Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
exsist12
Posts: 41
Joined: 03/01/2017 23:58

#5651 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by exsist12 »

Ma ovdje je najgore što ljudi poput mene više psihički pucaju, znam par ljudi koji su otvoreno rekli da ne vide više ništa pozitivno i da čak razmišljaju o samoubistvu, sve mladi ljudi. Dvoje su hipohondri i umišljaju svaku bolest, treći je podlegao pritisku medija i svemu ostalom, ja nisam još o tome razmišljao ali da sam pukao, jesam.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5652 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Truba »

Meni nikad bolje
Jedino mi je smetao policijski kad nisam mogao na vikendicu
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#5653 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by klixoris »

isx wrote: 06/01/2022 23:02
anglista wrote: 06/01/2022 22:33 Pozdrav! Vjerujem da ste vec pisali na ovu temu, ali opet da pitam.
Naime, suprug otkako je prebolovao koronu ima problem sa culom mirisa i ukusa, sto je izgleda za ocekivati ali njemu hrana ima jako los miris i ukus, cak i ona hrana koju voli i rado jede.
Znaci citala o tome da se pojedincima hrana osjeti na trulez i ima jako gadan miris i ukus.
Da li je od vas neko iskusio slicno, da li imate takve posljedice i ima li neko da se bar malo oporavio od toga?
Imam ja to govno već dva mjeseca. Katastrofa. Gore je deset puta nego da nemaš miris/okus nikako. Smrdi svako meso (piletina najgora), kafa, luk crveni bijeli bljak, pasta za zube, urin, hrana, znoj imaju isti smrad truleži. Od mesa jedino suho ne smrdi i riba.

Inače ovo stanje ti se stručno zove parosmia. Počeo sam koristiti alfa lipoičnu kiselinu zadnjih 15tak dana za koju navode da je dobra, pa ćemo da vidimo.

Zna trajati od mjesec dana do dvije godine. Neka nam je Bog na pomoći.
Ja sam prebolovao u februaru 2021. Cekam evo sada ovu drugu turu sa omikronom :mrgreen: Trebalo je oko 2 mjeseca da mi se vrate miris i ukus, ali i danas, skoro godinu poslije mi neki parfemi i hrana skroz drugacije mirisu... Kuhano jaje mi je najgore, isto sumpor...Interesantno da mi i luk vrlo slicno mirise... Jogurt npr. isto kao da betonsko mlijeko pijem... Ne mislim da je nesto za brigu. Vjerovatno treba neko vrijeme da se nervi rekalibrisu nakon korone, a koliko dugo zavisi od osobe do osobe...
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#5654 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by gamer4ever »

exsist12 wrote: 07/01/2022 12:39 Ma ovdje je najgore što ljudi poput mene više psihički pucaju, znam par ljudi koji su otvoreno rekli da ne vide više ništa pozitivno i da čak razmišljaju o samoubistvu, sve mladi ljudi. Dvoje su hipohondri i umišljaju svaku bolest, treći je podlegao pritisku medija i svemu ostalom, ja nisam još o tome razmišljao ali da sam pukao, jesam.
Ne shvatam zbog cega ? Ako zivite u bih, kod nas haman nema nikakvih mjera. Mozes zivjeti normalno kao i prije pandemije, posao, druzenje, izlasci sta god hoces nista nije zabranjeno. Ako je u pitanju strah od bolesti, primi 3 doze i trebao bi biti miran. Stvarno ne vidim u cemu je problem.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5655 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MensurM »

Može li mi ko objasniti kakva je situacija sad... Testirao sam se privatno u Biomedicalu i pozitivan je nalaz. Šta sad trebam? Ne moram valjda na PCR da bi mi doktorica nekad izdala potvrdu da sam prebolovao?
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#5656 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Altsa »

MensurM wrote: 07/01/2022 19:33 Može li mi ko objasniti kakva je situacija sad... Testirao sam se privatno u Biomedicalu i pozitivan je nalaz. Šta sad trebam? Ne moram valjda na PCR da bi mi doktorica nekad izdala potvrdu da sam prebolovao?
Moras. Meni je tek priznala nalaz kada sam preko moje ambulante otisao da uradim PCR u drzavnoj.
exsist12
Posts: 41
Joined: 03/01/2017 23:58

#5657 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by exsist12 »

gamer4ever wrote: 07/01/2022 17:29
exsist12 wrote: 07/01/2022 12:39 Ma ovdje je najgore što ljudi poput mene više psihički pucaju, znam par ljudi koji su otvoreno rekli da ne vide više ništa pozitivno i da čak razmišljaju o samoubistvu, sve mladi ljudi. Dvoje su hipohondri i umišljaju svaku bolest, treći je podlegao pritisku medija i svemu ostalom, ja nisam još o tome razmišljao ali da sam pukao, jesam.
Ne shvatam zbog cega ? Ako zivite u bih, kod nas haman nema nikakvih mjera. Mozes zivjeti normalno kao i prije pandemije, posao, druzenje, izlasci sta god hoces nista nije zabranjeno. Ako je u pitanju strah od bolesti, primi 3 doze i trebao bi biti miran. Stvarno ne vidim u cemu je problem.
Problem je recimo sto pomislim koje su moguce posljedice trece vakcine opcenito, antivakseri su mi probili mozak ... tj sta ce vakcina uraditi mom oeganizmu, uglavnom nista vise nego sto bi korona
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#5658 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by biglebovski »

exsist12 wrote: 07/01/2022 20:20
gamer4ever wrote: 07/01/2022 17:29

Ne shvatam zbog cega ? Ako zivite u bih, kod nas haman nema nikakvih mjera. Mozes zivjeti normalno kao i prije pandemije, posao, druzenje, izlasci sta god hoces nista nije zabranjeno. Ako je u pitanju strah od bolesti, primi 3 doze i trebao bi biti miran. Stvarno ne vidim u cemu je problem.
Problem je recimo sto pomislim koje su moguce posljedice trece vakcine opcenito, antivakseri su mi probili mozak ... tj sta ce vakcina uraditi mom oeganizmu, uglavnom nista vise nego sto bi korona
Pa ako ti prve dvije doze nisu izazvale neželjene posljedice, ne vidim razloga da nakon treće bude nešto drugačije. Moj savjet je da prije vakcine uradiš osnovne nalaze, najbolje uz konsultacije sa doktorom porodične medicine, i nakon određenog vremena opet uradiš nalaze, provjeriš situaciju i ogromna je šansa da sve bude ok.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#5659 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by gamer4ever »

exsist12 wrote: 07/01/2022 20:20 Problem je recimo sto pomislim koje su moguce posljedice trece vakcine opcenito, antivakseri su mi probili mozak ... tj sta ce vakcina uraditi mom oeganizmu, uglavnom nista vise nego sto bi korona
Jel ti bilo sta od prve dvije ? Isto ce ti biti i od trece ( jedno veliko nista u 99.99% slucajeva )
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#5660 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by shape of despair »

sutra odo na snimanje pluca. imam neke zigove po sredini prsa spontano, i kad jako udahnem kao neku duboku bol. naide i tupa bol na srediti visine leda obostrano, jako blaga. imao prije 7 dana temp. 3 dana,isla do 38.5, i od tada cini mi se imam ove simptome. temp nemam vise nikako.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5661 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Truba »

Meni do 39.50 ide
Ali nista drugo i jos se nisam testirao
Doktor iz srednje mi je rekao da se ne zamaram
Odmarat caj tekucine paracetamol :thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5662 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by 90minut »

Valjda nas je ovaj omicron zakacio sve nema ko nema prvi dan grlo zatvorilo brzo se povuklo poslije toga tempratura do 37 i nešto i evo 2 dana kašalj
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#5663 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kakotakonikako »

Ja sve koje znam i koji imaju koronu ovih dana, imaju blaze simptome, kratko traju uz kasalj i peckanje grla. Izgleda da je ovaj Omicron blazi ali pitanje je kakve ostavlja posljedice po organizam.

Kod mene snaha i unuka pozitivne a sin ( strastveni pusac ) nije. Mozda pusenje sprecava ovaj Omicron.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#5664 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

kakotakonikako wrote: 12/01/2022 11:05 Ja sve koje znam i koji imaju koronu ovih dana, imaju blaze simptome, kratko traju uz kasalj i peckanje grla. Izgleda da je ovaj Omicron blazi ali pitanje je kakve ostavlja posljedice po organizam.
Ko je sretan da zakači Omikron, da.
Kolegica iz kancelarije dva dana imala začepljen nos i jedno veče groznicu. Da nije bilo dan-dva pred Božić kad se trebala družiti sa starcima i familijom, ne bi joj palo na um da uradi kućni test. Pozitivna, potvrđeno PCR, osim povišenog CRP svi nalazi uredni. Ona je i revakcinisana Fajzerom, ali inače nije nekog sjajnog zdravlja, bivši je onkološki pacijent.
A sin druge radne kolegice fasovao samo tako (revakcinisan Sinofarmom, mlad, zdrav, trenira redovno), visok CRP, krvna slika katastrofa, 7-8 dana visoke temperature, kašalj.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#5665 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by jasib »

banjaluka078 wrote: 12/01/2022 12:02
kakotakonikako wrote: 12/01/2022 11:05 Ja sve koje znam i koji imaju koronu ovih dana, imaju blaze simptome, kratko traju uz kasalj i peckanje grla. Izgleda da je ovaj Omicron blazi ali pitanje je kakve ostavlja posljedice po organizam.
Ko je sretan da zakači Omikron, da.
Kolegica iz kancelarije dva dana imala začepljen nos i jedno veče groznicu. Da nije bilo dan-dva pred Božić kad se trebala družiti sa starcima i familijom, ne bi joj palo na um da uradi kućni test. Pozitivna, potvrđeno PCR, osim povišenog CRP svi nalazi uredni. Ona je i revakcinisana Fajzerom, ali inače nije nekog sjajnog zdravlja, bivši je onkološki pacijent.
A sin druge radne kolegice fasovao samo tako (revakcinisan Sinofarmom, mlad, zdrav, trenira redovno), visok CRP, krvna slika katastrofa, 7-8 dana visoke temperature, kašalj.
Zar nije bitnija snaga, kapacitet vlastitog, prirodnog imuniteta, nego ko je kakav bolesnik ili slično?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#5666 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

jasib wrote: 12/01/2022 12:18
Zar nije bitnija snaga, kapacitet vlastitog, prirodnog imuniteta, nego ko je kakav bolesnik ili slično?
Valjda bi se moglo pretpostaviti da osoba koja npr. nije imala karcinom, u redovnom je treningu, u boljem je fizičkom stanju i 15 godina je mlađa, samim tim ima bolji imunitet.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#5667 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by jasib »

banjaluka078 wrote: 12/01/2022 14:08
jasib wrote: 12/01/2022 12:18
Zar nije bitnija snaga, kapacitet vlastitog, prirodnog imuniteta, nego ko je kakav bolesnik ili slično?
Valjda bi se moglo pretpostaviti da osoba koja npr. nije imala karcinom, u redovnom je treningu, u boljem je fizičkom stanju i 15 godina je mlađa, samim tim ima bolji imunitet.
Ja nemam medicinsko obbrazovanje, i moji tekstovi su laički. Mislim da imunitet nema puno veze sa fizičkom kondicijom i stanjem tijela. Čak mislim i da bolesnik ima donekle snažniji imunitet nego zdravija osoba, jer mu se organizam sve vrijeme bori protiv "neprijatelja", bori za svoje prirodno zdravo stanje. Možda griješim, ali tako razmišljam logikom :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#5668 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

jasib wrote: 12/01/2022 14:58
Ja nemam medicinsko obbrazovanje, i moji tekstovi su laički. Mislim da imunitet nema puno veze sa fizičkom kondicijom i stanjem tijela. Čak mislim i da bolesnik ima donekle snažniji imunitet nego zdravija osoba, jer mu se organizam sve vrijeme bori protiv "neprijatelja", bori za svoje prirodno zdravo stanje. Možda griješim, ali tako razmišljam logikom :)
Ne valja ti logika.
akcija007
Posts: 2808
Joined: 17/05/2008 23:50

#5669 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

Poznanica iz Njemacke dosla u SA da radi od kuce. Ne moze u DE vise da bude a ovdje je slobodna. Vakcinisana na jesen 2X Pfizer. 40 godina ima. Dobije temp, 37-38 skine je. Dan bez temp. Poslije toga, 39-40 C ne moze da skine , kasalj, kaze da su joj kapilari u oku pucali od naprezanja. Ode u Al Tawil , PCR + , RTG plica, zahvacena oba plicna krila, saturacija 93 , rekli joj da je slicaj za bolnice a nema zdravstvenog u SA. Ne moze nazad za DE. Spasili su je u Al Tawilu. Tamo je u bila u dnevnoj bolnici. Na kisiku povremeno, 2 injekcije i 2 antibiotika je bila, dexametazon, infuzije primala, vitamina hrpa, klexan injekcije . Par hiljada KM je potrosila. Javi se svom ZZO u DE kazu da ne pokriva koronu u BiH ; ne smije reci poslodavcu da radi od kuce iz BiH; jedva je otvorila bolovanje iz BiH; virus predje na mamu, koja je 2X Sinopharm i bolnici je zavrsila 10 tak dana ali je izisla zivai zdrava. Sad se obadvije oporavljaju.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#5670 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

akcija007 wrote: 12/01/2022 17:31 Poznanica iz Njemacke dosla u SA da radi od kuce. Ne moze u DE vise da bude a ovdje je slobodna. Vakcinisana na jesen 2X Pfizer. 40 godina ima. Dobije temp, 37-38 skine je. Dan bez temp. Poslije toga, 39-40 C ne moze da skine , kasalj, kaze da su joj kapilari u oku pucali od naprezanja. Ode u Al Tawil , PCR + , RTG plica, zahvacena oba plicna krila, saturacija 93 , rekli joj da je slicaj za bolnice a nema zdravstvenog u SA. Ne moze nazad za DE. Spasili su je u Al Tawilu. Tamo je u bila u dnevnoj bolnici. Na kisiku povremeno, 2 injekcije i 2 antibiotika je bila, dexametazon, infuzije primala, vitamina hrpa, klexan injekcije . Par hiljada KM je potrosila. Javi se svom ZZO u DE kazu da ne pokriva koronu u BiH ; ne smije reci poslodavcu da radi od kuce iz BiH; jedva je otvorila bolovanje iz BiH; virus predje na mamu, koja je 2X Sinopharm i bolnici je zavrsila 10 tak dana ali je izisla zivai zdrava. Sad se obadvije oporavljaju.
E bas je pametnica.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#5671 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by -Chesterfield- »

Danas me radni kolega zove - kaže pozitivan. Temperatura, groznica... On nije vjerovao da ova bolest uopće postoji, nije se ni vakcinisao.
Eh, jučer i prekjučer sam boravio čitav radni dan sa njim u kancelariji.
Ja sam u aprilu prebolovao i dvije sinofarm primio.
Znam da treba 4 - 5 dana da krenu prvi simptomi.
Ne bojim se za sebe, jer sam prvi put imao blaže simptome.
Kakve su šanse ako sam se već od njega zarazio da prenesem na članove porodice?
Ako sam se prekjučer zarazio, jesam li već prenosioc?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5672 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GandalfSivi »

-Chesterfield- wrote: 12/01/2022 18:43 Danas me radni kolega zove - kaže pozitivan. Temperatura, groznica... On nije vjerovao da ova bolest uopće postoji, nije se ni vakcinisao.
Eh, jučer i prekjučer sam boravio čitav radni dan sa njim u kancelariji.
Ja sam u aprilu prebolovao i dvije sinofarm primio.
Znam da treba 4 - 5 dana da krenu prvi simptomi.
Ne bojim se za sebe, jer sam prvi put imao blaže simptome.
Kakve su šanse ako sam se već od njega zarazio da prenesem na članove porodice?
Ako sam se prekjučer zarazio, jesam li već prenosioc?
Ide malo brze sa Omikronom. Vjerovatno jos nisi, ali ti je dobar momenat da se izoliras…
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#5673 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

-Chesterfield- wrote: 12/01/2022 18:43 Danas me radni kolega zove - kaže pozitivan. Temperatura, groznica... On nije vjerovao da ova bolest uopće postoji, nije se ni vakcinisao.
Eh, jučer i prekjučer sam boravio čitav radni dan sa njim u kancelariji.
Ja sam u aprilu prebolovao i dvije sinofarm primio.
Znam da treba 4 - 5 dana da krenu prvi simptomi.
Ne bojim se za sebe, jer sam prvi put imao blaže simptome.
Kakve su šanse ako sam se već od njega zarazio da prenesem na članove porodice?
Ako sam se prekjučer zarazio, jesam li već prenosioc?
Izoluj se što prije, a možda prođeš i bez infekcije. Ja sam imala tu situaciju prošle sedmice, kolegica pozitivna, radile smo dva dana zajedno. Ja sam ranije prebolila, a i vakcinisana sam. Evo danas je bio 7. dan od zadnjeg kontakta s njom, nemam simptoma.
I ja sam se bila malo prepala za ukućane, 5 dana smo se izbjegavali po kući, za svaki slučaj.
Nintendo20
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 07:32

#5674 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nintendo20 »

Potvrđen pozitivan, u ponedjeljak testiran, poprilično su mi brzo dali nakon poziva da radim pcr ali vjerovatno jer mi je onaj kućni test iz apoteke prije toga pokazao pozitivno. Glavna razlika u simptomima u odnosu na mart prošle godine kad sam isto bolovao grlo mi se sada odmah zatvorilo, ostalo isto kao i prvi put, temperatura, opšta slabost, 6-7 dan je od prvih simptoma, poprilično se ok osjećam. Iz ambulante kažu da pratim s obzirom da nemam ništa izraženo previše od simptoma, odmor, vitamini, suho meso. Prošle sedmice uradio nalaz na antitijela poslije 2 sinofarma, naslutih...sve u svemu solidna prehlada :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5675 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Truba »

a ja se u utorak u 11.45 testirao jos nema rezultata
dakle sutra?

mada se još nadam da nisam koronas nekako mi beze :D volio bih de me korona neće :lol:
Locked