Zahvalite se Liječnicima!

Moderator: O'zone

User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#26 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by problemnatravunu »

Eto zahvaljujem im se svaki mjesec popriličnom uplatom novca za zdravstveno osiguranje,

iskoristio skoro pa nula od tog silnog novca (hvalabogu), kad rezimiram u zadnjih 10 i vise godina jedino imao 7 dnevni fizioterapeutski tretman zbog bolova u leđima ,

i to u momentu kad me "uhvatilo" dobio 5 injekcija "da me otkoči"(i to nisu imali prva dva puta da kompletno smiksaju, valjda voltaren+apaurin, pa dobio samo voltaren!),
a onda ,ZAMISLITE, 4 mjeseca kasnije (kad je to sve odavno prošlo!) , jer eto nema termina, taj 7 dnevni fizioterapeutski pola svata svaki dan! :skoljka:

Bože zdravlja!
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#27 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by neko_sa_strane »

Vani je to možda razlog potpisivanja. Kada su mi prvi put dali da potpišem rekli su da papir služi da pristajem na zahvat na vlastitu odgovornost. Da su nešto zeznuli bio bih ja odgovoran.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#28 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Ali_G »

Potpisuje se radi anestezije, a ne da bi se doktor zastitio ako on nesto zajebe.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#29 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Tesla Edison »

Da li još plješćete sa balkona? :mrgreen:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#30 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Lajavikrelac »

Osim časnih i poštenih izuzetaka većina naših ljekara može da mi naduva mjehur na tri atmosfere jer ih je većina partijski podobna a ne stručnjaci. Većinu mladih ljekara, osoblja i stručnjaka su upravo oni otjerali vani i zato sad imamo šta imamo...Što mi reče drugar koji je otišao gore, inače ljekar, radije bi se ubio nego vratio u BIH :oops:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#31 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by DEMONIKA »

problemnatravunu wrote: 10/05/2020 08:02 Eto zahvaljujem im se svaki mjesec popriličnom uplatom novca za zdravstveno osiguranje,

iskoristio skoro pa nula od tog silnog novca (hvalabogu), kad rezimiram u zadnjih 10 i vise godina jedino imao 7 dnevni fizioterapeutski tretman zbog bolova u leđima ,

i to u momentu kad me "uhvatilo" dobio 5 injekcija "da me otkoči"(i to nisu imali prva dva puta da kompletno smiksaju, valjda voltaren+apaurin, pa dobio samo voltaren!),
a onda ,ZAMISLITE, 4 mjeseca kasnije (kad je to sve odavno prošlo!) , jer eto nema termina, taj 7 dnevni fizioterapeutski pola svata svaki dan! :skoljka:

Bože zdravlja!
ja im se isto zahvaljujem, i ne uplaćujem im godinama ni pfeninga, niti ću
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#32 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Hendrix »

DEMONIKA wrote: 01/10/2020 04:13
problemnatravunu wrote: 10/05/2020 08:02 Eto zahvaljujem im se svaki mjesec popriličnom uplatom novca za zdravstveno osiguranje,

iskoristio skoro pa nula od tog silnog novca (hvalabogu), kad rezimiram u zadnjih 10 i vise godina jedino imao 7 dnevni fizioterapeutski tretman zbog bolova u leđima ,

i to u momentu kad me "uhvatilo" dobio 5 injekcija "da me otkoči"(i to nisu imali prva dva puta da kompletno smiksaju, valjda voltaren+apaurin, pa dobio samo voltaren!),
a onda ,ZAMISLITE, 4 mjeseca kasnije (kad je to sve odavno prošlo!) , jer eto nema termina, taj 7 dnevni fizioterapeutski pola svata svaki dan! :skoljka:

Bože zdravlja!
ja im se isto zahvaljujem, i ne uplaćujem im godinama ni pfeninga, niti ću
Ima ko uplacuje za tebe nemoj se sikirat, nastavi uzivati u zivotu dok drugi daju doprinose za tebe. Prije nego sto pocnes standardnu pricu kako ljekari ovo ono...pocni onda od sebe prvo, ne uplacujes zdravstveno i red je da ako te recimo, ne dao Bog strefi srcani da fino sav tretman u bolnici platis iz svog dzepa jel? Svjesni smo svi da je zdravstvo u klincu ali postoje neke stvari gdje ti isti ti ljekari spase zivot a nista od materijala koji koriste nije dzaba.

Citav sistem zasnovan da neko zivi od novca koji drugi ljudi uplacuju...
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#33 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by DEMONIKA »

Hendrix wrote: 01/10/2020 06:48
DEMONIKA wrote: 01/10/2020 04:13
problemnatravunu wrote: 10/05/2020 08:02 Eto zahvaljujem im se svaki mjesec popriličnom uplatom novca za zdravstveno osiguranje,

iskoristio skoro pa nula od tog silnog novca (hvalabogu), kad rezimiram u zadnjih 10 i vise godina jedino imao 7 dnevni fizioterapeutski tretman zbog bolova u leđima ,

i to u momentu kad me "uhvatilo" dobio 5 injekcija "da me otkoči"(i to nisu imali prva dva puta da kompletno smiksaju, valjda voltaren+apaurin, pa dobio samo voltaren!),
a onda ,ZAMISLITE, 4 mjeseca kasnije (kad je to sve odavno prošlo!) , jer eto nema termina, taj 7 dnevni fizioterapeutski pola svata svaki dan! :skoljka:

Bože zdravlja!
ja im se isto zahvaljujem, i ne uplaćujem im godinama ni pfeninga, niti ću
Ima ko uplacuje za tebe nemoj se sikirat, nastavi uzivati u zivotu dok drugi daju doprinose za tebe. Prije nego sto pocnes standardnu pricu kako ljekari ovo ono...pocni onda od sebe prvo, ne uplacujes zdravstveno i red je da ako te recimo, ne dao Bog strefi srcani da fino sav tretman u bolnici platis iz svog dzepa jel? Svjesni smo svi da je zdravstvo u klincu ali postoje neke stvari gdje ti isti ti ljekari spase zivot a nista od materijala koji koriste nije dzaba.

Citav sistem zasnovan da neko zivi od novca koji drugi ljudi uplacuju...
ma zaboli me tuki koju nemam, tu priču komšijama prosipaj
haj vozdra
od mene ni marke tvoja stranka i paket uhljebi neće dobit, ok??
od izvora dva putića, jedan vas doveo ovdje sendvičari
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#34 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Mogy87 »

@Hendrix nemoj trositi energiju i vrijeme bezveze, gospodja ne zivi u BiH. Posto ocigledno zivi u drzavi gdje je zdravstveno osiguranje na dobrovoljnoj osnovi ima puno pravo da ovako razmislja.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#35 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by high_volume »

Lajavikrelac wrote: 30/09/2020 15:15 Osim časnih i poštenih izuzetaka većina naših ljekara može da mi naduva mjehur na tri atmosfere jer ih je većina partijski podobna a ne stručnjaci. Većinu mladih ljekara, osoblja i stručnjaka su upravo oni otjerali vani i zato sad imamo šta imamo...Što mi reče drugar koji je otišao gore, inače ljekar, radije bi se ubio nego vratio u BIH :oops:
Napomeni drugaru da mu je mrska BiH platila osnovno i srednje obrazovanje, možda participirala i visokom.... i da je i BiH zadovoljna što se takav ološ ne želi vratiti
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Bloo »

problemnatravunu wrote: 10/05/2020 08:02 Eto zahvaljujem im se svaki mjesec popriličnom uplatom novca za zdravstveno osiguranje,

iskoristio skoro pa nula od tog silnog novca (hvalabogu), kad rezimiram u zadnjih 10 i vise godina jedino imao 7 dnevni fizioterapeutski tretman zbog bolova u leđima ,

i to u momentu kad me "uhvatilo" dobio 5 injekcija "da me otkoči"(i to nisu imali prva dva puta da kompletno smiksaju, valjda voltaren+apaurin, pa dobio samo voltaren!),
a onda ,ZAMISLITE, 4 mjeseca kasnije (kad je to sve odavno prošlo!) , jer eto nema termina, taj 7 dnevni fizioterapeutski pola svata svaki dan! :skoljka:

Bože zdravlja!
Zakon o zdravstvenom osiguranju uređuje zdravstveno osiguranje kao dio socijalnog osiguranja koje se zasniva na načelima uzajamnosti i solidarnosti građana.

Da li ti razumijes princip zdravstvenog osiguranja u BiH?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#37 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by problemnatravunu »

Ne razumijem, nego čekam da mi ti objasniš!
.
.
.Naravno da razumijem, i bez obzira na to, moraš priznati da ostavljam priličnu svotu, i iskreno ne vidim druge potrebe da im se nešto ekstra zahvaljujem za posao koji su odabrali da rade, i za koji su plaćeni!
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#38 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by sinuhe »

Svaki rezim prvo osigura vlast osvajanjem zdravstvenog i obrazovnog sektora. Podrazumijeva se da su budzetska izdvajanja najveca za zdravstvo i obrazovanje ali zasto su svi doktori i direktori skola u (vladajucim) strankama? Zapravo bi trebali biti na suprotnim stranama.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#39 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by cassius »

high_volume wrote: 03/10/2020 10:07
Lajavikrelac wrote: 30/09/2020 15:15 Osim časnih i poštenih izuzetaka većina naših ljekara može da mi naduva mjehur na tri atmosfere jer ih je većina partijski podobna a ne stručnjaci. Većinu mladih ljekara, osoblja i stručnjaka su upravo oni otjerali vani i zato sad imamo šta imamo...Što mi reče drugar koji je otišao gore, inače ljekar, radije bi se ubio nego vratio u BIH :oops:
Napomeni drugaru da mu je mrska BiH platila osnovno i srednje obrazovanje, možda participirala i visokom.... i da je i BiH zadovoljna što se takav ološ ne želi vratiti

:lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#40 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Bloo »

problemnatravunu wrote: 04/10/2020 06:55 Ne razumijem, nego čekam da mi ti objasniš!
.
.
.Naravno da razumijem, i bez obzira na to, moraš priznati da ostavljam priličnu svotu, i iskreno ne vidim druge potrebe da im se nešto ekstra zahvaljujem za posao koji su odabrali da rade, i za koji su plaćeni!
Naravno da ostavljamo poprilicne svote. Odnosno poslodavac uplacuje poprilicne svote u naše ime.

Ne ulazim u to da li da im se zahvaljujes ili ne, vec sam se nadovezala na tvoj post u kojem se da naslutiti da mislis da novci koji se odvajaju za zdravstveno osiguranje su namijenjeni samo tebi.

Kada si bio dijete i srednjoskolac i student, sta mislis od cijih si se novaca lijecio? Djeca ciji su roditelji nezaposleni ili umrli?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#41 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Lajavikrelac »

high_volume wrote: 03/10/2020 10:07 Napomeni drugaru da mu je mrska BiH platila osnovno i srednje obrazovanje, možda participirala i visokom.... i da je i BiH zadovoljna što se takav ološ ne želi vratiti
Jeste, jeste...treba da bude zahvalan toj istoj BIH sto mu je najveci uspjeh bio kad je otisao iz nje. Treba da se zahvali takvim uhljebima kao ti sto je nocivao za knjigom da zavrsi pa otisao na biro. Jedva je odradio praksu i staziranje negdje u pizdi materinoj, putovao po cijeli dan jer od podobnih nije mogao nigdje da prismrdi. Cim mu je pruzena prilika za usavrsavanje i napredak prihvatio je i sekunde se nije pokajao.

Trebao se jbg uclaniti u stranku i lizati guzice ne bi li imao priliku raditi svoj posao u DZ Gornji Pickovac. Ali za uhljebe i poltrone on je izdajnik i dezerter!
Last edited by Lajavikrelac on 05/10/2020 10:27, edited 1 time in total.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#42 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by espn »

high_volume wrote: 03/10/2020 10:07
Lajavikrelac wrote: 30/09/2020 15:15 Osim časnih i poštenih izuzetaka većina naših ljekara može da mi naduva mjehur na tri atmosfere jer ih je većina partijski podobna a ne stručnjaci. Većinu mladih ljekara, osoblja i stručnjaka su upravo oni otjerali vani i zato sad imamo šta imamo...Što mi reče drugar koji je otišao gore, inače ljekar, radije bi se ubio nego vratio u BIH :oops:
Napomeni drugaru da mu je mrska BiH platila osnovno i srednje obrazovanje, možda participirala i visokom.... i da je i BiH zadovoljna što se takav ološ ne želi vratiti
Hahaha. Pripadnik drzave, naroda i sistema u kojem se mora za svaku stvar potplatiti ima pravo nekog drugog nazvati olosem. Pa nije bilo lijekova za lijecenje tuberkuloze, o cemu mi da onda pricamo?
Last edited by espn on 04/10/2020 17:59, edited 1 time in total.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#43 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Nadzorna_ploca »

Jeli se vrati bar na odmor ili da obidje familiju? :oops:
Ili za to ne vrijedi da se ubiVa..
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#44 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by sinuhe »

sinuhe wrote: 04/10/2020 08:19 Svaki rezim prvo osigura vlast osvajanjem zdravstvenog i obrazovnog sektora. Podrazumijeva se da su budzetska izdvajanja najveca za zdravstvo i obrazovanje ali zasto su svi doktori i direktori skola u (vladajucim) strankama? Zapravo bi trebali biti na suprotnim stranama.
Aktuelni direktor Kantonalne bolnice “Dr. Safet Mujić” Zlatko Guzin koji ispred SDA-a želi postati gradonačelnik Mostara ujedno je i nosilac liste "Koalicije za Mostar" za Gradsko vijeće na predstojećim lokalnim izborima.
Covjek koji zna kako stvari stoje. Doktor.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24878
Joined: 08/09/2005 20:08

#45 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by Haris.ba »

high_volume wrote: 03/10/2020 10:07

Napomeni drugaru da mu je mrska BiH platila osnovno i srednje obrazovanje, možda participirala i visokom.... i da je i BiH zadovoljna što se takav ološ ne želi vratiti
Pa i obrazovanje se placa iz poreza. Nije da je to drzava dala od svojih para. Jer drzava nema svojih para. Sve uzme od gradjana.

Nema besplatnog obrazovanja. Pogledaj pozicije u budzetima za obrazovanje.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#46 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by murga225883 »

Ne vidim smisla u ovoj temi, sto bi se zahvalio nekome ko novac dobija za svoj posao :lol:

Koja glupost.

Zahvalite se automehaničarima, pekarima, zidarima nastavi niz.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#47 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by bandit_mo »

Haris.ba wrote: 18/10/2020 10:26
high_volume wrote: 03/10/2020 10:07

Napomeni drugaru da mu je mrska BiH platila osnovno i srednje obrazovanje, možda participirala i visokom.... i da je i BiH zadovoljna što se takav ološ ne želi vratiti
Pa i obrazovanje se placa iz poreza. Nije da je to drzava dala od svojih para. Jer drzava nema svojih para. Sve uzme od gradjana.

Nema besplatnog obrazovanja. Pogledaj pozicije u budzetima za obrazovanje.
Žalosno je što ljudi i dalje misle da "država" nešto plaća, a ne građani kroz poreze, prireze, doprinose.
Tako da tom doktoru nije država platila studij, nego roditelji, još vjerojatno i preplatili.
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#49 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by adsubzero »

murga225883 wrote: 20/10/2020 14:20 Ne vidim smisla u ovoj temi, sto bi se zahvalio nekome ko novac dobija za svoj posao :lol:

Koja glupost.

Zahvalite se automehaničarima, pekarima, zidarima nastavi niz.
Zato sto su preoptereceni, zato sto rade prekovremeno, zato sto su stalno izlozeni opasnosti.
Ovo je humano zanimanje, a kako god bilo, klinicki centar u Sarajevu nije cijela BiH
To sto su neki doktori stranacki poltroni ne znaci da su svi.
Zamisli, postoje i doktori koji su posteni i koji prakticno nemaju predaha od posla u ovom periodu.
Ako nista, mogli bi da im ne otezavamo situaciju glupim izjavama i neodgovornim ponasanjem :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#50 Re: Zahvalite se Liječnicima!

Post by muha_sa »

Sve pohvale za osoblje kovid ambulante u Saraj polju :thumbup: supruga mi je u redu cekala nekih 5 sati da dodje na pregled kod doktora---sav umor od cekanja je u sekundi zaboravila jer je naišla na nevjerovatnu ljubaznost doktora i osoblja. Dok mi je pricala nisam mogAo vjerovat-pogotovo što moja hanuma svakom živom maHAnu nalazi :-) :D
Locked