Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
Aspartan
Posts: 74
Joined: 06/04/2021 11:39

#5776 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Aspartan »

jasib wrote: 19/01/2022 21:07 Juče popodne ulazim u apoteku u Sarajevu, unutra je jedna žena u 50-tim godinama, stoji uz staklo i sluša kako joj apotekarka nešto priča. Ja prilazim slobodnom pultu i naručujem svoje... Obje smo s maskama na licu. Ta žena onda nešto pita, a apotekarka joj i to objašnjava. Od sam udaljena oko 1,5 m. Ulazi u apoteku jedan stariji muškarac i prilazi toj ženi da stane iza nje. Kad ona viknu na njega - ne prilazi mi, imam Covid!. Ja stala, premrla, nisam se još stigla vakcinisati, ruke mi se počele tresti. Uzmem svoje tablete i da pođem, ali ne mogu da je ne pitam - Pa zašto si ovdje ako imaš koronu?: Sad bila u ambulanti, rekli mi tako. I ona svratila u apoteku da kupi lijekove.

Je li ovo praksa kod oboljelih od Covida? Zašto se zaraženi pacijenti slobodno kreću među ljudima :(

Jesam li se ja mogla zaraziti, bila sam na 1-1,5 m od nje, obje s maskama?
Idućih 14 dana je ključno.
Aspartan
Posts: 74
Joined: 06/04/2021 11:39

#5777 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Aspartan »

black_adrian wrote: 20/01/2022 11:24 Evo update jedan.

Jučer temperatura preko 38, glava mi pucala, nisam mogao ustat iz kreveta odmah padam nazad, škripi grlo, bole sinusi, boli glava itd. Ovo sve se pogoršalo popodne., najviše. Drmnem nekakvih preparata, zaspem do jedno 21h, kad sam se probudio bolji malo bio. I zaboravih napisat, cijeli dan mi srce lupalo nenormalno, ne znam je li još neko imao takav simptom.

Jutros k'o nov, samo me malo nos zeza i kašljem povremeno. Prođe izgleda za dan :mrgreen:
Srce lupa uvijek kada je temperatura povišena, možda nisi to od sada osjetio.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5778 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by black_adrian »

Aspartan wrote: 20/01/2022 12:49 Srce lupa uvijek kada je temperatura povišena, možda nisi to od sada osjetio.
Onda je dobro, vjeruj da ne pamtim kad sam imao temperaturu zadnji put.
malocvijece wrote: 20/01/2022 12:41
Kod tebe je to izgleda bio korona sprint. Brzo i žestoko :D
Izgleda, dobro je :mrgreen:
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#5779 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by artur morgan »

black_adrian wrote: 20/01/2022 11:24 Evo update jedan.

Jučer temperatura preko 38, glava mi pucala, nisam mogao ustat iz kreveta odmah padam nazad, škripi grlo, bole sinusi, boli glava itd. Ovo sve se pogoršalo popodne., najviše. Drmnem nekakvih preparata, zaspem do jedno 21h, kad sam se probudio bolji malo bio. I zaboravih napisat, cijeli dan mi srce lupalo nenormalno, ne znam je li još neko imao takav simptom.

Jutros k'o nov, samo me malo nos zeza i kašljem povremeno. Prođe izgleda za dan :mrgreen:
Testiraj se da ne bi prenio na nekoga ako si pozitivan.

Ja sam pozitivan ali sad se dobro osjecam. Dva dana nemoc, bolovi u tijelu, glavobolja i malo povisena temperatura, bez kaslja. Nisam ni mjerio temperaturu ali bila je povisena jer sam osjetio povremeno drhtavicu.Vakcinisan sam pa je to najvjerovatnije razlog sto me brzo popusta.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5780 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by black_adrian »

Otići ću sad onda. Jučer nisam mogao ni sjediti a ne hodat. Srećom nisam bio u kontaktu nikakvom zadnja dva dana i preksinoć, kad sam počeo primjećivati simptome.

Izgleda da je i kod mene isti razlog što sam se brzo oporavio. Prije 15 dana rođak je imao sve iste simptome kao i ja, nije mogao ustat iz kreveta, temperatura, bolovi, pluća, al ga je držalo 5-6 dana tako sigurno.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#5781 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by cLo »

Omicron izgleda nula bodova. Ja sam zakačila Deltu, nevakcinisana. Obostrana upala pluća, 11 dana i noći groznice, preznojavanja, svakih dva sata presvlačenje, pa lizanje vode narednih sat i tako, moram sjesti dok perem zube, veselo skroz. Nakon antibiotika i kortikosteroida groznica je nestala. Narednih mjesec dana noćno znojenje, neopisiv umor, depresija, samo sam plakala i plakala i plakala što sam onesposobljena, nesposobna najprostiju radnju da uradim da se ne umorim. Poslije tih, znači ukupno 40ak dana, forma se vratila, sve je kao ranije, sa opet kratkim epizodama depresije.
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#5782 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by komsinica_s_drugog »

namiami wrote: 20/01/2022 10:22
jasib wrote: 19/01/2022 21:07 Je li ovo praksa kod oboljelih od Covida? Zašto se zaraženi pacijenti slobodno kreću među ljudima
Zato što je ovo Bosna i Hercegovina i jer smo to zaslužili. Šta smo napravili, to smo i dobili.

Što se tice gospodje, ako ona ne kupi sebi lijekove, nece niko drugi, pa ne vidim rješenje :)

Druga stvar, da li znate da u DZ (barem iskustvo iz ze-do) u istoj čekaonici su oni koji dolaze da se testiraju da li su pozitivni i oni koji su pozitvni a čekaju pregled? :)
U RS kod porodicnog doktora dolaze i tlakasi po recepte i koronasi na pregled. Pobijedite to 😎
Neki dan sina vodila porodicnom, upala krajnika, 4 osobe su u cekaonici rekle da su pozitivne. Jedna od njih sjedila kraj mog malog djeteta.
Trappist
Posts: 4236
Joined: 12/09/2020 08:52

#5783 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Trappist »

jasib wrote: 19/01/2022 21:07 Juče popodne ulazim u apoteku u Sarajevu, unutra je jedna žena u 50-tim godinama, stoji uz staklo i sluša kako joj apotekarka nešto priča. Ja prilazim slobodnom pultu i naručujem svoje... Obje smo s maskama na licu. Ta žena onda nešto pita, a apotekarka joj i to objašnjava. Od sam udaljena oko 1,5 m. Ulazi u apoteku jedan stariji muškarac i prilazi toj ženi da stane iza nje. Kad ona viknu na njega - ne prilazi mi, imam Covid!. Ja stala, premrla, nisam se još stigla vakcinisati, ruke mi se počele tresti. Uzmem svoje tablete i da pođem, ali ne mogu da je ne pitam - Pa zašto si ovdje ako imaš koronu?: Sad bila u ambulanti, rekli mi tako. I ona svratila u apoteku da kupi lijekove.

Je li ovo praksa kod oboljelih od Covida? Zašto se zaraženi pacijenti slobodno kreću među ljudima :(

Jesam li se ja mogla zaraziti, bila sam na 1-1,5 m od nje, obje s maskama?
Opisan u jednoj recenici jedan klasični panikbot. Umire od straha kad vidi babu kako zarazena kupuje lijekove, ruke joj se tresu, ali nije vakcinu primio. I cuj svratila u apoteku zena, sto je nisi odmah upucala u celo, kako se usudjuje?!
Trappist
Posts: 4236
Joined: 12/09/2020 08:52

#5784 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Trappist »

namiami wrote: 20/01/2022 18:57 Ne znam zasto te cudi da je narod sluđen? Od totalnog lockdowna, do raznih "socijalnih disacni" i grubog filovanja korona informacijama, ljudi imaju psihološke posljedice.

Ja znam da u apoteku dolaze zaraženi, ali recimo nisam znao da u čekaonici budu 100% pozitivni, oni koji imaju simptome, pa i oni koji dolaze da nekoga dovedu.

Posljedice korone na mentalno zdravlje će biti ogromne! Nema tu veze "Panikbot" ili ne, već je toliko informacija koje normalnu osobu slude.

Evo i ja sam među tim osobama. Vakcinisan dva puta, rečeno da će "to biti to". Sada "nova informacija" treba mi booster, vakcina odnosno potvrda vazi set mjeseci.

Kako su odlucili da mi vazi 6 mjeseci? Što ne 8? Što ne 3?

Na osnovu čega će mi zabraniti BILO ŠTA kao vakcinisanom?

Ko će odgovarati za pogrešne informacije ranije navedene?

Ja znam da je ovo panedmija, ali većina informacija od normalnog napravi skeptika i utiče na psihu.
Sve se slažem druze. Ja prebolio prije godinu i po haman, primio 2 vakcine preko ljeta i evo me pozitivan. Grlo, nos i temp 37.3 par dana. Dzaba, sjedi u kuci 10 dana. Zena isto sve, test joj negativan. I njena vakcinacija ubrzo nece važiti jer je tako cerkez ubleha rekao, a ne smije primiti trecu jer je očigledno sad imala virus i eto ona ispade nevakcinisana sad i nekog ugrožava :-)
I hajd ti budi pametan, ovi s jedne strane najavljuju kraj pandemije a kod nas ona strucnjakinja iz Hercegovine priziva policijski sat jebo li je on.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#5785 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by jasib »

Tea lana wrote: 20/01/2022 11:05
jasib wrote: 19/01/2022 21:07 Juče popodne ulazim u apoteku u Sarajevu, unutra je jedna žena u 50-tim godinama, stoji uz staklo i sluša kako joj apotekarka nešto priča. Ja prilazim slobodnom pultu i naručujem svoje... Obje smo s maskama na licu. Ta žena onda nešto pita, a apotekarka joj i to objašnjava. Od sam udaljena oko 1,5 m. Ulazi u apoteku jedan stariji muškarac i prilazi toj ženi da stane iza nje. Kad ona viknu na njega - ne prilazi mi, imam Covid!. Ja stala, premrla, nisam se još stigla vakcinisati, ruke mi se počele tresti. Uzmem svoje tablete i da pođem, ali ne mogu da je ne pitam - Pa zašto si ovdje ako imaš koronu?: Sad bila u ambulanti, rekli mi tako. I ona svratila u apoteku da kupi lijekove.

Je li ovo praksa kod oboljelih od Covida? Zašto se zaraženi pacijenti slobodno kreću među ljudima :(

Jesam li se ja mogla zaraziti, bila sam na 1-1,5 m od nje, obje s maskama?
iskreno je ovaj vas post grozan.
Odakle znate da li zena ima nekoga da joj kupi lijekove Moji svi clanovi uze i sire porodice su zarazeni sem supruga i da njega nema neko bi od nas morao ici u apoteku nam po lijekove.Ok mozda mladjoj populaciji i ne bi jer evo vidim i preko ovih Korpa i slicnih imaju dostavu ali ovo je zena u godinama.
Vi se niste stigli vakcinisati.Osudjujete nekoga sto je bolestan usao na mjesto gdje ce dobiti lijekove nije otisla u frizerski a sta vi cekate vec godinu i po pa se niste vakcinisali ?
Vidite ja vas ne osudjujem niti me briga samo navodim da ne znate neciju pozadinu price zato je neko dosao u apoteku zasto se neko vakcinisao ili zasto neko glupave postove stavlja na temu.
namiami wrote: 20/01/2022 10:22
jasib wrote: 19/01/2022 21:07 Je li ovo praksa kod oboljelih od Covida? Zašto se zaraženi pacijenti slobodno kreću među ljudima
Zato što je ovo Bosna i Hercegovina i jer smo to zaslužili. Šta smo napravili, to smo i dobili.

Što se tice gospodje, ako ona ne kupi sebi lijekove, nece niko drugi, pa ne vidim rješenje :)

Druga stvar, da li znate da u DZ (barem iskustvo iz ze-do) u istoj čekaonici su oni koji dolaze da se testiraju da li su pozitivni i oni koji su pozitvni a čekaju pregled? :)
Osoba kod koje je dijagnosticiran Covid, zar ne bi trebala bez zadržavanja i kontakta sa drugim ljudima, otići kući, u izolaciju. Ako nema rodbine, a ko danas nema rodbine da mu kupi lijek i pomogne u bolesti, a ako nema rodbine, zar ne bi trebala biti formirana volonterska služba, kakva je bila u proljeće 2020. godine?
NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#5786 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

Mogu li rodbina i volonteri otici umjesto nje doktoru na pregled?
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#5787 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Tea lana »

mene opet cudi hampa oko zene koja je bolesna u apoteci nije dosla u spa.A digla je zena koja nije stigla se vakcinisati u godinu i po
Licemjerni smo do srzi.
User avatar
konektovan
Posts: 40061
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5788 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

Trappist wrote: 20/01/2022 18:02
jasib wrote: 19/01/2022 21:07 Juče popodne ulazim u apoteku u Sarajevu, unutra je jedna žena u 50-tim godinama, stoji uz staklo i sluša kako joj apotekarka nešto priča. Ja prilazim slobodnom pultu i naručujem svoje... Obje smo s maskama na licu. Ta žena onda nešto pita, a apotekarka joj i to objašnjava. Od sam udaljena oko 1,5 m. Ulazi u apoteku jedan stariji muškarac i prilazi toj ženi da stane iza nje. Kad ona viknu na njega - ne prilazi mi, imam Covid!. Ja stala, premrla, nisam se još stigla vakcinisati, ruke mi se počele tresti. Uzmem svoje tablete i da pođem, ali ne mogu da je ne pitam - Pa zašto si ovdje ako imaš koronu?: Sad bila u ambulanti, rekli mi tako. I ona svratila u apoteku da kupi lijekove.

Je li ovo praksa kod oboljelih od Covida? Zašto se zaraženi pacijenti slobodno kreću među ljudima :(

Jesam li se ja mogla zaraziti, bila sam na 1-1,5 m od nje, obje s maskama?
Opisan u jednoj recenici jedan klasični panikbot. Umire od straha kad vidi babu kako zarazena kupuje lijekove, ruke joj se tresu, ali nije vakcinu primio. I cuj svratila u apoteku zena, sto je nisi odmah upucala u celo, kako se usudjuje?!
:lol:
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#5789 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

Tebe uhvatila panika a sta ce tek ta apotekarska koja je bila blize od tebe zarazenij osobi !?
Na pojedinim apotekama sam vidio natip da se mole + da ne ulaze u apoteku da pozvone na zvonu i da ce biti usluzeni na prozorcicu (kao kada u dezuru u 2h ujutro dodjemo u apoteku da uzmemo lijek)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#5790 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

komsinica_s_drugog wrote: 20/01/2022 17:35

U RS kod porodicnog doktora dolaze i tlakasi po recepte i koronasi na pregled. Pobijedite to 😎
Neki dan sina vodila porodicnom, upala krajnika, 4 osobe su u cekaonici rekle da su pozitivne. Jedna od njih sjedila kraj mog malog djeteta.
Ma gdje to? Nema šanse, jedino ako kriju da su pozitivni, pa dolaze, ali da će biti naručeni u porodičnu, nema teorije.
Od prvog dana su osnovane zasebne ambulante za respiratorne infekcije i za bilo kakav slučaj iole sličan koroni se ide tamo. Mene su mjesec zavlačili zdravu po ARI dok nisu ustanovili da je alergijski kašalj, porodičnu sam smjela samo nazvati da me zakaže u ARI.
I sad se kod porodične čeka ispred ambulante, sestra obavi razgovor i onda nas pusti unutra, 2-3 maksimum u čekaonici, svako u svom ćošetu.
ram ahm kad
Posts: 15
Joined: 22/12/2021 16:11

#5791 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ram ahm kad »

Nakon par dana simptoma, bol u grlu, povremeno curenje iz nosa, umor, kasalj jednom u sat- dva.. za koje sam mislio da je obicna prehlada, juce se testirao i pozitivan, te mi je odredjeno 14 dana izolacije jer nisam vakcinisan, pa treba 14 dana. Jutros temperatura 36.6, bez bolova u grlu, sa povremenim curenjem nosa, bez kaslja... neka blaza osamucenost....i danasnji dan namjeravam iskoristiti za neke radove u kuci, jer ovo stanje i nije takvo da trebam samo lezati, sjediti i odmarati, nego nesto i korisno raditi dok sam u izolaciji...
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#5792 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

NediM17 wrote: 20/01/2022 20:32 Mogu li rodbina i volonteri otici umjesto nje doktoru na pregled?
Zasto?
Postoje kovid ambulante gdje idu zarazeni, ne mijesaju se pozitivni sa ostalim pacijentima.
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#5793 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

zubi wrote: 21/01/2022 09:49
NediM17 wrote: 20/01/2022 20:32 Mogu li rodbina i volonteri otici umjesto nje doktoru na pregled?
Zasto?
Postoje kovid ambulante gdje idu zarazeni, ne mijesaju se pozitivni sa ostalim pacijentima.
Mijesaju se pozitivni. Ponajvise u ambulantama porodicne medicine i laboratorijama..

U ambulantama porodicne medicine telefoni ne funkcionisu, a 70% korisnika moze rijesiti svoje prohtjeve telefonski jer uglavnom dolaze jer im trebaju uputnice i recepti za lijekove.. Trenutno je porodicna medicina u Sa u potpunom kolapsu..
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#5794 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

laik1981 wrote: 21/01/2022 10:06 Mijesaju se pozitivni. Ponajvise u ambulantama porodicne medicine i laboratorijama..

U ambulantama porodicne medicine telefoni ne funkcionisu, a 70% korisnika moze rijesiti svoje prohtjeve telefonski jer uglavnom dolaze jer im trebaju uputnice i recepti za lijekove.. Trenutno je porodicna medicina u Sa u potpunom kolapsu..
Ovdje pozitivni s porodičnom medicinom ima samo telefonski kontakt da ga naruče u ARI i da mu otvori/zatvori bolovanje.
Eventualno ispred ambulante sestri kažu šta imaju, ona ih naruči za ARI i onda tamo završavaju sve, i laboratoriju, rtg, testiranje, a ako su dokazano pozitivni ona su upućeni na kovid ambulantu. Postoji neki rizik da negativan, a upućen u ARI zbog simptoma, tamo pokupi koronu, ali u porodičnoj i u laboratorijama su šanse minimalne...jedino u slučaju da osoba ne zna da je pozitivna, a došla je tu, ili da je idiot koji krije. Mada, ako ne stoje jedno na drugom, imaju maske i dezinfikuju ruke pri izlasku, trebali bi biti ok.
Trappist
Posts: 4236
Joined: 12/09/2020 08:52

#5795 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Trappist »

ram ahm kad wrote: 21/01/2022 09:46 Nakon par dana simptoma, bol u grlu, povremeno curenje iz nosa, umor, kasalj jednom u sat- dva.. za koje sam mislio da je obicna prehlada, juce se testirao i pozitivan, te mi je odredjeno 14 dana izolacije jer nisam vakcinisan, pa treba 14 dana. Jutros temperatura 36.6, bez bolova u grlu, sa povremenim curenjem nosa, bez kaslja... neka blaza osamucenost....i danasnji dan namjeravam iskoristiti za neke radove u kuci, jer ovo stanje i nije takvo da trebam samo lezati, sjediti i odmarati, nego nesto i korisno raditi dok sam u izolaciji...
To je to, meni se cini cim grlo boli omikron je :D a vidis zanimljivo, ja sam prebolovao bio, dobio dvije doze preko ljeta i imao sam malo jace simptome nego ti :D
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#5796 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

banjaluka078 wrote: 21/01/2022 11:21 Ovdje pozitivni s porodičnom medicinom ima samo telefonski kontakt da ga naruče u ARI i da mu otvori/zatvori bolovanje.
Eventualno ispred ambulante sestri kažu šta imaju, ona ih naruči za ARI i onda tamo završavaju sve, i laboratoriju, rtg, testiranje, a ako su dokazano pozitivni ona su upućeni na kovid ambulantu. Postoji neki rizik da negativan, a upućen u ARI zbog simptoma, tamo pokupi koronu, ali u porodičnoj i u laboratorijama su šanse minimalne...jedino u slučaju da osoba ne zna da je pozitivna, a došla je tu, ili da je idiot koji krije. Mada, ako ne stoje jedno na drugom, imaju maske i dezinfikuju ruke pri izlasku, trebali bi biti ok.
Ovdje je paranormalna pojava da ti se neko javi na telefon u ambulantama porodicne medicine i onda im svi navale u ambulante.. Supruga fasovala malo tezu upalu uha i sinusa. Nakon nekih 300 poziva na koje nisu odgovorili ja otisao po recept i samo se okrenuo jer je unutra bilo 100 ljudi u 100 kvadrata.. Bukvalno jedno na drugom i masa mladje raje.. Ne da je telefon zauzet zato sto vec pricaju sa nekim nego je namjerno podignuta slusalica.. Posjetioci ili sami pozitivni ili su tu radi nekog ukucanina koji je pozitivan.. Uglavnom kolaps totalni.. Zena na kraju nazvala drugaricu koja je doktorica da joj pusti recept za pancef..
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#5797 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 21/01/2022 10:06
zubi wrote: 21/01/2022 09:49
Zasto?
Postoje kovid ambulante gdje idu zarazeni, ne mijesaju se pozitivni sa ostalim pacijentima.
Mijesaju se pozitivni. Ponajvise u ambulantama porodicne medicine i laboratorijama..

U ambulantama porodicne medicine telefoni ne funkcionisu, a 70% korisnika moze rijesiti svoje prohtjeve telefonski jer uglavnom dolaze jer im trebaju uputnice i recepti za lijekove.. Trenutno je porodicna medicina u Sa u potpunom kolapsu..
Ja sam nedavno imao upalu mokraćnih kanala i povišenu temperaturu. Nije mi prvi put, tačno znam kako ide, kako se manifestuje, samo otišao da mi prepiše standardnu terapiju.
Odem u ambulantu porodične medicine, ona sestra na šalteru me maltene otjera, kao, imaš temperaturu, idi se testiraj prvo pa dođi.
Zakaže mi ona testiranje. I naravno, odem na drive-in punkt, a da nemam mogućnosti morao bih pravo u red sa pozitivnim (i negativnim) na Vojničko.
Dođem sutradan (bio test gotov predveče), druga sestra na šalteru, ja joj objasnim zašto sam došao, izvolite, sjednite, sačekajte. Niti me pitala imam li temperaturu, a pogotovu da li imam negativan PCR.
Kada sam završio kod doktorice, izlazim da mi ovjeri uputnicu za urinokulturu, kad opet ona što me poslala na testiranje. Ti negativan, upitno-potvrdno ona konstatova. Ja samo slegoh ramenima.

:-)
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#5798 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Naslovnica wrote: 21/01/2022 11:31

Ja sam nedavno imao upalu mokraćnih kanala i povišenu temperaturu. Nije mi prvi put, tačno znam kako ide, kako se manifestuje, samo otišao da mi prepiše standardnu terapiju.
Odem u ambulantu porodične medicine, ona sestra na šalteru me maltene otjera, kao, imaš temperaturu, idi se testiraj prvo pa dođi.
Zakaže mi ona testiranje. I naravno, odem na drive-in punkt, a da nemam mogućnosti morao bih pravo u red sa pozitivnim (i negativnim) na Vojničko.
Dođem sutradan (bio test gotov predveče), druga sestra na šalteru, ja joj objasnim zašto sam došao, izvolite, sjednite, sačekajte. Niti me pitala imam li temperaturu, a pogotovu da li imam negativan PCR.
Kada sam završio kod doktorice, izlazim da mi ovjeri uputnicu za urinokulturu, kad opet ona što me poslala na testiranje. Ti negativan, upitno-potvrdno ona konstatova. Ja samo slegoh ramenima.

:-)
U Saraj Polju su donekle i dobro organizovani. Otoka i Vrazova uzas, a ove manje ambulante pukle totalno u zadnjih desetak dana.. Kad si ti to obavljao?
NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#5799 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

zubi wrote: 21/01/2022 09:49
NediM17 wrote: 20/01/2022 20:32 Mogu li rodbina i volonteri otici umjesto nje doktoru na pregled?
Zasto?
Postoje kovid ambulante gdje idu zarazeni, ne mijesaju se pozitivni sa ostalim pacijentima.
Kako i cime doci do covid ambulante?
A evo ti je covjek gore napisao iskustvo sa tim covid ambulantama.
Last edited by NediM17 on 21/01/2022 11:40, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#5800 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 21/01/2022 11:37
Naslovnica wrote: 21/01/2022 11:31

Ja sam nedavno imao upalu mokraćnih kanala i povišenu temperaturu. Nije mi prvi put, tačno znam kako ide, kako se manifestuje, samo otišao da mi prepiše standardnu terapiju.
Odem u ambulantu porodične medicine, ona sestra na šalteru me maltene otjera, kao, imaš temperaturu, idi se testiraj prvo pa dođi.
Zakaže mi ona testiranje. I naravno, odem na drive-in punkt, a da nemam mogućnosti morao bih pravo u red sa pozitivnim (i negativnim) na Vojničko.
Dođem sutradan (bio test gotov predveče), druga sestra na šalteru, ja joj objasnim zašto sam došao, izvolite, sjednite, sačekajte. Niti me pitala imam li temperaturu, a pogotovu da li imam negativan PCR.
Kada sam završio kod doktorice, izlazim da mi ovjeri uputnicu za urinokulturu, kad opet ona što me poslala na testiranje. Ti negativan, upitno-potvrdno ona konstatova. Ja samo slegoh ramenima.

:-)
U Saraj Polju su donekle i dobro organizovani. Otoka i Vrazova uzas, a ove manje ambulante pukle totalno u zadnjih desetak dana.. Kad si ti to obavljao?
Prije otprilike mjesec, uglavnom prije ovog trenutnog vala.
Locked