Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#4276 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by soferina »

Miki73 wrote: 04/04/2021 19:04
Altsa wrote: 04/04/2021 18:51
panda_grizli wrote: 04/04/2021 08:32 Da se prijavim u klub, od srijede simptomi ali zaista blagi pa mi doktorica rekla da ne idem na test prije utorka da ne bude lazno negativan. Porodicni klaster. Kasalj i blaga glavobolja, prvi dan samo trmp 37.4 i bol u misicima. Najgore pada zatvorenost.
Daj ba ljudi ne serite vise o toj zatvorenosti u kuci. Bio bi rađe zatvoren mjesec dana u kuci nego imao non stop 15 dana temperaturu 39,6 kao sto je moj slucaj. Zahvalite se bogu na light coroni i uzivajte 14 dana u kuci.
Slažem se i ja sam imao temp 10 dana,nije bila 39,ali preko 38 nekoliko puta.Ljudi stalno spominju izolaciju,nisu svjesni drugih stvari.Evo ja nakon 3 Ned,jedva naš par koraka
I ja sam 11 dana imao temp i nisam je mogao skinut bas s nicim...37,2 do 39,1...vojna bolnica sredi sve, kući bi gotov bio
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#4277 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by soferina »

Miki73 wrote: 05/04/2021 10:50 Je li imao neko problem sa post covid sindromom?Ja vec nedjelju dana,nemam tmp,vratio mi se i apetit,ali me telo ne slusaj nikako,brzo se umorim i zadisem.
Ja se znojim, najviše oko vrata, kad spavam, bar jednom se moram presvuč, ako nesto lagano po kuci uradim, oznojio se...ručam, oznojio se...
Miki73
Posts: 21
Joined: 25/03/2021 15:43

#4278 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Miki73 »

soferina wrote: 05/04/2021 14:24
Miki73 wrote: 05/04/2021 10:50 Je li imao neko problem sa post covid sindromom?Ja vec nedjelju dana,nemam tmp,vratio mi se i apetit,ali me telo ne slusaj nikako,brzo se umorim i zadisem.
Ja se znojim, najviše oko vrata, kad spavam, bar jednom se moram presvuč, ako nesto lagano po kuci uradim, oznojio se...ručam, oznojio se...
Pa ja sam se na početku znojio,sad samo neki umor i tremor cijelog tela pogotovo ruku i nogu
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#4279 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by mrgreen »

Ima li neko ko je dugo imao pozitivan IgM i koliko mu je trebalo da dobije negativan nalaz?
Pod dugo mislim mjesec i vise
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#4280 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hurmasica »

Sociolog wrote: 03/04/2021 19:19 Jel ikome pomogao Propolis s onim teskim kasljem?

Kako ste rijesili kasalj?

Nestalo je onih sprejeva sto su bili u apotekama
Meni je dr. Propisala tablete Panatus za suhi dosadni kasalj bez sekreta. Pomoglo mi je dosta.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5624
Joined: 04/08/2020 19:22

#4281 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by -Chesterfield- »

Da li je neko kihao tokom trajanja bolesti? Ovdje piše da oboljeli od korone ne kišu.

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4282 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by mO k3 »

Podijelim sta se desilo od jedne prijateljice ocu koji je nazalost preselio
Prijedor, on njemacki penzioner obolio od korone u petak prije dvije sedmice je dosao u bolnicu gdje je primljen. Kiseonik mu je pao bio na 50% gdje ga nisu intubirali nego su ga nekkao vratili u zivot. Na poziv prijateljice sta se desava javili su kao da je sve u redu i da nemaju nikoga na respiratorima. Dva dana kasnije covjek umire, porodica dolazi u bolnicu po njegove stvari oni njemu vracaju novacnik , supruga zna sta je bilo u novcaniku imao je njemacka kartice od banke , zdravstvo 100 euro i jos bosanskih para . Supruga dobija novcanik u novcaniku nema nista , sve su pokrali, otisli su u prijedor u policiju i prijavili slucaj.
Policija je rekla da daju "ultimatum" bolnici od 14 dana da im se vrati stvari i tak onda ako ne budu dobili ce oni da se ukljuce .....

Mrtvom covjeku pokrasti sve....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4283 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by mO k3 »

Nisam htjeo da otvorim temu , pa sam je ovdje postavio
noviclan
Posts: 10903
Joined: 31/10/2013 06:48

#4284 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by noviclan »

Znaci i u policiji imaju zastitu, kontaju sta ce njemu kad je odapeo evrici
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#4285 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by He1972 »

emigrazione wrote: 04/04/2021 10:56
splinter wrote: 04/04/2021 00:01
emigrazione wrote: 03/04/2021 23:58
I mene su tjerali dok nisam sakom lupio od stol, a da nisam ne bih jutra docekao kuci kako sam grozan bio
Jesi bio hospitaliziran??
Jesam sto sam zagalamio, inace bi me kuci poslali da krepam
nije tebi ništa bilo dok si mogo da se dereš :lol:
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#4286 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hurmasica »

-Chesterfield- wrote: 05/04/2021 18:22 Da li je neko kihao tokom trajanja bolesti? Ovdje piše da oboljeli od korone ne kišu.

Image
Svi smo u kuci bili pozitivni i svi kihali i evo i nakon mjesec dana jo kisemo. Nos nam nije bio zacepljen i sa sekretom ali kad smo izgubili culo mirisa nos je bio uzasno duh i nadrazen a kihanje pojacalo. Cudna neka bolest
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#4287 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by soferina »

E zato meni zbog 380 km pravili problem kod nas u bolnici ko da milion imam, prebrojali pare, napisali na papiru flomasterom kolko ima love pa stavili u kesu, pa me nagovarali da neko moj dodje da uzme novcanik...
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5624
Joined: 04/08/2020 19:22

#4288 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by -Chesterfield- »

hurmasica wrote: 05/04/2021 20:39
-Chesterfield- wrote: 05/04/2021 18:22 Da li je neko kihao tokom trajanja bolesti? Ovdje piše da oboljeli od korone ne kišu.

Image
Svi smo u kuci bili pozitivni i svi kihali i evo i nakon mjesec dana jo kisemo. Nos nam nije bio zacepljen i sa sekretom ali kad smo izgubili culo mirisa nos je bio uzasno duh i nadrazen a kihanje pojacalo. Cudna neka bolest
Hvala na odgovoru. Ja se ponadao da je kod mene gripa.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#4289 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Altsa »

soferina wrote: 05/04/2021 14:24
Miki73 wrote: 05/04/2021 10:50 Je li imao neko problem sa post covid sindromom?Ja vec nedjelju dana,nemam tmp,vratio mi se i apetit,ali me telo ne slusaj nikako,brzo se umorim i zadisem.
Ja se znojim, najviše oko vrata, kad spavam, bar jednom se moram presvuč, ako nesto lagano po kuci uradim, oznojio se...ručam, oznojio se...
I ja imam isti postcovid simptom. Znojenje.
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#4290 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Gusar-from-Riga »

mO k3 wrote: 05/04/2021 18:56 Podijelim sta se desilo od jedne prijateljice ocu koji je nazalost preselio
Prijedor, on njemacki penzioner obolio od korone u petak prije dvije sedmice je dosao u bolnicu gdje je primljen. Kiseonik mu je pao bio na 50% gdje ga nisu intubirali nego su ga nekkao vratili u zivot. Na poziv prijateljice sta se desava javili su kao da je sve u redu i da nemaju nikoga na respiratorima. Dva dana kasnije covjek umire, porodica dolazi u bolnicu po njegove stvari oni njemu vracaju novacnik , supruga zna sta je bilo u novcaniku imao je njemacka kartice od banke , zdravstvo 100 euro i jos bosanskih para . Supruga dobija novcanik u novcaniku nema nista , sve su pokrali, otisli su u prijedor u policiju i prijavili slucaj.
Policija je rekla da daju "ultimatum" bolnici od 14 dana da im se vrati stvari i tak onda ako ne budu dobili ce oni da se ukljuce .....

Mrtvom covjeku pokrasti sve....
Bosnjak penzioner? Sta te cudi... mislis da je imao ikakvu pomoc u bolnici. Stavili ga u neki cosak umre..
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#4291 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Officer Crabtree »

7. dan od prvih simptoma supruge
5. dan od testiranja i mog i njenog
ona pozitivna ja negativan

zajedno u stanu cijelo vrijeme, nemoguće se izolirati, osim onog opšteg opreza (već zaboravio kako se ljubi)...

kod nje glavobolja, slabost, kašalj od početka prvih 5 dana, i izgubljen miris i okus 5. dan od prvih simptoma sve i danas...

od prvog dana pijem koktel vitamina, čajeva...

do danas nikakav simptom nemam...

Jel moguće da za period od 7 dana njenih simptoma nisam pokupio od nje virus?

Psihički me ovo malo ubi, svaki dan pokušavam se "obraniti od nje" a vidim nema mogućnosti u pravom smislu, sa druge strane ništa od simptoma, a samo čekam neko "naglo pogoršanje" kod sebe i haos.

Kod nje već 2 dana samo još nema okus i miris, ostalih simptoma više nema.

Ima li ko neko iskustvo oko ovoga i šta se može zaključiti, ako išta može.

Volim je da ne ispadne iz ovakvog tona da to nije tako :)
Last edited by Officer Crabtree on 05/04/2021 23:07, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#4292 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Altsa »

Officer Crabtree wrote: 05/04/2021 23:02 7. dan od prvih simptoma supruge
5. dan od testiranja i mog i njenog
ona pozitivna ja negativan

zajedno u stanu cijelo vrijeme, nemoguće se izolirati, osim onog opšteg opreza (već zaboravio kako se ljubi)...

kod nje glavobolja, slabost, kašalj od početka prvih 5 dana, i izgubljen miris i okus 5. dan od prvih simptoma sve i danas...

od prvog dana pijem koktel vitamina, čajeva...

do danas nikakav simptom nemam...

Jel moguće da za period od 7 dana njenih simptoma nisam pokupio od nje virus?

Psihički me ovo malo ubi, svaki dan pokušavam se "obraniti od nje" a vidim nema mogućnosti u pravom smislu, sa druge strane ništa od simtoma, a samo čekam neko "naglo pogoršanje" kod sebe i haos.

Kod nje već 2 dana samo još nema okus i miris, ostalih simptoma nema.

Ima li ko neko iskustvo oko ovoga i šta se može zaključiti, ako išta može.

Volim je da ne ispadne iz ovakvog tona da to nije tako :)
Ja pozitivan, sin i supruga. Kcerka nije a zivimo zajedno u stanu. Sve je moguce. Gore je psihicki to izdurati i nonstop ocekivati simptome.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#4293 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

Officer Crabtree wrote: 05/04/2021 23:02 7. dan od prvih simptoma supruge
5. dan od testiranja i mog i njenog
ona pozitivna ja negativan

zajedno u stanu cijelo vrijeme, nemoguće se izolirati, osim onog opšteg opreza (već zaboravio kako se ljubi)...

kod nje glavobolja, slabost, kašalj od početka prvih 5 dana, i izgubljen miris i okus 5. dan od prvih simptoma sve i danas...

od prvog dana pijem koktel vitamina, čajeva...

do danas nikakav simptom nemam...

Jel moguće da za period od 7 dana njenih simptoma nisam pokupio od nje virus?

Psihički me ovo malo ubi, svaki dan pokušavam se "obraniti od nje" a vidim nema mogućnosti u pravom smislu, sa druge strane ništa od simptoma, a samo čekam neko "naglo pogoršanje" kod sebe i haos.

Kod nje već 2 dana samo još nema okus i miris, ostalih simptoma više nema.

Ima li ko neko iskustvo oko ovoga i šta se može zaključiti, ako išta može.

Volim je da ne ispadne iz ovakvog tona da to nije tako :)
Brzo ozdravljenje suprugi :)

A ti brate za 3 hefte uradi serologiju i vidjeces imas li antitijela...
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#4294 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Officer Crabtree »

hvala... više imam sad dilemu da li sam pokupio virus ali nisam (još) razvio simptome ili još uvijek od nje nisam pokupio virus... kažem, prošlo je 7 dana od njenih prvih simptoma, ne znam čemu su šanse veće u odnosu na to
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#4295 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

Officer Crabtree wrote: 05/04/2021 23:23 hvala... više imam sad dilemu da li sam pokupio virus ali nisam (još) razvio simptome ili još uvijek od nje nisam pokupio virus... kažem, prošlo je 7 dana od njenih prvih simptoma, ne znam čemu su šanse veće u odnosu na to
Sve je moguce, al kad dosad nisi, garant ni neces... opusti se i ne brini, bice to dobro :wink:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4296 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Point. »

Officer Crabtree wrote: 05/04/2021 23:23 hvala... više imam sad dilemu da li sam pokupio virus ali nisam (još) razvio simptome ili još uvijek od nje nisam pokupio virus... kažem, prošlo je 7 dana od njenih prvih simptoma, ne znam čemu su šanse veće u odnosu na to
Znam slučaj lik koronu imao, temperatura, kašalj, slabost. Dvije hefte u stanu, zatvoren sa curom, ja i žena im ostavljali hranu i te potrepštine ispred vrata. Oni su malo mlađi pa kontaju da su vječni tako da je njegova cura htjela da se zarazi i predevera to, ljubili se, spavali u istom krevetu, jeli itd. Ona ništa, dva puta se testala u dvije hefte, oba puta negativna.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#4297 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by asurbanipal »

Prošlo već 10 dana od prvih simptoma (simptomi krenuli pretprošlu subotu ujutro, drhat, opšta slabost, malaksalost). Isti dan simptomi i kod oca s kojim živim u istom stanu, (bol u donjem dijelu leđa, kihanje, slabost). Temperaturu otac imao jednu večer, ja dvije, al nije bila visoka, 37,2. Od ponedeljka se kod mene javlja gubitak mirisa, okus imam.

Testirala se obojica u petak, u subotu rezultati, otac pozitivan, ja negativan.

Sa današnjim danom i otac i ja osjećamo iscrpljenost, slabost, nekih težih simptoma hvala Bogu nemamo. Kljukamo se vitaminima, C, D, Biolectra, med, propolis, pekmez od smokava i sardine iz konzerve, koje često jedemo još od ranije, jer su jako zdrave kako sam čitao.
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#4298 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by emmir1 »

Officer Crabtree wrote: 05/04/2021 23:02 7. dan od prvih simptoma supruge
5. dan od testiranja i mog i njenog
ona pozitivna ja negativan

zajedno u stanu cijelo vrijeme, nemoguće se izolirati, osim onog opšteg opreza (već zaboravio kako se ljubi)...

kod nje glavobolja, slabost, kašalj od početka prvih 5 dana, i izgubljen miris i okus 5. dan od prvih simptoma sve i danas...

od prvog dana pijem koktel vitamina, čajeva...

do danas nikakav simptom nemam...

Jel moguće da za period od 7 dana njenih simptoma nisam pokupio od nje virus?

Psihički me ovo malo ubi, svaki dan pokušavam se "obraniti od nje" a vidim nema mogućnosti u pravom smislu, sa druge strane ništa od simptoma, a samo čekam neko "naglo pogoršanje" kod sebe i haos.

Kod nje već 2 dana samo još nema okus i miris, ostalih simptoma više nema.

Ima li ko neko iskustvo oko ovoga i šta se može zaključiti, ako išta može.

Volim je da ne ispadne iz ovakvog tona da to nije tako :)


Kod mene u familiji 2 takva slučaja.


Suprug negativan, cijelo vrijeme su skupa.
2 testa negativna, supruga pozitivna i sve simptome ima.

Drugi slučaj

Supruga i djeca pozitivna
Suprug negativan nakon 2 testa, nema nikakvih simptoma izuzev malo curenje nosa.
Uradit će serološki da vidi da li je imao Covid bez simptoma
noviclan
Posts: 10903
Joined: 31/10/2013 06:48

#4299 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by noviclan »

hurmasica wrote: 05/04/2021 20:39
-Chesterfield- wrote: 05/04/2021 18:22 Da li je neko kihao tokom trajanja bolesti? Ovdje piše da oboljeli od korone ne kišu.

Image
Svi smo u kuci bili pozitivni i svi kihali i evo i nakon mjesec dana jo kisemo. Nos nam nije bio zacepljen i sa sekretom ali kad smo izgubili culo mirisa nos je bio uzasno duh i nadrazen a kihanje pojacalo. Cudna neka bolest
Bes me ako nije ono u pocetku pisalo kihanje kihanje kihanje i curenje iz nosa i curenje i curennje
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#4300 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Altsa »

Officer Crabtree wrote: 05/04/2021 23:23 hvala... više imam sad dilemu da li sam pokupio virus ali nisam (još) razvio simptome ili još uvijek od nje nisam pokupio virus... kažem, prošlo je 7 dana od njenih prvih simptoma, ne znam čemu su šanse veće u odnosu na to
Budi obazriv. Moja kolegica dobila simptome nakon 14 dana.
Locked