Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#7676 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

_deCKarD wrote: 14/04/2021 08:31
akcija007 wrote: 13/04/2021 22:45
NediM17 wrote: 13/04/2021 18:05 Znaci mog'o bi biti pushalgin. :lol:
Javim sta je uradio.
@NediM17 molim te javi. I ja cekam poziv.
Cuo.sam da je jucer starija zena s muzem.iz SA jucet u 14h dobila poziv za danas u 14h u Bg za AZ i otisli danas i primili AZ . I vratili se za SA vakcinisani
I mene zanima jer sam prijavljen i čekam poziv za Pfizera pa javite ako šta bude.
Zašto bi žurio, kada i sam direktor Pfizera još nije dobio vakcinu, kaže čovjek neće da se gura preko reda:
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#7677 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by izvrsni direktor »

Challenger_ wrote: 13/04/2021 23:18
komercionala wrote: 13/04/2021 22:43 Image
Vidim da je Reuters njegovim tvrdnjama posvetio neobično dugačak članak. Jer, nije riječ o bilo kome već o naučnom istraživaču i do skora drugom čovjeku Pfizera.

Zna li neko nešto više o onome što tvrdi?
Ostade njemacka bez cijelog medicinskog osoblja :-)
Izral bez 10 miliona stanovnika...hitler ih opet zajebo :-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45154
Joined: 29/12/2005 01:20

#7678 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

kljiks00 wrote: 15/04/2021 00:07
_deCKarD wrote: 14/04/2021 08:31
akcija007 wrote: 13/04/2021 22:45

@NediM17 molim te javi. I ja cekam poziv.
Cuo.sam da je jucer starija zena s muzem.iz SA jucet u 14h dobila poziv za danas u 14h u Bg za AZ i otisli danas i primili AZ . I vratili se za SA vakcinisani
I mene zanima jer sam prijavljen i čekam poziv za Pfizera pa javite ako šta bude.
Zašto bi žurio, kada i sam direktor Pfizera još nije dobio vakcinu, kaže čovjek neće da se gura preko reda:
A stooo? Tako mocan covjek u stanju da zajebe toliko miliona ljudi nije mogao fejkat vlastito primanje vakcine?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45154
Joined: 29/12/2005 01:20

#7679 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by jeza u ledja »

Otvorio sam da vidim gdje navode izvor brojki i procitah ovo:
It should be mentioned positively that the data of the RKI are in principle freely available to everyone and can be accessed by means of a so-called "Application Programming Interface (API)". Since this "tapping" requires a great deal of technical knowledge, not just anyone can "simply" tap into the data and "quickly" create an arbitrary evaluation - the hurdle to this is quite large.
“So-called API” :per: :lol:

Znate to su kompjuteri, to je tehnika, to su strucne metode... :oops:

Sjooj, kakva je to pamet kojoj su ovakvi clanci namjenjeni.
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#7680 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Matrix_ »

izvrsni direktor wrote: 15/04/2021 04:03
Challenger_ wrote: 13/04/2021 23:18
komercionala wrote: 13/04/2021 22:43 Image
Vidim da je Reuters njegovim tvrdnjama posvetio neobično dugačak članak. Jer, nije riječ o bilo kome već o naučnom istraživaču i do skora drugom čovjeku Pfizera.

Zna li neko nešto više o onome što tvrdi?
Ostade njemacka bez cijelog medicinskog osoblja :-)
Izral bez 10 miliona stanovnika...hitler ih opet zajebo :-)
ma imaju još 3 godine života :izet: :D
čojk po stare dane puko, ako je već i bio dobar stručnjak, sad je truba
i još kad se za ovo uhvate obični antivakseri, nije čudo nikakvo da je običan svijet sjeban u mozak
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#7681 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kljiks00 »

Matrix_ wrote: 15/04/2021 07:21
izvrsni direktor wrote: 15/04/2021 04:03
Challenger_ wrote: 13/04/2021 23:18

Vidim da je Reuters njegovim tvrdnjama posvetio neobično dugačak članak. Jer, nije riječ o bilo kome već o naučnom istraživaču i do skora drugom čovjeku Pfizera.

Zna li neko nešto više o onome što tvrdi?
Ostade njemacka bez cijelog medicinskog osoblja :-)
Izral bez 10 miliona stanovnika...hitler ih opet zajebo :-)
ma imaju još 3 godine života :izet: :D
čojk po stare dane puko, ako je već i bio dobar stručnjak, sad je truba
i još kad se za ovo uhvate obični antivakseri, nije čudo nikakvo da je običan svijet sjeban u mozak
Zašto kad god neko dovede u pitanje vakcine, za tu osobu se kaže da nije normalan, da je puko, ta' će on nema pojma, omalovažava se itd...
Da je kojim slučajem isti ovaj čovjek izašao i rekao "Svi se trebaju vakcinisati", ti bi rekao "Evo poslušajte čovjeka, čovjek zna šta priča".
I druga strana se treba saslušati pa tek onda vidjeti ko je u pravu a ko ne.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7682 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

BadBoy wrote: 13/04/2021 14:41 Moje mišljenje je da je ovo manje-više kraj vektorskim vakcinama. Mislim da će one biti korištene samo ovu "prvu" godinu vakcinacije. Već sada se polako skupljaju dokazi da postoji neki mehanizam povezan sa njima koji uzrokuje te krvne ugruške. I već sad je povjerenje u ove vakcine "poljuljano". I ja sam lično jendom bacio kockicu i vakcinisao se sa AZ ali zašto bih to radio i sljedeće godine (ako to bude potrebno)?

Ako se obistine ove priče da će trebati redovna, godišnja vakcinacija, mislim da sve to treba biti isključivo sa mRNA vakcinama. Jednostavno je ta tehnologija ogroman iskorak.
:thumbup:
Good call.


Osim što mRNA nemaju problema sa stvaranjem krvnih ugrušaka, jednostavnija je masovna proizvodnja, a navodio sam poređenja efikasnosti i da su vektorske drugorazredne naspram mRNA. Evropa se nada da će CureVac biti odobrena za korištenje do ljeta i već se proširuju kapaciteti za proizvodnju u EU i UK. Sada već izgledaju kao loša investicija Vučićeve najave proizvodnje Sinopharma i Sputnika, jer će za istu cijenu biti dostupne mRNA, a CureVac će se moći skladištiti 2-8 C za period 3 mjeseca.
https://www.reuters.com/article/reuters ... SKBN2C10MU
EU Commission to end AstraZeneca and J&J vaccine contracts at expiry - paper

The EU Commission has decided not to renew COVID-19 vaccine contracts next year with AstraZeneca and Johnson & Johnson (J&J), Italian daily La Stampa reported on Wednesday, citing a source from the Italian health ministry.

“The European Commission, in agreement with the leaders of many (EU) countries, has decided that the contracts with the companies that produce (viral vector) vaccines that are valid for the current year will not be renewed at their expiry,” the newspaper reported.

It added that Brussels would rather focus on COVID-19 vaccines using messenger RNA (mRNA) technology, such as Pfizer’s and Moderna’s.

A spokesman for the EU Commission said it was keeping all options open to be prepared for the next stages of the pandemic, for 2022 and beyond.

“We cannot, however, comment on contractual issues,” the spokesman added.

Later on Wednesday the President of the European Commission said the EU was in talks with Pfizer and BionTech for a new contract for 1.8 billion doses, confirming a Reuters report from last week.

“We need to focus on technologies that have proven their worth. mRNA vaccines are a clear case in point,” she added.
Last edited by daddy-kool on 15/04/2021 08:47, edited 1 time in total.
Matrix_
Posts: 297
Joined: 09/02/2021 12:49

#7683 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Matrix_ »

kljiks00 wrote: 15/04/2021 08:41
Matrix_ wrote: 15/04/2021 07:21
izvrsni direktor wrote: 15/04/2021 04:03
Ostade njemacka bez cijelog medicinskog osoblja :-)
Izral bez 10 miliona stanovnika...hitler ih opet zajebo :-)
ma imaju još 3 godine života :izet: :D
čojk po stare dane puko, ako je već i bio dobar stručnjak, sad je truba
i još kad se za ovo uhvate obični antivakseri, nije čudo nikakvo da je običan svijet sjeban u mozak
Zašto kad god neko dovede u pitanje vakcine, za tu osobu se kaže da nije normalan, da je puko, ta' će on nema pojma, omalovažava se itd...
Da je kojim slučajem isti ovaj čovjek izašao i rekao "Svi se trebaju vakcinisati", ti bi rekao "Evo poslušajte čovjeka, čovjek zna šta priča".
I druga strana se treba saslušati pa tek onda vidjeti ko je u pravu a ko ne.
sa najjacom tajnom službom na svijetu, misliš da Izraleci nisu provjerili sve moguće i nemoguće stvari oko vakcine, misliš da nisu znali i za tog bilmeza? pa su ipak vakcinisali 60+ posto svog stanovmistva i to prvi u svijetu
ranije već rekao, ako su to ONI uradili
onda je to 100% sve ok
a ti nastavi po svom.. svako ima svoju stazu po kojoj ore
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7684 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by spinel_ »

daddy-kool wrote: 15/04/2021 08:42
BadBoy wrote: 13/04/2021 14:41 Moje mišljenje je da je ovo manje-više kraj vektorskim vakcinama. Mislim da će one biti korištene samo ovu "prvu" godinu vakcinacije. Već sada se polako skupljaju dokazi da postoji neki mehanizam povezan sa njima koji uzrokuje te krvne ugruške. I već sad je povjerenje u ove vakcine "poljuljano". I ja sam lično jendom bacio kockicu i vakcinisao se sa AZ ali zašto bih to radio i sljedeće godine (ako to bude potrebno)?

Ako se obistine ove priče da će trebati redovna, godišnja vakcinacija, mislim da sve to treba biti isključivo sa mRNA vakcinama. Jednostavno je ta tehnologija ogroman iskorak.
:thumbup:
Good call.


Osim što mRNA nemaju problema sa stvaranjem krvnih ugrušaka, .

Laž.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7685 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by spinel_ »

Ne obmanjujte narod s tim mRNA sranjima.

User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#7686 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by spinel_ »

A sjetimo se samo starackog pomora u Norveškoj s PFizerom.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7687 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

spinel_ wrote: 15/04/2021 09:05 Ne obmanjujte narod s tim mRNA sranjima.
Postavio sam članak u kojem smjeru razmišlja EU: neće više nabavljati ove vektorske vakcine nego će se isključivo fokusirati u budućnosti na mRNA tehnologiju. Potpisuju sa Pfizerom nabavku dodatnih 1,8 milijardi doza. Danska potpuno obustavila vakcinisanje sa AZ. Amerika ima dovoljno mRNA vakcina za svoje stanovništvo da pretpostavljam da neće nastavljati vakcinisanje sa Janssenom, isto tako da ne vidim neku budućnost za AZ u USA. Čim se snadbijevanje sa mRNA vakcinama u EU stabilizuje oni će svoje naručene doze vektorskih prodati/donirati. Biće AZ kod nas na bacanje.
Last edited by daddy-kool on 15/04/2021 09:20, edited 1 time in total.
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#7688 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

daddy-kool wrote: 15/04/2021 08:42
BadBoy wrote: 13/04/2021 14:41 Moje mišljenje je da je ovo manje-više kraj vektorskim vakcinama. Mislim da će one biti korištene samo ovu "prvu" godinu vakcinacije. Već sada se polako skupljaju dokazi da postoji neki mehanizam povezan sa njima koji uzrokuje te krvne ugruške. I već sad je povjerenje u ove vakcine "poljuljano". I ja sam lično jendom bacio kockicu i vakcinisao se sa AZ ali zašto bih to radio i sljedeće godine (ako to bude potrebno)?

Ako se obistine ove priče da će trebati redovna, godišnja vakcinacija, mislim da sve to treba biti isključivo sa mRNA vakcinama. Jednostavno je ta tehnologija ogroman iskorak.
:thumbup:
Good call.


Osim što mRNA nemaju problema sa stvaranjem krvnih ugrušaka, jednostavnija je masovna proizvodnja, a navodio sam poređenja efikasnosti i da su vektorske drugorazredne naspram mRNA. Evropa se nada da će CureVac biti odobrena za korištenje do ljeta i već se proširuju kapaciteti za proizvodnju u EU i UK. Sada već izgledaju kao loša investicija Vučićeve najave proizvodnje Sinopharma i Sputnika, jer će za istu cijenu biti dostupne mRNA, a CureVac će se moći skladištiti 2-8 C za period 3 mjeseca.
https://www.reuters.com/article/reuters ... SKBN2C10MU
EU Commission to end AstraZeneca and J&J vaccine contracts at expiry - paper

The EU Commission has decided not to renew COVID-19 vaccine contracts next year with AstraZeneca and Johnson & Johnson (J&J), Italian daily La Stampa reported on Wednesday, citing a source from the Italian health ministry.

“The European Commission, in agreement with the leaders of many (EU) countries, has decided that the contracts with the companies that produce (viral vector) vaccines that are valid for the current year will not be renewed at their expiry,” the newspaper reported.

It added that Brussels would rather focus on COVID-19 vaccines using messenger RNA (mRNA) technology, such as Pfizer’s and Moderna’s.

A spokesman for the EU Commission said it was keeping all options open to be prepared for the next stages of the pandemic, for 2022 and beyond.

“We cannot, however, comment on contractual issues,” the spokesman added.

Later on Wednesday the President of the European Commission said the EU was in talks with Pfizer and BionTech for a new contract for 1.8 billion doses, confirming a Reuters report from last week.

“We need to focus on technologies that have proven their worth. mRNA vaccines are a clear case in point,” she added.
Moram malo korigovati svoj raniji stav :D

Najnovije istraživanje iz Birminghama kaže da AstraZeneca stvara bolji imuni odgovor nakon jedne doze te da stimulira T-cell imunitet. Ipak nije baš drugorazredna, samo je drugačija :D

Možda "ispeglaju" i ove probleme sa krvnim ugrušcima. Jedno od najjednostavnijih rješenja koje je predloženo jeste da se prepolovi doza. Vidjećemo.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7689 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

BadBoy wrote: 15/04/2021 09:20

Moram malo korigovati svoj raniji stav :D

Najnovije istraživanje iz Birminghama kaže da AstraZeneca stvara bolji imuni odgovor nakon jedne doze te da stimulira T-cell imunitet. Ipak nije baš drugorazredna, samo je drugačija :D

Možda "ispeglaju" i ove probleme sa krvnim ugrušcima. Jedno od najjednostavnijih rješenja koje je predloženo jeste da se prepolovi doza. Vidjećemo.
To je nakon jedne doze, populacija 80+, a nakon 2 doze imamo studije sa potpuno drugačijom situacijom i podatke sa terena koji to potvrđuju. Englezi brane svoju vakcinu, doskora nisu objavljivali da je bilo smrtnih slučajeva od pojave ugrušaka i to je navođeno kao kontraprimjer slučajevima u EU. Ove godine se moraju vektorske koristiti jer neće biti dovoljno vakcina da se svijet vakciniše bez njih, ali u budućnosti se ide na mRNA tehnologiju.

https://www.birmingham.ac.uk/news/lates ... eople.aspx
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#7690 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BadBoy »

daddy-kool wrote: 15/04/2021 09:33
BadBoy wrote: 15/04/2021 09:20

Moram malo korigovati svoj raniji stav :D

Najnovije istraživanje iz Birminghama kaže da AstraZeneca stvara bolji imuni odgovor nakon jedne doze te da stimulira T-cell imunitet. Ipak nije baš drugorazredna, samo je drugačija :D

Možda "ispeglaju" i ove probleme sa krvnim ugrušcima. Jedno od najjednostavnijih rješenja koje je predloženo jeste da se prepolovi doza. Vidjećemo.
To je nakon jedne doze, populacija 80+, a nakon 2 doze imamo studije sa potpuno drugačijom situacijom i podatke sa terena koji to potvrđuju. Englezi brane svoju vakcinu, doskora nisu objavljivali da je bilo smrtnih slučajeva od pojave ugrušaka i to je navođeno kao kontraprimjer slučajevima u EU. Ove godine se moraju vektorske koristiti jer neće biti dovoljno vakcina da se svijet vakciniše bez njih, ali u budućnosti se ide na mRNA tehnologiju.

https://www.birmingham.ac.uk/news/lates ... eople.aspx
U biti se slažem da je mRNA tehnologija zaista nešto revolucionarno. Ali nije sve ni tako crno-bijelo sa ovim vektorskim.

Ako kod 80+ izazivaju tako dobar imuni odgovor zamisli kako je kod mlađih ljudi.

Razlika koju sam ja vidio da se spominje jeste da mRNA vakcine stvaraju veći broj antitijela, dok vektorske rade na ćelijskom imunitetu.
Naslovnica
Posts: 27841
Joined: 20/03/2013 15:38

#7691 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Naslovnica »

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv ... na-1091234

AstraZeneca i Johnson&Johnson ispadaju iz igre: Europa više neće kupovati vektorska cjepiva, ubuduće će se oslanjati na ona kojima je baza mRNA

Europska komisija neće više kupovati vektorska cjepiva koja proizvode AstraZeneca i Johnson&Johnson nego će se ubuduće oslanjati na cjepiva na bazi glasničke RNA (mRNA), koje proizvodi BioNTech/Phizer, Moderna i CureVac, izjavio je njemački demokršćanski zastupnik u Europskom parlamentu Peter Liese.

Liese je u srijedu rekao da je tu informaciju dobio od Komisije. Prema tim informacijama, Komisija želi kupiti 900 milijuna doza cjepiva na bazi glasničke RNA za 2022. i 2023. godinu i neće obnavljati ugovore s drugim proizvođačima cjepiva.

“Vektorska cjepiva Johnson&Johnson i AstraZeneca su dobra cjepiva i trebamo ih koristiti kako bi pandemiju stavili pod nadzor do ljeta.... ali budućnost pripada cjepivima na bazi glasničke RNA, koja su očito učinkovitija od vektorskih i čini se da imaju manje nuspojava”, rekao je Liese, liječnik po struci, koji je u Europskoj pučkoj stranci zadužen za zdravstvo.

Liese dodaje da je najveća prednost cjepiva na bazi glasničke RNA to što se mogu brže prilagođavati na nove varijante virusa.

Cjepiva na bazi glasničke RNA sadržavaju “upute” za stvaranje proteinskog šiljka virusa koji uzrokuje covid-19 'upakirana' u lipid. Na temelju tih uputa same tjelesne stanice mogu proizvesti taj protein koji je jedinstven za taj koronavirus. Čovjekov imunosni sustav prepoznaje da taj jedinstveni protein ne bi trebao biti u tijelu i reagira prirodnom obranom od zaraze covidom-19 stvaranjem antitijela.

Virusna vektorska cjepiva koriste oslabljeni i bezopasni virus koji prenosi genske informacije o stvaranju proteinskih šiljaka koranavirusa.
Trappist
Posts: 4267
Joined: 12/09/2020 08:52

#7692 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Trappist »

Naslovnica wrote: 15/04/2021 10:16 https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv ... na-1091234

AstraZeneca i Johnson&Johnson ispadaju iz igre: Europa više neće kupovati vektorska cjepiva, ubuduće će se oslanjati na ona kojima je baza mRNA

Europska komisija neće više kupovati vektorska cjepiva koja proizvode AstraZeneca i Johnson&Johnson nego će se ubuduće oslanjati na cjepiva na bazi glasničke RNA (mRNA), koje proizvodi BioNTech/Phizer, Moderna i CureVac, izjavio je njemački demokršćanski zastupnik u Europskom parlamentu Peter Liese.

Liese je u srijedu rekao da je tu informaciju dobio od Komisije. Prema tim informacijama, Komisija želi kupiti 900 milijuna doza cjepiva na bazi glasničke RNA za 2022. i 2023. godinu i neće obnavljati ugovore s drugim proizvođačima cjepiva.

“Vektorska cjepiva Johnson&Johnson i AstraZeneca su dobra cjepiva i trebamo ih koristiti kako bi pandemiju stavili pod nadzor do ljeta.... ali budućnost pripada cjepivima na bazi glasničke RNA, koja su očito učinkovitija od vektorskih i čini se da imaju manje nuspojava”, rekao je Liese, liječnik po struci, koji je u Europskoj pučkoj stranci zadužen za zdravstvo.

Liese dodaje da je najveća prednost cjepiva na bazi glasničke RNA to što se mogu brže prilagođavati na nove varijante virusa.

Cjepiva na bazi glasničke RNA sadržavaju “upute” za stvaranje proteinskog šiljka virusa koji uzrokuje covid-19 'upakirana' u lipid. Na temelju tih uputa same tjelesne stanice mogu proizvesti taj protein koji je jedinstven za taj koronavirus. Čovjekov imunosni sustav prepoznaje da taj jedinstveni protein ne bi trebao biti u tijelu i reagira prirodnom obranom od zaraze covidom-19 stvaranjem antitijela.

Virusna vektorska cjepiva koriste oslabljeni i bezopasni virus koji prenosi genske informacije o stvaranju proteinskih šiljaka koranavirusa.
A koliko su se upeli bili da utisaju antivaxere u decembru i januaru, na sva zvona bilo svaka vakcina je dobra bla bla. Sami su krivi sto sad i oni koji su htjeli primiti vakcinu premisljaju se zbog ovakvih poteza. Glupani.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7693 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by daddy-kool »

Kako god ove priče sad izgledale, treba primiti bilo koju odobrenu vakcinu čim bude dostupna. Neuporedivo bolja varijanta nego preboliti Covid.
User avatar
pojedinac
Posts: 1454
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#7694 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pojedinac »

daddy-kool wrote: 15/04/2021 11:10 Kako god ove priče sad izgledale, treba primiti bilo koju odobrenu vakcinu čim bude dostupna. Neuporedivo bolja varijanta nego preboliti Covid.
Najbolja varijanta je pazit se da ostaneš zdrav.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#7696 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by komercionala »

dobro je dok je vakcina obavezna, ne pominju gensku terapiju :thumbup:
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#7697 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by laik1981 »

Znaci samo mRNA koja se ne moze nabaviti ni u teoriji i koje fali i u najrazvijenijim drzavama. Krasno. Vakcinacija ce trajati jedno tri godine.. S druge strane britanci zavrsili posao sa AZ..
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#7698 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by komercionala »

laik1981 wrote: 15/04/2021 11:50 Znaci samo mRNA koja se ne moze nabaviti ni u teoriji i koje fali i u najrazvijenijim drzavama. Krasno. Vakcinacija ce trajati jedno tri godine.. S druge strane britanci zavrsili posao sa AZ..
ovo će završiti sa tuzbama sa svih strana ... mjesecima unazad i vlade drzava i naučnici i proizvođači vakcina nas uvjeravaju da su sve vakcine dobre i ispitane, onda EU odobri ove vakcine i sad ih ne zele.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#7699 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by laik1981 »

komercionala wrote: 15/04/2021 11:53
laik1981 wrote: 15/04/2021 11:50 Znaci samo mRNA koja se ne moze nabaviti ni u teoriji i koje fali i u najrazvijenijim drzavama. Krasno. Vakcinacija ce trajati jedno tri godine.. S druge strane britanci zavrsili posao sa AZ..
ovo će završiti sa tuzbama sa svih strana ... mjesecima unazad i vlade drzava i naučnici i proizvođači vakcina nas uvjeravaju da su sve vakcine dobre i ispitane, onda EU odobri ove vakcine i sad ih ne zele.
Ma ovo sto su uradile raznorazne komisije koje se bave vakcinama u zadnjih par mjeseci antivakseri nisu uspjeli za 20 godina.. Degradirase sve i kreirase nepovjerenje i medju ljudima koji su jedva cekali da se vakcinisu.. Totalna propast..
Ci-Nick
Posts: 5154
Joined: 15/03/2015 17:38

#7700 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Ci-Nick »

laik1981 wrote: 15/04/2021 12:05
komercionala wrote: 15/04/2021 11:53
laik1981 wrote: 15/04/2021 11:50 Znaci samo mRNA koja se ne moze nabaviti ni u teoriji i koje fali i u najrazvijenijim drzavama. Krasno. Vakcinacija ce trajati jedno tri godine.. S druge strane britanci zavrsili posao sa AZ..
ovo će završiti sa tuzbama sa svih strana ... mjesecima unazad i vlade drzava i naučnici i proizvođači vakcina nas uvjeravaju da su sve vakcine dobre i ispitane, onda EU odobri ove vakcine i sad ih ne zele.
Ma ovo sto su uradile raznorazne komisije koje se bave vakcinama u zadnjih par mjeseci antivakseri nisu uspjeli za 20 godina.. Degradirase sve i kreirase nepovjerenje i medju ljudima koji su jedva cekali da se vakcinisu.. Totalna propast..
Ursula je već naručila 1,8 milijardi komada Biontech vakcina za 2022 i 2023.
Dakle političari već znaju da vakcinacija traje u nedogled
Locked