Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#5826 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

artur morgan wrote: 22/01/2022 14:06 @last mohicans
@banjaluka078

Hvala. Kad su me obavijestili telefonom o rezultatu testiranja da sam pozitivan, kazali su da ce oni dostaviti rezultat testa radi evidencije a da se ja javim u svoju porodicnu ambulantu. Nisam isao jer nemam potrebe a i ne bi da nekog zarazim jer tu su stalno vecinom penzioneri. U ponedjeljak cu ih nazvati telefonom i obavijestiti.

Ta potvrda je korisna zbog nje cu se javiti. Vakcinisan sam tako da imam i tu potvrdu.
Nema na čemu. Ako si i dalje bez tegoba i bez potrebe za ljekarima, lezi kući i odmaraj. Da prođe što prije i bez jačih simptoma. :)
schindleroskar
Posts: 479
Joined: 11/06/2019 23:30

#5827 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by schindleroskar »

artur morgan wrote: 22/01/2022 14:14
twomad wrote: 22/01/2022 13:18

ja sam imao grlobolju, blagu promuklost, zacepljen nos i generalno onaj osjecaj slabosti/bolesti par dana, odradio sam tri ona testa iz apoteke u razmaku od 4 dana sva 3 su bila negativna tako da mislim da nije, ali ko ce ga znati
Meni je taj kucni svaki bio pozitivan :D

U privatnoj klinici isto pozitivan tako da je kucni bio tacan. Koliko sam razumio kucni je manje osjetljiv pa moze pokazati lazni negativni rezultat ali ako imaju simptomi i uradi se taj kucni test u prvoj sedmici, gotovo sigurno je tacan i pouzdan.

Kucni koji sam koristio je neki " Boson "....zaboravi puni naziv
Boson Biotech
Zna dati cesto lazno negativne, al kad vidis drugu crticu najvjerovatnije si pozitivan
mijonja
Posts: 124
Joined: 28/10/2015 14:11

#5828 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by mijonja »

Nama je svaki ovaj brzi kucni test bio tacan. U novembru smo imali koronu, delta vjerovatno, i nije bilo fule u odnosu na pcr.
Vjerovatno je bitno kada uzmes uzorak, da nije prerano, kako ga uzmes (bolje malo dublje u nos da suze izazove 😁)
Inace tada je kod mene bila temperatura dan-dva do 38, kod zene bas blagi kao prehlada, a kod djeteta ni to.
Vakcinisani smo bili ljetos sa dvije doze.
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#5829 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hrusta »

Pozz raja, kćerkica (11g) imala koronu u oktobru prošle godine, zarazila se u školi, haman cijeli razred se inficiro samo ih 4 od 20 učenika nije fasovalo. Nebi ni znali da je dobila da nas nisu obavijestili iz škole da se treba testirati za svaki slučaj. Nije imala ama baš nikakve simptome, 2-3 dana od pozitivnog PCR testa izgubi okus i miris. I evo sve do danas ga nema, ni mirisa ni ukusa. Na početku je govorila da neke stvari imaju okus sirčeta (dadnem joj da proba jabukovog sirčeta, ništa ni mirisa ni ukusa njega), a uzme bombonicu sa okusom jagode kaže da joj je ona ukus sirčeta. A prošle sedmice počela da osjeća ukus kiselosti, ko da kiselo mlijeko pije kad neku hranu proba, sladoled npr.

Ja i supruga smo mislili da će mo i mi garant fasovati od nje kad je bila infektivna, testirani (PRC) i ništa (obadvoje vakcinisani), i koristili smo antigen testove isto ništa. Malecka je pokazivala pozitivnost na antigen testove jedno sedmicu i onda su postali negativni.

Sad u zadnje vrijeme ko da osjeti miris duhanskog dima i nekad ko miris luka, a nigdje zglave dima i luka. Brine nas koliko če joj ovo trajati više, sreća ona jede ali kaže da je baš teško jesti nešto bez ukusa.

Znači, ovo počelo prve sedmice u oktobru i evo sad kraj januara i još nema ukusa/mirisa. Jeli iko od vas predevero slično?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5830 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by black_adrian »

neispravan taj PRC test :mrgreen:

šalu na stranu, znam slučajeve koji su čekali po pola godine da se vrati okus i miris..
Sid the sloth
Posts: 2693
Joined: 30/01/2013 15:56

#5831 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

hrusta wrote: 23/01/2022 10:10 Pozz raja, kćerkica (11g) imala koronu u oktobru prošle godine, zarazila se u školi, haman cijeli razred se inficiro samo ih 4 od 20 učenika nije fasovalo. Nebi ni znali da je dobila da nas nisu obavijestili iz škole da se treba testirati za svaki slučaj. Nije imala ama baš nikakve simptome, 2-3 dana od pozitivnog PCR testa izgubi okus i miris. I evo sve do danas ga nema, ni mirisa ni ukusa. Na početku je govorila da neke stvari imaju okus sirčeta (dadnem joj da proba jabukovog sirčeta, ništa ni mirisa ni ukusa njega), a uzme bombonicu sa okusom jagode kaže da joj je ona ukus sirčeta. A prošle sedmice počela da osjeća ukus kiselosti, ko da kiselo mlijeko pije kad neku hranu proba, sladoled npr.

Ja i supruga smo mislili da će mo i mi garant fasovati od nje kad je bila infektivna, testirani (PRC) i ništa (obadvoje vakcinisani), i koristili smo antigen testove isto ništa. Malecka je pokazivala pozitivnost na antigen testove jedno sedmicu i onda su postali negativni.

Sad u zadnje vrijeme ko da osjeti miris duhanskog dima i nekad ko miris luka, a nigdje zglave dima i luka. Brine nas koliko če joj ovo trajati više, sreća ona jede ali kaže da je baš teško jesti nešto bez ukusa.

Znači, ovo počelo prve sedmice u oktobru i evo sad kraj januara i još nema ukusa/mirisa. Jeli iko od vas predevero slično?
Meni je trebala puna godina dana da mi se miris i okus vrate u normalu, vratili su se ranije ali nisu bili kako treba. Dosta hrane mi je mirisalo na dezodorans (vjerovatno je to sto tvoja kcerkica opisuje kao sirce) tako da ako bude kao moj slucaj moze potrajati eto i skoro godinu dana. Bitno je da se na kraju vrati i dobro je da je to jedina posljedica.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#5832 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Tabijat »

Kod mene kao i kod @ArthurMorgan .
Juče pozitivna na kućnom. Od srijede simptomi kao proljetna alergija. Kisem i curi mi nos, grlo me malo grebalo ali više nije. Nemam temperaturu. Vakcinisana 3* Pfizer.
Zadnji put 10 dana prije zaraze.
Javila se porodičnom, otvorili mi bolovanje i izolaciju 10 dana rekli javi se ako ti bude gore.
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#5833 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

Isplati li se testiratu u Al Tawilu PCR testom koji testira na koronu, gripu tipa A i B?
160 KM je taj taj PCR test (3 u 1)
daario naharis
Posts: 575
Joined: 17/06/2015 19:42

#5834 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daario naharis »

Danas ostado sokiran, momak 88. godiste umro prosli petak, ovaj petak mu bila dzenaza... Zna li neko od raje sto se krece po teretanama sta mu je bilo? Radio momak u importanneu, savrsena forma i sve...
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#5835 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by serum »

Pratis Jedilere, pa mislis od Corone. Nije od Corone nego samoubistvo.....
Leon16v
Posts: 5710
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#5836 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Leon16v »

Smiješno, odmah kako načuju neko umro, postave ovdje :run:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20376
Joined: 12/08/2013 12:51

#5837 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

debilizam :-)
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#5838 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Dado dijasporitus »

isx wrote: 22/01/2022 13:11 Grlobolja, promuklost jutros. Samo to. Jel’ omicron? :mrgreen:

Uz ovo govno od parosmije, još mi samo opet to fali.
Može biti bilo šta ali Omicron specifično napada disanje puteve i ne spusta se tako lako u pluća. Zato i smatraju da je blaži jer ne izaziva tako lako upalu.

Ja i supruga smo dobili Omicron prije 3 sedmice, vrlo blagi simptomi koji su trajali 3 dana, uglavnom grabež u grlu i nadrazene bronhije. Ništa temperatura tek malo glavobolje i bolovi u nogama. Oboje vakcinisani sa dvije doze u Maju prošle godine.

Sin od 10 godina koji nije vakcinisan potpuno druga priča. Prvi dan visoka temperatura i povraćanje. Drugi dan odveli ga kod doktora negativan na antigen rapidnom testu. Tu istu noc opet visoka temperatura i oko 9 navečer dobio konvulzije. Na momenat prestao disati i morao mu dati usta na usta prvu pomoć. Pobudalili smo od soka. Hitna pomoć došla za 5 minuta i u bolnicu gdje su ga testirali sa PCR koji je došao pozitivan. Još 3 dana ga zadržali u bolnici ali već idućeg dana nikakvi simptomi. Prošlo već skoro 3 sedmice nema vise nikakvih problema.

Kažu nam da COVID može izazvati konvulzije kod djece mada su slučajevi izuzetno rijetki. Uglavnom iskustvo nebih poželio ni jednom roditelju. Čuvajte djecu od ove kuge.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5839 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Truba »

akcija007 wrote: 23/01/2022 17:53 Isplati li se testiratu u Al Tawilu PCR testom koji testira na koronu, gripu tipa A i B?
160 KM je taj taj PCR test (3 u 1)
Izvini za sta dati 160 :lol:
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#5840 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Koliko dugo je neko zarazan posle pojave simptoma?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#5841 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

laik1981 wrote: 24/01/2022 11:23 Koliko dugo je neko zarazan posle pojave simptoma?
https://www.danas.rs/bbc-news-serbian/k ... a-kovidom/
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#5842 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

Ja sam izgleda onaj baksuz koji će isprobati sve sojeve. Pozitivna na brzom antigenskom. Od petka naveče grlo grebucka, juče baš grobolja, sinoć 37.4 i ne bih uzela ništa da me mišići nisu boljeli i nisam mogla spavati zbog toga, nos začepljen. CRP u normalnim granicama.

Mama isto pozitivna, ona baš kašlje, ali je saturacija 96 pa ne dramimo, čekamo da sirup proradi, kod nje već prolazi grlobolja. Njen crp 6,5. Ako ostane na ovome, biće super, taman da ne moramo razmišljati o trećoj dozi.
AidaAlibeg
Posts: 7
Joined: 30/11/2021 17:11

#5843 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by AidaAlibeg »

iz zadnje klupe wrote: 22/01/2022 05:25 Bas su mi ovi mladi doktori iz covid ambulanti. ostali misterija, kada sam prvi put obolio prosle godine, njihov nonsalantni pristup sam tumacio time da su vakcinisani pa ih nije strah, to je bilo vrijeme ksd vakcina skoro i nije bilo, samo su imedecinski radnici bilivakcinisanii i mislilo se da stite od zaraze
Ali nonsalantni pristup danas, ne u smislu nebrige vec nedostatka bilo.kakvog straha, mogu tumaciti samo sa dva nacina, da su vec prebolovali i omikron, jer vakcina i prebolovanje delte vise ne pomaze, ili imaju mentalitet diverzanta, tj. pristajanjem da rade u covid ambulantama shvatali su da ih ce virus zakaciti prije ili kasnije pa nema potrebe da su u strahu
Znam osobu koja radi na testiranju, ima antitjela 65 000, a ref.vrijednost >50, dakle izgradili super imunitet u stalnom kontaktu sa virusom
AidaAlibeg
Posts: 7
Joined: 30/11/2021 17:11

#5844 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by AidaAlibeg »

namiami wrote: 24/01/2022 13:01 Ima li kakva mogucnost da se testira imunost na koronu? U ove dvije godine više puta bio u bliskom kontaktu s pozitivnima i još me ni jednom nije uhvatilo. Valjda je ne navučem ovakvim pisanjem :D
Seroloski test, mada Igg antitjela nisu jedini pikazatelj imunosti, ali bar mogu pokazati da li ste prebolovali ne znajuci
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5845 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

banjaluka078 wrote: 24/01/2022 12:32 Ja sam izgleda onaj baksuz koji će isprobati sve sojeve. Pozitivna na brzom antigenskom. Od petka naveče grlo grebucka, juče baš grobolja, sinoć 37.4 i ne bih uzela ništa da me mišići nisu boljeli i nisam mogla spavati zbog toga, nos začepljen. CRP u normalnim granicama.

Mama isto pozitivna, ona baš kašlje, ali je saturacija 96 pa ne dramimo, čekamo da sirup proradi, kod nje već prolazi grlobolja. Njen crp 6,5. Ako ostane na ovome, biće super, taman da ne moramo razmišljati o trećoj dozi.
Ako je omikron,..i ako ste vakcinisani, to bi ttebalo biti to. :mrgreen:
:thumbup:
Brz oporavak Vam želim!!
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#5846 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

namiami wrote: 24/01/2022 13:01 Ima li kakva mogucnost da se testira imunost na koronu? U ove dvije godine više puta bio u bliskom kontaktu s pozitivnima i još me ni jednom nije uhvatilo. Valjda je ne navučem ovakvim pisanjem :D
Serološki, ako možda imaš preostalih antitijela nakon asimptomatske infekcije. Mislim da kod nas nema nešto ovako https://www.svkatarina.hr/clanak/test-z ... cov-2/2310
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#5847 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

konektovan wrote: 24/01/2022 16:12
Ako je omikron,..i ako ste vakcinisani, to bi ttebalo biti to. :mrgreen:
:thumbup:
Brz oporavak Vam želim!!
Hvala. :)
Nadam se da je omikron, nemam psihičke snage za onakvu infekciju kakvu sam imala 2020. A i više bih brinula za mamu, jer je u godinama i tlakaš je. Obje smo primile po dvije doze, njoj je taman 6 mjeseci od vakcine, meni već 8.
Strašna je gužva ovdje svugdje i privatno i u DZ. Ispred svake laboratorije jutros redovi. Još dvije privatne su počele raditi i nedjeljom.

Maloprije čitam da raste broj hospitalizacija.
https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... nte/701515
User avatar
DuckZz
Posts: 3088
Joined: 07/05/2012 18:12

#5848 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by DuckZz »

Da li je neko imao ovakav simptom?

Meni po citavom tijelu od lica, prsa, ruku i glave iskocilo stotine sitnih akni. Temperatura 38 vec danima, kasljem i pluca zatežu, danas uradio PCR i cekam rezultate
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#5849 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by gamer4ever »

DuckZz wrote: 24/01/2022 21:04 Da li je neko imao ovakav simptom?

Meni po citavom tijelu od lica, prsa, ruku i glave iskocilo stotine sitnih akni. Temperatura 38 vec danima, kasljem i pluca zatežu, danas uradio PCR i cekam rezultate
Zvuci mi kao neka djecija bolest, koju nisi prelezao. Pljuskavice ? Jesi prebolio ? Imas djecu koja su ti mozda prenijela ? Nije se sa time zajebavati, otidji kod doktora
User avatar
DuckZz
Posts: 3088
Joined: 07/05/2012 18:12

#5850 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by DuckZz »

gamer4ever wrote: 24/01/2022 21:23
DuckZz wrote: 24/01/2022 21:04 Da li je neko imao ovakav simptom?

Meni po citavom tijelu od lica, prsa, ruku i glave iskocilo stotine sitnih akni. Temperatura 38 vec danima, kasljem i pluca zatežu, danas uradio PCR i cekam rezultate
Zvuci mi kao neka djecija bolest, koju nisi prelezao. Pljuskavice ? Jesi prebolio ? Imas djecu koja su ti mozda prenijela ? Nije se sa time zajebavati, otidji kod doktora
Nisam ih nikad imao, ali ovo me sad uopšte ne svrbi ni sekunde, samo je bolno na jaci dodir. A također kašljem puno i pluca zatežu, a to baš i nije simptom pljuskavica. Nemam djecu niti sam boravio blizu njih
Locked