Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#8301 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by bavi »

pici wrote: 15/05/2021 19:39 dobicemo moj qurac a ne vOkcine... evo o cemu trabunjam vec danima...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/

pa dokle vise mame vam se najebem hostaplerske kriminalne...
Ja se uopste ne nadam da ce me zovnuti na vakcinaciju dok dostavljaju ovako malo vakcina iako spadam u rizicne skupine i trebala bih imati prednost pri vakcinaciji. Cekam kanton sa vecom nabavkom ili Srbiju da ponovo zovne :mrgreen:
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#8302 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by akcija007 »

bavi wrote: 15/05/2021 19:08 Jel neko upucen dokle su sa velikom nabavkom vakcina za Kanton Sarajevo planiranom za kraj maja/pocetka juna? I koje će vakcine doći?
Niko nista ne spominje vise to. Mislim da je to Sputnik V. Ks 200 000 doza i da je zo nesto sa Federacijom. Jednom je anovalic rekao da je KS daleko dosao u pregovorima o nabavci vakcina i da su svoja prava (ne znam pravni naziv) prenijeli na Feferaciju i da se Federacija " nakacila" na Ks u tim pregovorima. Tako nesto je bilo govora
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8303 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pici »

U Republiku Srpsku je do sada stiglo ukupno 250.490 doza vakcina protiv koronavirusa, a očekuje se da će i vakcine koje su nedavno stigle za BiH biti raspoređene i u ovaj entitet.

Ovaj entitet najviše ima doza kineskih Sinofarm vakcina (98.600) koje je jednim dijelom samostalno nabavila, a drugi dio je donacija Kine za BiH, rečeno je za Klix.ba iz Instituta za javno zdravstvo RS-a.

Zatim Sputnik V kojih ima 74.300 doza i nabavili su ih direktnim putem, odnosno preko veledrogerije kako to zakon u BiH i propisuje.
fOdilj ceka asima da se mogu ugraditi u bizmis...
User avatar
Edin H.
Posts: 47027
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8304 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Edin H. »

pici wrote: 15/05/2021 19:39 dobicemo moj qurac a ne vOkcine... evo o cemu trabunjam vec danima...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/

pa dokle vise mame vam se najebem hostaplerske kriminalne...

Bolje nego da propadnu, dosta je teško sve logistički organizovati.
User avatar
Filter
Posts: 8039
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#8305 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Filter »

pici wrote: 15/05/2021 19:39 dobicemo moj qurac a ne vOkcine... evo o cemu trabunjam vec danima...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/

pa dokle vise mame vam se najebem hostaplerske kriminalne...
ljudi rezervisu i ne pojave se na terminu. ostaju dvije opcije, frknuti u kantu ili podijeliti onima koji se tu zateknu. u svakom slucaju ce se naci neko da tuzi i protestuje... svi kubure sa tim problemom. garant ima i stela, ali oni idu na sigurno
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8306 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pici »

to su trebali naglasiti, ko se ne javi, nek hronicni bolesnici ponesu dokumentaciju i nek te kategorije prve vOkcinisu, ne treba meni rumenko od trijes godina iz dijaspore da se smije u tv i kaze ja se vOkciniso... de bogavam mante suplje... kolegu i zenu mu u zetru primili pfizera, zvala stela iz doma zdravlja i rekla da dodje u zetru da se vOkcinise... prvo stele rade

MANJE NEGO JUČER
U Bosni i Hercegovini 106 novozaraženih koronavirusom, preminula 31 osoba

cega manje, mrtvih...
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#8307 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

pici wrote: 16/05/2021 13:14 to su trebali naglasiti, ko se ne javi, nek hronicni bolesnici ponesu dokumentaciju i nek te kategorije prve vOkcinisu, ne treba meni rumenko od trijes godina iz dijaspore da se smije u tv i kaze ja se vOkciniso... de bogavam mante suplje... kolegu i zenu mu u zetru primili pfizera, zvala stela iz doma zdravlja i rekla da dodje u zetru da se vOkcinise... prvo stele rade
Ma brige me za stele, da ima dovoljno vakcina niko ih ne bi ni registrovao, ovim tempom trebace nam godina dana za vakcinaciju...
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8308 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pici »

zubi wrote: 16/05/2021 13:17
pici wrote: 16/05/2021 13:14 to su trebali naglasiti, ko se ne javi, nek hronicni bolesnici ponesu dokumentaciju i nek te kategorije prve vOkcinisu, ne treba meni rumenko od trijes godina iz dijaspore da se smije u tv i kaze ja se vOkciniso... de bogavam mante suplje... kolegu i zenu mu u zetru primili pfizera, zvala stela iz doma zdravlja i rekla da dodje u zetru da se vOkcinise... prvo stele rade
Ma brige me za stele, da ima dovoljno vakcina niko ih ne bi ni registrovao, ovim tempom trebace nam godina dana za vakcinaciju...
pa kad imamo lopovsku malinarsku vlOdu... ne znam sta se trebalo ocekivati... sadaKe
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#8309 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by nadezdakov »

pici wrote: 16/05/2021 13:27 pa kad imamo lopovsku malinarsku vlOdu... ne znam sta se trebalo ocekivati... sadaKe
Kakve sad pa ima veze malina s Kantonom Sarajevo?
Ovo je isključivo za Zetru vezano, kradu se vakcine, nose se po firmama koje plaćaju po 200 KM za uposlenika, pa pola foruma se cijepilo još u martu kad su prve doze stizale. Zato se i ugasila tema. Ne piše ih pola više, ne zanima ih. :lol:

A za ovaj bezobrazluk s davanjem vakcine nekome iz inostranstva, preprodaje i navečer politika ko se zadesi - hoćeš vakcinu, nemam riječi...
Prije dva mjeseca sam se prijavila za cijepljenje, do dana današnjeg me niko nije kontaktirao. Ni moju mamu, ni baku. Sve uredno prijavljene, imamo hronične bolesti.

Ako vide da je ustaljena praksa da se pojavi 600-700 ljudi od 1000 pozvanih, pozovi još 300 za svaki slučaj u večernjem terminu, ali kako bi se onda tetke, stričevi, komšinice pelcovali...

Nadam se da će im se bar usta izokrenuti od tih vakcina zbog sve ove petljaže i lopovluka. Sve su to ista *ovna.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8310 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by pici »

nadezdakov wrote: 16/05/2021 13:46
pici wrote: 16/05/2021 13:27 pa kad imamo lopovsku malinarsku vlOdu... ne znam sta se trebalo ocekivati... sadaKe
Kakve sad pa ima veze malina s Kantonom Sarajevo?
Ovo je isključivo za Zetru vezano, kradu se vakcine, nose se po firmama koje plaćaju po 200 KM za uposlenika, pa pola foruma se cijepilo još u martu kad su prve doze stizale. Zato se i ugasila tema. Ne piše ih pola više, ne zanima ih. :lol:

A za ovaj bezobrazluk s davanjem vakcine nekome iz inostranstva, preprodaje i navečer politika ko se zadesi - hoćeš vakcinu, nemam riječi...
Prije dva mjeseca sam se prijavila za cijepljenje, do dana današnjeg me niko nije kontaktirao. Ni moju mamu, ni baku. Sve uredno prijavljene, imamo hronične bolesti.

Ako vide da je ustaljena praksa da se pojavi 600-700 ljudi od 1000 pozvanih, pozovi još 300 za svaki slučaj u večernjem terminu, ali kako bi se onda tetke, stričevi, komšinice pelcovali...

Nadam se da će im se bar usta izokrenuti od tih vakcina zbog sve ove petljaže i lopovluka. Sve su to ista *ovna.
ovo je odgovor na gdje je vise vOkcina... kantonalna vlOda nema dodira sutim ali ima pederalna... a za stele se slazem i to je na vranicu i forti...
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#8311 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by vazi »

Sanofi i gsk planiraju do kraja godine izbaciti na tržište svoju vakcinu koja mi se , za sada, čini najprihvatljivijom, istinprincip kao vakcina protiv gripe.

Najavljuju efikasnost za svaku starosnu dob od 95-100% !

Sanofi je inače najveći svjetski proizvođač vakcine protiv gripe.
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#8312 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by akcija007 »

U subotu se kolegica u Malom.Zvorniku vakcinisala .
Otisli pitali BH drzavljani bez boravka u srbiji mogu li kazu mogu. I ponudili im da biraju hoce li Pfizer ili Astra Zeneca . Bez poziva su otisli
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#8313 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Teufik »

akcija007 wrote: 17/05/2021 21:48 U subotu se kolegica u Malom.Zvorniku vakcinisala .
Otisli pitali BH drzavljani bez boravka u srbiji mogu li kazu mogu. I ponudili im da biraju hoce li Pfizer ili Astra Zeneca . Bez poziva su otisli
To sam i ja cuo. Jel znas u kojoj ustanovi je vakcinisana? Dom zdravlja?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#8314 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by ovo_malo_duse »

Hej Raja
Vi koji ste isli u BG na cipovanje... Koji je najbolji /Najbrzi put do Belegrada ???...
Ne idem zbog vakcine cipovan sam al imam posao za obavit a nisam isao od 91 i ne bi da ne moram. Treba mi brza i udobna ruta...
sabanss
Posts: 4587
Joined: 13/08/2006 11:20

#8315 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by sabanss »

ovo_malo_duse wrote: 19/05/2021 15:16 Hej Raja
Vi koji ste isli u BG na cipovanje... Koji je najbolji /Najbrzi put do Belegrada ???...
Ne idem zbog vakcine cipovan sam al imam posao za obavit a nisam isao od 91 i ne bi da ne moram. Treba mi brza i udobna ruta...
Brza i udobna po bosanskim putevima :lol:

Ti si optimista... Ali eto Sarajevo-Sokolac-Han pijesak-Zvornik-Sremska Mitrovica-Beograd

Najnormalnija od ovih kojima sam ja išao
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#8316 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Aequus »

ovo_malo_duse wrote: 19/05/2021 15:16 Hej Raja
Vi koji ste isli u BG na cipovanje... Koji je najbolji /Najbrzi put do Belegrada ???...
Ne idem zbog vakcine cipovan sam al imam posao za obavit a nisam isao od 91 i ne bi da ne moram. Treba mi brza i udobna ruta...
Najlaksa za voznju ti je preko zenice i samca pa na autoput bratstva i jedinstva, ali je i najduza..
Preko sokoca i zvornika puno krivina brate :D
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#8317 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by perfect_guy »

sabanss wrote: 19/05/2021 15:32
ovo_malo_duse wrote: 19/05/2021 15:16 Hej Raja
Vi koji ste isli u BG na cipovanje... Koji je najbolji /Najbrzi put do Belegrada ???...
Ne idem zbog vakcine cipovan sam al imam posao za obavit a nisam isao od 91 i ne bi da ne moram. Treba mi brza i udobna ruta...
Brza i udobna po bosanskim putevima :lol:

Ti si optimista... Ali eto Sarajevo-Sokolac-Han pijesak-Zvornik-Sremska Mitrovica-Beograd

Najnormalnija od ovih kojima sam ja išao
ja bih radije birao Sarajevo-Kladanj-Vlasenica-Zvornik, nema okuka kao kad se silazi od Han Pijeska
gaasim
Posts: 51
Joined: 14/09/2020 15:25

#8318 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by gaasim »

Nije loša tura preko Sarajevo - Tuzla - Bijeljina - Rača i izlaziš na autoput, koji te praktično vodi pravo na punkt za vakcinaciju, a ja sam vozio 5 sati do tamo, uz malo sreće na granici, gdje sam brzo prošao.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#8319 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by el_bake007 »

Ne mogu da izvršim prijavu na stranici evakcina za KS , uneseni podatci su tačni međutim izbacuje grešku da nisu , zvao ZZOKS rijetko ko se javlja i kad se jave daju mi neki fiktivni broj 725212 na koji se niko ne javlja , slao mail ništa , zvao medit ništa
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8320 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by muha_sa »

el_bake007 wrote: 19/05/2021 20:19 Ne mogu da izvršim prijavu na stranici evakcina za KS , uneseni podatci su tačni međutim izbacuje grešku da nisu , zvao ZZOKS rijetko ko se javlja i kad se jave daju mi neki fiktivni broj 725212 na koji se niko ne javlja , slao mail ništa , zvao medit ništa
Tako sam se ja handrio :-) traži mi broj sa zdravstvene knjižice i ja umjesto 0 ukucavo O :-) il obratno-ne sjecam se--rece mi neko ovdje na forumu da probam pravilno ukucat, poslušah i odmah primi prijavu.
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#8321 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by laik1981 »

Imali smo dobru organizaciju jedno dva dana. Trenutno se izgleda ne zna ko pije, a ko placa.. Vakcinisu preko stela, pa zafali doza, a onda vracaj i ove sto si zvao. Cekanja po par sati.. Mogli su otici kod Vucka da im odrzi koji cas kad su vec nesposobni..

Ispred Zetre i večeras haos: Sarajlije čekaju da se vakcinišu, a doza nestalo
http://www.klix.ba/clanak/210519167
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#8322 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tempo »

Edin H. wrote: 16/05/2021 12:29
pici wrote: 15/05/2021 19:39 dobicemo moj qurac a ne vOkcine... evo o cemu trabunjam vec danima...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/

pa dokle vise mame vam se najebem hostaplerske kriminalne...

Bolje nego da propadnu, dosta je teško sve logistički organizovati.
a ovi sto su ih ukrali mogu to lako logisticki organizovati?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#8323 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Tempo »

Filter wrote: 16/05/2021 12:44
pici wrote: 15/05/2021 19:39 dobicemo moj qurac a ne vOkcine... evo o cemu trabunjam vec danima...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/

pa dokle vise mame vam se najebem hostaplerske kriminalne...
ljudi rezervisu i ne pojave se na terminu. ostaju dvije opcije, frknuti u kantu ili podijeliti onima koji se tu zateknu. u svakom slucaju ce se naci neko da tuzi i protestuje... svi kubure sa tim problemom. garant ima i stela, ali oni idu na sigurno
pa nije burek da sutra nece valjat nekom drugom koga pozovu umjesto ovog sto nije dosao.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#8324 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

laik1981 wrote: 19/05/2021 20:53 Imali smo dobru organizaciju jedno dva dana. Trenutno se izgleda ne zna ko pije, a ko placa.. Vakcinisu preko stela, pa zafali doza, a onda vracaj i ove sto si zvao. Cekanja po par sati.. Mogli su otici kod Vucka da im odrzi koji cas kad su vec nesposobni..

Ispred Zetre i večeras haos: Sarajlije čekaju da se vakcinišu, a doza nestalo
http://www.klix.ba/clanak/210519167
Ma to je samo jer je fajzer u pitanju, svi poletili da se vakcinisu.... Cuj tri sata na kisi stajali :run:

Kad opet bude AZ ili kineska bice red i disciplina :D
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#8325 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

muha_sa wrote: 19/05/2021 20:22
Tako sam se ja handrio :-) traži mi broj sa zdravstvene knjižice i ja umjesto 0 ukucavo O :-) il obratno-ne sjecam se--rece mi neko ovdje na forumu da probam pravilno ukucat, poslušah i odmah primi prijavu.
Meni su dali nekakav broj prijave, ali nikad nisam dobio poruku na Viberu. Prijavio sam se jedno 5 puta. Sad ne znam jesam li prijavljen ili cu morati preko drugog broja telefona probati.
Locked