Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#1126 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by drunken tiger »

Pozdrav svima. Je li neko imao problem s bolovima u predjelu rebera? Od simptoma imam kašalj, doktortka mi uključila antibiotike. Supruga radila serološki onako radi sebe i pozitivna je. U izolaciji smo, nema temperature, nije je ni bilo nikako. Malo gubitak čula mirisa, ali je ok sada. Mene bole rebra na desnoj strani, bole me na dodir, kad se pomjerim, bole kada se zakašljem. Zbog alergije koju imam i alergisjkog kašlja neposredno prije ovog sam uradio pregled pluća (nije bilo potrebe za rtg, tako mi rekli), svi nalazi ok, krvna slika, urin, INR, Ddimer...sve živo uradio sve ok. Samo sad kada kašljem, na dodir, i prilikom određenih pokreta bole me rebra na desnoj strani. Po dnu i oko sise.
Je li imao još neko s tim iskustva?
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#1127 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote: 05/11/2020 19:13 Đe ste rOja, korona vas neubila!
:lol: :lol: :lol:
Image
Jesu li ti dr dali xarelto ili si na svoju ruku?
Naslovnica
Posts: 27650
Joined: 20/03/2013 15:38

#1128 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

nepass1 wrote: 07/11/2020 14:03
Naslovnica wrote: 05/11/2020 19:13 Đe ste rOja, korona vas neubila!
:lol: :lol: :lol:
Image
Jesu li ti dr dali xarelto ili si na svoju ruku?
To prvo.
D dimer 1110.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#1129 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

Naslovnica wrote: 07/11/2020 14:07
To prvo.
D dimer 1110.
Jesi slikao pluća, šta se dešava s tim?

Edit: skontah sad tvoj odgovor o slikanju na drugoj temi. Čuvaj se i da bude uspješno slikanje sljedeći put.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#1130 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Loo »

Nek mi neko objasni " narodnim" jezikom sta je d dimer
Fala :oops: :mrgreen:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#1131 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by drunken tiger »

Loo wrote: 07/11/2020 17:15 Nek mi neko objasni " narodnim" jezikom sta je d dimer
Fala :oops: :mrgreen:
Nalaz koji pokazuje trombozu. Najprostije. Pokazuje ima li krvnih ugrušaka u organizmu.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#1132 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Loo »

drunken tiger wrote: 07/11/2020 17:17
Loo wrote: 07/11/2020 17:15 Nek mi neko objasni " narodnim" jezikom sta je d dimer
Fala :oops: :mrgreen:
Nalaz koji pokazuje trombozu. Najprostije. Pokazuje ima li krvnih ugrušaka u organizmu.
Hvala

Je li korona utice na stvaranje istih ili je rizicno imati trombove ( a ne znati)..a korona ih uzjebe?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#1133 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

cabej wrote: 06/11/2020 23:05 Nema ti pravila za vracanje mirisa. Meni se pocelo vracati nakon 5 dana, supruzi nakon dvije sedmice. Nemas ti tu sta uraditi do cekati da se celije obnove. Jedno jutro ces se akoBogda probuditi i osjetiti neki miris, i to je pocetak. I tako ce svaki dan biti 10% bolje nego juce
Mogu potvrditi iz iskustva. Nakon 5. dana se pocelo postepeno vracati culo mirisa.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1134 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by wewa »

Loo wrote: 07/11/2020 17:41
drunken tiger wrote: 07/11/2020 17:17
Loo wrote: 07/11/2020 17:15 Nek mi neko objasni " narodnim" jezikom sta je d dimer
Fala :oops: :mrgreen:
Nalaz koji pokazuje trombozu. Najprostije. Pokazuje ima li krvnih ugrušaka u organizmu.
Hvala

Je li korona utice na stvaranje istih ili je rizicno imati trombove ( a ne znati)..a korona ih uzjebe?
Oboje. Korona pogoršava stanje, a kod zdravih izaziva stvaranje ugrusaka posvuda.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#1135 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Loo »

wewa wrote: 07/11/2020 18:15
Loo wrote: 07/11/2020 17:41
drunken tiger wrote: 07/11/2020 17:17

Nalaz koji pokazuje trombozu. Najprostije. Pokazuje ima li krvnih ugrušaka u organizmu.
Hvala

Je li korona utice na stvaranje istih ili je rizicno imati trombove ( a ne znati)..a korona ih uzjebe?
Oboje. Korona pogoršava stanje, a kod zdravih izaziva stvaranje ugrusaka posvuda.
:shock:
Hvala wewo na odg
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1136 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by wewa »

Nema na čemu.
Pazi, nisu svi jednako u riziku, pretpostavljam da ljekari ove s težim simptomima šalju na adekvatno testiranje.

Ja evo 12 dana sa simptomima, dva testa negativna, a temperatura zakucana na 37 - 37,6. Sumamed nije pomogao, sad dobila Doksiciklin. Sutra sam trebala izaći iz izolacije ali nemam snage ni na balkon da izađem.

Čuvajte se, narode!
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#1137 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Loo »

Ja bez temp..ni do 36 da doguram :-? :-) ..
(mozda je kod vjestica drugacija temp tijela)
Ali 4-5 dan..bez cula mirisa.( Nekih 10% ko i imam)
Okus..nako vala..sirce..fafaroni..ko vodu i smoki jedem .. :mrgreen: .. solim ko luda nista ..
Malo ' tusi u plucima ..al vise ne znam gdje realno st(r)anje, a gdje sugestija...
Jutros uradila privatno..pa cu vidjeti jel do covida ili sinusitisa

Cuvajte se ljudi
Naslovnica
Posts: 27650
Joined: 20/03/2013 15:38

#1138 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

Čuvao sam se ja pa pokupio, ni kriv ni dužan.
Hirurške i sve ostale maske (osim onih KN95 i sl) vas neće sačuvati od bilo koga jer te maske štite druge od vas, a ne vas od drugih. Nošenje maski (osim KN95 i sl) je, sa stanovišta lične zaštite, glupost. Kada bi ih svi nosili, pa i nekako, ali ovako je samozavaravanje.
Jedva čekam da idem opet na CT pluća i na kontrolu u srijedu da vidim šta se dešava sa plućima i D dimer parametrom.
Ja sam generalno OK, osim što je psihološki pritisak baš izražen, i osjećam da najmanji fizički napor umara. Napunio mašinu za suđe - preznojio se. :roll:
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1139 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

Izdrzo je Mujo i gore.... :mrgreen:
Bice to dobro naslovnice aBd, samo nemoj pretjerivati sa kucnim poslovima, ostavi i zeni nesto. :mrgreen:
Officer Crabtree
Posts: 3540
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#1140 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Officer Crabtree »

Naslovnica wrote: 07/11/2020 18:49 Čuvao sam se ja pa pokupio, ni kriv ni dužan
gdje si išao a da ljudi ne nose maske?... ja vala ne idem nigdje gdje ne nose maske, malo jeste ograničavajuće al nije nemoguće...

pitao sam već pa bez odgovora... koji je najčešći prvi simptom?

kod nas u gradu već neće da testiraju, nestaje im testova. ...
Naslovnica
Posts: 27650
Joined: 20/03/2013 15:38

#1141 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

Officer Crabtree wrote: 07/11/2020 20:23
Naslovnica wrote: 07/11/2020 18:49 Čuvao sam se ja pa pokupio, ni kriv ni dužan
gdje si išao a da ljudi ne nose maske?... ja vala ne idem nigdje gdje ne nose maske, malo jeste ograničavajuće al nije nemoguće...

pitao sam već pa bez odgovora... koji je najčešći prvi simptom?

kod nas u gradu već neće da testiraju, nestaje im testova. ...
Na poslu 95% ne jebe živu silu.
U Bingetu većina lafo nosi, 1/3 navuče do nosa, dio oko vrata. U naselju uglavnom papci ulaze u prodavnice bez maske, lokalni polusvijet.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1142 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by sumirprimus »

Horor brate. Cuvajte se i svoje najblize..
Ovo sad je strasno. Sacuvaj nas boze naseg sistema, nase organizacije...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#1143 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

Naslovnica wrote: 07/11/2020 20:36
Na poslu 95% ne jebe živu silu.
U Bingetu većina lafo nosi, 1/3 navuče do nosa, dio oko vrata. U naselju uglavnom papci ulaze u prodavnice bez maske, lokalni polusvijet.
Kod mene na poslu bila disciplina, redovna dezinfekcija, raja nosila maske, kontaš "ako ovako ostane, super prolazimo". I onda kao da grom udari u budale. Kolege kako uđu u kancelariju, tako skidaju masku, k'o biva da se bolje vidimo i čujemo. Kroz prazan hodnik prođu s maskom i onda kako jednom rukom otvaraju vrata, drugom skidaju masku. Ja rondam, oni se bude da sam pranoična i tako...

Sinoć prođoh kroz tržni centar, 30% ljudi (najviše) zaista nosi masku kako treba. U svim kafanama bez maske i stolovi bez razmaka. Prodavnice, više maska pod nosom, preko usta.

Momak me zove danas poslije posla, iznerviran samo tako. Kolegica mu uz kafu pred kraj smjene onako usput kaže da joj je kćer kući pozitivna. Dok je on skontao šta mu govori i da piju kafu, sjede preko puta i nemaju masku, počinje da galami, da bi druga radnica rekla "pa i moj muž je pozitivan, ali meni niko nije dao papir da ne izlazim". Eno ga sad riba se, dezinfikuje iznutra i s vana, svjetan da je to uzalud i da je imao sasvim dovoljno šanse da pokupi nešto tokom 9 sati koje su zajedno proveli.

Slušam njegovu priču i ne mogu da vjerujem kakve budale žive oko nas. S druge strane, to je većinom rezultat netestiranja kontakata, kašnjenja administracije s izdavanjem rješenja o izolaciji, neispitivanja pozitivne osobe o kontaktima, porodične medicina koja kaže da nema bolovanja bez simptoma... Banjaluka više ne testira osim ako su simptomi ozbiljni. Zvanično danas samo stotinjak, svih prethodnih dana je bilo preko 200. Više nemamo pojma kako nam je loše. Zima tek dolazi. Kako će biti, ne smijem ni misliti. Neko će nekad morati odgovarati za ovo.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1144 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

E u pm,...tacno me ta bahatost i neodgovornost pojedinaca izludi. :-)
Pa valjda mozemo u zatvorenom, prodavnici, trznom centru, navuci je kako treba... :-)
znalacf
Posts: 91
Joined: 15/08/2013 14:46

#1145 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by znalacf »

:run: :sad: E jeste smjesnu koronasi pravi. Nisam ni znao kako taj svijet odnosno Vaš polusvijet zivi u svijetu korone dezinfekcije i mjera. Naivni ste ljudi ovo je sve agenda koja se ispunjava zahvaljujuči naivčinama poput Vas. Mislite da ce "ovo stat" ako se budete pridrzavali mjera? Pa korona je radi mjera a ne mjere radi korone.
laik1981
Posts: 12931
Joined: 05/12/2012 13:04

#1146 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

banjaluka078 wrote: 07/11/2020 21:02
Naslovnica wrote: 07/11/2020 20:36
Na poslu 95% ne jebe živu silu.
U Bingetu većina lafo nosi, 1/3 navuče do nosa, dio oko vrata. U naselju uglavnom papci ulaze u prodavnice bez maske, lokalni polusvijet.
Kod mene na poslu bila disciplina, redovna dezinfekcija, raja nosila maske, kontaš "ako ovako ostane, super prolazimo". I onda kao da grom udari u budale. Kolege kako uđu u kancelariju, tako skidaju masku, k'o biva da se bolje vidimo i čujemo. Kroz prazan hodnik prođu s maskom i onda kako jednom rukom otvaraju vrata, drugom skidaju masku. Ja rondam, oni se bude da sam pranoična i tako...

Sinoć prođoh kroz tržni centar, 30% ljudi (najviše) zaista nosi masku kako treba. U svim kafanama bez maske i stolovi bez razmaka. Prodavnice, više maska pod nosom, preko usta.

Momak me zove danas poslije posla, iznerviran samo tako. Kolegica mu uz kafu pred kraj smjene onako usput kaže da joj je kćer kući pozitivna. Dok je on skontao šta mu govori i da piju kafu, sjede preko puta i nemaju masku, počinje da galami, da bi druga radnica rekla "pa i moj muž je pozitivan, ali meni niko nije dao papir da ne izlazim". Eno ga sad riba se, dezinfikuje iznutra i s vana, svjetan da je to uzalud i da je imao sasvim dovoljno šanse da pokupi nešto tokom 9 sati koje su zajedno proveli.

Slušam njegovu priču i ne mogu da vjerujem kakve budale žive oko nas. S druge strane, to je većinom rezultat netestiranja kontakata, kašnjenja administracije s izdavanjem rješenja o izolaciji, neispitivanja pozitivne osobe o kontaktima, porodične medicina koja kaže da nema bolovanja bez simptoma... Banjaluka više ne testira osim ako su simptomi ozbiljni. Zvanično danas samo stotinjak, svih prethodnih dana je bilo preko 200. Više nemamo pojma kako nam je loše. Zima tek dolazi. Kako će biti, ne smijem ni misliti. Neko će nekad morati odgovarati za ovo.
U Banja Luci od sada i zvanicno ne postoji nista osim korone. Ko ima bilo kakav simptom bice zvanicno vodjen kao covid slucaj.. Gripa zdra'o. Ostala respiratorna oboljenja zdra'o. 60% ljudi sa izrazenim simptomima im negativno pa ne znaju sta da rade. Ko ce se pored korone baviti i ostalim zarazama..
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1147 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by sumirprimus »

znalacf wrote: 07/11/2020 21:10 :run: :sad: E jeste smjesnu koronasi pravi. Nisam ni znao kako taj svijet odnosno Vaš polusvijet zivi u svijetu korone dezinfekcije i mjera. Naivni ste ljudi ovo je sve agenda koja se ispunjava zahvaljujuči naivčinama poput Vas. Mislite da ce "ovo stat" ako se budete pridrzavali mjera? Pa korona je radi mjera a ne mjere radi korone.
Pazi da te agenda ne doceka u nekoj od covid bolnica. Nema nista smijesno ni podrugljivo u ovoj drami gdje ljudi umiru ili prolaze kroz ovu agoniju. Ovakve postove bi trebalo brisat sram te bilo. Upuceno tebi i svim ostalim haharima na ovoj temi.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#1148 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

laik1981 wrote: 07/11/2020 22:07 U Banja Luci od sada i zvanicno ne postoji nista osim korone. Ko ima bilo kakav simptom bice zvanicno vodjen kao covid slucaj.. Gripa zdra'o. Ostala respiratorna oboljenja zdra'o. 60% ljudi sa izrazenim simptomima im negativno pa ne znaju sta da rade. Ko ce se pored korone baviti i ostalim zarazama..
S tim da to administracija ne prati i ne pokriva papirima i ljudi hodaju i rade sa simptomima, jer nemaju pokriće da ne rade. Moj stric je testiran 12. dana, rezultat saznao za dva dana. To je bilo u petak prošle sedmice. Ni njega ni ukućane još niko nije kontaktirao niti dostavio rješenje o izolaciji. Mislim, pametni su i sjede u stanu. Ali ima ljudi koji nisu. I koji imaju gazde koji ne pikaju ništa osim papira. Porodični doktor neće otvoriti bolovanje na "imao sam kontakt", reći će "čekaj simptome". Do pojave simptoma se neko fino nahoda.
A sve je puno. Lokacija stare pulmologije je danas primala oko 10 pacijenata svaka 2-3 sata danas. Cijela polovina kliničkog centra koja je pretvorena u Kovid bolnicu je puna. 5-6 spratova. Sad odtvaraju i dio banje u Slatini, pored BL, za prijem lakših slučajeva. Prostora će se još i naći, ali medicinskih radnika ne.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1149 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Naslovnica wrote: 07/11/2020 18:49 Čuvao sam se ja pa pokupio, ni kriv ni dužan.
Hirurške i sve ostale maske (osim onih KN95 i sl) vas neće sačuvati od bilo koga jer te maske štite druge od vas, a ne vas od drugih. Nošenje maski (osim KN95 i sl) je, sa stanovišta lične zaštite, glupost. Kada bi ih svi nosili, pa i nekako, ali ovako je samozavaravanje.
Jedva čekam da idem opet na CT pluća i na kontrolu u srijedu da vidim šta se dešava sa plućima i D dimer parametrom.
Ja sam generalno OK, osim što je psihološki pritisak baš izražen, i osjećam da najmanji fizički napor umara. Napunio mašinu za suđe - preznojio se. :roll:
Samo laganini drug to je standard kod svih. Ja sam pisao. Krug oko stola pa nazad u krevet. Al kreci se po kuci ne idustaj i pij sto vise tecnosti jer to pomaze sa ovim dimerima.
Naslovnica
Posts: 27650
Joined: 20/03/2013 15:38

#1150 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

znalacf wrote: 07/11/2020 21:10 :run: :sad: E jeste smjesnu koronasi pravi. Nisam ni znao kako taj svijet odnosno Vaš polusvijet zivi u svijetu korone dezinfekcije i mjera. Naivni ste ljudi ovo je sve agenda koja se ispunjava zahvaljujuči naivčinama poput Vas. Mislite da ce "ovo stat" ako se budete pridrzavali mjera? Pa korona je radi mjera a ne mjere radi korone.
Trolash?
Locked