Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9201 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Ma raja haman ceka tih pola miliona rajfajzena iz Amerike. Ove silne Astra Zenece cemo ili bacati ili donirati dalje.
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#9202 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Radar71 »

...
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#9203 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by hladan.preminger »

_BataZiv_0809 wrote: 24/07/2021 10:35 Ma raja haman ceka tih pola miliona rajfajzena iz Amerike. Ove silne Astra Zenece cemo ili bacati ili donirati dalje.
Kao i sa gripom 2009. godine. Isti scenarij.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#9204 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

daddy-kool wrote: 23/07/2021 21:33 https://www.dhakatribune.com/world/midd ... iant-surge

Israel says Pfizer jab effectiveness dips to 39% amid Delta variant surge

https://www.timesofisrael.com/israeli-u ... ta-strain/
New Health Ministry statistics indicated that, on average, the Pfizer shot — the vaccine given to nearly all Israelis — is now just 39% effective against infection, while being only 41% effective in preventing symptomatic COVID. Previously, the Pfizer-BioNTech vaccine was well over 90% effective against infection.

The Israeli statistics also appeared to paint a picture of protection that gets weaker as months pass after vaccination, due to fading immunity. People vaccinated in January were said to have just 16% protection against infection now, while in those vaccinated in April, effectiveness was at 75%.
Podaci iz UK, Singapura, Italije i Kanade se ne slažu sa ovim Izraelskim studijama. U svim ovim zemljama, Pfizer pokazuje efikasnost u rasponu 80-90% protiv Delte. A Izraelsko ministarstvo ne pruža sve podatke tako da drugi ne mogu pogledati i provjeriti kako su došli do ovih procenata...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9205 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by JohnnyS »

_BataZiv_0809 wrote: 24/07/2021 10:35 Ma raja haman ceka tih pola miliona rajfajzena iz Amerike. Ove silne Astra Zenece cemo ili bacati ili donirati dalje.
Nema veze, nabavili su se i novi respiratori, imamo ih i Dregerovih i GE, ništa kina, samo made in USA ili Germany
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9206 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Image

Valja li ovo šta ili sam se džaba ćipovo?!
:gunjastajl:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#9207 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Van Halen »

Svaka cast,radi Rajfajzen
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9208 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

Babo prekuc'o, zvali me iz Prolaba, ka'e moramo resetovati Siemensa, zabagovala mašina.
Maloprije sam poliz'o šteku na haustoru, vidjećemo da li djeluju antitijela.
:gunjastajl:
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#9209 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by splinter »

Bogami svaka čast. Odlično cjepivo.
Ja ću se ipak pouzdati u T ćelije. :-D
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#9210 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by malocvijece »

Naslovnica wrote: 24/07/2021 13:15 Image

Valja li ovo šta ili sam se džaba ćipovo?!
:gunjastajl:
Korona na aparatima.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#9211 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

Pa prebolovao koronu i još fikno dva Pfizera, dobro mu na oči ne pršte antitijela :D
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9212 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 24/07/2021 18:44 Pa prebolovao koronu i još fikno dva Pfizera, dobro mu na oči ne pršte antitijela :D
:lol: :thumbup:
Još kada se roknem ovom trećom nadolazećom, kontam da uzmem Modernu. :lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#9213 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

BadBoy wrote: 24/07/2021 11:29
daddy-kool wrote: 23/07/2021 21:33 https://www.dhakatribune.com/world/midd ... iant-surge

Israel says Pfizer jab effectiveness dips to 39% amid Delta variant surge

https://www.timesofisrael.com/israeli-u ... ta-strain/

Podaci iz UK, Singapura, Italije i Kanade se ne slažu sa ovim Izraelskim studijama. U svim ovim zemljama, Pfizer pokazuje efikasnost u rasponu 80-90% protiv Delte. A Izraelsko ministarstvo ne pruža sve podatke tako da drugi ne mogu pogledati i provjeriti kako su došli do ovih procenata...
Izrael je prvi počeo masovnu vakcinaciju i njihovi podaci sugerišu da efikasnost počne padati nakon 4 mjeseca od druge vakcine, a nakon 6 da je skoro pa nestalo. Ovo može biti posebno izraženo za starije od 65 koji su prvi vakcinisani u januaru. Čini se da i Amerikanci sada slično razmišljaju jer sada predlažu boostere za starije iako su se opirali sličnom Pfizerovom prijedlogu od prije mjesec dana. Pfizer ima interne podatke koji daju mnogo jasniju sliku ali ih iz PR razloga ne puštaju u javnost jer će slika o vakcini koja brzo gubi efikasnost biti vrlo loša, nego preporučuju booster i verziju 2 koju su maksuz pravili za deltu (već se proizvodi u Njemačkoj i ide u testiranje). Englezi su kasnije krenuli sa vakcinacijom od Izraela i pravili su pauzu od 3 mjeseca izmjeđu doza što je možda povećalo period visoke zaštićenosti (ovo je spekulacija, ali prilično vjerovatna).
Senior Biden administration officials now say they expect that people who are 65 or older or who have compromised immune systems will most likely need a third shot from Pfizer-BioNTech or Moderna, which have been used to inoculate the vast majority of Americans thus far.

It is a sharp shift from just a few weeks ago, when the administration said it thought there was not enough evidence to back boosters yet. -NYT
Effectiveness of Pfizer vaccinations based on the month people were vaccinated (in Israel)

Jan 16% (5-6 months ago)
Feb ?
Mar ?
Apr 75% (2-3 months ago)
May ?

It appears protection fades very rapidly sometime between month 3 and month 4.

The average for ALL people vaccinated (early and late vaccinations) is 39% (for infections) and 41% (for cases with symptoms).
Last edited by daddy-kool on 24/07/2021 22:13, edited 1 time in total.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#9214 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by hladan.preminger »

Naslovnica wrote: 24/07/2021 18:57
BadBoy wrote: 24/07/2021 18:44 Pa prebolovao koronu i još fikno dva Pfizera, dobro mu na oči ne pršte antitijela :D
:lol: :thumbup:
Još kada se roknem ovom trećom nadolazećom, kontam da uzmem Modernu. :lol:

Ja sam prebolovo, i rokno dvije doze Astre. Kontam dok sa na moru da roknem jos Pfizera ili modernu. Šta kažeš? :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#9215 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by hladan.preminger »

daddy-kool wrote: 24/07/2021 22:11
BadBoy wrote: 24/07/2021 11:29

Podaci iz UK, Singapura, Italije i Kanade se ne slažu sa ovim Izraelskim studijama. U svim ovim zemljama, Pfizer pokazuje efikasnost u rasponu 80-90% protiv Delte. A Izraelsko ministarstvo ne pruža sve podatke tako da drugi ne mogu pogledati i provjeriti kako su došli do ovih procenata...
Izrael je prvi počeo masovnu vakcinaciju i njihovi podaci sugerišu da efikasnost počne padati nakon 4 mjeseca od druge vakcine, a nakon 6 da je skoro pa nestalo. Ovo može biti posebno izraženo za starije od 65 koji su prvi vakcinisani u januaru. Čini se da i Amerikanci sada slično razmišljaju jer sada predlažu boostere za starije iako su se opirali sličnom Pfizerovom prijedlogu od prije mjesec dana. Pfizer ima interne podatke koji daju mnogo jasniju sliku ali ih iz PR razloga ne puštaju u javnost jer će slika o vakcini koja brzo gubi efikasnost biti vrlo loša, nego preporučuju booster i verziju 2 koju su maksuz pravili za deltu (već se proizvodi u Njemačkoj i ide u testiranje). Englezi su kasnije krenuli sa vakcinacijom od Izraela i pravili su pauzu od 3 mjeseca izmjeđu doza što je možda povećalo period visoke zaštićenosti (ovo je spekulacija, ali prilično vjerovatna).
Senior Biden administration officials now say they expect that people who are 65 or older or who have compromised immune systems will most likely need a third shot from Pfizer-BioNTech or Moderna, which have been used to inoculate the vast majority of Americans thus far.

It is a sharp shift from just a few weeks ago, when the administration said it thought there was not enough evidence to back boosters yet. -NYT
Effectiveness of Pfizer vaccinations based on the month people were vaccinated (in Israel)

Jan 16% (5-6 months ago)
Feb ?
Mar ?
Apr 75% (2-3 months ago)
May ?

It appears protection fades very rapidly sometime between month 3 and month 4.

The average for ALL people vaccinated (early and late vaccinations) is 39% (for infections) and 41% (for cases with symptoms).
Zaštita se ne ogleda samo u antitijelima nego u t ćelijama. A one su beskonačne, takoreći.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#9216 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by -Chesterfield- »

laik1981 wrote: 24/07/2021 10:23 Milion doza na raspolaganju, dolazi jos milion u avgustu, a vakcinise se na kasiku.. Ne znam sta cekaju...neki novi val, sta li...

Kao da gledam ove sinopharm sto direktno nabavljamo cemo baciti ili donirati.. Ne znam ko ce ici na sinopharm kad ce biti na raspolaganju AZ, fajzer i moderna..
Kod mene došle u firmu, neće ih skoro niko. Ili čekaju rajfajzen ili ne žele nikako?
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#9217 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

daddy-kool wrote: 24/07/2021 22:11
BadBoy wrote: 24/07/2021 11:29

Podaci iz UK, Singapura, Italije i Kanade se ne slažu sa ovim Izraelskim studijama. U svim ovim zemljama, Pfizer pokazuje efikasnost u rasponu 80-90% protiv Delte. A Izraelsko ministarstvo ne pruža sve podatke tako da drugi ne mogu pogledati i provjeriti kako su došli do ovih procenata...
Izrael je prvi počeo masovnu vakcinaciju i njihovi podaci sugerišu da efikasnost počne padati nakon 4 mjeseca od druge vakcine, a nakon 6 da je skoro pa nestalo. Ovo može biti posebno izraženo za starije od 65 koji su prvi vakcinisani u januaru. Čini se da i Amerikanci sada slično razmišljaju jer sada predlažu boostere za starije iako su se opirali sličnom Pfizerovom prijedlogu od prije mjesec dana. Pfizer ima interne podatke koji daju mnogo jasniju sliku ali ih iz PR razloga ne puštaju u javnost jer će slika o vakcini koja brzo gubi efikasnost biti vrlo loša, nego preporučuju booster i verziju 2 koju su maksuz pravili za deltu (već se proizvodi u Njemačkoj i ide u testiranje). Englezi su kasnije krenuli sa vakcinacijom od Izraela i pravili su pauzu od 3 mjeseca izmjeđu doza što je možda povećalo period visoke zaštićenosti (ovo je spekulacija, ali prilično vjerovatna).
Senior Biden administration officials now say they expect that people who are 65 or older or who have compromised immune systems will most likely need a third shot from Pfizer-BioNTech or Moderna, which have been used to inoculate the vast majority of Americans thus far.

It is a sharp shift from just a few weeks ago, when the administration said it thought there was not enough evidence to back boosters yet. -NYT
Effectiveness of Pfizer vaccinations based on the month people were vaccinated (in Israel)

Jan 16% (5-6 months ago)
Feb ?
Mar ?
Apr 75% (2-3 months ago)
May ?

It appears protection fades very rapidly sometime between month 3 and month 4.

The average for ALL people vaccinated (early and late vaccinations) is 39% (for infections) and 41% (for cases with symptoms).
Kada Pfizer podijeli hedije nema tog mišljenja koje se neće promijeniti. 8-)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#9218 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by perfect_guy »

-Chesterfield- wrote: 24/07/2021 23:29
Kod mene došle u firmu, neće ih skoro niko. Ili čekaju rajfajzen ili ne žele nikako?
ko i planira vakcinu, naravno da će gledati one koje nisu smetnja putovanju
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#9219 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by high_volume »

daddy-kool wrote: 24/07/2021 22:11

Izrael je prvi počeo masovnu vakcinaciju i njihovi podaci sugerišu da efikasnost počne padati nakon 4 mjeseca od druge vakcine, a nakon 6 da je skoro pa nestalo. Ovo može biti posebno izraženo za starije od 65 koji su prvi vakcinisani u januaru. Čini se da i Amerikanci sada slično razmišljaju jer sada predlažu boostere za starije iako su se opirali sličnom Pfizerovom prijedlogu od prije mjesec dana. Pfizer ima interne podatke koji daju mnogo jasniju sliku ali ih iz PR razloga ne puštaju u javnost jer će slika o vakcini koja brzo gubi efikasnost biti vrlo loša, nego preporučuju booster i verziju 2 koju su maksuz pravili za deltu (već se proizvodi u Njemačkoj i ide u testiranje). Englezi su kasnije krenuli sa vakcinacijom od Izraela i pravili su pauzu od 3 mjeseca izmjeđu doza što je možda povećalo period visoke zaštićenosti (ovo je spekulacija, ali prilično vjerovatna).
Imaš insajdera u BioNTech-Pfizeru?
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#9220 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Trappist »

high_volume wrote: 25/07/2021 08:49
daddy-kool wrote: 24/07/2021 22:11

Izrael je prvi počeo masovnu vakcinaciju i njihovi podaci sugerišu da efikasnost počne padati nakon 4 mjeseca od druge vakcine, a nakon 6 da je skoro pa nestalo. Ovo može biti posebno izraženo za starije od 65 koji su prvi vakcinisani u januaru. Čini se da i Amerikanci sada slično razmišljaju jer sada predlažu boostere za starije iako su se opirali sličnom Pfizerovom prijedlogu od prije mjesec dana. Pfizer ima interne podatke koji daju mnogo jasniju sliku ali ih iz PR razloga ne puštaju u javnost jer će slika o vakcini koja brzo gubi efikasnost biti vrlo loša, nego preporučuju booster i verziju 2 koju su maksuz pravili za deltu (već se proizvodi u Njemačkoj i ide u testiranje). Englezi su kasnije krenuli sa vakcinacijom od Izraela i pravili su pauzu od 3 mjeseca izmjeđu doza što je možda povećalo period visoke zaštićenosti (ovo je spekulacija, ali prilično vjerovatna).
Imaš insajdera u BioNTech-Pfizeru?
Naravno, ovaj hobi naucnik zajedno sa mogy i zubi ima svakodnevnu komunikaciju sa insajderima iz cdc-a, pfizera, moderne, WHO-a itd. Itd.
laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#9221 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by laly »

Pozdrav, citala sam da u Sinofarm vakcini koriste Aluminijeve soli kao adjuvant. U tim clancima kazu da je to u maloj kolicini i da nije stetno za ljudski organizam. E sad posto sam ja vec primila Sinofarm :-) zanima me sta se desava sa tim Aluminijevim solima u nasem organizmu? Nisam na internetu nasla nekih clanaka o tome, pa ako neko zna neka postavi neki link. :?
Aspartan
Posts: 74
Joined: 06/04/2021 11:39

#9222 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Aspartan »

laly wrote: 25/07/2021 15:08 Pozdrav, citala sam da u Sinofarm vakcini koriste Aluminijeve soli kao adjuvant. U tim clancima kazu da je to u maloj kolicini i da nije stetno za ljudski organizam. E sad posto sam ja vec primila Sinofarm :-) zanima me sta se desava sa tim Aluminijevim solima u nasem organizmu? Nisam na internetu nasla nekih clanaka o tome, pa ako neko zna neka postavi neki link. :?
Vraća se u izvorno stanje, u boksit.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#9223 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by banjaluka078 »

Naslovnica wrote: 24/07/2021 13:15
Valja li ovo šta ili sam se džaba ćipovo?!
:gunjastajl:
Svaka ćas! :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#9224 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by hadzinicasa »

Aspartan wrote: 25/07/2021 15:15
laly wrote: 25/07/2021 15:08 Pozdrav, citala sam da u Sinofarm vakcini koriste Aluminijeve soli kao adjuvant. U tim clancima kazu da je to u maloj kolicini i da nije stetno za ljudski organizam. E sad posto sam ja vec primila Sinofarm :-) zanima me sta se desava sa tim Aluminijevim solima u nasem organizmu? Nisam na internetu nasla nekih clanaka o tome, pa ako neko zna neka postavi neki link. :?
Vraća se u izvorno stanje, u boksit.
:lol:
NediM17
Posts: 21500
Joined: 05/11/2009 11:49

#9225 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by NediM17 »

Je l' u boksit iz Milica?
Locked