Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6176 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Edin H. »

preludezalude wrote: 07/03/2022 03:28 Evo da i ja iskustva prenesem. Prije mjesec dana pozitivan pcr. 3 dana temperatura blaga 37 i jaka kostobolja. Nakon toga sve normala osim sto mi culo mirisa nije radilo. Nakon izlaska iz izolacije prilicno dobar ali nakon 3 dana su pocele strasne glavobolje i uzasne vrtoglavice od kojih nisam mogao ustati iz kreveta. Dva puta hitna mi dolazila kuci da mi ublaze bolove sa injekcijama. Cudno ali kad su radili EKG srce je bilo usporeno na 49 otkucaja. Nisam sportski tip. Vrtoglavice su trajale 7 dana a glavobolje su jos uvijek svakodnevne i konstantne ali nisu jake.
Corona smanjuje mozak otprilike za period od deset godina, utiču na memoriju i čulo ukusa. Ne znaju još da li se sve obnovi nakon određenog vremena

https://www.ndtv.com/world-news/coronav ... 9807/amp/1
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#6177 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by noviclan »

Edin H. wrote: 09/03/2022 20:04
preludezalude wrote: 07/03/2022 03:28 Evo da i ja iskustva prenesem. Prije mjesec dana pozitivan pcr. 3 dana temperatura blaga 37 i jaka kostobolja. Nakon toga sve normala osim sto mi culo mirisa nije radilo. Nakon izlaska iz izolacije prilicno dobar ali nakon 3 dana su pocele strasne glavobolje i uzasne vrtoglavice od kojih nisam mogao ustati iz kreveta. Dva puta hitna mi dolazila kuci da mi ublaze bolove sa injekcijama. Cudno ali kad su radili EKG srce je bilo usporeno na 49 otkucaja. Nisam sportski tip. Vrtoglavice su trajale 7 dana a glavobolje su jos uvijek svakodnevne i konstantne ali nisu jake.
Corona smanjuje mozak otprilike za period od deset godina, utiču na memoriju i čulo ukusa. Ne znaju još da li se sve obnovi nakon određenog vremena

https://www.ndtv.com/world-news/coronav ... 9807/amp/1
:lol:, bille bile gatesu bem li ti cere
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6178 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Bluemore »

Edin H. wrote: 09/03/2022 20:04
preludezalude wrote: 07/03/2022 03:28 Evo da i ja iskustva prenesem. Prije mjesec dana pozitivan pcr. 3 dana temperatura blaga 37 i jaka kostobolja. Nakon toga sve normala osim sto mi culo mirisa nije radilo. Nakon izlaska iz izolacije prilicno dobar ali nakon 3 dana su pocele strasne glavobolje i uzasne vrtoglavice od kojih nisam mogao ustati iz kreveta. Dva puta hitna mi dolazila kuci da mi ublaze bolove sa injekcijama. Cudno ali kad su radili EKG srce je bilo usporeno na 49 otkucaja. Nisam sportski tip. Vrtoglavice su trajale 7 dana a glavobolje su jos uvijek svakodnevne i konstantne ali nisu jake.
Corona smanjuje mozak otprilike za period od deset godina, utiču na memoriju i čulo ukusa. Ne znaju još da li se sve obnovi nakon određenog vremena

https://www.ndtv.com/world-news/coronav ... 9807/amp/1
To je su Te informacije sa nagLaskoM na strahu.... jedna studija.... i Kaze moze (biti) a ne mora...
Odoh po pojavivac bustera i malo brasna :run:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6179 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Edin H. »

Bluemore wrote: 12/03/2022 13:32
Edin H. wrote: 09/03/2022 20:04

Corona smanjuje mozak otprilike za period od deset godina, utiču na memoriju i čulo ukusa. Ne znaju još da li se sve obnovi nakon određenog vremena

https://www.ndtv.com/world-news/coronav ... 9807/amp/1
To je su Te informacije sa nagLaskoM na strahu.... jedna studija.... i Kaze moze (biti) a ne mora...
Odoh po pojavivac bustera i malo brasna :run:
Ne kaže to
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6180 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Bluemore »

Edin H. wrote: 12/03/2022 13:35
Bluemore wrote: 12/03/2022 13:32

To je su Te informacije sa nagLaskoM na strahu.... jedna studija.... i Kaze moze (biti) a ne mora...
Odoh po pojavivac bustera i malo brasna :run:
Ne kaže to
Ahh :-)
ista studija na oficijelnim njemackim medijima
Kaze „Moze (biti) a ne mora... po jednoj studiji...
U strahu su veLike ocI
Ahmicka
Posts: 1
Joined: 18/03/2022 20:14

#6181 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ahmicka »

Imala temp. do 39 dva dana, groznica, nemoć, otezano disanje, danas kod dr. kaze obostrana upala pluća infuzija, inhalacija i Pancef pet dana uz aspirin protect. Nije mi dala test da radim, valjda što sam tačno prije godinu imala sve isto, a bila negativna. Osjećam se ok, al eto vec kad bolujem makar da sam pozitivna da uđem u VPT, zdrava niđe nisam prispjela :lol:
robijash
Posts: 34
Joined: 04/02/2010 02:29

#6182 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by robijash »

BlackRiver wrote: 18/02/2022 09:08 Meni je i dalje fascinantno kako ja, stari prdonja od 34 godine sa 3 doze vakcina pokupim virus i drzi me dobrih 7 dana.

S druge strane, moje cerka od 10 mjeseci, nevakcinisana pokupi isti virus, ima temp dvije noci i to je to.

Diskriminacija je ocigledna :D
Eh da si cetvrtu dozu primio misliim da bi bio siguran ovako sve moguce. Inace ti si u izrazito visokim godinama tako da me ne cudi nista. :)
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#6183 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by noviclan »

robijash wrote: 21/03/2022 03:11
BlackRiver wrote: 18/02/2022 09:08 Meni je i dalje fascinantno kako ja, stari prdonja od 34 godine sa 3 doze vakcina pokupim virus i drzi me dobrih 7 dana.

S druge strane, moje cerka od 10 mjeseci, nevakcinisana pokupi isti virus, ima temp dvije noci i to je to.

Diskriminacija je ocigledna :D
Eh da si cetvrtu dozu primio misliim da bi bio siguran ovako sve moguce. Inace ti si u izrazito visokim godinama tako da me ne cudi nista. :)
:lol: :thumbup: naravoucenije primaj sve dok mozes :bih:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18039
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#6184 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GandalfSivi »

Samo da se tuspasim i na ovu temu :D Bio izlozen prije pet dana, testirao pozitivan jucer, ne bih ni znao da je imam da se nisam testirao. Lijepe vakcine…
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20396
Joined: 12/08/2013 12:51

#6185 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

Ja sam pocetkom februara prebolio koronu. Nakon svih pokusaja da se ne zarazim, nosenje maske gdje je bilo obavezno i ne, nazalost clan porodice se zarazio pa se nije moglo izbjeci. Tri dana temperatura 38,5 a posle bol u grlu i kasalj. Pio samo par dana paracetamol i mix raznih vitamina. Sad hvala Bogu dobar, malo me kasalj zezo jedno 20ak dana.

Prije par dana radio test na antitijela. Mjesec dana posle druge vakcine 1,37 rezultat, tri mjeseca posle vakcine 0,37. A sad posle korone >100. Kazu aparat mjeri do 100 a kod mene je preko, tako da imam i više nego dovoljno za ovo ljeto. Sad bez maske gdje god krenem. Konačno rahatluk nakon 2 godine 8-)
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#6186 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hrusta »

insaneinthebrain wrote: 25/03/2022 17:28 Ja sam pocetkom februara prebolio koronu. Nakon svih pokusaja da se ne zarazim, nosenje maske gdje je bilo obavezno i ne, nazalost clan porodice se zarazio pa se nije moglo izbjeci. Tri dana temperatura 38,5 a posle bol u grlu i kasalj. Pio samo par dana paracetamol i mix raznih vitamina. Sad hvala Bogu dobar, malo me kasalj zezo jedno 20ak dana.

Prije par dana radio test na antitijela. Mjesec dana posle druge vakcine 1,37 rezultat, tri mjeseca posle vakcine 0,37. A sad posle korone >100. Kazu aparat mjeri do 100 a kod mene je preko, tako da imam i više nego dovoljno za ovo ljeto. Sad bez maske gdje god krenem. Konačno rahatluk nakon 2 godine 8-)
U kojoj laboratorij si uradio antitijela? Hvala unaprijed.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20396
Joined: 12/08/2013 12:51

#6187 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

hrusta wrote: 16/04/2022 09:10
insaneinthebrain wrote: 25/03/2022 17:28 Ja sam pocetkom februara prebolio koronu. Nakon svih pokusaja da se ne zarazim, nosenje maske gdje je bilo obavezno i ne, nazalost clan porodice se zarazio pa se nije moglo izbjeci. Tri dana temperatura 38,5 a posle bol u grlu i kasalj. Pio samo par dana paracetamol i mix raznih vitamina. Sad hvala Bogu dobar, malo me kasalj zezo jedno 20ak dana.

Prije par dana radio test na antitijela. Mjesec dana posle druge vakcine 1,37 rezultat, tri mjeseca posle vakcine 0,37. A sad posle korone >100. Kazu aparat mjeri do 100 a kod mene je preko, tako da imam i više nego dovoljno za ovo ljeto. Sad bez maske gdje god krenem. Konačno rahatluk nakon 2 godine 8-)
U kojoj laboratorij si uradio antitijela? Hvala unaprijed.
U Prolab-u
Dzontra_Volta
Posts: 6454
Joined: 20/01/2011 11:10

#6188 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Dzontra_Volta »

insaneinthebrain wrote: 16/04/2022 09:13
hrusta wrote: 16/04/2022 09:10

U kojoj laboratorij si uradio antitijela? Hvala unaprijed.
U Prolab-u
Kad sam ja kod njih radio, rezultat bio >150. Tad je mjerio više izgleda. :mrgreen:
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#6189 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by melb26sa »

sherbett wrote: 15/05/2022 17:35 Ima li tko iskustva s oboljenjem od dijabetesa tip 1 nakon korone ili cijepljenja?
Imas gomilu naucnih clanaka o oboljevanju od dijebatesa tip 1 (i 2) nakon cijepljenja: - pocni sa linkom ispod i naci ces jos clanaka na pubmedu.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35135929/
Nierika
Posts: 4113
Joined: 17/03/2020 00:41

#6190 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nierika »

Kod mene je par članova porodice imalo koronu, jedna osoba sa dijabetesom koja je teže podnijela koronu (ne znam da li zbog dijabetesa).
RtrnOfSalisbury
Posts: 3563
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#6191 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by RtrnOfSalisbury »

...uglavnom, forumski mislijoci se rekli svoje: ovi sto su bili bolesni i imali nake simptome i posljedice, nisu u pravu :? sve su to mediji napuhali i bili gejc, nista him nije :bih:
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#6192 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Optimus09 »

Tri dana bolovao kao da sam gripu imao.
Sreca vakcinisan i mlad(tjesim se),mozda bi inace bilo gore.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#6193 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by -Chesterfield- »

splinter wrote: 29/10/2020 20:41 Vjerojatno sve ovo
PV - (do 0,70)
APTV -(25-40sek)
FIBRINOGEN (1,8-4)
TROMBOCITI:(158-424)
D-DIMER: (0,50)
Šta bi mogao biti uzrok povećanog D dimera? Prije godinu dana je bio preko 10000 koji se nakon ležanja u bolnici i primanja terapije smanjio na manje od 4000

Nakon toga nije više ni kontrolisano. Prije dva mjeseca odvezao mamu privatniku za srce i onako kroz priču mu rekao da je prije godinu dana bila u bolnici - korona - povišen d dimer...
On rekao da popije jedno pakovanje xerolto 20mg i nakon toga da uradi nalaz.

Image

Danas podigao nalaz i vidim opet povišen.
Pretpostavljam da će joj opet iste tablete?

Mene zanima šta uraditi od pretraga da se provjeri šta je uzrok? Ima proširene vene po nogama - možda je od toga?
Možda je taj d dimer bio povišen i prije korone? Ko će ga znati - nije nikada ni kotrolisala.
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#6194 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

-Chesterfield- wrote: 30/05/2022 23:41
splinter wrote: 29/10/2020 20:41 Vjerojatno sve ovo
PV - (do 0,70)
APTV -(25-40sek)
FIBRINOGEN (1,8-4)
TROMBOCITI:(158-424)
D-DIMER: (0,50)
Šta bi mogao biti uzrok povećanog D dimera? Prije godinu dana je bio preko 10000 koji se nakon ležanja u bolnici i primanja terapije smanjio na manje od 4000

Nakon toga nije više ni kontrolisano. Prije dva mjeseca odvezao mamu privatniku za srce i onako kroz priču mu rekao da je prije godinu dana bila u bolnici - korona - povišen d dimer...
On rekao da popije jedno pakovanje xerolto 20mg i nakon toga da uradi nalaz.

Image

Danas podigao nalaz i vidim opet povišen.
Pretpostavljam da će joj opet iste tablete?

Mene zanima šta uraditi od pretraga da se provjeri šta je uzrok? Ima proširene vene po nogama - možda je od toga?
Možda je taj d dimer bio povišen i prije korone? Ko će ga znati - nije nikada ni kotrolisala.
Koliko joj je godina otprilike ? Je li pretila, pokretna? Ali svakako nije kontrolisano koliko sam skontao poslije tog pada na 4.000 ng/ ml, tako da ne znaš šta je bilo u međuvremenu ( a ni prije Korone) .
Možda je samo tromboza uslijed nekog od rizičnih faktora u pitanju, no bez obzira vjerovatno će nekad morati uraditi ultrasonografski pregled, možda i kolor Doppler.
Ako nije uzrok tromboza, onda jbg treba videti neke pretrage na neki od karcinoma ili sepsu.
Kako god sretno.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6195 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Milenkov buraz »

melb26sa wrote: 16/05/2022 20:11
sherbett wrote: 15/05/2022 17:35 Ima li tko iskustva s oboljenjem od dijabetesa tip 1 nakon korone ili cijepljenja?
Imas gomilu naucnih clanaka o oboljevanju od dijebatesa tip 1 (i 2) nakon cijepljenja: - pocni sa linkom ispod i naci ces jos clanaka na pubmedu.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35135929/
Razumiješ li ti engleski?
This case suggests that COVID-19 vaccination can induce type 1 diabetes in some individuals with a genetic predisposition.
Ti kako si napisao čovjek bi pomislio da svako ko je vakcinisan oboli od dijabetesa tip 1 i 2. Ovakvu površnost najviše mrzim kod ljudi koji ili ne razumiju ono što pročitaju ili neće da razumiju, možda je samo neznanje i nedostatak pažnje u okruženju pa onda imamo ovakve ispade po forumima i raspravama.
neki
Posts: 6632
Joined: 17/02/2005 07:57

#6196 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by neki »

Milenkov buraz wrote: 31/05/2022 07:39
melb26sa wrote: 16/05/2022 20:11

Imas gomilu naucnih clanaka o oboljevanju od dijebatesa tip 1 (i 2) nakon cijepljenja: - pocni sa linkom ispod i naci ces jos clanaka na pubmedu.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35135929/
Razumiješ li ti engleski?
This case suggests that COVID-19 vaccination can induce type 1 diabetes in some individuals with a genetic predisposition.
Ti kako si napisao čovjek bi pomislio da svako ko je vakcinisan oboli od dijabetesa tip 1 i 2. Ovakvu površnost najviše mrzim kod ljudi koji ili ne razumiju ono što pročitaju ili neće da razumiju, možda je samo neznanje i nedostatak pažnje u okruženju pa onda imamo ovakve ispade po forumima i raspravama.
šta očekuješ od mozga koji izjavi ovo:
Ja sad svima kazem - ko hoce bustajte se, samo imajte spremnu oporuku, sifre za bankovne racune i ostalo da olaksate svojoj porodici kad (ne ako) vam se sta desi.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#6197 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by preludezalude »

preludezalude wrote: 07/03/2022 03:28 Evo da i ja iskustva prenesem. Prije mjesec dana pozitivan pcr. 3 dana temperatura blaga 37 i jaka kostobolja. Nakon toga sve normala osim sto mi culo mirisa nije radilo. Nakon izlaska iz izolacije prilicno dobar ali nakon 3 dana su pocele strasne glavobolje i uzasne vrtoglavice od kojih nisam mogao ustati iz kreveta. Dva puta hitna mi dolazila kuci da mi ublaze bolove sa injekcijama. Cudno ali kad su radili EKG srce je bilo usporeno na 49 otkucaja. Nisam sportski tip. Vrtoglavice su trajale 7 dana a glavobolje su jos uvijek svakodnevne i konstantne ali nisu jake.
Evo mali update...
4 mjeseca nakon prebolovane korone jos uvijek imam posljedice. Glavobolje su prestale nakon 2 mjeseca ali ceste jake kostobolje imam pogotovo u butinama. Za vrtoglavicu pijem Betaserc vec gotovo 4 mjeseca. Bio sam prestao piti nakon 3 mjeseca i kroz 3 dana pocele vrtoglavice...i onda nastavim sa terapijom. Zeljezo nisko i vitamin D nizak. Obisao par specijalista i ne vide uzrok i zakljucuju da je to posljedica korone.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3563
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#6198 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by RtrnOfSalisbury »

preludezalude wrote: 09/06/2022 02:04
preludezalude wrote: 07/03/2022 03:28 Evo da i ja iskustva prenesem. Prije mjesec dana pozitivan pcr. 3 dana temperatura blaga 37 i jaka kostobolja. Nakon toga sve normala osim sto mi culo mirisa nije radilo. Nakon izlaska iz izolacije prilicno dobar ali nakon 3 dana su pocele strasne glavobolje i uzasne vrtoglavice od kojih nisam mogao ustati iz kreveta. Dva puta hitna mi dolazila kuci da mi ublaze bolove sa injekcijama. Cudno ali kad su radili EKG srce je bilo usporeno na 49 otkucaja. Nisam sportski tip. Vrtoglavice su trajale 7 dana a glavobolje su jos uvijek svakodnevne i konstantne ali nisu jake.
Evo mali update...
4 mjeseca nakon prebolovane korone jos uvijek imam posljedice. Glavobolje su prestale nakon 2 mjeseca ali ceste jake kostobolje imam pogotovo u butinama. Za vrtoglavicu pijem Betaserc vec gotovo 4 mjeseca. Bio sam prestao piti nakon 3 mjeseca i kroz 3 dana pocele vrtoglavice...i onda nastavim sa terapijom. Zeljezo nisko i vitamin D nizak. Obisao par specijalista i ne vide uzrok i zakljucuju da je to posljedica korone.
...jes al zato forumski mislijoci i vracevi znaju. prije ce se desifrovat korona neg sto forumski mislijoci i vracovi skontaju koliki su tupamarosi :-x
... iako ovo drugo se nece desit nikad :bih:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6199 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Bluemore »

preludezalude wrote: 09/06/2022 02:04
preludezalude wrote: 07/03/2022 03:28 Evo da i ja iskustva prenesem. Prije mjesec dana pozitivan pcr. 3 dana temperatura blaga 37 i jaka kostobolja. Nakon toga sve normala osim sto mi culo mirisa nije radilo. Nakon izlaska iz izolacije prilicno dobar ali nakon 3 dana su pocele strasne glavobolje i uzasne vrtoglavice od kojih nisam mogao ustati iz kreveta. Dva puta hitna mi dolazila kuci da mi ublaze bolove sa injekcijama. Cudno ali kad su radili EKG srce je bilo usporeno na 49 otkucaja. Nisam sportski tip. Vrtoglavice su trajale 7 dana a glavobolje su jos uvijek svakodnevne i konstantne ali nisu jake.
Evo mali update...
4 mjeseca nakon prebolovane korone jos uvijek imam posljedice. Glavobolje su prestale nakon 2 mjeseca ali ceste jake kostobolje imam pogotovo u butinama. Za vrtoglavicu pijem Betaserc vec gotovo 4 mjeseca. Bio sam prestao piti nakon 3 mjeseca i kroz 3 dana pocele vrtoglavice...i onda nastavim sa terapijom. Zeljezo nisko i vitamin D nizak. Obisao par specijalista i ne vide uzrok i zakljucuju da je to posljedica korone.
Ne znaju uzrok i zaljucuju da je to posljedica korone :shock: Ma bravo :cry:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#6200 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by aldinjo »

RtrnOfSalisbury wrote: 10/06/2022 16:17
preludezalude wrote: 09/06/2022 02:04

Evo mali update...
4 mjeseca nakon prebolovane korone jos uvijek imam posljedice. Glavobolje su prestale nakon 2 mjeseca ali ceste jake kostobolje imam pogotovo u butinama. Za vrtoglavicu pijem Betaserc vec gotovo 4 mjeseca. Bio sam prestao piti nakon 3 mjeseca i kroz 3 dana pocele vrtoglavice...i onda nastavim sa terapijom. Zeljezo nisko i vitamin D nizak. Obisao par specijalista i ne vide uzrok i zakljucuju da je to posljedica korone.
...jes al zato forumski mislijoci i vracevi znaju. prije ce se desifrovat korona neg sto forumski mislijoci i vracovi skontaju koliki su tupamarosi :-x
... iako ovo drugo se nece desit nikad :bih:
Zato si ti tu i slični tebi da nas "prosvijetlite".
Locked