Vakcinacija u Zetri

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45205
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1251 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Chmoljo »

Haj dobro
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#1252 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Dead Man Walking »

Chmoljo wrote: 05/08/2021 00:22

bio živ zakopan?
:lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#1253 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Thorgerson »

__Phoenix__ wrote: 04/08/2021 17:25 Jede hrenovke, paštete i salame a priča o kvaliteti i opasnosti vakcina, odvadite malo, više ljudi godišnje umre od onog slova E s brojem pored na ambalazi te mesne sirovine nego od svih vakcina
Pri tome pije po 2l skaj kole, pojede pola hljeba, pozdere pola leša neke zivotinje, pola litra agde, podrigne i kae samo fajzer bajo moj.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1254 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 05/08/2021 00:27
Chmoljo wrote: 05/08/2021 00:26

jel ima zetra u El Pasu?
😂..
:lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45205
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1255 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Chmoljo »

Thorgerson wrote: 05/08/2021 00:54
__Phoenix__ wrote: 04/08/2021 17:25 Jede hrenovke, paštete i salame a priča o kvaliteti i opasnosti vakcina, odvadite malo, više ljudi godišnje umre od onog slova E s brojem pored na ambalazi te mesne sirovine nego od svih vakcina
Pri tome pije po 2l skaj kole, pojede pola hljeba, pozdere pola leša neke zivotinje, pola litra agde, podrigne i kae samo fajzer bajo moj.
a nećemo o truljama na ulicama i uglju u kotlovnicama? :D

mogo sam i haiku od ovoga, ali rimuje se, jebiga... :|
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1256 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Guadalajara »

A Ikar konzerve...a oni keksovi :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45205
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1257 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Chmoljo »

bila nužda.

morali jesti.

valjda je tako nastalo, ko je sretan, ni u hali gladan nije. :|
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#1258 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by TheHound »

i agree wrote: 05/08/2021 00:18
Chmoljo wrote: 05/08/2021 00:17

nismo svi isti na jeziku, a svi smo isti kad zor guzici dođe.

što reče kolege iznad, daBogda se ne uvjerio u moje riječi, al samo kaem, ne mogu na rende kore. takav sam :D
proso sam ja gore stvari od korone pa evo me,trebas nesto prezivit da bi imao ovaj mozak inace ostajes ne shvacen ali shvatam ja to....
Jos jedan od neopjevanih junaka koji ce skontat da i nije bas pametan a ni hrabar u stvarnom zivotu kao na tastaturi :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1259 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Guadalajara »

Jest
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1260 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by i agree »

TheHound wrote: 05/08/2021 01:03
i agree wrote: 05/08/2021 00:18

proso sam ja gore stvari od korone pa evo me,trebas nesto prezivit da bi imao ovaj mozak inace ostajes ne shvacen ali shvatam ja to....
Jos jedan od neopjevanih junaka koji ce skontat da i nije bas pametan a ni hrabar u stvarnom zivotu kao na tastaturi :lol:
nek si mu reko brao :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1261 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by _BataZiv_0809 »

Sociolog wrote: 04/08/2021 23:41 Mogli su napraviti punkt u Vistafonu na Dobrinji na Ilidzi..da sto vise se naroda vakcinise.

Ova starija raja u mahali, niko nece.
Nece nikako ili bi htjeli ako bude u Viatafonu?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1262 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Truba »

kako babe i dede jurišaju kad treba nešto džabno dobiti što im se svidja

tako bi i išli na kraj svijeta da ih zanima dzabna vakcina

treba to prestat reklamirat... pola države su kontraši i nezainteresirani
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#1263 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by preselio na ahiret »

medo-medo wrote: 05/08/2021 10:24 dragi extremni pro-vaxeri (PC babies), vašim komentarima kojima častite neistomišljenike, tipa:

-pekavi
- manje inteligentni
-boje se igle
-nisu bilu kod zubara
-vakcine su super i sigurne
- umanjivanje i ignorisanje nus pojava uključujući smrt
-itd

samo stvarate kontra efekat..
prestanite se ponašati kao kult i kao prvo prihvatite da ima ljudi koi se ne žele vakcinisati ...
mišljenja ljudi se sa vremenom mogu promjeniti, anti vaxer može da postane vaxer (npr neko mu bude teško bolestan u familiji) i obratno, vaxer postane anti vaxer nakon nekih teskih nus pojava...

Ali treba sve javno iznjeti i diskutovati. Samo što je sada užarena situacija, pa je teško ostati cool..

Pees. medo
Al stvarno moras biti zestok primitivac pa na noz da docekas nekog ko je rekao da se ne zeli vakcinisat po bilu koju cijenu.Ne znam sto nekom smeta neciji izbor,radis sta ti hoces i cao.
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#1264 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by armin071 »

moonca wrote: 05/08/2021 00:25 Ko zeli doci u USA- mora se vaksinisani.. :-)
U sjeba jebote. Sad će da bude potražnja za vakcinama :-)
User avatar
ElRe
Posts: 10666
Joined: 12/12/2011 11:28

#1265 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by ElRe »

Da li se zna, kada u Sarajevo stižu Sinopharm vakcine?
User avatar
Peacean
Posts: 2398
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#1266 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Peacean »

Sutra stižu, kada će biti odobrene za upotrebu ko zna.
https://avaz.ba/vijesti/bih/671770/dr-s ... -sinopharm
User avatar
ElRe
Posts: 10666
Joined: 12/12/2011 11:28

#1267 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by ElRe »

SuperSy wrote: 01/08/2021 20:54 Maloprije razgovorao sa rodicom između ostalog o vakcinama. Kaže mi ona da joj kolegica sa posla koja radila sa njom u security agenciji 35 godina jučer vakcinisala u Zetri a danas preminula. Ovakvi slučajevi me stavili u dozu razmišljanja.Nije mi namjera da širim paniku. Stavise. Ja sam zagovornik vakcinacije cijela porodica vakcinisala (astrazenekom, ja pfeizerom) ali uvijek imam dozu straha o ovim vakcinama.
Ovo je istina. Brat preminule takodje radi u security agenciji, i sinoć smo bili sa njim na kafi. Preminula je dan nakon vakcinacije ustala, popila vodu i dobila srčani udar. E sada da li je Astra Zeneca uzrok smrti ili ne, to niko ne zna.
Ali je isitna, i imala je 37 godina.
User avatar
billy organ
Posts: 1429
Joined: 04/07/2021 19:19

#1268 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by billy organ »

preselio na ahiret wrote: 05/08/2021 11:02
medo-medo wrote: 05/08/2021 10:24 dragi extremni pro-vaxeri (PC babies), vašim komentarima kojima častite neistomišljenike, tipa:

-pekavi
- manje inteligentni
-boje se igle
-nisu bilu kod zubara
-vakcine su super i sigurne
- umanjivanje i ignorisanje nus pojava uključujući smrt
-itd

samo stvarate kontra efekat..
prestanite se ponašati kao kult i kao prvo prihvatite da ima ljudi koi se ne žele vakcinisati ...
mišljenja ljudi se sa vremenom mogu promjeniti, anti vaxer može da postane vaxer (npr neko mu bude teško bolestan u familiji) i obratno, vaxer postane anti vaxer nakon nekih teskih nus pojava...

Ali treba sve javno iznjeti i diskutovati. Samo što je sada užarena situacija, pa je teško ostati cool..

Pees. medo
Al stvarno moras biti zestok primitivac pa na noz da docekas nekog ko je rekao da se ne zeli vakcinisat po bilu koju cijenu.Ne znam sto nekom smeta neciji izbor,radis sta ti hoces i cao.
Sve to sto si ti nabrojao to vi anti vaxeri radite. Idete bukvalno od clanka do clanka gdje god sta ima veze sa vakcinama i koronom, vi komentarisete. Kako ono nas zovete - covididiotima, budalama, ovcama, izmisljamo price, nova relgiija. i tako dalje. Imam jednog druga, po citav dan mi salje na Viber samo clipove o stetnosti vakcina. Gledate nas sa visine ko biva vi ste nekakva uzvisena bica. Polako samo, trcacete vi za vakcinama kad ne budete mogli ni u klonju otici,
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#1269 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by preselio na ahiret »

billy organ wrote: 05/08/2021 11:55
preselio na ahiret wrote: 05/08/2021 11:02
Al stvarno moras biti zestok primitivac pa na noz da docekas nekog ko je rekao da se ne zeli vakcinisat po bilu koju cijenu.Ne znam sto nekom smeta neciji izbor,radis sta ti hoces i cao.
Sve to sto si ti nabrojao to vi anti vaxeri radite. Idete bukvalno od clanka do clanka gdje god sta ima veze sa vakcinama i koronom, vi komentarisete. Kako ono nas zovete - covididiotima, budalama, ovcama, izmisljamo price, nova relgiija. i tako dalje. Imam jednog druga, po citav dan mi salje na Viber samo clipove o stetnosti vakcina. Gledate nas sa visine ko biva vi ste nekakva uzvisena bica. Polako samo, trcacete vi za vakcinama kad ne budete mogli ni u klonju otici,
Primi vakcinu i uzivaj ba pusti druge da zive svoje zivote i izjasnjavaju se kako hoce.Nemoj bit mahalac i baba tracara :lol:
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#1270 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by SuperSy »

ElRe wrote: 05/08/2021 11:46
SuperSy wrote: 01/08/2021 20:54 Maloprije razgovorao sa rodicom između ostalog o vakcinama. Kaže mi ona da joj kolegica sa posla koja radila sa njom u security agenciji 35 godina jučer vakcinisala u Zetri a danas preminula. Ovakvi slučajevi me stavili u dozu razmišljanja.Nije mi namjera da širim paniku. Stavise. Ja sam zagovornik vakcinacije cijela porodica vakcinisala (astrazenekom, ja pfeizerom) ali uvijek imam dozu straha o ovim vakcinama.
Ovo je istina. Brat preminule takodje radi u security agenciji, i sinoć smo bili sa njim na kafi. Preminula je dan nakon vakcinacije ustala, popila vodu i dobila srčani udar. E sada da li je Astra Zeneca uzrok smrti ili ne, to niko ne zna.
Ali je isitna, i imala je 37 godina.
Moja rodica je isto poznavala. Mislim da njen brat treba prijaviti ovaj slučaj agenciji za lijekove. Moguće je da je AstraZeneka izazvala srčani udar. Propust je i kod naših doktora koji prilikom vakcinisanja nisu propitivali kliničku sliku za razliku od vakcinisanja u Srbiji gdje sam ja bio.
leech
Posts: 822
Joined: 23/03/2005 21:59

#1271 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by leech »

billy organ wrote: 05/08/2021 11:55Sve to sto si ti nabrojao to vi anti vaxeri radite. Idete bukvalno od clanka do clanka gdje god sta ima veze sa vakcinama i koronom, vi komentarisete. Kako ono nas zovete - covididiotima, budalama, ovcama, izmisljamo price, nova relgiija. i tako dalje. Imam jednog druga, po citav dan mi salje na Viber samo clipove o stetnosti vakcina. Gledate nas sa visine ko biva vi ste nekakva uzvisena bica. Polako samo, trcacete vi za vakcinama kad ne budete mogli ni u klonju otici,
ali ja se konstantno pitam zašto se bave vakcinisanima, ok vakcina je zlo nećeš se vakcinisati i popusti brate, al jok ono našlo pamet da soli meni, ono protiv nauke i pametan je.
Negdje sam već rekao, al evo opet ću, svjesni su činjenice da će ih vrijeme i nauka pregaziti pa traže savezništvo, kao što ih je više to su manje šanse da će ostati u šupku civilizacije. Što i ima smisla, ima ona "nikad ne zanemaruj moć glupih ljudi u velikim grupama". Sjajan primjer izbor Trumpa za predsjednika. Pri tome ne mislim na ljude koji se samo plaše nepoznatog, nikome nije lako zavrnuti rukav, govorim o ovima koji kao "pametuju" okolo, to je jedna viša rasa, intelekt za pzavidjeti, a o tome kako vrijeđaju primitivnim rječnikom, kako su agresivni, polupismeni, o tome ne mogu stvarno više...
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#1272 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by preselio na ahiret »

SuperSy wrote: 05/08/2021 12:01
ElRe wrote: 05/08/2021 11:46

Ovo je istina. Brat preminule takodje radi u security agenciji, i sinoć smo bili sa njim na kafi. Preminula je dan nakon vakcinacije ustala, popila vodu i dobila srčani udar. E sada da li je Astra Zeneca uzrok smrti ili ne, to niko ne zna.
Ali je isitna, i imala je 37 godina.
Moja rodica je isto poznavala. Mislim da njen brat treba prijaviti ovaj slučaj agenciji za lijekove. Moguće je da je AstraZeneka izazvala srčani udar. Propust je i kod naših doktora koji prilikom vakcinisanja nisu propitivali kliničku sliku za razliku od vakcinisanja u Srbiji gdje sam ja bio.
Tako je nego sta nego prijavit i ne slusat ove primitivce sto dizu vakcinu u nebesa.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1273 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by drndalo »

preselio na ahiret wrote: 05/08/2021 11:02
medo-medo wrote: 05/08/2021 10:24 dragi extremni pro-vaxeri (PC babies), vašim komentarima kojima častite neistomišljenike, tipa:

-pekavi
- manje inteligentni
-boje se igle
-nisu bilu kod zubara
-vakcine su super i sigurne
- umanjivanje i ignorisanje nus pojava uključujući smrt
-itd

samo stvarate kontra efekat..
prestanite se ponašati kao kult i kao prvo prihvatite da ima ljudi koi se ne žele vakcinisati ...
mišljenja ljudi se sa vremenom mogu promjeniti, anti vaxer može da postane vaxer (npr neko mu bude teško bolestan u familiji) i obratno, vaxer postane anti vaxer nakon nekih teskih nus pojava...

Ali treba sve javno iznjeti i diskutovati. Samo što je sada užarena situacija, pa je teško ostati cool..

Pees. medo
Al stvarno moras biti zestok primitivac pa na noz da docekas nekog ko je rekao da se ne zeli vakcinisat po bilu koju cijenu.Ne znam sto nekom smeta neciji izbor,radis sta ti hoces i cao.
Ja to vrlo postujem, samo sto se iz ugla javnog zdravstva tice, takav bi morao potpisati da je to njegov izbor i da time staje na kraj reda za nedajboze teskog oblika korone u bolnici... Ima ljudi u svijetu koji zbog religije NAPISMENO imaju da im se ne daje transfuzija ni u NEDAJBOZE slucaju... Bog ga pozvao sebi, OK.
leech
Posts: 822
Joined: 23/03/2005 21:59

#1274 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by leech »

dakle još jednom, tema je vakcinacija u Zetri, hvala.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#1275 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by preselio na ahiret »

drndalo wrote: 05/08/2021 12:06
preselio na ahiret wrote: 05/08/2021 11:02
Al stvarno moras biti zestok primitivac pa na noz da docekas nekog ko je rekao da se ne zeli vakcinisat po bilu koju cijenu.Ne znam sto nekom smeta neciji izbor,radis sta ti hoces i cao.
Ja to vrlo postujem, samo sto se iz ugla javnog zdravstva tice, takav bi morao potpisati da je to njegov izbor i da time staje na kraj reda za nedajboze teskog oblika korone u bolnici... Ima ljudi u svijetu koji zbog religije NAPISMENO imaju da im se ne daje transfuzija ni u NEDAJBOZE slucaju... Bog ga pozvao sebi, OK.
Ko ce stat iza reda umrlih do sad od korone sto nisu nabavili vakcine na vrijeme i fake respiratore?Ko ce stat iza smrti koje vidimo u malom postotku prouzrokuju neke od vakcina?
Locked