Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6126 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by channel10 »

Ma ne treba nikako piti lijekove. Zasto se.trovati, neka se tijelo samo izbori...:D
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#6127 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tamaricaaa »

apsidejzi wrote: 14/02/2022 00:01
laik1981 wrote: 11/02/2022 09:21 Ja sam je skidao tek kad predje 39, a djetetu kad predje 38,5. Samo meni povisena temperatura ne smeta. Jednu vece bila 39,6 i tad me malo svalilo. Do 39, osim sto su me malo guzovi bolili, ja haman i ne registrujem.. Ima raje koju 37,5 lomi, a kad predje 38 kazu da su mislili da ce crknuti..
To je pravilno. Tek je temp nakon 42 opasna. Ja ni ne pokusavam skinuti temp prije 40 i to samo tusiranje. Dosta tekucine i netjerat se da jedes. Trenutno imam 38,5 lomi me, cim ustanem hladno mi tako da bukvalno samo lezim. Ali to je dobar znak jer je tijelo otkrilo virus i sad podiglo temp da zaustavi razmnozavanje virusa, a ja osjecam umor jer tijelo zeli svu energiju usmjeriti na imuni sistem. Zasto ga blokirati i otezavati
Nakon 42 opasna? Ne znam bi li iko ziv ostao da mu ode na 42. Temperatura je prirodni odgovor organizma, ali ne znaci da ne treba uzimati tablete i spustati je kad si lose i lomi te.
artur morgan
Posts: 2829
Joined: 30/04/2020 19:47

#6128 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by artur morgan »

Jedno pitanje. Otac mi je nedavno prebolovao koronu. Imao je nešto teže simptome, ali se dobro oporavio. Međutim, već četri-pet dana osjeti bolove u listovima nogu samo prilikom nešto dužeg hodanja. U mirovanju nema bolova, niti otoka na nogama. Simptomatično je da se upale oba lista u obe noge. D drimer je bio blago povišen oko 540 a saturacija je bila normalna 98% u vrijeme kad je imao simptome covida. Te nalaze će ponoviti za dan-dva. Interesuje me da li je neko imao slične simptome i da li se mogu ovi bolovi dovesti u vezu sa post covid simptomima. Ono čega me je ozbiljno strah da nije u pitanju pojava tromboze. Nije nikada imao problem sa trombovima i dosta je fizički aktivan pa mislim da ne bi trebao imati neke predispozicije za to. Šta raditi, ići na color doppler vena nogu ili čekati još neko vrijeme da vidimo da li će se simptomi povući sami od sebe ?
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#6129 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kenan77 »

Pozz..neko iskustvo imao sa koronom, kasljem evo vec 12 dana..jutros posmilio konacno dobar,bio u gradu racune placao,djeca skolo,vrtić..medutim ima sat ipo satra me kasljanje..neko sa slicnim problemom?
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#6130 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Kiki_Musampa »

namiami wrote: 14/02/2022 12:27 Malo mi je glupo pisati, da ne navucem šta :D ali 2x vakcinisan i više puta bio u bliskom kontaktu s pozitivnim osobama. Nisam testirao antitijela jer sam čitao da ista ne znače puno na nalazu, odnosno dok se virus ne aktivira.

Koji test mogu uraditi u Sarajevu da provjerim sebe i svoj imunitet na koronu, koliko god glupo zvucalo. Koristilo bi mi na psiholoskoj bazi da ne razmisljam o roditeljima gdje mogu biti potencijalni prenosnik. Trudim se da ih ne posjecujem kada sam radi posla u nekom vecem kontaktu s ljudima.
Nema imuniteta drug moj. Radili cijelo vrijeme supruga i ja,djeca u školi,obdaništu,vakcinisani, i do prije 5 dana nismo znali šta je korona. Sve nas u 48h uhvatilo,hvala Bogu sa slabim simptomima. Ja testiran 5 dana nakon pojave simptoma,kažu granične vrijednosti,što me ne čudi. Sutra ponovo idem na testiranje,koje će sigurno biti negativno,jer je od tada prošlo još 3 dana. Da nismo djeteu uradili brzi test,ne bi ni znali.
Što se tiče roditelja,po meni najvažnije da su vakcinisani,jer su sada slabi simptomi,pogotovo za vakcinisane. Ja ne bih oci smio prići,da nije tako.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#6131 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by melb26sa »

artur morgan wrote: 14/02/2022 14:03 Jedno pitanje. Otac mi je nedavno prebolovao koronu. Imao je nešto teže simptome, ali se dobro oporavio. Međutim, već četri-pet dana osjeti bolove u listovima nogu samo prilikom nešto dužeg hodanja. U mirovanju nema bolova, niti otoka na nogama. Simptomatično je da se upale oba lista u obe noge. D drimer je bio blago povišen oko 540 a saturacija je bila normalna 98% u vrijeme kad je imao simptome covida. Te nalaze će ponoviti za dan-dva. Interesuje me da li je neko imao slične simptome i da li se mogu ovi bolovi dovesti u vezu sa post covid simptomima. Ono čega me je ozbiljno strah da nije u pitanju pojava tromboze. Nije nikada imao problem sa trombovima i dosta je fizički aktivan pa mislim da ne bi trebao imati neke predispozicije za to. Šta raditi, ići na color doppler vena nogu ili čekati još neko vrijeme da vidimo da li će se simptomi povući sami od sebe ?
Cuj cekati. Aspirin za pocetak a onda i doktoru. Moze biti tromboza, covid utice na zgrusavanje krvi - zato su doktori ovdje i davali razrjedjivace krvi (xarelto, clexan) ko je imao covid.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#6132 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TDK-90 »

kenan77 wrote: 14/02/2022 14:39 Pozz..neko iskustvo imao sa koronom, kasljem evo vec 12 dana..jutros posmilio konacno dobar,bio u gradu racune placao,djeca skolo,vrtić..medutim ima sat ipo satra me kasljanje..neko sa slicnim problemom?
Mene kasalj jos drzi , posebno navece . Na pocetku me znao kasalj probuditi , kada se zadisem ili vise pricam odmah me zakaslje.
Proci ce vjerujem :)
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#6133 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kenan77 »

TDK-90 wrote: 14/02/2022 19:59
kenan77 wrote: 14/02/2022 14:39 Pozz..neko iskustvo imao sa koronom, kasljem evo vec 12 dana..jutros posmilio konacno dobar,bio u gradu racune placao,djeca skolo,vrtić..medutim ima sat ipo satra me kasljanje..neko sa slicnim problemom?
Mene kasalj jos drzi , posebno navece . Na pocetku me znao kasalj probuditi , kada se zadisem ili vise pricam odmah me zakaslje.
Proci ce vjerujem :)
Da..neprijatno..udari na psihu..mene evo 12 dana mada sam danas generalno bolji kakav sam bio ovih dana za poluditi..koliko kod tebe traje?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#6134 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TDK-90 »

kenan77 wrote: 14/02/2022 20:04
TDK-90 wrote: 14/02/2022 19:59

Mene kasalj jos drzi , posebno navece . Na pocetku me znao kasalj probuditi , kada se zadisem ili vise pricam odmah me zakaslje.
Proci ce vjerujem :)
Da..neprijatno..udari na psihu..mene evo 12 dana mada sam danas generalno bolji kakav sam bio ovih dana za poluditi..koliko kod tebe traje?
i ja sam tu negdje, od simptoma jedino kasalj i malo drhtavica , dva puta sa Fajzerom vakc.
Na pocetku je bio suh kasalj kao prasine kad se nagutam , skroz neugodan bio.
Sad je slajm malo pa je lakse :izet:
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#6135 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kenan77 »

TDK-90 wrote: 14/02/2022 20:09
kenan77 wrote: 14/02/2022 20:04

Da..neprijatno..udari na psihu..mene evo 12 dana mada sam danas generalno bolji kakav sam bio ovih dana za poluditi..koliko kod tebe traje?
i ja sam tu negdje, od simptoma jedino kasalj i malo drhtavica , dva puta sa Fajzerom vakc.
Na pocetku je bio suh kasalj kao prasine kad se nagutam , skroz neugodan bio.
Sad je slajm malo pa je lakse :izet:
Ja sam i treceg fajzera prije 40 dana primio..valjda nece nista vise biti osim ovog kaslja
User avatar
Luciano88
Posts: 539
Joined: 10/12/2019 12:22

#6136 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Luciano88 »

Ja ne znam da su me kosti ikad ovako bolile... leđa mi se raspadaju. Nit mogu ležati m, nit sjediti. Tačno za izludit... :roll:
neoxxx
Posts: 84
Joined: 16/02/2008 20:43

#6137 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by neoxxx »

Tu bol u kostima ili misicima ili gdje je vec locirana ni ja nisam mogla ni naslutiti. Bolila su me i prije ledja, isijas, sve sto ide sa danasnjim nacinom zivota, ali ovo je nesto skroz drugo. Barem meni. Inace, niti jedan simptom omikrona me nije zaobisao - bol u kostano-misicnim strukturama (svim :razz: ), glavobolja, grlobolja, hunjavica, kasljucanje - i svaki simptom kao da ima neki svoj rok trajanja i dok ne ispuca, mozes se slikati...
Inace, vakcinisana, 2 doze AZ
User avatar
Luciano88
Posts: 539
Joined: 10/12/2019 12:22

#6138 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Luciano88 »

neoxxx wrote: 14/02/2022 21:37 Tu bol u kostima ili misicima ili gdje je vec locirana ni ja nisam mogla ni naslutiti. Bolila su me i prije ledja, isijas, sve sto ide sa danasnjim nacinom zivota, ali ovo je nesto skroz drugo. Barem meni. Inace, niti jedan simptom omikrona me nije zaobisao - bol u kostano-misicnim strukturama (svim :razz: ), glavobolja, grlobolja, hunjavica, kasljucanje - i svaki simptom kao da ima neki svoj rok trajanja i dok ne ispuca, mozes se slikati...
Inace, vakcinisana, 2 doze AZ
Kod mene samo visoka temp i kostobolja užasna ev 4 dan, nista više. Isto 2x AZ primio.
neoxxx
Posts: 84
Joined: 16/02/2008 20:43

#6139 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by neoxxx »

Ja sam pila po 2 paracetamola i par puta brufen i to ne zbog temperature nego bolova. Proci ce za koji dan i ostati samo blaga bol izmedju plecki povremeno :wink:
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#6140 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by BlackRiver »

2x AZ i Pfizer booster.

06.02 me poklopila temperatura (38.5), slijedeci dan PCR pozitivan. Temperatura drzala do 08.02, poslije toga nekoliko dana lagani osjecaj slabosti, poremecen apetit i lagani bol u sinusima.
Danas negativan antigen test, bez simptoma vec nekoliko dana.

Da nije bilo testa, ovo bi bila malo jaca prehlada. Ovako proveo 10 dana u kuci, usput zarazio zenu i dijete :D
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#6141 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kenan77 »

BlackRiver wrote: 15/02/2022 11:15 2x AZ i Pfizer booster.

06.02 me poklopila temperatura (38.5), slijedeci dan PCR pozitivan. Temperatura drzala do 08.02, poslije toga nekoliko dana lagani osjecaj slabosti, poremecen apetit i lagani bol u sinusima.
Danas negativan antigen test, bez simptoma vec nekoliko dana.

Da nije bilo testa, ovo bi bila malo jaca prehlada. Ovako proveo 10 dana u kuci, usput zarazio zenu i dijete :D
Izgleda bolje kad ima temperature,kad sinusi i glava bole nego kad imas samo kasalj i bez temperature..mene evo 13 dan prsa bole od kaslja
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#6142 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by crveni_makovi »

Pretpostavljam da sam dobila neki oblik ove viroze od jedne slinave, prehlađene žene koja nam je kišući i kašljucajući upala u kuću. Ja i mama imamo iste simptome od prošle sedmice. Slabost u cijelom tijelu i puno nekih neobičnih bolova koji kao da šetaju po leđima. Puno jako mučnog kašlja. Mene davi noću. Ja sam u kratko vrijeme neopaženo od drugih problema izgubila desetak kilograma. Imunitet mi je malo narušen i imam blagu anemiju.

Na trenutke imam navjerovatno izraženo čulo mirisa do mjere da mi uobičajeni mirisi parfema ili kuhanja izazivaju mučninu i gušenje. Već dugo vremena iz drugih razloga uglavnom nikada ne osjećam glad pa jedem samo jer trebam i jesti. Ovih dana kad jedem, nije samo da mi hrana ima drugačiji okus, nego imam osjećaj da moja usta nisu moja tj. da ih ja ne mičem toliko i tako iskrivudano kako se miču. Nisam nikad uživala nikakve psihoaktivne supstance ali kad mi ovaj čudni osjećaj šeta tijelom ili kad mi se dijelovi usta, jezika ili grla miču ovako nekontrolisano i zapravo kako ih ja nikada ne bih ni mogla micati, smije mi se i imam osjećaj kao da sam na nekoj psihoaktivnoj supstanci.

Nemam namjeru ići raditi nalaze ni testirati se na bilo šta. U zadnje vrijeme mi nije pretjerano stalo do života a i osjećaj trauma i gađenja prema zdravstvu je takav da je bolje da ih se klonim da ne dolazim u situacije u kojima bih ikome govorila ružne riječi.

Vakcinisana sam s dvije doze i nisam imala nikakav poseban osjećaj poslije vakcina. Samo bi malo utrnulo rame na kojem spavam.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6143 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Milenkov buraz »

Znači vako... :mrgreen:

Svi vakcinisani 2x Pfizer osim najmlađeg sina, 14 godina napunio prije koji dan. Svi pozitivni (prvi put od početka pandemije) 4 člana koja su vakcinisana, mali nevakcnisan negativan. :shock: Svako ima svoju sobu tako od kada je prvi član pozitivan držimo se soba.

Svi koji kažu prehlada griješe jer ne primjete razliku. Mene grlo uopšte nije bolilo kako boli kod prehlade, ono postepeno krene, već sam odmah malo promukao i kao čudan osjećaj imao u grlu, ali nije bol kao kod prehlade, više kao da sam se nagutao mentol bombona ili da mi je neko da anesteziju u grlo. Čulo okusa i mirisa imam ali možda neka čudna promjena 5-10% u odnosu na ranije mada zanemarivo. Temperatura 37.5 - 37.8, sa pola Paracetamola je obori i tuširanjem bez problema. Glavobolja vrlo slaba, Aspirin C ili Paracetamol je prekinu. Bolovi u nogama (kostima) prva dva-tri dana, slabijeg intenziteta, jedino što su mi leđa na dodir super senzibilna, kada me neko dodirne sav se naježim i baš nelagodan osjećaj najbliži kao da sam izgorio po leđima na moru pa obučeš majicu, nemam pojma zašto, možda mutiram. :mrgreen: Kašalj vrlo slab i nije konstantan. Apetiti ostao isti.

Mlađi članovi 1-2 dana temperatura i eno oh k'o novi (mladoist, stariji (nešto stariji) malo duže 5-7 dana od toga (3 dana temeprature).

Iskreno gore sam prehlade imao i upale krajnika samo simptomi su čudni, imaju sličnosti sa prehladom i gripom ali nije to ni prehlada ni gripa, uvjerih se sam lično.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#6144 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by BlackRiver »

kenan77 wrote: 15/02/2022 12:04
BlackRiver wrote: 15/02/2022 11:15 2x AZ i Pfizer booster.

06.02 me poklopila temperatura (38.5), slijedeci dan PCR pozitivan. Temperatura drzala do 08.02, poslije toga nekoliko dana lagani osjecaj slabosti, poremecen apetit i lagani bol u sinusima.
Danas negativan antigen test, bez simptoma vec nekoliko dana.

Da nije bilo testa, ovo bi bila malo jaca prehlada. Ovako proveo 10 dana u kuci, usput zarazio zenu i dijete :D
Izgleda bolje kad ima temperature,kad sinusi i glava bole nego kad imas samo kasalj i bez temperature..mene evo 13 dan prsa bole od kaslja
Meni kao laiku se cini da je temperatura dobra stvar. Valjda je to neki indikator da je tijelo otkrilo virus i jebe mu mater :D
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#6145 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tamaricaaa »

crveni_makovi wrote: 15/02/2022 13:43 Pretpostavljam da sam dobila neki oblik ove viroze od jedne slinave, prehlađene žene koja nam je kišući i kašljucajući upala u kuću. Ja i mama imamo iste simptome od prošle sedmice. Slabost u cijelom tijelu i puno nekih neobičnih bolova koji kao da šetaju po leđima. Puno jako mučnog kašlja. Mene davi noću. Ja sam u kratko vrijeme neopaženo od drugih problema izgubila desetak kilograma. Imunitet mi je malo narušen i imam blagu anemiju.

Na trenutke imam navjerovatno izraženo čulo mirisa do mjere da mi uobičajeni mirisi parfema ili kuhanja izazivaju mučninu i gušenje. Već dugo vremena iz drugih razloga uglavnom nikada ne osjećam glad pa jedem samo jer trebam i jesti. Ovih dana kad jedem, nije samo da mi hrana ima drugačiji okus, nego imam osjećaj da moja usta nisu moja tj. da ih ja ne mičem toliko i tako iskrivudano kako se miču. Nisam nikad uživala nikakve psihoaktivne supstance ali kad mi ovaj čudni osjećaj šeta tijelom ili kad mi se dijelovi usta, jezika ili grla miču ovako nekontrolisano i zapravo kako ih ja nikada ne bih ni mogla micati, smije mi se i imam osjećaj kao da sam na nekoj psihoaktivnoj supstanci.

Nemam namjeru ići raditi nalaze ni testirati se na bilo šta. U zadnje vrijeme mi nije pretjerano stalo do života a i osjećaj trauma i gađenja prema zdravstvu je takav da je bolje da ih se klonim da ne dolazim u situacije u kojima bih ikome govorila ružne riječi.

Vakcinisana sam s dvije doze i nisam imala nikakav poseban osjećaj poslije vakcina. Samo bi malo utrnulo rame na kojem spavam.
Dobronamjeran savjet, bilo bi dobro da posjetis nekog psihoterapeuta ili psihijatra. Ako imas otklon prema javnom zdravstvu, nekoga privatno
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6146 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Milenkov buraz »

BlackRiver wrote: 15/02/2022 16:06
kenan77 wrote: 15/02/2022 12:04

Izgleda bolje kad ima temperature,kad sinusi i glava bole nego kad imas samo kasalj i bez temperature..mene evo 13 dan prsa bole od kaslja
Meni kao laiku se cini da je temperatura dobra stvar. Valjda je to neki indikator da je tijelo otkrilo virus i jebe mu mater :D
Pa generalno da, znači imunitet reaguje ali ne valja ako pretjerano reaguje onda može da ubija sam sebe. Jel' se ono zove citokinsa oluja ili kako već
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#6147 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by BlackRiver »

Milenkov buraz wrote: 15/02/2022 16:11
BlackRiver wrote: 15/02/2022 16:06

Meni kao laiku se cini da je temperatura dobra stvar. Valjda je to neki indikator da je tijelo otkrilo virus i jebe mu mater :D
Pa generalno da, znači imunitet reaguje ali ne valja ako pretjerano reaguje onda može da ubija sam sebe. Jel' se ono zove citokinsa oluja ili kako već
Da, citokinska oluja. Od prijatelja otac imao to. Jebena stvar. Potpuno zdrav covjek, sportas. Mjesecima nije mogao disati kako treba.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6148 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Milenkov buraz »

BlackRiver wrote: 15/02/2022 16:16
Milenkov buraz wrote: 15/02/2022 16:11

Pa generalno da, znači imunitet reaguje ali ne valja ako pretjerano reaguje onda može da ubija sam sebe. Jel' se ono zove citokinsa oluja ili kako već
Da, citokinska oluja. Od prijatelja otac imao to. Jebena stvar. Potpuno zdrav covjek, sportas. Mjesecima nije mogao disati kako treba.
Je li bio tada vakcinisan ili bez vakcina? Zajebana stvar, dobro je preživio.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#6149 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by BlackRiver »

Milenkov buraz wrote: 15/02/2022 16:17
BlackRiver wrote: 15/02/2022 16:16

Da, citokinska oluja. Od prijatelja otac imao to. Jebena stvar. Potpuno zdrav covjek, sportas. Mjesecima nije mogao disati kako treba.
Je li bio tada vakcinisan ili bez vakcina? Zajebana stvar, dobro je preživio.
Potpuno vakcinisan. Oporavio se i sad nedanvo ponovo pokupio Omikron. Ovaj put mnogo lakse prosao.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6150 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Milenkov buraz »

BlackRiver wrote: 15/02/2022 16:18
Milenkov buraz wrote: 15/02/2022 16:17

Je li bio tada vakcinisan ili bez vakcina? Zajebana stvar, dobro je preživio.
Potpuno vakcinisan. Oporavio se i sad nedanvo ponovo pokupio Omikron. Ovaj put mnogo lakse prosao.
Da, kažu Omokron je dosta, dosta lakši.
Locked