Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#2176 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by victom »

felipe kajetano wrote: 01/12/2020 11:33
victom wrote: 29/11/2020 18:29
banjaluka078 wrote: 29/11/2020 15:58

Na OLX su uglavnom sa Ebay, a baš se ne bih s tim kockala. Kinezu 5% tačnosti manje-više, a nas može koštati glave.
a neće otići glava ako ne kupiš nikakav ?
Oksimetar treba da pokaze pribliznu vrijednost, da vidis samo da je li oksigen pao suvise nisko pri upali pluca... ispod 92 ,iznad 92 i to je to.
Vidis da ljudi imaju saturacije i po 60%. Da su imali NAJGORI kineski uređaj od 5$, pomogao bi im, i mogli su reagovat ranije.
A ako bas imate averziju od kineza, kupite u apoteci.

Al sad ispade, onaj kinez je možda nepouzdan, a ovaj preskup, pa neću nijedan. To je najgora opcija.
Onom kome saturacija padne previse ne treba oksimetar da bi znao da nije dobro.I sta ako mu pokaze 80? izvadice bocu iz podruma i ukljuciti O2 :? Sve u kucnoj varijanti.Ti oksimetri su samo za prvu pomoc i neku orijentaciju i u klinickim uslovima.Za pravo stanje srtvari su totalno nepouzdani, jedan pokazuje npr.95, drugi 87 a treci 70.Ne opterecujte se tim stvarima u kucnim varijantama, ako vam nije dobro pravac bolnica.
pa ja i cijelo to vrijeme govorim.
ostalo je samo nerjeseno jel kinez valja, ili samo onaj iz apoteke.
a ako padne na 80, nisi loš, vec mrtav.
I kad "odeš pravac" doktor, sta ce ti doktor uraditi, izmjeriti saturaciju (ako imaš sreće) i dati ti antibiotik.
U bolnicu nećeš biti ni primljen bez obostrane upale pluća, ako i tada.
SVI uređaju pokazuju približno. a kako UREĐAJ testirati, objasnio sam vec u prethodnim postovima.

moja poenta: kada dobijes temperaturu, okismetar će ti pomoći da evaluiraš trenutnu situaciju, te da je pratiš...
U našem društvu, gdje ljudi negiraju virus, ili ga stavljaju u rang sa gripom, ili ignorišu simptome kad ih i dobiju, ili odbijaju prihvatiti očigledno, okisimetar dođe kao naucna fantastika za većinu
Ko ne voli previse razmisljati, i ne treba mu oksimetar.... Niti brendirani niti kineski.
Ko ima volje razumjeti, pratiti ili se interesuje , oksimetar je korisna stvar.
Ako je nekome oksimentar opterećenje, ne treba ga ni imati.
Ja sam zavrsio na temu, i nećete dobiti nijedan savjet vise od mene. PoKušao sam pomoći, a gubim samo svoje vrijeme, jer je vecini mrsko čitati.
Idite direktno u bolnicu, i nemojte slučajno da se "opterećujujte" razmišljanjem i anticipiranjem..
lp
Last edited by victom on 01/03/2021 01:49, edited 2 times in total.
splinter
Posts: 7462
Joined: 08/10/2011 12:28

#2177 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

Covid je specifičan jer se vrlo često razvija tzv tiha hipoksija, pojam koji je zapravo uveden u masovnu upotrebu nakon pojave ove pandemije.
Upravo je to najveći problem kada zasićenje može da padne na 70, 60 čak i 50% bez nekih izraženijih manifestnih simptoma. Moguće da se to dešava jer virus napada ćelije alveolarnog tipa 2 koje učestvuju u jproizvodnji plućnog surfaktanta, lipidno-proteinske mase koja oblaže upravo zidove alveola, te omogućava njihovu normalnu funkciju smanjujući površinsku napetost.
Stanje se još više pogorša kada pacijenti postanu svjesni da se nešto dešava, uspaniče se i počnu disati brže i brže. Čitav proces se samo ubrzava a pluća se još više oštećuju. Nakon toga najviše stradaju vazdušne kesice koje se nalaze na dnu pluća. To se jasno vidi na RTG snimkama pluća Covida bolesnika kada se uočava tipičan nalaz sa "staklenim mlijekom" upalnim procesima u donjim dijelovima pluća.
Pacijent sve teže diše i bori se za svaki udisaj što je strašno traumatično.
Kažu da je najveća trauma u životu bebin prvi udisaj a najveći rizik predstavlja nedostatak plućnog surfaktanta kod neke novorođenčadi. Tako se otprilike osjećaju pacijenati koji se bore za svaki udisaj.
Ne znam da li se u terapiji Covida koriste preparati koji se daju bebama a koji su prirodni plućni surfaktant.
Mislim da su rađene neke studije.
Meni se dok sam bio bolestan u par navrata javio gubitak daha i neka vrsta gušenja. Srećom sve je brzo prošlo ali taj osjećaj neću zaboraviti dok sam živ.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#2178 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by red evil »

Hoću kupiti neki toplomjer beskontaktni. Koji vi koristite? :D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2179 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

@splinter svakog ko je izgubio nekog bliskog od ovog *ovneta, a svjestan je na koji nacin se to desava, najvise progone upravo misli o ovome sto si napisao.
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#2180 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zdruzdjo »

UPDATE.
Danas odlazak u Eurofarm po nalaze.
Supruga NEGATIVNA
Ja NEGATIVAN.
Samo desetak minuta kasnije dolazi rezultat testiranja iz Doma Zdravlja. NEGATIVNA.
Pao mi trebevic tereta sa ledja.
Ostaje da se borimo sa upalom pluca ali dace Bog pa cemo i to.

P. S. eto za ove negatore i gamad koja kaze to ne postoji itd... I kad kazu: "ima li iko negativan ili su svi koji se testiraju pozitivni". JEDITE GOVXX, IMA.
laik1981
Posts: 13057
Joined: 05/12/2012 13:04

#2181 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

zdruzdjo wrote: 01/12/2020 15:59 UPDATE.
Danas odlazak u Eurofarm po nalaze.
Supruga NEGATIVNA
Ja NEGATIVAN.
Samo desetak minuta kasnije dolazi rezultat testiranja iz Doma Zdravlja. NEGATIVNA.
Pao mi trebevic tereta sa ledja.
Ostaje da se borimo sa upalom pluca ali dace Bog pa cemo i to.

P. S. eto za ove negatore i gamad koja kaze to ne postoji itd... I kad kazu: "ima li iko negativan ili su svi koji se testiraju pozitivni". JEDITE GOVXX, IMA.
Zamisli postoje bolesti i upale pluca i bez covida.. Sta sve covjek nece cuti.. Vama zelim brzo ozdravljenje..
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2182 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ma.Le.Na »

Ja jos uvijek ne vjerujem da neko ko ima upalu pluca u ovom vaktu...nema coronu..
Pcr nije 100% tacan
Koliko je slucajeva bilo gdje testovi pokazu neg a covjek ima sve simptome...pa se zakljuci da ima covid ali su testtovi lazno neg
Ne znam..
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2183 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

red evil wrote: 01/12/2020 15:24 Hoću kupiti neki toplomjer beskontaktni. Koji vi koristite? :D
Ja bi ti ipak preporucila onaj sto ide u uho.

Kako ste danas?
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#2184 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by AmirBaa »

Ma.Le.Na wrote: 01/12/2020 16:10 Ja jos uvijek ne vjerujem da neko ko ima upalu pluca u ovom vaktu...nema coronu..
Pcr nije 100% tacan
Koliko je slucajeva bilo gdje testovi pokazu neg a covjek ima sve simptome...pa se zakljuci da ima covid ali su testtovi lazno neg
Ne znam..
Samo objasni zasto? Pa upala pluca je uvijek bilo a i bit ce i poslije korone.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2185 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by stakasa »

AmirBaa wrote: 01/12/2020 16:15
Ma.Le.Na wrote: 01/12/2020 16:10 Ja jos uvijek ne vjerujem da neko ko ima upalu pluca u ovom vaktu...nema coronu..
Pcr nije 100% tacan
Koliko je slucajeva bilo gdje testovi pokazu neg a covjek ima sve simptome...pa se zakljuci da ima covid ali su testtovi lazno neg
Ne znam..
Samo objasni zasto? Pa upala pluca je uvijek bilo a i bit ce i poslije korone.
Kako god, tablu dvije Sumameda, corona bila ne bila
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#2186 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by red evil »

Mogy87 wrote: 01/12/2020 16:14
red evil wrote: 01/12/2020 15:24 Hoću kupiti neki toplomjer beskontaktni. Koji vi koristite? :D
Ja bi ti ipak preporucila onaj sto ide u uho.

Kako ste danas?
Imam neki, nekad pokaže 36 nekad 34 nije beskontaktni već onaj obični. Ne znam da li je tačan, valjda jest jer će mi još para dana trebati i može i on na odmor. :lol:

Mi smo generalno ok, svi imamo blaže simptome a ja najblaže moguće. :D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2187 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

red evil wrote: 01/12/2020 16:43
Mogy87 wrote: 01/12/2020 16:14
red evil wrote: 01/12/2020 15:24 Hoću kupiti neki toplomjer beskontaktni. Koji vi koristite? :D
Ja bi ti ipak preporucila onaj sto ide u uho.

Kako ste danas?
Imam neki, nekad pokaže 36 nekad 34 nije beskontaktni već onaj obični. Ne znam da li je tačan, valjda jest jer će mi još para dana trebati i može i on na odmor. :lol:

Mi smo generalno ok, svi imamo blaže simptome a ja najblaže moguće. :D
Pa sta ce ti onda...nemoj iz dosade kupovati, nisi zensko :mrgreen:

To ti je najbolja opcija, antitijela se stvaraju, a bez ikakve muke :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#2188 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zdruzdjo »

laik1981 wrote: 01/12/2020 16:06
zdruzdjo wrote: 01/12/2020 15:59 UPDATE.
Danas odlazak u Eurofarm po nalaze.
Supruga NEGATIVNA
Ja NEGATIVAN.
Samo desetak minuta kasnije dolazi rezultat testiranja iz Doma Zdravlja. NEGATIVNA.
Pao mi trebevic tereta sa ledja.
Ostaje da se borimo sa upalom pluca ali dace Bog pa cemo i to.

P. S. eto za ove negatore i gamad koja kaze to ne postoji itd... I kad kazu: "ima li iko negativan ili su svi koji se testiraju pozitivni". JEDITE GOVXX, IMA.
Zamisli postoje bolesti i upale pluca i bez covida.. Sta sve covjek nece cuti.. Vama zelim brzo ozdravljenje..

Missunderstand. Ne kazem da se mora imati covid i da je to jedina bolest.
Nego bas gadjam konkretno da ove koji ovakve komentare bacaju. Ispade po takvima da ko god dodje na testiranje mora bitii pozitivan jer se tamo negdje daleko ubaci po jedan novcic u kasicu prasicu kad god neko bude pozitivan u jednoj zemlji.
Gledajuci sve, moja supruga je bila savrsen kandidat da bude proglasena zarazenom, cak i ako nema virus. Kazi ima covid, posalji kuci neka lezi na antibioticima, neka ih sviju iz kuce u izolaciji, uzmi pare i kraj.
adsubzero
Posts: 3008
Joined: 08/02/2013 15:52

#2189 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by adsubzero »

zdruzdjo wrote: 01/12/2020 17:12
laik1981 wrote: 01/12/2020 16:06
zdruzdjo wrote: 01/12/2020 15:59 UPDATE.
Danas odlazak u Eurofarm po nalaze.
Supruga NEGATIVNA
Ja NEGATIVAN.
Samo desetak minuta kasnije dolazi rezultat testiranja iz Doma Zdravlja. NEGATIVNA.
Pao mi trebevic tereta sa ledja.
Ostaje da se borimo sa upalom pluca ali dace Bog pa cemo i to.

P. S. eto za ove negatore i gamad koja kaze to ne postoji itd... I kad kazu: "ima li iko negativan ili su svi koji se testiraju pozitivni". JEDITE GOVXX, IMA.
Zamisli postoje bolesti i upale pluca i bez covida.. Sta sve covjek nece cuti.. Vama zelim brzo ozdravljenje..

Missunderstand. Ne kazem da se mora imati covid i da je to jedina bolest.
Nego bas gadjam konkretno da ove koji ovakve komentare bacaju. Ispade po takvima da ko god dodje na testiranje mora bitii pozitivan jer se tamo negdje daleko ubaci po jedan novcic u kasicu prasicu kad god neko bude pozitivan u jednoj zemlji.
Gledajuci sve, moja supruga je bila savrsen kandidat da bude proglasena zarazenom, cak i ako nema virus. Kazi ima covid, posalji kuci neka lezi na antibioticima, neka ih sviju iz kuce u izolaciji, uzmi pare i kraj.
Ja ne znam da ima neko ko tako misli osim standardnih trolova i bas onih nepismenih. Neko kao dobija pare radi tvog pozitivnog testa, mo's mislit...
Amaryl
Posts: 73
Joined: 23/09/2011 17:40

#2190 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Amaryl »

stakasa wrote: 01/12/2020 14:02
Amaryl wrote: 01/12/2020 09:47 Kakva je kod vas situacija bila sa odlaskom u wc... Ubacujem najmanje 2l caja samo preko dana plus voda i sokovi, jedem normalno sve, ali u wc nikako skroz slabo i mala i velika nuzda...sav sam oteko i stomak i noge...

Govorim doktoru cojk me gleda i nista ne rece, javi se za 4 dana...
Nenormalno puno isao. Nisam brojao ali recimo deset odlazaka u toku noci. I svaki se put da oprostis popisam, to su bas ono kolicine. A tecnosti ne da sam pio, zaljevo se. Hem sto preporucuju hem sto sam ja bio zedan, stalno grlo ko barut suho.
Tesko je naci dvije osobe sa istim simptomima.
Kazu moras biti uporan, na kraju dodjem do doktora koji mi je propisao terapiju i tako mu ispricam.
Kad sam mu rekao da pijem i Medrol kaze to je to od njega je. Nemoj ga vise uzimati, jer on pravi te probleme, oticanja ne mozes u wc...

Dao mi za izmokravanje neke tabletice da popijem i to je to....

Produžio mi jos jednu sedmicu sumameda...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2191 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daddy-kool »

victom wrote: 01/12/2020 15:00 pa ja i cijelo to vrijeme govorim.
ostalo je samo nerjeseno jel kinez valja, ili samo onaj iz apoteke.
a ako padne na 80, nisi loš, vec mrtav.
I kad "odeš pravac" doktor, sta ce ti doktor uraditi, izmjeriti saturaciju (ako imaš sreće) i dati ti antibiotik.
U bolnicu nećeš biti ni primljen bez obostrane upale pluća, ako i tada.
SVI uređaju pokazuju približno. a kako UREĐAJ testirati, objasnio sam vec u prethodnim postovima.

moja poenta: kada dobijes temperaturu, okismetar će ti pomoći da evaluiraš trenutnu situaciju, te da je pratiš...
:thumbup:

U principu dobri su i kineski, ako saturacija padne za 5% u odnosu na baseline kada je normalno stanje, vakat je tražitit potporu u bonici.
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#2192 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zdruzdjo »

adsubzero wrote: 01/12/2020 17:20
Ja ne znam da ima neko ko tako misli osim standardnih trolova i bas onih nepismenih. Neko kao dobija pare radi tvog pozitivnog testa, mo's mislit...
Uhhhhh
Iznenadio bi se koliko ljudi misle da su to sve neke svjetske zavjere sa testovima i kako neko uzima masne pare za pozitivne rezultate teatova.
Sve razotkrivaci nekih jaaaakih zavjera.
I ona prica: e evo dajte da idem kod nekoga ko ima koronu pa da vidimo hocu li je dobiti.

Iakreno jexx mi se da li je neko u laboratoriji smuckao a, b i c pa tako nastala ili je sismis negdje nesto. Tu je jebeno je i treba se izboriti sa tim.
isx
Posts: 3597
Joined: 24/05/2014 19:12

#2193 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by isx »

victom wrote: 01/12/2020 15:00 moja poenta: kada dobijes temperaturu, okismetar će ti pomoći da evaluiraš trenutnu situaciju, te da je pratiš...
U našem društvu, gdje ljudi negiraju virus, ili ga stavljaju u rang sa gripom, ili ignorišu simptome kad ih i dobiju, ili odbijaju prihvatiti očigledno, okisimetar dođe kao naucna fantastika za većinu
Ko ne voli previse razmisljati, i ne treba mu oksimetar.... Niti brendirani niti kineski.
Ko ima volje razumjeti, pratiti ili se interesuje , oksimetar je korisna stvar.
Ako je nekome oksimentar opterećenje, ne treba ga ni imati.
Ja sam zavrsio na temu, i nećete dobiti nijedan savjet vise od mene. PoKušao sam pomoći, a gubim samo svoje vrijeme, jer je vecini mrsko čitati.
Idite direktno u bolnicu, i nemojte slučajno da se "opterećujujte" razmišljanjem i anticipiranjem..
lp
Kamara novih telefona ima pulsni oksimetar pored kamere.

Samsung telefoni u aplikaciji health pod stres mjere i nivo kisika u krvi.
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#2194 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by madner »

Ja sam napisao da sam po vlastitom vidjenu bio skroz ok, ali da sam samo po oksimetru vidio da nije ok i dobio uputnicu za Podhrastove.

Tako da je savjet odlican, ja sam predlozio da policija dobije iste pa u obilasku mjeri ljudima. Tako bi se smanjio broj ljudi koji dodju prekasno.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2195 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

splinter wrote: 01/12/2020 15:21 Covid je specifičan jer se vrlo često razvija tzv tiha hipoksija, pojam koji je zapravo uveden u masovnu upotrebu nakon pojave ove pandemije.
Upravo je to najveći problem kada zasićenje može da padne na 70, 60 čak i 50% bez nekih izraženijih manifestnih simptoma. Moguće da se to dešava jer virus napada ćelije alveolarnog tipa 2 koje učestvuju u jproizvodnji plućnog surfaktanta, lipidno-proteinske mase koja oblaže upravo zidove alveola, te omogućava njihovu normalnu funkciju smanjujući površinsku napetost.
Stanje se još više pogorša kada pacijenti postanu svjesni da se nešto dešava, uspaniče se i počnu disati brže i brže. Čitav proces se samo ubrzava a pluća se još više oštećuju. Nakon toga najviše stradaju vazdušne kesice koje se nalaze na dnu pluća. To se jasno vidi na RTG snimkama pluća Covida bolesnika kada se uočava tipičan nalaz sa "staklenim mlijekom" upalnim procesima u donjim dijelovima pluća.
Pacijent sve teže diše i bori se za svaki udisaj što je strašno traumatično.
Kažu da je najveća trauma u životu bebin prvi udisaj a najveći rizik predstavlja nedostatak plućnog surfaktanta kod neke novorođenčadi. Tako se otprilike osjećaju pacijenati koji se bore za svaki udisaj.
Ne znam da li se u terapiji Covida koriste preparati koji se daju bebama a koji su prirodni plućni surfaktant.
Mislim da su rađene neke studije.
Meni se dok sam bio bolestan u par navrata javio gubitak daha i neka vrsta gušenja. Srećom sve je brzo prošlo ali taj osjećaj neću zaboraviti dok sam živ.

fazon je u residualnom kapacitetu pluća i mirovanju ljudi kada su bolesni. pluća mogu daleko više kisika ubaciti nego što je to u normalnoj aktivnosti potrebno, znaš i sam ka trčiš.
e sad ljudi zbog bolesti miruju i treba im manje kisika pa ne osjete hipoksiju odmah, onda ide resudulani kapacitet pa opet se ne osjeti. ali ako krene saturacija dole o posliej toga, u vrlo brzom roku treba zaustaviti pad ili se ide na kisik pa respirator
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#2196 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by emmir1 »

Punica bolesnik sa teškom dijagnozom, no u zadnjih par mjeseci oporavaljala se i išlo na bolje.

Test na Covid radila prije 12 dana i bio negativan, test se radio iz razloga jer je morala da primi terapiju na odijelu u bolnici.

Dobila temperaturu nakon terapije i juće ide opet u bolnicu.

Zadržavaju je u izolaciji u jednoj sobi dok joj ponovo rade test.

Test negativan.

Primaju je na odjel oko 4 sata poslijepodne sa negativnim testom.


Umrla oko 18 sati.

U razgovoru sa doktoricom sinoc, kaže mi da je umrla od Covid19.

Kao po snimku na plucima su zaključili da je Covid, a žena je inače imala obostranu upalu pluća prije 3 godine i ostale joj neke sjene.


E sada kome vjerovat nisam pametan.

No stvarno je malo nelogično sve
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#2197 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Trappist »

emmir1 wrote: 02/12/2020 08:39 Punica bolesnik sa teškom dijagnozom, no u zadnjih par mjeseci oporavaljala se i išlo na bolje.

Test na Covid radila prije 12 dana i bio negativan, test se radio iz razloga jer je morala da primi terapiju na odijelu u bolnici.

Dobila temperaturu nakon terapije i juće ide opet u bolnicu.

Zadržavaju je u izolaciji u jednoj sobi dok joj ponovo rade test.

Test negativan.

Primaju je na odjel oko 4 sata poslijepodne sa negativnim testom.


Umrla oko 18 sati.

U razgovoru sa doktoricom sinoc, kaže mi da je umrla od Covid19.

Kao po snimku na plucima su zaključili da je Covid, a žena je inače imala obostranu upalu pluća prije 3 godine i ostale joj neke sjene.


E sada kome vjerovat nisam pametan.

No stvarno je malo nelogično sve
Zao mi je zbog smrtnog slucaja. Hvala sto si podijelio iskustvo iz prve ruke ovdje. Po mom misljenju, nebitno je je li od covid-a ili ne, ali to je dokaz koliko je nase zdravstvo neorganizovano i pogubljeno. I dokaz da mogu zajebati stvar u lijecenju i reci covid je uzrok smrti i bez testa. Zajebana situacija, budi sad sa porodicom pa kad se smiri situacija idi trazi dodatna objasnjenja od doktora.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17320
Joined: 31/03/2019 14:56

#2198 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by vjeshalica »

madner wrote: 02/12/2020 08:05 Ja sam napisao da sam po vlastitom vidjenu bio skroz ok, ali da sam samo po oksimetru vidio da nije ok i dobio uputnicu za Podhrastove.

Tako da je savjet odlican, ja sam predlozio da policija dobije iste pa u obilasku mjeri ljudima. Tako bi se smanjio broj ljudi koji dodju prekasno.
Cuj policija...malo sto obilaze zarazne ljude i sto su nestrucni jos im natovari medicinski posao i dodatne obaveze? Sutra da se desi neki nenamjerni propust ili greska odma bi neko jos i bez glave ostao...
Nek se medicinski radnici organizuju i prave kucne posjete...najlakse je sjediti u ambulanti ili bjezat po bolovanju
User avatar
vjeshalica
Posts: 17320
Joined: 31/03/2019 14:56

#2199 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by vjeshalica »

emmir1 wrote: 02/12/2020 08:39 Punica bolesnik sa teškom dijagnozom, no u zadnjih par mjeseci oporavaljala se i išlo na bolje.

Test na Covid radila prije 12 dana i bio negativan, test se radio iz razloga jer je morala da primi terapiju na odijelu u bolnici.

Dobila temperaturu nakon terapije i juće ide opet u bolnicu.

Zadržavaju je u izolaciji u jednoj sobi dok joj ponovo rade test.

Test negativan.

Primaju je na odjel oko 4 sata poslijepodne sa negativnim testom.


Umrla oko 18 sati.

U razgovoru sa doktoricom sinoc, kaže mi da je umrla od Covid19.

Kao po snimku na plucima su zaključili da je Covid, a žena je inače imala obostranu upalu pluća prije 3 godine i ostale joj neke sjene.


E sada kome vjerovat nisam pametan.

No stvarno je malo nelogično sve
Zao mi je zbog tvog gubitka.
Ako joj je test bio negativan, moguce da je feler i sa testom, ili je ova bolest nesto sasvim drugo i da se sa ovim potvrdjuje da nema pravila u ovoj bolesti, ali je ocito cinjenica da ostavlja tragove i posljedice teske.
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#2200 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by madner »

vjeshalica wrote: 02/12/2020 10:12
madner wrote: 02/12/2020 08:05 Ja sam napisao da sam po vlastitom vidjenu bio skroz ok, ali da sam samo po oksimetru vidio da nije ok i dobio uputnicu za Podhrastove.

Tako da je savjet odlican, ja sam predlozio da policija dobije iste pa u obilasku mjeri ljudima. Tako bi se smanjio broj ljudi koji dodju prekasno.
Cuj policija...malo sto obilaze zarazne ljude i sto su nestrucni jos im natovari medicinski posao i dodatne obaveze? Sutra da se desi neki nenamjerni propust ili greska odma bi neko jos i bez glave ostao...
Nek se medicinski radnici organizuju i prave kucne posjete...najlakse je sjediti u ambulanti ili bjezat po bolovanju
Tipicno, uradi dupli posao.

Vec obilaze, mozes Njemackog ovcara obuciti da uzme vrijednost koliko je komplikovano i greske su dio svakog posla. Ako je vrijednost niska obavijest DZ i obidju oni.
Locked