Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#6076 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by gamer4ever »

amidzazeher wrote: 07/02/2022 13:07
Imao sam nekada davno gripu i nikome je ne bih pozelio a kamoli ”jaču”
Nikada u zivotu bolesniji nisam bio (barem onoliko koliko me pamcenje sluzi)
Imao koronu prije NG sat vremena groznica i nakon dva dana izgubio culo mirisa i okusa. Nedavno mi se i to vratilo. Bio u izolaciji i gore mi je to padalo (zdrav prav) nego sto me korona “mucila”
Imao sam i ja zeznutih gripa, medjutim prva korona je ipak bila gora ( tad sam bio nevakcinisan ). Od gripe se ipak oporavis za 2 sedmice, ovo nisam sebi dosao mjesec i po...
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#6077 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Piaty »

Evo i ja danas pozitivan ali ne znam jel mi omokron, delta ili sta vec
Lepi_Gandalf
Posts: 50
Joined: 07/02/2022 22:42

#6078 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Lepi_Gandalf »

evo i moje iskustvo:

tri dana prije nove godine uhvati me neka blaža temperatura praćena sa bolovima u mišicima i kostima i suhim kašljem ali ne toliko agresivnim više na momente, kao i neka malaksalost, dezorjeniranost, a odmah poslje nove godine spade temperatura ali izgubih čulo mirisa i okusa..isti dan mi i ženu uhvati temperatura i posumnjasmo na koronu...pošto iza nove godine ništa nije radilo ni dom zdravlja i covid ambulanta odemo u našu bolnicu i gore nas tesitiraju brzim testom i naravno oboje pozitivni, dijagnoza covid 19, data terapija i da trebamo uradit rtg pluća za neka 3-4 dana, izolacija 10 dana...čim su ovi počeli raditi poslje praznika kontaktiramo porodičnu i oni nam naprave elektronsku uputnicu za covid ambulantu, tamo nas ponovo testiraju i potvrde dijagnozu, potom smo uradili rtg pluća, ženi sve čisto a meni se kao nazirao neki početak upale pluća na jednom krilu i rekoše mi kontrola za 7 dana...eh poslje toga počinju jebene glavobolje, to nije glavobolja nego onaj osjećaj kao da si na himalajima, na nekoj visini, pritisak u glavi i začepljeni sinusi, a nos uopšte ne curi...pored glavobolje javlja se i bol u ledjima i umor...u tih 20tak dana temperatura se povremeno vraćala ali nikad viša od 37,5...crpi nekako životnu energiju, udara na te čakre...obavim kontrolu za 7 dana pluća čista i odmah olakšanje...i tako nakon mjesec dana od posljedica još uvjek osjetim taj umor i ponekad glavobolju, mislim da se još nisam 100% oporavio...Mislim da je žena lakše podnijela ili je to rezul..tat da se prije javila doktoru...i djeca su sa nama bila u izolaciji (14 dana), njih nismo testirali, oni su samo jedan dan imali temperaturu i to je sve, a sto posto je i njih zakačilo...

u istom ovom periodu su mi i starci se zarazili, mislim da su je lakše podnjeli nego ja, a penzioneri su, a stari pije i terapiju za srce...

Niko od nas nije vakcinisan.

A buraz i njegova porodica su friško pozitivni iako su i on i žena vakcinisani, a po simptomima i njegovim rječima rekao bi neka blaža slika.

definitivno nije prehlada, kako neki kažu, bude se u helaću dugo vremena i ne znaš u kom smjeru može otići ali eto može se i preživiti...
Peruzzi
Posts: 89
Joined: 26/10/2021 12:21

#6079 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Peruzzi »

Hvala Bogu žena i ja još uvijek nismo bolovali koronu, ali imao sam par slučajeva u familiji koji su prije godinu dana imali onu prvu i vjerovatno najjaču verziju virusa i kod nekih je bilo bas čupavo. Tetka i tetak su bili patozirani 10 dana, tetka doduše više. Nije mogla da hoda, boljele je kosti, kosa, mišići, kašalj, temperatura, bez okusa i mirisa, jedva izvukla živu glavu. Tetak je nešto slično imao ali par dana kraće.
Strina i amidža takodjer bili patozirani, dobru sedmicu dana bili nepomični bukvalno. Satralo ih.
Poznajem također par slučajeva nije bilo nikakvih većih problema, par simptoma i to je sve.
Što se tiče ove brojke što je neko napisao da je od 52 ljudi njih 50 bilo pozitivno, to nije nikakvo čudo jer od početka pandemije izuzev par mjeseci, narod u bosni živi kao što je živio i prije korone. Da naprave 50000 testova na dan, velika vjerovatnoća da bi 30000 bilo pozitivno. Čak i kad imaju jake simptome, ljudi se ne testiraju i samim tim ne štite neke ljude u familiji koji bi mogli dobro nastradati pa mozda čak i život izgubiti.
Peruzzi
Posts: 89
Joined: 26/10/2021 12:21

#6080 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Peruzzi »

P. S. ja se testiram 2 puta sedmično, čisto preventivno.
Last edited by Peruzzi on 08/02/2022 10:49, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6081 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by salik79 »

Peruzzi wrote: 08/02/2022 10:43 Hvala Bogu žena i ja još uvijek nismo bolovali koronu, ali imao sam par slučajeva u familiji koji su prije godinu dana imali onu prvu i vjerovatno najjaču verziju virusa i kod nekih je bilo bas čupavo. Tetka i tetak su bili patozirani 10 dana, tetka doduše više. Nije mogla da hoda, boljele je kosti, kosa, mišići, kašalj, temperatura, bez okusa i mirisa, jedva izvukla živu glavu. Tetak je nešto slično imao ali par dana kraće.
Strina i amidža takodjer bili patozirani, dobru sedmicu dana bili nepomični bukvalno. Satralo ih.
Poznajem također par slučajeva nije bilo nikakvih većih problema, par simptoma i to je sve.
Što se tiče ove brojke što je neko napisao da je od 52 ljudi njih 50 bilo pozitivno, to nije nikakvo čudo jer od početka pandemije izuzev par mjeseci, narod u bosni živi kao što je živio i prije korone. Da naprave 50000 testova na dan, velika vjerovatnoća da bi 30000 bilo pozitivno. Čak i kad imaju jake simptome, ljudi se ne testiraju i samim tim ne štite neke ljude u familiji koji bi mogli dobro nastradati pa mozda čak i život izgubiti.
Sta su bili tetak i tetka, amidza i strina :?
Peruzzi
Posts: 89
Joined: 26/10/2021 12:21

#6082 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Peruzzi »

Šta su bili?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6083 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by salik79 »

Peruzzi wrote: 08/02/2022 10:50 Šta su bili?
Patozirani :-?
Peruzzi
Posts: 89
Joined: 26/10/2021 12:21

#6084 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Peruzzi »

Bukvalno patozirani. Znaš kad te neko nabije bokserom u bradu pa ležiš na podu nepomičan ili kad se nadrogiraš pa ležiš i ne možeš usta otvorit. Ako ne znaš kako je to onda džaba objašnjavam :wink:
Bez zajebancije, tetka tek kroz pet dana stigla nekako ustat i otić do kupatila da se istušira. Kad se istuširala bilo joj još gore. Onda su problemi nastali. Žena ima 36 godina a capnulo je pravo bilo. Ali naravno još uvijek se nije vakcinisala, džaba što je kroz pakao prošla.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6085 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by salik79 »

Peruzzi wrote: 08/02/2022 10:59 Bukvalno patozirani. Znaš kad te neko nabije bokserom u bradu pa ležiš na podu nepomičan ili kad se nadrogiraš pa ležiš i ne možeš usta otvorit. Ako ne znaš kako je to onda džaba objašnjavam :wink:
Bez zajebancije, tetka tek kroz pet dana stigla nekako ustat i otić do kupatila da se istušira. Kad se istuširala bilo joj još gore. Onda su problemi nastali. Žena ima 36 godina a capnulo je pravo bilo. Ali naravno još uvijek se nije vakcinisala, džaba što je kroz pakao prošla.
Aaaaa, mislis patosirani :thumbup:
Peruzzi
Posts: 89
Joined: 26/10/2021 12:21

#6086 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Peruzzi »

Hehe izvini na greški :wink:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6087 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by salik79 »

Peruzzi wrote: 08/02/2022 11:05 Hehe izvini na greški :wink:
Nema veze, vidim ka da si ti neko dijasporsko celjade :thumbup: :)

(n. greska, d. gresci)
Peruzzi
Posts: 89
Joined: 26/10/2021 12:21

#6088 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Peruzzi »

Pusti me barem da se našalim s greškom. Hehe
Last edited by Peruzzi on 08/02/2022 11:11, edited 2 times in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6089 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by salik79 »

Peruzzi wrote: 08/02/2022 11:10 Pusti me barem da se našalim s greškom. Hehe
:thumbup: :kiss:
Peruzzi
Posts: 89
Joined: 26/10/2021 12:21

#6090 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Peruzzi »

Još i smajli stavim
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#6091 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Project Sejuani »

OK, znači vakcinisan sa dvije doze Astra Zenece, prebolio koronu ko neku običnu prehladu, najgore od svega mi je bila ta izolacija u kući i osjećaj da ne možeš izaći napolje kad ti se prohtije.

Vakcinišite se ljudi.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#6092 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Project Sejuani »

Naslovnica wrote: 07/02/2022 13:33
channel10 wrote: 07/02/2022 13:26 Hvatate se za sitnice, a svi vrlo dobro znate sta je htio da kaze.
Ovako bi reklo 80 posto ljudi.
Evo, pročitaj komentare iznad.
Svi vrlo dobro znamo šta je htio da kaže, jedino ti imaš mišljenje kakvo imaš.
Elem, post covid, ako je mlađi pacijenti bez tegoba i prethodnih komorbiditeta, mislim da nema nikakve potrebe raditi bilo kakve pretrage.
Ako ima neka prethodna stanja, ako osjeća post covid tegobe, najbolje da nadležni ljekar prepiše šta dalje.
Ja nikada ne bih bježao od ddimera, dapače, insistirao bih, pogotovo za nekoga ko je već 40+ godina.
Ja sam sa svojim post covid tegobama zaglavio na KUM-u i na internističkim pregledima, da bi se ustanovilo da mi je jedno veliko ništa i da nema te post covid tegobe koju jedan apaurin od 5mg neće smanjiti, vjeruj mi. Bar kod mene.
Toliko su ljudi ispižđeni, isprepadani, pod stresom...ličnog sam mišljenja da pola ovih "aftera" dolazi upravo iz psihe.
Ali čovjek je u pravu, vas barem 90% posto brka gripu sa nakim prehladama, niđe veze, jarane tebe da podere i mala gripa jedva bi iz kreveta ustajao a kamoli šta drugo, sve bi te kosti bolile, molio bi boga samo da te popusti.
User avatar
Staylezz
Posts: 181
Joined: 25/09/2020 13:49

#6093 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Staylezz »

Project Sejuani wrote: 08/02/2022 11:44 OK, znači vakcinisan sa dvije doze Astra Zenece, prebolio koronu ko neku običnu prehladu, najgore od svega mi je bila ta izolacija u kući i osjećaj da ne možeš izaći napolje kad ti se prohtije.

Vakcinišite se ljudi.
Nisam vakcinisan. Prebolio koronu ne kao prehladu, već da se nisam testirao zbog gubitka mirisa i okusa ne bi ni znao da je imam. Bio u kući do isteka izolacije i to je to.

I sad iz kojeg tačno razloga bi se ja trebao vakcnisati? Naravno ne osporavam vakcinaciju onome ko to želi.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#6094 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by doktornauke »

Staylezz wrote: 08/02/2022 11:56
Project Sejuani wrote: 08/02/2022 11:44 OK, znači vakcinisan sa dvije doze Astra Zenece, prebolio koronu ko neku običnu prehladu, najgore od svega mi je bila ta izolacija u kući i osjećaj da ne možeš izaći napolje kad ti se prohtije.

Vakcinišite se ljudi.
Nisam vakcinisan. Prebolio koronu ne kao prehladu, već da se nisam testirao zbog gubitka mirisa i okusa ne bi ni znao da je imam. Bio u kući do isteka izolacije i to je to.

I sad iz kojeg tačno razloga bi se ja trebao vakcnisati? Naravno ne osporavam vakcinaciju onome ko to želi.
Posto se prica da je bolje i ucinkovitije kad covjek preboli,od vakcinacije,nema potrebe za istom da posezes jer nista dobit neces.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#6095 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Project Sejuani »

Staylezz wrote: 08/02/2022 11:56
Project Sejuani wrote: 08/02/2022 11:44 OK, znači vakcinisan sa dvije doze Astra Zenece, prebolio koronu ko neku običnu prehladu, najgore od svega mi je bila ta izolacija u kući i osjećaj da ne možeš izaći napolje kad ti se prohtije.

Vakcinišite se ljudi.
Nisam vakcinisan. Prebolio koronu ne kao prehladu, već da se nisam testirao zbog gubitka mirisa i okusa ne bi ni znao da je imam. Bio u kući do isteka izolacije i to je to.

I sad iz kojeg tačno razloga bi se ja trebao vakcnisati? Naravno ne osporavam vakcinaciju onome ko to želi.
Image
User avatar
Staylezz
Posts: 181
Joined: 25/09/2020 13:49

#6096 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Staylezz »

Project Sejuani wrote: 08/02/2022 12:04 Image
Veoma smislen odgovor, svaka čast :thumbup:
:run:
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#6097 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Karikaturist »

Ne trebas se ni vakcinisati u tim okolnostima. Jasno ko dan i noc.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6098 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by channel10 »

Sta cemo sad sa ovim sto prebole Omikron?

Kakvu sad oni imaju zastitu s obzirom na to da omikron obilazi zastitu vakcinacijom i udara na t-celije( cini mi se)?

Oni sad imaju mnogo bolju zastitu od vakcinisanih ili?

Imaju antitijela ili ?
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#6099 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by melb26sa »

channel10 wrote: 08/02/2022 13:19 Sta cemo sad sa ovim sto prebole Omikron?

Kakvu sad oni imaju zastitu s obzirom na to da omikron obilazi zastitu vakcinacijom i udara na t-celije( cini mi se)?

Oni sad imaju mnogo bolju zastitu od vakcinisanih ili?

Imaju antitijela ili ?
Imaju bolju sansu da ce im tijelo znati sta da radi kad naredni soj se pojavi naspram pelcovanih kod kojih ocito ne fercera jer dvaput i triput pelcovani ne samo da poboljevaju vec zavrsavaju u bolnici (i umiru) - vidjeti Israel za info.
dzenanalic22
Posts: 802
Joined: 28/08/2017 16:30

#6100 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dzenanalic22 »

Naslovnica wrote: 06/02/2022 12:46
dzenanalic22 wrote: 06/02/2022 12:17

Od prvih simptoma je prošlo 20 dana. Nemam drugih tegoba osim mučnine, glavobolje i povremeno temperature. Mučnina mi je bila prestala na 2-3 dana i opet se pojavila.
Za početak provjeri CRP, leukocite...nisam doktor ali mi to prvo pada na pamet.
Danas dobio rezultate nalaza.
CRP 3.1 (normalno do 5)
Leukociti u urinu 1-2
Enzim ALT 96(normalno do 40)
Enzim AST 48(normlano do 37)

Izgleda da se kod mene odrazilo na jetru, s obzirom da su ovi enzimi vezani uz jetru…
Locked