Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#3801 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Ena432 »

Ima li vas koji su primili vakcinu? Koju ste primili? Moji roditelji zele da se vakcinisu, mene je strah bas toga. Ne znam zasto, vjerovatno jer je novo nesto, ne znam ali bas me strah. Moze li neko podijeliti iskustva? Ima li nus pojava, da li je nesto opasno....? Bila bih puno mirnija kada bih znala da je sve sigurno.. Moji su se odlucili na rusku.
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#3802 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

Ena432 wrote: 06/03/2021 20:54 Ima li vas koji su primili vakcinu? Koju ste primili? Moji roditelji zele da se vakcinisu, mene je strah bas toga. Ne znam zasto, vjerovatno jer je novo nesto, ne znam ali bas me strah. Moze li neko podijeliti iskustva? Ima li nus pojava, da li je nesto opasno....? Bila bih puno mirnija kada bih znala da je sve sigurno.. Moji su se odlucili na rusku.
Vakcinisano milioni ljudi vec. Vecina prosla dobro, oni koji nisu su vec imali ozblijne zdravstvene probleme plus bili stari. Sve dok nemaju alergija ili drugih razloga zbog kojih vakcinacija nije preporucena, bit ce uredu.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#3803 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by komercionala »

Kako sam shvatio srbija nasim gradjanima omogucila vakcinisanje .. a nasi politicari kazu da je to napad na bih. A nasi nama nece da obezbijede vakcije
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3804 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Edin H. »

kio01 wrote: 06/03/2021 21:18
Ena432 wrote: 06/03/2021 20:54 Ima li vas koji su primili vakcinu? Koju ste primili? Moji roditelji zele da se vakcinisu, mene je strah bas toga. Ne znam zasto, vjerovatno jer je novo nesto, ne znam ali bas me strah. Moze li neko podijeliti iskustva? Ima li nus pojava, da li je nesto opasno....? Bila bih puno mirnija kada bih znala da je sve sigurno.. Moji su se odlucili na rusku.
Vakcinisano milioni ljudi vec. Vecina prosla dobro, oni koji nisu su vec imali ozblijne zdravstvene probleme plus bili stari. Sve dok nemaju alergija ili drugih razloga zbog kojih vakcinacija nije preporucena, bit ce uredu.
Ja cu ti samo reci @Ena432 koja su mi pitanja postavili prije vakcinacije:

- da li si imao covid u zadnjih 28 dana?
- da li si imas alergije?
- da li koristis warfarin (lijek za razrijedjivanje krvi)?

Pretpostavljam da su pitanja vezana za eventualne simptome.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#3805 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Ena432 »

kio01 wrote: 06/03/2021 21:18
Ena432 wrote: 06/03/2021 20:54 Ima li vas koji su primili vakcinu? Koju ste primili? Moji roditelji zele da se vakcinisu, mene je strah bas toga. Ne znam zasto, vjerovatno jer je novo nesto, ne znam ali bas me strah. Moze li neko podijeliti iskustva? Ima li nus pojava, da li je nesto opasno....? Bila bih puno mirnija kada bih znala da je sve sigurno.. Moji su se odlucili na rusku.
Vakcinisano milioni ljudi vec. Vecina prosla dobro, oni koji nisu su vec imali ozblijne zdravstvene probleme plus bili stari. Sve dok nemaju alergija ili drugih razloga zbog kojih vakcinacija nije preporucena, bit ce uredu.
Edin H. wrote: 06/03/2021 21:27
kio01 wrote: 06/03/2021 21:18
Ena432 wrote: 06/03/2021 20:54 Ima li vas koji su primili vakcinu? Koju ste primili? Moji roditelji zele da se vakcinisu, mene je strah bas toga. Ne znam zasto, vjerovatno jer je novo nesto, ne znam ali bas me strah. Moze li neko podijeliti iskustva? Ima li nus pojava, da li je nesto opasno....? Bila bih puno mirnija kada bih znala da je sve sigurno.. Moji su se odlucili na rusku.
Vakcinisano milioni ljudi vec. Vecina prosla dobro, oni koji nisu su vec imali ozblijne zdravstvene probleme plus bili stari. Sve dok nemaju alergija ili drugih razloga zbog kojih vakcinacija nije preporucena, bit ce uredu.
Ja cu ti samo reci @Ena432 koja su mi pitanja postavili prije vakcinacije:

- da li si imao covid u zadnjih 28 dana?
- da li si imas alergije?
- da li koristis warfarin (lijek za razrijedjivanje krvi)?

Pretpostavljam da su pitanja vezana za eventualne simptome.


A da li znate treba li neko biti potpuno zdrav prije vakcinacije? Msm sta se odnosi na te ozbiljne zdravstvene probleme..? Otac mi je srcani bolesnik i dijabeticar, a mama ima problem sa stitnom zlijezdom. Koliko znam ostalih zdravstvenih problema nemaju..
@edin.h koju si ti vakcinu primio, da li si imao neke kontra efekte?
covir33
Posts: 55
Joined: 15/02/2021 07:10

#3806 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by covir33 »

A_A_AKCIJA wrote: 06/03/2021 20:02
covir33 wrote: 06/03/2021 13:33
A_A_AKCIJA wrote: 06/03/2021 11:58 ... nego su u pitanju ćelije jednog ženskog fetusa, koje se prilično jednostavno repliciraju od tada pa do danas. U svim istraživanjima i proizvodnji do danas se koriste umnožene ćelije samo tog jednog fetusa.
A_A_AKCIJA wrote: 06/03/2021 11:58 ... Dakle, za sve što si nabrojao, korištena su 3 fetusa ...
A_A_AKCIJA wrote: 06/03/2021 13:09 ... Da, 3 fetusa, jer si dodao još dva, pa sam ti i za njih objasnio.
Drug, sebi ti objasni jer izgleda sam sebe ne razumiješ da li je u pitanju jedan ili tri fetusa

I pošto nećeš da čitaš, evo da ti pojednostavim, zaokružio sam ti crvenom bojom:

Image

Ako se predomisliš evo linka da sve pročitaš:
https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkb ... able-2.pdf
HEK 293, kultura ćelija nastala od jednog fetusa
MRC 5, kultura ćelija nastala od jednog fetusa
WI 38 nastala od jednog fetusa

Nastale 1973, 61. i 66. Od tada ih umnožavaju u laboratorijskim uslovima do danas.

Tri različite ćelijske kulture od tri fetusa. Sve tri se koriste za pravljenje različitih vakcina. Koriste se za uzgoj virusa jer virusi samo mogu živjeti unutar ćelije.
Kada te ćelije proizvedu proteine, antitijela i ostale sastojke, isti se koriste u vakcini, a ne same ćelije.

Šta ovdje nije jasno?

Ubrizgavanje DNK neće izazvati apsolutno ništa, sve i da se to radi. Ponavljam, svako tkivo organskog porijekla sadrži DNK. Meso koje jedeš sadrži DNK, voće isto tako, proizvodi od svega navedenog... To su osnove biologije, bukvalno. Ljudi neće postati krave jer ih jedu.

E sad, drugo je to što ti ne poznaješ dovoljno ovo, pa povezuješ priču sa mRNA vakcinama Pfizer i Moderna, koje su potpuno druga vrsta vakcina. I one sadrže samo dio takozvane Messenger RNA, da bi tijelo prepoznalo RNK virusa i borilo se protiv njega.

Malo znanja škodi. Svaki dan u sebe unosiš živu i teške metale, npr ako jedeš ribu. Isto je i sa drugim otrovnim elementima, koji se nalaze u hrani, zraku, vodi...
Dobra ti ta tvoja biologija ako misliš da je isto nešto pojesti i to isto nešto sebi ubrizgati. Možda bi ti trebao ponovo na čas biologije :-)

Kažeš da ćelije abortiranih fetusa se ne nalaze u vakcini a sam proizvođač kaže da ih vakcina sadrži "Contains MRC-5 cells including DNA". Pa eto, valjda trebamo tebi vjerovati na riječ, a ne samom proizvođaču.

Evo ti malo literature, ti to već sve znaš, ali eto nek se nađe :-)
http://vaxtruth.org/2011/08/vaccine-ingredients/
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#3807 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by zubi »

Edin H. wrote: 06/03/2021 21:27 Ja cu ti samo reci @Ena432 koja su mi pitanja postavili prije vakcinacije:

- da li si imao covid u zadnjih 28 dana?
- da li si imas alergije?
- da li koristis warfarin (lijek za razrijedjivanje krvi)?

Pretpostavljam da su pitanja vezana za eventualne simptome.
Eh cuj? 28 dana... i takve vakcinisu u prvoj turi...
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#3808 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Dado dijasporitus »

Ena432 wrote: 06/03/2021 20:54 Ima li vas koji su primili vakcinu? Koju ste primili? Moji roditelji zele da se vakcinisu, mene je strah bas toga. Ne znam zasto, vjerovatno jer je novo nesto, ne znam ali bas me strah. Moze li neko podijeliti iskustva? Ima li nus pojava, da li je nesto opasno....? Bila bih puno mirnija kada bih znala da je sve sigurno.. Moji su se odlucili na rusku.
Moja majka je primila dvije doze Moderne. Vakcina kao i svaka druga sa nus pojavama sličnim kao i poslije vakcine za gripu. Imala vrlo blage nus pojave, bila umorna i pospana par dana. U kasnim 70im je sa nekoliko komorbidnostima. Psihički je sada druga osoba kad može računati na barem nekakvu zaštitu.

Ja i supruga još nismo došli na red a trebali bi krajem maja. Mislim da će vakcina biti preduslov za putovanje pa nemamo puno šta ni razmišljati da li da se uzima ili ne.
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#3809 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

Ena432 wrote: 06/03/2021 21:47
kio01 wrote: 06/03/2021 21:18
Ena432 wrote: 06/03/2021 20:54 Ima li vas koji su primili vakcinu? Koju ste primili? Moji roditelji zele da se vakcinisu, mene je strah bas toga. Ne znam zasto, vjerovatno jer je novo nesto, ne znam ali bas me strah. Moze li neko podijeliti iskustva? Ima li nus pojava, da li je nesto opasno....? Bila bih puno mirnija kada bih znala da je sve sigurno.. Moji su se odlucili na rusku.
Vakcinisano milioni ljudi vec. Vecina prosla dobro, oni koji nisu su vec imali ozblijne zdravstvene probleme plus bili stari. Sve dok nemaju alergija ili drugih razloga zbog kojih vakcinacija nije preporucena, bit ce uredu.
Edin H. wrote: 06/03/2021 21:27
kio01 wrote: 06/03/2021 21:18

Vakcinisano milioni ljudi vec. Vecina prosla dobro, oni koji nisu su vec imali ozblijne zdravstvene probleme plus bili stari. Sve dok nemaju alergija ili drugih razloga zbog kojih vakcinacija nije preporucena, bit ce uredu.
Ja cu ti samo reci @Ena432 koja su mi pitanja postavili prije vakcinacije:

- da li si imao covid u zadnjih 28 dana?
- da li si imas alergije?
- da li koristis warfarin (lijek za razrijedjivanje krvi)?

Pretpostavljam da su pitanja vezana za eventualne simptome.


A da li znate treba li neko biti potpuno zdrav prije vakcinacije? Msm sta se odnosi na te ozbiljne zdravstvene probleme..? Otac mi je srcani bolesnik i dijabeticar, a mama ima problem sa stitnom zlijezdom. Koliko znam ostalih zdravstvenih problema nemaju..
@edin.h koju si ti vakcinu primio, da li si imao neke kontra efekte?
Sve sto si navela je totalno uredu sto se tice vakcinacije, tvoj otac je cak na prioritetnoj listi u drzavama gdje iste postoje, pogotovo ako je stariji.
A_A_AKCIJA
Posts: 5958
Joined: 16/11/2009 02:54

#3810 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by A_A_AKCIJA »

covir33 wrote: 06/03/2021 22:06
A_A_AKCIJA wrote: 06/03/2021 20:02
covir33 wrote: 06/03/2021 13:33





Drug, sebi ti objasni jer izgleda sam sebe ne razumiješ da li je u pitanju jedan ili tri fetusa

I pošto nećeš da čitaš, evo da ti pojednostavim, zaokružio sam ti crvenom bojom:

Image

Ako se predomisliš evo linka da sve pročitaš:
https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkb ... able-2.pdf
HEK 293, kultura ćelija nastala od jednog fetusa
MRC 5, kultura ćelija nastala od jednog fetusa
WI 38 nastala od jednog fetusa

Nastale 1973, 61. i 66. Od tada ih umnožavaju u laboratorijskim uslovima do danas.

Tri različite ćelijske kulture od tri fetusa. Sve tri se koriste za pravljenje različitih vakcina. Koriste se za uzgoj virusa jer virusi samo mogu živjeti unutar ćelije.
Kada te ćelije proizvedu proteine, antitijela i ostale sastojke, isti se koriste u vakcini, a ne same ćelije.

Šta ovdje nije jasno?

Ubrizgavanje DNK neće izazvati apsolutno ništa, sve i da se to radi. Ponavljam, svako tkivo organskog porijekla sadrži DNK. Meso koje jedeš sadrži DNK, voće isto tako, proizvodi od svega navedenog... To su osnove biologije, bukvalno. Ljudi neće postati krave jer ih jedu.

E sad, drugo je to što ti ne poznaješ dovoljno ovo, pa povezuješ priču sa mRNA vakcinama Pfizer i Moderna, koje su potpuno druga vrsta vakcina. I one sadrže samo dio takozvane Messenger RNA, da bi tijelo prepoznalo RNK virusa i borilo se protiv njega.

Malo znanja škodi. Svaki dan u sebe unosiš živu i teške metale, npr ako jedeš ribu. Isto je i sa drugim otrovnim elementima, koji se nalaze u hrani, zraku, vodi...
Dobra ti ta tvoja biologija ako misliš da je isto nešto pojesti i to isto nešto sebi ubrizgati. Možda bi ti trebao ponovo na čas biologije :-)

Kažeš da ćelije abortiranih fetusa se ne nalaze u vakcini a sam proizvođač kaže da ih vakcina sadrži "Contains MRC-5 cells including DNA". Pa eto, valjda trebamo tebi vjerovati na riječ, a ne samom proizvođaču.

Evo ti malo literature, ti to već sve znaš, ali eto nek se nađe :-)
http://vaxtruth.org/2011/08/vaccine-ingredients/
Žao mi je što se truješ ovim glupostima.

U pitanju su laži, bezbroj puta opovrgnute. Ponavljam ti, a i drugima koji će čitati. Same ćelije se ne koriste u vakcini. Ćelije imaju ulogu koju ima zemlja kada sadiš luk. Da pruže hranu virusu kojim se manipulira da bi se dobila vakcina i da proizvedu protein koji se koristi u vakcini.

Ovaj link koji si postavio je gomila najžešćih gluposti. Sve same laži, bukvalno. Od količina materija u vakcinama, do samog sadržaja vakcina.

Npr, formaldehida u jednoj jabuci ima pet do šest puta više nego u vakcini. I to prirodnog formaldehida koji jabuka proizvede.

Link kanadske državne agencije fino objašnjava da se ćelijske kulture mogu naći u tragovima, jer se u njima kultivira virus.

Ljudi skoro stotinama godina koriste lijekove dobivene od životinja. Insulin se prvobitno dobijao od krava, pasa i svinja. Serumi za ugriz zmije se uzimaju od konja koji su razvili imunitet na otrov zmije. Stotinama godina se bukvalno ubrizgavala krv konja osobi koju je ujela zmija.

Ogromna je lista medicinskih pripravaka, lijekova, vakcina... Koji se koriste stotinama godina i ubrizgavaju ljudima, a koji se dobijaju od: skoro svih domaćih životinja, riba, žaba, guštera, škorpiona, pčela, insekata... I svaki sadrži DNK tih životinja!

I na kraju, kako objašnjavaš transfuziju krvi? Znaš li šta se sve tu ubrizgava, koliko i kakvih ćelija, DNK RNK, plazme svega i svačega? Jel' znaš da se prva transfuzija krvi obavila 1667? I da je donator krvi bila ovca a primalac čovjek?

Okani se gluposti, biće ti život ljepši.

Vakcine dobivene od ćelijske kulture WI 38 su spasile preko 11 miliona života, tj spriječile toliko smrti, i spriječile preko 4 milijarde slučajeva bolesti! Ti se svojim neznanjem boriš protiv toga, protiv spašavanja života! Razmisli malo o tome.

Korona direktno ubila preko 2.5 miliona ljudi, indirektno vjerojatno desetak puta više, a vi se prihvatili ćelija koje se uzgajaju u labosu 50 godina i vakcina koje se koriste stotinama godina kao opasnosti!?
covir33
Posts: 55
Joined: 15/02/2021 07:10

#3811 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by covir33 »

A_A_AKCIJA wrote: 06/03/2021 23:32
Žao mi je što se truješ ovim glupostima.

U pitanju su laži, bezbroj puta opovrgnute. Ponavljam ti, a i drugima koji će čitati. Same ćelije se ne koriste u vakcini. Ćelije imaju ulogu koju ima zemlja kada sadiš luk. Da pruže hranu virusu kojim se manipulira da bi se dobila vakcina i da proizvedu protein koji se koristi u vakcini.

Ovaj link koji si postavio je gomila najžešćih gluposti. Sve same laži, bukvalno. Od količina materija u vakcinama, do samog sadržaja vakcina.

Npr, formaldehida u jednoj jabuci ima pet do šest puta više nego u vakcini. I to prirodnog formaldehida koji jabuka proizvede.

Link kanadske državne agencije fino objašnjava da se ćelijske kulture mogu naći u tragovima, jer se u njima kultivira virus.

Ljudi skoro stotinama godina koriste lijekove dobivene od životinja. Insulin se prvobitno dobijao od krava, pasa i svinja. Serumi za ugriz zmije se uzimaju od konja koji su razvili imunitet na otrov zmije. Stotinama godina se bukvalno ubrizgavala krv konja osobi koju je ujela zmija.

Ogromna je lista medicinskih pripravaka, lijekova, vakcina... Koji se koriste stotinama godina i ubrizgavaju ljudima, a koji se dobijaju od: skoro svih domaćih životinja, riba, žaba, guštera, škorpiona, pčela, insekata... I svaki sadrži DNK tih životinja!

I na kraju, kako objašnjavaš transfuziju krvi? Znaš li šta se sve tu ubrizgava, koliko i kakvih ćelija, DNK RNK, plazme svega i svačega? Jel' znaš da se prva transfuzija krvi obavila 1667? I da je donator krvi bila ovca a primalac čovjek?

Okani se gluposti, biće ti život ljepši.

Vakcine dobivene od ćelijske kulture WI 38 su spasile preko 11 miliona života, tj spriječile toliko smrti, i spriječile preko 4 milijarde slučajeva bolesti! Ti se svojim neznanjem boriš protiv toga, protiv spašavanja života! Razmisli malo o tome.

Korona direktno ubila preko 2.5 miliona ljudi, indirektno vjerojatno desetak puta više, a vi se prihvatili ćelija koje se uzgajaju u labosu 50 godina i vakcina koje se koriste stotinama godina kao opasnosti!?
Kakve laži? Samo zato što ti tako kažeš i moramo ti vjerovati?
Samo trebaš pročitati dokument i ništa više:
https://www.cga.ct.gov/2020/PHdata/Tmy/ ... is-TMY.PDF

Ako primiš ovaj korona čimpanza virus AstraZeneca javi kako se osjećaš. Nadam se da ćeš se osjećati bolje nego James Brown :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#3812 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Haris.ba »

Sacekaj, je li to ima ljudi koji ne bi primili vakcinu ako ima navodno tih dnk fetusa?

Samo siriti. I onu pricu sa svinjskim gelom, sta vec u vakcinama.

Meni je to ok. Prije cu ja dobiti vakcinu. :D
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#3813 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Lao Ce »

Da li je moguće da ovo bude i na klixu.

Južna Koreja istražuje sedam smrtnih slučajeva nakon vakcinacije protiv koronavirusa

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/juzn ... QkjkCAjzrs
A_A_AKCIJA
Posts: 5958
Joined: 16/11/2009 02:54

#3814 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by A_A_AKCIJA »

Haris.ba wrote: 07/03/2021 07:31 Sacekaj, je li to ima ljudi koji ne bi primili vakcinu ako ima navodno tih dnk fetusa?

Samo siriti. I onu pricu sa svinjskim gelom, sta vec u vakcinama.

Meni je to ok. Prije cu ja dobiti vakcinu. :D
Kad bolje razmislim, u pravu si.

Nemojte nekcije ima čip i krmetine u njima!
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#3815 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by akcija007 »

Izrael:
Da bi mogli ući na stadion, gledatelji su morali pokazati potvrdu izraelskog ministarstva zdravstva o tome da su primili obje doze cjepiva Pfizera i BioNTecha koji omogućuju Izraelu urednu dopremu u zamjenu za biomedicinske podatke o djelovanju cjepiva.
Danas im se restorani otvaraju: nevakcinisani smiju samo vani sjediti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3817 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Sanjarko »

akcija007 wrote: 07/03/2021 09:48 Izrael:
Da bi mogli ući na stadion, gledatelji su morali pokazati potvrdu izraelskog ministarstva zdravstva o tome da su primili obje doze cjepiva Pfizera i BioNTecha koji omogućuju Izraelu urednu dopremu u zamjenu za biomedicinske podatke o djelovanju cjepiva.
Danas im se restorani otvaraju: nevakcinisani smiju samo vani sjediti.
Diskriminacija na pomolu. Mi koji iz zdrastvenih razloga nemozemo primit ovu vakcinu cemo bit odsjeceni od sto sta. A taman ja ostvario pravo na osnovu svoje bolesti. Bas me zanima kako ce rjesit i hoce li rjesit ovu zapetljaniju. A ima nas kako sam shvatio prilicno. :-?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#3818 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Pandakonda »

Sanjarko wrote: 07/03/2021 11:39
akcija007 wrote: 07/03/2021 09:48 Izrael:
Da bi mogli ući na stadion, gledatelji su morali pokazati potvrdu izraelskog ministarstva zdravstva o tome da su primili obje doze cjepiva Pfizera i BioNTecha koji omogućuju Izraelu urednu dopremu u zamjenu za biomedicinske podatke o djelovanju cjepiva.
Danas im se restorani otvaraju: nevakcinisani smiju samo vani sjediti.
Diskriminacija na pomolu. Mi koji iz zdrastvenih razloga nemozemo primit ovu vakcinu cemo bit odsjeceni od sto sta. A taman ja ostvario pravo na osnovu svoje bolesti. Bas me zanima kako ce rjesit i hoce li rjesit ovu zapetljaniju. A ima nas kako sam shvatio prilicno. :-?
Ta pravila sigurno neće ostati ovakva zauvijek, ali se vjerovatno čeka da se veći dio populacije vakcinise ili da preboluje koronu da ne bi ugrozili ljude poput tebe koji iz nekog razloga ne mogu primiti vakcinu. I ja koliko vidim tu niko nije odsjecen samo će privremeno biti tako da će osobe koje nisu vakcinisane morati sjediti na drugom mjestu, isto kao pusaci i nepusaci.

Svima je cilj da se ekonomija što prije oporavi i niko nema koristi od toga da tebi ili bilo kome zabrani konzumaciju bilo kakvih usluga, ovo je vjerovatno neki privremeni mehanizam da ljudi koji su se vakcinisali što prije mogu putovati i vraćati normalnom životu bez da se čeka završetak potpune imunizacije. Da li bi radije ovakav model ili da ide potpuni lockdown kao prije dok se ne zavrsi vakcinisanje ?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3819 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Sanjarko »

Pandakonda wrote: 07/03/2021 11:55
Sanjarko wrote: 07/03/2021 11:39
akcija007 wrote: 07/03/2021 09:48 Izrael:
Da bi mogli ući na stadion, gledatelji su morali pokazati potvrdu izraelskog ministarstva zdravstva o tome da su primili obje doze cjepiva Pfizera i BioNTecha koji omogućuju Izraelu urednu dopremu u zamjenu za biomedicinske podatke o djelovanju cjepiva.
Danas im se restorani otvaraju: nevakcinisani smiju samo vani sjediti.
Diskriminacija na pomolu. Mi koji iz zdrastvenih razloga nemozemo primit ovu vakcinu cemo bit odsjeceni od sto sta. A taman ja ostvario pravo na osnovu svoje bolesti. Bas me zanima kako ce rjesit i hoce li rjesit ovu zapetljaniju. A ima nas kako sam shvatio prilicno. :-?
Ta pravila sigurno neće ostati ovakva zauvijek, ali se vjerovatno čeka da se veći dio populacije vakcinise ili da preboluje koronu da ne bi ugrozili ljude poput tebe koji iz nekog razloga ne mogu primiti vakcinu. I ja koliko vidim tu niko nije odsjecen samo će privremeno biti tako da će osobe koje nisu vakcinisane morati sjediti na drugom mjestu, isto kao pusaci i nepusaci.

Svima je cilj da se ekonomija što prije oporavi i niko nema koristi od toga da tebi ili bilo kome zabrani konzumaciju bilo kakvih usluga, ovo je vjerovatno neki privremeni mehanizam da ljudi koji su se vakcinisali što prije mogu putovati i vraćati normalnom životu bez da se čeka završetak potpune imunizacije. Da li bi radije ovakav model ili da ide potpuni lockdown kao prije dok se ne zavrsi vakcinisanje ?
Ako moram durat, durat cu i ja i ostali slicni meni koji se iz X razloga nemeremo vakcinisat. A izdrzo sam ja i gore od soka, kome, fenobarbitola, rata, gladi pa do neimastine i mentalne bolesti koja je mozda sokom uzrokovana jer sam uvijek odmalena takav bio.

Samo kazem, diskriminacija na pomolu.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#3820 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by komercionala »

Jevreji svakako postavljavuju standarde u svijetu.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#3821 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by akcija007 »

@banjaluka078 ima li masovne vakcinacije u RS-u s ovih 20 000 novih doza ?
Prije koji dan je Alen rekao da ktece masovna vak inacija od jucer ali nista nigdje nisam procitao . Valjda bi trrbalo da bude bombasticna vijest
BiBi911
Posts: 2911
Joined: 09/12/2018 17:47

#3823 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by BiBi911 »

akcija007 wrote: 07/03/2021 14:16 @banjaluka078 ima li masovne vakcinacije u RS-u s ovih 20 000 novih doza ?
Prije koji dan je Alen rekao da ktece masovna vak inacija od jucer ali nista nigdje nisam procitao . Valjda bi trrbalo da bude bombasticna vijest
20milja nije nista masovno.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#3824 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Lincoln-Burrows »

Ovo ima smisla, cijepiš one što imaju najviše kontakata i smanjiš širenje maksimalno.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#3825 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by RagibUzoriti »

Ena432 wrote: 06/03/2021 20:54 Ima li vas koji su primili vakcinu? Koju ste primili? Moji roditelji zele da se vakcinisu, mene je strah bas toga. Ne znam zasto, vjerovatno jer je novo nesto, ne znam ali bas me strah. Moze li neko podijeliti iskustva? Ima li nus pojava, da li je nesto opasno....? Bila bih puno mirnija kada bih znala da je sve sigurno.. Moji su se odlucili na rusku.
Ja sam dobio AZ.
Bio malo sumnjičav, kontao da sam se zayebao jer sam izabrao nju.
Evo izgleda se ispostavilo da je odlična.
Locked