakcinisu gradjane i treci put.

Odakle ti ove informacije?
https://www.rtl.de/cms/grossbritannien- ... 85168.html
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#766 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by high_volume »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 10:17
high_volume wrote: 01/08/2021 10:16

Odakle ti ove informacije?
https://www.rtl.de/cms/grossbritannien- ... 85168.html
...Die Gestorbenen waren überwiegend sehr alt oder gesundheitlich bereits sehr angeschlagen...
Što ne znači nužno umiranje od posljedica infekcije corona virusom
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65927
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#767 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by _BataZiv_0809 »

Treca doza ide za hronicne bolesnike i imunokompromitovane ljude. Takodjer i za one koji su davno primili vakcinu (6 mjeseci+) sto je kod nas zanemariv broj ljudi jer kasnimo sa vakcinacijom.

Dakle djecak nas malo podjebava :D
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#768 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by numizmatic »

Nemojte pogrešno shvatiti tu statistiku. Što je više ljudi vakcinisano - to će i više umrlih takođe biti vakcinisano.

Gledajte ovako - kad bi 100% bilo vakcinisano -> 100% umrlih bi takođe bilo vakcinisano.

VB ima visok postotak vakcinisanosti.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#769 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by nosara »

:lol:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#770 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by nosara »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#771 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Truba »

Vecinu raje izgleda ovo ne zanima
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#772 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Znaci, kad nevakcinisanog drmne srce, a imao koronu, on je umro od covida.

Kad vakcinisani umre sa koronom, ne mora znaciti da je i od korone.

Zanimljive teorije.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4968
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#773 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by oldtajmer »

ovi nasi kreteni se uhvatili zetre i ne popustaju a siguran sam da bi se znatno vise ljudi vakcinisalo da bar u svakom domu zdravlja naprave punkt, zasto to ne urade je prava misterija
o kampanji za vakcinaciju je suvisno pricati, vrhunac kampanje im je halid beslic :-)
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#774 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by high_volume »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 10:30 Znaci, kad nevakcinisanog drmne srce, a imao koronu, on je umro od covida.

Kad vakcinisani umre sa koronom, ne mora znaciti da je i od korone.

Zanimljive teorije.
Znam još mnogo drugih ljudi koji svoj strah od vakcina pravda raznim manipulacijama i neprovjerenim informacijama. Priznajem taj takav strah, iako ga smatram "neobrazovanim", ali ne prihvatam pokazivanje tog straha u javnosti.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#775 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Aha, strah :D

Kazem, zanimljive teze nadleznih, prvo su svi umirali od covida a sad kad umiru i vakcinisani, e ne mora znaciti da je i od covida :D

Nego stvarno bi mogli aktivirati domove zdravlja i ambulante, Zetra po ovim vrucinama i cekanje na suncu, besmisleno. Odes da se vakcinises, drmne te slog od sunca.
Locked