Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#1551 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tindbe »

gringo2 wrote: 12/11/2020 20:17 Moje iskustvo je bilo uzasno, imao sam temperaturu 7-8 dana, popio sam brdo paracetamola, tuširao se hladnom vodom 3 puta dnevno, stavljao sirce na noge!
Bolila su me leđa, mišići, hrana mi nije imala ukusa, mijenjao sam znojnu odjecu po 3-4 puta na noć!
Išao sam 2 puta u hitnu ali osim paracetamola nisu mi nista radili, "nabelajio" se pravo, tek pred novu godinu 2018-u me popustilo!
koji si ti retard, i na ss.ba i ovdje, izuzetan retard
Pklat4
Posts: 180
Joined: 08/11/2016 19:34

#1552 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Pklat4 »

...
Last edited by Pklat4 on 16/04/2021 10:37, edited 1 time in total.
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#1553 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hali gali halid »

:lol:
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#1554 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

Pklat4 wrote: 13/11/2020 02:21 Banujte Husiku. Isključite mu internet
:lol: :lol:
Salyy
Posts: 11
Joined: 01/11/2020 21:12

#1555 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Salyy »

Pozdrav svima, citam redovno ovu temu ,ali nisam od tuge i boli mogla opisati svoje iskustvo koje se na zalost zavrsilo tragicno...💔💔💔
Svim bolesnim zelim sto brzi oporavak,i hvala Bogu sto vecina ljudi prodje sa blazim simptomima.
Moj slucaj nazalost nije bio takav, izgubila sam svoju najdrazu mamu ,a ja sam prezivjela...
U isto vrijeme moja mama i ja smo lezale u dvije bolnice,u dva grada ,ja u Sa a mama u Tr.
Ja sa obostranom upalom pluca,moja mama sa blagom upalom.
Kod mene je bolest pocela sa blagim simptomima,da bi se treci dan stanje pogorsalo,dobila sam visoku temp.osjecaj kao da sam se otrovala,totalna malaksalost,do wc nisam mogla otici.
Odlazim na testiranje i slikam pluca,kazu blage promjene na plucima,dali mi klacid i tu mi je i bio kraj.
Od klacida sam dobila takvu mucnini i dijareju,tempt.sam imala stalno al onu 37,6 i tesko sam disala,kao da mi je covjek od 100 kila stao na prsa,neke jeze i trnce koji su non stop bili prisutni,bolove u ledjima,mucninu,bolove u glavi,gubitak cula okusa i mirisa,kasalj itd.
Kuci sam izdrzala do 7 dana,kada sam kolabirala i prebacena sam na podhrastove,uslikali mi pluca,obostrana upala.
Taj strah kada Vas vode u bolnicu i ta neizvjesnost,to mogu razumjeti samo oni koji su prosli isto.

U bolnici me extra primili,doktori,med.tehnicari,sestre extra, obilazili me non stop, ja tad gore bila najmladja (imam 36 godina),pazili me kao svoje dijete, raja koja je lezala sa mnom , predivni ljudi ,nikad im se ne mogu oduziti koliko su mi pomogli.
Meni se stanje pogorsalo 10 i 11 dan,opet neka gusenja,ne mogu udahnuti ,a saturacija mi svo vrijeme bila 96 reklo bi se da sam extra ,a ja se gusim.
Cim mi se poveca temp.odmah ne mogu disati,davali su mi injekcije voltarena i to mi je pomoglo.
Od terapije sam primala,doksiciklin,clexan u stomak ujutru i navece,inf..c vitamin,injek.voltarena,neki kortikosteroid.
Sve bih ja ovo predeverala da mi mama u isto vrijeme nije lezala u drugoj bolnici.
Bila je dobro dva dana u bolnici,bodrila me,hrabrila,u svoj svojoj muci brinula za mene da meni bude dobro,kako samo mama moze...
Da bi joj se stanje pogorsalo treci dan,stavili su je na kisik,i u samo 10 sati stanje se pogorsalo toliko da su je prikljucili na respirator. Pluca su joj bila unistena,nije reagovala ni na jedan antibiotik,ni nasta.Ja izlazim iz bolnice ,a javljaju mi da su mi mamu prikljucili na respirator i da ce umrijeti,da su minute u pitanju.Moja mamica je izdrzala 9 dana,borila se kao lavica,ali pomaka nikakvog nije bilo i preselila je na Ahiret.
Ne mozete ni da zamislite kako je tekao moj "oporavak",tece jos i dalje...

A za ove negatore korone,uticali ste na moju sudbinu,oca sam izgubila prije 10 mjeseci ,a sad i majku,pa se ismijavajte i govorite da je "obicna gripa".
Sa svojom mamom se nisam mogla oprostiti, tuga i bol koja nikad nece proci...
Cuvajte sebe pa cete tako sacuvati i svoje najmilije...

Ja inace dolazim iz doktorske porodice, tako da sam se pridrzavala svega kao i moja mama,jer kada zivite sa doktorima morate se odgovorno ponasati,nosile maske kada niko nije, trpile ismijavanje neodgovornih itd.

Moj oporavak traje vec 9 sedmica ,hvala Bogu pluca su mi cista i oporavljena ,ali imam niz drugih posljedica,mucnina koju imam i danas,trnci,jeza,preznojavanje i nakon dva mjeseca.
Doktorica mi je rekla da je to normalno i da oporavak traje od 3 do 5 mjeseci.

Zelim Vam svima brz i uspjesan oporavak,ovi koji su tek zarazeni neka se ne prepadaju,bitno je ostati pozitivan u glavi,najtezih i smrtnih slucajeva je najmanje,neka ne gledaju vijesti,sve cete predeverati i biti dobro kao i svi mi ostali koji smo prezivjeli.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1556 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by muha_sa »

:( :(
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#1557 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

Tuga brate
Becky7
Posts: 857
Joined: 25/11/2017 16:31

#1558 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Becky7 »

Draga @Salyy primi moje saucesce :sad: suze su mi na oci krenule..
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1559 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

@Salyy i meni je beskrajno zao :sad: hvala sto si bila dovoljno hrabra i podijelila svoje iskustvo.
Salyy
Posts: 11
Joined: 01/11/2020 21:12

#1560 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Salyy »

Becky7 wrote: 13/11/2020 11:03 Draga @Salyy primi moje saucesce :sad: suze su mi na oci krenule..
Hvala Vam na suosjecanju,nisam htjela nikoga rastuziti pogotovo ove sto se bore sa bolescu, ali sam morala napisati...,moji roditelji su meni bili sve na svijetu.

Cuvajte svoje roditelje, volite ih, pazite, uvijek mislis ima vremena, a nema ga, zato nista ne ostavljajte za sutra...❤
Salyy
Posts: 11
Joined: 01/11/2020 21:12

#1561 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Salyy »

Mogy87 wrote: 13/11/2020 11:20 @Salyy i meni je beskrajno zao :sad: hvala sto si bila dovoljno hrabra i podijelila svoje iskustvo.
Hvala ti puno ❤
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#1562 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Salyy wrote: 13/11/2020 11:23
Mogy87 wrote: 13/11/2020 11:20 @Salyy i meni je beskrajno zao :sad: hvala sto si bila dovoljno hrabra i podijelila svoje iskustvo.
Hvala ti puno ❤
Hvala tebi sto si nas podsjetila da, sa i bez korone, roditelje (i generalno voljene osobe) imamo pored sebe na ograniceno vrijeme koje moramo kvalitetno iskoristiti :srce:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#1563 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by red evil »

Salyy wrote: 13/11/2020 09:57 Pozdrav svima, citam redovno ovu temu ,ali nisam od tuge i boli mogla opisati svoje iskustvo koje se na zalost zavrsilo tragicno...💔💔💔
Svim bolesnim zelim sto brzi oporavak,i hvala Bogu sto vecina ljudi prodje sa blazim simptomima.
Moj slucaj nazalost nije bio takav, izgubila sam svoju najdrazu mamu ,a ja sam prezivjela...
U isto vrijeme moja mama i ja smo lezale u dvije bolnice,u dva grada ,ja u Sa a mama u Tr.
Ja sa obostranom upalom pluca,moja mama sa blagom upalom.
Kod mene je bolest pocela sa blagim simptomima,da bi se treci dan stanje pogorsalo,dobila sam visoku temp.osjecaj kao da sam se otrovala,totalna malaksalost,do wc nisam mogla otici.
Odlazim na testiranje i slikam pluca,kazu blage promjene na plucima,dali mi klacid i tu mi je i bio kraj.
Od klacida sam dobila takvu mucnini i dijareju,tempt.sam imala stalno al onu 37,6 i tesko sam disala,kao da mi je covjek od 100 kila stao na prsa,neke jeze i trnce koji su non stop bili prisutni,bolove u ledjima,mucninu,bolove u glavi,gubitak cula okusa i mirisa,kasalj itd.
Kuci sam izdrzala do 7 dana,kada sam kolabirala i prebacena sam na podhrastove,uslikali mi pluca,obostrana upala.
Taj strah kada Vas vode u bolnicu i ta neizvjesnost,to mogu razumjeti samo oni koji su prosli isto.

U bolnici me extra primili,doktori,med.tehnicari,sestre extra, obilazili me non stop, ja tad gore bila najmladja (imam 36 godina),pazili me kao svoje dijete, raja koja je lezala sa mnom , predivni ljudi ,nikad im se ne mogu oduziti koliko su mi pomogli.
Meni se stanje pogorsalo 10 i 11 dan,opet neka gusenja,ne mogu udahnuti ,a saturacija mi svo vrijeme bila 96 reklo bi se da sam extra ,a ja se gusim.
Cim mi se poveca temp.odmah ne mogu disati,davali su mi injekcije voltarena i to mi je pomoglo.
Od terapije sam primala,doksiciklin,clexan u stomak ujutru i navece,inf..c vitamin,injek.voltarena,neki kortikosteroid.
Sve bih ja ovo predeverala da mi mama u isto vrijeme nije lezala u drugoj bolnici.
Bila je dobro dva dana u bolnici,bodrila me,hrabrila,u svoj svojoj muci brinula za mene da meni bude dobro,kako samo mama moze...
Da bi joj se stanje pogorsalo treci dan,stavili su je na kisik,i u samo 10 sati stanje se pogorsalo toliko da su je prikljucili na respirator. Pluca su joj bila unistena,nije reagovala ni na jedan antibiotik,ni nasta.Ja izlazim iz bolnice ,a javljaju mi da su mi mamu prikljucili na respirator i da ce umrijeti,da su minute u pitanju.Moja mamica je izdrzala 9 dana,borila se kao lavica,ali pomaka nikakvog nije bilo i preselila je na Ahiret.
Ne mozete ni da zamislite kako je tekao moj "oporavak",tece jos i dalje...

A za ove negatore korone,uticali ste na moju sudbinu,oca sam izgubila prije 10 mjeseci ,a sad i majku,pa se ismijavajte i govorite da je "obicna gripa".
Sa svojom mamom se nisam mogla oprostiti, tuga i bol koja nikad nece proci...
Cuvajte sebe pa cete tako sacuvati i svoje najmilije...

Ja inace dolazim iz doktorske porodice, tako da sam se pridrzavala svega kao i moja mama,jer kada zivite sa doktorima morate se odgovorno ponasati,nosile maske kada niko nije, trpile ismijavanje neodgovornih itd.

Moj oporavak traje vec 9 sedmica ,hvala Bogu pluca su mi cista i oporavljena ,ali imam niz drugih posljedica,mucnina koju imam i danas,trnci,jeza,preznojavanje i nakon dva mjeseca.
Doktorica mi je rekla da je to normalno i da oporavak traje od 3 do 5 mjeseci.

Zelim Vam svima brz i uspjesan oporavak,ovi koji su tek zarazeni neka se ne prepadaju,bitno je ostati pozitivan u glavi,najtezih i smrtnih slucajeva je najmanje,neka ne gledaju vijesti,sve cete predeverati i biti dobro kao i svi mi ostali koji smo prezivjeli.
Izdrži, tako je moralo biti. Možda je malo neumjesno pitanje, kažeš da si oca izgubila prije 10 mjeseci da li je i on od korone?
Salyy
Posts: 11
Joined: 01/11/2020 21:12

#1564 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Salyy »

red evil wrote: 13/11/2020 11:29
Salyy wrote: 13/11/2020 09:57 Pozdrav svima, citam redovno ovu temu ,ali nisam od tuge i boli mogla opisati svoje iskustvo koje se na zalost zavrsilo tragicno...💔💔💔
Svim bolesnim zelim sto brzi oporavak,i hvala Bogu sto vecina ljudi prodje sa blazim simptomima.
Moj slucaj nazalost nije bio takav, izgubila sam svoju najdrazu mamu ,a ja sam prezivjela...
U isto vrijeme moja mama i ja smo lezale u dvije bolnice,u dva grada ,ja u Sa a mama u Tr.
Ja sa obostranom upalom pluca,moja mama sa blagom upalom.
Kod mene je bolest pocela sa blagim simptomima,da bi se treci dan stanje pogorsalo,dobila sam visoku temp.osjecaj kao da sam se otrovala,totalna malaksalost,do wc nisam mogla otici.
Odlazim na testiranje i slikam pluca,kazu blage promjene na plucima,dali mi klacid i tu mi je i bio kraj.
Od klacida sam dobila takvu mucnini i dijareju,tempt.sam imala stalno al onu 37,6 i tesko sam disala,kao da mi je covjek od 100 kila stao na prsa,neke jeze i trnce koji su non stop bili prisutni,bolove u ledjima,mucninu,bolove u glavi,gubitak cula okusa i mirisa,kasalj itd.
Kuci sam izdrzala do 7 dana,kada sam kolabirala i prebacena sam na podhrastove,uslikali mi pluca,obostrana upala.
Taj strah kada Vas vode u bolnicu i ta neizvjesnost,to mogu razumjeti samo oni koji su prosli isto.

U bolnici me extra primili,doktori,med.tehnicari,sestre extra, obilazili me non stop, ja tad gore bila najmladja (imam 36 godina),pazili me kao svoje dijete, raja koja je lezala sa mnom , predivni ljudi ,nikad im se ne mogu oduziti koliko su mi pomogli.
Meni se stanje pogorsalo 10 i 11 dan,opet neka gusenja,ne mogu udahnuti ,a saturacija mi svo vrijeme bila 96 reklo bi se da sam extra ,a ja se gusim.
Cim mi se poveca temp.odmah ne mogu disati,davali su mi injekcije voltarena i to mi je pomoglo.
Od terapije sam primala,doksiciklin,clexan u stomak ujutru i navece,inf..c vitamin,injek.voltarena,neki kortikosteroid.
Sve bih ja ovo predeverala da mi mama u isto vrijeme nije lezala u drugoj bolnici.
Bila je dobro dva dana u bolnici,bodrila me,hrabrila,u svoj svojoj muci brinula za mene da meni bude dobro,kako samo mama moze...
Da bi joj se stanje pogorsalo treci dan,stavili su je na kisik,i u samo 10 sati stanje se pogorsalo toliko da su je prikljucili na respirator. Pluca su joj bila unistena,nije reagovala ni na jedan antibiotik,ni nasta.Ja izlazim iz bolnice ,a javljaju mi da su mi mamu prikljucili na respirator i da ce umrijeti,da su minute u pitanju.Moja mamica je izdrzala 9 dana,borila se kao lavica,ali pomaka nikakvog nije bilo i preselila je na Ahiret.
Ne mozete ni da zamislite kako je tekao moj "oporavak",tece jos i dalje...

A za ove negatore korone,uticali ste na moju sudbinu,oca sam izgubila prije 10 mjeseci ,a sad i majku,pa se ismijavajte i govorite da je "obicna gripa".
Sa svojom mamom se nisam mogla oprostiti, tuga i bol koja nikad nece proci...
Cuvajte sebe pa cete tako sacuvati i svoje najmilije...

Ja inace dolazim iz doktorske porodice, tako da sam se pridrzavala svega kao i moja mama,jer kada zivite sa doktorima morate se odgovorno ponasati,nosile maske kada niko nije, trpile ismijavanje neodgovornih itd.

Moj oporavak traje vec 9 sedmica ,hvala Bogu pluca su mi cista i oporavljena ,ali imam niz drugih posljedica,mucnina koju imam i danas,trnci,jeza,preznojavanje i nakon dva mjeseca.
Doktorica mi je rekla da je to normalno i da oporavak traje od 3 do 5 mjeseci.

Zelim Vam svima brz i uspjesan oporavak,ovi koji su tek zarazeni neka se ne prepadaju,bitno je ostati pozitivan u glavi,najtezih i smrtnih slucajeva je najmanje,neka ne gledaju vijesti,sve cete predeverati i biti dobro kao i svi mi ostali koji smo prezivjeli.
Izdrži, tako je moralo biti. Možda je malo neumjesno pitanje, kažeš da si oca izgubila prije 10 mjeseci da li je i on od korone?
Da tako je sudjeno...
Otac mi nije umro od korone, imao je leukemiju...
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1565 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

@Salyy i meni je zao . Primi moje saucesce . Hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo.

:( :(
Salyy
Posts: 11
Joined: 01/11/2020 21:12

#1566 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Salyy »

Za bolesne koji imaju upale pluca,meni je najvise pomogao propolis i maticna mlijec. Propolis navece kasicicu malu potopim u vodi i ujutru to popijem.
Kaze mi doktor da su mi pluca cista, bez ikakvih sjena
Jos sam pila sok od nara,jela imunopekmez,jacu hranu kad sam mogla jesti.
Eto mozda nekome pomogne
Salyy
Posts: 11
Joined: 01/11/2020 21:12

#1567 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Salyy »

ovo_malo_duse wrote: 13/11/2020 11:38 @Salyy i meni je zao . Primi moje saucesce . Hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo.

:( :(
Hvala puno
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#1568 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ma.Le.Na »

SpecialOffer wrote: 12/11/2020 21:28
Ma.Le.Na wrote: 12/11/2020 18:03 Radila sam seroloski
IgG 15.4
IgM 5.2
I dalje aktivna infekcija?
Meni rekose da je to samo znak da se tijelo borilo i izborilo i stvorilo antitijela
Ima li neko od ovih doktora da pojasni
Ja nista vise od terapije ne uzimam vec duze vrijeme
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1569 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by plain vanilla »

Sally, rasplaka ti mene :( stvarno mi je zao zbog tragedije koja te zadesila i sto se nisi mogla ni oprostiti od majke :kiss:
iskreno saucesce
clowerine
Posts: 51
Joined: 10/10/2016 19:48

#1570 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by clowerine »

Ma.Le.Na wrote: 13/11/2020 11:54
SpecialOffer wrote: 12/11/2020 21:28
Ma.Le.Na wrote: 12/11/2020 18:03 Radila sam seroloski
IgG 15.4
IgM 5.2
I dalje aktivna infekcija?
Meni rekose da je to samo znak da se tijelo borilo i izborilo i stvorilo antitijela
Ima li neko od ovih doktora da pojasni
Ja nista vise od terapije ne uzimam vec duze vrijeme
Upravo to. IgM se razviju u toku infekcije, IgG naknadno.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#1571 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ma.Le.Na »

Hvala na odgovoru

Salyy procitah
Zao mi je
Ne mogu ni zamisliti tu bol..
Salyy
Posts: 11
Joined: 01/11/2020 21:12

#1572 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Salyy »

Hvala Vam svima na izrazima saucesca, suosjecanju i podrsci,znace mi...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#1573 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by kakavdanakneiskustvu »

@Salyy,moje iskreno saučešće
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#1574 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Kona__ »

Draga @Sally velika tragedija :( , nadam se da ćeš naći snage da predeveraš :(
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#1575 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by newklear »

Salyy wrote: 13/11/2020 11:45 Za bolesne koji imaju upale pluca,meni je najvise pomogao propolis i maticna mlijec. Propolis navece kasicicu malu potopim u vodi i ujutru to popijem.
Kaze mi doktor da su mi pluca cista, bez ikakvih sjena
Jos sam pila sok od nara,jela imunopekmez,jacu hranu kad sam mogla jesti.
Eto mozda nekome pomogne
Pozdrav, prije svega primite moje saučešće, najiskrenije mi je žao zbog Vašeg gubitka.

moje pitanje-propolis potopljen u vodi ne razumijem... ja imam kapi propolisa, koje nekad nekad nakapam na kocku šećera i tako popijem (kad me grlo žari)... kako ga miješate sa vodom ili možda u Vas nisu kapi nego?

Šta je imunopekmez?

EDIT: Našao sam na internetu imunopekmez...
Locked