Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Moderator: O'zone

Locked
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#1076 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by last mohicans »

Boga mi, ovdje na cvili ganjaju raju. Bas danas sam vidio drotovku kako piše zeni od 50tak god koja je imala onaj plastični vizir umjesto maske. I jučer su špartali, da tako hoce uvijek ulijevati sigurnost kao pješaci. Nisam vidio drota da šeta od prije rata dok se ove mjere ne pojavise.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#1077 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by zubi »

last mohicans wrote: 07/03/2021 16:33 Boga mi, ovdje na cvili ganjaju raju. Bas danas sam vidio drotovku kako piše zeni od 50tak god koja je imala onaj plastični vizir umjesto maske. I jučer su špartali, da tako hoce uvijek ulijevati sigurnost kao pješaci. Nisam vidio drota da šeta od prije rata dok se ove mjere ne pojavise.
Eh cuj, plasticni vizir se ne priznaje kao maska?
noviclan
Posts: 10901
Joined: 31/10/2013 06:48

#1078 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by noviclan »

Jbg eto kad kupujes na racunu ti ne pise zastitna maska nego zastitni vizir
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#1079 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by trotecnr1 »

last mohicans wrote: 07/03/2021 16:33 Boga mi, ovdje na cvili ganjaju raju. Bas danas sam vidio drotovku kako piše zeni od 50tak god koja je imala onaj plastični vizir umjesto maske. I jučer su špartali, da tako hoce uvijek ulijevati sigurnost kao pješaci. Nisam vidio drota da šeta od prije rata dok se ove mjere ne pojavise.
Samo tražiti podatke te policajke jer je dužna reći ime i prezime dok piše kaznu, pa to interno riješiti. :thumbup:
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#1080 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by zubi »

Izmemdajuje me je da je policija prepoznala da je vizir glupost zesca, beskorisnije i od maske na bradi :thumbup:
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#1081 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by trotecnr1 »

Image

Halo, halo, zove Vijena... :oops:
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#1082 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by zubi »

Stara ti je ovo slika, u medjuvremenu se dozvao...
ug_lee
Posts: 328
Joined: 10/01/2015 20:06

#1083 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by ug_lee »

Kako se postaviti za ovu kaznu? Zapisao me danas i tražio adresu. Malo ne mislim placati 500KM. Da li je dovoljno praviti se budala i ne odazvati se ni na šta ili?
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1084 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Dimu1927 »

Vala nema nista odvratnije od ovih vizira sto idu na bradu, em nikakve svrhe nemaju, em su toliko odvratni kad vidis nekoga ko prica i pljuje konstantno u to...
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1085 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Iker C »

ug_lee wrote: 07/03/2021 17:40 Kako se postaviti za ovu kaznu? Zapisao me danas i tražio adresu. Malo ne mislim placati 500KM. Da li je dovoljno praviti se budala i ne odazvati se ni na šta ili?
Moras traziti sudsko odlucivanje. Ako sve prepustis slucaju, smatrace se da si prihvatio odgovornost.
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#1086 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by trotecnr1 »

zubi wrote: 07/03/2021 17:38 Stara ti je ovo slika, u medjuvremenu se dozvao...
Obnašati javnu funkciju, i to kakvu on ima, a pritom ovo nositi u više navrata, nebitno koliko je stara slika, jednako je učinku izgovorene riječi - jednom izgovoreno, nema nazad, ne možeš vratiti riječi, možeš samo gledati kakve reakcije izaziva ono što si izgovorio.

Tako je i on svojim nošenjem ove gluposti i pojavljivanjem na TV-u s istom, poslao poruku, svjesno ili ne, a narod pamti.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#1087 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by zubi »

trotecnr1 wrote: 07/03/2021 17:43
zubi wrote: 07/03/2021 17:38 Stara ti je ovo slika, u medjuvremenu se dozvao...
Obnašati javnu funkciju, i to kakvu on ima, a pritom ovo nositi u više navrata, nebitno koliko je stara slika, jednako je učinku izgovorene riječi - jednom izgovoreno, nema nazad, ne možeš vratiti riječi, možeš samo gledati kakve reakcije izaziva ono što si izgovorio.

Tako je i on svojim nošenjem ove gluposti i pojavljivanjem na TV-u s istom, poslao poruku, svjesno ili ne, a narod pamti.
Naravno da je bitno koliko je stara slika... ovo cudo se pojavilo, on nabavio, pronosao par puta, sam skontao ili mu skrenuli paznju da je beskorisno i prestao nositi... pametni ljudi uce iz svojih gresaka, budale ih ponavljaju...
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#1088 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Lao Ce »

Da se podsjetimo
Ustavni sud BiH: Naredbe o maskama i ograničenju kretanja su neustavne

https://ba.voanews.com/a/bih-ustavni-su ... PVFW01h3SM
Samo i dalje nosite brnjice i čuvajte druge od sebe :mrgreen:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1089 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by spinel_ »

zubi wrote: 07/03/2021 17:49
trotecnr1 wrote: 07/03/2021 17:43
zubi wrote: 07/03/2021 17:38 Stara ti je ovo slika, u medjuvremenu se dozvao...
Obnašati javnu funkciju, i to kakvu on ima, a pritom ovo nositi u više navrata, nebitno koliko je stara slika, jednako je učinku izgovorene riječi - jednom izgovoreno, nema nazad, ne možeš vratiti riječi, možeš samo gledati kakve reakcije izaziva ono što si izgovorio.

Tako je i on svojim nošenjem ove gluposti i pojavljivanjem na TV-u s istom, poslao poruku, svjesno ili ne, a narod pamti.
Naravno da je bitno koliko je stara slika... ovo cudo se pojavilo, on nabavio, pronosao par puta, sam skontao ili mu skrenuli paznju da je beskorisno i prestao nositi... pametni ljudi uce iz svojih gresaka, budale ih ponavljaju...
Kakva glupost. Beskorisno je to sve. Nosanje brnjice je znak ropstva.
Znam licno ljude koje je nikad ne skidaju i to ne obicne vec specijalne, cak i u autu. Eno ih sad pozitivni.
Kako ako maske stite? Ah da, prenio im neko ko nije imao masku a taj negativan :lol: :lol:
ug_lee
Posts: 328
Joined: 10/01/2015 20:06

#1090 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by ug_lee »

Malo vrijedja inteligenciju kad ti čovjek od 120 kila sa maskom ispod nosa piše kaznu jer nemaš masku ..
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1091 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by spinel_ »

ug_lee wrote: 07/03/2021 18:04 Malo vrijedja inteligenciju kad ti čovjek od 120 kila sa maskom ispod nisa piše kaznu jer nemaš masku ..
Pa sto mu nisi rekao da je nosi neispravno, tacnije kao da je i nema?
Trebao si reci da si na dzogiranju, nesto bilo sta da ti nista ne bi mogli...
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#1092 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by nivla »

maska sluzi da smanjis opseg djelovanja u slucaju da si zarazen a toga nisi svjestan
znaci ne stiti nosioca maske koliko stiti one koji su u njegovoj okolini

ne nosim masku u autu, ali je stavljam cim krenem izaci, razloga je mnogo, a npr jedan od njih su 5 dzenaza mojim poznanicima u posljednje 3 sedmice koji nisu imali neke jake simptome a umrli su od posljedica zaraze covid 19, svi ispod 40g, e zato jebem mater i sve redom svakom ko se ne pridrzava, i ulazim u konflikte s budalama koje mjere ne postuju,
sljedeci petak zovem policiju pred dzamije da dodju i pokaznjavaju idiote koji ne nose maske i ne drze distancu, oko kabe se ljudi razmaknu sad, ali bosnjo i njegova varijanta islama kazu da se saf mora popuniti, o sutnji islamske zajednice ne bih ni da govorim, sutnjom sve odobravaju umjesto da jasno kazu nema dzume i kolektivnih namaza do daljnjeg, al izgleda da je sergija bitnija od svega
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#1093 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by komercionala »

Kako vidim poslali su ove masne drotove da pisu kaznu ... bilo ko imalo da nije deba samo bjezi kad te zaustavi :bih:
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#1094 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by komercionala »

nivla wrote: 07/03/2021 18:10 maska sluzi da smanjis opseg djelovanja u slucaju da si zarazen a toga nisi svjestan
znaci ne stiti nosioca maske koliko stiti one koji su u njegovoj okolini

ne nosim masku u autu, ali je stavljam cim krenem izaci, razloga je mnogo, a npr jedan od njih su 5 dzenaza mojim poznanicima u posljednje 3 sedmice koji nisu imali neke jake simptome a umrli su od posljedica zaraze covid 19, svi ispod 40g, e zato jebem mater i sve redom svakom ko se ne pridrzava, i ulazim u konflikte s budalama koje mjere ne postuju,
sljedeci petak zovem policiju pred dzamije da dodju i pokaznjavaju idiote koji ne nose maske i ne drze distancu, oko kabe se ljudi razmaknu sad, ali bosnjo i njegova varijanta islama kazu da se saf mora popuniti, o sutnji islamske zajednice ne bih ni da govorim, sutnjom sve odobravaju umjesto da jasno kazu nema dzume i kolektivnih namaza do daljnjeg, al izgleda da je sergija bitnija od svega
Ti si jarugo zaluto medj normalan svijet
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#1095 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by emmir1 »

Ugostitelji se bune i protestuju da ih se ne smije zatvorit.

I ja se slažem, ne treba ih zatvorit, ali daj bar neka poštuju mjere.
Gledam danas Nova Otoka sto na stolu maltene, pa daj malo i da oni imaju osjećaja za situaciju.

Neka ukinu sto ili dva ili neka ne plaču sutra kada ih zatvori
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#1096 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by zubi »

spinel_ wrote: 07/03/2021 18:03
zubi wrote: 07/03/2021 17:49
trotecnr1 wrote: 07/03/2021 17:43

Obnašati javnu funkciju, i to kakvu on ima, a pritom ovo nositi u više navrata, nebitno koliko je stara slika, jednako je učinku izgovorene riječi - jednom izgovoreno, nema nazad, ne možeš vratiti riječi, možeš samo gledati kakve reakcije izaziva ono što si izgovorio.

Tako je i on svojim nošenjem ove gluposti i pojavljivanjem na TV-u s istom, poslao poruku, svjesno ili ne, a narod pamti.
Naravno da je bitno koliko je stara slika... ovo cudo se pojavilo, on nabavio, pronosao par puta, sam skontao ili mu skrenuli paznju da je beskorisno i prestao nositi... pametni ljudi uce iz svojih gresaka, budale ih ponavljaju...
Kakva glupost. Beskorisno je to sve. Nosanje brnjice je znak ropstva.
Znam licno ljude koje je nikad ne skidaju i to ne obicne vec specijalne, cak i u autu. Eno ih sad pozitivni.
Kako ako maske stite? Ah da, prenio im neko ko nije imao masku a taj negativan :lol: :lol:
Cool.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#1097 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by shandrprcSA »

danas Šeher-Ćehajina ćuprija krcata turistima a u susret im dolazi bar jos 50tak :izet:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1098 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by spinel_ »

shandrprcSA wrote: 07/03/2021 18:16 danas Šeher-Ćehajina ćuprija krcata turistima a u susret im dolazi bar jos 50tak :izet:
Da i ja sam vidio :-) :izet:
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1099 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Dimu1927 »

Lao Ce wrote: 07/03/2021 17:58 Da se podsjetimo
Ustavni sud BiH: Naredbe o maskama i ograničenju kretanja su neustavne

https://ba.voanews.com/a/bih-ustavni-su ... PVFW01h3SM
Samo i dalje nosite brnjice i čuvajte druge od sebe :mrgreen:
Nije sada poenta je li ustavno ili ne, poenta je moras li platiti kaznu ili ne :) tj hoce li sud obarati kazne.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#1100 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Trappist »

nivla wrote: 07/03/2021 18:10 maska sluzi da smanjis opseg djelovanja u slucaju da si zarazen a toga nisi svjestan
znaci ne stiti nosioca maske koliko stiti one koji su u njegovoj okolini

ne nosim masku u autu, ali je stavljam cim krenem izaci, razloga je mnogo, a npr jedan od njih su 5 dzenaza mojim poznanicima u posljednje 3 sedmice koji nisu imali neke jake simptome a umrli su od posljedica zaraze covid 19, svi ispod 40g, e zato jebem mater i sve redom svakom ko se ne pridrzava, i ulazim u konflikte s budalama koje mjere ne postuju,
sljedeci petak zovem policiju pred dzamije da dodju i pokaznjavaju idiote koji ne nose maske i ne drze distancu, oko kabe se ljudi razmaknu sad, ali bosnjo i njegova varijanta islama kazu da se saf mora popuniti, o sutnji islamske zajednice ne bih ni da govorim, sutnjom sve odobravaju umjesto da jasno kazu nema dzume i kolektivnih namaza do daljnjeg, al izgleda da je sergija bitnija od svega
Ti fino u podrum, brasna, ulja, konzervi i miran si. I 5 maski u podrumu nosaj, za svaki slucaj.
Locked