Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#3851 Re: Vakcine - iskustva

Post by malocvijece »

deogest wrote: 19/09/2021 15:54 Boze sauvaj, vama stvarno treba neki pos'o. Koje palamudenje. :-) :lol:
Nedjelja je, care. I svaka tema je za razgovor. U čemu je problem?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3852 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

banjaluka078 wrote: 19/09/2021 16:01
spinel_ wrote: 19/09/2021 15:50
Nema nikakvog linka vec preneseno iskustvo od trece osobe.
Doticna je i vakcinisana ali bez obzira beskorisnu i stetnu masku mora da nosi.
Izvinjavam se, mozda nije otisla 'tek tako'. Ali da je osjetila gusenje nakon duge upotrebe to itekako.
Sad pričas sasvim desetu priču. Tvrdiš da joj je doktor rekao da joj je štitna stradala od maske. Ja ti kažem da pišeš gluposti.
Neka koristi terapiju, radi uzv i bježi od doktora koji pričaju gluposti/sama ne priča gluposti.
Vakcinisana sam i ja i imam problem sa štitnom i nosim masku kad moram, nekad i po 8 sati, i ne kukakm nikome, nije ta osoba ni prva ni zadnja.
Radi i moj momak od 7 jutros do sutra u 7 pod maskom i tako već godinu i po i ništa mu ne fali, živ, zdrav, prav, kao i svi zdravstveni radnici koji svakako nose maske, možeš misliti i prije korone, apsolvirali smo to već sto puta do sada.
Ok, nije joj otisla, pogresno sam se izrazio. Sto ne mora znaciti da nece u dogledno vrijeme ako nastavi da je nosi mjesecima-godinama itd.
Udisanje vlastitih shitova ne moze biti nikako dobro.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3853 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

zubi wrote: 19/09/2021 15:54
spinel_ wrote: 19/09/2021 15:51

Prvo odlicno prakticno objasnjeno a drugo je medicinski casopis kako vidim.
Jesi vidio da pise RETRACTED na ovoj studiji, kao watermark? I procitaj malo komentare na istom sajtu, sta doktori pisu i ibrete se...
Nisam, sad vidim. Prije sam citao sad sam samo copy/paste uradio. Nebitno.
Ima jos drugih studija i dokaza na temu neefikasnosti i stetnosti nosenja maski.
Neda mi se sada traziti.
Kako god. Zivite punim plucima i izbacite to smece od maski i disite normalno. Ako vas robovlasnici vec ne tjeraju da morate.
I udisanje smoga je "zrak i kisik" naspram svog CO2.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3854 Re: Vakcine - iskustva

Post by seoBIH »

spinel_ wrote: 19/09/2021 16:04
Nabij 5 maski i udji medju zarazene u bolnicu pa javi kako je proslo.
Štite, a ne garantuju. Imunitet, zdrav život, vakcina, maska... Nastavi niz, to doprinosi tome da budeš maksimalno zaštićen i da se zivi normalno.

Mi u Sarajevu u zimskom periodu smo trebali počet s maskama prije desetak godina.
Last edited by seoBIH on 19/09/2021 16:14, edited 1 time in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#3855 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

spinel_ wrote: 19/09/2021 16:06
Ok, nije joj otisla, pogresno sam se izrazio. Sto ne mora znaciti da nece u dogledno vrijeme ako nastavi da je nosi mjesecima-godinama itd.
Udisanje vlastitih shitova ne moze biti nikako dobro.
Nisi se pogrešno izrazio, napisao si još jednu od mase neistina koje ovdje konstanto postavljaš.
Od maske joj neće otići štitna. Od korone je sasvim moguće da hoće.
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#3856 Re: Vakcine - iskustva

Post by zubi »

spinel_ wrote: 19/09/2021 16:08
zubi wrote: 19/09/2021 15:54
Jesi vidio da pise RETRACTED na ovoj studiji, kao watermark? I procitaj malo komentare na istom sajtu, sta doktori pisu i ibrete se...
Nisam, sad vidim. Prije sam citao sad sam samo copy/paste uradio. Nebitno.
Ima jos drugih studija i dokaza na temu neefikasnosti i stetnosti nosenja maski.
Neda mi se sada traziti.
Kako god. Zivite punim plucima i izbacite to smece od maski i disite normalno. Ako vas robovlasnici vec ne tjeraju da morate.
I udisanje smoga je "zrak i kisik" naspram svog CO2.
Reci to hirurzima... jedino se nadam da te nece poslusati ako, nedobog, ti im nekad dodjes na operacioni sto...
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3857 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

zubi wrote: 19/09/2021 16:15
spinel_ wrote: 19/09/2021 16:08

Nisam, sad vidim. Prije sam citao sad sam samo copy/paste uradio. Nebitno.
Ima jos drugih studija i dokaza na temu neefikasnosti i stetnosti nosenja maski.
Neda mi se sada traziti.
Kako god. Zivite punim plucima i izbacite to smece od maski i disite normalno. Ako vas robovlasnici vec ne tjeraju da morate.
I udisanje smoga je "zrak i kisik" naspram svog CO2.
Reci to hirurzima... jedino se nadam da te nece poslusati ako, nedobog, ti im nekad dodjes na operacioni sto...
Pa hirurska maska ima smisla zasto se nosi prilikom tih operacija i nije joj djaba takav naziv...
I stomatolog je nosi ne bez razloga i ne da se zastiti od mog eventualnog covida vec od drugih stvari koji se radi prilikom pravljenja zuba itd...
Sve ostalo mimo ovoga nema smisla kao npr radnice na kasama. Od cega se one stite time i kako ako im dodje neko asimptomatican a zarazen?
Dakle, besmisleno jer ce u tom slucaju virus pokupiti.
robijash
Posts: 34
Joined: 04/02/2010 02:29

#3858 Re: Vakcine - iskustva

Post by robijash »

Zasto spamujete temu sa stvarima nevezanima za iskustva s vakcinama ?
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#3859 Re: Vakcine - iskustva

Post by zubi »

spinel_ wrote: 19/09/2021 16:23
zubi wrote: 19/09/2021 16:15

Reci to hirurzima... jedino se nadam da te nece poslusati ako, nedobog, ti im nekad dodjes na operacioni sto...
Pa hirurska maska ima smisla zasto se nosi prilikom tih operacija i nije joj djaba takav naziv...
I stomatolog je nosi ne bez razloga i ne da se zastiti od mog eventualnog covida vec od drugih stvari koji se radi prilikom pravljenja zuba itd...
Sve ostalo mimo ovoga nema smisla kao npr radnice na kasama. Od cega se one stite time i kako ako im dodje neko asimptomatican a zarazen?
Dakle, besmisleno jer ce u tom slucaju virus pokupiti.
Znaci brige te sto je hirurg nosi neprekidno satima i truje se svojim CO2?? E sto ti principijelnost :D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3860 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

zubi wrote: 19/09/2021 17:57
spinel_ wrote: 19/09/2021 16:23

Pa hirurska maska ima smisla zasto se nosi prilikom tih operacija i nije joj djaba takav naziv...
I stomatolog je nosi ne bez razloga i ne da se zastiti od mog eventualnog covida vec od drugih stvari koji se radi prilikom pravljenja zuba itd...
Sve ostalo mimo ovoga nema smisla kao npr radnice na kasama. Od cega se one stite time i kako ako im dodje neko asimptomatican a zarazen?
Dakle, besmisleno jer ce u tom slucaju virus pokupiti.
Znaci brige te sto je hirurg nosi neprekidno satima i truje se svojim CO2?? E sto ti principijelnost :D
Ma ne, nije bas tako. Oni moraju nositi da zastite sebe od raznoraznog prskanja koje dolazi tokom tih operacija.
Naravno da ne mozes uci tu nezasticen.
Mijesamo kruske i jabuke. Radnici na kasi nije potrebna jer ne radi nikakav hirurski posao.

Nego, da se vratimo na temu.
U mene od rodice muz nakon 2 doze sinopharma lose se osjeca vec skoro 20 dana. Kaze da je znao kakav ce biti ne bi je ni primio.
S druge strane, ostali vecinu koju znam nisu nista osjetili nakon primanja kineza.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3861 Re: Vakcine - iskustva

Post by JohnnyS »

Kirurzi, anesteziolozi, instrumentarke nose maske cijelo radno vrijeme cijelu karijeru. Čisti sumnjam da imaju češće problema sa štitnjačom zbog toga. I ja sam protiv univerzalnog nošenja maske, ali laž ne koristi ničemu
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#3862 Re: Vakcine - iskustva

Post by zubi »

spinel_ wrote: 19/09/2021 18:36
zubi wrote: 19/09/2021 17:57

Znaci brige te sto je hirurg nosi neprekidno satima i truje se svojim CO2?? E sto ti principijelnost :D
Ma ne, nije bas tako. Oni moraju nositi da zastite sebe od raznoraznog prskanja koje dolazi tokom tih operacija.
Naravno da ne mozes uci tu nezasticen.
Mijesamo kruske i jabuke. Radnici na kasi nije potrebna jer ne radi nikakav hirurski posao.

Nego, da se vratimo na temu.
U mene od rodice muz nakon 2 doze sinopharma lose se osjeca vec skoro 20 dana. Kaze da je znao kakav ce biti ne bi je ni primio.
S druge strane, ostali vecinu koju znam nisu nista osjetili nakon primanja kineza.
E moj spinel... hirurzi je prvenstveno nose da zastite tebe (nedobog) na operacionom stolu... A ti mi evo tvrdis da se pri tome truju svojim CO2, pa jel sebicno od nas sto insistiramo da je i dalje nose ako kazemo da maska gusi, truje--- evo danas nam ti otkri da i probleme s stitnom zlijezdom izaziva???

Nego da im kazemo da ne moraju da je nose, pa ako nam se rana inficira i sepsu fasujemo tokom operacije, boze moj, i to je za ljude, a?
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#3863 Re: Vakcine - iskustva

Post by pepeljara »

Kod mene buraz prije 2 dana primio AZ.
24 sata temperatura 39.4 max, nakon 12 sati temp spala, ostala bol u ruci. Danas top, al i dalje bol ta blaza u ruci :)

Idemo dalje!
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3864 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

zubi wrote: 19/09/2021 18:56
spinel_ wrote: 19/09/2021 18:36

Ma ne, nije bas tako. Oni moraju nositi da zastite sebe od raznoraznog prskanja koje dolazi tokom tih operacija.
Naravno da ne mozes uci tu nezasticen.
Mijesamo kruske i jabuke. Radnici na kasi nije potrebna jer ne radi nikakav hirurski posao.

Nego, da se vratimo na temu.
U mene od rodice muz nakon 2 doze sinopharma lose se osjeca vec skoro 20 dana. Kaze da je znao kakav ce biti ne bi je ni primio.
S druge strane, ostali vecinu koju znam nisu nista osjetili nakon primanja kineza.
E moj spinel... hirurzi je prvenstveno nose da zastite tebe (nedobog) na operacionom stolu... A ti mi evo tvrdis da se pri tome truju svojim CO2, pa jel sebicno od nas sto insistiramo da je i dalje nose ako kazemo da maska gusi, truje--- evo danas nam ti otkri da i probleme s stitnom zlijezdom izaziva???

Nego da im kazemo da ne moraju da je nose, pa ako nam se rana inficira i sepsu fasujemo tokom operacije, boze moj, i to je za ljude, a?
Pa da, nose hirurzi hirursku masku - nista cudno sto nose svoj "alat". Nikad nisam ni rekao da im ne treba. Treba im zbog zastite i sebe i pacijenta.
Korist je veca od eventualne stete. Odnosno steta ucinjena nekoristenjem je nesaglediva naspram koristenja.
Dakle, da zakljucim s ovom pricom. Svako neka nosi svoj alat. Hirurzi maske, motociklisti, gradjevinci i rudari kacige i sljemovi i svi sretni. Ne petljati se i koristiti tudje. I to je to.
:thumbup:
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#3865 Re: Vakcine - iskustva

Post by zubi »

spinel_ wrote: 19/09/2021 19:11
zubi wrote: 19/09/2021 18:56
E moj spinel... hirurzi je prvenstveno nose da zastite tebe (nedobog) na operacionom stolu... A ti mi evo tvrdis da se pri tome truju svojim CO2, pa jel sebicno od nas sto insistiramo da je i dalje nose ako kazemo da maska gusi, truje--- evo danas nam ti otkri da i probleme s stitnom zlijezdom izaziva???

Nego da im kazemo da ne moraju da je nose, pa ako nam se rana inficira i sepsu fasujemo tokom operacije, boze moj, i to je za ljude, a?
Pa da, nose hirurzi hirursku masku - nista cudno sto nose svoj "alat". Nikad nisam ni rekao da im ne treba. Treba im zbog zastite i sebe i pacijenta.
Korist je veca od eventualne stete. Odnosno steta ucinjena nekoristenjem je nesaglediva naspram koristenja.
Dakle, da zakljucim s ovom pricom. Svako neka nosi svoj alat. Hirurzi maske, motociklisti, gradjevinci i rudari kacige i sljemovi i svi sretni. Ne petljati se i koristiti tudje. I to je to.
:thumbup:
Znaci svi oni nek se truju, samo ti ne :thumbup: :thumbup: :thumbup:

To ti kazem, samo principijelno !
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#3866 Re: Vakcine - iskustva

Post by Tempo »

spinel_ wrote: 19/09/2021 19:11
zubi wrote: 19/09/2021 18:56
E moj spinel... hirurzi je prvenstveno nose da zastite tebe (nedobog) na operacionom stolu... A ti mi evo tvrdis da se pri tome truju svojim CO2, pa jel sebicno od nas sto insistiramo da je i dalje nose ako kazemo da maska gusi, truje--- evo danas nam ti otkri da i probleme s stitnom zlijezdom izaziva???

Nego da im kazemo da ne moraju da je nose, pa ako nam se rana inficira i sepsu fasujemo tokom operacije, boze moj, i to je za ljude, a?
Pa da, nose hirurzi hirursku masku - nista cudno sto nose svoj "alat". Nikad nisam ni rekao da im ne treba. Treba im zbog zastite i sebe i pacijenta.
Korist je veca od eventualne stete. Odnosno steta ucinjena nekoristenjem je nesaglediva naspram koristenja.
Dakle, da zakljucim s ovom pricom. Svako neka nosi svoj alat. Hirurzi maske, motociklisti, gradjevinci i rudari kacige i sljemovi i svi sretni. Ne petljati se i koristiti tudje. I to je to.
:thumbup:
a i ti da ne serendas o stvarima o kojima pojma nemas.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3867 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

Tempo wrote: 19/09/2021 19:13
spinel_ wrote: 19/09/2021 19:11

Pa da, nose hirurzi hirursku masku - nista cudno sto nose svoj "alat". Nikad nisam ni rekao da im ne treba. Treba im zbog zastite i sebe i pacijenta.
Korist je veca od eventualne stete. Odnosno steta ucinjena nekoristenjem je nesaglediva naspram koristenja.
Dakle, da zakljucim s ovom pricom. Svako neka nosi svoj alat. Hirurzi maske, motociklisti, gradjevinci i rudari kacige i sljemovi i svi sretni. Ne petljati se i koristiti tudje. I to je to.
:thumbup:
a i ti da ne serendas o stvarima o kojima pojma nemas.
Upravo zbog takvih kao ti hocu namjerno.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3868 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

zubi wrote: 19/09/2021 19:13
spinel_ wrote: 19/09/2021 19:11

Pa da, nose hirurzi hirursku masku - nista cudno sto nose svoj "alat". Nikad nisam ni rekao da im ne treba. Treba im zbog zastite i sebe i pacijenta.
Korist je veca od eventualne stete. Odnosno steta ucinjena nekoristenjem je nesaglediva naspram koristenja.
Dakle, da zakljucim s ovom pricom. Svako neka nosi svoj alat. Hirurzi maske, motociklisti, gradjevinci i rudari kacige i sljemovi i svi sretni. Ne petljati se i koristiti tudje. I to je to.
:thumbup:
Znaci svi oni nek se truju, samo ti ne :thumbup: :thumbup: :thumbup:

To ti kazem, samo principijelno !
Pa i ja se trujem u drugim nekim stvarima. Otkud ti znas sta je moj posao?
Nikome nije sjajno.
Neko se truje u tome, neko u drugim stvarima. Nismo svi Bakir.
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#3869 Re: Vakcine - iskustva

Post by zubi »

spinel_ wrote: 19/09/2021 19:16
zubi wrote: 19/09/2021 19:13
Znaci svi oni nek se truju, samo ti ne :thumbup: :thumbup: :thumbup:

To ti kazem, samo principijelno !
Pa i ja se trujem u drugim nekim stvarima. Otkud ti znas sta je moj posao?
Nikome nije sjajno.
Neko se truje u tome, neko u drugim stvarima. Nismo svi Bakir.
Epidemiolog, naravno, sta bi drugo bio :D
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#3870 Re: Vakcine - iskustva

Post by Tempo »

zubi wrote: 19/09/2021 19:17
spinel_ wrote: 19/09/2021 19:16

Pa i ja se trujem u drugim nekim stvarima. Otkud ti znas sta je moj posao?
Nikome nije sjajno.
Neko se truje u tome, neko u drugim stvarima. Nismo svi Bakir.
Epidemiolog, naravno, sta bi drugo bio :D
kako sta, pa molekularni biolog.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#3871 Re: Vakcine - iskustva

Post by Tempo »

spinel_ wrote: 19/09/2021 19:15
Tempo wrote: 19/09/2021 19:13

a i ti da ne serendas o stvarima o kojima pojma nemas.
Upravo zbog takvih kao ti hocu namjerno.
namjerno se...
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#3872 Re: Vakcine - iskustva

Post by probook »

Ja sam presao 30, nisam imao koronu ni sam ne znam kako pored toliko zrazenih oko mene i vakcinisao se.
Ko je prelezao prije vakcine treba provjeriti nivo antitijela.
Naravno da vakcinisani umiru, evo jedan covjek neki dan umro, ali je imao i tesku bolest. Dzaba vakcina kad korona udari gdje si najslabiji.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#3873 Re: Vakcine - iskustva

Post by Altsa »

Danas pricam sa med.sestrom u ambulanti gdje sam bio i pitam jel opet korona navalila. Kaze jasta je ima bolesnih i vakcinisanih i ne vakcinisanih ali od vakcinisanih niko nema upalu pluca.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#3874 Re: Vakcine - iskustva

Post by preselio na ahiret »

Altsa wrote: 20/09/2021 20:29 Danas pricam sa med.sestrom u ambulanti gdje sam bio i pitam jel opet korona navalila. Kaze jasta je ima bolesnih i vakcinisanih i ne vakcinisanih ali od vakcinisanih niko nema upalu pluca.
To mozda trenutno,jaranica obadvije doze primila bila na kisiku.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/objava- ... /210921125

Ne kontam sto se ova cudi,pozivat ljude na vakcinaciju danas je isto kao i reci nemoj se vakcinisat.Nema to pravo niko da radi.
Karikaturist
Posts: 3651
Joined: 20/12/2020 10:03

#3875 Re: Vakcine - iskustva

Post by Karikaturist »

Od ove Prlicke koja je umislila da je neki faktor gori samo ti sto joj komentarisu. Jebote zar se jebena slika sa vakcinacije mora staviti, ona misli neki influnser zeljna paznje ili sta..glupaca.
Locked