Vakcinacija u Zetri

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#1051 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by preselio na ahiret »

gold'n'brown wrote: 03/08/2021 01:15
preselio na ahiret wrote: 03/08/2021 01:03

ako se pozove na oprez nije sranje,druze da ti neko zdrav umre od vakcine-preseli,nebi ni ti srao kao sto sad seres,sluzim se tvojim rjecnikom. :-D

neka svako radi sta misli da treba pa sutra nek se kaje ili ne,koga briga.
Onome kome je neko umro od korone to mu je najgora bolest na svijetu, dok je onome kome je neko umro iznenada nakon vakcinisanja, ta vakcina ce vjerovatno biti najgora stvar na svijetu. Ipak trebamo napomenuti da je ovih prvih nesrazmjerno vise u odnosu na druge.
Tako je samo moram napomenut da niko od nas nema pojma ima li i hoce li biti kakvih posljedica u narednom periodu od vakcina.Sve je jos svijeze i vrijeme ce pokazati a tvrdit nesto a nismo strucni,nema smisla.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#1052 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by ilkbahar »

Da li ima sinofarm u Zetri?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1053 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by GandalfSivi »

medo-medo wrote: 02/08/2021 23:58 Primjetite narativ medija u martu 2021 na slici ispod... sve super, sve sigurno, umrlo 9 ljudi poslije vakcine, ali to nema veze vakcine, jer vakcina nema veze sa srcem... čuj vakcina i srce , smiješno

tek kad je broj slučajeva narastao i nisu mogli više zataškati, onda su priznali da mRNA vakcina može u riiiiiiiiiiiiiiijetkim slučajevima izazvati upalu srca

onda kasnije, taj broj "rijetkih slučajeva" se pokazao kao mnogo veći nego što je navedeno, pa su rekli: eee jeste, ali ipak vakcina nudi više benefita

Znači pravi te budalom, da bi oni zaštitili svoje dupe.
Ovo zataškavanje i umanjivanje rizika samo ide u prilog anti vaxerima. Napiši kako jeste, pa nek svako odluči sa sebe.

Image
Koliko je ljudi umro bez vakcine? (Da ti pomognem, 8266 u Hrvatskoj, haman 1000 puta vise).
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1054 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Truba »

NediM17 wrote: 02/08/2021 22:33 On je profi, kuca sa dva kaziprsta. :run:
Jednom drzim druhom tipkam
Prosle godine sam sjebao desnorame u teretani
Pa sam 2 mjeseca bio s bolnom rukom
Naucio sam da odmaram ruku a ne da je odmah upregnem
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#1055 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zilog »

Fakat pretjerujete! I da zene jeste, dan prije smrti, vakcinisana sa AZ, nije bilo vremena da se razvije VIPIT.

Protrombotička imunološka trombocitopenija
izazvana vakcinom (VIPIT) nakon vakcinacije
AstraZenecom protiv COVID-19


Na šta biste trebali pripaziti ako ste primili vakcinu AstraZeneca protiv COVID-19?
Trebate razgovarati sa zdravstvenim radnikom ako imate neuobičajene ili ozbiljne
simptome nakon bilo koje vakcine protiv COVID-19. Ako se između 4 i 20 dana
nakon vakcinacije
pojave sljedeći simptomi, to može značiti da imate VIPIT: jaka
glavobolja koja ne prolazi, konvulzije, teškoće u kretanju nekog dijela tijela,
zamagljen vid koji ne prolazi, teškoće u govoru, otežano disanje, bol u prsima, jaki
bolovi u stomaku, novo ozbiljno oticanje, bol ili promjena boje ruke ili noge. Ovi
simptomi mogu biti i znak drugih ozbiljnih stanja i treba ih procijeniti u službi hitne
pomoći.

https://www.zzjzfbih.ba/wp-content/uplo ... Zeneca.pdf
EliasVeskot
Posts: 783
Joined: 16/05/2007 11:02

#1056 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by EliasVeskot »

Moj komšija imao termin da se vakciniše u červrtak poslije podne, ujutro taj dan ga strefilo srce.. Nije je docekao. Da je primio vakcinu, svi bi sumnjali, slucajnost..
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#1057 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by BadBoy »

A ljudi Bože sačuvaj, strašnija im smrt koju oni u svojoj glavi već pripisuju vakcinu od hiljade smrti od korone? Kako? Zašto?

I kad neko napiše da je preminuo taj i taj od korone svi ga na forumu pljuju da širi paniku i da ne postavlja takve vijesti a ovdje se 5 stranica raspravlja o nečemu što ne znamo tačno šta je bilo.
Becky7
Posts: 852
Joined: 25/11/2017 16:31

#1058 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Becky7 »

zilog wrote: 03/08/2021 06:41 Fakat pretjerujete! I da zene jeste, dan prije smrti, vakcinisana sa AZ, nije bilo vremena da se razvije VIPIT.

Protrombotička imunološka trombocitopenija
izazvana vakcinom (VIPIT) nakon vakcinacije
AstraZenecom protiv COVID-19


Na šta biste trebali pripaziti ako ste primili vakcinu AstraZeneca protiv COVID-19?
Trebate razgovarati sa zdravstvenim radnikom ako imate neuobičajene ili ozbiljne
simptome nakon bilo koje vakcine protiv COVID-19. Ako se između 4 i 20 dana
nakon vakcinacije
pojave sljedeći simptomi, to može značiti da imate VIPIT: jaka
glavobolja koja ne prolazi, konvulzije, teškoće u kretanju nekog dijela tijela,
zamagljen vid koji ne prolazi, teškoće u govoru, otežano disanje, bol u prsima, jaki
bolovi u stomaku, novo ozbiljno oticanje, bol ili promjena boje ruke ili noge. Ovi
simptomi mogu biti i znak drugih ozbiljnih stanja i treba ih procijeniti u službi hitne
pomoći.

https://www.zzjzfbih.ba/wp-content/uplo ... Zeneca.pdf

Ovo nije bas toliko istina, razlog je poznajem momka u BIH koji je primio drugu dozu pfizera i jedva zivu glavu izvukao. Tu noc dobio visoku temperaturu i dva srcana, doktori mu rekli da su se stvorili ugrusci i da su otisli prema plucima ili mozgu na licu mjesta bi bio mrtav, znaci dan od primljene vakcine i da je to od nje. Sada se jos uvijek oporavlja poslje svega.
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#1059 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zilog »

Becky7 wrote: 03/08/2021 07:36
zilog wrote: 03/08/2021 06:41 Fakat pretjerujete! I da zene jeste, dan prije smrti, vakcinisana sa AZ, nije bilo vremena da se razvije VIPIT.

Protrombotička imunološka trombocitopenija
izazvana vakcinom (VIPIT) nakon vakcinacije
AstraZenecom protiv COVID-19


Na šta biste trebali pripaziti ako ste primili vakcinu AstraZeneca protiv COVID-19?
Trebate razgovarati sa zdravstvenim radnikom ako imate neuobičajene ili ozbiljne
simptome nakon bilo koje vakcine protiv COVID-19. Ako se između 4 i 20 dana
nakon vakcinacije
pojave sljedeći simptomi, to može značiti da imate VIPIT: jaka
glavobolja koja ne prolazi, konvulzije, teškoće u kretanju nekog dijela tijela,
zamagljen vid koji ne prolazi, teškoće u govoru, otežano disanje, bol u prsima, jaki
bolovi u stomaku, novo ozbiljno oticanje, bol ili promjena boje ruke ili noge. Ovi
simptomi mogu biti i znak drugih ozbiljnih stanja i treba ih procijeniti u službi hitne
pomoći.

https://www.zzjzfbih.ba/wp-content/uplo ... Zeneca.pdf

Ovo nije bas toliko istina, razlog je poznajem momka u BIH koji je primio drugu dozu pfizera i jedva zivu glavu izvukao. Tu noc dobio visoku temperaturu i dva srcana, doktori mu rekli da su se stvorili ugrusci i da su otisli prema plucima ili mozgu na licu mjesta bi bio mrtav, znaci dan od primljene vakcine i da je to od nje. Sada se jos uvijek oporavlja poslje svega.
Eh, ako su mu nasi doktori rekli, onda i na wikipediji treba tako staviti, a ne da se pisu nebuloze... :roll:

"The thrombosis events associated with the COVID-19 vaccine may occur 5-28 days after its administration."
https://en.wikipedia.org/wiki/Embolic_a ... accination
Becky7
Posts: 852
Joined: 25/11/2017 16:31

#1060 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Becky7 »

zilog wrote: 03/08/2021 07:50
Becky7 wrote: 03/08/2021 07:36


Ovo nije bas toliko istina, razlog je poznajem momka u BIH koji je primio drugu dozu pfizera i jedva zivu glavu izvukao. Tu noc dobio visoku temperaturu i dva srcana, doktori mu rekli da su se stvorili ugrusci i da su otisli prema plucima ili mozgu na licu mjesta bi bio mrtav, znaci dan od primljene vakcine i da je to od nje. Sada se jos uvijek oporavlja poslje svega.
Eh, ako su mu nasi doktori rekli, onda i na wikipediji treba tako staviti, a ne da se pisu nebuloze... :roll:

"The thrombosis events associated with the COVID-19 vaccine may occur 5-28 days after its administration."
https://en.wikipedia.org/wiki/Embolic_a ... accination
Ja ti samo prenosim info sta se desilo momak je zdrav nije imao nikakve bolesti prije, i ne znam kako doktori nasi nakon sto su ga ozivljavali i detaljno pregledali ispada da nista ne znaju, a wikipedia je validan izvor informacija?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23202
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1061 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Sanjarko »

Na wikipedi-ji svasta zna pisat, ko i na internetu. Pouzdana je dovoljno, ali ne 100%.
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#1062 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zilog »

Becky7 wrote: 03/08/2021 07:59
zilog wrote: 03/08/2021 07:50

Eh, ako su mu nasi doktori rekli, onda i na wikipediji treba tako staviti, a ne da se pisu nebuloze... :roll:

"The thrombosis events associated with the COVID-19 vaccine may occur 5-28 days after its administration."
https://en.wikipedia.org/wiki/Embolic_a ... accination
Ja ti samo prenosim info sta se desilo momak je zdrav nije imao nikakve bolesti prije, i ne znam kako doktori nasi nakon sto su ga ozivljavali i detaljno pregledali ispada da nista ne znaju, a wikipedia je validan izvor informacija?
Nisam se pozivao na wikipediju, nego na zzjzfbih, wikipediu sam ubacio kso potvrdu, da ne vadim clanke koji svi redom navode duze periode.
Uostalom Pfizer uopste nije vakcina slicna AZ, niti je u svijetu bilo slucajeva tromboze asocirabe sa tom vakcinom. Tako da ti doktori, sto su rekli da je to od vakcine, imaju priliku postati slavni, cim su samo oni to otkrili. Ali ce prije biti da su - UBLEHASI.

BTW, posto je momak primio Rajfajzena, to znaci da je vjerovatno putovao (duze vrijeme u sjedecem polozaju), a tako se najlakse dobijaju tromboze i udari.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#1063 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

preselio na ahiret wrote: 03/08/2021 00:50
Naslovnica wrote: 03/08/2021 00:49

Stope hospitalizacija i smrtnosti od covid-19 nakon vakcinacije baš i ne idu u prilog tvojoj tvrdnji.
Kojoj tvrdnji?
Boldiranoj.
Becky7
Posts: 852
Joined: 25/11/2017 16:31

#1064 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Becky7 »

zilog wrote: 03/08/2021 08:10
Becky7 wrote: 03/08/2021 07:59

Ja ti samo prenosim info sta se desilo momak je zdrav nije imao nikakve bolesti prije, i ne znam kako doktori nasi nakon sto su ga ozivljavali i detaljno pregledali ispada da nista ne znaju, a wikipedia je validan izvor informacija?
Nisam se pozivao na wikipediju, nego na zzjzfbih, wikipediu sam ubacio kso potvrdu, da ne vadim clanke koji svi redom navode duze periode.
Uostalom Pfizer uopste nije vakcina slicna AZ, niti je u svijetu bilo slucajeva tromboze asocirabe sa tom vakcinom. Tako da ti doktori, sto su rekli da je to od vakcine, imaju priliku postati slavni, cim su samo oni to otkrili. Ali ce prije biti da su - UBLEHASI.

BTW, posto je momak primio Rajfajzena, to znaci da je vjerovatno putovao (duze vrijeme u sjedecem polozaju), a tako se najlakse dobijaju tromboze i udari.
Postoje slucajevi iako su rijetki, i znam da nisu slicne i znam nacin na koji koja nastaje jer je to ujedno i moja struka. Samo kazem ono sto su njemu rekli i kod nas doktori ne rade uopste kako bi se trebalo prilikom vakcinacije, pregledom pacijenata, vađenjem nalaza i ostalog rijetko koji doktor radi svoj posao kako treba. Na narod se vrsi propaganda da prime vakcinu kakva god ona bila, bez informacija kako ce koja da utice na osobu i oboljenja koja imaju.

Moja mama kad je primala vakcinu, imala je i razgovor sa doktorom, uradila nalaze, sad evo poslje mjesec dana nakon druge doze opet vadila nalaze ide na kontrolu. Jednostavno rijetko ce se naci doktor i osoba koja ce to sve i uraditi radi provjere svog zdravstvenog stanja nego kako kaze Forto narode ne birajte primite koju god vakcinu. :run: Sramota
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#1065 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zilog »

Becky7 wrote: 03/08/2021 08:20
zilog wrote: 03/08/2021 08:10

Nisam se pozivao na wikipediju, nego na zzjzfbih, wikipediu sam ubacio kso potvrdu, da ne vadim clanke koji svi redom navode duze periode.
Uostalom Pfizer uopste nije vakcina slicna AZ, niti je u svijetu bilo slucajeva tromboze asocirabe sa tom vakcinom. Tako da ti doktori, sto su rekli da je to od vakcine, imaju priliku postati slavni, cim su samo oni to otkrili. Ali ce prije biti da su - UBLEHASI.

BTW, posto je momak primio Rajfajzena, to znaci da je vjerovatno putovao (duze vrijeme u sjedecem polozaju), a tako se najlakse dobijaju tromboze i udari.
Postoje slucajevi iako su rijetki, i znam da nisu slicne i znam nacin na koji koja nastaje jer je to ujedno i moja struka. Samo kazem ono sto su njemu rekli i kod nas doktori ne rade uopste kako bi se trebalo prilikom vakcinacije, pregledom pacijenata, vađenjem nalaza i ostalog rijetko koji doktor radi svoj posao kako treba. Na narod se vrsi propaganda da prime vakcinu kakva god ona bila, bez informacija kako ce koja da utice na osobu i oboljenja koja imaju.

Moja mama kad je primala vakcinu, imala je i razgovor sa doktorom, uradila nalaze, sad evo poslje mjesec dana nakon druge doze opet vadila nalaze ide na kontrolu. Jednostavno rijetko ce se naci doktor i osoba koja ce to sve i uraditi radi provjere svog zdravstvenog stanja nego kako kaze Forto narode ne birajte primite koju god vakcinu. :run: Sramota
Naveo si potpuno pogresan, cak i netacan primjer reakcije na vakcinu.

Na moj citat da se tromboze dobijaju 5-28 dana od prijema vakcine, ti si izasao sa primjerom reakcije dan poslije druge doze Pfizera.
Zaboravio si da se druga doza Pfizera prima 21 dan od prve doze. Dakle cak i da je bila VIPIT of Pfizer-a, desila se 22 dana od prve doze.
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#1066 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by nepass1 »

akcija007 wrote: 03/08/2021 00:02 Ja sam jednom procitao da je kod nas u KS samo 1 razvilo tezu reakciju na vakcinu anafilakticni sok i da je zbrinut u Vojnoj bolnici. To je sve .
Kod mene je kolegica na pfizer imala tesku reakciju, jedva se izvukla
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#1067 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by preselio na ahiret »

Naslovnica wrote: 03/08/2021 08:11
preselio na ahiret wrote: 03/08/2021 00:50

Kojoj tvrdnji?
Boldiranoj.
To nije moja tvrdnja nego cinjenica koja se desava sirom svijeta.Izrael,Francuska,Njemacka...pise se o tome koga zanima moze naci i procitati.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#1068 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Hercegoviina »

medo-medo wrote: 03/08/2021 09:12 znam komsiju koji je rekao:

otisao sam se vakcinisati, pa ako sam ja peh da budem u tih 1:milion, neka umrem
reko komsija: nije 1:milion, vec 1:100.000
kaze: a jel ?
kasnije se uspostavilo da je 1:15.000
a vjerovtano je i manje, jer se zataškava puno i li se slučaj ne pripiše vakcini
I hajd posalji mlado djete na 1:15.000 ruski rulet, a vakcina mu ni ne treba. Ista mu šansa smrti od vakcine ili od covida. Samo što vakcinu MORAS dobiti, a covid mozda i ne dobijes.
ne rise
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#1069 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by sencobih »

medo-medo wrote: 03/08/2021 09:16
Hercegoviina wrote: 03/08/2021 09:14
ne rise

nestalo argumenata prijatelju ? :)
nista ne brini, vrijeme je najbolji sudija, sve će izaći na vidjelo, koliko i šta.
Citam ovu prepreku, svejedno mi je, svako ima svoje mišljenje. Ali argumentacija je uvijek ista ,ima jedan čovjek, u mene jaran, jedan komšija, bilo na internetu, pisalo u avazu, od jarana jaran, ispostavilo se, itd.itd. onda nam nema pomoći
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#1070 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

preselio na ahiret wrote: 03/08/2021 08:46
Naslovnica wrote: 03/08/2021 08:11

Boldiranoj.
To nije moja tvrdnja nego cinjenica koja se desava sirom svijeta.Izrael,Francuska,Njemacka...pise se o tome koga zanima moze naci i procitati.
Napisao si ovo:
Nema smisla predstavljat ni vakcinu kao spas jer ista to nije.Vidimo da se sirom svijeta vakcinisani opet mogu zarazit tako da....
Svako može pogledati na šta su ličile brojke registrovanih slučajeva/hospitalizacija/umrlih u periodu (talasima) prije početka vakcinacija i danas.
Vakcina naravno nije svemoguća, biće umrlih uprkos tome što su bili revakcinisani, ali vakcina je itekako spas za 99.9% onih koji su vakcinisani i koji budu zaraženi.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#1071 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

medo-medo wrote: 03/08/2021 09:12 znam komsiju koji je rekao:

otisao sam se vakcinisati, pa ako sam ja peh da budem u tih 1:milion, neka umrem
reko komsija: nije 1:milion, vec 1:100.000
kaze: a jel ?
kasnije se uspostavilo da je 1:15.000
a vjerovtano je i manje, jer se zataškava puno i li se slučaj ne pripiše vakcini
I hajd posalji mlado djete na 1:15.000 ruski rulet, a vakcina mu ni ne treba. Ista mu šansa smrti od vakcine ili od covida. Samo što vakcinu MORAS dobiti, a covid mozda i ne dobijes.
https://www.euronews.com/next/2021/07/2 ... tudy-finds

According to the AstraZeneca paper, the rate of thrombosis with thrombocytopenia syndrome – blood clots with low blood platelets – was 2.3 per million second-dose recipients.

However, the study also reproduced the finding that the rate of blood clots was higher in the two weeks following a first dose. "It was 8.1 per million vaccinees after the first dose," the company said.

The study combined data from 49.23 million people in the EU and UK who had received one dose of the AZ vaccine and 5.62 million who'd had both jabs as of late April 2021.

1:15000? :roll:
OK, recimo da su slagali.
Koliko to moraju slagati da bi sa 1:2300000 ili 1:8100000 , spalo na 1:15000?
Mnogo.
Ne vjerujem da su baš toliko lagali.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#1072 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

medo-medo wrote: 03/08/2021 09:14
Becky7 wrote: 03/08/2021 07:36 Ovo nije bas toliko istina, razlog je poznajem momka u BIH koji je primio drugu dozu pfizera i jedva zivu glavu izvukao. Tu noc dobio visoku temperaturu i dva srcana, doktori mu rekli da su se stvorili ugrusci i da su otisli prema plucima ili mozgu na licu mjesta bi bio mrtav, znaci dan od primljene vakcine i da je to od nje. Sada se jos uvijek oporavlja poslje svega.
ja nisam čuo da je Pfizer poznat po ugrušcima... ali sve je moguće
AstraZeneca COVID vaccine blood clot risk 'similar' to Pfizer, new study finds
https://www.euronews.com/next/2021/07/2 ... tudy-finds
leech
Posts: 823
Joined: 23/03/2005 21:59

#1073 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by leech »

Jesmo li to počeli o ravnoj zemlji i na ovoj temi...
Možemo li se molim vas drzati Zetre ovdje, nekoga interesuje koliki je red gore, ima drugih tema za teorije...
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#1074 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

Ja sam već govorio da je ovo pogrešna tema, ali džaba...
:roll:
medo-medo wrote: 03/08/2021 00:03
Naslovnica wrote: 03/08/2021 00:01 Na pogrešnoj ste temi ljudi...
:roll:
koja je ispravna tema
vakcine-iskustva-t159366.html

corona-cjepivo-vakcina-news-t158239.html

teorije-zavjera-bre-pa-opletite-t157708.html#p17484010
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#1075 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by numizmatic »

Pa fkt. Dođem da vidim kakva je situacija sa vakcinacijom u Zetri i čitam medine teorije zavjere.

Ko oni ispred Planned Parenthood klinika
Locked