Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#5876 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

laik1981 wrote: 26/01/2022 16:27 Znojim se i preko dana ali nista posebno.. Po noci ludnica..
Ja sam to imala u prvoj infekciji, mislila sam da više neću imati dovoljno odjeće za presvući. Preko dana par presvlačenja, tokom noći bar jedno i mokra posteljina, jastuk na kraju bačen.
Bukvalno, svako jutro posteljina u korpu i odjeća od prethodnig dana.
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#5877 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

laik1981 wrote: 26/01/2022 16:27 A sta je sa ovim nenormalnim preznojavanjem u toku spavanja? Nemam povisenu temperaturu od nedelje na vece, a sinoc i preksinoc sam se znojio u snu da to nije normalno. Presvlacio se po pet puta. Mokar ko cep. Od nedelje nisam pio nikakve lijekove za obaranje temperature, a u tri prethodna dana dok sam imao visoku temperaturu sam potrosio 2 voltaren cepica i dva panadola.. Znojim se i preko dana ali nista posebno.. Po noci ludnica..
Ja sam se samo prvu/drugu noć preznojavala zbog temperature, ali čitala sam da je jedan od simptoma Omicrona noćno preznojavanje.
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#5878 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

no_sikiriki wrote: 26/01/2022 16:53
laik1981 wrote: 26/01/2022 16:27 A sta je sa ovim nenormalnim preznojavanjem u toku spavanja? Nemam povisenu temperaturu od nedelje na vece, a sinoc i preksinoc sam se znojio u snu da to nije normalno. Presvlacio se po pet puta. Mokar ko cep. Od nedelje nisam pio nikakve lijekove za obaranje temperature, a u tri prethodna dana dok sam imao visoku temperaturu sam potrosio 2 voltaren cepica i dva panadola.. Znojim se i preko dana ali nista posebno.. Po noci ludnica..
Ja sam se samo prvu/drugu noć preznojavala zbog temperature, ali čitala sam da je jedan od simptoma Omicrona noćno preznojavanje.
Kod mene je brzi test bio negativan, kao i kod zene. Do duse samo jednom smo se testirali. Jedini znacajan simptom koji sam imao je temperatura koja je isla do 39,6 i trajala je neka dva i po dana. I bilo je malo jutarnjeg iskasljavanja i zacepljenog nosa ali nista strasno.. Nisam imao nikakvih bolova, za razliku od zene koju su glava i noge rasturali.. Preznojavao sam se kada bih uzeo voltaren da oborim temp, ali to nije ni 10% ovog preznojavanja koje imam zadnje dvije noci iako nemam vise temperaturu, niti sta uzimam.. Evo i sad, cim legnem osjetim da pocinjem da se znojim, a nije mi uopste pretoplo u kuci..
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#5879 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

laik1981 wrote: 26/01/2022 17:03
no_sikiriki wrote: 26/01/2022 16:53

Ja sam se samo prvu/drugu noć preznojavala zbog temperature, ali čitala sam da je jedan od simptoma Omicrona noćno preznojavanje.
Kod mene je brzi test bio negativan, kao i kod zene. Do duse samo jednom smo se testirali. Jedini znacajan simptom koji sam imao je temperatura koja je isla do 39,6 i trajala je neka dva i po dana. I bilo je malo jutarnjeg iskasljavanja i zacepljenog nosa ali nista strasno.. Nisam imao nikakvih bolova, za razliku od zene koju su glava i noge rasturali.. Preznojavao sam se kada bih uzeo voltaren da oborim temp, ali to nije ni 10% ovog preznojavanja koje imam zadnje dvije noci iako nemam vise temperaturu, niti sta uzimam.. Evo i sad, cim legnem osjetim da pocinjem da se znojim, a nije mi uopste pretoplo u kuci..
Ako ste se testirali prvi/drugi dan onda nije iznenađujuće da ste dobili negativan test. Tek treći/četvrti dan bude pozitivan test. Ja sam još uvijek u coroni, ali bilo mi je kao tvojoj ženi prva dva dana, osim temperature, glava me bolila cijeli prvi(drugi dan i noge onako kao kad te mišići bole kao da si bio u teretani i pretjerao.
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#5880 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

no_sikiriki wrote: 26/01/2022 17:10
laik1981 wrote: 26/01/2022 17:03
Kod mene je brzi test bio negativan, kao i kod zene. Do duse samo jednom smo se testirali. Jedini znacajan simptom koji sam imao je temperatura koja je isla do 39,6 i trajala je neka dva i po dana. I bilo je malo jutarnjeg iskasljavanja i zacepljenog nosa ali nista strasno.. Nisam imao nikakvih bolova, za razliku od zene koju su glava i noge rasturali.. Preznojavao sam se kada bih uzeo voltaren da oborim temp, ali to nije ni 10% ovog preznojavanja koje imam zadnje dvije noci iako nemam vise temperaturu, niti sta uzimam.. Evo i sad, cim legnem osjetim da pocinjem da se znojim, a nije mi uopste pretoplo u kuci..
Ako ste se testirali prvi/drugi dan onda nije iznenađujuće da ste dobili negativan test. Tek treći/četvrti dan bude pozitivan test. Ja sam još uvijek u coroni, ali bilo mi je kao tvojoj ženi prva dva dana, osim temperature, glava me bolila cijeli prvi(drugi dan i noge onako kao kad te mišići bole kao da si bio u teretani i pretjerao.
Nama doktorica rekla da se testiramo 24h posle pojave temperature i tako smo i uradili. Zena je kasljucala 2-3 dana prije temperature.

Evo 2-3 dana kako nas je sve proslo. Nismo dobili nikakvu izolaciju.. Nemam pojma jesam li siguran za okolinu.. Uzecu jos onaj jedan test.. Ako budem negativan valjda je to to..
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#5881 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by suspect_zero »

Joj ja se opet haman nikako ne znojnim.....ali me boli stomak i muka mi je al ono hinjski...temperatura sinoć spala na 36.2....od subote ovo traje, kontam valjda će sada da krene silaznom putanjom?
Čula nismo izgubili, ni suprug ni ja :?
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#5882 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

suspect_zero wrote: 26/01/2022 17:21 Joj ja se opet haman nikako ne znojnim.....ali me boli stomak i muka mi je al ono hinjski...temperatura sinoć spala na 36.2....od subote ovo traje, kontam valjda će sada da krene silaznom putanjom?
Čula nismo izgubili, ni suprug ni ja :?
Biće bolje, i meni je danas spala temperatura...kod mene samo blaža mučnina i gubitak apetita što se tih gastro simptoma tiče. Što se čula tiče nismo ni mi, kod Omicrona sam čitala da se ne gube čula mirisa. Ja uopće nemam ni grlobolju/curenje nosa, a muž ima nos/grlo/kašljucanje.
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#5883 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

Ako je omrikon trala baba lala soj virusa kako je ovoliko velika smrtnost. ? Jucer 50 danas 40. To su skoro 2 busa mrtvih ljudi. Da li ovi ljudi su imali deltu pa bili zapostavljeni a dr mislili da je omrikon !?
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#5884 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by suspect_zero »

no_sikiriki wrote: 26/01/2022 17:27
suspect_zero wrote: 26/01/2022 17:21 Joj ja se opet haman nikako ne znojnim.....ali me boli stomak i muka mi je al ono hinjski...temperatura sinoć spala na 36.2....od subote ovo traje, kontam valjda će sada da krene silaznom putanjom?
Čula nismo izgubili, ni suprug ni ja :?
Biće bolje, i meni je danas spala temperatura...kod mene samo blaža mučnina i gubitak apetita što se tih gastro simptoma tiče. Što se čula tiče nismo ni mi, kod Omicrona sam čitala da se ne gube čula mirisa. Ja uopće nemam ni grlobolju/curenje nosa, a muž ima nos/grlo/kašljucanje.
:lol: Izgleda žene imaju slične simptome, sestra i zet ovo pregurali prije 20-tak dana....i ona mi govori da je imala gotovo identične simptome kao ja, jaka glavobolja, bez kašlja, bez slinjenje, sa jakom mučninom i gubitkom apetita....a zet isto ko ovaj moj, tanjir se prazan ne vraća :D
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#5885 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

suspect_zero wrote: 26/01/2022 17:32
no_sikiriki wrote: 26/01/2022 17:27

Biće bolje, i meni je danas spala temperatura...kod mene samo blaža mučnina i gubitak apetita što se tih gastro simptoma tiče. Što se čula tiče nismo ni mi, kod Omicrona sam čitala da se ne gube čula mirisa. Ja uopće nemam ni grlobolju/curenje nosa, a muž ima nos/grlo/kašljucanje.
:lol: Izgleda žene imaju slične simptome, sestra i zet ovo pregurali prije 20-tak dana....i ona mi govori da je imala gotovo identične simptome kao ja, jaka glavobolja, bez kašlja, bez slinjenje, sa jakom mučninom i gubitkom apetita....a zet isto ko ovaj moj, tanjir se prazan ne vraća :D
:lol: :lol: copy-paste
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#5886 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nierika »

Za ljude koji puše ili su pušili mislim da jeste. Bar iz mog iskustva.
splinter
Posts: 7334
Joined: 08/10/2011 12:28

#5887 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

sherbett wrote: 26/01/2022 18:06
splinter wrote: 26/01/2022 13:56

Srećom umiranje poslije par stepenica nije. Umaranje već jeste ili barem poslije jednog sprata :-D

@malocvijece Dobro si ti to povezala.
Neke radove ne možeš naći n netu, dio su svakodnevne korespondencije i razmjene mišljenja. Vezano za miševe i Omi, upitno je dal i je rječ o lab. miševima ili običnim i tako ti detalji. Ima par radova na tu temu, vrlo malo.
No s druge strane hipoteza da je on zapravo cjepvio nije tek tako dostupna a ne znam da li će ikada i biti.

@Dr_Help Kod određenog broja slučajeva to se oduži na 6-8 mjeseci, nekada čak i duže.
Meni je taj simptom puno pomogao jer se pojavio prvi od svih simptoma i odmah su mi se upalile lampice da uradim test. Tako sam vjerovatno spasio ljude oko sebe, jer je taj val baš bio žestok sa mnogo hospitalizacija.
Znaci to sto se jedva popenjem na prvi kat je nornalno? Ok
A probadanje u lijevoj strani prsa?
I eco meni 10.dan, danas sam toliko lose da se ne mogu ustati
Jel i to normalno?
Cluster Jahorina? :-D
Ma sve je individualno.
Ja se nisam ni poslije 14 mjeseci vratio u formu 100%, prihvatio to i nastavio život.
Omi genealno izaziva slabiju kliničku sliku po pitanju komplikacija u donjim disajnim putevima ali šta je sa ostalim organima?
Ne znam kod nas sl vidim da rani masovno rade ciljane pretrage sa srčanim biomarkerima, npr Troponin, NT-proBNP kako bi pratili incidencu miokarditisa.
Uglavnom i ti ćeš se stabilizoati uskoro. Samo polako.
User avatar
okanomalo
Posts: 906
Joined: 09/01/2015 16:10

#5888 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by okanomalo »

sherbett wrote: 26/01/2022 18:06
splinter wrote: 26/01/2022 13:56

Srećom umiranje poslije par stepenica nije. Umaranje već jeste ili barem poslije jednog sprata :-D

@malocvijece Dobro si ti to povezala.
Neke radove ne možeš naći n netu, dio su svakodnevne korespondencije i razmjene mišljenja. Vezano za miševe i Omi, upitno je dal i je rječ o lab. miševima ili običnim i tako ti detalji. Ima par radova na tu temu, vrlo malo.
No s druge strane hipoteza da je on zapravo cjepvio nije tek tako dostupna a ne znam da li će ikada i biti.

@Dr_Help Kod određenog broja slučajeva to se oduži na 6-8 mjeseci, nekada čak i duže.
Meni je taj simptom puno pomogao jer se pojavio prvi od svih simptoma i odmah su mi se upalile lampice da uradim test. Tako sam vjerovatno spasio ljude oko sebe, jer je taj val baš bio žestok sa mnogo hospitalizacija.
Znaci to sto se jedva popenjem na prvi kat je nornalno? Ok
A probadanje u lijevoj strani prsa?
I eco meni 10.dan, danas sam toliko lose da se ne mogu ustati
Jel i to normalno?
imamo iste simptome. jos da dodam da su mi mirisi kuhane hrane postali smrdljivi.nista ne mogu da jedem,skuham i bacim.odem da kupim nesto dodjem sva oznojena a imam samo preci ulicu do prodavnice. probadanje u prsima ne mogu da odredim dal je od pluca ili srca.kao da mi je neko uteg stavio na prsa.zvala covid centar kazu da je to normalno ma sta im to znacilo.
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#5889 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nierika »

sherbett wrote: 26/01/2022 18:40
Nierika wrote: 26/01/2022 18:12 Za ljude koji puše ili su pušili mislim da jeste. Bar iz mog iskustva.
Da, ja pusim :cry:
Pretpostavila sam tj. mislim da sam pročitala negdje kako si ishejtala e-cigare. :| Uglavnom, nadam se da će biti bolje i vjerovatno su cigare ali i otišla bih na pregled za svaki slučaj.
Edit: ja sam jednom nosila ono nešto za srce prikopčano par dana, ne znam kako se to zove, nisu ništa našli ali me smirilo
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5890 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by black_adrian »

24h holter?
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#5891 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nierika »

black_adrian wrote: 26/01/2022 18:50 24h holter?
Ne sjećam se ali mislim da je to to, jedan ili dva dana sam to nosila. Uglavnom nakon toga više nisam pomišljala da imam probleme sa srcem (nalazi su ok bili).
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#5892 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nierika »

sherbett wrote: 26/01/2022 18:54
Nierika wrote: 26/01/2022 18:47

Pretpostavila sam tj. mislim da sam pročitala negdje kako si ishejtala e-cigare. :| Uglavnom, nadam se da će biti bolje i vjerovatno su cigare ali i otišla bih na pregled za svaki slučaj.
Edit: ja sam jednom nosila ono nešto za srce prikopčano par dana, ne znam kako se to zove, nisu ništa našli ali me smirilo
Da, ja sam krenula na pretrage pa me situacija s koronom zaustavila
Jednom mi je na ekg-u nesto preskakalo, a zabrinuo me puls od preko 100 u stanju mirovanja
Prvo sam pripisivala stresu, ali uhvatilo bi me dok tipa sjedim i gledam TV
Kod mene je vjerovatno bila anksioznost i panični napadi (i kasnije su mi antidepr, xanax i sl pomogli s tim donekle), ali nisam se smirila dok nisam uradila i ove pretrage za srce, pogotovo jer sam mislila da ima veze sa lifestylom tadašnjim.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5893 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by black_adrian »

To je to, ja sam u tinejdžerskim danima to dosta nosio zbog aritmije, te nekakvo trčanje sa prikopčanim kablovima itd. Patnja.

Nek je srce OK, yebo sve ostalo. Većinom sebi čovjek umisli neke simptome.
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#5894 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nierika »

sherbett wrote: 26/01/2022 19:03
Nierika wrote: 26/01/2022 18:57

Kod mene je vjerovatno bila anksioznost i panični napadi (i kasnije su mi antidepr, xanax i sl pomogli s tim donekle), ali nisam se smirila dok nisam uradila i ove pretrage za srce, pogotovo jer sam mislila da ima veze sa lifestylom tadašnjim.
Da, moguce da je i od toga, ja si nekad drmnem nornabel od 2mg pa se to lupanje srca smiri
Radila sam ekg i uvz al ne mogu dobit doktoricu da mi iscita nalaze zvbog usrane korone
Ja sam se bila poprilično navukla na xanaxe/lexiliume itd, ni to mi nije bilo drago, nisam smjela izaći iz kuće bez toga. Ma ne mislim da će ti išta biti ako dosad nije, ali ćeš se vjerovatno bolje osjećati kad i te nalaze odradiš tj kad ti iščita nalaze doktorica.
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#5895 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by use your illusion »

U ponedjeljak se vratio sa posla, noge mi se ledile. Odmah za toplomjer 37. Navecer narasla na 37.8, jucer cijeli dan oko 37.3. danas nesto ispod 37 ali idem sutra na testiranje radi kolega s posla. Bio sam pozitivan i prošle godine kada sam skoro mjesec dana imao temperaturu i bolove u prsima
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#5896 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by KraljicaIzJajca »

akcija007 wrote: 26/01/2022 17:32 Ako je omrikon trala baba lala soj virusa kako je ovoliko velika smrtnost. ? Jucer 50 danas 40. To su skoro 2 busa mrtvih ljudi. Da li ovi ljudi su imali deltu pa bili zapostavljeni a dr mislili da je omrikon !?
Sumnjam da je Omicron postao dominantan u BiH. To če se desiti za mjesec dana.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#5897 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kakavdanakneiskustvu »

radio test u privatnoj poliklinici u subotu,pozitivan sam,nisu me zvali iz higijensko epidemiološke službe još uvijek,trebam li dobiti rješenje o izolaciji,vjerovatno poštom?
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#5898 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

kakavdanakneiskustvu wrote: 26/01/2022 19:35 radio test u privatnoj poliklinici u subotu,pozitivan sam,nisu me zvali iz higijensko epidemiološke službe još uvijek,trebam li dobiti rješenje o izolaciji,vjerovatno poštom?
Ne znam gdje se nalaziš, ali u Sarajevu, bar u priv. laboratoriji gdje smo mi radili, na nalazu piše da je pacijent dužan da se javi nadležnima u slučaju pozitivnog testa, tako da tek onda možeš dobiti to za izolaciju ako im se javiš. Mada sam čula da mnogi koji su išli i "državnim" putem nisu nikad dobili to za izolaciju, ili bi dobili tipa 2 sedmice nakon što ozdrave. :-)
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#5899 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 26/01/2022 19:46
..
Ne znam šta da ti kažem (za koronu) osim drži se. :zvijezda: :|
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#5900 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 26/01/2022 19:57
no_sikiriki wrote: 26/01/2022 19:46
..
Ne znam šta da ti kažem (za koronu) osim drži se. :zvijezda: :|
Thanks, lijepo od tebe. :kiss: Dobro sam ja sad, u nedjelju i ponedjeljak sam se "rastajala od života", ali sad je već puno bolje.
Locked