Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#8276 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

jeza u ledja wrote: 13/05/2021 17:17 Pa i Sputnik ima svoj lobi i propagandnu masinu iza sebe.
Tačno, ali lobi sa mnogo manje para i uticaja.
Prejaki lobiji i propaganda su sjebali AZ do mjere da je niko ne želi, iako je vakcina odlična. A svi žele mRNA iako ni one nisu bez nuspojava, a što se tiče cijene, bespredmetno je govoriti.
Čisti biznis.
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#8277 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by probook »

pici wrote: 12/05/2021 09:43
banjaluka078 wrote: 12/05/2021 09:27
pici wrote: 11/05/2021 22:40 Pfizer se preko štele vakcinise, samo da znate...
Gdje, u SA?

Ja sam juče revakcinisana u BL. Ne samo da nisam imala štelu za vakcinu, nego nisam ni bila prijavljena. Iz doma zdravlja su povukli bazu podataka ljudi s problemom sa štitnom žlijezdom i pozvali nas na vakcinu na osnovu dijagnoze. Većina koja je bila sa mnom juče se uopšte nije prijavila, jer smo svi dobro ispod dobne granice koja je pozvana da se registruje (65).
kolega sa zenom preko stele u zetri obadvoje 54 godine... zdravi ko dren
Ja bi trazio stelu da ne primim "Rajfajzen" :kiss:
BadBoy
Posts: 8046
Joined: 01/11/2005 21:55

#8278 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 13/05/2021 17:41
jeza u ledja wrote: 13/05/2021 17:17 Pa i Sputnik ima svoj lobi i propagandnu masinu iza sebe.
Tačno, ali lobi sa mnogo manje para i uticaja.
Prejaki lobiji i propaganda su sjebali AZ do mjere da je niko ne želi, iako je vakcina odlična. A svi žele mRNA iako ni one nisu bez nuspojava, a što se tiče cijene, bespredmetno je govoriti.
Čisti biznis.
Tačno je da su se nekako okomili na AZ ali iza Sputnika stoji ruska dezinformacijska mašinerija koja isto tako baca blato na sve zapadne vakcine.
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#8279 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 13/05/2021 19:04
Naslovnica wrote: 13/05/2021 17:41
jeza u ledja wrote: 13/05/2021 17:17 Pa i Sputnik ima svoj lobi i propagandnu masinu iza sebe.
Tačno, ali lobi sa mnogo manje para i uticaja.
Prejaki lobiji i propaganda su sjebali AZ do mjere da je niko ne želi, iako je vakcina odlična. A svi žele mRNA iako ni one nisu bez nuspojava, a što se tiče cijene, bespredmetno je govoriti.
Čisti biznis.
Tačno je da su se nekako okomili na AZ ali iza Sputnika stoji ruska dezinformacijska mašinerija koja isto tako baca blato na sve zapadne vakcine.
Ja zaista nigdje nisam osjetio tu rusku dezinformacijaku mašineriju koja baca blato na sve zapadne vakcine.
Ne tvrdim da je nema, ali je ja nisam osjetio. Da li ju je osjetio neko od vas?!
Da li se pod ruskom propagandom smatra antivakserski pokret, ćipovanja, gejc&ostalo?!
BadBoy
Posts: 8046
Joined: 01/11/2005 21:55

#8280 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 13/05/2021 19:08
BadBoy wrote: 13/05/2021 19:04
Naslovnica wrote: 13/05/2021 17:41
Tačno, ali lobi sa mnogo manje para i uticaja.
Prejaki lobiji i propaganda su sjebali AZ do mjere da je niko ne želi, iako je vakcina odlična. A svi žele mRNA iako ni one nisu bez nuspojava, a što se tiče cijene, bespredmetno je govoriti.
Čisti biznis.
Tačno je da su se nekako okomili na AZ ali iza Sputnika stoji ruska dezinformacijska mašinerija koja isto tako baca blato na sve zapadne vakcine.
Ja zaista nigdje nisam osjetio tu rusku dezinformacijaku mašineriju koja baca blato na sve zapadne vakcine.
Ne tvrdim da je nema, ali je ja nisam osjetio. Da li ju je osjetio neko od vas?!
Da li se pod ruskom propagandom smatra antivakserski pokret, ćipovanja, gejc&ostalo?!
Da.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#8281 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by llull »



Propala amerika nacisto, Vucic makar daje 30 evra. Ovi daju burger i pomfrit za vakcinisanje :D
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#8282 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 13/05/2021 20:06
Naslovnica wrote: 13/05/2021 19:08
BadBoy wrote: 13/05/2021 19:04

Tačno je da su se nekako okomili na AZ ali iza Sputnika stoji ruska dezinformacijska mašinerija koja isto tako baca blato na sve zapadne vakcine.
Ja zaista nigdje nisam osjetio tu rusku dezinformacijaku mašineriju koja baca blato na sve zapadne vakcine.
Ne tvrdim da je nema, ali je ja nisam osjetio. Da li ju je osjetio neko od vas?!
Da li se pod ruskom propagandom smatra antivakserski pokret, ćipovanja, gejc&ostalo?!
Da.
Ma jok ba, nema šanse da je ta vrsta propagande u pitanju, pogotovo ovo oko ćipovanja i gejca
BadBoy
Posts: 8046
Joined: 01/11/2005 21:55

#8283 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 13/05/2021 20:18
BadBoy wrote: 13/05/2021 20:06
Naslovnica wrote: 13/05/2021 19:08
Ja zaista nigdje nisam osjetio tu rusku dezinformacijaku mašineriju koja baca blato na sve zapadne vakcine.
Ne tvrdim da je nema, ali je ja nisam osjetio. Da li ju je osjetio neko od vas?!
Da li se pod ruskom propagandom smatra antivakserski pokret, ćipovanja, gejc&ostalo?!
Da.
Ma jok ba, nema šanse da je ta vrsta propagande u pitanju, pogotovo ovo oko ćipovanja i gejca
Vjeruj mi da ima svega. Možda nisu započeli sve ili neke od tih priča, ali da ih dalje šire i podstrekavaju - to 100%. Poenta je samo da se "zamuti vrelo", da se unese smutnja i sumnja u sve i oni su svoj cilj ispunili. A sad zahvaljujući internetu, svaka od tih gluposti dobije noge i sama se širi dalje.
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#8284 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Nemjerljivo veću štetu je Zapad (Evropa) napravila sama sebi sa frkom oko AZ nego bilo koja ruska propaganda.
edode
Posts: 102
Joined: 28/04/2021 14:31

#8285 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by edode »

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#8286 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by banjaluka078 »

U BiH najviše prijavljenih nuspojava je na Sputnik. I sad ovo pročitam, kad je mama dobila poziv za vakcinaciju Sputnikom. Valjda dobro prođe.
Sektor za farmakovigilancu Agencije za lijekove Bosne i Hercegovine je zaprimio od početka vakcinacije zaprimio najmanje 119 prijava neželjenih reakcija nakon primljene vakcine protiv koronavirusa.

Od ukupno zaprimljenih prijava, iz Federacije BiH je bilo 65 prijava, a Republike Srpske 54 prijave, dok u Brčko distirktu BiH nije bilo zabilježenih slučajeva nuspojava.

Prema strukturi prijava, njih 111 su klasifikovane kao "non serious" - nije ozbiljna reakcija, sedam je okarakterisano kao ozbiljne od toga su četiri sa hospitalizacijom, ali i oporavkom. Bila je i jedna anafilaktička reakcija također s oporavkom i tri druga medicinska stanja.
Vakcine sa najviše prijava neželjenih reakcija

Od ukupno zaprimljenih prijava na vakcinu 50 se odnosi na AstraZenecu od čega 29 na Covishield koji se proizvodi u Institutu za Serum u Indiji, 20 prijava zbog AstraZeneca vakcine koju proizvodi Bioscience u Koreji i jedna prijava na AstraZenecu koja se proizvodi u Švedskoj.

Ukupno 15 prijava neželjenih reakcija bilo je nakon uzimanja Pfizer vakcine koju proizvodi BioNTech u Njemačkoj i 53 prijave na Sputnik V koji se proizvodi u Gamaleya institutu u Rusiji, a koji u Bosni i Hercegovini dobijaju samo građani Republike Srpske.

Samo jedna nuspojava je prijavljena kada je riječ o Sinovac kineskoj vakcini.

Treba napomenuti da broj nuspojava prijavljenih za neku vrstu vakcine nema medicinsku povezanost sa kvalitetom određene vakcine.

Više prijava nuspojava je bilo nakon revakcinacije (39 prijava), nego nakon primanja samo prve doze vakcine (16).

"Svi revakcinisani su ispoljili reakcije koje nisu klasifikovane kao ozbiljne, prolazne su i sa oporavkom", rečeno je iz Agencije.
Najčešći simptomi i reakcije

Prijavljeni simptomi su bile uobičajene reakcije na vakcine sa snažnijim ili jačim simptomima s tim da je bio jedan slučaj anafilaktičke reakcije.

Građani koji su primili vakcinu su prijavljivali uglavnom povišenu tempraturu, groznicu, kašalj, umor, glavobolju, malaksalost, slabost, bol i otok na mjestu primjene, crvenilo, osip po koži, bol u mišićima, zglobovima, preznojavanje, proliv, povraćanje, mučninu ili gubitak čula okusa ili mirisa.

Sve ove reakcije na vakcine su prolazne sa jednostavnim oporavkom.

Prema starosnoj dobi neželjene reakcije su se ispoljile kod starosne dobi od 18-44 godine u 60 posto slučajeva, a u dobi od 45 do 64 godine u 40 posto slučajeva. Prema polu, žene su prijavile 98 slučajeva, a muškarci 21.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#8287 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by banjaluka078 »

More frequent side-effects reported mixing Pfizer and Oxford Covid jabs, study suggests

Administering one dose of the Pfizer/BioNTech vaccine followed by one of the Oxford/AstraZeneca vaccine (or vice versa) induces a higher frequency of mild to moderate side-effects compared with standard two doses of either vaccine, initial data from a key UK trial suggests.

The Oxford-led Com-Cov study is exploring the safety and efficacy of mixed-dose schedules given that they are being considered in several countries – including the UK – to fortify vaccine rollout programmes that are dependent on unstable vaccine supplies.

The trial involves 830 participants aged 50 and over, some of whom have underlying conditions. It is testing four combinations: Oxford/AstraZeneca + Oxford/AstraZeneca; Oxford/AstraZeneca + Pfizer/BioNTech; Pfizer/BioNTech + Pfizer/BioNTech; and Pfizer/BioNTech + Oxford/AstraZeneca.

The first tranche of data has come from the group of 463 participants who were given their first and second dose (of any regimen) with a four-week gap. Participants self-reported symptoms in the seven days after the second dose.

Overall, both mixed-dose schedules triggered more side-effects. For instance, feverishness was reported by 34% of patients who got Oxford/AstraZeneca followed by Pfizer/BioNTech; and 41% of those given Pfizer/BioNTech followed by Oxford/AstraZeneca. Meanwhile, only 10% reported feeling feverish in the group who received both Oxford/AstraZeneca doses; and 21% reported the symptom in the group that received two Pfizer/BioNTech doses.

Similar differences were observed for chills, fatigue, headache, joint pain, malaise, and muscle ache. Overall, any adverse reactions that cropped up were short-lived and there were no other safety concerns, according to data published in the form of a letter in the journal the Lancet.

https://www.theguardian.com/society/202 ... y-suggests
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#8288 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by GandalfSivi »

edode wrote: 13/05/2021 22:08
Ne znam otkud ovaj ludjak na malo kao ozbiljnijoj temi, sa njim treba odmah na teorije zavjere. Btw, pizda je cakcinisala i sebe i familiju, pa sada kao pametuje. Iada su ga tuzili, odbrana FOX-a na sudu (na kraju i usvojena) je bila da niti jedna razumna osoba ne moze vjerovati onome sto ovaj prica.
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#8289 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

banjaluka078 wrote: 13/05/2021 22:46 U BiH najviše prijavljenih nuspojava je na Sputnik. I sad ovo pročitam, kad je mama dobila poziv za vakcinaciju Sputnikom. Valjda dobro prođe.
Sektor za farmakovigilancu Agencije za lijekove Bosne i Hercegovine je zaprimio od početka vakcinacije zaprimio najmanje 119 prijava neželjenih reakcija nakon primljene vakcine protiv koronavirusa.

Od ukupno zaprimljenih prijava, iz Federacije BiH je bilo 65 prijava, a Republike Srpske 54 prijave, dok u Brčko distirktu BiH nije bilo zabilježenih slučajeva nuspojava.

Prema strukturi prijava, njih 111 su klasifikovane kao "non serious" - nije ozbiljna reakcija, sedam je okarakterisano kao ozbiljne od toga su četiri sa hospitalizacijom, ali i oporavkom. Bila je i jedna anafilaktička reakcija također s oporavkom i tri druga medicinska stanja.
Vakcine sa najviše prijava neželjenih reakcija

Od ukupno zaprimljenih prijava na vakcinu 50 se odnosi na AstraZenecu od čega 29 na Covishield koji se proizvodi u Institutu za Serum u Indiji, 20 prijava zbog AstraZeneca vakcine koju proizvodi Bioscience u Koreji i jedna prijava na AstraZenecu koja se proizvodi u Švedskoj.

Ukupno 15 prijava neželjenih reakcija bilo je nakon uzimanja Pfizer vakcine koju proizvodi BioNTech u Njemačkoj i 53 prijave na Sputnik V koji se proizvodi u Gamaleya institutu u Rusiji, a koji u Bosni i Hercegovini dobijaju samo građani Republike Srpske.

Samo jedna nuspojava je prijavljena kada je riječ o Sinovac kineskoj vakcini.

Treba napomenuti da broj nuspojava prijavljenih za neku vrstu vakcine nema medicinsku povezanost sa kvalitetom određene vakcine.

Više prijava nuspojava je bilo nakon revakcinacije (39 prijava), nego nakon primanja samo prve doze vakcine (16).

"Svi revakcinisani su ispoljili reakcije koje nisu klasifikovane kao ozbiljne, prolazne su i sa oporavkom", rečeno je iz Agencije.
Najčešći simptomi i reakcije

Prijavljeni simptomi su bile uobičajene reakcije na vakcine sa snažnijim ili jačim simptomima s tim da je bio jedan slučaj anafilaktičke reakcije.

Građani koji su primili vakcinu su prijavljivali uglavnom povišenu tempraturu, groznicu, kašalj, umor, glavobolju, malaksalost, slabost, bol i otok na mjestu primjene, crvenilo, osip po koži, bol u mišićima, zglobovima, preznojavanje, proliv, povraćanje, mučninu ili gubitak čula okusa ili mirisa.

Sve ove reakcije na vakcine su prolazne sa jednostavnim oporavkom.

Prema starosnoj dobi neželjene reakcije su se ispoljile kod starosne dobi od 18-44 godine u 60 posto slučajeva, a u dobi od 45 do 64 godine u 40 posto slučajeva. Prema polu, žene su prijavile 98 slučajeva, a muškarci 21.
Znači, pišu da je na Sputnik V reakciju imalo 53 osobe, na AZ 49, Pfizer 15, Sinovac 1.
Naslov bi donekle bio relevantan da je navedeno koliko je doza različitih vakcina upotrebljeno, pa onda govoriti o procentima i brojevima.
Ovako to zvuči totalno pretenciozno.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#8290 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Dado dijasporitus »

GandalfSivi wrote: 14/05/2021 01:05
edode wrote: 13/05/2021 22:08
Ne znam otkud ovaj ludjak na malo kao ozbiljnijoj temi, sa njim treba odmah na teorije zavjere. Btw, pizda je cakcinisala i sebe i familiju, pa sada kao pametuje. Iada su ga tuzili, odbrana FOX-a na sudu (na kraju i usvojena) je bila da niti jedna razumna osoba ne moze vjerovati onome sto ovaj prica.

Ovoga je Jon Stewart rastavio na proste faktore jos prije 15 godina. Tip se od tada nije sastavio sa sobom

https://www.youtube.com/watch?v=GooQwKDMqcI
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#8291 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by akcija007 »

Uskoro ce Srbija ponovo poceti vakcinisati strance / drzavljane BiH, Crne Gore i Sjeverne Makedonije izjavio Vucic za Prvu TV .
User avatar
zubi
Posts: 5134
Joined: 16/07/2009 00:27

#8292 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

https://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/nov ... kategorija

Sutra se završava imunizacija posebnih kategorija stanovništva KS do dolaska nove isporuke vakcina
13.05.2021
Prema informacijama iz Centra za vakcinaciju iz Olimpijske dvorane Juan Antonio Samaranch (Zetra) sve za danas pozvane osobe su do 10.00 sati imunizirane.

Za sutra ostalo još 60 doza za preostale hemodijalizirane i osobe sa transplantiranim organima, čime će se završiti imunizacija stanovništva KS do dolaska nove pošiljke vakcina. Zbog manjeg broja preostalih doza, sutra, u petak, 14.05.2021. godine Zetra će raditi samo u prvoj smjeni tj. od 08.00 do 14.00 sati.

Vakcinacija posebnih kategorija stanovništva prema preporukama Zavoda za javno zdravstvo KS, starijih od 75 godina, hemodijaliziranih i osoba sa transplantiranim organima, zatim i odraslih pacijenata sa Down sindromom, hroničnih pacijenata i osoba koje boluju od rijetkih bolesti je počela od ponedjeljka, 10.05.2021.godine.

Od raspoloživih 5.282 doze, prvog dana je vakcinisano 803, drugog 2.337, jučer 1.896 osoba. Danas je vakcinisano 186 osoba.

Od ponedjeljka 17 maja 2021. godine u Zetri će se nastaviti vakcinisanje uposlenika Ministarstva sigurnosti BiH i sigurnosnih agencija Bosne i Hercegovine koji primaju vakcine iz donacije Republike Turske.
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#8293 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#8294 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

kljiks00 wrote: 15/05/2021 13:33
Sto bih volio da ovakve videe za sve prave.
"IF THEY GET ON AN AIRPLANE AFTER WATCHING THIS, THEY ARE BEYOND SAVING"
Last edited by kio01 on 15/05/2021 15:58, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8295 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pici »

i ovdje da stavim...



gledam sinocke dnevnik tv nove bih i lik hladno pred kamerama nekih mu tridesetak godina, ja sam stigao iz dijaspore i vakcinisao sam se et da iskoristim dok sa vodze... pa majku vam jebem poganu, sadake vOkcina ste razdjelili, ev ove pfizerove niko i ne spominje, 100 000 je doslo, KS ide 21%, znaci 21 000, rekli ste da ste vakcinisali oko 27 000 gradjana sarajeva... sto od vucicevih, turskih, eu, itd donacija... preko stele dijelite pfizerove vOkcine... opet fHukara najeBa... mrsssHHHH i trojka i qurac samo lazete svi.

ja sljedece sedmice idem u zetru da se vakcinisem e da vidim gujcu koja ce me otjerat i vratiti...
User avatar
zubi
Posts: 5134
Joined: 16/07/2009 00:27

#8296 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

pici wrote: 15/05/2021 15:47 i ovdje da stavim...



gledam sinocke dnevnik tv nove bih i lik hladno pred kamerama nekih mu tridesetak godina, ja sam stigao iz dijaspore i vakcinisao sam se et da iskoristim dok sa vodze... pa majku vam jebem poganu, sadake vOkcina ste razdjelili, ev ove pfizerove niko i ne spominje, 100 000 je doslo, KS ide 21%, znaci 21 000, rekli ste da ste vakcinisali oko 27 000 gradjana sarajeva... sto od vucicevih, turskih, eu, itd donacija... preko stele dijelite pfizerove vOkcine... opet fHukara najeBa... mrsssHHHH i trojka i qurac samo lazete svi.

ja sljedece sedmice idem u zetru da se vakcinisem e da vidim gujcu koja ce me otjerat i vratiti...
Ma vidi ovo :lol:

https://rs.n1info.com/lifestyle/italija ... la-srbijo/

Milioner iz Italije Đanluka Vaki vakcinisao se protiv koronavirusa u Beogradu, nakon čega se javno putem svog Instagram naloga koji prati 20 miliona ljudi zahvalio Srbiji.

Image

„Vraćamo se u Bolonju, vakcinisali smo se u Beogradu. Hvala Srbijo“, rekao je Đanluka Vaki u video snimku koji je objavio iz aviona, prenosi Nova.rs.

On će se u Beograd vratiti kada bude vreme da primi drugu dozu vakcine, a otkrio je i kako su se na Beogradskom sajmu, gde je primio vakcinu, ophodili prema njemu.

„Vidimo se kad budem dolazio na drugu dozu, veoma smo vam zahvalni i bili ste divni prema nama“, rekao je popularni plejboj deka.

Đanluka je u Beograd stigao privatnim letom, a došao je samo zbog vakcinacije, preneo je „Telegraf“. Italijanski plejboj ponovo će doći u Srbiju, gde će se, takođe, u našoj prestonici i revakcinisati za tri nedelje.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8297 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pici »

zubi wrote: 15/05/2021 16:01
pici wrote: 15/05/2021 15:47 i ovdje da stavim...



gledam sinocke dnevnik tv nove bih i lik hladno pred kamerama nekih mu tridesetak godina, ja sam stigao iz dijaspore i vakcinisao sam se et da iskoristim dok sa vodze... pa majku vam jebem poganu, sadake vOkcina ste razdjelili, ev ove pfizerove niko i ne spominje, 100 000 je doslo, KS ide 21%, znaci 21 000, rekli ste da ste vakcinisali oko 27 000 gradjana sarajeva... sto od vucicevih, turskih, eu, itd donacija... preko stele dijelite pfizerove vOkcine... opet fHukara najeBa... mrsssHHHH i trojka i qurac samo lazete svi.

ja sljedece sedmice idem u zetru da se vakcinisem e da vidim gujcu koja ce me otjerat i vratiti...
Ma vidi ovo :lol:

https://rs.n1info.com/lifestyle/italija ... la-srbijo/

Milioner iz Italije Đanluka Vaki vakcinisao se protiv koronavirusa u Beogradu, nakon čega se javno putem svog Instagram naloga koji prati 20 miliona ljudi zahvalio Srbiji.

Image

„Vraćamo se u Bolonju, vakcinisali smo se u Beogradu. Hvala Srbijo“, rekao je Đanluka Vaki u video snimku koji je objavio iz aviona, prenosi Nova.rs.

On će se u Beograd vratiti kada bude vreme da primi drugu dozu vakcine, a otkrio je i kako su se na Beogradskom sajmu, gde je primio vakcinu, ophodili prema njemu.

„Vidimo se kad budem dolazio na drugu dozu, veoma smo vam zahvalni i bili ste divni prema nama“, rekao je popularni plejboj deka.

Đanluka je u Beograd stigao privatnim letom, a došao je samo zbog vakcinacije, preneo je „Telegraf“. Italijanski plejboj ponovo će doći u Srbiju, gde će se, takođe, u našoj prestonici i revakcinisati za tri nedelje.
citao... u kojoj smo mi dubiozi... odo ja usrbe, prodo veru za vOkcinu... otpusem prasinu s ikone na tavanu i na sajmiste.


Vakcinacija Srba iz dijaspore na Beogradskom sajmu
"Cela ideja akcije je bila da se našim ljudima iz dijaspore omogući dosta vremena da se prijave, revakcina će biti 5.juna. Najviše prijavljenih imamo iz Nemačke, Austrije, Švajcarske, Italije i Holandije. Na raspolaganju su Sinofarm, Sputnjih i Fajzer vakcina", navodi Ivan Brkljač iz organizacije "Tačka povratka".
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8298 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by hadzinicasa »

pici wrote: 15/05/2021 15:47 i ovdje da stavim...



gledam sinocke dnevnik tv nove bih i lik hladno pred kamerama nekih mu tridesetak godina, ja sam stigao iz dijaspore i vakcinisao sam se et da iskoristim dok sa vodze... pa majku vam jebem poganu, sadake vOkcina ste razdjelili, ev ove pfizerove niko i ne spominje, 100 000 je doslo, KS ide 21%, znaci 21 000, rekli ste da ste vakcinisali oko 27 000 gradjana sarajeva... sto od vucicevih, turskih, eu, itd donacija... preko stele dijelite pfizerove vOkcine... opet fHukara najeBa... mrsssHHHH i trojka i qurac samo lazete svi.

ja sljedece sedmice idem u zetru da se vakcinisem e da vidim gujcu koja ce me otjerat i vratiti...
Javi kako je proslo.
Ozbiljno.
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#8299 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by bavi »

Jel neko upucen dokle su sa velikom nabavkom vakcina za Kanton Sarajevo planiranom za kraj maja/pocetka juna? I koje će vakcine doći?
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8300 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pici »

dobicemo moj qurac a ne vOkcine... evo o cemu trabunjam vec danima...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/

pa dokle vise mame vam se najebem hostaplerske kriminalne...
Locked