Vakcinacija u Zetri

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
vjeshalica
Posts: 17165
Joined: 31/03/2019 14:56

#926 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by vjeshalica »

vicious wrote: 02/08/2021 11:02
nepass1 wrote: 02/08/2021 10:40

Nemam stvarno ima i prezime
Na stranici Bakija ima smrtovnica žene koja je umrla u 36. godini, ali ne bih da sad to širimo ovdje, ne znamo je li to uopšte taj slučaj i šta se zaista desilo.
Ima smrtovnica i da ce biti dzenaza, dakle ocito je da obdukcije nema da bi se utvrdilo od cega je zena preminula.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#927 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

SuperSy wrote: 02/08/2021 11:02
dječak sa šibicama wrote: 02/08/2021 10:53 Mozda ako Halid otpjeva ime i prezime preminule, inace mediji to ignorisu, cudno za radiosarajevo oni su napravili crnu rubriku za sve preminule od covida. Naravno da sam sarkastican.

Ako se rascuje, belaj...
Stidi se svojih riječi.
Cini mi se da me niste najbolje razumjeli.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17165
Joined: 31/03/2019 14:56

#928 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by vjeshalica »

Glanzer wrote: 01/08/2021 21:00 Mislio sutra ici, ali danas vidio ovaj fol s petakom zalijepljenim na mjestu gdje se ubode i tacno bi volio da mi neko da logično objašnjenje (ne vjerujem u one price o cipovanju) ali pet km se lijepi kod svih od cetvoro ukucana vakcinisanih AZ, dok kod jednog s ovom kineskom ne .
Meni se pare ne lijepe, ostadoh kokuzaner po ko zna koji put...a lafo fajzer. :run:
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#929 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by SuperSy »

vicious wrote: 02/08/2021 11:02
nepass1 wrote: 02/08/2021 10:40

Nemam stvarno ima i prezime
Na stranici Bakija ima smrtovnica žene koja je umrla u 36. godini, ali ne bih da sad to širimo ovdje, ne znamo je li to uopšte taj slučaj i šta se zaista desilo.
Ja imam ime i prezime dotične ali neću iz poštovanja prema porodici da se njeno ime širi po forumu i neka budala da to ismijava. Uz to nije ni zvanično potvrđeno.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#930 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

De ba, umrla žena ko zna iz kojeg razloga, 99.99.% nema nikakve veze sa vakcinom.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#931 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Patton44 »

Dvije godine se u BiH umiralo samo od covida.
Sljedece dvije umirat ce se samo od vakcine.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#932 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Ne znamo niti cemo znati, ko zna sta je uzrok smrti, vakcina kao i korona moze pogorsati stanje neke druge bolesti ili cisto pogorsati probleme sa srcem za koje covjek ni ne zna da ih ima.

Jedino je fora u tome sto kad neko umre nevakcinisan, onda je korona sigurno razlog by WHO. Kad neko umre nakon vakcine, onda je nesto drugo, srce recimo.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#933 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by izvrsni direktor »

Budala provali kako je neko od nekog njenog poznanika poznanice komsinice umro posle vakcine i svi se prime na to, dva dana o tome.
Mozda je privukla ruka neku ves masinu na nju, ko zna
bonersa
Posts: 257
Joined: 09/11/2012 14:40

#934 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by bonersa »

Vakcinisan sam prekjuče u Zetri. Iako je logistika solidno organizovana (dovoljno velik parking, šatori, kontrola ulaska, dovoljan broj kabina i prostranost), zdravstveni aspekt je katastrofa, jer me niko ništa nije pitao. Niko mi nije uzeo anamnezu, pitao o mom zdravstvenom stanju, da li pijem neke lijekove i sl. Nisam popunio nikakav upitnik, potpisao neku izjavu, niko mi nije dao nikakav savjet ili nešto slično. Samo sam sjeo u kabinu, sestra mi je dala vakcinu i uvela u sistem, a jedini kontakt s doktorom je na izlazu iz kabina gdje isti samo sjedi i udara pečat (što realno može bilo ko raditi).

Ja sam lično se raspitao ranije o detaljima, ali šta će neko ko je samo došao i možda ima neku indikaciju da ne smije primiti vakcinu, možda neko pije antibiotike...
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#935 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by gamer4ever »

Sta mislite da li ce biti "otvorena vrata" kada dodje pfizer ? Trebalo bi pola miliona uskoro...
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#936 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by BadBoy »

bonersa wrote: 02/08/2021 11:38 Vakcinisan sam prekjuče u Zetri. Iako je logistika solidno organizovana (dovoljno velik parking, šatori, kontrola ulaska, dovoljan broj kabina i prostranost), zdravstveni aspekt je katastrofa, jer me niko ništa nije pitao. Niko mi nije uzeo anamnezu, pitao o mom zdravstvenom stanju, da li pijem neke lijekove i sl. Nisam popunio nikakav upitnik, potpisao neku izjavu, niko mi nije dao nikakav savjet ili nešto slično. Samo sam sjeo u kabinu, sestra mi je dala vakcinu i uvela u sistem, a jedini kontakt s doktorom je na izlazu iz kabina gdje isti samo sjedi i udara pečat (što realno može bilo ko raditi).

Ja sam lično se raspitao ranije o detaljima, ali šta će neko ko je samo došao i možda ima neku indikaciju da ne smije primiti vakcinu, možda neko pije antibiotike...
To je fakat bezveze. U Beogradu je bio doktor s kojim razgovaraš prije nego odeš da te "uvedu u sistem". Iako i oni rade kao na traci i vjerovatno se ne mogu full posvetiti svakom čovjeku, ipak pitaju i daju odgovor na par najosnovnijih pitanja (tipa alergije, kakve nuspojave mogu biti, imaš li zdravstvenih problema ili stanja itd).
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#937 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by motachjointa »

bonersa wrote: 02/08/2021 11:38 Vakcinisan sam prekjuče u Zetri. Iako je logistika solidno organizovana (dovoljno velik parking, šatori, kontrola ulaska, dovoljan broj kabina i prostranost), zdravstveni aspekt je katastrofa, jer me niko ništa nije pitao. Niko mi nije uzeo anamnezu, pitao o mom zdravstvenom stanju, da li pijem neke lijekove i sl. Nisam popunio nikakav upitnik, potpisao neku izjavu, niko mi nije dao nikakav savjet ili nešto slično. Samo sam sjeo u kabinu, sestra mi je dala vakcinu i uvela u sistem, a jedini kontakt s doktorom je na izlazu iz kabina gdje isti samo sjedi i udara pečat (što realno može bilo ko raditi).

Ja sam lično se raspitao ranije o detaljima, ali šta će neko ko je samo došao i možda ima neku indikaciju da ne smije primiti vakcinu, možda neko pije antibiotike...
mene je doktor u srbiji 10 minuta pregledao, dva upitnika neka popunjavao, jedan sa doktorom jedan sa sestrom, precesljali me od do i tek onda vakcina.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#938 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

motachjointa wrote: 02/08/2021 11:48
bonersa wrote: 02/08/2021 11:38 Vakcinisan sam prekjuče u Zetri. Iako je logistika solidno organizovana (dovoljno velik parking, šatori, kontrola ulaska, dovoljan broj kabina i prostranost), zdravstveni aspekt je katastrofa, jer me niko ništa nije pitao. Niko mi nije uzeo anamnezu, pitao o mom zdravstvenom stanju, da li pijem neke lijekove i sl. Nisam popunio nikakav upitnik, potpisao neku izjavu, niko mi nije dao nikakav savjet ili nešto slično. Samo sam sjeo u kabinu, sestra mi je dala vakcinu i uvela u sistem, a jedini kontakt s doktorom je na izlazu iz kabina gdje isti samo sjedi i udara pečat (što realno može bilo ko raditi).

Ja sam lično se raspitao ranije o detaljima, ali šta će neko ko je samo došao i možda ima neku indikaciju da ne smije primiti vakcinu, možda neko pije antibiotike...
mene je doktor u srbiji 10 minuta pregledao, dva upitnika neka popunjavao, jedan sa doktorom jedan sa sestrom, precesljali me od do i tek onda vakcina.
Mene u Srbiji pitali imam li kakvih hroničnih stanja i alergija i to je to.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#939 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Osim_13 »

Black swan wrote: 02/08/2021 10:49 ja sam u goloj vodi krećem u popdnevnim satima

svaki sekund ću vas izvješćivati
vec me prpa igle
Ne govori koje si nacionalnosti, da ti šta ne podvale.
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#940 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by smijesni_ste »

bonersa wrote: 02/08/2021 11:38 Vakcinisan sam prekjuče u Zetri. Iako je logistika solidno organizovana (dovoljno velik parking, šatori, kontrola ulaska, dovoljan broj kabina i prostranost), zdravstveni aspekt je katastrofa, jer me niko ništa nije pitao. Niko mi nije uzeo anamnezu, pitao o mom zdravstvenom stanju, da li pijem neke lijekove i sl. Nisam popunio nikakav upitnik, potpisao neku izjavu, niko mi nije dao nikakav savjet ili nešto slično. Samo sam sjeo u kabinu, sestra mi je dala vakcinu i uvela u sistem, a jedini kontakt s doktorom je na izlazu iz kabina gdje isti samo sjedi i udara pečat (što realno može bilo ko raditi).

Ja sam lično se raspitao ranije o detaljima, ali šta će neko ko je samo došao i možda ima neku indikaciju da ne smije primiti vakcinu, možda neko pije antibiotike...
I meni je ovo bilo zapalo za oko..
leech
Posts: 823
Joined: 23/03/2005 21:59

#941 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by leech »

bonersa wrote: 02/08/2021 11:38 Vakcinisan sam prekjuče u Zetri. Iako je logistika solidno organizovana (dovoljno velik parking, šatori, kontrola ulaska, dovoljan broj kabina i prostranost), zdravstveni aspekt je katastrofa, jer me niko ništa nije pitao. Niko mi nije uzeo anamnezu, pitao o mom zdravstvenom stanju, da li pijem neke lijekove i sl. Nisam popunio nikakav upitnik, potpisao neku izjavu, niko mi nije dao nikakav savjet ili nešto slično. Samo sam sjeo u kabinu, sestra mi je dala vakcinu i uvela u sistem, a jedini kontakt s doktorom je na izlazu iz kabina gdje isti samo sjedi i udara pečat (što realno može bilo ko raditi).

Ja sam lično se raspitao ranije o detaljima, ali šta će neko ko je samo došao i možda ima neku indikaciju da ne smije primiti vakcinu, možda neko pije antibiotike...
Isto, otac nije potpisao saglasnost, tj. nije mu niko trazio, a on se sam nije ni sjetio. To se fakat ne smije desavati.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#942 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by palermo »

leech wrote: 02/08/2021 11:54
bonersa wrote: 02/08/2021 11:38 Vakcinisan sam prekjuče u Zetri. Iako je logistika solidno organizovana (dovoljno velik parking, šatori, kontrola ulaska, dovoljan broj kabina i prostranost), zdravstveni aspekt je katastrofa, jer me niko ništa nije pitao. Niko mi nije uzeo anamnezu, pitao o mom zdravstvenom stanju, da li pijem neke lijekove i sl. Nisam popunio nikakav upitnik, potpisao neku izjavu, niko mi nije dao nikakav savjet ili nešto slično. Samo sam sjeo u kabinu, sestra mi je dala vakcinu i uvela u sistem, a jedini kontakt s doktorom je na izlazu iz kabina gdje isti samo sjedi i udara pečat (što realno može bilo ko raditi).

Ja sam lično se raspitao ranije o detaljima, ali šta će neko ko je samo došao i možda ima neku indikaciju da ne smije primiti vakcinu, možda neko pije antibiotike...
Isto, otac nije potpisao saglasnost, tj. nije mu niko trazio, a on se sam nije ni sjetio. To se fakat ne smije desavati.
Kakvu saglasnost se treba potpisati ? Niti ja niti niko od moje familije ili kolega/ica koji su se vakcinisali nisu potpisivali neku saglasnost. Vakcinisani u hercegovini i par njih u Hrvatskoj.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#943 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by studiorum_tuzlaensis »

Htio bih da odvedem roditelje u Hr na vakcinaciju. Da li je neko išao?
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#944 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by damirc_sa »

Jedno pitanje. Ako smo se vakcinisali prvom dozom je li se sada negdje moramo prijaviti za COVID pasos ili to ide tek nakon druge doze?

Hvala
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#945 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Truba »

Osim_13 wrote: 02/08/2021 11:52
Black swan wrote: 02/08/2021 10:49 ja sam u goloj vodi krećem u popdnevnim satima

svaki sekund ću vas izvješćivati
vec me prpa igle
Ne govori koje si nacionalnosti, da ti šta ne podvale.
ja vjerujem ljudima ako što metnu metnu njima na čast

ionako je život u ovoj dolini suza karina

mada bi bilo baš glupo od vakcine umrijeti kad bi korona niš nije mogla :mrgreen:
Nintendo20
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 07:32

#946 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Nintendo20 »

Ne treba širiti paniku, treba se vakcinisati naravno, sasvim dovoljno informacija za to. Al' ljudski šljam mora isplivati pa pljuvati po nekom ko je umro samo da bi ispao duhovit, fuj!!
bonersa
Posts: 257
Joined: 09/11/2012 14:40

#947 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by bonersa »

damirc_sa wrote: 02/08/2021 12:04 Jedno pitanje. Ako smo se vakcinisali prvom dozom je li se sada negdje moramo prijaviti za COVID pasos ili to ide tek nakon druge doze?

Hvala
Automatski ćeš dobiti COVID potvrdu samo nakon druge doze, a za potvrdu nakon prve doze potrebno im je poslati e-mail na [email protected] sa zahtjevom za COVID potvrdu za jednu dozu (navesti JMBG i broj telefona).

Inače nakon druge doze potvrdu ovdje preuzimaš:

https://evakcina-dokumenti.ezoblak.ba/
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#948 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Ma ko je vidio imati savjetovanje sa doktorom, samo rokaj boce da se ne pokvare.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#949 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by drndalo »

Zna li se sta trenutno imaju na Zetri u opticaju od vakcina?
bonersa
Posts: 257
Joined: 09/11/2012 14:40

#950 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by bonersa »

drndalo wrote: 02/08/2021 13:04 Zna li se sta trenutno imaju na Zetri u opticaju od vakcina?
Samo Astrazeneca, još danas se može doći bez najave, ali vjerujem da će produžiti još koji dan.
Locked