Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

User avatar
konektovan
Posts: 40590
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4976 Re: Vakcine - iskustva

Post by konektovan »

Iz mog iskustva,...svi koji smo vakcinisani, prošli ili prolazimo sa slabijim simptomima. Broj ljudi koje poznajem, i koji su bili pozitivni u ovom zadnjem valu, a vakcinisani su, uglavnom prošlo kao neka prehladica. Od osoba koje nisu vakcinisane, bilo ih 5, troje je zavrsilo sa upalom pluća, drugo dvoje sa tezim simptomima.
Što se tiče mene, vakcine su položile, šta god drugi mislili o njima.
laik1981
Posts: 13000
Joined: 05/12/2012 13:04

#4977 Re: Vakcine - iskustva

Post by laik1981 »

konektovan wrote: 14/02/2022 16:41 Iz mog iskustva,...svi koji smo vakcinisani, prošli ili prolazimo sa slabijim simptomima. Broj ljudi koje poznajem, i koji su bili pozitivni u ovom zadnjem valu, a vakcinisani su, uglavnom prošlo kao neka prehladica. Od osoba koje nisu vakcinisane, bilo ih 5, troje je zavrsilo sa upalom pluća, drugo dvoje sa tezim simptomima.
Što se tiče mene, vakcine su položile, šta god drugi mislili o njima.
Ma vakcine su definitivno polozile kada je u pitanju sprecavanje tezih posljedica.. Dovoljno je pogledati cifre u bilo kojoj drzavi gdje je procjepljenost visoka i uporediti sa drzavama gdje stopa niska.. Sve ostale price su maliciozne..

S druge strane, kod prijenosa virusa, vakcine ne igraju nikakvu ulogu.. Cak su mozda i kontraproduktivne jer vakcinisani cesce budu bez simptoma, a kontaju da su sigurni po okolinu..

U sustini sad je do svakog ponaosob hoce li se vakcinisati i tako zastititi ili nece i shodno tome bilo kakva nametanja i represija vise nemaju smisla..
ajdamo
Posts: 1047
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#4978 Re: Vakcine - iskustva

Post by ajdamo »

Peacean wrote: 14/02/2022 16:04
Puf wrote: 14/02/2022 15:54 I sta sad nakon svega kad se skontalo da vakcine ne daju imunitet nit ublazavaju simptome, nit na koji nacin stite da se prenosi virus, mislim sta je sad poenta vakcinacije, ono realno?
Niko od medicinskih profesionalaca nikad to nije ni tvrdio, vakcina smanjuje šansu da se osoba zarazi i drastično smanjuje mogućnost pojave teške kliničke slike i u toj funkciji odradila je odličan posao. Nije krivica vakcine što se mediji bave senzacionalizmom.


Nije tacno ni da svima sprijece pojavu teskih simptoma. Ima dosta vakcinisanih osoba koji su zavrsili sa upalom pluca. Znam dvije osobe najmanje koje su vakcinisane Pfizerom,a razvili su upalu pluca sa obje strane. Starosna dob tih osoba je 55-60 godina. Medicinski strucnjaci bi sad rekli da nisu primili booster,ali cisto sumnjam da bi to nesto pomoglo.

Vakcine su nazalost promasaj. Jebes vakcinu koju moras udarati 3x godisnje.
no_sikiriki
Posts: 17228
Joined: 11/12/2012 13:21

#4979 Re: Vakcine - iskustva

Post by no_sikiriki »

suspect_zero wrote: 14/02/2022 01:26 Drugu dozu Sinofarma primila početkom novembra, pozitivna bila kraj januara i početak februara....kada da idem po treću i koju?....sve sam nešto kontala doći će novavax pa da nju...elem ako ne dođe da opet Sinofarm roknem?

I da, koliko sam sada otprilike "sigurna" od virusa, vakcinisana 2x i prebolovala prije par dana?....smijem li malo opušteno među raju :D
Nemoj mi zamjeriti na pitanju, ne namjeravam ulaziti ni u kakvu raspravu na relaciji antivakser vs. vakser, samo me interesuje koja je tvoja motivacija da primiš treću dozu vakcine nakon dvije doze i prebolovane korone?
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#4980 Re: Vakcine - iskustva

Post by suspect_zero »

no_sikiriki wrote: 14/02/2022 19:44
suspect_zero wrote: 14/02/2022 01:26 Drugu dozu Sinofarma primila početkom novembra, pozitivna bila kraj januara i početak februara....kada da idem po treću i koju?....sve sam nešto kontala doći će novavax pa da nju...elem ako ne dođe da opet Sinofarm roknem?

I da, koliko sam sada otprilike "sigurna" od virusa, vakcinisana 2x i prebolovala prije par dana?....smijem li malo opušteno među raju :D
Nemoj mi zamjeriti na pitanju, ne namjeravam ulaziti ni u kakvu raspravu na relaciji antivakser vs. vakser, samo me interesuje koja je tvoja motivacija da primiš treću dozu vakcine nakon dvije doze i prebolovane korone?
Imam dvoje staraca i ne bih da ono što ja preležim "na nogama" da za njih bude kobno, a i dijelim mišljenje sa @konektovan da je manja šansa i kada pokupim virus da ću završiti u bolnici....trebam još uvijek svom malenom :)

Vakcinisana jesam i prebolovala ali sam zato i pitala kada da primim treću....jer koliko sam skontala antitijela vremenom opadaju.
Neću onda vjerovatno u narednih šest mjeseci.
no_sikiriki
Posts: 17228
Joined: 11/12/2012 13:21

#4981 Re: Vakcine - iskustva

Post by no_sikiriki »

suspect_zero wrote: 14/02/2022 20:45
no_sikiriki wrote: 14/02/2022 19:44

Nemoj mi zamjeriti na pitanju, ne namjeravam ulaziti ni u kakvu raspravu na relaciji antivakser vs. vakser, samo me interesuje koja je tvoja motivacija da primiš treću dozu vakcine nakon dvije doze i prebolovane korone?
Imam dvoje staraca i ne bih da ono što ja preležim "na nogama" da za njih bude kobno, a i dijelim mišljenje sa @konektovan da je manja šansa i kada pokupim virus da ću završiti u bolnici....trebam još uvijek svom malenom :)

Vakcinisana jesam i prebolovala ali sam zato i pitala kada da primim treću....jer koliko sam skontala antitijela vremenom opadaju.
Neću onda vjerovatno u narednih šest mjeseci.
Ok, hvala ti na odgovoru.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4982 Re: Vakcine - iskustva

Post by Bloo »

suspect_zero wrote: 14/02/2022 01:26 Drugu dozu Sinofarma primila početkom novembra, pozitivna bila kraj januara i početak februara....kada da idem po treću i koju?....sve sam nešto kontala doći će novavax pa da nju...elem ako ne dođe da opet Sinofarm roknem?

I da, koliko sam sada otprilike "sigurna" od virusa, vakcinisana 2x i prebolovala prije par dana?....smijem li malo opušteno među raju :D
Meni su rekli da moram sacekati 3 mjeseca nakon prebolovane.Nije mi preporucena neka druga (Fajzerovaca x2).
Drugu primila 12.8.2021...zarazena bila 31.1.2022 :D sacekala da ispuse 6 mjeseci...
Ja sam i dalje pozitivna. :|
no_sikiriki
Posts: 17228
Joined: 11/12/2012 13:21

#4983 Re: Vakcine - iskustva

Post by no_sikiriki »

Bloo wrote: 14/02/2022 21:06
suspect_zero wrote: 14/02/2022 01:26 Drugu dozu Sinofarma primila početkom novembra, pozitivna bila kraj januara i početak februara....kada da idem po treću i koju?....sve sam nešto kontala doći će novavax pa da nju...elem ako ne dođe da opet Sinofarm roknem?

I da, koliko sam sada otprilike "sigurna" od virusa, vakcinisana 2x i prebolovala prije par dana?....smijem li malo opušteno među raju :D
Meni su rekli da moram sacekati 3 mjeseca nakon prebolovane.Nije mi preporucena neka druga (Fajzerovaca x2).
Drugu primila 12.8.2021...zarazena bila 31.1.2022 :D sacekala da ispuse 6 mjeseci...
Ja sam i dalje pozitivna. :|
Ovo ne brini, mislim da je moj muž bio pozitivan skoro 3 sedmice. Čitala sam neki članak o nekoj djevojci koja je bila pozitivna 9 mjeseci. :mrgreen: Bitno je da nisi zarazan, koliko sam ja upućena, nakon desetak dana, max. 14.
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#4984 Re: Vakcine - iskustva

Post by suspect_zero »

Bloo wrote: 14/02/2022 21:06
suspect_zero wrote: 14/02/2022 01:26 Drugu dozu Sinofarma primila početkom novembra, pozitivna bila kraj januara i početak februara....kada da idem po treću i koju?....sve sam nešto kontala doći će novavax pa da nju...elem ako ne dođe da opet Sinofarm roknem?

I da, koliko sam sada otprilike "sigurna" od virusa, vakcinisana 2x i prebolovala prije par dana?....smijem li malo opušteno među raju :D
Meni su rekli da moram sacekati 3 mjeseca nakon prebolovane.Nije mi preporucena neka druga (Fajzerovaca x2).
Drugu primila 12.8.2021...zarazena bila 31.1.2022 :D sacekala da ispuse 6 mjeseci...
Ja sam i dalje pozitivna. :|
Aj ženo, ja mislila ti već partijaš uveliko :oops: još te drži :sad:

Jesi imala mučnine i enterocolitis (da se izrazim kulturno) ? :D ...mene to iscrpilo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4985 Re: Vakcine - iskustva

Post by Bloo »

suspect_zero wrote: 14/02/2022 21:13
Bloo wrote: 14/02/2022 21:06

Meni su rekli da moram sacekati 3 mjeseca nakon prebolovane.Nije mi preporucena neka druga (Fajzerovaca x2).
Drugu primila 12.8.2021...zarazena bila 31.1.2022 :D sacekala da ispuse 6 mjeseci...
Ja sam i dalje pozitivna. :|
Aj ženo, ja mislila ti već partijaš uveliko :oops: još te drži :sad:

Jesi imala mučnine i enterocolitis (da se izrazim kulturno) ? :D ...mene to iscrpilo.
Da, mucnine (ali ona mukica u grlu kao kad ti je grlo upaljeno), dijareju i umor..
Sad sam ok. Osim manjeg kasljanja i povremenog puhanja nosa.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4986 Re: Vakcine - iskustva

Post by irac300 »

Ja sam ljetos primio 2x fajzera, za Novu se zarazio. Imao blage simptome. Sto se mene tice to je to. Hvala na paznji i dovidjenja do neke nove pandemije. Do tada vracam se staroj dobroj gripi.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4987 Re: Vakcine - iskustva

Post by Snake Eyes »

Dvaput se nisam vakcinisao, dvaput prebolovao koronu, oba puta sa slabim simptomima. Ako Bog da za mjesec dana i trecu dozu vakcine necu primit. Sto se mene tice, vracam se staroj dobroj gripi. Samo, narednom levatu koji joj ime nađene, treba jebat mater.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2552
Joined: 28/02/2010 19:25

#4988 Re: Vakcine - iskustva

Post by Plavo-bijeli »

Eh pazite šta je kod nas bilo.. jaran mi inače u ranim četrdesetim godinama primio u isto vrijeme kad i ja prve dvije, Pfizer, išli u Srbiju da ih dobijemo. Nedavno on dobio treću, ja nisam ni znao i vidim ne viđam ga na nekim eventima kad kazu mi, pa zar ne znas da je u bolnici. Šta kako, pred mozdani udar, 2 dana nakon vakcine.

Večeras ga vidim i kaze mi da je izasao nakon 3 sedmice iz bolnice, da su na istom odjeljenju bili on i još dvojica što su dobili treću vakcinu, booster u domu zdravlja Stari Grad... uopšte se ne znaju, ali primili isti dan i eto belaja.. kaze odmah nakon sto je primio zabolilo ga bas i osjetio je da mu ide iz ramena u prsa nekakav kao šok nešto, čudan osjecaj... evo sad je sreca dobro ali daleko da je skroz sve rijeseno... :run:

ŠTa i kako je i kako je to moguće, jesu li nasi pogresno skladistili, koji je qrac bio, ne znam, ali ja sam primio dvije, prebolovao je nkon toga i definitivno treću neću primiti iako sam ono uvijek proscience i provakcine ali... :-)
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#4989 Re: Vakcine - iskustva

Post by melb26sa »

Plavo-bijeli wrote: 22/02/2022 01:15 Eh pazite šta je kod nas bilo.. jaran mi inače u ranim četrdesetim godinama primio u isto vrijeme kad i ja prve dvije, Pfizer, išli u Srbiju da ih dobijemo. Nedavno on dobio treću, ja nisam ni znao i vidim ne viđam ga na nekim eventima kad kazu mi, pa zar ne znas da je u bolnici. Šta kako, pred mozdani udar, 2 dana nakon vakcine.

Večeras ga vidim i kaze mi da je izasao nakon 3 sedmice iz bolnice, da su na istom odjeljenju bili on i još dvojica što su dobili treću vakcinu, booster u domu zdravlja Stari Grad... uopšte se ne znaju, ali primili isti dan i eto belaja.. kaze odmah nakon sto je primio zabolilo ga bas i osjetio je da mu ide iz ramena u prsa nekakav kao šok nešto, čudan osjecaj... evo sad je sreca dobro ali daleko da je skroz sve rijeseno... :run:

ŠTa i kako je i kako je to moguće, jesu li nasi pogresno skladistili, koji je qrac bio, ne znam, ali ja sam primio dvije, prebolovao je nkon toga i definitivno treću neću primiti iako sam ono uvijek proscience i provakcine ali... :-)
pogledaj lot na https://howbad.info/

na https://www.theysayitsrare.com/ - vuce feeds sa twittera - imas gomilu postova ljudi koji su najebali nakon prve, druge, bustera vakcine - od ugrusaka krvi do srcanih udara, amputacija noge zbog ugruska do smrti u porodici dva dana nakon bustera. Dovoljno da se covjek zamisli i promisli da li primiti dodatne vakcine.
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#4990 Re: Vakcine - iskustva

Post by Johnny_x »

Ljudi sacekajte sa Pfizerom, sva ova desavanja u posljednje vrijeme daju opravdanu sumnju da ta vakcina mozda nije sigurna.
"Dvije doze Pfizer vakcina vas stiti 95 % od razvijanja tezih simptoma"
"Vakcinisane osobe ne mogu prenjeti virus"
Sa ove dvije recenice su nam probijali mozak prije godinu dana, i ko god bi sta rekao protiv vakcine proglasen bi bio antivakserom, youtube, twiter i ostale drustvene mreze bi te banovale. Danas slobodno mozemo reci da ove dvije recenice nisu tacne i da trebamo uzeti s velikom dozom opreza sta nam kazu za booster, slagali su vec jednom zasto ne i drugi put.
Dalje, gostovanje Dr Robert Malone kod Joe Rogana i sva hajka koja pocinje na Joe Rogana nakon tog gostovanja. Dr Robert Malone covjek koji je cijeli zivot posvetio razvoju vakcina, ciji su patenti su koristeni za razvoj Covid vakcine, je proglasen antivakserom, banovan sa twitera, dozivio je potpunu medijsku blokadu. Ako taj covjek kaze da se kaje sto je primio vakcinu, trebali bi njegovo misljenje uzeti u obzir. Bijela Kuca je nakon ovog gostovanja vrsila pritisak na Spotify, da ugase Joe Rogana, cak se neko dobro potrudio pa je izvuko kompilaciju Joe Rogana kako govori "Nigger", naravno izvucenu iz konteksta, ne bi li Spotify ugasio covjeka.
Dalje odluka, CDC(ministartvo zdravlja USA) da podatke o Pfizerovom klinickom ispitivanju vakcine objavi tek za 75 godina i grcevita borba Pfizerovih advokata da tako bude, pa kad je sud odlucio da se ti podaci moraju objaviti za 8 mjeseci(1. marta bi trebali poceti objavljivati podatke) , nastupila je panika medju Pfizerom, pa su obavjestili svoje investitore da postoji mogucnost da ce dionice opasti jer ce izaci rezulati ispitivanja.
Takodjer zadnja studija CDC o booster dozama je sakrila mnogo informacija i vecina ljudi u USA se zali na taj dokument.
Nedavno je Facebook imao "Fact Check" BMJ(British Medical Jurnal), jedan od najstariji medicinski zurnala i jedan od najboljih, Facebook provjerava BMJ, ovo treba uci u udzbenike za najvecu glupost. Vecina medija i velika vecina tehnoloskih kompanija je ucestovala u ovoj masovnoj histeriji oko vakcina i ako bude pravde na ovom svijetu trebali bi odgovarati za nju.

U prosloj godini ko god bi sta rekao protiv vakcine proglasen bi antivakserom, teroristom, neprijateljem za covjecanstvo, trump suporter, itd. Istina se ne moze sakriti, posto vakcinisani mogu prenjeti virus, vakcinacija onda ne postaje javni interes, vec privatni i to boli sve ove mainstream medije, ne mogu sebi ovo priznati.







melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#4991 Re: Vakcine - iskustva

Post by melb26sa »

Johnny_x wrote: 28/02/2022 19:38 Ljudi sacekajte sa Pfizerom, sva ova desavanja u posljednje vrijeme daju opravdanu sumnju da ta vakcina mozda nije sigurna.
"Dvije doze Pfizer vakcina vas stiti 95 % od razvijanja tezih simptoma"
"Vakcinisane osobe ne mogu prenjeti virus"
Sa ove dvije recenice su nam probijali mozak prije godinu dana, i ko god bi sta rekao protiv vakcine proglasen bi bio antivakserom, youtube, twiter i ostale drustvene mreze bi te banovale. Danas slobodno mozemo reci da ove dvije recenice nisu tacne i da trebamo uzeti s velikom dozom opreza sta nam kazu za booster, slagali su vec jednom zasto ne i drugi put.
Dalje, gostovanje Dr Robert Malone kod Joe Rogana i sva hajka koja pocinje na Joe Rogana nakon tog gostovanja. Dr Robert Malone covjek koji je cijeli zivot posvetio razvoju vakcina, ciji su patenti su koristeni za razvoj Covid vakcine, je proglasen antivakserom, banovan sa twitera, dozivio je potpunu medijsku blokadu. Ako taj covjek kaze da se kaje sto je primio vakcinu, trebali bi njegovo misljenje uzeti u obzir. Bijela Kuca je nakon ovog gostovanja vrsila pritisak na Spotify, da ugase Joe Rogana, cak se neko dobro potrudio pa je izvuko kompilaciju Joe Rogana kako govori "Nigger", naravno izvucenu iz konteksta, ne bi li Spotify ugasio covjeka.
Dalje odluka, CDC(ministartvo zdravlja USA) da podatke o Pfizerovom klinickom ispitivanju vakcine objavi tek za 75 godina i grcevita borba Pfizerovih advokata da tako bude, pa kad je sud odlucio da se ti podaci moraju objaviti za 8 mjeseci(1. marta bi trebali poceti objavljivati podatke) , nastupila je panika medju Pfizerom, pa su obavjestili svoje investitore da postoji mogucnost da ce dionice opasti jer ce izaci rezulati ispitivanja.
Takodjer zadnja studija CDC o booster dozama je sakrila mnogo informacija i vecina ljudi u USA se zali na taj dokument.
Nedavno je Facebook imao "Fact Check" BMJ(British Medical Jurnal), jedan od najstariji medicinski zurnala i jedan od najboljih, Facebook provjerava BMJ, ovo treba uci u udzbenike za najvecu glupost. Vecina medija i velika vecina tehnoloskih kompanija je ucestovala u ovoj masovnoj histeriji oko vakcina i ako bude pravde na ovom svijetu trebali bi odgovarati za nju.

U prosloj godini ko god bi sta rekao protiv vakcine proglasen bi antivakserom, teroristom, neprijateljem za covjecanstvo, trump suporter, itd. Istina se ne moze sakriti, posto vakcinisani mogu prenjeti virus, vakcinacija onda ne postaje javni interes, vec privatni i to boli sve ove mainstream medije, ne mogu sebi ovo priznati.







Cekaj dok ti se pojave zagovornici vakcina da ti kazu da ti nemas blage i da su ove vakcine spasilacke i da ih svi trebaju uzeti sto prije.

Studija sto pokazuje da mijenjaju DNA (Pfizer) najvise treba da utice na ljude ali cisto sumnjam da ce koji stati pa razmisliti treba li im dodatna vakcina koja ce za 5, 10 + godina apsolutno utjecati.
Najnovija studija sto se tice davanja vakcina trudnicama je pokazala da su autori u oba slucaja (bio je pokriven dodatni period) apsolutno pravili greske sto se tice gubljenja trudnoca i da je procenat daleko veci od normalnog bez vakcina.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#4992 Re: Vakcine - iskustva

Post by travar »

Poslije 2 Astre, ubode me i Pfizer danas. Što se mene tiče, dosta :mrgreen:
*kuc kuc*
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#4993 Re: Vakcine - iskustva

Post by kakotakonikako »

travar wrote: 04/03/2022 16:21 Poslije 2 Astre, ubode me i Pfizer danas. Što se mene tiče, dosta :mrgreen:
*kuc kuc*
Ja sam dobio dvije Astre ( mart, juni 2021 ) i prevolovao Coronu ( oktobar 2021 ) .

Od prebolijevanja Corone je proslo skoro 5 mjeseci i ne znam da li da se i ja ubodem Pfizerom i KADA?

Ako neko zna, sa strucnim podacima, bio bih mu zahvalan.
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#4994 Re: Vakcine - iskustva

Post by Josip321 »

kakotakonikako wrote: 04/03/2022 18:23
travar wrote: 04/03/2022 16:21 Poslije 2 Astre, ubode me i Pfizer danas. Što se mene tiče, dosta :mrgreen:
*kuc kuc*
Ja sam dobio dvije Astre ( mart, juni 2021 ) i prevolovao Coronu ( oktobar 2021 ) .

Od prebolijevanja Corone je proslo skoro 5 mjeseci i ne znam da li da se i ja ubodem Pfizerom i KADA?

Ako neko zna, sa strucnim podacima, bio bih mu zahvalan.
Koliko sam ja shvatio stručnjaka, nitko tko je prebolio Koronu nema potrebu za cjepljenjem.
A to mi i iskustvo pokazuje. Znam dosta necjepljenih koji su preboljeli Koronu. Uglavnom su to bili lakši slučajevi. Ali i oni koji su bili recimo tako, srednje teški do teži slučajevi. Kada bi je drugi puta preboljevali to bi bilo nešto ko "plitak potok".
Rođak je prvi puta bio "teži", kući je bio. Nije u bolnici bio. Ali baš se osjetilo preko glasa i tona poruka da je 10. i dalje dane bio skroz loše.
A sada drugi puta kada je obolio, bilo kao najobičnijia prehladica koju je prebolip za dan-dva.
Znam malca koji je tri puta bolovao. Čini mi se da nije popio ni paracetamola, niti jednom. A i mislim da mi je radni kolega isto tri puta fasovo.

Ne znam kojih si godina. Treba voditi računa i o miokardisa. Za muškarce mlađe od 40, vjerojatnost miokardisa (mislim da je riječ samo o mRNA i vektorskim cjepivima) je veća od cjepiva nego od korone.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#4995 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

Josip321 wrote: 04/03/2022 22:37
Koliko sam ja shvatio stručnjaka, nitko tko je prebolio Koronu nema potrebu za cjepljenjem.
A to mi i iskustvo pokazuje. Znam dosta necjepljenih koji su preboljeli Koronu. Uglavnom su to bili lakši slučajevi. Ali i oni koji su bili recimo tako, srednje teški do teži slučajevi. Kada bi je drugi puta preboljevali to bi bilo nešto ko "plitak potok".
Rođak je prvi puta bio "teži", kući je bio. Nije u bolnici bio. Ali baš se osjetilo preko glasa i tona poruka da je 10. i dalje dane bio skroz loše.
A sada drugi puta kada je obolio, bilo kao najobičnijia prehladica koju je prebolip za dan-dva.
Znam malca koji je tri puta bolovao. Čini mi se da nije popio ni paracetamola, niti jednom. A i mislim da mi je radni kolega isto tri puta fasovo.

Ne znam kojih si godina. Treba voditi računa i o miokardisa. Za muškarce mlađe od 40, vjerojatnost miokardisa (mislim da je riječ samo o mRNA i vektorskim cjepivima) je veća od cjepiva nego od korone.

Miokarditis.

I nije tačno da je opasnost veća poslije vakcine.
https://vakcine.ba/covid-19-i-vakcinaci ... tis-mladi/
https://theconversation.com/myocarditis ... ion-174580
DonieBrasco
Posts: 15476
Joined: 31/08/2016 16:09

#4996 Re: Vakcine - iskustva

Post by DonieBrasco »

Plavo-bijeli wrote: 22/02/2022 01:15 Eh pazite šta je kod nas bilo.. jaran mi inače u ranim četrdesetim godinama primio u isto vrijeme kad i ja prve dvije, Pfizer, išli u Srbiju da ih dobijemo. Nedavno on dobio treću, ja nisam ni znao i vidim ne viđam ga na nekim eventima kad kazu mi, pa zar ne znas da je u bolnici. Šta kako, pred mozdani udar, 2 dana nakon vakcine.

Večeras ga vidim i kaze mi da je izasao nakon 3 sedmice iz bolnice, da su na istom odjeljenju bili on i još dvojica što su dobili treću vakcinu, booster u domu zdravlja Stari Grad... uopšte se ne znaju, ali primili isti dan i eto belaja.. kaze odmah nakon sto je primio zabolilo ga bas i osjetio je da mu ide iz ramena u prsa nekakav kao šok nešto, čudan osjecaj... evo sad je sreca dobro ali daleko da je skroz sve rijeseno... :run:

ŠTa i kako je i kako je to moguće, jesu li nasi pogresno skladistili, koji je qrac bio, ne znam, ali ja sam primio dvije, prebolovao je nkon toga i definitivno treću neću primiti iako sam ono uvijek proscience i provakcine ali... :-)
Ja sam dvije Astre (septembar, oktobar), nisam bolova, trecu vakcinu nisam jos i sad kad ovo procitam kako da se covjek ne zabrine.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#4997 Re: Vakcine - iskustva

Post by melb26sa »

banjaluka078 wrote: 06/03/2022 19:31 Miokarditis.

I nije tačno da je opasnost veća poslije vakcine.
https://vakcine.ba/covid-19-i-vakcinaci ... tis-mladi/
https://theconversation.com/myocarditis ... ion-174580
To samo u BiH da opasnost nije veca poslije vakcine. To sto VAERS ima milion prijavljenih nuspojava - u BiH haman nijedna, za ne povjerovati - od mozdanih do srcanih udara, do tromboza, autoimunih novonastalih stanja - nista to nije povezano sa vakcinama, ni slucajno.

https://jessicar.substack.com/p/a-repor ... events?s=r
https://amidwesterndoctor.substack.com/ ... ccines?s=r - doktor koji je pobrojao razne AEs koje licno zna ili sa jednim stepenom separacije
https://academic.oup.com/mrcr/advance-a ... -nOzjNvDdE
User avatar
Ateista
Posts: 46558
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4998 Re: Vakcine - iskustva

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 14/02/2022 21:11
Bloo wrote: 14/02/2022 21:06

Meni su rekli da moram sacekati 3 mjeseca nakon prebolovane.Nije mi preporucena neka druga (Fajzerovaca x2).
Drugu primila 12.8.2021...zarazena bila 31.1.2022 :D sacekala da ispuse 6 mjeseci...
Ja sam i dalje pozitivna. :|
Ovo ne brini, mislim da je moj muž bio pozitivan skoro 3 sedmice. Čitala sam neki članak o nekoj djevojci koja je bila pozitivna 9 mjeseci. :mrgreen: Bitno je da nisi zarazan, koliko sam ja upućena, nakon desetak dana, max. 14.
Znam da je star post, ali tek ga vidjeh. Nije mi jasno kako je moguce da neko bude pozitivan a ne prenosi virus? Nekom mojom logikom, ako ti mogu detektovati virus uzimanjem brisa, znaci da je virus jos u tebi i da ga mozes i siriti?
no_sikiriki
Posts: 17228
Joined: 11/12/2012 13:21

#4999 Re: Vakcine - iskustva

Post by no_sikiriki »

Ateista wrote: 07/03/2022 09:04
no_sikiriki wrote: 14/02/2022 21:11

Ovo ne brini, mislim da je moj muž bio pozitivan skoro 3 sedmice. Čitala sam neki članak o nekoj djevojci koja je bila pozitivna 9 mjeseci. :mrgreen: Bitno je da nisi zarazan, koliko sam ja upućena, nakon desetak dana, max. 14.
Znam da je star post, ali tek ga vidjeh. Nije mi jasno kako je moguce da neko bude pozitivan a ne prenosi virus? Nekom mojom logikom, ako ti mogu detektovati virus uzimanjem brisa, znaci da je virus jos u tebi i da ga mozes i siriti?
Iskreno nemam pojma, znam da sam tad baš čitala i čitala da bi znala da li je OK kretati se među ljudima, i sve što sam našla je da si zarazan max. 14 dana, da to nešto oslabi, iako se može detektovati. Ali ne razumijem se.
Dzontra_Volta
Posts: 6493
Joined: 20/01/2011 11:10

#5000 Re: Vakcine - iskustva

Post by Dzontra_Volta »

Ateista wrote: 07/03/2022 09:04
no_sikiriki wrote: 14/02/2022 21:11

Ovo ne brini, mislim da je moj muž bio pozitivan skoro 3 sedmice. Čitala sam neki članak o nekoj djevojci koja je bila pozitivna 9 mjeseci. :mrgreen: Bitno je da nisi zarazan, koliko sam ja upućena, nakon desetak dana, max. 14.
Znam da je star post, ali tek ga vidjeh. Nije mi jasno kako je moguce da neko bude pozitivan a ne prenosi virus? Nekom mojom logikom, ako ti mogu detektovati virus uzimanjem brisa, znaci da je virus jos u tebi i da ga mozes i siriti?
Zato što za svaki virus postoji period inkubacije, kad si zarazna i možeš prenijeti virus na drugu osobu. Kao i kod prehlade i gripe, možeš nekog zaraziti samo u prvim danima inkubacije, poslije ne možeš, iako još osjećaš tegobe.
Locked