Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#5326 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

SaraFina wrote: 02/11/2021 20:32
MMM1977 wrote: 02/11/2021 20:27

:shock: :-D Pa što ne usrećiš nekoga od ovih silnih forumaša?

Morao sam :D

Ma tuga je to.. da se ne lazemo..Ko cuki mi ubacili onaj test, a ja se tresem… 🥶 stoji pred vratima lik..I samo uze utorak i ode. Niti te pitaju sta ces jesti, niti…Imas li koga.. da ti donese..

TruHli zapad ☹️
Nisi ti mene shvatila al' eto :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5327 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SaraFina »

MMM1977 wrote: 02/11/2021 20:58
SaraFina wrote: 02/11/2021 20:32


Ma tuga je to.. da se ne lazemo..Ko cuki mi ubacili onaj test, a ja se tresem… 🥶 stoji pred vratima lik..I samo uze utorak i ode. Niti te pitaju sta ces jesti, niti…Imas li koga.. da ti donese..

TruHli zapad ☹️
Nisi ti mene shvatila al' eto :D
Sa onim „usrećiti“? Ma jesam :D Nego mi truba što me „reklamiraš“. :D
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#5328 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Bosanka Sara, onako fina, živi sama i to u Beču :D Bolja reklama ti ne treba, pogotovo u ova vremena koja mirišu na novi rat
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5329 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SaraFina »

MMM1977 wrote: 02/11/2021 21:03 Bosanka Sara, onako fina, živi sama i to u Beču :D Bolja reklama ti ne treba, pogotovo u ova vremena koja mirišu na novi rat
Ma nema nista od rata. Ko ga zelio, u kuci mu bio :kiss: Samo da pandemija jos prodje, da se urahatimo. Da sacuvamo najmilije. Sebe. I … Da se moze putovati do BiH :bih:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7432
Joined: 16/01/2007 23:38

#5330 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

SaraFina wrote: 02/11/2021 19:10 Pa nije to tačno. Jednostavno. Pfizer se dobija u 2 doze. Bez obzira prelazala koronu Ili ne. Ako ima antitijela moze pomjeriti datum cijepljenja. No da ce joj neko izdati pozvrdu nakon jedne doze Pfizera i prelezane korone da je u potpunosti cijepljena? Nece. Dakle nije tacno.
U Hrvatskoj poslije preležane korone isto ide jedna doza vakcine.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7432
Joined: 16/01/2007 23:38

#5331 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

Irina1993 wrote: 02/11/2021 16:35
Hvala ti mnogo.Ma zovem ih i ja svaki dan samo kazu to su sve normalni simptomi korone,odmaraj dosta tecnosti i vitamini.Prva 4 dana sam bila slomljena,suhi kasalj,glavobolja i sve me boljelo.Od 5 dana mi je bolje kasalj mi je ostao i od danas neki osjecaj da ne mogu bas udahnuti duboko.Pa sam citala o toj saturaciji na forumu i i onda sam se uplasila
Diši duboko, spavaj na stomaku ako možeš i definitivno nemoj čitati forum.

Brz oporavak ti želim.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7432
Joined: 16/01/2007 23:38

#5332 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

@ovo_malo_duse , jesi živ, kako si?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5333 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Bloo »

SaraFina wrote: 02/11/2021 19:36 Radim u drzavnoj instituciji drzave Austrije.
Opa, cestitamo. :mrgreen:
Zar se moze raditi sa BiH drzavljanstvom u drzavnim institucijama?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5334 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SaraFina »

banjaluka078 wrote: 02/11/2021 21:15
SaraFina wrote: 02/11/2021 19:10 Pa nije to tačno. Jednostavno. Pfizer se dobija u 2 doze. Bez obzira prelazala koronu Ili ne. Ako ima antitijela moze pomjeriti datum cijepljenja. No da ce joj neko izdati pozvrdu nakon jedne doze Pfizera i prelezane korone da je u potpunosti cijepljena? Nece. Dakle nije tacno.
U Hrvatskoj poslije preležane korone isto ide jedna doza vakcine.
Meni niko nije ponudio tu opciju. Nakon što mi certifikat istekao (6 mjeseci) jer sam prelezala, normalno su me cijepili s dvije doze. Znaci kad bi isla da napravim Termin online… automatski nakon sto bi ukucala broj socijalnog, dobivala bi i Termin za revakcinaciju. Otac mi je visokirizicna kategorija. To je za svaku osudu. Bila sam u sistemu.
I to prva opcija mi je bila Astra, a Pfizer se pojavio tek kasnije.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5335 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SaraFina »

Bloo wrote: 02/11/2021 21:23
SaraFina wrote: 02/11/2021 19:36 Radim u drzavnoj instituciji drzave Austrije.
Opa, cestitamo. :mrgreen:
Zar se moze raditi sa BiH drzavljanstvom u drzavnim institucijama?
Moze sa EU drzavljanstvom. Šaharom. Znaš i sama :)
Gefufna_13
Posts: 89
Joined: 16/03/2021 16:40

#5336 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Gefufna_13 »

Bloo wrote: 02/11/2021 21:23
SaraFina wrote: 02/11/2021 19:36 Radim u drzavnoj instituciji drzave Austrije.
Opa, cestitamo. :mrgreen:
Zar se moze raditi sa BiH drzavljanstvom u drzavnim institucijama?
Ma pere guzove u drzavnoj bolnici. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5337 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Bloo »

SaraFina wrote: 02/11/2021 21:27
Bloo wrote: 02/11/2021 21:23

Opa, cestitamo. :mrgreen:
Zar se moze raditi sa BiH drzavljanstvom u drzavnim institucijama?
Moze sa EU drzavljanstvom. Šaharom. Znaš i sama :)
Nisam znala da imas šaharu, kontala da imaš samo BiH.
Nego, sad kreni udomljavati forumaše. :lol: Ocekuj jedno 50 samo na pitu...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5338 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Bloo »

Gefufna_13 wrote: 02/11/2021 21:27
Bloo wrote: 02/11/2021 21:23

Opa, cestitamo. :mrgreen:
Zar se moze raditi sa BiH drzavljanstvom u drzavnim institucijama?
Ma pere guzove u drzavnoj bolnici. :D
Niko ti nista nije pitao.
Razguli.

Sorry ljudi za off topic. :mrgreen:
Gefufna_13
Posts: 89
Joined: 16/03/2021 16:40

#5339 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Gefufna_13 »

Nigdje me administracija ne voli. :sad: :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5340 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SaraFina »

Bloo wrote: 02/11/2021 21:29
SaraFina wrote: 02/11/2021 21:27

Moze sa EU drzavljanstvom. Šaharom. Znaš i sama :)
Nisam znala da imas šaharu, kontala da imaš samo BiH.
Nego, sad kreni udomljavati forumaše. :lol: Ocekuj jedno 50 samo na pitu...
Neka… 50 je ogromna cifra.
Jedan je dovoljan. I jede sve. Hvala Bogu. 🥰
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#5341 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

banjaluka078 wrote: 02/11/2021 21:21 @ovo_malo_duse , jesi živ, kako si?
Hej Dobar sam hvala na pitanju. Izolovao sam se od ovog s...a i vijesti generalno i odmah sam dobar. Imam puno posla pa sam se zadao i ne citam gluposti i ne zamaram se..

8 dana od testa i recimo da sam osjetio simptome dan, dva prije to je nekih 9-10 dana proslo mogu komotno reci sa nekom 99% sigurnoscu

Ovo_malo_duse : Corona 2 : 0. Prekucao sam i delta soj sad cekamo sljedeci :D :izet:

Nemam vise nikakvih simptoma osim sto mi je nos ujutro kad ustanem zacepljen. Ne pijem nista osim aspirina i ove nake tablete za pluca na biljnoj bazi. I prosli put su mi godile pravo.

Mislim da je vakcina ucinila svoje, maloprije pricam sa kolegom nije bolovao prije a vakcinisan kad i ja ima symptome malo jace gripe...Malo ga pritisce u grudima dali mu antibiotik i njemu 8 dan. Izvukao se..Kaze sreca pa se vakcinisah da nisam nebih sigurno zaobisao Rahmetologa.



Ne pitah te nikad kako ti deveras sa onim problemima u Vratu/Kicmi sto te bacaju u sevdah? Imas li kaku terapiju za to?
Zavrsis li sad u hitnoj zbog toga ili znas da je to to pa ignorises.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7432
Joined: 16/01/2007 23:38

#5342 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

ovo_malo_duse wrote: 03/11/2021 13:10
Ne pitah te nikad kako ti deveras sa onim problemima u Vratu/Kicmi sto te bacaju u sevdah? Imas li kaku terapiju za to?
Zavrsis li sad u hitnoj zbog toga ili znas da je to to pa ignorises.
Super, ti si s koronom završio. :) Ipak pomažu svi naši imuniteti.

Hej, vrat pravi starački. :D Ovih dana s promjenom vremena je baš...izazovno. Nema tu neke velike mudrosti, redovne vježbe, držanje u ispravnom položaju, anatomski jastuk i kad sve to ne upali, gel za masiranje, Brufen, baš lošim danima Leksilijum i čekaj fino i stabilno vrijeme. Kad naiđe period da je vrtoglavica baš jaka, uzmem terapiju koja mi je propisana po potrebi.
User avatar
Dioklecijan
Posts: 37
Joined: 01/03/2020 13:59

#5343 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Dioklecijan »

E ovako ja sam se zarazio vjerovatno kod zubara jer je to jedino mjesto gdje sam bio bez maske i blizu ljudi, 4 dana nakon toga sam dobio simptome. Bio sam aktivno bolestan nekih 8 - 9 dana, ali se to vuklo na 15 dana.

1. dan, probudim se sa lošim generalnim stanjem kao da sam bolestan, imao sam blagu temperaturu, glavobolju i vrtoglavicu koja se povećavala do trenutka da više nisam mogao stajati kolko mi se povraćalo. Popio sam Lekadol iz kesice jer nisam više mogao izdržati glavobolju i glavobolja je prestala i malo mi je lakše bilo.

2. dan sam se probudio od bolova nogama (butne kosti), imao sam temperaturu, nisam više mogao izdržati od bolova morao sam opet piti Lekadol, tad nisam znao šta imam pa sam mislio da sam samo prehlađen i počeo sam cijediti limun dnevno i jednu šumeću C.

3. dan nisam mogao više spavati od bolova, od tad me počinje grlo boljeti, butne kosti i kičma. Toliko je boljelo da nisam mogao sjediti, stajati, ležati, ali mi je bilo lakše od Lekadola koji sam pio na svakih 6 sati uz limun i šumeći C.

4. dan bolovi i temperatura su popustili, grlo je i dalje boljelo, i izgledalo je kao da se oporavljam. Napravio sam nešto da jedem jer do tad nisam jeo ništa ili skoro ništa.

5. dan sam bio u gorem stanju nego ikad, sve me živo boljelo, butne kosti, cjevanice, zglobovi, kičma, temperatura, grlobolja, početak kašljanja i početak konstantnog curena na nos i osječaj nekog procesa u grudima.

6. dan je prestala bol u leđima, imao sam temperaturu koja je varirala, preko dana blaža uveče viša, kašalj, curenje na nos i bol samo butne kosti.

7. dan bol u butnim kostima ali blaga, temperaturu više nisam imao, kašljao sam povremeno i pročepio mi se djelimično nos i tad sam shvatio da nemam čulo mirisa i tog momenta sam shvatio da imam Covid.

8. dan svi bolovi su prestali, od simptoma sam imao samo začepljen nos i povremen kašalj kad govorim i nisam imao čulo mirisa. To je bio prvi dan da mogu normalno funkcionisati i od tog dana pa narednih možda još 7 - 8 dana simptomi su bili sve blaži i blaži, a najduže se zadržao kašalj i nemanje čula mirisa koje mi se povratilo tek možda nakon 15 dana od prvih simptoma, ali nisam ga imao u potpunosti možda 30 dana od dana prvih simptoma. To je bio prvi dan da sam mogao jesti bolje, jer do tad ili nisam ništa jeo ili samo pola obroka do jedan obrok. Prestao sam piti Lekadol, i počeo cjediti narandžu uz limun i šumeći C i to sam radio sve dok sam kašljao. Nakon oporavka pa narednih 10tak dana sam bio jako iznemogao.

Mjesec dana mi je života propalo i svi planovi.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#5344 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by BlackRiver »

Znaci gripao si? :D
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#5345 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Android Knego »

SaraFina wrote: 02/11/2021 21:25
banjaluka078 wrote: 02/11/2021 21:15

U Hrvatskoj poslije preležane korone isto ide jedna doza vakcine.
Meni niko nije ponudio tu opciju. Nakon što mi certifikat istekao (6 mjeseci) jer sam prelezala, normalno su me cijepili s dvije doze.
I kod mene isti slučaj. Baš večeras gledam na TV da je preporuka jedna doza za one koji su preležali. A niko se ni našalio da mi to predloži. Još kod mene bio baš težak oblik.

Nego, kad god slušam statistike o broju zaraženih ili broju pacijenata u bolnici, uvijek se navodi koliko je od njih vakcinisanih a koliko nevakcinisanih. Da li je neko čuo ili našao negdje podatak o tome koliki je među zaraženim postotak onih koji su preležali koronu (koliko od toga sa preležanim lakšim, a koliko sa težim oblikom)? To nigdje nikad nisam našao...
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#5346 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by isx »

Dioklecijan wrote: 04/11/2021 06:33 E ovako ja sam se zarazio vjerovatno kod zubara jer je to jedino mjesto gdje sam bio bez maske i blizu ljudi, 4 dana nakon toga sam dobio simptome. Bio sam aktivno bolestan nekih 8 - 9 dana, ali se to vuklo na 15 dana.

1. dan, probudim se sa lošim generalnim stanjem kao da sam bolestan, imao sam blagu temperaturu, glavobolju i vrtoglavicu koja se povećavala do trenutka da više nisam mogao stajati kolko mi se povraćalo. Popio sam Lekadol iz kesice jer nisam više mogao izdržati glavobolju i glavobolja je prestala i malo mi je lakše bilo.

2. dan sam se probudio od bolova nogama (butne kosti), imao sam temperaturu, nisam više mogao izdržati od bolova morao sam opet piti Lekadol, tad nisam znao šta imam pa sam mislio da sam samo prehlađen i počeo sam cijediti limun dnevno i jednu šumeću C.

3. dan nisam mogao više spavati od bolova, od tad me počinje grlo boljeti, butne kosti i kičma. Toliko je boljelo da nisam mogao sjediti, stajati, ležati, ali mi je bilo lakše od Lekadola koji sam pio na svakih 6 sati uz limun i šumeći C.

4. dan bolovi i temperatura su popustili, grlo je i dalje boljelo, i izgledalo je kao da se oporavljam. Napravio sam nešto da jedem jer do tad nisam jeo ništa ili skoro ništa.

5. dan sam bio u gorem stanju nego ikad, sve me živo boljelo, butne kosti, cjevanice, zglobovi, kičma, temperatura, grlobolja, početak kašljanja i početak konstantnog curena na nos i osječaj nekog procesa u grudima.

6. dan je prestala bol u leđima, imao sam temperaturu koja je varirala, preko dana blaža uveče viša, kašalj, curenje na nos i bol samo butne kosti.

7. dan bol u butnim kostima ali blaga, temperaturu više nisam imao, kašljao sam povremeno i pročepio mi se djelimično nos i tad sam shvatio da nemam čulo mirisa i tog momenta sam shvatio da imam Covid.

8. dan svi bolovi su prestali, od simptoma sam imao samo začepljen nos i povremen kašalj kad govorim i nisam imao čulo mirisa. To je bio prvi dan da mogu normalno funkcionisati i od tog dana pa narednih možda još 7 - 8 dana simptomi su bili sve blaži i blaži, a najduže se zadržao kašalj i nemanje čula mirisa koje mi se povratilo tek možda nakon 15 dana od prvih simptoma, ali nisam ga imao u potpunosti možda 30 dana od dana prvih simptoma. To je bio prvi dan da sam mogao jesti bolje, jer do tad ili nisam ništa jeo ili samo pola obroka do jedan obrok. Prestao sam piti Lekadol, i počeo cjediti narandžu uz limun i šumeći C i to sam radio sve dok sam kašljao. Nakon oporavka pa narednih 10tak dana sam bio jako iznemogao.

Mjesec dana mi je života propalo i svi planovi.
Ne znam kako neko bolestan ima snage i elana pisati dnevnik svaki dan. Meni nije bilo ni do čega.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#5347 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by baja »

Upravo preležao koronu, kao i mati. Od nje sam se i zarazio. Ona ne zna gdje je pokupila.

Ja vakcinisan , mama nije (alergičar pa nije smjela primiti). Žena imala u Martu i sad negativna PCR potvrđeno. Nismo se nešto spec izolovali

Upala pluća oboje, ona obostrano ja pocetak na desnoj strani. U nje generalno teža slika bila, duže je trajalo.

Simptomi Temperatura, bol u nogama i leđima, miris izgubljen, bol u sinusima (ja mislio fasovo upalu) ....

Gadna je ovo boljka.

Preporučio bih:

1) Navakat se testirati
2) slikat pluća i antibiotik ako ga propisu
3) Dimer test u prolab

Ne treba se kurčit.

Oboje se oporavili šućur elh
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#5348 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Android Knego »

Dioklecijan wrote: 04/11/2021 06:33 Mjesec dana mi je života propalo i svi planovi.
Jarane, od 6 pacijenata koje sam sreo u bolničkoj sobi Respiratornog centra, jedan je preživio, tri su umrla, a dva su ostala iza mene i ne znam šta je bilo sa njima. Ja sam drugi koji je na svojim nogama izašao (da budem precizniji: izveli su me u invalidskim kolicima).
Zato, vjeruj na riječ, mjesec dana izgubljenog vremena i planova nije najgore što ti se moglo dogoditi kad je korona u pitanju...
akcija007
Posts: 2854
Joined: 17/05/2008 23:50

#5349 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

@Android Knego ti si jedina osoba na ovom formu da si bio u bolnici. Mozes li nam.opisati kakve si simptome imao pa si do bolnice stigao , na kakvoj si terapiji bio i kako se sada ocjecas ?
Da li si vakcinisan ili ne ?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20552
Joined: 12/08/2013 12:51

#5350 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

akcija007 wrote: 12/11/2021 19:31 @Android Knego ti si jedina osoba na ovom formu da si bio u bolnici. Mozes li nam.opisati kakve si simptome imao pa si do bolnice stigao , na kakvoj si terapiji bio i kako se sada ocjecas ?
Da li si vakcinisan ili ne ?
Nije jedina. Bilo je jos forumasa takodje
Locked