Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

User avatar
studeni76
Posts: 5419
Joined: 03/06/2009 14:12

#1126 Re: Vakcine - iskustva

Post by studeni76 »

dulekrele wrote: 11/06/2021 22:42
swanfilter wrote: 11/06/2021 21:21
Nadzornik wrote: 11/06/2021 21:18 Nije preporucljivo primiti vakcinu a zatim sjesti u auto i voziti nekoliko sati.
Citam komentare,ja zena i majka,ja sin i zena itd.. pa zatim,nije bilo guzve na granici,ljudi prijatni,ovo ono a niko da kaze da je sjeo u auto i vozio nekoliko sati ugrozavajuci prvenstveno svoju familiju a zatim i ostale ucesnike u saobracaju... :?
Ovdje kod mene nakon vakcine obavezno sjediti 15 min u cekaoni ...
Sjedio 1/2 h u cekaonici i nazad kuci. Cime sam to ugrozio nekoga? Nisam se nista drugacije osjecao kao prije primanja. Ruka me pocela boljeti 4-5 h nakon primanja a tada sam vec bio kuci. Temperatura 37,1 dosla tek sutra ujutro i to je to. Mnogi se odmah vracaju kuci jer se nus pojave uglavnom ne javljaju odmah nakon primanja boce. Treba malo vremena.
Izgleda da nuspojave zavise i od organizma. Ja sam prosao sa blagom upalom ramena u vecernjim satima dok je supruga osjetila ukocenost vrlo brzo a blazu temp uvece.
Naravno, dobili smo i neke nezvanicne preporuke kako bi bilo korisno piti aspirin 1x dnevno.
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#1127 Re: Vakcine - iskustva

Post by dorkcic »

Maloprije čitam da CDC preporučuje da se ne vozi 15-30 minuta nakon vakcine, ali to je to.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#1128 Re: Vakcine - iskustva

Post by Nadzornik »

medo-medo wrote: 11/06/2021 22:51
ne preporučuje ko ? Neki lik ?
U americi kad vakcinišu sestre u bolnici, idu nazad na posao u roku 30 minuta.

Jeste ali profesionalnim vozacima autobusa,kamiona i ostalih prevoznih sredstava je slobodan dan zagarantovan.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#1129 Re: Vakcine - iskustva

Post by dulekrele »

Pandakonda wrote: 11/06/2021 18:14 AZ uopste nije losa vakcina ali jeste pronađena određena komponenta zbog kojih mogu izletiti ugrusci (konkretno zbog toga što je vektorska dok mRNA vakcine kao pfizer i moderna nemaju taj problem). Naravno sve to stoji da je statistika na strani AZ vakcine i da je to nivo statisticke greske da ako ti na 40 plus miliona vakcinisanih imas negde 200 slucajeva ali eto opet niko ne zeli da riskira da bas on/ona mozda bude dio te crne statistike. Ima razlicitih razmisljanja zasto ce neko htjeti neku vakcinu, tokom vakcinisanja sam bas cuo nekog dedu koji govori "ako su se cifuti sa njim vakcinisali onda znam da je dobra", aludirajuci na izrael koji je pa cak i duplo placao po dozi samo da bi dobili fajzera sto prije i to su ekskluzivno samo tu vakcinu uzimali.

Mozete pricati o provjerenoj tehnologiji koliko zelite ali su brojevi protiv kineza. Ljudi su sami izasli i rekli da je njihova vakcina manje efikasna od ostalih i puno vise treba vremena da bude korisna a i to je upitno da li ce biti. Arapi se vec krpe sa tim tako sto dodaju trecu dozu ili kombinuju dva sinopharma i jednog fajzera da bi bilo efektivno. 20% starijih ljudi uopste nije razvilo antitijela nakon dvije doze.

Ruska vakcina je pokazala ok brojeve i ne ulazeci sada u to koliko su stvarni njihovi podaci iz klinickih ispitivanja opet ne vidim razlog zasto demonizovati nekoga sto je odabrao Pfizer ? Putovanje je legitiman razlog sto odabrati neku vakcinu jer trenutno nema naznaka da ce EU odobriti rusku a da ne govorim za kinesku. Također poznavajuci Kinu i Rusiju kao totalitarne zemlje, logicna je skeptika prema tim vakcinama sto te na kraju ostavlja samo sa Pfizerom i AZ kojoj se previse napuhali neke stvari samo zbog toga jer je jeftinija.
Evo odgovora ovima sto dizu u nebesa kineze. Otidite na srpske portale i procitajte komentare ljudi koji su primili kineske. Vecina se zali da nisu stvorili uopste antitijela. I sada kada nakon dvije nemaju antitjela traze da se vakcinisu nekom drugom ali jok ne daju im jer su se vec vakcinisali i primili svoju dozu. Traze makar trecu da prime ali im ni to nedaju. Vode se kao vakcinisani a kao da nisu. Toliko o kinezima. O ruskim nema nikakvih informacija jer nisu klinicki ispitane. Mozda su dobre a mozda su smece. Ni jednu komunisticku nece EU priznati i to je najveci razlog zasto ljudi najvise zele Pfizer plus ucinkovitost.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1130 Re: Vakcine - iskustva

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote: 11/06/2021 18:44
Tito_i_Partija wrote: 11/06/2021 18:38

Pardon, nisam znao da te jedan smajli moze toliko uzdrmat'.

Ok, evo sad bez smajlija: po cemu je to ruska vakcina najbolja trenutno?
Nemam volje jer suvise razlicito gledamo na stvari i u raspravu necemo ici sa istih zivotnih pozicija. Ne zamjeri.
Kad pocnes iznosit' tvrdnje bazirane na cinjenicama i statistickim podacima, a ne na tvojim ideoloskim i politickim preferencijama, onda cu prestat' da te prozivam. :kiss:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1131 Re: Vakcine - iskustva

Post by Pandakonda »

dulekrele wrote: 11/06/2021 22:58
Pandakonda wrote: 11/06/2021 18:14 AZ uopste nije losa vakcina ali jeste pronađena određena komponenta zbog kojih mogu izletiti ugrusci (konkretno zbog toga što je vektorska dok mRNA vakcine kao pfizer i moderna nemaju taj problem). Naravno sve to stoji da je statistika na strani AZ vakcine i da je to nivo statisticke greske da ako ti na 40 plus miliona vakcinisanih imas negde 200 slucajeva ali eto opet niko ne zeli da riskira da bas on/ona mozda bude dio te crne statistike. Ima razlicitih razmisljanja zasto ce neko htjeti neku vakcinu, tokom vakcinisanja sam bas cuo nekog dedu koji govori "ako su se cifuti sa njim vakcinisali onda znam da je dobra", aludirajuci na izrael koji je pa cak i duplo placao po dozi samo da bi dobili fajzera sto prije i to su ekskluzivno samo tu vakcinu uzimali.

Mozete pricati o provjerenoj tehnologiji koliko zelite ali su brojevi protiv kineza. Ljudi su sami izasli i rekli da je njihova vakcina manje efikasna od ostalih i puno vise treba vremena da bude korisna a i to je upitno da li ce biti. Arapi se vec krpe sa tim tako sto dodaju trecu dozu ili kombinuju dva sinopharma i jednog fajzera da bi bilo efektivno. 20% starijih ljudi uopste nije razvilo antitijela nakon dvije doze.

Ruska vakcina je pokazala ok brojeve i ne ulazeci sada u to koliko su stvarni njihovi podaci iz klinickih ispitivanja opet ne vidim razlog zasto demonizovati nekoga sto je odabrao Pfizer ? Putovanje je legitiman razlog sto odabrati neku vakcinu jer trenutno nema naznaka da ce EU odobriti rusku a da ne govorim za kinesku. Također poznavajuci Kinu i Rusiju kao totalitarne zemlje, logicna je skeptika prema tim vakcinama sto te na kraju ostavlja samo sa Pfizerom i AZ kojoj se previse napuhali neke stvari samo zbog toga jer je jeftinija.
Evo odgovora ovima sto dizu u nebesa kineze. Otidite na srpske portale i procitajte komentare ljudi koji su primili kineske. Vecina se zali da nisu stvorili uopste antitijela. I sada kada nakon dvije nemaju antitjela traze da se vakcinisu nekom drugom ali jok ne daju im jer su se vec vakcinisali i primili svoju dozu. Traze makar trecu da prime ali im ni to nedaju. Vode se kao vakcinisani a kao da nisu. Toliko o kinezima. O ruskim nema nikakvih informacija jer nisu klinicki ispitane. Mozda su dobre a mozda su smece. Ni jednu komunisticku nece EU priznati i to je najveci razlog zasto ljudi najvise zele Pfizer plus ucinkovitost.
Ma ne treba neka posebna logika osim da se samo pogleda šta su oni sami rekli. Ako autoritarna drzava poput kine prizna da im vakcina nije toliko efikasna ja onda ne znam o cemu mi pricamo dalje. Prema sputniku treba biti oprezan ali eto barem se nisu pojavili nikakvi problemi gdje god se koristila.
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#1132 Re: Vakcine - iskustva

Post by sagosen »

Jel ovaj bol u ramenu ovakav kod svake vakcine? Ja Pfizera, i bol se pojavila isto tako nakon 5-6 sati, nisam mogao spavati na toj strani u koju sam primio vakcinu :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1133 Re: Vakcine - iskustva

Post by konektovan »

sagosen wrote: 12/06/2021 00:35 Jel ovaj bol u ramenu ovakav kod svake vakcine? Ja Pfizera, i bol se pojavila isto tako nakon 5-6 sati, nisam mogao spavati na toj strani u koju sam primio vakcinu :lol:
To se čip polako adaptira,...bice sve u redu. :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1134 Re: Vakcine - iskustva

Post by irac300 »

sagosen wrote: 12/06/2021 00:35 Jel ovaj bol u ramenu ovakav kod svake vakcine? Ja Pfizera, i bol se pojavila isto tako nakon 5-6 sati, nisam mogao spavati na toj strani u koju sam primio vakcinu :lol:
Ma sasvim normalno. Svaka igla razdere tkivo, koliko god tanka bila. I mene je bolilo isti dan kada sam primio vakcinu, pogotovu navece i sutradan. Vec iduci dan bol nestala.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#1135 Re: Vakcine - iskustva

Post by sitni svercer »

sagosen wrote: 12/06/2021 00:35 Jel ovaj bol u ramenu ovakav kod svake vakcine? Ja Pfizera, i bol se pojavila isto tako nakon 5-6 sati, nisam mogao spavati na toj strani u koju sam primio vakcinu :lol:
bice da si kao i mnogi drugi zgrcio misice nakon uboda 8-) jel ti rekla teta da se opustis??? :lol:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#1136 Re: Vakcine - iskustva

Post by deogest »

irac300 wrote: 12/06/2021 00:55
sagosen wrote: 12/06/2021 00:35 Jel ovaj bol u ramenu ovakav kod svake vakcine? Ja Pfizera, i bol se pojavila isto tako nakon 5-6 sati, nisam mogao spavati na toj strani u koju sam primio vakcinu :lol:
Ma sasvim normalno. Svaka igla razdere tkivo, koliko god tanka bila. I mene je bolilo isti dan kada sam primio vakcinu, pogotovu navece i sutradan. Vec iduci dan bol nestala.
Ma bude ono kao teza ruka, kao da nesto nosis dugo s njom, tipa ruksak. Isto nisam mogao spavat na toj strani. A kazu neki da nakon druge doze se u vecini slucajeva cak ni to ne osjeti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1137 Re: Vakcine - iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote: 11/06/2021 23:18

Kad pocnes iznosit' tvrdnje bazirane na cinjenicama i statistickim podacima, a ne na tvojim ideoloskim i politickim preferencijama, onda cu prestat' da te prozivam. :kiss:
Primjeni to na sebe pa mozemo pricati.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#1138 Re: Vakcine - iskustva

Post by topss »

Pandakonda wrote: 11/06/2021 23:20
dulekrele wrote: 11/06/2021 22:58
Pandakonda wrote: 11/06/2021 18:14 AZ uopste nije losa vakcina ali jeste pronađena određena komponenta zbog kojih mogu izletiti ugrusci (konkretno zbog toga što je vektorska dok mRNA vakcine kao pfizer i moderna nemaju taj problem). Naravno sve to stoji da je statistika na strani AZ vakcine i da je to nivo statisticke greske da ako ti na 40 plus miliona vakcinisanih imas negde 200 slucajeva ali eto opet niko ne zeli da riskira da bas on/ona mozda bude dio te crne statistike. Ima razlicitih razmisljanja zasto ce neko htjeti neku vakcinu, tokom vakcinisanja sam bas cuo nekog dedu koji govori "ako su se cifuti sa njim vakcinisali onda znam da je dobra", aludirajuci na izrael koji je pa cak i duplo placao po dozi samo da bi dobili fajzera sto prije i to su ekskluzivno samo tu vakcinu uzimali.

Mozete pricati o provjerenoj tehnologiji koliko zelite ali su brojevi protiv kineza. Ljudi su sami izasli i rekli da je njihova vakcina manje efikasna od ostalih i puno vise treba vremena da bude korisna a i to je upitno da li ce biti. Arapi se vec krpe sa tim tako sto dodaju trecu dozu ili kombinuju dva sinopharma i jednog fajzera da bi bilo efektivno. 20% starijih ljudi uopste nije razvilo antitijela nakon dvije doze.

Ruska vakcina je pokazala ok brojeve i ne ulazeci sada u to koliko su stvarni njihovi podaci iz klinickih ispitivanja opet ne vidim razlog zasto demonizovati nekoga sto je odabrao Pfizer ? Putovanje je legitiman razlog sto odabrati neku vakcinu jer trenutno nema naznaka da ce EU odobriti rusku a da ne govorim za kinesku. Također poznavajuci Kinu i Rusiju kao totalitarne zemlje, logicna je skeptika prema tim vakcinama sto te na kraju ostavlja samo sa Pfizerom i AZ kojoj se previse napuhali neke stvari samo zbog toga jer je jeftinija.
Evo odgovora ovima sto dizu u nebesa kineze. Otidite na srpske portale i procitajte komentare ljudi koji su primili kineske. Vecina se zali da nisu stvorili uopste antitijela. I sada kada nakon dvije nemaju antitjela traze da se vakcinisu nekom drugom ali jok ne daju im jer su se vec vakcinisali i primili svoju dozu. Traze makar trecu da prime ali im ni to nedaju. Vode se kao vakcinisani a kao da nisu. Toliko o kinezima. O ruskim nema nikakvih informacija jer nisu klinicki ispitane. Mozda su dobre a mozda su smece. Ni jednu komunisticku nece EU priznati i to je najveci razlog zasto ljudi najvise zele Pfizer plus ucinkovitost.
Ma ne treba neka posebna logika osim da se samo pogleda šta su oni sami rekli. Ako autoritarna drzava poput kine prizna da im vakcina nije toliko efikasna ja onda ne znam o cemu mi pricamo dalje. Prema sputniku treba biti oprezan ali eto barem se nisu pojavili nikakvi problemi gdje god se koristila.
Gdje mogu provjeriti koliko imam antitijela?
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1139 Re: Vakcine - iskustva

Post by muha_sa »

topss wrote: 12/06/2021 05:11

Gdje mogu provjeriti koliko imam antitijela?
U laboratoriji.

Ne znam gdje živiš-ja sam u ovoj na Skenderiji

https://www.poliklinika-atrijum.ba/laboratorija/
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1140 Re: Vakcine - iskustva

Post by VenomousV »

studeni76 wrote: 11/06/2021 22:43 I ja juce dobio Pfizera! Odmorio nekih 6h i nazad za Bosni, autom. Kao i kod drugih bol u ramenu nastao tek uvece, al nista strasno. Danas regularno na posao.
Osoblje OK,usluga OK. Jos se ima i izbora za biranje, u mom slucaju izmedju Pfizera i jedne kineske vakcine. Al mi federalci odmah trazimo Pfizera naravno :-D a certiifikat ljudi vec poslali na.mail.
Jesi isao na vakcinaciju ili revakcinaciju? U kojem mjestu? Mi jos uvijek nista nismo dobili na mail :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#1141 Re: Vakcine - iskustva

Post by vjeshalica »

da li je bolje primiti kineze u sarajevu, ili aplicirati za fajzera u srbiji negdje?
osoba ima alergije na penicilin i baktrim
noviclan
Posts: 10903
Joined: 31/10/2013 06:48

#1142 Re: Vakcine - iskustva

Post by noviclan »

muha_sa wrote: 12/06/2021 06:11
topss wrote: 12/06/2021 05:11

Gdje mogu provjeriti koliko imam antitijela?
U laboratoriji.

Ne znam gdje živiš-ja sam u ovoj na Skenderiji

https://www.poliklinika-atrijum.ba/laboratorija/
:thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1143 Re: Vakcine - iskustva

Post by irac300 »

vjeshalica wrote: 12/06/2021 08:47 da li je bolje primiti kineze u sarajevu, ili aplicirati za fajzera u srbiji negdje?
osoba ima alergije na penicilin i baktrim
U Srbiji nemaš šta aplicirati, samo odeš. Koja je bolja, haj' ga više znaj. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#1144 Re: Vakcine - iskustva

Post by vjeshalica »

irac300 wrote: 12/06/2021 09:04
vjeshalica wrote: 12/06/2021 08:47 da li je bolje primiti kineze u sarajevu, ili aplicirati za fajzera u srbiji negdje?
osoba ima alergije na penicilin i baktrim
U Srbiji nemaš šta aplicirati, samo odeš. Koja je bolja, haj' ga više znaj. :mrgreen:
ma to me malo buni sta da insan ucini ali opet kazem bolje ista nego nista
gaasim
Posts: 51
Joined: 14/09/2020 15:25

#1145 Re: Vakcine - iskustva

Post by gaasim »

VenomousV wrote: 12/06/2021 08:44
studeni76 wrote: 11/06/2021 22:43 I ja juce dobio Pfizera! Odmorio nekih 6h i nazad za Bosni, autom. Kao i kod drugih bol u ramenu nastao tek uvece, al nista strasno. Danas regularno na posao.
Osoblje OK,usluga OK. Jos se ima i izbora za biranje, u mom slucaju izmedju Pfizera i jedne kineske vakcine. Al mi federalci odmah trazimo Pfizera naravno :-D a certiifikat ljudi vec poslali na.mail.
Jesi isao na vakcinaciju ili revakcinaciju? U kojem mjestu? Mi jos uvijek nista nismo dobili na mail :-)
Niko neće da prenese iskustva za revakcinaciju, a ja sam nazvao Beograd, gdje sam se vakcinisao i kažu mi čekajte poziv, a potom nazvao Priboj za svaki slučaj i oni mi odgovaraju morate se revakcinisati tamo gdje ste primili prvu dozu. Termin revakcinacije je 17.6.2021, to jest 12 sedmica. Hajde sad budi pametan.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1146 Re: Vakcine - iskustva

Post by alica.k »

VenomousV wrote: 12/06/2021 08:44
studeni76 wrote: 11/06/2021 22:43 I ja juce dobio Pfizera! Odmorio nekih 6h i nazad za Bosni, autom. Kao i kod drugih bol u ramenu nastao tek uvece, al nista strasno. Danas regularno na posao.
Osoblje OK,usluga OK. Jos se ima i izbora za biranje, u mom slucaju izmedju Pfizera i jedne kineske vakcine. Al mi federalci odmah trazimo Pfizera naravno :-D a certiifikat ljudi vec poslali na.mail.
Jesi isao na vakcinaciju ili revakcinaciju? U kojem mjestu? Mi jos uvijek nista nismo dobili na mail :-)
Ne morate nista dobit, samo otidjite kad vam je vrijeme i dobicete. Zvala, provjerila.
User avatar
studeni76
Posts: 5419
Joined: 03/06/2009 14:12

#1147 Re: Vakcine - iskustva

Post by studeni76 »

VenomousV wrote: 12/06/2021 08:44
studeni76 wrote: 11/06/2021 22:43 I ja juce dobio Pfizera! Odmorio nekih 6h i nazad za Bosni, autom. Kao i kod drugih bol u ramenu nastao tek uvece, al nista strasno. Danas regularno na posao.
Osoblje OK,usluga OK. Jos se ima i izbora za biranje, u mom slucaju izmedju Pfizera i jedne kineske vakcine. Al mi federalci odmah trazimo Pfizera naravno :-D a certiifikat ljudi vec poslali na.mail.
Jesi isao na vakcinaciju ili revakcinaciju? U kojem mjestu? Mi jos uvijek nista nismo dobili na mail :-)
Prva doza tek. Supruga preko firme imala rezervisano vakcinisanje u opstini Irig (nikad cuo ranije) a ja se vakcinisao kao trece lice. Vakcina po izboru za mene. A mail je od njihovog ZZa, ista potvrda koja se dobije u ordinaciji.
Revakcinacija nam je narucena za 21 dan! Na istom mjestu
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1148 Re: Vakcine - iskustva

Post by irac300 »

vjeshalica wrote: 12/06/2021 09:12
irac300 wrote: 12/06/2021 09:04
vjeshalica wrote: 12/06/2021 08:47 da li je bolje primiti kineze u sarajevu, ili aplicirati za fajzera u srbiji negdje?
osoba ima alergije na penicilin i baktrim
U Srbiji nemaš šta aplicirati, samo odeš. Koja je bolja, haj' ga više znaj. :mrgreen:
ma to me malo buni sta da insan ucini ali opet kazem bolje ista nego nista
Ma otidji u Srbiju, ovo kod nas se ne zna ni ko pije ni ko placa. Samo provjeri u grad koji ides koje se vakcine daju. Naredne sedmice se takodje nastavlja ta njihova akcija za gradjane BiH i SM. Iskoristi dok se moze.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#1149 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 12/06/2021 08:47 da li je bolje primiti kineze u sarajevu, ili aplicirati za fajzera u srbiji negdje?
osoba ima alergije na penicilin i baktrim
Ako ima takvu vrstu alergija mislim da joj neće dati Pfizera ili će ga dati u bolničkim prostorijama, zbog moguće reakcije.
Koliko sam upratio, svakoga pitaju da li ima alergiju na penicilin (mene su pitali), a jednu babu prije mene su vratili zbog, kako sam ja razumio, "indikacije".
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1150 Re: Vakcine - iskustva

Post by black »

Naslovnica wrote: 12/06/2021 10:00
vjeshalica wrote: 12/06/2021 08:47 da li je bolje primiti kineze u sarajevu, ili aplicirati za fajzera u srbiji negdje?
osoba ima alergije na penicilin i baktrim
Ako ima takvu vrstu alergija mislim da joj neće dati Pfizera ili će ga dati u bolničkim prostorijama, zbog moguće reakcije.
Koliko sam upratio, svakoga pitaju da li ima alergiju na penicilin (mene su pitali), a jednu babu prije mene su vratili zbog, kako sam ja razumio, "indikacije".
ja sam pio fajzerov antibiotik linkocin, zavrsio sa terapijom 5 dana prije vakcine, pomenuo sam to doktoru u razgovoru prije vakcine i rece mi ok je ali da jos uvijek trosis morao bi te vratiti... svaku sitnicu, terapiju koju trosite ili ste trosili, i sl stvari, treba reci zbog mogucih reakcija
Locked