Vakcinacija u Zetri

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#776 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by _BataZiv_0809 »

numizmatic wrote: 01/08/2021 10:23 Nemojte pogrešno shvatiti tu statistiku. Što je više ljudi vakcinisano - to će i više umrlih takođe biti vakcinisano.

Gledajte ovako - kad bi 100% bilo vakcinisano -> 100% umrlih bi takođe bilo vakcinisano.

VB ima visok postotak vakcinisanosti.
Kompleksan je to racun za dezurne sveznalice.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#777 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by spinel_ »

high_volume wrote: 01/08/2021 10:35
dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 10:30 Znaci, kad nevakcinisanog drmne srce, a imao koronu, on je umro od covida.

Kad vakcinisani umre sa koronom, ne mora znaciti da je i od korone.

Zanimljive teorije.
Znam još mnogo drugih ljudi koji svoj strah od vakcina pravda raznim manipulacijama i neprovjerenim informacijama. Priznajem taj takav strah, iako ga smatram "neobrazovanim", ali ne prihvatam pokazivanje tog straha u javnosti.
Da. To ja govorim od pocetka covida. Sve je covid i bilo kakva smrt je smrt od covida.
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#778 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zubi »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 10:36 Aha, strah :D

Kazem, zanimljive teze nadleznih, prvo su svi umirali od covida a sad kad umiru i vakcinisani, e ne mora znaciti da je i od covida :D

Nego stvarno bi mogli aktivirati domove zdravlja i ambulante, Zetra po ovim vrucinama i cekanje na suncu, besmisleno. Odes da se vakcinises, drmne te slog od sunca.
Tebe znaci samo lokacija koci :D

Haj valjda ti izadju u susret...
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#779 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Dead Man Walking »

_BataZiv_0809 wrote: 01/08/2021 10:40
numizmatic wrote: 01/08/2021 10:23 Nemojte pogrešno shvatiti tu statistiku. Što je više ljudi vakcinisano - to će i više umrlih takođe biti vakcinisano.

Gledajte ovako - kad bi 100% bilo vakcinisano -> 100% umrlih bi takođe bilo vakcinisano.

VB ima visok postotak vakcinisanosti.
Kompleksan je to racun za dezurne sveznalice.
Spomenu onaj Baltimore, pa mi nadodje ovaj citat iz The Wire koji sjede na ovo tvoje ko saka na oko. :D Samo sto umjesto policije ide zna se vec ko. :mrgreen:
All right, listen up, you mutts, this is complicated. I mean, it isn't complicated if you went to college or, I don't know, your mothers actually stopped drinking for a minute while they was pregnant. But for Baltimore City Police, this is complicated.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#780 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Jedino sto su do nedavno tvrdili da vakcinisani nece umirati :D ali dobro, mozda nije od covida :D

Mozda umiru od starosti ili srca ili neke primarne bolesti... sto nije vazilo prije vakcinacije, onda se umiralo iskljucivo od covida a ne od starosti, srca, karcinoma, bubrega, secera itd :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#781 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by _BataZiv_0809 »

Umrijet cemo svi, ali valjda je osnovna logika da smanjujemo direktne rizike od smrti, sto vakcinisanje protiv covida svakako jeste.
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#782 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zubi »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 10:50 Jedino sto su do nedavno tvrdili da vakcinisani nece umirati :D ali dobro, mozda nije od covida :D

Mozda umiru od starosti ili srca ili neke primarne bolesti... sto nije vazilo prije vakcinacije, onda se umiralo iskljucivo od covida a ne od starosti, srca, karcinoma, bubrega, secera itd :oops:
:lol:

Razumijem da te strah, al te argumente stare godinu dana i davno prezvakane ne moras vaditi da se opravdas...

Ko je vakcinisan ne umire nikako, postaje besmrtan :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#783 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Ma da, logika je ok, kad se umiralo prije vakcina svaka smrt je bila od covida. Dovoljno je biti pozitivan.

Sad pozitivni umiru i od srca :D

Nesto slicno logici da je ministar lopov dok je u SDA, kad predje u NiP onda je posten gradjanin i strucnjak u svom resoru :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#784 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by _BataZiv_0809 »

Ali da se ovo desava u Hrvackoj ti bi cvrkutao od pohvala, da se ne lazemo :P
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#785 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Mislim da i u Hrvatskoj vakcinisani umiru od srca iako su pozitivni na covid, odjednom :D

Salu na stranu, a najveca je sala ili sprdnja ovo sto rade nadlezni na globalnom nivou, kad ce Pfizer sta kaze Fadil.
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#786 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by damirc_sa »

Zna li neko, ima li trenutno guzve pred Zetrom?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#787 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

damirc_sa wrote: 01/08/2021 10:59 Zna li neko, ima li trenutno guzve pred Zetrom?
Jutros su bile nesto manje guzve nego jucer, vjerovatno ce od podne na dalje biti poluprazno, i danas gori zemlja napolju.

Ono sto mi je cudno, gledam slike sa zetre, vecina u redovima su ljudi u dobrim godinama, a nasi se hvale da su stariju populaciju vec zavrsili :?
bonersa
Posts: 257
Joined: 09/11/2012 14:40

#788 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by bonersa »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 11:03
damirc_sa wrote: 01/08/2021 10:59 Zna li neko, ima li trenutno guzve pred Zetrom?
Jutros su bile nesto manje guzve nego jucer, vjerovatno ce od podne na dalje biti poluprazno, i danas gori zemlja napolju.

Ono sto mi je cudno, gledam slike sa zetre, vecina u redovima su ljudi u dobrim godinama, a nasi se hvale da su stariju populaciju vec zavrsili :?
Veliki broj starijih koji su se prijavljivali preko Mjesnih zajednica nije nikad pozvan jer nemaju Viber. Za vakcinaciju u Zetri su zvali samo preko Vibera što je jedna od većih budalaština uvedena u KS. Znam par ličnih primjera.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#789 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by pici »

“Možda nismo imali dovoljno jaku kampanju. Međutim, dok nismo imali vakcina građani su bili jako zainteresirani, stalno su pitali kad će doći, koja je dobra, kako djeluju… Ne znam šta je ovo sad”, kaže nam Spahić.
Zato sto ljudi su otisli masovno u srbiju da se vOkcinise nisu cekali sadaku poslije osam mjeseci... halooo osam mjeseci, banda sdOvska se nije ugradila u vOkcine, ev Jopet ko malina ventilatore bezpotrebno kupuju kinesku robu... milioni odose u dzepove varalica i lopova...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#790 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by _BataZiv_0809 »

Ma nema kampanje koja ce natjerati vise od 50% da se vakcinise. Jbg. Trebate po manjim mjestima cuti sta ljudi pricaju. Sve sami epidemiolozi, virusolozi, infektolozi, molekularni biolozi, a pasta za zube im moze trajat 8 godina.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#791 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by pici »

bonersa wrote: 01/08/2021 11:14
dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 11:03

Jutros su bile nesto manje guzve nego jucer, vjerovatno ce od podne na dalje biti poluprazno, i danas gori zemlja napolju.

Ono sto mi je cudno, gledam slike sa zetre, vecina u redovima su ljudi u dobrim godinama, a nasi se hvale da su stariju populaciju vec zavrsili :?
Veliki broj starijih koji su se prijavljivali preko Mjesnih zajednica nije nikad pozvan jer nemaju Viber. Za vakcinaciju u Zetri su zvali samo preko Vibera što je jedna od većih budalaština uvedena u KS. Znam par ličnih primjera.
Da ima i toga juce komsiju koji je cekao pfizera i preko MZ se prijavio, jedva nagovorili da ode astru da primi... kona preko vibera aplicirala ima milion dijagnoza nisu je zvali, bila u priboju se pfizerom vakcinisala nije mogla cekat ove lopovcine...
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#792 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by pici »

_BataZiv_0809 wrote: 01/08/2021 11:19 Ma nema kampanje koja ce natjerati vise od 50% da se vakcinise. Jbg. Trebate po manjim mjestima cuti sta ljudi pricaju. Sve sami epidemiolozi, virusolozi, infektolozi, molekularni biolozi, a pasta za zube im moze trajat 8 godina.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#793 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

bonersa wrote: 01/08/2021 11:14
dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 11:03
Ono sto mi je cudno, gledam slike sa zetre, vecina u redovima su ljudi u dobrim godinama, a nasi se hvale da su stariju populaciju vec zavrsili :?
Veliki broj starijih koji su se prijavljivali preko Mjesnih zajednica nije nikad pozvan jer nemaju Viber. Za vakcinaciju u Zetri su zvali samo preko Vibera što je jedna od većih budalaština uvedena u KS. Znam par ličnih primjera.
Da, istina, to sam zaboravio, puno starijih i nemaju viber pa nisu ni mogli biti pozvani.

Jucer su stukli jedva 60% od 4000, vec su i najavili da ce imati otvorena vrata do srijede, mislim ona Pecikoza dala izjavu za N1, nece potrositi ovih 12 hiljada do sutra. Ali koja sprdnja, cuj dani otvorenih vrata, vec imaju hiljade doniranih a oni ogranicili na 12. I to samo jedna vrsta.
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#794 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by bavi »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 10:36 Aha, strah :D

Kazem, zanimljive teze nadleznih, prvo su svi umirali od covida a sad kad umiru i vakcinisani, e ne mora znaciti da je i od covida :D

Nego stvarno bi mogli aktivirati domove zdravlja i ambulante, Zetra po ovim vrucinama i cekanje na suncu, besmisleno. Odes da se vakcinises, drmne te slog od sunca.
Kakvo sunce? Ma koliko dug red bio ne ceka se dugo jer su otvorene sve kabine... Juce je bilo 100 ljudi ispred mene i sve je odrađeno za 20tak minuta, ukljucujuci i sjedenje u Zetri nakon vakcinacije.
Narod razmazen, sve hoce da mu je pod nos servirano. Koda smo New York, a ne gradic dug 15ak kilometara.
A nije mrsko do Srbije otici. Imam "pacijenata" među blizom rodbinom, islo se u srbiju maksuz na vakcinaciju. Kruzili po Sandžaku Priboj, Prijepolje i nisu nasli fajzera. Vratli se levati nevakcinisani, kazu bila samo astra i sinofarm :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#795 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by pici »

dječak sa šibicama wrote: 01/08/2021 11:20
bonersa wrote: 01/08/2021 11:14

Veliki broj starijih koji su se prijavljivali preko Mjesnih zajednica nije nikad pozvan jer nemaju Viber. Za vakcinaciju u Zetri su zvali samo preko Vibera što je jedna od većih budalaština uvedena u KS. Znam par ličnih primjera.
Da, istina, to sam zaboravio, puno starijih i nemaju viber pa nisu ni mogli biti pozvani.

Jucer su stukli jedva 60% od 4000, vec su i najavili da ce imati otvorena vrata do srijede, mislim ona Pecikoza dala izjavu za N1, nece potrositi ovih 12 hiljada do sutra. Ali koja sprdnja, cuj dani otvorenih vrata, vec imaju hiljade doniranih a oni ogranicili na 12. I to samo jedna vrsta.
Ma nemaju druge nego da ostave otvoreno do daljnjeg, a zavisi i koliki je rok vakcinama... ako zatvore a nisu utrosili vOkcine onda su pri kraju roka il im je istekao... to je isto ko i sa hranom iz EU... postali smo deponija...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#796 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by _BataZiv_0809 »

Nek kazu Fajzer bit ce tuče ispred Zetre ko na otvaranju Lidla u Srbiji :D
BadBoy
Posts: 8046
Joined: 01/11/2005 21:55

#797 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by BadBoy »

Ne razumijem ovog klinca sa žigicama, na drugim temama se zalagao za sve korona mjere, od zatvaranja do maski. A sad, sve nešto okolokole protiv vakcina :D

Samo INJEKT. Jedini put naprijed.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#798 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Truba »

Buducnost pripada onima koji jedu jebu i cepe se
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#799 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

Nemoj ni pokusavati, mislim da me razumijes, ja ne negiram ni virus niti mislim da su vakcine cipovanje, ali nisam ni toliko slijep kod ociju da ne vidim kako se manipulise i okrecu cinjenice u ovisnosti kako to WHO i kojekakvim nadleznima odgovara.

Zar nije smijesno, u najmanju ruku, dok su ljudi umirali od srca uz dijagnozu covida, bez razmisljanja trpani su u rubriku "umrli od korone". Sad kad vakcinisani umiru od srca uz dijagnozu covida, odjednom "mozda i nisu umrli bas od covida".

To nije teorija zavjere, to je tragikomedija.
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#800 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by statixx »

Bas sam smlacen, bolovi u misicima i zglobovima, plus ruka. Nece valjda dugo, kazu uobicajeno za mladje osobe.
Locked