Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#6226 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by preludezalude »

prankster wrote: 11/07/2022 15:22 Ima li neko problema sa bolovima u nogama nakon odlezane korone? Odlezao jos 2020. godine zvanicno, nakon 7-8 dana bio dobar i nisam do prosle godine imao nikakvih problema. Hoda kilometrima, trcao...se Bozije aktivnosti. Od prosle godine imam problema: periodicni bolovi u donjem dijelu nogu, nerijetko se jako brzo zadisem i cesce mi se spava. Vjerovatno sam jos jednom fasov'o u medjuvremenu ali bez izrazenih simptoma pa su mi sad ovo posljedice?
Ja imam takvih problema jos uvijek a prebolovao sam koronu pocetkom drugog mjeseca. Do korone sam bio zdrav. Koronu prebolovao jako lako sa blagim simptomima. 7 dana poslije izlaska iz izolacije su poceli problemi koji jos uvijek traju. Bolovi u nogama nekad jaci nekad slabiji, opsta nemoc, vrtoglavice, ceste glavobolje, najmanji napor mi natopi majcu znojem, cest kasalj, stalno pospan. Jos uvijek pijem Betaserc zbog vrtoglavice.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6227 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by pici »

Ja sam ima deset dana fasovao koronu, prvo polagana nemoc i malaksalost a zatim grlo i blaga temperatura da bi dva do tri dana bio pakao.Grlo ko usijana pec, temperatura preko 39 pa i 40, non stop gutanje i to bolno, prvo ko kamenje da gutam a zatim žilete, uzas.Sad sam malaksao, kasljem povremeno, grlo iritira pa pocnem kasljati, nema temperature, misici nije nesto da bole al nema se kuveta/snage.Sto sam vjezbao prije korone, sad ni blizu, nemam ni snage ni daha, umorim se vrlo brzo.
Inace moj prvi slucaj oboljevanja od korone a mislio sam da sam imun, e jesam qujac.Cuvajte se, nije kazu smrtonosna, tako vele doktori, ko gripa al mene je smorila.Nisam spavao tri dana, kako cu kad grlo gori a non stop gutanje kamenja sa ziletima.Ma zivi uzas.
A da, nemam apetita, mirisi su cudni, zapravo otupili, evo osjetim spagete sa gljivama i kecapom al skroz nekako koda je ko skoro bljutavo, tjeram se da jedem.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#6228 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by sunceKOtepsija »

pici wrote: 01/08/2022 14:47 Ja sam ima deset dana fasovao koronu, prvo polagana nemoc i malaksalost a zatim grlo i blaga temperatura da bi dva do tri dana bio pakao.Grlo ko usijana pec, temperatura preko 39 pa i 40, non stop gutanje i to bolno, prvo ko kamenje da gutam a zatim žilete, uzas.Sad sam malaksao, kasljem povremeno, grlo iritira pa pocnem kasljati, nema temperature, misici nije nesto da bole al nema se kuveta/snage.Sto sam vjezbao prije korone, sad ni blizu, nemam ni snage ni daha, umorim se vrlo brzo.
Inace moj prvi slucaj oboljevanja od korone a mislio sam da sam imun, e jesam qujac.Cuvajte se, nije kazu smrtonosna, tako vele doktori, ko gripa al mene je smorila.Nisam spavao tri dana, kako cu kad grlo gori a non stop gutanje kamenja sa ziletima.Ma zivi uzas.
A da, nemam apetita, mirisi su cudni, zapravo otupili, evo osjetim spagete sa gljivama i kecapom al skroz nekako koda je ko skoro bljutavo, tjeram se da jedem.
Image

samo da pitam je li vrijedilo? :?

Inace, sve sto sam s ovakvim simptomima i posljedicima upratio svi su bili pelcovani.

Od njemacke ministrice vanjskih poslova do tebe. Doduse, ona se 4 puta bola.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20518
Joined: 12/08/2013 12:51

#6229 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

Odlucila korona i picija da malo posjeti. Izdrzi pici :zjev:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6230 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by HPLaserJet »

Nema testiranja - nema korone.

Vrlo jednostavno. To je i jedini učinkovit lijek za ovaj medijski prenapuhani EPP placebo nazovi virus.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20518
Joined: 12/08/2013 12:51

#6231 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

HPLaserJet wrote: 01/08/2022 15:37 Nema testiranja - nema korone.

Vrlo jednostavno. To je i jedini učinkovit lijek za ovaj medijski prenapuhani EPP placebo nazovi virus.
Sta ti baljezgas
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6232 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by HPLaserJet »

insaneinthebrain wrote: 01/08/2022 18:08
HPLaserJet wrote: 01/08/2022 15:37 Nema testiranja - nema korone.

Vrlo jednostavno. To je i jedini učinkovit lijek za ovaj medijski prenapuhani EPP placebo nazovi virus.
Sta ti baljezgas
Istinu
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20518
Joined: 12/08/2013 12:51

#6233 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

HPLaserJet wrote: 01/08/2022 18:38
insaneinthebrain wrote: 01/08/2022 18:08

Sta ti baljezgas
Istinu
Haj ne seri. Istinu zboris :lol:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6234 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by HPLaserJet »

insaneinthebrain wrote: 01/08/2022 19:23
HPLaserJet wrote: 01/08/2022 18:38

Istinu
Haj ne seri. Istinu zboris :lol:
Da istinu.

EPP napuhani placebo virus
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#6235 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by drag_gost »

HPLaserJet wrote: 01/08/2022 19:43
insaneinthebrain wrote: 01/08/2022 19:23

Haj ne seri. Istinu zboris :lol:
Da istinu.

EPP napuhani placebo virus
Ne seri. Reci onima koji su izgubili nekoga da je "napuhani placebo virus". Jos jedan klonirani bot.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#6236 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by drag_gost »

Dzontra_Volta wrote: 20/07/2022 18:48 Nisu mi jasni ovi likovi kao ovaj gore koji imaju potrebu da ismijavaju sve u šta ne vjeruju. Pogotovo što su vjerovatno "stručnjaci" iz te oblasti.
Ma likovi bez konvencionalnog obrazovanja. Sad ce ti pisati kako ce nas cipovati bil gejc.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#6237 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

pici wrote: 01/08/2022 14:47 Ja sam ima deset dana fasovao koronu, prvo polagana nemoc i malaksalost a zatim grlo i blaga temperatura da bi dva do tri dana bio pakao.Grlo ko usijana pec, temperatura preko 39 pa i 40, non stop gutanje i to bolno, prvo ko kamenje da gutam a zatim žilete, uzas.Sad sam malaksao, kasljem povremeno, grlo iritira pa pocnem kasljati, nema temperature, misici nije nesto da bole al nema se kuveta/snage.Sto sam vjezbao prije korone, sad ni blizu, nemam ni snage ni daha, umorim se vrlo brzo.
Inace moj prvi slucaj oboljevanja od korone a mislio sam da sam imun, e jesam qujac.Cuvajte se, nije kazu smrtonosna, tako vele doktori, ko gripa al mene je smorila.Nisam spavao tri dana, kako cu kad grlo gori a non stop gutanje kamenja sa ziletima.Ma zivi uzas.
A da, nemam apetita, mirisi su cudni, zapravo otupili, evo osjetim spagete sa gljivama i kecapom al skroz nekako koda je ko skoro bljutavo, tjeram se da jedem.
Ne daj se pici... :kiss:

Jesi isao kod ljekara ili se sam lijecis?
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6238 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by pici »

zubi wrote: 02/08/2022 09:02
pici wrote: 01/08/2022 14:47 Ja sam ima deset dana fasovao koronu, prvo polagana nemoc i malaksalost a zatim grlo i blaga temperatura da bi dva do tri dana bio pakao.Grlo ko usijana pec, temperatura preko 39 pa i 40, non stop gutanje i to bolno, prvo ko kamenje da gutam a zatim žilete, uzas.Sad sam malaksao, kasljem povremeno, grlo iritira pa pocnem kasljati, nema temperature, misici nije nesto da bole al nema se kuveta/snage.Sto sam vjezbao prije korone, sad ni blizu, nemam ni snage ni daha, umorim se vrlo brzo.
Inace moj prvi slucaj oboljevanja od korone a mislio sam da sam imun, e jesam qujac.Cuvajte se, nije kazu smrtonosna, tako vele doktori, ko gripa al mene je smorila.Nisam spavao tri dana, kako cu kad grlo gori a non stop gutanje kamenja sa ziletima.Ma zivi uzas.
A da, nemam apetita, mirisi su cudni, zapravo otupili, evo osjetim spagete sa gljivama i kecapom al skroz nekako koda je ko skoro bljutavo, tjeram se da jedem.
Ne daj se pici... :kiss:

Jesi isao kod ljekara ili se sam lijecis?
Prvo sam se sam lijecio jer sam bio zakovan za krevet a onda tamo u cetvrtak odem do ambulante, ne javljaju se, kad ono ne rade ujutro nego poslije podne.Naravno nazoven iza dva, javi se sestra i na vrbanju da se testiram, naravno odem, pozitivan, javim se ponovo, kaze ujutro ste naruceni u pola devet u vrazovoj u kovid ambulanti, sad se drugacije zove.
To je bilo od zdravstva taj dan.Sutradan pola devet javim se u tu ambulantu, medicinska sestra ok, upise me i kaze sacekaj te doktora dok dodje.Inace tu su izmjesani i oni koji su negativni i pozitivni.Cekam sat i po doktoricu, nema je, covjek sa starijom majkom popizdio i kaze mu sestra ja sam nemocna ona je na drugom spratu i trebala je da sidje, reko jel silazi sa trebevica.Ode on po nju i pregleda ona stariju zenu, izadje i sad se ko biva obraca nama a zapravo govori sestri.Ne pregledavam vise nikoga samo hitne slucajeve.Doktor koji je zaduzen za preglede dolazi iza dva.
Ja i jedan momak samo bili, prazna ambulanta, ovinostali su za test i nalaze krvi i rengen.
Reko jel ne zelite da nas pregledate, ona koda je sebiji nesta u rodu ono cinicno, imam svoje pacijente, sacekajte iza pauze pa ako bude lufta mogu vas pregledati.
E sad meni puko film pa se obracam sestri, mozete li mi reci jeli sigurno da iza dva dolazi PRAVI doktor.Ova se ispod maske zajapurila koda ona ima koronu i veli a sta to treba da znaci.
To treba da znaci da se nosis u tri p. materine i okrenem se i odem.
Javim se u ambulantu, kazem da nisu htjeli da me pregledaju.Jave mi da odmah dodjem kod njih na pregled.Pregleda me doktorica, kaze vec je na zalasku korona, da mi pantenol i ja joj trazio neke antibiotike za grlo,dala je al nevoljko, kaze to nece pomoc al ako bude gore da prekinem piti, sto sam i ucinio poslije dvije tablete.
Eto to je od doktora.Uzdaj se use i u svoje kljuse.
Znaci kljukao sam se vinaminima, cajevima, lekadol kesicama, paracetomolima, brufenima od 600mg u kesicama, limunom, breskvom, jabukom, kruskom, stajaca mlaka voda.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6239 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by pici »

Inace da dodam, rece mi kolega koji se bavi sportom, da sam se isforsirao vjezbama i da mi je pao imunitet, tako sam lako potkacio koronu.zena i sin, malo grlo i temperatura, nisu ko ja, meni je grlo bukvalno gorilo, bas sam se napatio.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#6240 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Van Halen »

pici wrote: 02/08/2022 09:58 Inace da dodam, rece mi kolega koji se bavi sportom, da sam se isforsirao vjezbama i da mi je pao imunitet, tako sam lako potkacio koronu.zena i sin, malo grlo i temperatura, nisu ko ja, meni je grlo bukvalno gorilo, bas sam se napatio.
Napati se onaj ko zavrsi u bolnici,hvala Bogu kod tebe je dobro proslo
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#6241 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

pici wrote: 02/08/2022 09:58 Inace da dodam, rece mi kolega koji se bavi sportom, da sam se isforsirao vjezbama i da mi je pao imunitet, tako sam lako potkacio koronu.zena i sin, malo grlo i temperatura, nisu ko ja, meni je grlo bukvalno gorilo, bas sam se napatio.
Ma dobro je to, nek nema upale pluca, grlo ce proci :)

E cuj izmjesani i pozitivni i negativni u ambulanti, nije to tako bilo :shock:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18222
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#6242 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GandalfSivi »

sunceKOtepsija wrote: 01/08/2022 14:57
pici wrote: 01/08/2022 14:47 Ja sam ima deset dana fasovao koronu, prvo polagana nemoc i malaksalost a zatim grlo i blaga temperatura da bi dva do tri dana bio pakao.Grlo ko usijana pec, temperatura preko 39 pa i 40, non stop gutanje i to bolno, prvo ko kamenje da gutam a zatim žilete, uzas.Sad sam malaksao, kasljem povremeno, grlo iritira pa pocnem kasljati, nema temperature, misici nije nesto da bole al nema se kuveta/snage.Sto sam vjezbao prije korone, sad ni blizu, nemam ni snage ni daha, umorim se vrlo brzo.
Inace moj prvi slucaj oboljevanja od korone a mislio sam da sam imun, e jesam qujac.Cuvajte se, nije kazu smrtonosna, tako vele doktori, ko gripa al mene je smorila.Nisam spavao tri dana, kako cu kad grlo gori a non stop gutanje kamenja sa ziletima.Ma zivi uzas.
A da, nemam apetita, mirisi su cudni, zapravo otupili, evo osjetim spagete sa gljivama i kecapom al skroz nekako koda je ko skoro bljutavo, tjeram se da jedem.
Image

samo da pitam je li vrijedilo? :?

Inace, sve sto sam s ovakvim simptomima i posljedicima upratio svi su bili pelcovani.

Od njemacke ministrice vanjskih poslova do tebe. Doduse, ona se 4 puta bola.
Aaaaa, evo nam Salika. Bas se pitah je li ziv. Mene da dozivotno banuju, ne bih se vracao sa rezervnim nickom, ali kao sto davno rekoh, to ni obraza ni casti nema…
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#6243 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by nlt »

Ova najnovija varijanta izgleda nije kao prije, kažu ne ide više virus na pluća?
Kod jednog starijeg pacijenta 80+ godina, već je jedno sedmicu dana pozitivna. Od simptoma umor i gubitak apetita. Pluća čista, temperaturne nema. Ali ogromna nemoć, kaže nema snage ruku pomjeriti. Ima li kakvih sličnih situacija, šta da joj preporučim osim ono supa, čajevi, vitamini
akcija007
Posts: 2846
Joined: 17/05/2008 23:50

#6244 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

Mislimo da je kod nas grozno procitajte ovo iz Splita. Uzas .

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... i_ostalo_m
User avatar
oldtajmer
Posts: 4994
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#6245 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by oldtajmer »

nlt wrote: 05/08/2022 21:26 Ova najnovija varijanta izgleda nije kao prije, kažu ne ide više virus na pluća?
Kod jednog starijeg pacijenta 80+ godina, već je jedno sedmicu dana pozitivna. Od simptoma umor i gubitak apetita. Pluća čista, temperaturne nema. Ali ogromna nemoć, kaže nema snage ruku pomjeriti. Ima li kakvih sličnih situacija, šta da joj preporučim osim ono supa, čajevi, vitamini
rodjak mi 3 puta vakcinisan, prebolio ranije, evo heftu sad lezi zbog upale pluca u bolnici
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#6246 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Did »

Bolujem od utorka koronu, prvi put. Simptomi peckanje u grlu, pa grlobolja, začepljen nos, pa temperatura. Kasnije i glavobolja, uglavnom uz temperaturu od 37.0 do 37.8 max. . Opšta slabost i umor. Od petka ujutro od simptoma ostao samo začepljen nos i promuklost. Koristio paracetamol, čaj od kadulje, sunčanje i lysobact i pio cedevitu. I dalje pozitivan na Antigen testu. Vakcinisan 3 puta Pfizerom. Inače, po simptomima bolest me najviše podsjetila na bronhitis, samo što nema kašlja i grebanja po prsima. Kako sam pročitao ova varijanta što sad kruži nije tako bezopasna i zna se češće od ranijih omikrona spustit na pluća, samo što preboljeli i vakcinisani prolaze s blažim simptomima.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6247 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by pici »

"Deset puta smo zvali i molili da Vladu prime u bolnicu. Nisu htjeli"

https://www.index.hr/vijesti/clanak/and ... i_ostalo_d

Strasno.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6248 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by pici »

Did wrote: 06/08/2022 14:15 Bolujem od utorka koronu, prvi put. Simptomi peckanje u grlu, pa grlobolja, začepljen nos, pa temperatura. Kasnije i glavobolja, uglavnom uz temperaturu od 37.0 do 37.8 max. . Opšta slabost i umor. Od petka ujutro od simptoma ostao samo začepljen nos i promuklost. Koristio paracetamol, čaj od kadulje, sunčanje i lysobact i pio cedevitu. I dalje pozitivan na Antigen testu. Vakcinisan 3 puta Pfizerom. Inače, po simptomima bolest me najviše podsjetila na bronhitis, samo što nema kašlja i grebanja po prsima. Kako sam pročitao ova varijanta što sad kruži nije tako bezopasna i zna se češće od ranijih omikrona spustit na pluća, samo što preboljeli i vakcinisani prolaze s blažim simptomima.
Ja sam je prebolovo proslu sedmicu, grlo mi je bilo gorilo i gutao sam svaki sekund al to je gutanje kamenja sa ziletima.Dva dana nisam oka sklopio, temperatura preko 39. vakcinisan sa dva fajzera i jednom modernom.U jednom momentu sam drzao usta konstantno otvorena da bi hladio grlo koje je bilo uzareno.Pio sam od lekadola, brufena, cajeva, meda, c vitamina, omege, vise se i ne sjecam sta sam trpao u sebe.Za dva dana sam spao dvije do tri kile.Nisam zvao nit hitnu nit ambulantu, tek cetvrti dan kad sam ko mogao na noge da hodam kako treba.Poslali me u vrazovo, nisu me htjeli pregledati, tek sutradan, peti dan u ambulanti.
Zdravstvo nam je qurac.
Sad povremeno imam iskasljavanja, golicanje u grlu i prsima, slabost i osamucenost.Uglavnom dolazim sebi.Sin i supruga, dosta blazi simptomi, grlo, manja temeratura, curenje nosa i suhi kasalj. Kad hocu malo veci napor, javi mi se kasalj i gubim dah, tako da sam smanjio sa fizickom aktivnoscu.Uglavnom, borba.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6249 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by pici »

nlt wrote: 05/08/2022 21:26 Ova najnovija varijanta izgleda nije kao prije, kažu ne ide više virus na pluća?
Kod jednog starijeg pacijenta 80+ godina, već je jedno sedmicu dana pozitivna. Od simptoma umor i gubitak apetita. Pluća čista, temperaturne nema. Ali ogromna nemoć, kaže nema snage ruku pomjeriti. Ima li kakvih sličnih situacija, šta da joj preporučim osim ono supa, čajevi, vitamini
samo cajevi, vitamini, voce, supe znaci sve sto dize imunitet i daje snagu. Ja sam dobio neke kesice za jacanje imuniteta 4km jedna u apoteci Ortomal.Zapravo to ti je na principu cedevite, ma isti okus i isto izgleda kad razmutis tako da pijem cedevitu sa limunom.
A da pijem i sirutku.
noviclan
Posts: 10885
Joined: 31/10/2013 06:48

#6250 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by noviclan »

akcija007 wrote: 06/08/2022 11:48 Mislimo da je kod nas grozno procitajte ovo iz Splita. Uzas .

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... i_ostalo_m
Tuziti dzubrad koja su polozila hipokratovu zakletvu
Locked