Porijeklo koronavirusa

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#51 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

Challenger_ wrote: 06/04/2021 17:18 Od prvog dana intuicija i politički instinkt mi je govorio da je virus nastao u laboratoriju, da je ovo biološki rat pojedinih državnih i nedržavnih aktera sa nizom ciljeva. Sa protokom vremena i dodatnim onformacijama sve više sam uvjeren u to (95 %), kao što sam u velikom procentu (95 %) uvjeren da nije nastao u Kini.
Pa kaže...
Studija bi mogla pobiti teoriju o "kineskom virusu" i pretvoriti ga u "američki": Otkriveno je kako je koronavirus bio prisutan u SAD-u i tjednima prije prvih službenih potvrda

No, iz Kine sad uzvraćaju istom mjerom - naime, vodeći kineski epidemiolog, Zeng Guang, poručio je kako se istraga o nastanku ovog virusa svakako treba provesti, ali u SAD-u. Pritom citira studiju koja sugerira da je COVID-19 bio prisutan u SAD-u već u prosincu 2019. godine. I riječ je o američkoj studiji, s Nacionalnog instituta za zdravstvo (NIH).

Prema ovoj studiji virus je detektiran kod najmanje 7 Amerikanaca čak tjednima prije no što je SAD potvrdio službeno prve slučajeve zaraze koronavirusom.
:arrow: LINK
:arrow: LINK
:arrow: LINK

He,he,he... "China virus".


:zzzz:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#52 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

Dakle: Šišmiš, pa Kina, a sad i USA među osumnjičenima. Sve mi se čini da se šišmiš-teorija može otpisati.


Pratimo dalje...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#53 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by GandalfSivi »

Nazvati ovo gluposcu bi bila uvreda za glupost...

Ni sok uz sendvic ne moze to oprati...
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#54 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Point. »

Kako ofirno ovo Cheli pokušava prebaciti na leđa Amerike. Opterećen je da sva zla svijeta pripisuje njima. Znamo i zašto. Kinezi dobri sa Rusima, a znamo da u njegovom svijetu životare samo dobri Rusi i dobri vojnik Putin. Bezgriješni u vremenu i prostoru.
_BJ_Love_
Posts: 71
Joined: 17/06/2021 22:31

#55 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by _BJ_Love_ »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#56 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Truba »

da... možeš misliti u kapitalizmu se neko obogatio :D

ima li spisak ljudi koji su propali za vrijeme pandemije :D
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#57 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Johnny_x »

_BataZiv_0809 wrote: 08/06/2021 19:04 Meni je gore inicijalno zataskavanje od samog porijekla. Cak bi za covjecanstvo i bilo bolje da je pobjegao iz laboratorije nego da je prirodni. Jer ako je prirodni onda je pitanje naredne pandemije zapravo pitanje vremena.
Pa kako covjecanstvo unistaje ekosisteme, biljni i zivotinjski svijet, mi cemo sigurno imati jos pandemija i tjesit cemo sebe da je ta nova pandemija ili novi virus napravljen u labaratoriji, sve dok nam jednog dana priroda ne uzvrati udarac od kojeg se necemo oporaviti. Zasto smo imali mi poplave i klizista 2014., neko ce reci jer je pao rekordan broj kise tih dana, ali pravi uzrok je taj sto su nam rijecna korita puna smeca, sto su nam kanali podzemnih voda zagadjeni, sto sjecemo sumu kao da sutra ne postoji. Opet kad nam se desi velika kolicina padavina i budu poplave, tjesit cemo sebe da je to Bozija kazna za nase grjehove, a ne zato smo nemarni prema prirodi. Tako je sa korona virusom, tjesit cemo sebe da je nastao u labaratoriji, a u medjuvremenu svaki dan jednu zivotinjsku vrstu dovedemo u rizik od konacnog istrebljenja. Uzmite zadnjih 200 godina samo i skontajte koliko je zivotinjskih vrsta izumrjelo, a u zivotinjama obitavaju virusi.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#58 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by saint_mirad »

pisao sam ranije, fort detrick, usa je poreklo virusa. doneli usa vojnici u vuhan, kasnije se pojavila ona detinjasta priča o šišmišu i sve ostalo.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#59 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

Američki pritisak na Kinu ne posustaje, naročito kad je riječ o pitanju od kuda je došao koronavirus. Trumpova administracija vršila je pritisak na Kinu tvrdeći, iako bez dokaza, kako je koronavirus nastao u kineskom laboratoriju. Bidenova administracija, čini se, sad nastavlja tamo gdje je Trumpova stala, a Bidenov savjetnik za sigurnost, Jake Sullivan (na slici gore), poručio je kako će Kina morati ili dozvoliti još jednu istragu po pitanju nastanka koronavirusa ili će se suočiti s međunarodnom izolacijom.
Ovo pomalo podsječa na neka dešavanja uoči I sv rata kada je AU tražila da vrši istragu u Srbiji, u formi ultimatuma.


BTW, Kinezi insistiraju na istrazi u Fort Detricku.


"Šišmiši".


:oops:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#60 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by high_volume »

Challenger_ wrote: 22/06/2021 00:03
Američki pritisak na Kinu ne posustaje, naročito kad je riječ o pitanju od kuda je došao koronavirus. Trumpova administracija vršila je pritisak na Kinu tvrdeći, iako bez dokaza, kako je koronavirus nastao u kineskom laboratoriju. Bidenova administracija, čini se, sad nastavlja tamo gdje je Trumpova stala, a Bidenov savjetnik za sigurnost, Jake Sullivan (na slici gore), poručio je kako će Kina morati ili dozvoliti još jednu istragu po pitanju nastanka koronavirusa ili će se suočiti s međunarodnom izolacijom.
Ovo pomalo podsječa na neka dešavanja uoči I sv rata kada je AU tražila da vrši istragu u Srbiji, u formi ultimatuma.


BTW, Kinezi insistiraju na istrazi u Fort Detricku.


"Šišmiši".

Možda Kinezi u Wuhanu uzgajaju nešto mnogo ozbiljnije i opasnije od coronavirusa, a Ameri dobili informaciju, pa bi da istraže :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#61 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

Mozda istrazuju demokraciju? :D

Chelli nastavlja sa “predskazanjima” o propasti Amerike.. :zjev:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#62 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by graue_maus »

:novine: :novine: :novine: :novine: :novine:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#63 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by spreca »

Naravno da ovdje moze biti i americkog masla, ali opste poznato je da su Kinezi i dva mjeseca posle pojavljivanja Covida u Kini turisticki ga raznosili po cijelom svijetu i to stotine hiljada kineza
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#64 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by splinter »

Taj Fort Detrick nestašni
Da se podsjetimo malo . .

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_INFEKTION
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#65 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

splinter wrote: 22/06/2021 10:41 Taj Fort Detrick nestašni
Da se podsjetimo malo . .

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_INFEKTION
Procitas ovo i onda skontas da sta se desava danas zvuci vrlo slicno. I to ne samo u vezi virusa vec generalno.

Samo sto ne treba nekakav magazin u Indiji da ti objavljuje dezinformacije, imas internet, fejsbuk, twiter, kliks. :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by _BataZiv_0809 »




User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#67 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Point. »

Čvrsto sam ubijeđen da je virus pobjegao nehotice iz Wuhana, da su vlasti u Wuhanu zataškivali to vlastima u Pekingu zbog bojaznosti od posljedica, kad je vrag odnio šalu onda je Peking da spasi svoju guzicu, obraz i reputaciju počeo sa šupljom pričom o kuhanom šišmišu. Ostalo je istorija.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#68 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by saint_mirad »

sad je 'šuplja priča' o kuhanom šišmišu, a dok je to bio zvanični narativ svako ko bi doveo u pitanje poreklo virusa je nazvan teoretičarem zavere. kako se samo pomeraju golovi kad vam treba. :run:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#69 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by -Chesterfield- »

saint_mirad wrote: 22/06/2021 23:44 sad je 'šuplja priča' o kuhanom šišmišu, a dok je to bio zvanični narativ svako ko bi doveo u pitanje poreklo virusa je nazvan teoretičarem zavere. kako se samo pomeraju golovi kad vam treba. :run:
Šta? Kome treba..?

Ja mislim da bi se sankcije vremenom mogle proširiti protiv Kine.
https://rs.n1info.com/svet/eu-uvodi-san ... va-ujgura/
Ne zanimaju njih ujguri, nego traže neki povod.
Ako baš budu planirali proširenje sankcija, zašto ne iskoristiti priču oko virusa u svoju korist.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#70 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 22/06/2021 22:00 Čvrsto sam ubijeđen da je virus pobjegao nehotice iz Wuhana, da su vlasti u Wuhanu zataškivali to vlastima u Pekingu zbog bojaznosti od posljedica, kad je vrag odnio šalu onda je Peking da spasi svoju guzicu, obraz i reputaciju počeo sa šupljom pričom o kuhanom šišmišu. Ostalo je istorija.
To je tvrdio i Donald Trump sve vrijeme.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#71 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Point. »

saint_mirad wrote: 22/06/2021 23:44 sad je 'šuplja priča' o kuhanom šišmišu, a dok je to bio zvanični narativ svako ko bi doveo u pitanje poreklo virusa je nazvan teoretičarem zavere. kako se samo pomeraju golovi kad vam treba. :run:
Ko dovodi u pitanje porijeklo virusa? Zna se da je iz Kine. Mislim da ti i nekolicina furate šuplju priču o američkim vojnicima koji su namjerno donijeli virus u Wuhan.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#72 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 23/06/2021 00:33
Point. wrote: 22/06/2021 22:00 Čvrsto sam ubijeđen da je virus pobjegao nehotice iz Wuhana, da su vlasti u Wuhanu zataškivali to vlastima u Pekingu zbog bojaznosti od posljedica, kad je vrag odnio šalu onda je Peking da spasi svoju guzicu, obraz i reputaciju počeo sa šupljom pričom o kuhanom šišmišu. Ostalo je istorija.
To je tvrdio i Donald Trump sve vrijeme.
Kakav ba Trump, on priča šta mu ljudi i savjetnici govore.
Komunisti nikad neće priznati vlastite fele. Gledajući seriju Černobil i kako se tamo dešavalo, tj da su lokalne vlasti skrivale stvarni obim nesreće glavešinama u Moskvi, pa kad je došlo do njih oni su dalje skrivali ostatku svijeta, velika vjerovatnoća je da se sličan redoslijed dogodio i u vezi covida.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#73 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by saint_mirad »

Point. wrote: 23/06/2021 00:44
saint_mirad wrote: 22/06/2021 23:44 sad je 'šuplja priča' o kuhanom šišmišu, a dok je to bio zvanični narativ svako ko bi doveo u pitanje poreklo virusa je nazvan teoretičarem zavere. kako se samo pomeraju golovi kad vam treba. :run:
Ko dovodi u pitanje porijeklo virusa? Zna se da je iz Kine. Mislim da ti i nekolicina furate šuplju priču o američkim vojnicima koji su namjerno donijeli virus u Wuhan.
'znalo se' celu 2020. da je navodno virus od šišmiša, tek od skoro ste promenili priču da je mogao biti i laboratorijskog porekla.
_BJ_Love_
Posts: 71
Joined: 17/06/2021 22:31

#74 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by _BJ_Love_ »

mišljena sam da je vakcina gora od virusa... a čiji je virus, pa od onog što je na kojekakvim konferencijama najavljiva viruse, pandemije, bioloske ratove, samo tupan može pomislit da su ovo Kinezi pusćali da bi izazavali sankcije protiv sebe u trenutku kada im ekonomija uveliko šiša američku :-D a ne bi ni odbacio tvrdnju da su svi umješani da potamane čovječanstvo ili da ga stave u stanje potpune kontrole, a mastermind koji iza svega stoji je Dajjal...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#75 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by salik79 »

saint_mirad wrote: 23/06/2021 01:03
Point. wrote: 23/06/2021 00:44
saint_mirad wrote: 22/06/2021 23:44 sad je 'šuplja priča' o kuhanom šišmišu, a dok je to bio zvanični narativ svako ko bi doveo u pitanje poreklo virusa je nazvan teoretičarem zavere. kako se samo pomeraju golovi kad vam treba. :run:
Ko dovodi u pitanje porijeklo virusa? Zna se da je iz Kine. Mislim da ti i nekolicina furate šuplju priču o američkim vojnicima koji su namjerno donijeli virus u Wuhan.
'znalo se' celu 2020. da je navodno virus od šišmiša, tek od skoro ste promenili priču da je mogao biti i laboratorijskog porekla.
Prica je, uglavnom, pocinjala i zavrsavala ovako:

Image
Locked