Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#2626 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by isx »

Ima li neko da je imao 37.3° temperaturu ovih dana, a da je bio negativan? Nikakvi drugi simptomi.
User avatar
frljuk
Posts: 30
Joined: 06/11/2016 12:51

#2627 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by frljuk »

isx wrote: 04/01/2021 17:29 Ima li neko da je imao 37.3° temperaturu ovih dana, a da je bio negativan? Nikakvi drugi simptomi.
Prvo 37,3 nije nikakva temperatura, već je normalna temperatura, mozeš sam googlat.
Drugo febrilna temperatura je 38,0 i od te temperature se preporučuje da odeš kod doktora, mada ako nije učestala ostavi da organizam se malo sam bori ili izbori sa temperaturom. Naravno krvnu sliku uradit, da se provjere leukociti i crp. Ako Temperatura od 38,0 nakon dva dana je i dalje prisutna, trebao bi počet nešto uzimat šta doktor prepiše.
Treće nemaš nikakvu temperaturu, sve je uredu.
User avatar
xoklix
Posts: 2425
Joined: 16/01/2018 16:07

#2628 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by xoklix »

Jučer počelo grebuckanje u grlu ,povremeni suhi kašalj i neka blaža varijanta proliva.
Popio 4 šolje čaja sa medom,limuna iscijedio i napravio saunu od sobe.
Probudio se ko nov sa žuto zelenim šlajmom u usnoj duplji kojeg sam ispljunuo.

Međutim kako tonem u dan sve više i više duboko kašljem.
U moru informacija nekad sam pročitao da je jako bitno na početku djelovati kako potencijalni virus ne bi sišao u pluća.
Obzirom da ne znam jel virus ili samo prehlada ima li neko savjet šta mi je delati ?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2629 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by spinel_ »

xoklix wrote: 05/01/2021 15:08 Jučer počelo grebuckanje u grlu ,povremeni suhi kašalj i neka blaža varijanta proliva.
Popio 4 šolje čaja sa medom,limuna iscijedio i napravio saunu od sobe.
Probudio se ko nov sa žuto zelenim šlajmom u usnoj duplji kojeg sam ispljunuo.

Međutim kako tonem u dan sve više i više duboko kašljem.
U moru informacija nekad sam pročitao da je jako bitno na početku djelovati kako potencijalni virus ne bi sišao u pluća.
Obzirom da ne znam jel virus ili samo prehlada ima li neko savjet šta mi je delati ?
Ako imas slajm dobar je Gelomyrtol kapsule za izbacivanje. Mozda i da pokusas s onim Lysobact sprayom. To dvoje sto ti sigurno nece skoditi.
Eh sad za ostalo, najbolje doktoru se javi.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#2630 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Lao Ce »

xoklix wrote: 05/01/2021 15:08 Jučer počelo grebuckanje u grlu ,povremeni suhi kašalj i neka blaža varijanta proliva.
Popio 4 šolje čaja sa medom,limuna iscijedio i napravio saunu od sobe.
Probudio se ko nov sa žuto zelenim šlajmom u usnoj duplji kojeg sam ispljunuo.

Međutim kako tonem u dan sve više i više duboko kašljem.
U moru informacija nekad sam pročitao da je jako bitno na početku djelovati kako potencijalni virus ne bi sišao u pluća.
Obzirom da ne znam jel virus ili samo prehlada ima li neko savjet šta mi je delati ?
Čuo sam da treba piti odsta tekučine da ne bi sišao u pluća ako se radi o virusu i da ispireš nos i grlo sa toplom vodom i solju.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#2631 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

isx wrote: 04/01/2021 17:29 Ima li neko da je imao 37.3° temperaturu ovih dana, a da je bio negativan? Nikakvi drugi simptomi.

Zbog cega si uopste mjerio temp? Ako si osjetio da nesto nije ok i dobio tu vrijednost onda to nije normalno.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#2632 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by sahara1428 »

User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2633 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by holowey »

Lao Ce wrote: 06/01/2021 00:05
xoklix wrote: 05/01/2021 15:08 Jučer počelo grebuckanje u grlu ,povremeni suhi kašalj i neka blaža varijanta proliva.
Popio 4 šolje čaja sa medom,limuna iscijedio i napravio saunu od sobe.
Probudio se ko nov sa žuto zelenim šlajmom u usnoj duplji kojeg sam ispljunuo.

Međutim kako tonem u dan sve više i više duboko kašljem.
U moru informacija nekad sam pročitao da je jako bitno na početku djelovati kako potencijalni virus ne bi sišao u pluća.
Obzirom da ne znam jel virus ili samo prehlada ima li neko savjet šta mi je delati ?
Čuo sam da treba piti odsta tekučine da ne bi sišao u pluća ako se radi o virusu i da ispireš nos i grlo sa toplom vodom i solju.
znas li razliku izmedju jednjaka i dusnika? kuda ide zrak a kuda pice/hrana?
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#2634 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

holowey wrote: 06/01/2021 09:42
Lao Ce wrote: 06/01/2021 00:05
xoklix wrote: 05/01/2021 15:08 Jučer počelo grebuckanje u grlu ,povremeni suhi kašalj i neka blaža varijanta proliva.
Popio 4 šolje čaja sa medom,limuna iscijedio i napravio saunu od sobe.
Probudio se ko nov sa žuto zelenim šlajmom u usnoj duplji kojeg sam ispljunuo.

Međutim kako tonem u dan sve više i više duboko kašljem.
U moru informacija nekad sam pročitao da je jako bitno na početku djelovati kako potencijalni virus ne bi sišao u pluća.
Obzirom da ne znam jel virus ili samo prehlada ima li neko savjet šta mi je delati ?
Čuo sam da treba piti odsta tekučine da ne bi sišao u pluća ako se radi o virusu i da ispireš nos i grlo sa toplom vodom i solju.
znas li razliku izmedju jednjaka i dusnika? kuda ide zrak a kuda pice/hrana?
Vjerojatno je mislio na zajednički dio prije epiglotisa, možda oropharynx, odnosno na ispiranje usne šupljine općenito kako bi se eventualno spriječilo spuštanje virusa iz nosne šupljine prema nižim dijelovima respiratornih organa. To ima neki učinak i kod ostalih virusa i može pomoći, mada se ne može na taj način u potpunosti spriječiti infekcija.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#2635 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by BlackRiver »

Punica, zena 60 godina, par dana osjecala peckanje u grlu i bolove u kostima. Testirala se u srijedu, ponedjeljak dobila rezultat da je pozitivna. 2 sedmice bila u izolaciji. Test nakon 2 sedmice - negativna. Gore navedeni simptomi bili najteze sto je osjetila. Ukucani svi bez ikakvih simptoma vec skoro mjesec dana.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#2636 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ci-Nick »

BlackRiver wrote: 06/01/2021 16:19 Punica, zena 60 godina, par dana osjecala peckanje u grlu i bolove u kostima. Testirala se u srijedu, ponedjeljak dobila rezultat da je pozitivna. 2 sedmice bila u izolaciji. Test nakon 2 sedmice - negativna. Gore navedeni simptomi bili najteze sto je osjetila. Ukucani svi bez ikakvih simptoma vec skoro mjesec dana.
Ako je vjerovati pozitivnom testu,..
možda i jeste bila pozitivna, ali ako se za mjesec ili dva razboli sa jačim simptomima, i ispostavi se da je pozitivna, ne treba vjerovati da je po drugi put pozitivna nego da je prvi test bio pogrešan.
Mis00
Posts: 21
Joined: 29/12/2020 17:50

#2637 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mis00 »

Meni bilo okej par dana, pio antibiotik zbog blage temp jer imao temp kao što rekoh u prethodnim postovima, pre mesec ipo dana bio pozitivan . Evo i nakon mesec ipo, malo jače, ja definitivno se ne oporavih. Pre par dana, crp okej, komplet krvna slika ok, pluća kažu vidi se da je bila infekcija ali da je to okej. Kažem ja pulmologu imam kašalj dugo ona mi da pumpicu neku koja leči astmu i ćao. Bez pregleda bez ičega lagano samo prepisa na osnovu toga što imam kašalj dugo. Pumpica lek za alergiju dođi za 3m na kontrolu . Bukvalno ne mogu da se oporavim. Pluća par dana se smiri sve taman se opustim onda počne da probada.. Temp se vraćala, bila okej evo sad čini mi se vraća se treći put, do duše 37.3.. 37.4 maks nije to temp neka ALI ja osećam da sam Vruć i ne osećam se komotno 🙄 sad kad bio treći put na pregled pre nedelju dana skoro me isterali sa kovida kažu šta ćeš ovde negativan, a na opstu praksu na ulaz u dom zdravlja čekaju i pitaju što si došo ako kažeš imas temp maltene što te ne prebiju, marš u kovid hahaha. Znači ja za kovid nisam, a nisam ni za opštu jer imam blagu temp. Još mi samo fali da sad ostanem vezan trajno za pumpicu kao posledicu ovog smeća.. Stvarno divno.. Doslovno idem sledeće nedelje po uput za psihijatra meni je ovo postalo nepodnosljivo ljudi moji :( :sad:
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#2638 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

Mis00 wrote: 07/01/2021 22:24 Meni bilo okej par dana, pio antibiotik zbog blage temp jer imao temp kao što rekoh u prethodnim postovima, pre mesec ipo dana bio pozitivan . Evo i nakon mesec ipo, malo jače, ja definitivno se ne oporavih. Pre par dana, crp okej, komplet krvna slika ok, pluća kažu vidi se da je bila infekcija ali da je to okej. Kažem ja pulmologu imam kašalj dugo ona mi da pumpicu neku koja leči astmu i ćao. Bez pregleda bez ičega lagano samo prepisa na osnovu toga što imam kašalj dugo. Pumpica lek za alergiju dođi za 3m na kontrolu . Bukvalno ne mogu da se oporavim. Pluća par dana se smiri sve taman se opustim onda počne da probada.. Temp se vraćala, bila okej evo sad čini mi se vraća se treći put, do duše 37.3.. 37.4 maks nije to temp neka ALI ja osećam da sam Vruć i ne osećam se komotno 🙄 sad kad bio treći put na pregled pre nedelju dana skoro me isterali sa kovida kažu šta ćeš ovde negativan, a na opstu praksu na ulaz u dom zdravlja čekaju i pitaju što si došo ako kažeš imas temp maltene što te ne prebiju, marš u kovid hahaha. Znači ja za kovid nisam, a nisam ni za opštu jer imam blagu temp. Još mi samo fali da sad ostanem vezan trajno za pumpicu kao posledicu ovog smeća.. Stvarno divno.. Doslovno idem sledeće nedelje po uput za psihijatra meni je ovo postalo nepodnosljivo ljudi moji :( :sad:
Daj ba glavu gore. Kakav psihijatar.
Jeste da je oporavak malo čudan i dug, ali ne treba se previše crnjačiti. Potrebno je minimum 2 mjeseca da se čovjek koliko toliko vrati na staro. Ne sikiraj se, masa naroda ima sličan problem.
Mis00
Posts: 21
Joined: 29/12/2020 17:50

#2639 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mis00 »

Pa evo će meni dva meseca za 10 dana, tj 2 meseca od kako dobio negativan pcr. Što je najgore meni ja mnoge ove simptome nisam imao dok bio pozitivan, bio okej jedno 10 dana nakon negativnog testa i onda opet počeo jak kašalj, i ova neka jeza i blaga temp🙄 ja ne znam da li se još nekome dešava da nema snage da govori?! Ja mogu da pričam pola sata sat sa nekim a onda polako počinjem da se naprežem i doslovno se toliko umaram da jedva pričam. A To mi se dešava još od kad bio pozitivan 🙄
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#2640 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Mis00 wrote: 08/01/2021 02:35 Pa evo će meni dva meseca za 10 dana, tj 2 meseca od kako dobio negativan pcr. Što je najgore meni ja mnoge ove simptome nisam imao dok bio pozitivan, bio okej jedno 10 dana nakon negativnog testa i onda opet počeo jak kašalj, i ova neka jeza i blaga temp🙄 ja ne znam da li se još nekome dešava da nema snage da govori?! Ja mogu da pričam pola sata sat sa nekim a onda polako počinjem da se naprežem i doslovno se toliko umaram da jedva pričam. A To mi se dešava još od kad bio pozitivan 🙄
Pa ako se vratis na stranice unazad naces da ljudi pisu potpuno isto, Vecina nas je prozivjela isto sto ti sad prozivljavas. I ja sam sedmicu ili 2 prije isteka drugog mjeseca kontao ode zivot u 3PM s ovim sranjem i isto, svi nalazai ok a simptomi prisutni. Najgora je ta jeza i umor.
Pij vitamine i koristi tu pumpicu i nazad u svakodnevnicu i vjerovatno ce ti se desit ko i ostalima nakon odredjenog vremena ces skontata da vise nemas te simptome i ako imas rijetko se pojave.
Ja recimo nemogu nikako da dovedem stomak u red. Nikad u zivotu nisam imao probleme sa "stolicom" sad nikako da to ustabilim.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#2641 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Karikaturist »

Jao kako tripujete ljudi :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#2642 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ćiribiribela »

36,5°C - 37,4°C: Normalna tempwratura. 


Ne panicarite.
User avatar
xoklix
Posts: 2425
Joined: 16/01/2018 16:07

#2643 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by xoklix »

Lao Ce wrote: 06/01/2021 00:05
xoklix wrote: 05/01/2021 15:08 Jučer počelo grebuckanje u grlu ,povremeni suhi kašalj i neka blaža varijanta proliva.
Popio 4 šolje čaja sa medom,limuna iscijedio i napravio saunu od sobe.
Probudio se ko nov sa žuto zelenim šlajmom u usnoj duplji kojeg sam ispljunuo.

Međutim kako tonem u dan sve više i više duboko kašljem.
U moru informacija nekad sam pročitao da je jako bitno na početku djelovati kako potencijalni virus ne bi sišao u pluća.
Obzirom da ne znam jel virus ili samo prehlada ima li neko savjet šta mi je delati ?
Čuo sam da treba piti odsta tekučine da ne bi sišao u pluća ako se radi o virusu i da ispireš nos i grlo sa toplom vodom i solju.
Prošlo me kroz 2 dana... Ne znam jel bila korona,samo da napišem preporuku za Lipov med. Čim sam ga počeo piti sa čajem(ne vrućim!) kašalj prestao.
Ne treba pretjerivati sa njim jer ubrzava rad srca i ne preporučuje se srčanim bolesnicima.
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#2644 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

ćiribiribela wrote: 09/01/2021 10:25 36,5°C - 37,4°C: Normalna tempwratura. 


Ne panicarite.
Svoj ti pos'o.
Samo zena koja se poradjala zna kako je muskarcu kada dobije temperaturu 37,4C.
8-) :lol:
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#2645 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Cudne oscilacije tjelesne temperature mogu biti simptom anksioznosti, tjeskobe, napada panike, neuroze, depresije i ostalih poremecaja..

Evo neki od simptoma napada panike :-)

Uobičajeni simptomi koji prate panične napadaje su:

ubrzan puls, lupanje ili preskakanje srca,

jaka uznemirenost,
znojenje ili drhtavica,
poremećena ravnoteža,
navala topline,
uspuhanost, ponekad uz osjećaj gušenja,
bolovi u prsima,
podrhtavanje mišića cijelog tijela,
mučnina ili slabost,
vrtoglavica ili nesvjestica,
poremećen ili zamućen vid,
obamrlost ili trnci,
osjećaj ‘gubljenja razuma’,
strah od smrti.
User avatar
konektovan
Posts: 40646
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2646 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

ćiribiribela wrote: 09/01/2021 10:25 36,5°C - 37,4°C: Normalna tempwratura. 


Ne panicarite.
Jes mozda u Njemackoj. :mrgreen:
Ja ušao u polikliniku eurofarm i na trijaži mi izmjere 37.0 stepenčića, to trka frka, galama....ne znaju đe će... :lol:
Mis00
Posts: 21
Joined: 29/12/2020 17:50

#2647 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mis00 »

laik1981 wrote: 09/01/2021 13:37 Cudne oscilacije tjelesne temperature mogu biti simptom anksioznosti, tjeskobe, napada panike, neuroze, depresije i ostalih poremecaja..

Evo neki od simptoma napada panike :-)

Uobičajeni simptomi koji prate panične napadaje su:

ubrzan puls, lupanje ili preskakanje srca,

jaka uznemirenost,
znojenje ili drhtavica,
poremećena ravnoteža,
navala topline,
uspuhanost, ponekad uz osjećaj gušenja,
bolovi u prsima,
podrhtavanje mišića cijelog tijela,
mučnina ili slabost,
vrtoglavica ili nesvjestica,
poremećen ili zamućen vid,
obamrlost ili trnci,
osjećaj ‘gubljenja razuma’,
strah od smrti.
Ja se slažem sa ovim. I sam nekad sebe tešim i kažem sve je okej jednostavno sam bas psihički potonuo, ali onda opet ono nešto u sebi mi govori kako se ja sa ovim samo "tešim" da je anksioznost a nije, i onda opet haos :( jednostavno je jače od mene, ali da nisam poptuno oporavljen nisam. Ovo samo doliva ulje na vatru...
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#2648 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by freelancerBIH »

Sad mi prica komsija... 3 mjeseca nakon sto mu je brat prebolovao koronu - bez nekih vecih simptoma - ne znajuci mu brat - a tek naknadno saznao - korona mu je ostetila uveliko krvne sudove oko srca i srcane aorte. Covjek jedan dan otisao malo fizickog rada da radi - spuca ga srce i umre.... 49 mu godina bilo...

Ljudi moji - ko god osjeti neke srcane probleme ili bilo kakve nelagode- neka se ne ustrucava provjerit kod doktora jel sve ok ako znate da ste prebolovali...
User avatar
konektovan
Posts: 40646
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2649 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

freelancerBIH wrote: 10/01/2021 12:53 Sad mi prica komsija... 3 mjeseca nakon sto mu je brat prebolovao koronu - bez nekih vecih simptoma - ne znajuci mu brat - a tek naknadno saznao - korona mu je ostetila uveliko krvne sudove oko srca i srcane aorte. Covjek jedan dan otisao malo fizickog rada da radi - spuca ga srce i umre.... 49 mu godina bilo...

Ljudi moji - ko god osjeti neke srcane probleme ili bilo kakve nelagode- neka se ne ustrucava provjerit kod doktora jel sve ok ako znate da ste prebolovali...
Mozda je covjek i ranije imao srcanih problema,...
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#2650 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Trappist »

konektovan wrote: 10/01/2021 15:11
freelancerBIH wrote: 10/01/2021 12:53 Sad mi prica komsija... 3 mjeseca nakon sto mu je brat prebolovao koronu - bez nekih vecih simptoma - ne znajuci mu brat - a tek naknadno saznao - korona mu je ostetila uveliko krvne sudove oko srca i srcane aorte. Covjek jedan dan otisao malo fizickog rada da radi - spuca ga srce i umre.... 49 mu godina bilo...

Ljudi moji - ko god osjeti neke srcane probleme ili bilo kakve nelagode- neka se ne ustrucava provjerit kod doktora jel sve ok ako znate da ste prebolovali...
Mozda je covjek i ranije imao srcanih problema,...
Ma nemoguce, nije srcanih bilo uopšte prije korone. Recimo nije kapiten jedne Fiorentine umro od srcanog, to je nesto drugo bilo...
Locked