ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Moderator: O'zone

Locked

Da li ste za vracanje mjera zabrane i uvođnje 24-satnog karantina?

DA bezuslovno na neodređeno vrijeme
52
18%
DA dok se ne pronađe vakcina
38
13%
NE
207
70%
 
Total votes: 297

User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#151 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

Casual's wrote: 10/06/2020 15:40 Vracaj mjere izgidosmooo :lol: :lol:

Niko ziv ne pise da ovi iz Tesnja niko nema simptome :lol:
Ma nisu ni pozitivni glavu dajem. Ako pak jesu, onda apsolutno ne vidim smisao testiranja i praćenja situacije. Šta sad treba brojati slučajeve sa alegrijom zbog ambrozije? Svi pomažu, kukaju, prijete a bolnice sve praznije.

Mnogi su trenutno na rubu preživljavanja, neki su se i vratili na posao i ako krenu putem vraćanja mjera zarad svojih interesa-donacija (jer drugog razloga nema), bojim se da ljudi neće moći izdržati.

Ovo je mentalitet kleptomana. Kelptoman će uzimati sve više i više, čak ako je i on sam ugrožen ali samo će grabiti još. Pohlepa mu ne dozvoljava da se zaustavi. Postane slijep i završi u provaliji. Historija nas uči da su mnogu tako završili svoju karijeru a najveće bune i ustanci su nastali upravo zbog praznog stomaka.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#152 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Lajavikrelac »

Frizeri, ugostitelji i još masa uslužnih sektora traže odgodu plaćanja nameta i dadžbina u BL jer je promet strašno opao, u krugu ljudi koje poznajem petoro je ostalo bez posla, uvedu li opet rigorozne mjere nastaće krah i kolaps svega!
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#153 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by bunk »

Ne treba dirati poslove.
Skola ne mora raditi ni na jesen,gledatelji na utakmicama isto ne moraju dok ovo ne prodje,koncerti i slicne pm..niko necde nista izgubiti sto ce ici godinu duze u skolu/faks..
A ako opet zatvore privredu,ne moraju je ni otvarati.
LionKing
Posts: 101
Joined: 14/07/2016 21:16

#154 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by LionKing »

Daj više da pomremo ako moze pusti ga među nas. :D
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#155 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by East_side »

Ukratko, moj odgovor je NE.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#156 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by SmokingMan »

Nema potrebe za ponovnim karantinama, rigoroznijim mjerama, neophodno je samo da se raja doslijednije pridžavaju najosnovnijih prventivnih mjera, kako na javnom tako i na radnom mjestu. Treba više pripaziti pripadnike starije populacije, budući da čine najavećih broj preminulih od ukupnog broja žrtava globalno. Još jedna ili eventualno dvije "karantine" će sigurno dovesti do ekonomskog sloma sa nesagledivim poslijedicama, ne samo lokalno, već i globalno.

Prigovor na anketu, koja je morala biti malo opšinija, sa barem još jednom opcijom odabira.
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#157 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by dzipalo »

bunk wrote: 10/06/2020 16:06 Ne treba dirati poslove.
Skola ne mora raditi ni na jesen,gledatelji na utakmicama isto ne moraju dok ovo ne prodje,koncerti i slicne pm..niko necde nista izgubiti sto ce ici godinu duze u skolu/faks..
A ako opet zatvore privredu,ne moraju je ni otvarati.
Pa i tu ce ljudi ostati bez poslova. Jedne ne treba dirati a druge treba?
Ja bih sve pustio neka radi, pa ko ne zeli da se izlaze riziku ne mora ici na mjesta gdje nije bas neophodno da ide.
User avatar
Ludzak
Posts: 5482
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#158 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Ludzak »

U Sarajevu treba vazda da je policijski sat.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#159 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Lincoln-Burrows »

Trafalgar Law wrote: 10/06/2020 16:17 Nema potrebe za ponovnim karantinama, rigoroznijim mjerama, neophodno je samo da se raja doslijednije pridžavaju najosnovnijih prventivnih mjera, kako na javnom tako i na radnom mjestu. Treba više pripaziti pripadnike starije populacije, budući da čine najavećih broj preminulih od ukupnog broja žrtava globalno. Još jedna ili eventualno dvije "karantine" će sigurno dovesti do ekonomskog sloma sa nesagledivim poslijedicama, ne samo lokalno, već i globalno.
Upravu si za mjere i tu je stvar svakog pojedinca da bude savjestan.

Ekonomski slom nije realan već recesija, liberalni kapitalizam zahtjeva stalni rast a znamo da to nije moguće bez povremene recesije ili pada,
ako nema rata i razaranja onda ekonomija stagnira a pošto u USA i EU i Japanu Kini t.j. glavnim svjetskim ekonomijama nema rata onda pad ekonomije
moraš nečim izazvati a najbolje bi bilo zaustaviti proizvodnju na neko vrijeme.
Znači sve svjetske ekonomije će ove godine imati pad od oko 10% a već dogodine će sve rasti, što je svrha kapitalizma.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#160 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

Trafalgar Law wrote: 10/06/2020 16:17 Nema potrebe za ponovnim karantinama, rigoroznijim mjerama, neophodno je samo da se raja doslijednije pridžavaju najosnovnijih prventivnih mjera, kako na javnom tako i na radnom mjestu. Treba više pripaziti pripadnike starije populacije, budući da čine najavećih broj preminulih od ukupnog broja žrtava globalno. Još jedna ili eventualno dvije "karantine" će sigurno dovesti do ekonomskog sloma sa nesagledivim poslijedicama, ne samo lokalno, već i globalno.
- Dio novca od MMF-a preusmjeriti u modernizaciju pruge i nabavku novih tramvaja tako da se omogući da u tramvaj može stati samo onoliko koliko ima sjedećih mjesta;
- Podijeliti ljudima vaučere za ljetovanje u BiH. Time će dati finansijsku injekciju sektoru turizma a ljudi se neće izlagati riziku od tzv. "uvoznog" virusa;
- Postaknuti RAK da uvede strožiju kontrolu u medijska izvještavanja i da spriječe lažne vijesti kao što je sinoć bila na Klixu kao i od prije nekoliko dana na Nova BH. Ovo dosadašnje izvještavanje je čista propaganda;
- Uvesti obaveznu dezinfekciju u sve javne objekte bez obriza na virus;
- Prestati testirati ljude bez simptopma jer je WHO saopštila da ti ljudi ne prenose virus te se tako stvara samo lažna slika o broju zaraženih;
- Pružiti svu moguću materijalnu pomoć starijoj populaciji i afirmisati mlađe da pomažu starijim koliko god mogu. Omogućiti im da što više borave u prirodi. Naravno povećati penzije jer im je to i obećano;
- Uvesti red i organizaciju u domove zdravlja jer ovo je do sada čista anarhija;
- Strožije sprovoditi mjere obaveze mošenja maski u javnim zatvorenim prostorima (izuzev kafića i restorana jer tu nije ni moguće nositi masku);
- Zabraniti rad nargila barovima i dati im mogućnost promjene djelatnosti;
- Zabraniti rad kladionicama;
- Silnim testovima od donacija testirati sve one koji ulaze u BiH a imaju neki od simptomana i to na licu mjesta (kasična trijaža + test) . Ko je pozitivan u karantin;


Ovo su mjere koje bi svaki normalan čovjek podržao i dale bi itekako dobre rezultate. A uhljebske mjere sa početka ove teme bi samo izazvale još veći gnjev naroda i ne sumnjam da bi tad bilo svega.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#161 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Lajavikrelac »

Lincoln-Burrows wrote: 10/06/2020 16:26 Znači sve svjetske ekonomije će ove godine imati pad od oko 10% a već dogodine će sve rasti, što je svrha kapitalizma.
Malo ti je logika u kvaru. Pričamo o Bosni koja je u dubiozi, recesiji i stagnaciji zadnjih 30 godina i živi od uslužnog sektora i turizma. Proizvodnje skoro da i nema, realni sektor je minoran. Živimo od kredita MMF-a i donacija, a naši političari kradu nemilice i koče sav mogući napredak.

Porediti državu u pokušaju sa razvijenim tržištim kapitalizmom je van pameti :-)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#162 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

Lajavikrelac wrote: 10/06/2020 16:38
Lincoln-Burrows wrote: 10/06/2020 16:26 Znači sve svjetske ekonomije će ove godine imati pad od oko 10% a već dogodine će sve rasti, što je svrha kapitalizma.
Malo ti je logika u kvaru. Pričamo o Bosni koja je u dubiozi, recesiji i stagnaciji zadnjih 30 godina i živi od uslužnog sektora i turizma. Proizvodnje skoro da i nema, realni sektor je minoran. Živimo od kredita MMF-a i donacija, a naši političari kradu nemilice i koče sav mogući napredak.

Porediti državu u pokušaju sa razvijenim tržištim kapitalizmom je van pameti :-)
Ma glupo je uopšte i pomišljati na uvođenje uhljebskih mjera. Koliko god uhljebski lobi bio jak (Drljević & Co), vjerujem da ima razumnih ljudi koji će takvo nešta i spriječiti. To bi bilo čisto ubistvo države.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#163 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Lincoln-Burrows »

Lajavikrelac wrote: 10/06/2020 16:38
Lincoln-Burrows wrote: 10/06/2020 16:26 Znači sve svjetske ekonomije će ove godine imati pad od oko 10% a već dogodine će sve rasti, što je svrha kapitalizma.
Malo ti je logika u kvaru. Pričamo o Bosni koja je u dubiozi, recesiji i stagnaciji zadnjih 30 godina i živi od uslužnog sektora i turizma. Proizvodnje skoro da i nema, realni sektor je minoran. Živimo od kredita MMF-a i donacija, a naši političari kradu nemilice i koče sav mogući napredak.

Porediti državu u pokušaju sa razvijenim tržištim kapitalizmom je van pameti :-)
Ja i govorim o liberalnom kapitalizmu koji je koristan samo velikim svjetskim ekonomijama, mali će biti u qurcu.
Mislim da nisi shvatio bit mojeg upisa, sve ovo izgleda kao da je režirano u tim velikim svjetskim ekonomijama.
Možda je teorija zavjere ali ne treba to isključiti.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#164 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

Lincoln-Burrows wrote: 10/06/2020 16:43
Lajavikrelac wrote: 10/06/2020 16:38
Lincoln-Burrows wrote: 10/06/2020 16:26 Znači sve svjetske ekonomije će ove godine imati pad od oko 10% a već dogodine će sve rasti, što je svrha kapitalizma.
Malo ti je logika u kvaru. Pričamo o Bosni koja je u dubiozi, recesiji i stagnaciji zadnjih 30 godina i živi od uslužnog sektora i turizma. Proizvodnje skoro da i nema, realni sektor je minoran. Živimo od kredita MMF-a i donacija, a naši političari kradu nemilice i koče sav mogući napredak.

Porediti državu u pokušaju sa razvijenim tržištim kapitalizmom je van pameti :-)
Ja i govorim o liberalnom kapitalizmu koji je koristan samo velikim svjetskim ekonomijama, mali će biti u qurcu.
Mislim da nisi shvatio bit mojeg upisa, sve ovo izgleda kao da je režirano u tim velikim svjetskim ekonomijama.
Možda je teorija zavjere ali ne treba to isključiti.
U to ne treba sumnjati. Svi od ovoga imaju koristi. I Kina i kapitalisti i milijarderi i MMF i WHO i WB i vlade svih zemalja. Samo je narod najebao ali ko šiša narod.

Situacija je previše win-win da bi ovo bilo slučajno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#165 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by SmokingMan »

Lincoln-Burrows wrote: 10/06/2020 16:26
Trafalgar Law wrote: 10/06/2020 16:17 Nema potrebe za ponovnim karantinama, rigoroznijim mjerama, neophodno je samo da se raja doslijednije pridžavaju najosnovnijih prventivnih mjera, kako na javnom tako i na radnom mjestu. Treba više pripaziti pripadnike starije populacije, budući da čine najavećih broj preminulih od ukupnog broja žrtava globalno. Još jedna ili eventualno dvije "karantine" će sigurno dovesti do ekonomskog sloma sa nesagledivim poslijedicama, ne samo lokalno, već i globalno.
Upravu si za mjere i tu je stvar svakog pojedinca da bude savjestan.



Ekonomski slom nije realan već recesija, liberalni kapitalizam zahtjeva stalni rast a znamo da to nije moguće bez povremene recesije ili pada,
ako nema rata i razaranja onda ekonomija stagnira a pošto u USA i EU i Japanu Kini t.j. glavnim svjetskim ekonomijama nema rata onda pad ekonomije
moraš nečim izazvati a najbolje bi bilo zaustaviti proizvodnju na neko vrijeme.
Znači sve svjetske ekonomije će ove godine imati pad od oko 10% a već dogodine će sve rasti, što je svrha kapitalizma.
Hvala na ispravci....

Mi smo, kao jedna od najsiromašnijih zemalja u Europi, najraniviji, jer nam svakako nekontrolisan uvoz kvari domaću ekonomiju. Većinu proizvoda koje uvozimo ne možemo ponuditi sami domaćem tržištu. Evo svi znamo da nam je Turizam jedan od vodećih krila ekonomije, ja i ne mogu zamisliti kakav smo udarac primili sa manjim prilivom PDV.a, koji je, ako se ne varam, manji za 1.4 milijarde KM. Šta je sa prethodnim vanjskim dugom, još ova zaduživanja koja su neminovna kako bi se "održalo" socijalni mir. Šta će ljudi sutra, ako se opet previše panično uđe u novi val pandemije, kolliko će to utjecati na psihologiju ljudi koja je ionako rajno narušena što zbo rata, što zbog loše ekononske situacije????? Moglo bi se na ovih 30.000+ očekivati još isto toliko otkaza. Mislim da sada svaki biznismen, koji je investirao veliki novac svoj posao, ne želi rizikovati da otpusti radnike, pogotovo one u sektoru prehrambene industrije, koja je žila kucavica društva. To i određenom dijelu bi doslovno značilo i gašenje posla, a narod bi samo dublje trohnuo u depresiju. Ovaj narod je trebao i psihološku pomoć i prije pandemije, a sada bi im definitivno bila još neophodnija. Uivjek treba imati na umu da ljudi duguju golem novac bankama. Banke mogu odgoditi otplatu, ali ne i oprostiti dug.

Imao sam stvarno sreće da sam radio tokom naajgoreg perioda, kada sam i sam mislio da ću izgubiti posao, ali što ne znači da bi se to moglo dogoditi sa slijedećim valom. Jer mi bi mogli izgubiti barem polovicu klijenata, što bi poslodavca pimoralo da nam smanji plate za do 40%. Ne želim da razmišljam sada o tome, već o nekim zrelim riješenjima, mislim da bi i naši trebali tako postpiti. U prošlom valu nismo ništa znali o pandemiji, sada je manje više zagrebana površina, naučili smo kako se ponašati u ovakvim situacijama, što je dobra stvar, sada je najitnije da se previe ne opuštamo

Nadam se da će iz WHO imati znatno bolju koordinaciju nad situacijom, bilo je momenata kada su i sami sebe znali demantvati.

Nemojte me pogrešno shvatiti, ali ja nemam nikakvo mišljenje po pitanju da li se ovde radi o nekoj zavjeri ili ne, ja samo pokušavam da i naučim detaljnije o pandemiji, jer je to ono najbolje što mogu uraditi za sebe.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#166 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Lalena »

Ne.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#167 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by sadie_forever »

Trafalgar Law wrote: 10/06/2020 17:16
Lincoln-Burrows wrote: 10/06/2020 16:26
Trafalgar Law wrote: 10/06/2020 16:17 Nema potrebe za ponovnim karantinama, rigoroznijim mjerama, neophodno je samo da se raja doslijednije pridžavaju najosnovnijih prventivnih mjera, kako na javnom tako i na radnom mjestu. Treba više pripaziti pripadnike starije populacije, budući da čine najavećih broj preminulih od ukupnog broja žrtava globalno. Još jedna ili eventualno dvije "karantine" će sigurno dovesti do ekonomskog sloma sa nesagledivim poslijedicama, ne samo lokalno, već i globalno.
Upravu si za mjere i tu je stvar svakog pojedinca da bude savjestan.



Ekonomski slom nije realan već recesija, liberalni kapitalizam zahtjeva stalni rast a znamo da to nije moguće bez povremene recesije ili pada,
ako nema rata i razaranja onda ekonomija stagnira a pošto u USA i EU i Japanu Kini t.j. glavnim svjetskim ekonomijama nema rata onda pad ekonomije
moraš nečim izazvati a najbolje bi bilo zaustaviti proizvodnju na neko vrijeme.
Znači sve svjetske ekonomije će ove godine imati pad od oko 10% a već dogodine će sve rasti, što je svrha kapitalizma.
Hvala na ispravci....

Mi smo, kao jedna od najsiromašnijih zemalja u Europi, najraniviji, jer nam svakako nekontrolisan uvoz kvari domaću ekonomiju. Većinu proizvoda koje uvozimo ne možemo ponuditi sami domaćem tržištu. Evo svi znamo da nam je Turizam jedan od vodećih krila ekonomije, ja i ne mogu zamisliti kakav smo udarac primili sa manjim prilivom PDV.a, koji je, ako se ne varam, manji za 1.4 milijarde KM. Šta je sa prethodnim vanjskim dugom, još ova zaduživanja koja su neminovna kako bi se "održalo" socijalni mir. Šta će ljudi sutra, ako se opet previše panično uđe u novi val pandemije, kolliko će to utjecati na psihologiju ljudi koja je ionako rajno narušena što zbo rata, što zbog loše ekononske situacije????? Moglo bi se na ovih 30.000+ očekivati još isto toliko otkaza. Mislim da sada svaki biznismen, koji je investirao veliki novac svoj posao, ne želi rizikovati da otpusti radnike, pogotovo one u sektoru prehrambene industrije, koja je žila kucavica društva. To i određenom dijelu bi doslovno značilo i gašenje posla, a narod bi samo dublje trohnuo u depresiju. Ovaj narod je trebao i psihološku pomoć i prije pandemije, a sada bi im definitivno bila još neophodnija. Uivjek treba imati na umu da ljudi duguju golem novac bankama. Banke mogu odgoditi otplatu, ali ne i oprostiti dug.

Imao sam stvarno sreće da sam radio tokom naajgoreg perioda, kada sam i sam mislio da ću izgubiti posao, ali što ne znači da bi se to moglo dogoditi sa slijedećim valom. Jer mi bi mogli izgubiti barem polovicu klijenata, što bi poslodavca pimoralo da nam smanji plate za do 40%. Ne želim da razmišljam sada o tome, već o nekim zrelim riješenjima, mislim da bi i naši trebali tako postpiti. U prošlom valu nismo ništa znali o pandemiji, sada je manje više zagrebana površina, naučili smo kako se ponašati u ovakvim situacijama, što je dobra stvar, sada je najitnije da se previe ne opuštamo

Nadam se da će iz WHO imati znatno bolju koordinaciju nad situacijom, bilo je momenata kada su i sami sebe znali demantvati.

Nemojte me pogrešno shvatiti, ali ja nemam nikakvo mišljenje po pitanju da li se ovde radi o nekoj zavjeri ili ne, ja samo pokušavam da i naučim detaljnije o pandemiji, jer je to ono najbolje što mogu uraditi za sebe.
Turizam vodeci? reci onako kako i je...dijaspora!

ja ove godine ne dolazim,ubijedila sam mamu i oca da i oni ne pomisljaju da dodju,kako je krenulo ovo ce buknut.Sve losije vijesti stizu.Karantina je jedini spas da se spasi koliko toliko
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#168 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

Nemoj molim te dolaziti. #ostanidoma
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#169 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by sadie_forever »

TESLA_EDISON wrote: 10/06/2020 18:28 Nemoj molim te dolaziti. #ostanidoma
sta ostani doma,otkad je svijeta i vijeka u Bosni se govorilo ostani kod kuce
:
a ostat cu ne brini
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#170 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by CikCikCikPogodi »

sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:33
TESLA_EDISON wrote: 10/06/2020 18:28 Nemoj molim te dolaziti. #ostanidoma
sta ostani doma,otkad je svijeta i vijeka u Bosni se govorilo ostani kod kuce
:
a ostat cu ne brini
Sta tebe briga bona kada zivis u Njemackoj ili Svedskoj :lol:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#171 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by sadie_forever »

CikCikCikPogodi wrote: 10/06/2020 18:39
sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:33
TESLA_EDISON wrote: 10/06/2020 18:28 Nemoj molim te dolaziti. #ostanidoma
sta ostani doma,otkad je svijeta i vijeka u Bosni se govorilo ostani kod kuce
:
a ostat cu ne brini
Sta tebe briga bona kada zivis u Njemackoj ili Svedskoj :lol:
logicno da me briga,ne kroatizirajte vise jezik
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#172 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by CikCikCikPogodi »

sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:40
CikCikCikPogodi wrote: 10/06/2020 18:39
sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:33

sta ostani doma,otkad je svijeta i vijeka u Bosni se govorilo ostani kod kuce
:
a ostat cu ne brini
Sta tebe briga bona kada zivis u Njemackoj ili Svedskoj :lol:
logicno da me briga,ne kroatizirajte vise jezik
Pa naravno sta se onda ofiras kada ne mozes putovati izvan EU granica, a ne smiju ti ni roditelji uci. Sta ti mislis? Svi ovdje malumni i retardirani?
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#173 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by New wave »

Za uvođenje mjera su egoisti i licemjeri koji su na državnim jaslama ili su njihovi na istim, te asocijalni ljudi koji nemaju nikakav dodir sa stvarnoşću i realnošću. Od moje raje samo ovi prvi paniče i sakrivaju se. Imam druga koji još uvijek na kafu nije izašao. Naravno, sin je privatnika. Ovi drugi što su istraumirani ili su na budgetu ili su im roditelji, pa se sakrivaju i prizivaju karantin. Većina ima egzistencijalnih problema, rade kod privatnika, konobarišu, voze, izvoze, uvoze, pa je jedino razumno da se ne stopira život ponovno da ne bi od gladi umirali.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#174 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by SmokingMan »

Nešto se spominje da se do Augusta neće moći putovati iz non- EU countries u EU countries.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#175 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by bunk »

U Njemacku sigurno neces moci do 31.08.
Locked