Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#5126 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by studiorum_tuzlaensis »

Jučer spike protein izvadim u biohem hrasno.

Rezultat pozitivan: 433 BAU/ml

Ref. Vrijed: 4,33 BAU/ml

Referentni interval testa: 0-433 BAU/ml

Metoda CLIA iz krvi, uređaj Snibe Maglumi 800


Prebolovo skoro znaci i dobio max antitijela, nikad skonto nisam bolest, znači bez ijednog simptoma.

Kaže radnica, htjeli su razrijediti uzorak 1:10 da vide dokle bi išlo sa amtitijelima, navodno može testirati i do 2000 BAU/ml, al trebalo bi platit još :D

I da, prirodni imunitet je najbolji ne moze se ništa mjeriti sa tim, logično.
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#5127 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

kakotakonikako wrote: 14/10/2021 21:44
JohnnyS wrote: 14/10/2021 21:37


Po dostupnim podacima s terena, od svega navedenog, najkorisnije u prevenciji teškog oblika korone je to što si pušač.
Iako djeluje malo cudno, isto sam ovo cuo od tehnicara koji mi je vadio krv. Po njemu, a ima logike, nikotin je zacepio odredjena mjesta na plucima, gdje covid ne moze doprijeti. Mada ja nisam zapalio cigaretu u zivotu.
Nikotin se veze na ista mjesta kao i SARS CoV 2. I definitivno pusaci prolaze bolje. Bila je studija u lancetu koja je kao pravila presjek kako BMI utice na ishod. Zakljucak je bio okruglo na cose, al u samim tabelama evidentno da je jako mali broj pusaca zavrsio letalno.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5128 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by JohnnyS »

Mislim da ide na sedam nepušača koji zaglave ide jedan pušač. Puno bolja statistika nego vitamin D, cink i slične tričarije.

Međutim... Cigarete ubiju više ljudi nego što bi korona mogla da se dopingira pa je suludu počinjati pušiti da se zaštitiš od korone :D
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#5129 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by malocvijece »

studiorum_tuzlaensis wrote: 14/10/2021 21:51 Jučer spike protein izvadim u biohem hrasno.

Rezultat pozitivan: 433 BAU/ml

Ref. Vrijed: 4,33 BAU/ml

Referentni interval testa: 0-433 BAU/ml

Metoda CLIA iz krvi, uređaj Snibe Maglumi 800


Prebolovo skoro znaci i dobio max antitijela, nikad skonto nisam bolest, znači bez ijednog simptoma.

Kaže radnica, htjeli su razrijediti uzorak 1:10 da vide dokle bi išlo sa amtitijelima, navodno može testirati i do 2000 BAU/ml, al trebalo bi platit još :D

I da, prirodni imunitet je najbolji ne moze se ništa mjeriti sa tim, logično.
Fakat, kod ove korone što te ne ubije, ojača te :|

Al si zakucao s antitijelima :mrgreen:
robijash
Posts: 34
Joined: 04/02/2010 02:29

#5130 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by robijash »

JohnnyS wrote: 14/10/2021 22:25 Mislim da ide na sedam nepušača koji zaglave ide jedan pušač. Puno bolja statistika nego vitamin D, cink i slične tričarije.

Međutim... Cigarete ubiju više ljudi nego što bi korona mogla da se dopingira pa je suludu počinjati pušiti da se zaštitiš od korone :D

O vitaminu D i prevenciji respiratornih oboljenja imas more istrazivanja i klinickih studija. A tebi to tricarija..
A duhan ti nije tricarija, idi begaj
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#5131 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by skafiskafsnjak »

robijash wrote: 15/10/2021 00:19
JohnnyS wrote: 14/10/2021 22:25 Mislim da ide na sedam nepušača koji zaglave ide jedan pušač. Puno bolja statistika nego vitamin D, cink i slične tričarije.

Međutim... Cigarete ubiju više ljudi nego što bi korona mogla da se dopingira pa je suludu počinjati pušiti da se zaštitiš od korone :D

O vitaminu D i prevenciji respiratornih oboljenja imas more istrazivanja i klinickih studija. A tebi to tricarija..
A duhan ti nije tricarija, idi begaj
Koja zatucanost jbt..... :roll:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5132 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by JohnnyS »

robijash wrote: 15/10/2021 00:19
JohnnyS wrote: 14/10/2021 22:25 Mislim da ide na sedam nepušača koji zaglave ide jedan pušač. Puno bolja statistika nego vitamin D, cink i slične tričarije.

Međutim... Cigarete ubiju više ljudi nego što bi korona mogla da se dopingira pa je suludu počinjati pušiti da se zaštitiš od korone :D

O vitaminu D i prevenciji respiratornih oboljenja imas more istrazivanja i klinickih studija. A tebi to tricarija..
A duhan ti nije tricarija, idi begaj

Ja znam da ti sebi moraš naći opravdanje za potrošenih 100 maraka u suplementima, ali realnost je da za koronu više pomaže pušenje nego sve to ostalo. Druga je stvar što je pušenje smrtonosnije od korone.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#5133 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by skafiskafsnjak »

Zatucakis :lol:
robijash
Posts: 34
Joined: 04/02/2010 02:29

#5134 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by robijash »

JohnnyS wrote: 15/10/2021 10:06
robijash wrote: 15/10/2021 00:19


O vitaminu D i prevenciji respiratornih oboljenja imas more istrazivanja i klinickih studija. A tebi to tricarija..
A duhan ti nije tricarija, idi begaj

Ja znam da ti sebi moraš naći opravdanje za potrošenih 100 maraka u suplementima, ali realnost je da za koronu više pomaže pušenje nego sve to ostalo. Druga je stvar što je pušenje smrtonosnije od korone.
Upravu si
Sid the sloth
Posts: 2705
Joined: 30/01/2013 15:56

#5135 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

:lol: :lol: kakav lik
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5136 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dystopia »

Ljudi, koliko su vama rekli da trebate biti u samoizolaciji i od kog dana nastupa samoizolacija?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5137 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by JohnnyS »

https://www-bbc-com.cdn.ampproject.org/ ... 5251%2524s

Što da ne, ljudi piju i Sumamed bezveze, komotno nek se kljukaju i vitaminom D bez da znaju imaju li ga manjak. Lakše je pocijepati atom nego predrasudu, stara je izjava
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#5138 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 15/10/2021 13:52 Ljudi, koliko su vama rekli da trebate biti u samoizolaciji i od kog dana nastupa samoizolacija?
Od dana kad zakljucis da si zarazena,simptomi-testiranje pa ako se ne pojave simptomi unutar 14 dana od zadnjeg izlaganja, osoba se ne smatra više pod rizikom od pojave bolesti COVID-19.Obavezno posjeti pulmologa da vids pluca cim prije ozdravis.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5139 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 15/10/2021 15:37
dystopia wrote: 15/10/2021 13:52 Ljudi, koliko su vama rekli da trebate biti u samoizolaciji i od kog dana nastupa samoizolacija?
Od dana kad zakljucis da si zarazena,simptomi-testiranje pa ako se ne pojave simptomi unutar 14 dana od zadnjeg izlaganja, osoba se ne smatra više pod rizikom od pojave bolesti COVID-19.Obavezno posjeti pulmologa da vids pluca cim prije ozdravis.
Pozitivna sam od srijede, a prve simptome sam primjetila u nedelju.

U jednoj ambulanti doktor kaže 14 dana od prvih simptoma, u drugoj 14 dana od pozitivnog testa, a treća doktorica pak kaže 10 dana. :-)
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#5140 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 15/10/2021 16:27
preselio na ahiret wrote: 15/10/2021 15:37
Od dana kad zakljucis da si zarazena,simptomi-testiranje pa ako se ne pojave simptomi unutar 14 dana od zadnjeg izlaganja, osoba se ne smatra više pod rizikom od pojave bolesti COVID-19.Obavezno posjeti pulmologa da vids pluca cim prije ozdravis.
Pozitivna sam od srijede, a prve simptome sam primjetila u nedelju.

U jednoj ambulanti doktor kaže 14 dana od prvih simptoma, u drugoj 14 dana od pozitivnog testa, a treća doktorica pak kaže 10 dana. :-)
Pa eto skontaj ti najbolje kad tebi bude dobro do nekih 14 dana bi ja,4 dana ti nista ne znace,od testa naravno mjeri,brz oporavak zelim.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5141 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dystopia »

Ma meni je već dobro. Hvala.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#5142 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by cLo »

hahahaha pa ne može ona sama sebi odrediti koliko joj je dosta izolacije :D
ambulanta koja je radila test je dužna, u slučaju da je test pozitivan, obavijestiti epidemiološku službu o pozitivnom testu i dostaviti lične podatke osobe koja je testirana, zatim epidemiološka služba kontaktira osobu i kaže vrijeme koje treba provesti u izolaciji, mislim tako se to radi.
edit: za covid pacijenta je vrijeme izolacije obicno 10 dana od pozitivnog testa, a za njegove kontakte 14 dana.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5143 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dystopia »

cLo wrote: 15/10/2021 17:43 hahahaha pa ne može ona sama sebi odrediti koliko joj je dosta izolacije :D
ambulanta koja je radila test je dužna, u slučaju da je test pozitivan, obavijestiti epidemiološku službu o pozitivnom testu i dostaviti lične podatke osobe koja je testirana, zatim epidemiološka služba kontaktira osobu i kaže vrijeme koje treba provesti u izolaciji, mislim tako se to radi.
edit: za covid pacijenta je vrijeme izolacije obicno 10 dana od pozitivnog testa, a za njegove kontakte 14 dana.
Ma ne da me niko nije kontaktirao, nego se niko živ ni na kakav telefon ne javlja. :-)
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#5144 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kakotakonikako »

cLo wrote: 15/10/2021 17:43 hahahaha pa ne može ona sama sebi odrediti koliko joj je dosta izolacije :D
ambulanta koja je radila test je dužna, u slučaju da je test pozitivan, obavijestiti epidemiološku službu o pozitivnom testu i dostaviti lične podatke osobe koja je testirana, zatim epidemiološka služba kontaktira osobu i kaže vrijeme koje treba provesti u izolaciji, mislim tako se to radi.
edit: za covid pacijenta je vrijeme izolacije obicno 10 dana od pozitivnog testa, a za njegove kontakte 14 dana.
Mozes ti misliti i imas pravo, ali u praksi nije tako. Epidemioloska sluzba me nije kontaktirala a prije par dana sam prebolovao Coronu.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#5145 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dystopia »

Prošle godine u novembru sam bila u samoizolaciji jer je član porodice bio pozitivan. Rješenje o samoizolaciji sam dobila u aprilu. :lol:
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#5146 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by fox-69 »

uglavnom pozitivna
akcija007
Posts: 2808
Joined: 17/05/2008 23:50

#5147 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

- Među hospitaliziranima s težom kliničkom slikom nitko nije cijepljen. U našem Zavodu za intenzivnu medicinu čak 12 osoba je priključeno na ECMO aparat, odnosno na aparat za izvantjelesnu oksigenaciju. To su teški bolesnici, neposredno životno ugroženi. Također, nitko od njih nije cijepljen, kazala je za HRT prof. dr. sc. Davorka Lukas, pročelnica Zavoda za infekcije imunokompromitiranih bolesnika Klinike za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević".

Poručila je da je situacija u Intenzivnoj ozbiljna.

- Nikad dosad nije bio toliki broj bolesnika priključen na ECMO aparatu u našoj klinici. Imamo nažalost i mladu trudnicu od 31. godinu u 21. tjednu trudnoće koju smo zaprilimili u nasu Kliniku temeljem molbe kolega iz Sarajeva, koja je na respiratoru. Za sada je stabilno i nadamo se da će tako i ostati, dodala je
User avatar
otacxxl
Posts: 166
Joined: 16/03/2012 08:19

#5148 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by otacxxl »

Evo da se i ja prijavim sa koronom. U subotu primjetim da neku vrucinu oko očiju al haj reko nije to nista. Nedelja ujutro izmjerim temperaturu oko 37.3. Uradim odmah u ponedeljak krvnu sliku i antigenski test. Nalaz pozitivan, CRP 8.5 .
Doktorica kaze da samo skidam temperaturu i da pijem dosta tečnosti, čejevi i slično. Suplementaciju vitaminima, što i inače radim u zadnje dvije godine redovno. Trenutno pijem, vitamin C, jedan orthomol immuno dnevno, beta glukan, omega 3, cink i neznam sta jos.
Zasad sitaucija OK. U toku dana obično popijem dva tylorhota za temperaturu i da mi malo smiri bolove u ledjima, bolovi u nogama su već prošli.
Supruga je imala korono u martu sa upalom pluća pa me odmah napala da pijem SUMAMED što mi se ne pije onako na svoju ruku.
Vakcinisan u junu i revakcinisan SINOPHARM vakcinom. Godina 39.

Svaki savjet je dobro došao.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5149 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by plain vanilla »

otacxxl wrote: 19/10/2021 08:40 Evo da se i ja prijavim sa koronom. U subotu primjetim da neku vrucinu oko očiju al haj reko nije to nista. Nedelja ujutro izmjerim temperaturu oko 37.3. Uradim odmah u ponedeljak krvnu sliku i antigenski test. Nalaz pozitivan, CRP 8.5 .
Doktorica kaze da samo skidam temperaturu i da pijem dosta tečnosti, čejevi i slično. Suplementaciju vitaminima, što i inače radim u zadnje dvije godine redovno. Trenutno pijem, vitamin C, jedan orthomol immuno dnevno, beta glukan, omega 3, cink i neznam sta jos.
Zasad sitaucija OK. U toku dana obično popijem dva tylorhota za temperaturu i da mi malo smiri bolove u ledjima, bolovi u nogama su već prošli.
Supruga je imala korono u martu sa upalom pluća pa me odmah napala da pijem SUMAMED što mi se ne pije onako na svoju ruku.
Vakcinisan u junu i revakcinisan SINOPHARM vakcinom. Godina 39.

Svaki savjet je dobro došao.
jedini savjet je da ne pijes tylolhot
prije nekoliko godina sam bila jako prehladjena, i posto sam morala raditi, pila sam i taj tylol. otisla kod pulmologa, snimili mi pluca i pita me doktorica jesam li pila tylol :shock: kaze da taj tylol svo ono smeca pogura na dno pluca i da sam pred upalu pluca :-)
elem, ja ga vise nisam pila
User avatar
otacxxl
Posts: 166
Joined: 16/03/2012 08:19

#5150 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by otacxxl »

plain vanilla wrote: 19/10/2021 09:13
otacxxl wrote: 19/10/2021 08:40 Evo da se i ja prijavim sa koronom. U subotu primjetim da neku vrucinu oko očiju al haj reko nije to nista. Nedelja ujutro izmjerim temperaturu oko 37.3. Uradim odmah u ponedeljak krvnu sliku i antigenski test. Nalaz pozitivan, CRP 8.5 .
Doktorica kaze da samo skidam temperaturu i da pijem dosta tečnosti, čejevi i slično. Suplementaciju vitaminima, što i inače radim u zadnje dvije godine redovno. Trenutno pijem, vitamin C, jedan orthomol immuno dnevno, beta glukan, omega 3, cink i neznam sta jos.
Zasad sitaucija OK. U toku dana obično popijem dva tylorhota za temperaturu i da mi malo smiri bolove u ledjima, bolovi u nogama su već prošli.
Supruga je imala korono u martu sa upalom pluća pa me odmah napala da pijem SUMAMED što mi se ne pije onako na svoju ruku.
Vakcinisan u junu i revakcinisan SINOPHARM vakcinom. Godina 39.

Svaki savjet je dobro došao.
jedini savjet je da ne pijes tylolhot
prije nekoliko godina sam bila jako prehladjena, i posto sam morala raditi, pila sam i taj tylol. otisla kod pulmologa, snimili mi pluca i pita me doktorica jesam li pila tylol :shock: kaze da taj tylol svo ono smeca pogura na dno pluca i da sam pred upalu pluca :-)
elem, ja ga vise nisam pila
Hvala na info. Onda ide samo paracetamol. Maloprije sam sa doktoricom pricao i ona kaze da nema potrebe za antibioticima dok god je ovako niska temp. Samo vitamini, cajevi i odmro. I naravno skidanje temp.
Locked