Corona cjepivo/vakcina - News

Moderator: O'zone

Locked
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#2101 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 20:22 Ja uopce ne mislim tako, vecu skepsu imam prema mRNA vakcinama.
Sto to? Samo zato sto je nova tehnologija ili ima nekih podataka o kojima ja ne znam?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2102 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

kio01 wrote: 13/01/2021 20:45
boy_zelenski wrote: 13/01/2021 20:22 Ja uopce ne mislim tako, vecu skepsu imam prema mRNA vakcinama.
Sto to? Samo zato sto je nova tehnologija ili ima nekih podataka o kojima ja ne znam?
Covjek je obozavatelj ovog pseudonaucnika i vjeruje da je buducnost medicine “memorija vode” i “DNK koja emituje elektromagnetne zrake”.

Postavljao je ovaj “eksperiment” kao dokaz


2009. godine izveo je "eksperiment" na rastvoru koji je sadržavao DNK, i to jako razrijeđenu i u tom eksperimentu je tvrdio da je DNK emitirala elektromagnetski signal nakon što je razrijeđena sve do praktično ničega - do razrjeđenja 10−18.

https://quantumofjk.blogspot.com/2020/0 ... gnier.html
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#2103 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

Mogy87 wrote: 13/01/2021 20:55
kio01 wrote: 13/01/2021 20:45
boy_zelenski wrote: 13/01/2021 20:22 Ja uopce ne mislim tako, vecu skepsu imam prema mRNA vakcinama.
Sto to? Samo zato sto je nova tehnologija ili ima nekih podataka o kojima ja ne znam?
Covjek je obozavatelj ovog pseudonaucnika i vjeruje da je buducnost medicine “memorija vode” i “DNK koja emituje elektromagnetne zrake”.

Postavljao je ovaj “eksperiment” kao dokaz


2009. godine izveo je "eksperiment" na rastvoru koji je sadržavao DNK, i to jako razrijeđenu i u tom eksperimentu je tvrdio da je DNK emitirala elektromagnetski signal nakon što je razrijeđena sve do praktično ničega - do razrjeđenja 10−18.

https://quantumofjk.blogspot.com/2020/0 ... gnier.html
:thumbup:
Trappist
Posts: 4239
Joined: 12/09/2020 08:52

#2104 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Trappist »

Nikako mi nije jasna djevojka/žena... Kao da joj neko placa da blati ove neke svjetski priznate naucnike, kao da je filuje neko informacijama koje ona malo istrazi, okači koji link i popljuje naučnika. Pa hajde daj da vidimo tvoje kvalifikacije, daj da vidimo jednu jedinu tvoju naučnu studiju ili mrvicu doprinosa naučnoj zajednici, makar bilo na opštinskom nivou. Kad naučnik naucnika demantuje shvatam, ali kad neki anonimni forumas koji nece da kaze cime se bavi konstantno blati rad svjetski priznatih naučnika pa i nobelovaca, e to ne shvatam nikako, taj nivo egoizma ili cega vec...
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2105 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:14
Mogy87 wrote: 13/01/2021 20:55
kio01 wrote: 13/01/2021 20:45

Sto to? Samo zato sto je nova tehnologija ili ima nekih podataka o kojima ja ne znam?
Covjek je obozavatelj ovog pseudonaucnika i vjeruje da je buducnost medicine “memorija vode” i “DNK koja emituje elektromagnetne zrake”.

Postavljao je ovaj “eksperiment” kao dokaz


2009. godine izveo je "eksperiment" na rastvoru koji je sadržavao DNK, i to jako razrijeđenu i u tom eksperimentu je tvrdio da je DNK emitirala elektromagnetski signal nakon što je razrijeđena sve do praktično ničega - do razrjeđenja 10−18.

https://quantumofjk.blogspot.com/2020/0 ... gnier.html
Inace dobitnik Nobelove nagrade za medicinu/fiziologiju 2008. godine. :thumbup:

Opet si preskocila terapiju?
U sarlatanske se vode bacio nesto kasnije. A i to se spominje u clanku, slobodno ga procitaj.


Upravo to se dogodilo Montagnieru - napustio je naučnu metodu i njenu strogoću provjere, način objavljivanja naučnih nalaza, uradio nekakav eksperiment, nije ga objavio onako kako nauka traži da tekst bude pregleda i objavljen, eto, imao je "otvoren um" za nove ideje.

A spominje se i ponesto o taktici kojom se sluzis

U slučaju Montaignier ima puno više od problematike pružanja pozicije moći šarlatanstvu i "otvaranja uma". Tu je i problem logičke greške kada mislimo da je nešto tačno samo zato što je to nešto rekao neko na poziciji autoriteta (opet moći). Mnogi su povjerovali Montagnieru kako ovaj virus SARS-CoV-2 zaista jeste deriviran od HIV jer je čovjek nobelovac. Međutim, ova greška u zaključivanju se naziva "argumentum ab auctoritate" ili "argument vlasti" i "argument iz strahopoštovanja".
Trappist
Posts: 4239
Joined: 12/09/2020 08:52

#2106 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 13/01/2021 21:21
boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:14
Mogy87 wrote: 13/01/2021 20:55
Covjek je obozavatelj ovog pseudonaucnika i vjeruje da je buducnost medicine “memorija vode” i “DNK koja emituje elektromagnetne zrake”.

Postavljao je ovaj “eksperiment” kao dokaz


2009. godine izveo je "eksperiment" na rastvoru koji je sadržavao DNK, i to jako razrijeđenu i u tom eksperimentu je tvrdio da je DNK emitirala elektromagnetski signal nakon što je razrijeđena sve do praktično ničega - do razrjeđenja 10−18.

https://quantumofjk.blogspot.com/2020/0 ... gnier.html
Inace dobitnik Nobelove nagrade za medicinu/fiziologiju 2008. godine. :thumbup:

Opet si preskocila terapiju?
U sarlatanske se vode bacio nesto kasnije. A i to se spominje u clanku, slobodno ga procitaj.


Upravo to se dogodilo Montagnieru - napustio je naučnu metodu i njenu strogoću provjere, način objavljivanja naučnih nalaza, uradio nekakav eksperiment, nije ga objavio onako kako nauka traži da tekst bude pregleda i objavljen, eto, imao je "otvoren um" za nove ideje.

A spominje se i ponesto o taktici kojom se sluzis

U slučaju Montaignier ima puno više od problematike pružanja pozicije moći šarlatanstvu i "otvaranja uma". Tu je i problem logičke greške kada mislimo da je nešto tačno samo zato što je to nešto rekao neko na poziciji autoriteta (opet moći). Mnogi su povjerovali Montagnieru kako ovaj virus SARS-CoV-2 zaista jeste deriviran od HIV jer je čovjek nobelovac. Međutim, ova greška u zaključivanju se naziva "argumentum ab auctoritate" ili "argument vlasti" i "argument iz strahopoštovanja".
:D
nevjerovatno
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2107 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:24
Trappist wrote: 13/01/2021 21:20 Nikako mi nije jasna djevojka/žena... Kao da joj neko placa da blati ove neke svjetski priznate naucnike, kao da je filuje neko informacijama koje ona malo istrazi, okači koji link i popljuje naučnika. Pa hajde daj da vidimo tvoje kvalifikacije, daj da vidimo jednu jedinu tvoju naučnu studiju ili mrvicu doprinosa naučnoj zajednici, makar bilo na opštinskom nivou. Kad naučnik naucnika demantuje shvatam, ali kad neki anonimni forumas koji nece da kaze cime se bavi konstantno blati rad svjetski priznatih naučnika pa i nobelovaca, e to ne shvatam nikako, taj nivo egoizma ili cega vec...
Bukvalno sam dokazao u seriji prepiski da zena namjerno laze i ponizava naucnika svjetskog kalibra, ali ona i dalje nastavlja, smiri se dan-dva, pa nazad. :-)

Nije bolest sve sto boli.
Ja namjerno ponizavam?

Evo sta o njemu kazu kolege. Jer ako tebi moze podvaliti “vodu koja preuzima svojstva stvari iz okoline” pravim naucnicima ne moze :wink:

U uvodu izdanju časopisa New Scientist od 12. januara 2011. opisana je kontroverzna priroda istraživanja, istovremeno je napomenuto koliko je naučnika "reagovalo s nevjericom", dok je Gary Schuster, poznati hemičar i biohemičar to uporedio s "patološkom naukom". Profesor biologije PZ Myers također je to opisao kao "patološka nauka". Rad je opisao kao "jedno od najneprofesionalnijih pisanja na koje je ikada naišao".
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#2108 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by kio01 »

A sto vjeorvati ovom Nobelovcu, a ne 99% ostalih respektabilnih naucnika?

Nisam znao da postanes savrsen bog nakon sto dobijes Nobelovu nagradu, te da Nobelovac ne moze pogrijesiti. Takodjer, covjek je dobio nagradu za specificno otkrice, ne lifetime award. Eno i ona iz Burme je dobila zasluzen Nobel Peace Prize, a sad vrsi etnicko ciscenje.
User avatar
xoklix
Posts: 2382
Joined: 16/01/2018 16:07

#2109 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by xoklix »

Evo jedan zanimljiv tekst...



Neurobiolog i molekularni biolog sa sedištem u SAD, Miloš Babić, radi na edukaciji ljudi od samog početka širenja koronavirusa, a sada je napisao tekst koji lepo objašnjava koji su stvarni rizici primanja vakcine.

Rečnikom koji je blizak i razumljiv običnom čoveku Babić je na svom sajtu milesbabbage.com napisao tekst pod imenom “Vakcine, efekti, i nuzefekti” koji prenosimo u celosti.

Japanski eksperiment
Možda najvažnija pojedinačna vakcina u upotrebi je takozvana MMR – koja štiti od morbila, zaušaka, i rubeole istovremeno. Daje se deci, obično u periodu između prve i šeste godine života, skoro svuda u svetu. Ali ne u Japanu: ako odete tamo, dobićete dvostruko skuplju i dvostuko bolniju stvar. Dve igle, dve vakcine, M i MR, istovremeno. I to iz veoma, veoma zanimljivog razloga.


Naime, krajem 1993. godine, među roditeljima u Japanu se podigla uzbuna: primećeno je da su deca koja su primila lokalno proizvedenu seriju MMR vakcina imala znatno veći broj slučajeva meningitisa nego što je očekivano. Od nekoliko stotina hiljada vakcinisane dece, troje je umrlo, a osmoro je ostalo sa teškim doživotnim posledicama; nedopustivo visoki nuzefekti, mnogo veći nego što je ikada viđeno za MMR u drugim državama sveta. U odgovor na velike proteste u javnosti, Japanska država je ukinula MMR kao obaveznu vakcinu; a roditelji su odmah prestali da je daju deci. Nivo vakcinacije je sa skoro 100% pao skoro na nulu.

Prvih par godina je sve prošlo u redu. Deca iz prethodnih generacija su bila vakcinisana, i virus nije mogao efikasno da se širi. Ali kako je kroz godine nevakcinisana populacija polako rasla, tako su počele da se pojavljuju epidemije morbila. Prvo stotine, pa hiljade, pa desetine hiljada inficiranih. Onda je 2001. udarila ogromna epidemija, sa preko 265.000 zaraženih. Morbili su ozbiljna bolest: mada većina dece ima samo neprijatan osip i temperaturu, otprilike jedno dete na svakih 50-100 dobije neki od težih oblika bolesti, što može biti smrtonosno ili ostaviti invaliditet.


Ukupno, morbili su u periodu 1994-2006. u Japanu ubili preko dve hiljade dece, i ostavile preko četiri hiljade sa teškim doživotnim posledicama (pretežno gluvoća i oštećenja mozga).

A onda su prestale, odjednom – zato što se neki genije u Japanskoj vladi setio kako da reši problem. Roditelji i dalje nisu hteli MMR, pošto su “svi znali” da je to opasno. Zato, prosto su proizvedene dve posebne vakcine, M i MR. Vrlo pragmatično rešenje, M+MR je očigledno potpuno drugačija stvar nego MMR. I to je rešilo problem. Narod se smirio, vakcinacija je ponovo počela. U roku od godinu dana, epidemije su prestale, i smrti među decom su pale sa više stotina godišnje nazad na nulu.

Ovo je vrlo ilustrativan slučaj, jer pokazuje nekoliko različitih stvari. Pre svega, koja je cena straha i panike. Vakcina koja je ubila troje dece 1993. godine je zaista bila neprihvatljivo loša; ali odbacivanje vakcine generalno je zatim koštalo dve hiljade dečijih života tokom sledećih godina. Mada je najbolje imati dobru vakcinu, čak loša je neuporedivo bolja nego kada vakcine uopšte nema!

Ali ostavljajući direktne posledice po strani, šta sa indirektnim? Japan je vrlo uređena država, i ima detaljne epidemiološke podatke iz tog perioda. Pre nego što pročitate dalje, stanite i razmislite – šta mislite šta se desilo sa zdravljem u Japanu tokom 12 godina kada je MMR, ta strašna vakcina, bila povučena iz upotrebe?

Podaci su vrlo jasni. Tokom tih 12 godina, broj slučajeva autizma se duplirao. Autoimune bolesti? Nastavile su porast, kao i svuda u svetu. Druga oštećenja kod dece? Ista ili veća kao što su bila. Doslovno ništa se nije popravilo bez vakcine, ništa nije bilo bolje nego ranije. Jedino što se postiglo sa padom vakcinacije je bio gubitak hiljada dečijih života.



Ali Japan je daleko, a ovo je se događalo pre par decenija. Pogledajte danas, u našim krajevima. Nemojte meni verovati na reč, proverite svojim očima. Vidite koliko ljudi neće da vakciniše ni sebe ni decu. Izbrojte ih. A onda svratite kod nekog defektologa, i pitajte ih: da li danas ima manje autizma? Manje psiholoških i neuroloških problema? Ili više? Svratite kod reumatologa, pitajte da li ima manje ili više autoimunih bolesti? Videćete sami.

Imamo manje vakcina, i manje… ničeg drugog. Ništa se nije smanjilo. A čega imamo više? Pa bila je jedna smrt od morbila u Srbiji 1997. godine. Nula smrti tokom sledećih 20 godina. Ali onda se zaukao antivakcinalni pokret, oborio kolektivni imunitet, i… dobili smo epidemiju 2017. sa stotinama ljudi koji su imali težak oblik bolesti, i petnaestoro mrtvih. Eto, uspeh. Toga nam je baš trebalo više.

“Big Pharma”, pohlepa, i priče o zaradi
“Moraš da vidiš kakvo imaju super organsko povrće,” reče mi kolega o novoj prirodnoj farmi koja je otvorila tezgu na lokalnoj pijaci (“farmer’s market” ovde u Americi).

“Tako im je dobar i prirodan beli luk, možeš da ga namirišeš deset metara od tezge”.

Otišao sam tamo, i stvarno, na deset metara sam mogao da namirišem malation, opasni i otrovni pesticid koji miriše slično belom luku. Kada su im konačno nekoliko meseci kasnije zatvorili tezgu, mnogo ljudi se žalilo što je eto nestao tako dobar izvor “prirodne” hrane.

U priči o vakcinama, neprestano se pominje kako njih prave “farmaceutske korporacije” i da je “njihov jedini motiv zarada.” I to je tačno. Isto kao što poljuprivredniku na pijaci nije motiv da vas nahrani, već da proda ono što je uzgojio. Frizeru nije motiv da vi imate lepu frizuru, niti zubaru da vi imate zdrave zube: njima je motiv da zarade platu, što postižu tako što vas šišaju ili što vam popravljaju zube. Profit je sveprisutan motivator; i jednako je neizbežan koliko je opasan.

U idealnom slučaju, dobićete na pijaci zdravu hranu, od frizera dobru frizuru, od zubara dobru popravku zuba. A od farmaceutskih korporacija, dobar lek. No, na to se ne može računati. Svako ko ima profit, ima i motivaciju da taj profit poveća. I povremeno, neko će podleći tom iskušenju. Zbog toga, ne veruje se nikome na reč, već se proverava. Frizeri imaju sanitarne inspekcije, tehnolozi ispituju kvalitet hrane i prisustvo pesticida pre nego što produkt dođe u prodavnice, zubari imaju licensuru, a farmaceutske kompanije su pod uvodom velikih državnih institucija za javno zdravlje.


Zašto mislite da “Big Pharma” troši tolike milijarde dolara na studije i testove? Da ne moraju, one bi samo rekle da je sve to provereno, i udarile bi reklame. Ne bi uopšte skupljale tako mukotrpno podatke. Trenutno, devet od deset lekova koji uđu u razvoj propadnu; ne budu dovoljno dobri, ili imaju suviše nuzefekata. Nikada ne izađu na tržište, često nakon što su stotine miliona ili milijarde dolara potrošene na razvoj. Svakih par decenija, desi se da se neki lek provuče kroz razvoj, ali onda bude povučen nakon što je došao na tržište. Ovo u nekim slučajevima znači da desetine milijardi dolara “ispare” preko noći (npr. Vioxx, lek protiv atritisa, koji je povučen zato što izaziva srčane udare).

Sve se ovo događa zato što rad tih korporacija nadgledaju službe za javno zdravlje, kojima je ovo takođe direktan profitni interes. Državni sistemi za zdravstvo moraju da plate za te lekove, i pre nego što odvoje novac, moraju da odluče da li lek vredi para. Te odluke donose ljudi koji dobijaju platu upravo za preispitivanje i odbacivanje nedokazanih ili loših lekova. Ako neki lek “povećava profite” farmaceutskim kompanijama tako što ljude čini bolesnim, taj lek istovremeno “smanjuje profite” državi koja em gubi prihode od poreza kada ljudi ne mogu da rade, em mora da plati za lečenje.


Ali povrh toga, čak i ljudi koji rade u farmaceutskim kompanijama, šta mislite – da oni tek tako truju ljude za novac? Koliko bi vama trebalo neko da plati da trujete svoju porodicu, komšije, prijatelje? Pa i same sebe? Zapitajte se to, pa pogledajte oko sebe koliko vidite naučnika-milionera. Gde su sve te silne pare koje “oni” plaćaju “lekarima” da eto “truju narod?”

Malverzacija i korupcije uvek ima, ali sistemske nisu česte, ne u funkcionalnim državama. Kada Američka FDA ili Evropska EMA potvrde neki lek, radi se o procesu koga je jako teško zavarati, pogotovo u zadnjih četrdeset godina. Čak i kada se nešto provuče kroz pukotine, tu se radi o lekovima koji nisu bolji od prethodnih, ili o besmislenim patentima koji daju veći profit i povećavaju cenu leka; nikome nije uspelo da prošunja nešto što je zapravo opasno po zdravlje.

Vakcine se testiraju doslovno decenijama. HPV vakcina je izašla na tržište nakon dve decenije razvoja i više stotina studija, na primer. A sve vakcine, bez obzira koliko stare, se prate na više nivoa nakon toga, kroz decenije. Svaka pojedinačna proizvodna parcela svake vakcine dobija broj, i prolazi posebnu proveru kvaliteta da bi dobila dozvolu za prodaju. Stalno se rade nove studije, i stalno se gleda da li ima nekog efekta koji je ranije propušten.


Što nas dovodi do jednog tužnog paradoksa. Internet je prepun ljudi koji misle da se bore protiv “farmakomafije” tako što se bore protiv vakcina. U stvarnosti, zarada farmaceustkih kompanija je mnogo veća kod tretmana bolesti, nego kod vakcina. Prosečna zarada na vakcinama je manja od jednog evra po dozi, i sve vakcine ukupno predstavljaju samo mali delić zarade farmaceutske industrije.

Povrh toga, gorepomenuti naučnici, lekari, radnici u javnom zdravlju? Kada dotični moraju da ulaze u borbu sa antivakcionistima na internetu, to direktno smanjuje količinu energije i vremena koja ostaje za nadgledanje i ograničavanje dometa farmaceutskih malverzacija. Ja i kolege imamo svoju teoriju zavere (onako polu-ozbiljno) – da baš farmaceutska industrija u stvari potajno finansira antivaksere.

No, zezanje na stranu, nije im potreban spoljni finansijer. Antivakcioni pokret zarađuje preko milijardu dolara godišnje – što kroz prodaju raznih preparata i tretmana, što prosto kroz oglase na sajtovima na kojima objavljuju tekstove i video zapise. Slično mnogim drugim takvim shemama, proizvođači sadržaja (oni koji pišu tekstove i argumente) računaju na armiju naivnih pratilaca koji njihove priče i snimke šire po internetu – šireći strah i bes, dovodeći više ljudi do njihovih priča, i time uvećavajući njihove profite. Mnogi od njih (npr. Joseph Mercola, ili Mike Adams) su postali multimilioneri na tim osnovama.



Koji su stvarni rizici vakcinacije?
Da ponovo upotrebim korisnu metaforu: ako vi sada pošaljete e-mail deset miliona ljudi, šta će se desiti? U toku sledeća dva meseca, u toj grupi će se desiti oko 4.000 srčanih i 4.000 moždanih udara. Takođe će tu biti preko 9.000 novih dijagnoza raka, i oko 14.000 ljudi će umreti iz raznih razloga – mnogi u roku od samo par sati nakon što vi kliknete “pošalji.” Sad, da li se sve to desilo zato što ste im vi poslali email? Ili zato što se to uvek događa kada pogledate bilo koju grupu od deset miliona?

Zamenite sada e-mail sa vakcinom. Dajte deset miliona doza vakcine, i šta vidite? Potpuno isto, samo što sada oni koji umru ili obole to pripišu vakcini. Što se onda prijavljuje i ide na sudove, zbog čega su razne države morale da razviju specijalizovane programe za praćenje posledica vakcinacije. Američki sistem (VAERS/VICP) je posebno detaljan, i omogućava da se kroz decenije prati broj problema koji su uzrokovani vakcinama.

Rezultat je jasan: na svakih milion datih doza, u proseku preko svih vakcina, ima oko 1.2 slučajeva težih nuzefekata sa dugotrajnim posledicama.


Daleko najčešća vrsta ovakvog teškog nuzefekta, preko polovina ukupnog broja, je povreda ramenog zgloba. Naime, ako vam se injekcija da na pogrešno mesto, previsoko na ramenu, moguće je da igla uđe u sam zglob ramena. Pošto je vakcina napravljena da aktivira imuni sistem, to onda izaziva zapaljenje i oštećenje zgloba. Tetanus vakcine, koje se daju mnogo češće od drugih (zato što se obnavljaju na svakih 10 godina, i zato što se daju nakon mnogih uboda ili posekotina) zbog ovoga imaju najveći broj ozbiljnh problema, oko 13 slučajeva na milion doza. Skoro sve zbog ovog problema sa ramenom.

Sledeća najčešća teška posledica vakcinacije je nesvestica. Ljudi se onesveste kada ih ubodu iglom, padnu, povrede se, tuže, dobiju odštetu. Nije šala – ovo je jedan od češćih negativnih nuzefekata vakcine.

Zatim, posle toga, alergijska reakcija na vakcinu: retka, ali događa se. Konačno, u izrazito retkim slučajevima (manja šansa nego da čoveka ubije grom), vakcina može da proizvede izuzetno snažnu reakciju, sa toliko visokom temperaturom da dođe do oštećenja mozga; ovakvi nuzefekti se javljaju jednom u više desetina miliona doza vakcine (ako vakcinišete celu Srbiju, očekivali bi ste manje od jednog takvog slučaja).

Radi poređenja sa ovim, svaki put kada prelazite ulicu, vi imate veći rizik smrti i povrede. Doslovno: veća je šansa da se pogine na putu do ambulante, nego zbog posledica vakcinacije.


Koje su stvarne prednosti vakcinacije?
U jednom od poslednjih dužih razgovora sa mojom sada pokojnom bakom, pokrenuo se razgovor i o vakcinaciji. Njoj je to bilo neshvatljivo: ona se sećala svoje mladosti, kada je svakih par godina poneko u selu umirao od tetanusa; što je jeziva i teška smrt. Danas, kada je ogromna većina ljudi vakcinisana, ove bolesti su skoro zaboravljene. I došli smo do današnje situacije u kojoj mnogi ljudi smatraju da je rizik virusa manji nego rizik vakcinacije. Na kraju krajeva, oni ne znaju nikoga ko ima posledice od virusa – zašto bi se brinuli?

Uzmimo ovde za primer jedan baš “dečiji” virus, možda i najmanje ozbiljan od svih protiv kojih se daju vakcine: varičele, ovčije boginje. Kod inficirane dece, dolazi do osipa, temperature, svraba, i većina dece se provuče sa samo par malih ožiljaka koji ostanu iza plikova. Na prvi pogled, ništa strašno.

Ali, varičela u stvari ostavlja oštećenja na krvnim sudovima unutar tela; i povećava kasniju verovatnoću moždanih udara. Ako zarazi trudnu ženu, nerođena beba često ostaje sa teškim neurološkim posledicama. Čak i kod obične infekcije, jedno dete od svakih 60 hiljada umre od bolesti, a jedno u svake dve hiljade ostane sa većim posledicama. Najveći problem je encefalitis, zapaljenje mozga, koje se događa otprilike jednom na svakih pet hiljada slučajeva bolesti.



Nakon bolesti, virus nije uništen. On se sakrije u krajevima nervnih ćelija u koži, i tu čeka priliku. Ako kasnije u životu opadne imuni sistem, virus ponovo postaje aktivan u vidu bolesti herpes zoster (takođe u narodu zvana šindra) – jako bolnog osipa koji može izazvati slepilo ako se proširi do očiju. I povrh svega ovoga, dok se vakcinacija može tempirati tako da se uradi kada to odgovara detetu i roditeljima, infekcija ne može; ako dete ne zakači virus u detinjstvu, može da ga dobije kasnije, a infekcija kod odraslih ljudi je mnogo ozbiljnija sa mnogo većim problemima i posledicama.

Drugim rečima, čak i za relativno “slab” virus, rizici su stotinama puta veći nego rizik vakcinacije. Za opasnije viruse, ovaj balans je još gori. Pomenuti morbili, male boginje, koji su odneli živote hiljadama dece u Japanu, ostavljaju sekundarne posledice čak i kod dece koja prođu sa blagim oblicima. Naime, ovaj virus “briše pamćenje” imunog sistema, i čini dete ponovo osetljivim na prethodne viruse koje je preležalo. Jadno dete onda mora ponovo da gradi imunitet na sve rinoviruse, koronaviruse, i druge boleštine sa kojima se već prethodno borilo.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2110 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:35
Mogy87 wrote: 13/01/2021 21:30 Ja namjerno ponizavam?

Evo sta o njemu kazu kolege. Jer ako tebi moze podvaliti “vodu koja preuzima svojstva stvari iz okoline” pravim naucnicima ne moze :wink:

U uvodu izdanju časopisa New Scientist od 12. januara 2011. opisana je kontroverzna priroda istraživanja, istovremeno je napomenuto koliko je naučnika "reagovalo s nevjericom", dok je Gary Schuster, poznati hemičar i biohemičar to uporedio s "patološkom naukom". Profesor biologije PZ Myers također je to opisao kao "patološka nauka". Rad je opisao kao "jedno od najneprofesionalnijih pisanja na koje je ikada naišao".
Da, ti namjerno covjeka provlacis kroz sve teme, mani se vise Luca Montagniera, koji je tvoj problem.

Je li moguce da neko bude toliko ljubomoran sto je neko vrhunski naucnik koji je za svoja postignuca dobio Nobelovu nagradu? :-)
Prezirem ljude koji zlostavljaju djecu s posebnim potrebama i koji drze govore na okupljanjima antivaksera koji promovisu vegansku ishranu, klistiranje varkinom i hemijsku kastraciju djece s autizmom. A tvoj miljenik govori upravo na takvim skupovima.

Montagnier documented the claims in a few papers in 2009. But many scientists have been extremely skeptical. Swiss immunologist Alain de Weck, who had long known and respected Montagnier, said he was "perplexed" in 2009. Lewis and other skeptics skewered his papers. Montagnier has also come under heavy fire for promoting long-term antibiotic treatments for children with autism; he claims his detection technique has shown that microbes play a role in that disorder.

https://www.nature.com/news/2010/101208 ... 8743a.html
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#2111 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by banjaluka078 »

Dobro, objaviše li Rusi ikad išta o svojoj vakcini osim što na svom sajtu tvrde da je najbolja na svijetu? Jesam li dobro shvatila da će treću fazu završiti tek u maju 2021. godine, a u međuvremenu vakcinišu?
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT ... Vac&draw=2

Koliko je ona sada sigurna i efikasna?
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#2112 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by adsubzero »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:50
Mogy87 wrote: 13/01/2021 21:42
boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:35

Da, ti namjerno covjeka provlacis kroz sve teme, mani se vise Luca Montagniera, koji je tvoj problem.

Je li moguce da neko bude toliko ljubomoran sto je neko vrhunski naucnik koji je za svoja postignuca dobio Nobelovu nagradu? :-)
Prezirem ljude koji zlostavljaju djecu s posebnim potrebama i koji drze govore na okupljanjima antivaksera koji promovisu vegansku ishranu, klistiranje varkinom i hemijsku kastraciju djece s autizmom. A tvoj miljenik govori upravo na takvim skupovima.

Montagnier documented the claims in a few papers in 2009. But many scientists have been extremely skeptical. Swiss immunologist Alain de Weck, who had long known and respected Montagnier, said he was "perplexed" in 2009. Lewis and other skeptics skewered his papers. Montagnier has also come under heavy fire for promoting long-term antibiotic treatments for children with autism; he claims his detection technique has shown that microbes play a role in that disorder.

https://www.nature.com/news/2010/101208 ... 8743a.html
Ti bi za ovakve tvrdnje trebala krivicno odgovarati. Bolesno.
Ne seri.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2113 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Edin H. »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:50
Mogy87 wrote: 13/01/2021 21:42
boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:35

Da, ti namjerno covjeka provlacis kroz sve teme, mani se vise Luca Montagniera, koji je tvoj problem.

Je li moguce da neko bude toliko ljubomoran sto je neko vrhunski naucnik koji je za svoja postignuca dobio Nobelovu nagradu? :-)
Prezirem ljude koji zlostavljaju djecu s posebnim potrebama i koji drze govore na okupljanjima antivaksera koji promovisu vegansku ishranu, klistiranje varkinom i hemijsku kastraciju djece s autizmom. A tvoj miljenik govori upravo na takvim skupovima.

Montagnier documented the claims in a few papers in 2009. But many scientists have been extremely skeptical. Swiss immunologist Alain de Weck, who had long known and respected Montagnier, said he was "perplexed" in 2009. Lewis and other skeptics skewered his papers. Montagnier has also come under heavy fire for promoting long-term antibiotic treatments for children with autism; he claims his detection technique has shown that microbes play a role in that disorder.

https://www.nature.com/news/2010/101208 ... 8743a.html
Ti bi za ovakve tvrdnje trebala krivicno odgovarati. Bolesno.
Moggy87 prekucala :-D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2114 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:50
Mogy87 wrote: 13/01/2021 21:42
boy_zelenski wrote: 13/01/2021 21:35

Da, ti namjerno covjeka provlacis kroz sve teme, mani se vise Luca Montagniera, koji je tvoj problem.

Je li moguce da neko bude toliko ljubomoran sto je neko vrhunski naucnik koji je za svoja postignuca dobio Nobelovu nagradu? :-)
Prezirem ljude koji zlostavljaju djecu s posebnim potrebama i koji drze govore na okupljanjima antivaksera koji promovisu vegansku ishranu, klistiranje varkinom i hemijsku kastraciju djece s autizmom. A tvoj miljenik govori upravo na takvim skupovima.

Montagnier documented the claims in a few papers in 2009. But many scientists have been extremely skeptical. Swiss immunologist Alain de Weck, who had long known and respected Montagnier, said he was "perplexed" in 2009. Lewis and other skeptics skewered his papers. Montagnier has also come under heavy fire for promoting long-term antibiotic treatments for children with autism; he claims his detection technique has shown that microbes play a role in that disorder.

https://www.nature.com/news/2010/101208 ... 8743a.html
Ti bi za ovakve tvrdnje trebala krivicno odgovarati. Bolesno.
"A look at the presentations reveals that rather than presenting “the truth,” one speaker after another is making unsupported, unscientific claims and then offering their own special therapy. The one thing that most of these presentations have in common is that the speaker is making money from selling their so-called treatments. For example, Anat Baniel offers her self-named “Anat Baniel method” and is promoting it through ads in the conference program. Other speakers are offering special diets, hyperbaric oxygen therapy, and in perhaps the most damaging treatment, Mark and David Geier’s chemical castration therapy. Mark Blaxill is there, still pushing the thoroughly disproven link between mercury and autism, and hawking his book on the topic.

This year’s speakers include Jenny McCarthy and Andrew Wakefield, as usual, but also a new entry: Luc Montagnier.

It’s no surprise that Jenny McCarthy and Andrew Wakefield, leaders of the anti-vaccine movement, are speaking at AutismOne. Much more surprising is the presence of Nobel laureate Luc Montagnier, co-discoverer of the link between the HIV virus and AIDS. What is he doing at this festival of pseudoscience?

Well, apparently Montagnier has gone off the deep end into pseudoscience himself. He claims that his new group, Chronimed, has discovered in autistic children

“DNA sequences that emit, in certain conditions, electromagnetic waves. The analysis by molecular biology techniques allows us to identify these electromagnetic waves as coming from … bacterial species.”
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#2115 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by tindbe »

@xoklix
Baš lijep tekst. Nek si podijelio s rajom. Do prije 30-40 godina su kod nas djeca (pogotovo na selima) umirala kao na traci, od raznih uzroka koji danas ne postoje ili su suzbijeni vakcinama.
Od 10 rođenih, preživi u najboljem slučaju pola njih. Rađalo se puno a puno ih je i umiralo, što mlađi, što malo stariji.
To se, nažalost, u našem narodu izgleda veoma brzo zaboravilo.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2116 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

@boy_zelenski sta radi takav naucnik na kongresu gdje promovisu hemijsku kastraciju kao “lijek” za autizam?

Koju je organizovao najveci prevarant u historiji medicine?
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#2117 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by agnostic_front »

Malo smo u offtopic otisli, sta ti velis @_BataZiv_0809 :roll:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2118 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 22:28
Mogy87 wrote: 13/01/2021 22:14 @boy_zelenski sta radi takav naucnik na kongresu gdje promovisu hemijsku kastraciju kao “lijek” za autizam?

Koju je organizovao najveci prevarant u historiji medicine?
Zaista ne znam sta se promovise na tim skupovima, nisam bio ni na jednom, a pokusavao sam pronaci videozapis tog konkretnog dogadjaja i nisam uspio.

Ako imas videozapis Montagnierova izlaganja s tog konkretnog dogadjaja, zamolio bih te da mi proslijedis, nebitno na kojem je jeziku, govorim i njemacki, i francuski, i engleski.

Ipak, poznavajuci Montagnierov rad i naucni senzibilitet i znatizelju, pored toga sto je iskoristio priliku da govori o svojim hipotezama na temu autizma, vjerujem da je na tom skupu radio isto ono sto je Srdjan Puhalo radio na skupu vehabija uoci Povorke ponosa.
100% :roll:
Osim sto i on ima “lijek” za autizam. Jer sjecas se bakterija. E pa on ih lijeci antibioticima. Velikim dozama. Stanje koje se prenosi genetski.

DNA sequences that emit, in certain conditions, electromagnetic waves. The analysis by molecular biology techniques allows us to identify these electromagnetic waves as coming from … bacterial species.”

A sto se snimka tice potpuno je logicno da ljudi koji navode roditelje da zlostavljaju svoju djecu kako bi ih “izlijecili” od autizma i pritom se bave sarlatanstvom (sto je po zakonu kaznjivo i oni su toga vrlo svjesni) to ne postavljaju bas na youtube.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65595
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2119 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

agnostic_front wrote: 13/01/2021 22:26 Malo smo u offtopic otisli, sta ti velis @_BataZiv_0809 :roll:
Velim da se ovdje uveliko jedu govna :-)
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2120 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

@boy_zelenski svako ko pristane ucestvovati na konferenciji na kojoj se propagiraju takve metode je saucesnik. Jos gore je sto joj da legitimitet svojom titulom nobelovca. Vec sam te pitala pod kakvim okolnostima bi ti licno pristao da ucestvujes, a da znas kakvi ljudi ce govoriti prije i nakon tebe.

Evo teksta koji je on objavio na stranici organizacije Autism One koja organizuje istoimenu konferenciju

Luc Montagnier

HIV – AUTISM – VACCINES:

FACTS and HOPES

https://www.autismone.org/content/hiv-% ... montagnier
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2121 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

boy_zelenski wrote: 13/01/2021 23:40
Mogy87 wrote: 13/01/2021 23:14 @boy_zelenski svako ko pristane ucestvovati na konferenciji na kojoj se propagiraju takve metode je saucesnik. Jos gore je sto joj da legitimitet svojom titulom nobelovca. Vec sam te pitala pod kakvim okolnostima bi ti licno pristao da ucestvujes, a da znas kakvi ljudi ce govoriti prije i nakon tebe.

Evo teksta koji je on objavio na stranici organizacije Autism One koja organizuje istoimenu konferenciju

Luc Montagnier

HIV – AUTISM – VACCINES:

FACTS and HOPES

https://www.autismone.org/content/hiv-% ... montagnier
Evo, po prvi put sam procitao ovaj tekst (nisam ni znao za postojanje ove stranice) i covjek u njemu kaze sve ono sto sam ja naveo ranije. Nigdje ne promovise klistiranje, vegansku prehranu, itd. Isto tako jasno kaze zasto je prisustvovao toj konferenciji.


My studies on the role of microbial infections in chronic diseases led me, in 2010, to search for a coherent organic origin of autism. The hypothesis is not new that abnormal passage of bacterial products from the gut to the blood circulation and from the blood to the brain could affect the maturation of neurones in children. But I was able to confirm, by a new technology (see below) and also by the clinical experience of my physician colleagues, the validity of this hypothesis. This led me to propose highly regulated courses of appropriate antibiotics, administered with antifungal and antioxidant treatments for improving the condition of young autistic children. Several clinical trials were proposed and submitted to ad hoc ethical committees. Finally, under the aegis of the French Ministry of Health, a double blind trial with placebo will be set up in several centers in France to verify our anecdotal results already obtained in more than 200 children. I realize the multifactorial complexity of autism but the suppression of latent microbial infections may be key for improving this condition and eventually leading to a cure of many autistic children.

It is within this spirit that I responded positively to the invitation of a U.S. association of parents of autistic children, AutismOne, in Chicago, in May 2012. In my talk, I described the results obtained in Europe by the above-mentioned antibiotic treatment, and the new technology for detection of bacterial DNA in the blood, and our physio-pathogenic explanation. Among the possible multifactorial origins of autism, I never cite vaccinations. Yet, a Forbes journalist entitled his article: “French Nobelist joins the anti-vaccination crowd”.

My position on vaccines has not changed over the last 30 years: the principle has proved to be excellent in the past.


Sama si sebi uskocila u stomak...
Cinjenica je da je nastupio na konferenciji gdje sarlatani promovisu stravicne metode i dao joj legitimitet svojom pojavom. Opet pitam: koji bi bio tvoj licni motiv da uradis nesto slicno? Za koji visi cilj bi progutao takve gadosti? I rukovao se i podijelio binu s takvim monstrumima?

Izrezao si na pravom mjestu.

Pa nastavlja:

However, side effects are becoming more important and a single death cannot be tolerated any longer. Many parents have observed a temporal association - which does not mean causation - between a vaccination by puncture and the appearance of autism symptoms. This should not be neglected by the medical community and public health decision makers. It is therefore of prime importance to study the risk factors, both environmental and genetic, which could be involved in order to prevent them. Presumably, vaccination, especially vaccination against multiple antigens, could be a trigger of a pre-existing pathological situation in some children.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65595
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2122 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by _BataZiv_0809 »

Tema: Corona cjepivo/vakcina-News
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2123 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Mogy87 »

boy_zelenski wrote: 14/01/2021 00:09 @Mogy87
Ne razumijem sta je covjek pogresno rekao? Pozvao je naucnike da ispitaju svaki pojedinacni slucaj smrti i nuspojava za koji se tvrdi da bi mogao biti posljedica bilo kakve vakcinacije.

Upravo takvim pristupom se jedino mogu utvrditi eventualni faktori, kako interni, tako i eksterni koji zaista mogu prouzrokovati burnu reakciju organizma kod nekih osoba kod bilo koje vakcine, pa tako i ove protiv koronavirusa.

Buduci da smo na temi posvecenoj vakcinaciji, izgleda da si preskocila dio u kojem navodi da je Montagnier inicijator i osnivac organizacije koja trazi lijek za HIV, te da je licno podrzao istrazivanja i razvoj vakcine protiv HIV-a (i onda kada su svi dizali ruke od toga), a da su UN i WHO prebacivale lopticu jedna drugoj sto je, u konacnici, dovelo do otkazivanja projekta ispitivanja vakcine u djece cija majka je HIV pozitivna.

Izvinjavam se, jos jednom, zbog off-topica, ovo je bilo moje posljednje pisanje na temu Montagniera ovdje. :thumbup:
Lijepo bi bilo i da nisi preskocio dio koji se odnosi na ucesce na konferenciji koju organizuje dokazani lazov i najveci prevarant u historiji medicine.

A da se vratimo na temu:



Temeljiti naucnik PRETPOSTAVLJA da vakcinu nisu testirali na zivotinjama. Vec da vrse "eksperiment" na ljudima. Dva klika misem opovrgavaju njegovu tvrdnju.

Evo studije istrazivanja na primatima

BioNtech/Pfizer

A prefusion SARS-CoV-2 spike RNA vaccine is highly immunogenic and prevents lung infection in non-human primates


https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... JABBXKTX9I

Moderna

https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... xprxZTwk0c

Evaluation of the mRNA-1273 Vaccine against SARS-CoV-2 in Nonhuman Primates

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/N ... -n-IGHQGQA

AstraZeneca/Oxford

ChAdOx1 nCoV-19 vaccination prevents SARS-CoV-2 pneumonia in rhesus macaques

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... 20yXS7fKus

Toliko se testiralo na majmunima da je doslo do nestasice

US faces monkey shortage for COVID-19 research

https://www.livescience.com/monkey-shor ... 8CXmP0vTBY

Da se razumijemo, ovo je covjek koji je nauci dao svoj doprinos koji mu niko ne moze oduzeti. Sto ovu blamazu cini jos i tuznijom. Jer vidimo da ni najbriljantniji umovi nisu otporni na protok vremena.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#2124 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by agnostic_front »

Prihvaćen plan vakcinisanja protiv koronavirusa u Federaciji BiH
http://www.klix.ba/clanak/210114105
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#2125 Re: Corona cjepivo/vakcina - News

Post by Lao Ce »

Što li neće :mrgreen:
I NIJE BAŠ NEŠTO: Znate li koliko se zastupnika prijavilo za cijepljenje? Samo jedna trećina; Neće ni šef Sabora, ali on ima dobar razlog

https://net.hr/danas/hrvatska/i-nije-ba ... WbssOd_fcI
Locked