Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

User avatar
Reisova
Posts: 1007
Joined: 15/08/2011 16:28

#4776 Re: Vakcine - iskustva

Post by Reisova »

Ima li neko informaciju dokle se stiglo sa covid pasosom, jer očito sa ovom potvrdom o vakcinaciji ne možemo putovati po EU. Kazu ne mogu nam pročitati QR kod.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#4777 Re: Vakcine - iskustva

Post by Dr Kova »

Info iz prve ruke. u Vrazovoj ima AZ za booster :izet:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#4778 Re: Vakcine - iskustva

Post by Dado dijasporitus »

Primio drugu dozu u Maju prošle godine. Bez boostera. Dobio koronu prije dvije sedmice, iznimno mali simptomi, malo hrapavo grlo i nadražene bronhije. Simptomi trajali 3 dana. Sad u subotu testiran negativan. Supruga i dalje pozitivna ali bez simptoma. Ne planiramo treću dozu do ljeta ili ako ne naprave neku verziju za nove varijante.

Sin od 10 godina nije vakcinisan, završio u bolnici tri dana, preventivno (da ne ulazim u detalje). Zadnjih sedmicu dana bez simptoma. Planiramo da se vakcinise čim doktor preporuči.
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#4779 Re: Vakcine - iskustva

Post by dulekrele »

Dado dijasporitus wrote: 17/01/2022 20:41 Primio drugu dozu u Maju prošle godine. Bez boostera. Dobio koronu prije dvije sedmice, iznimno mali simptomi, malo hrapavo grlo i nadražene bronhije. Simptomi trajali 3 dana. Sad u subotu testiran negativan. Supruga i dalje pozitivna ali bez simptoma. Ne planiramo treću dozu do ljeta ili ako ne naprave neku verziju za nove varijante.

Sin od 10 godina nije vakcinisan, završio u bolnici tri dana, preventivno (da ne ulazim u detalje). Zadnjih sedmicu dana bez simptoma. Planiramo da se vakcinise čim doktor preporuči.
:thumbup:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4780 Re: Vakcine - iskustva

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 16/01/2022 08:40
agnostic_front wrote: 16/01/2022 00:47

U kojem smislu da cekas?
Ja sam trenirao dva dana nakon trece, normala sve.
Pa u smislu da je poslije druge doze trebalo da prodju 2 sedmice do full imuniteta.
Dakle je li isto i za booster.....

Hocu da idem u teretanu sa sto manjim rizikom da pokupim viruscinu tamo.
Idi odmah....mislim full imunitet ne postoji, i nakon druge doze je zavisilo i od vakcine (npr.sa fajeserom si brže dostizao, sa AZ-om je duže trajao) i od same osobe. Meni prijatelj neki dan dobio coronu 15 dana nakon boostera, ali bez ikakvih simptoma, testirao se samo što mu je okruženje bilo pozitivno.....tako da, ako ti je baš stalo do teretane, ti torbu na rame i pravac.....ono da se ja pitam, ja bih sada zatvorio teretane, ne zbog tebe, nego zbog velikog broja nevakcinisanih, al to je već druga priča
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4781 Re: Vakcine - iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

@palermo :kiss:
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#4782 Re: Vakcine - iskustva

Post by isx »

palermo wrote: 17/01/2022 21:33
_BataZiv_0809 wrote: 16/01/2022 08:40

Pa u smislu da je poslije druge doze trebalo da prodju 2 sedmice do full imuniteta.
Dakle je li isto i za booster.....

Hocu da idem u teretanu sa sto manjim rizikom da pokupim viruscinu tamo.
Idi odmah....mislim full imunitet ne postoji, i nakon druge doze je zavisilo i od vakcine (npr.sa fajeserom si brže dostizao, sa AZ-om je duže trajao) i od same osobe. Meni prijatelj neki dan dobio coronu 15 dana nakon boostera, ali bez ikakvih simptoma, testirao se samo što mu je okruženje bilo pozitivno.....tako da, ako ti je baš stalo do teretane, ti torbu na rame i pravac.....ono da se ja pitam, ja bih sada zatvorio teretane, ne zbog tebe, nego zbog velikog broja nevakcinisanih, al to je već druga priča
Vakcinisani ga šire kao i nevakcinisani. U mom okruženju svi trenutno pozitivni i sa simptomima su vakcinisani barem dva puta.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#4783 Re: Vakcine - iskustva

Post by Zoya »

U petak vakcinisana trećom booster dozom(modernom) oko 13.00h. Temperatura 38.8 par sati nakon vakcinacije. Uzimala paracetamol svaka tri sata. Sutra ujutro, odnosno oko podneva, užasna bol u listu na desnoj nozi. Mjesto crveno, vrelo, peče. Naravno ja googlala simptome i prvo što mi izleti je ugrušak krvi. Zovi hitnu, idi u hitnu. Dadoše mi neke antibiotike i vele dobro je što si došla.. Juče, nedjelja, ogromna grudva se pojavila ispod pazuha koja se prosjeze do ramena na ruci gdje sam vakcinu primila. Bukvalno nisam mogla spustiti ruku. Otežano disanje, steže u grudima. Danas se otok smanjio, ne dišem otežano, ali me opet, evo, temperatura muči. Nakon druge doze sam u bolnici završila.

A vi kako te?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#4784 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

isx wrote: 17/01/2022 23:00
Vakcinisani ga šire kao i nevakcinisani. U mom okruženju svi trenutno pozitivni i sa simptomima su vakcinisani barem dva puta.
A možda ipak malo manje. Kolegica s kojom provodim 8 sati u kancelariji je vakcinisana i pozitivna...ja nisam pokupila od nje niti bilo ko od njenih ukućana.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#4785 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

@Zoya , prijavi, to su ipak ozbiljnije reakcije.

Nadam se da će to brzo proći.
User avatar
cobe_fks
Posts: 263
Joined: 30/07/2013 01:09

#4786 Re: Vakcine - iskustva

Post by cobe_fks »

Primio dvije doze sinovaca, prosle godine, pocetkom ove prebolovao koronu. Mogu li trecu dozu odmah primiti ili moram cekati, kakve su preporuke?
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#4787 Re: Vakcine - iskustva

Post by isx »

Zoya wrote: 17/01/2022 23:03 U petak vakcinisana trećom booster dozom(modernom) oko 13.00h. Temperatura 38.8 par sati nakon vakcinacije. Uzimala paracetamol svaka tri sata. Sutra ujutro, odnosno oko podneva, užasna bol u listu na desnoj nozi. Mjesto crveno, vrelo, peče. Naravno ja googlala simptome i prvo što mi izleti je ugrušak krvi. Zovi hitnu, idi u hitnu. Dadoše mi neke antibiotike i vele dobro je što si došla.. Juče, nedjelja, ogromna grudva se pojavila ispod pazuha koja se prosjeze do ramena na ruci gdje sam vakcinu primila. Bukvalno nisam mogla spustiti ruku. Otežano disanje, steže u grudima. Danas se otok smanjio, ne dišem otežano, ali me opet, evo, temperatura muči. Nakon druge doze sam u bolnici završila.

A vi kako te?
Katastrofa.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#4788 Re: Vakcine - iskustva

Post by Dado dijasporitus »

Zoya wrote: 17/01/2022 23:03 U petak vakcinisana trećom booster dozom(modernom) oko 13.00h. Temperatura 38.8 par sati nakon vakcinacije. Uzimala paracetamol svaka tri sata. Sutra ujutro, odnosno oko podneva, užasna bol u listu na desnoj nozi. Mjesto crveno, vrelo, peče. Naravno ja googlala simptome i prvo što mi izleti je ugrušak krvi. Zovi hitnu, idi u hitnu. Dadoše mi neke antibiotike i vele dobro je što si došla.. Juče, nedjelja, ogromna grudva se pojavila ispod pazuha koja se prosjeze do ramena na ruci gdje sam vakcinu primila. Bukvalno nisam mogla spustiti ruku. Otežano disanje, steže u grudima. Danas se otok smanjio, ne dišem otežano, ali me opet, evo, temperatura muči. Nakon druge doze sam u bolnici završila.

A vi kako te?
Kolegica imala slične probleme sa otežanim disanjem, završila u Hitnoj. Većina prijatelja sto su uzeli booster su imali teške nus pojave. Moj savjet je da ne podliježete pritiscima i ne zurite sa boosterom. Provjerite količinu antitijela i da li vam je booster potreban. Posavjetujte se sa doktorom, nekim koji ima dvije daske u glavi a ne da vas napumpa antibioticima koje kod nas izgleda dijele kao bombone.

Ako niste u rizičnoj grupi ili ako imate prirodni imunitet čemu se bespotrebno izlagati nus pojavama ili još većim problemima. Treća doza bas kao ni druga ne smanjuje šanse da zarazite druge čak i ako nemate simptome.
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#4789 Re: Vakcine - iskustva

Post by DonieBrasco »

Zoya wrote: 17/01/2022 23:03 U petak vakcinisana trećom booster dozom(modernom) oko 13.00h. Temperatura 38.8 par sati nakon vakcinacije. Uzimala paracetamol svaka tri sata. Sutra ujutro, odnosno oko podneva, užasna bol u listu na desnoj nozi. Mjesto crveno, vrelo, peče. Naravno ja googlala simptome i prvo što mi izleti je ugrušak krvi. Zovi hitnu, idi u hitnu. Dadoše mi neke antibiotike i vele dobro je što si došla.. Juče, nedjelja, ogromna grudva se pojavila ispod pazuha koja se prosjeze do ramena na ruci gdje sam vakcinu primila. Bukvalno nisam mogla spustiti ruku. Otežano disanje, steže u grudima. Danas se otok smanjio, ne dišem otežano, ali me opet, evo, temperatura muči. Nakon druge doze sam u bolnici završila.

A vi kako te?
Imas li od ranije problema sa zdravljem, osjetljiva na nesto, jer ako imas od ranije nesto sto prije idi doktoru. Koje si prve dvije vakcine prmila - posto kazes da si nakon druge zavrsila u bolnici, a sa trecom također problemi.

Ja sam dvije Astre primio, prvu ujutro oko pola 9, navecer tek oko 19h malo povisena temperatura kao grznica - sutra dobar bio, nakon primanja druge doze nista, ali kasnije do dan danas kao da se svasta nesto desava sa tjelom ili u tijelu, ne znam jos koju cu za trecu i kada.

Psiha je najgora jer se svasta prica, svata se procita, paranoja se stvara i covjek pomisli svasta - a nije mu nista. Naravno svako ima drugacije iskustvo sto se tice tijela i zdravlja, ovo kod tebe su opasne nus pojave dobro to provjeri.
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#4790 Re: Vakcine - iskustva

Post by Karikaturist »

Prvu dozu primio 11.1.2022. (Moderna)

17.1.2022 fasovao covid.

Revakcinacija 8.2.2022.na koju definitivno necu ici.

Prva doza ce biti i moja zadnja, nema sanse da cu se nastaviti bocati. Neka se vakcinise ko misli da treba, meni teze tvrda stolica pada od covida - 2 puta bolovao uz smijesne simptome.
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#4791 Re: Vakcine - iskustva

Post by okanomalo »

cobe_fks wrote: 17/01/2022 23:17 Primio dvije doze sinovaca, prosle godine, pocetkom ove prebolovao koronu. Mogu li trecu dozu odmah primiti ili moram cekati, kakve su preporuke?
ne,moras sacekati. bar je tako bilo mojoj sestri.nakon 6mjeseci je njoj receno da dodje da se vakcinise. da li su sta mjenjali ne znam.
Leon16v
Posts: 5717
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4792 Re: Vakcine - iskustva

Post by Leon16v »

Karikaturist wrote: 19/01/2022 05:43 Prvu dozu primio 11.1.2022. (Moderna)

17.1.2022 fasovao covid.

Revakcinacija 8.2.2022.na koju definitivno necu ici.

Prva doza ce biti i moja zadnja, nema sanse da cu se nastaviti bocati. Neka se vakcinise ko misli da treba, meni teze tvrda stolica pada od covida - 2 puta bolovao uz smijesne simptome.
Kolega sa posla u martu prebolovao kovid. Vakcinisao se na ljeto, obje doze Pfizer, neki dan pozitivan opet. Kaže lakše mi je bilo prvi put kad sam imao kovid nevakcinisan, nego sad. Čovjek više nije pametan od raznih informacija, svaki dan nešto novo, svaki čovjek drugačije prođe bez obzira vakcinisan ili ne...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4793 Re: Vakcine - iskustva

Post by Raigor Stonehoof »

a da mu kažeš po 250milioniti put da vakcina ne štiti od zaraze nego od teških simptoma?
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#4794 Re: Vakcine - iskustva

Post by Zoya »

DonieBrasco wrote: 18/01/2022 23:41
Zoya wrote: 17/01/2022 23:03 U petak vakcinisana trećom booster dozom(modernom) oko 13.00h. Temperatura 38.8 par sati nakon vakcinacije. Uzimala paracetamol svaka tri sata. Sutra ujutro, odnosno oko podneva, užasna bol u listu na desnoj nozi. Mjesto crveno, vrelo, peče. Naravno ja googlala simptome i prvo što mi izleti je ugrušak krvi. Zovi hitnu, idi u hitnu. Dadoše mi neke antibiotike i vele dobro je što si došla.. Juče, nedjelja, ogromna grudva se pojavila ispod pazuha koja se prosjeze do ramena na ruci gdje sam vakcinu primila. Bukvalno nisam mogla spustiti ruku. Otežano disanje, steže u grudima. Danas se otok smanjio, ne dišem otežano, ali me opet, evo, temperatura muči. Nakon druge doze sam u bolnici završila.

A vi kako te?
Imas li od ranije problema sa zdravljem, osjetljiva na nesto, jer ako imas od ranije nesto sto prije idi doktoru. Koje si prve dvije vakcine prmila - posto kazes da si nakon druge zavrsila u bolnici, a sa trecom također problemi.

Ja sam dvije Astre primio, prvu ujutro oko pola 9, navecer tek oko 19h malo povisena temperatura kao grznica - sutra dobar bio, nakon primanja druge doze nista, ali kasnije do dan danas kao da se svasta nesto desava sa tjelom ili u tijelu, ne znam jos koju cu za trecu i kada.

Psiha je najgora jer se svasta prica, svata se procita, paranoja se stvara i covjek pomisli svasta - a nije mu nista. Naravno svako ima drugacije iskustvo sto se tice tijela i zdravlja, ovo kod tebe su opasne nus pojave dobro to provjeri.
Ma nemam nikakvih problema od prije. Zdrava, prava, nisam ni na kakvim lijekovima. Ustvari, imam pjesak u žuči, ostalo je OK. I psiha je dobra. Trudim se biti pozitivna.
Ja ne znam na šta moj organizam reaguje, ali vakcine definitivno nisu za mene. Ja sam se sada toliko prepala da mi ne pada na pamet da se više bockam četvrtom dozom, ako bude aktuelno, a ko da gledam da će biti. U hitnoj su napisali nus pojave a i zvala sam doktora da prijavi ovo za onu kuglu ispod pazuha. Uglavnom, bolje se osjećam danas.

Još da i ovo dodam, booster sam dozu primila nakon četiri i po mjeseca. Po preporukama.
Last edited by Zoya on 19/01/2022 15:31, edited 1 time in total.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#4795 Re: Vakcine - iskustva

Post by emotivac »

Raigor Stonehoof wrote: 19/01/2022 15:20 a da mu kažeš po 250milioniti put da vakcina ne štiti od zaraze nego od teških simptoma?
Pa čovjek ima teže simptome poslije vakcinacije nego prije ?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4796 Re: Vakcine - iskustva

Post by Raigor Stonehoof »

emotivac wrote: 19/01/2022 15:28
Raigor Stonehoof wrote: 19/01/2022 15:20 a da mu kažeš po 250milioniti put da vakcina ne štiti od zaraze nego od teških simptoma?
Pa čovjek ima teže simptome poslije vakcinacije nego prije ?
Teže, kad poredi dvije zaraze. Ja mislim na teže, tipa hospitalizacija ili respirator.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#4797 Re: Vakcine - iskustva

Post by emotivac »

Raigor Stonehoof wrote: 19/01/2022 15:29
emotivac wrote: 19/01/2022 15:28

Pa čovjek ima teže simptome poslije vakcinacije nego prije ?
Teže, kad poredi dvije zaraze. Ja mislim na teže, tipa hospitalizacija ili respirator.
Ma nema tu pravila ;)
Kolega vakcinisan 3 puta, fasovo covid, ne može na nogama da stoji. Prima neke injekcije, antibiotike šta li već nisam siguran, znam da je jedna oko 140KM.
grozdana
Posts: 136
Joined: 07/09/2018 07:46

#4798 Re: Vakcine - iskustva

Post by grozdana »

Niko nije protiv ispitanih vakcina ,ali protiv ovih od kojih se umire bit će na kraju svi
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#4799 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

grozdana wrote: 20/01/2022 08:21 Niko nije protiv ispitanih vakcina ,ali protiv ovih od kojih se umire bit će na kraju svi
Koliko vakcinisanih ljudi znaš? Koliko od njih je umrlo?
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4800 Re: Vakcine - iskustva

Post by muha_sa »

grozdana wrote: 20/01/2022 08:21 Niko nije protiv ispitanih vakcina ,ali protiv ovih od kojih se umire bit će na kraju svi
Od kojih se umire :?
Locked