Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#3901 Re: Vakcine - iskustva

Post by liaar »

xoklix wrote: 22/09/2021 09:51
liaar wrote: 22/09/2021 09:48 Prva doza AZ jučer supruga i ja.
Iako smo prebolovali koronu prije cca mjesec dana, sinoć smo oboje imali užasnu glavobolju i groznicu, kao nikad u životu. Trebalo mi je 2 sata da zaspim, jutros mi glava zvoni ko katedrala i osjećam se da me pregazio voz. :)
Zašto ste to uopšte radili ako ste friško preboljeli?
Trebali ste sačekati barem 3-4 mjeseca...
Zato što neću da razmišljam o svojim nanama i dedama niti njenim nanama i dedama, a svi su onako slabijeg zdravlja još i od prije korone.

Uz to, ona je astmatičar, a i trebamo putovati krajem mjeseca.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#3902 Re: Vakcine - iskustva

Post by red evil »

Mislim da nisi puno toga postigao, imao si već antitijela od korone, vjerovatno ste mogli putovati jer ste imali dokaz o prebolovanoj bolesti. Al hajd, gotovo sad. :D
Piaty
Posts: 5673
Joined: 01/12/2020 00:58

#3903 Re: Vakcine - iskustva

Post by Piaty »

liaar wrote: 22/09/2021 09:48 Prva doza AZ jučer supruga i ja.
Iako smo prebolovali koronu prije cca mjesec dana, sinoć smo oboje imali užasnu glavobolju i groznicu, kao nikad u životu. Trebalo mi je 2 sata da zaspim, jutros mi glava zvoni ko katedrala i osjećam se da me pregazio voz. :)
Jbg imao si antitijela. Cudim se da te nisu pitali o prebolovanoj koroni. A to i jeste problem kod nas jer vakcinise se ko stigne bez prethodnog nalaza o antitijelima
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#3904 Re: Vakcine - iskustva

Post by GarfieldLover »

Prva AZ u julu, grčka.
Druga danas (nakon 8 sedmica), švedska.
A jesam europska žena, nema šta :-D

Inače, nikakvih reakcija na 1. a nadam se neće ni na 2.dozu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#3905 Re: Vakcine - iskustva

Post by dječak sa šibicama »

Obavio i revakcinaciju, za sada nema nikakvih reakcija, cak nisam ni osjetio vakcinu, prvi put je ocito druga sestra imala malo jacu ruku.

Antitijela nakon prebolovane korone ne moraju znaciti puno, znam zenu koja je vec treci put pozitivna, prvi put u martu prosle godine kad je tek krenulo, onda proslu jesen i evo sad opet. Kako to nju tako zdrma tri puta, ne znam.
User avatar
xoklix
Posts: 2408
Joined: 16/01/2018 16:07

#3906 Re: Vakcine - iskustva

Post by xoklix »

liaar wrote: 22/09/2021 09:52
xoklix wrote: 22/09/2021 09:51

Zašto ste to uopšte radili ako ste friško preboljeli?
Trebali ste sačekati barem 3-4 mjeseca...
Zato što neću da razmišljam o svojim nanama i dedama niti njenim nanama i dedama, a svi su onako slabijeg zdravlja još i od prije korone.

Uz to, ona je astmatičar, a i trebamo putovati krajem mjeseca.
Nisi ništa postigao, prirodni imunitet je jači od imuniteta vakcine.
Osim toga, sa potvrdom o prebolovanoj koroni možeš gdje hoćeš...
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3907 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

E svasta i ovo da procitam :-)
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#3908 Re: Vakcine - iskustva

Post by laik1981 »

dječak sa šibicama wrote: 22/09/2021 18:12 Obavio i revakcinaciju, za sada nema nikakvih reakcija, cak nisam ni osjetio vakcinu, prvi put je ocito druga sestra imala malo jacu ruku.

Antitijela nakon prebolovane korone ne moraju znaciti puno, znam zenu koja je vec treci put pozitivna, prvi put u martu prosle godine kad je tek krenulo, onda proslu jesen i evo sad opet. Kako to nju tako zdrma tri puta, ne znam.
Nije bitno koliko puta te zdrma vec kako te zdrma..
User avatar
Altsa
Posts: 7334
Joined: 19/03/2004 18:31

#3909 Re: Vakcine - iskustva

Post by Altsa »

preselio na ahiret wrote: 21/09/2021 17:30
Altsa wrote: 20/09/2021 20:29 Danas pricam sa med.sestrom u ambulanti gdje sam bio i pitam jel opet korona navalila. Kaze jasta je ima bolesnih i vakcinisanih i ne vakcinisanih ali od vakcinisanih niko nema upalu pluca.
To mozda trenutno,jaranica obadvije doze primila bila na kisiku.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/objava- ... /210921125

Ne kontam sto se ova cudi,pozivat ljude na vakcinaciju danas je isto kao i reci nemoj se vakcinisat.Nema to pravo niko da radi.
Pa ne pokriva moja ambulanta cijeli grad. Ne kazem da nema slucajeva ali u mojoj ambulanti ne.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#3910 Re: Vakcine - iskustva

Post by Nierika »

Nakon prve doze (Pfizera) nisam imala nikakve nuspojave. Druga me ošamutila na par dana, ali nije strašno. :mrgreen:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#3911 Re: Vakcine - iskustva

Post by pakica_ »

fajzerovala se u junu i refajzerovala u julu kod komsija u Priboju..
posljedica bez, hvala Bogu :D rekli su mi bit ce reakcije nakon druge, ako nije bilo nakon prve, pa ja cekah, ali nista.. :D
niti bolova u ruci, niti bolova u glavi, niti temperature.. :pipi:
djuzepee
Posts: 176
Joined: 20/10/2012 11:26

#3912 Re: Vakcine - iskustva

Post by djuzepee »

prije dva dana primio prvu dozu Pfizera, osim bolova u ruci i blago povišene temperature ostalo sve normala.
Raichu
Posts: 61
Joined: 10/03/2020 11:18

#3913 Re: Vakcine - iskustva

Post by Raichu »

Umjesto da vas u Domu Zdravlja dočekaju otvorenih ruku kada se dođete vakcinisati, u ovoj državi sam doživio i da me vrate jer nemam prebivalište u njihovoj općini :-) :-) :-) Mogu otići u susjednu Hrvatsku i Srbiju i bez problema primiti vakcinu, ali ne mogu u drugom gradu, iz istog entiteta, iz istog kantona čak.
Ne mogu vam opisati face tih medicinara kada sam ih pitao zašto se ja, državljanin BiH, korisnik njihovog zdravstvenog osiguranja, mogu vakcinisati u totalno drugoj državi, a ne mogu u susjednom gradu.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#3914 Re: Vakcine - iskustva

Post by malocvijece »

Raichu wrote: 23/09/2021 10:31 Umjesto da vas u Domu Zdravlja dočekaju otvorenih ruku kada se dođete vakcinisati, u ovoj državi sam doživio i da me vrate jer nemam prebivalište u njihovoj općini :-) :-) :-) Mogu otići u susjednu Hrvatsku i Srbiju i bez problema primiti vakcinu, ali ne mogu u drugom gradu, iz istog entiteta, iz istog kantona čak.
Ne mogu vam opisati face tih medicinara kada sam ih pitao zašto se ja, državljanin BiH, korisnik njihovog zdravstvenog osiguranja, mogu vakcinisati u totalno drugoj državi, a ne mogu u susjednom gradu.
Bože sačuvaj.
Nisu medicinari krivi. Takav nam je sistem i u drugim područjima.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8215
Joined: 25/05/2013 23:49

#3915 Re: Vakcine - iskustva

Post by apsidejzi »

dječak sa šibicama wrote: 22/09/2021 18:12 Obavio i revakcinaciju, za sada nema nikakvih reakcija, cak nisam ni osjetio vakcinu, prvi put je ocito druga sestra imala malo jacu ruku.

Antitijela nakon prebolovane korone ne moraju znaciti puno, znam zenu koja je vec treci put pozitivna, prvi put u martu prosle godine kad je tek krenulo, onda proslu jesen i evo sad opet. Kako to nju tako zdrma tri puta, ne znam.
Sigurno da ima veze sa njenim ponasanjem i drustvom.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3676
Joined: 23/04/2011 12:21

#3916 Re: Vakcine - iskustva

Post by Mr.Sojic »

U utorak vakcinacija sa Johnson oko 17 sati.
Preko noci groznica, temperatura 38, bolovi u misicima i uzasna glavobolja.To je potrajalo i preko dana ali slabijeg intenziteta, da bi oko 20h ovi efekti :twisted: nestali.
U 24 h popio sam 3 paracetamola i tabletu protiv glavobolje.

Danas zujim ko' na Red Bull-u :lol:
User avatar
Quaresma
Posts: 6688
Joined: 19/07/2010 16:37

#3917 Re: Vakcine - iskustva

Post by Quaresma »

trebao bih sad na revakcinaciju astra zenecom

interesuje me, a nisam bas sve ispratio do kraja. gdje se u novom gradu moze revakcinisati? prvi put sam vakcinaciju odradio u zetri.

za ove sto su primili drugu dozu zenece, jeste li opet imali kakvih nuspojava, jacih, blazih? koliko je trajalo?

da li je nuzno da se pridrzavam ovog roka za revakcinaciju ili ja ipak mogu otici kad hocu.

malo sam se razlijenio pa sve se nekako moram natjeratiml.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#3918 Re: Vakcine - iskustva

Post by KraljicaIzJajca »

Raichu wrote: 23/09/2021 10:31 Umjesto da vas u Domu Zdravlja dočekaju otvorenih ruku kada se dođete vakcinisati, u ovoj državi sam doživio i da me vrate jer nemam prebivalište u njihovoj općini :-) :-) :-) Mogu otići u susjednu Hrvatsku i Srbiju i bez problema primiti vakcinu, ali ne mogu u drugom gradu, iz istog entiteta, iz istog kantona čak.
Ne mogu vam opisati face tih medicinara kada sam ih pitao zašto se ja, državljanin BiH, korisnik njihovog zdravstvenog osiguranja, mogu vakcinisati u totalno drugoj državi, a ne mogu u susjednom gradu.
:shock: :-) :lol:

Ovaj primjer treba poslati na dnevnik :)
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#3919 Re: Vakcine - iskustva

Post by tindbe »

Quaresma wrote: 23/09/2021 15:17 trebao bih sad na revakcinaciju astra zenecom

interesuje me, a nisam bas sve ispratio do kraja. gdje se u novom gradu moze revakcinisati? prvi put sam vakcinaciju odradio u zetri.

za ove sto su primili drugu dozu zenece, jeste li opet imali kakvih nuspojava, jacih, blazih? koliko je trajalo?

da li je nuzno da se pridrzavam ovog roka za revakcinaciju ili ja ipak mogu otici kad hocu.

malo sam se razlijenio pa sve se nekako moram natjeratiml.
Što se tiče nuspojava, izgleda da nema tu nekog pravila.
Neki poznanici reagovali na prvu dozu, neki na drugu, rijetki na obje, a neko nikakve reakcije.
Jedino mi se čini da su jače nuspojave imali oni što su reagovali na prvu dozu. Više/duže ih oborilo.
Svi ovi primjeri što navodim su AZ vakcine.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3920 Re: Vakcine - iskustva

Post by deogest »

Danas je u BiH na vijestima bilo da smo jedina zemlja koja nema aplikaciju za Covid (Corona warm) vakcine već sve stoji na jednom listiću
Radi toga će biti problema za ulazak u neke zelje kao turista
Kakav pokusaj od drzave. :lol: :lol:
User avatar
stachu
Posts: 4036
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#3921 Re: Vakcine - iskustva

Post by stachu »

Quaresma wrote: 23/09/2021 15:17 trebao bih sad na revakcinaciju astra zenecom

interesuje me, a nisam bas sve ispratio do kraja. gdje se u novom gradu moze revakcinisati? prvi put sam vakcinaciju odradio u zetri.

za ove sto su primili drugu dozu zenece, jeste li opet imali kakvih nuspojava, jacih, blazih? koliko je trajalo?

da li je nuzno da se pridrzavam ovog roka za revakcinaciju ili ja ipak mogu otici kad hocu.

malo sam se razlijenio pa sve se nekako moram natjeratiml.
Prva doza me "sastavila sa zemljom", druga doza, malo me bolio kod mjesta uboda, i to je to...
Sto se tice roka revakcinacije, ja sam se pridrzavao, a iskreno i cekao sam cim proje da "skinem sa dnevnog reda".
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#3922 Re: Vakcine - iskustva

Post by Nadzornik »

deogest wrote: 23/09/2021 23:54
Danas je u BiH na vijestima bilo da smo jedina zemlja koja nema aplikaciju za Covid (Corona warm) vakcine već sve stoji na jednom listiću
Radi toga će biti problema za ulazak u neke zelje kao turista
Kakav pokusaj od drzave. :lol: :lol:
Hajde sto BiH nema aplikaciju nego ne prizna ni aplikacije koje su izdate u EU ali i u ostatku svijeta.
Sad u augustu dolazim na granicu BiH i kao "stranom" drzavljaninu mi traze potvrdu o vakcinaciji i ja granicnoj policiji pokazujem aplikaciju na mobitelu tj. potvrdu o vakcinaciji koja mi vazi u cijelom svijetu ali mi policajac lijepo kaze da oni to ne priznaju vec hoce papir i pecat... :-)
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3923 Re: Vakcine - iskustva

Post by deogest »

Nadzornik wrote: 24/09/2021 00:05
deogest wrote: 23/09/2021 23:54

Kakav pokusaj od drzave. :lol: :lol:
Hajde sto BiH nema aplikaciju nego ne prizna ni aplikacije koje su izdate u EU ali i u ostatku svijeta.
Sad u augustu dolazim na granicu BiH i kao "stranom" drzavljaninu mi traze potvrdu o vakcinaciji i ja granicnoj policiji pokazujem aplikaciju na mobitelu tj. potvrdu o vakcinaciji koja mi vazi u cijelom svijetu ali mi policajac lijepo kaze da oni to ne priznaju vec hoce papir i pecat... :-)
Drzava jos zavisi od papira i pecata, kod se u Njemackoj jos 93 na birou za zaposljavanje moglo prijaviti preko kompjutera.
BiBi911
Posts: 2875
Joined: 09/12/2018 17:47

#3924 Re: Vakcine - iskustva

Post by BiBi911 »

deogest wrote: 24/09/2021 01:45
Nadzornik wrote: 24/09/2021 00:05

Hajde sto BiH nema aplikaciju nego ne prizna ni aplikacije koje su izdate u EU ali i u ostatku svijeta.
Sad u augustu dolazim na granicu BiH i kao "stranom" drzavljaninu mi traze potvrdu o vakcinaciji i ja granicnoj policiji pokazujem aplikaciju na mobitelu tj. potvrdu o vakcinaciji koja mi vazi u cijelom svijetu ali mi policajac lijepo kaze da oni to ne priznaju vec hoce papir i pecat... :-)
Drzava jos zavisi od papira i pecata, kod se u Njemackoj jos 93 na birou za zaposljavanje moglo prijaviti preko kompjutera.
Bil vjerovao da im sistem I danas steka. Nama su trazili da dodjemo licno I ako imas mogucnost telefonom, mailom, postom jok hoce pecat, org ugovor I documente. Ipak se ovdje jos uvijek faks koristi
komsinica_s_drugog
Posts: 692
Joined: 23/12/2018 19:16

#3925 Re: Vakcine - iskustva

Post by komsinica_s_drugog »

Quaresma wrote: 23/09/2021 15:17 trebao bih sad na revakcinaciju astra zenecom

interesuje me, a nisam bas sve ispratio do kraja. gdje se u novom gradu moze revakcinisati? prvi put sam vakcinaciju odradio u zetri.

za ove sto su primili drugu dozu zenece, jeste li opet imali kakvih nuspojava, jacih, blazih? koliko je trajalo?

da li je nuzno da se pridrzavam ovog roka za revakcinaciju ili ja ipak mogu otici kad hocu.

malo sam se razlijenio pa sve se nekako moram natjeratiml.
Ja nisam imala nikakve reakcije ni na prvu ni na drugu dozu. Oba puta samo mala bol na mjestu uboda pri micanju ruke.

Mene su zvali za revakcinaciju, posto sam bas taj dan putovala, rekli mi da im se javim kad se vratim, sto i jesam i rekli mi da mogu doci kada zelim.
Nisam iz Sarajeva.
Locked