Koliko mjere mogu trajati?

Moderator: O'zone

Locked
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4176 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by MUNAFIK »

red evil wrote: 11/01/2021 11:15 Nikome ne odgovaraju mjere, svi bi mi željeli da ih nema. Samo imaš ljude koji zbog tih mjera drame, galame i slično a onda imaš ljude koji znaju da mjere koje imamo nisu dobre ali poštuju se, šta se može drugo. Riješenje nije da ih odbijamo poštovati jer samovolja ne vodi ničemu dobrom jer meni npr. ne odgovara zabranja kretanja, nekom drugom pojas u autu, nekom trećem da ne smije nosati pištolj itd i hajmo svi da se borimo da ne poštujemo mjere koje nam odgovaraju.
Znaci da nam sad uvedu mjeru da Solak i Cerkez mogu svaku punoljetnu zensku osobu sexualno "zadovoljit" jbg...

Ne odgovaraju mjere ali poštuj ih, sta se moze drugo, zato kceri samo opusteno...
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#4177 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by red evil »

MUNAFIK wrote: 11/01/2021 11:51
red evil wrote: 11/01/2021 11:15 Nikome ne odgovaraju mjere, svi bi mi željeli da ih nema. Samo imaš ljude koji zbog tih mjera drame, galame i slično a onda imaš ljude koji znaju da mjere koje imamo nisu dobre ali poštuju se, šta se može drugo. Riješenje nije da ih odbijamo poštovati jer samovolja ne vodi ničemu dobrom jer meni npr. ne odgovara zabranja kretanja, nekom drugom pojas u autu, nekom trećem da ne smije nosati pištolj itd i hajmo svi da se borimo da ne poštujemo mjere koje nam odgovaraju.
Znaci da nam sad uvedu mjeru da Solak i Cerkez mogu svaku punoljetnu zensku osobu sexualno "zadovoljit" jbg...

Ne odgovaraju mjere ali poštuj ih, sta se moze drugo, zato kceri samo opusteno...
Naravno da se takve stvari neće dopustiti. Govori se o normalnim stvarima, nalazimo se u jeku pandemije i normalno da moraju biti nekakve mjere da se smanji zaraza. Kažem da rješenje nije da mi sad svi izađemo poslije 23h i hodamo bez da i 1% poštujemo te mjere, onda mogu svi da krše sve ostale zakone. Protesti ok ali ne danas jer ove mjere koje imamo su banalne stvari u odnosu na ono što nam rade 25+ godina.

Naš KŠ donosi mjere čisto da ispadne da rade nešto, ništa nije urađeno sa nekim ciljem i planom. Vlast je trebala da olakša prisutup COVID bolnicama i ambulantama, da tu ima neki red šta i kako se radi, da ima dovoljan broj ljudi da mmogu da odgovore zadatku, da kupe kvalitetne respiratore, da kupe krevete i slično.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4178 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by MUNAFIK »

red evil wrote: 11/01/2021 11:58
MUNAFIK wrote: 11/01/2021 11:51
red evil wrote: 11/01/2021 11:15 Nikome ne odgovaraju mjere, svi bi mi željeli da ih nema. Samo imaš ljude koji zbog tih mjera drame, galame i slično a onda imaš ljude koji znaju da mjere koje imamo nisu dobre ali poštuju se, šta se može drugo. Riješenje nije da ih odbijamo poštovati jer samovolja ne vodi ničemu dobrom jer meni npr. ne odgovara zabranja kretanja, nekom drugom pojas u autu, nekom trećem da ne smije nosati pištolj itd i hajmo svi da se borimo da ne poštujemo mjere koje nam odgovaraju.
Znaci da nam sad uvedu mjeru da Solak i Cerkez mogu svaku punoljetnu zensku osobu sexualno "zadovoljit" jbg...

Ne odgovaraju mjere ali poštuj ih, sta se moze drugo, zato kceri samo opusteno...
Naravno da se takve stvari neće dopustiti. Govori se o normalnim stvarima, nalazimo se u jeku pandemije i normalno da moraju biti nekakve mjere da se smanji zaraza. Kažem da rješenje nije da mi sad svi izađemo poslije 23h i hodamo bez da i 1% poštujemo te mjere, onda mogu svi da krše sve ostale zakone. Protesti ok ali ne danas jer ove mjere koje imamo su banalne stvari u odnosu na ono što nam rade 25+ godina.

Naš KŠ donosi mjere čisto da ispadne da rade nešto, ništa nije urađeno sa nekim ciljem i planom. Vlast je trebala da olakša prisutup COVID bolnicama i ambulantama, da tu ima neki red šta i kako se radi, da ima dovoljan broj ljudi da mmogu da odgovore zadatku, da kupe kvalitetne respiratore, da kupe krevete i slično.
Pa o tome i govorim, meni nije normalno da mi neko ogranicava kretanje jer glumi da radi nesto...
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#4179 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by adsubzero »

MUNAFIK wrote: 11/01/2021 11:51
red evil wrote: 11/01/2021 11:15 Nikome ne odgovaraju mjere, svi bi mi željeli da ih nema. Samo imaš ljude koji zbog tih mjera drame, galame i slično a onda imaš ljude koji znaju da mjere koje imamo nisu dobre ali poštuju se, šta se može drugo. Riješenje nije da ih odbijamo poštovati jer samovolja ne vodi ničemu dobrom jer meni npr. ne odgovara zabranja kretanja, nekom drugom pojas u autu, nekom trećem da ne smije nosati pištolj itd i hajmo svi da se borimo da ne poštujemo mjere koje nam odgovaraju.
Znaci da nam sad uvedu mjeru da Solak i Cerkez mogu svaku punoljetnu zensku osobu sexualno "zadovoljit" jbg...

Ne odgovaraju mjere ali poštuj ih, sta se moze drugo, zato kceri samo opusteno...
Je li taj argument stvarno dobro zvucao u tvojoj glavi?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4180 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by MUNAFIK »

adsubzero wrote: 11/01/2021 12:01
MUNAFIK wrote: 11/01/2021 11:51
red evil wrote: 11/01/2021 11:15 Nikome ne odgovaraju mjere, svi bi mi željeli da ih nema. Samo imaš ljude koji zbog tih mjera drame, galame i slično a onda imaš ljude koji znaju da mjere koje imamo nisu dobre ali poštuju se, šta se može drugo. Riješenje nije da ih odbijamo poštovati jer samovolja ne vodi ničemu dobrom jer meni npr. ne odgovara zabranja kretanja, nekom drugom pojas u autu, nekom trećem da ne smije nosati pištolj itd i hajmo svi da se borimo da ne poštujemo mjere koje nam odgovaraju.
Znaci da nam sad uvedu mjeru da Solak i Cerkez mogu svaku punoljetnu zensku osobu sexualno "zadovoljit" jbg...

Ne odgovaraju mjere ali poštuj ih, sta se moze drugo, zato kceri samo opusteno...
Je li taj argument stvarno dobro zvucao u tvojoj glavi?
Kakav argument dati na izjavu tipa 'znam da mjere nemaju veze sa koronom i donesene su samo da se ko fol nesto radi ali eto suti i trpi... Sta ces drugo'

Vise niko i ne tvrdi da su ove mjere korisne za suzbijanje korone, nego sad se pojavljuju ljudi koji eto pozivaju nas da prihvatimo glumu kriznog staba da nesto radi jer eto svakako nemas sta radit iza 23:00...

Tako olahko prihvatanje ogranicenja kretanja i oduzimanje osnovnog prava na kretanje samo jer neko GLUMI da nesto radi je katastrofa, zaista katastrofa...
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#4181 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by zubi »

adsubzero wrote: 11/01/2021 12:01
MUNAFIK wrote: 11/01/2021 11:51
red evil wrote: 11/01/2021 11:15 Nikome ne odgovaraju mjere, svi bi mi željeli da ih nema. Samo imaš ljude koji zbog tih mjera drame, galame i slično a onda imaš ljude koji znaju da mjere koje imamo nisu dobre ali poštuju se, šta se može drugo. Riješenje nije da ih odbijamo poštovati jer samovolja ne vodi ničemu dobrom jer meni npr. ne odgovara zabranja kretanja, nekom drugom pojas u autu, nekom trećem da ne smije nosati pištolj itd i hajmo svi da se borimo da ne poštujemo mjere koje nam odgovaraju.
Znaci da nam sad uvedu mjeru da Solak i Cerkez mogu svaku punoljetnu zensku osobu sexualno "zadovoljit" jbg...

Ne odgovaraju mjere ali poštuj ih, sta se moze drugo, zato kceri samo opusteno...
Je li taj argument stvarno dobro zvucao u tvojoj glavi?
:lol:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#4182 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by aldinjo »

high_volume wrote: 11/01/2021 09:04
aldinjo wrote: 11/01/2021 02:23
Iker C wrote: 10/01/2021 22:50
Sve mjere su produzene... A sad da li je ustavno ili ne bih da ulazim u to. Ustavni sud je donio odluku ali kod nas nije precedentno pravo da se sve odluke vezu za jedan slucaj. Jasno je da svaki zakon mora biti u skladu sa Ustavom i vjerovatno ce sve ove kazne pasti na sudu. U biti ogranicenje kretanja se u KS uglavnom postuje, narod ne zeli sa rizikuje kaznu i da se pegla po Sudu.
Zakonski osnov postoji za kaznjavanje a sad da li je Zakon uskladjen sa Ustavom veliko je pitanje. U Zakonu ne pisu termini maske , policijski sat, vec epidemioloske mjere.
Čovjek je već objasnio da nemaju zakonske osnove za kažnjavanje u vezi ograničenog kretanja, ograničenog kretanja a ne policijskog sata. I vjerovatno nije nikome napisana kazna, kao što je pisana mnogima za nenošenje brnjice.
Ma imaju... Za svaku mjeru Kriznog štaba, postoji uporište u zakonima
Vidio sam kako imaju mjere uporište u zakonu kada su "pale" kazne u sudovima za brnjice i kada je "pala" mjera zatvaranja djece i ljudi preko 65 godina, kao i što sam vidio nedavno da je Ustavni sud BiH proglasio neustavnim mjere obaveznog nošenja brnjica na otvorenom prostoru i ograničenog kretanja u FBiH.
Imaju zakonsko uporište ali su neustavne? :run:
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#4183 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by adsubzero »

aldinjo wrote: 11/01/2021 13:32
high_volume wrote: 11/01/2021 09:04
aldinjo wrote: 11/01/2021 02:23
Čovjek je već objasnio da nemaju zakonske osnove za kažnjavanje u vezi ograničenog kretanja, ograničenog kretanja a ne policijskog sata. I vjerovatno nije nikome napisana kazna, kao što je pisana mnogima za nenošenje brnjice.
Ma imaju... Za svaku mjeru Kriznog štaba, postoji uporište u zakonima
Vidio sam kako imaju mjere uporište u zakonu kada su "pale" kazne u sudovima za brnjice i kada je "pala" mjera zatvaranja djece i ljudi preko 65 godina, kao i što sam vidio nedavno da je Ustavni sud BiH proglasio neustavnim mjere obaveznog nošenja brnjica na otvorenom prostoru i ograničenog kretanja u FBiH.
Imaju zakonsko uporište ali su neustavne? :run:
Mozes li barem malo prikriti ogranicenost i neinteligenciju i ne zvati maske brnjicama? Bit ce derneka opet, mlad si, ne moras bas toliko pjeniti.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4184 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by MUNAFIK »

adsubzero wrote: 11/01/2021 14:07
aldinjo wrote: 11/01/2021 13:32
high_volume wrote: 11/01/2021 09:04

Ma imaju... Za svaku mjeru Kriznog štaba, postoji uporište u zakonima
Vidio sam kako imaju mjere uporište u zakonu kada su "pale" kazne u sudovima za brnjice i kada je "pala" mjera zatvaranja djece i ljudi preko 65 godina, kao i što sam vidio nedavno da je Ustavni sud BiH proglasio neustavnim mjere obaveznog nošenja brnjica na otvorenom prostoru i ograničenog kretanja u FBiH.
Imaju zakonsko uporište ali su neustavne? :run:
Mozes li barem malo prikriti ogranicenost i neinteligenciju i ne zvati maske brnjicama? Bit ce derneka opet, mlad si, ne moras bas toliko pjeniti.
Pa maske jesu brnjice buduci da nas tjeraju da ih nosamo dok setamo parkovima ko pse i pisu nam kazne ako ih ne nosimo...

Nositi maske na nelogicnim mjestima i tjerati ljude na to dovodi u pitanje puno stvari i naravno da ce ljudi pocet smatrat maske brnjicama.

Ljudi nose beznacajne krpe i komade papira preko usta i nosa koji imaju 0% sanse da te zastite od virusa i nose ih samo da ne dobiji kaznu...
Naslovnica
Posts: 27911
Joined: 20/03/2013 15:38

#4185 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Naslovnica »

Brnjice bar imaju neku svrhu, štite od ugriza.
:lol:
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#4186 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by tukizahou »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zatvara ... /210111167

sisa barovi rade punom parom po 50+ omladive u njima svakodnevno,bez maski, ovi bi da skijalista zatvore :lol: :lol: :lol:

pa jel moguce da takvi ljudi rade na ovakvim mjestima i donose odluke koje trebamo postovati
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1085
Joined: 23/02/2020 14:50

#4187 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by ANamelessGhoul »

Pa ovi nisu normalni svega mi ako ovo narede. Nemam snage vise ni da psujem
Naslovnica
Posts: 27911
Joined: 20/03/2013 15:38

#4188 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Naslovnica »

Seru žešće, dezinformišu narod i petljaju, veze nemaju.
Neke su države zatvorile skijališta (Njemačka, Francuska), neke otvorile (Austrija, Švicarska), a neke planiraju da ih otvore ovih dana (Italija).
Ovdje sam spomenuo samo glavne države što se tiče skijanja.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4189 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by MUNAFIK »

E gledaj ti 'genijalaca' u nasem kriznom štabu.

Stručnjaci upozoravaju: U BiH je situacija bolja, ali ublažavanje mjera bi bilo katastrofalno

U kakvim paralelnim univerzumima žive ovi ljudi koje nazivaju stručnjacima?

Koje mjere?

Jel bi to ublažavanje mjere oko strogo obavezne maske vani, koju 90% ljudi u BIH ne nosi donjelo katastrofu?

Ili bi katastrofu donjelo npr da se može hodati do ponoći, valjda korona nastupa iza 23:00 pa se raja u punima kafanama i restoranima ne zarazi u 22:00 sati???

E kuku nama...
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#4190 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Ci-Nick »

Sve je jasnije da mjere ne pomažu i da virus u većini zemalja ide svojom dinamikom.
Ima Slovenija stroge mjere, i u Hrvatskoj ne rade restorani i kafići, i brojevi ist,i pa i gori nego naši.
Ako pogledamo kretanje broja umrlih na 1000 stanovnika shvatit ćemo da su na jako sličnim brojevima i USA (1,2) i Italija(1,3) i UK(1,2), Španija(1,2), Francuska(1,1) Češka (1,3), Hrvatska (1,2), Makedonija(1,3), Crna Gora(1,2), Slovenija(1,5), Bugarska (1,2), .... i BiH(1,3).
A mnogo je zemalja koje su blizu 1 na hiljadu i vjerovatno će skoro sve zemlje Europe do proljeća stići na 1,5 umrlih na hiljadu stanovnika.
Naslovnica
Posts: 27911
Joined: 20/03/2013 15:38

#4191 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Naslovnica »

boy_zelenski wrote: 15/01/2021 12:44 Je li moguce da se i dalje prave ludi i ignorisu odluku Ustavnog suda?
Koji je smisao retardirane “mjere” nosenja maske na ulici, a sjedenja bez maske u prepunom kaficu? :roll:
Nema nikakvog smisla.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#4192 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by last mohicans »

Odgovor na pitanje iz naslova:
Dokle Čerkezu bude ceif,nevjerovatno. Spominje uspjeh,a ni jednom smrtnost.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#4193 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by akcija007 »

Bio sam u Ljubljani sluzbeno na jedan dan.
Mjere su brutalnije nego kod nas i mi se nesto zalimo.
Policijski sat od 21h, rade samo prodavnice sa hranom. I pazite ovo supermarketi smiju prodavati samo osnovnu hranu za zivot.
Usao sam u Mercator, ogroman hipermarket, kao 2 nasa na Socijalnom, i odjeli sa tekstilom, posudjem, igrackama, tehnickom robom, sve je prekirveno nista se ne moze kupiti. Moze se samo kupiti hrana.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#4194 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by aldinjo »

akcija007 wrote: 16/01/2021 15:09 Bio sam u Ljubljani sluzbeno na jedan dan.
Mjere su brutalnije nego kod nas i mi se nesto zalimo.
Policijski sat od 21h, rade samo prodavnice sa hranom. I pazite ovo supermarketi smiju prodavati samo osnovnu hranu za zivot.
Usao sam u Mercator, ogroman hipermarket, kao 2 nasa na Socijalnom, i odjeli sa tekstilom, posudjem, igrackama, tehnickom robom, sve je prekirveno nista se ne moze kupiti. Moze se samo kupiti hrana.
Na ovom se pdv-u često potencira pisanje o tome kakvo je stanje u drugim evropskim državama. Apsulutno me ne interesuje kakvo je stanje u istim.
Last edited by aldinjo on 16/01/2021 20:53, edited 1 time in total.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#4195 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by neko_sa_strane »

boy_zelenski wrote: 15/01/2021 12:44 Je li moguce da se i dalje prave ludi i ignorisu odluku Ustavnog suda?
Koji je smisao retardirane “mjere” nosenja maske na ulici, a sjedenja bez maske u prepunom kaficu? :roll:
Još je retardiranije da masku nose i oni koji su preležali COVID-19. Ako mi serološki pokaže da imam antitijela ne bih trebao nikako nositi narednih pola godine. Žalosno je što narod samo klepne ušima i ne propituje vlast u vezi mjera.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#4196 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by neko_sa_strane »

boy_zelenski wrote: 16/01/2021 17:28
neko_sa_strane wrote: 16/01/2021 17:22
boy_zelenski wrote: 15/01/2021 12:44 Je li moguce da se i dalje prave ludi i ignorisu odluku Ustavnog suda?
Koji je smisao retardirane “mjere” nosenja maske na ulici, a sjedenja bez maske u prepunom kaficu? :roll:
Još je retardiranije da masku nose i oni koji su preležali COVID-19. Ako mi serološki pokaže da imam antitijela ne bih trebao nikako nositi narednih pola godine. Žalosno je što narod samo klepne ušima i ne propituje vlast u vezi mjera.
Navodno i dalje mozes prenositi virus, zato moras nositi masku.
Ne pitaj me nista, odsustvo zdravog razuma.
Samo neka predoče neki dokaz kojim potvrđuju tu ludost. Ja ne vjerujem u rekla-kazala.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#4197 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by red evil »

neko_sa_strane wrote: 16/01/2021 17:22
boy_zelenski wrote: 15/01/2021 12:44 Je li moguce da se i dalje prave ludi i ignorisu odluku Ustavnog suda?
Koji je smisao retardirane “mjere” nosenja maske na ulici, a sjedenja bez maske u prepunom kaficu? :roll:
Još je retardiranije da masku nose i oni koji su preležali COVID-19. Ako mi serološki pokaže da imam antitijela ne bih trebao nikako nositi narednih pola godine. Žalosno je što narod samo klepne ušima i ne propituje vlast u vezi mjera.
Vrlo je komplikovano to sve provesti u dijelo. Maske na otvorenom i nemaju neko dejstvo osim psihološkog da znaš da se dešava nešto. Ti kažeš da imaš antitijela i predočiš dokaz, neko drugi će reći ma imam i ja ali mi ostao papir kući ili se lažirati serološki test. A povrh svega toga mi ne znamo da li osoba koja je preležala koronu može da širi virus dalje. Do tada svi nosimo maske a i ne vidim neki problem u tome.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#4198 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by zubi »

red evil wrote: 16/01/2021 18:21 Vrlo je komplikovano to sve provesti u dijelo. Maske na otvorenom i nemaju neko dejstvo osim psihološkog da znaš da se dešava nešto. Ti kažeš da imaš antitijela i predočiš dokaz, neko drugi će reći ma imam i ja ali mi ostao papir kući ili se lažirati serološki test. A povrh svega toga mi ne znamo da li osoba koja je preležala koronu može da širi virus dalje. Do tada svi nosimo maske a i ne vidim neki problem u tome.
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 27911
Joined: 20/03/2013 15:38

#4199 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Naslovnica »

boy_zelenski wrote: 16/01/2021 17:28
neko_sa_strane wrote: 16/01/2021 17:22
boy_zelenski wrote: 15/01/2021 12:44 Je li moguce da se i dalje prave ludi i ignorisu odluku Ustavnog suda?
Koji je smisao retardirane “mjere” nosenja maske na ulici, a sjedenja bez maske u prepunom kaficu? :roll:
Još je retardiranije da masku nose i oni koji su preležali COVID-19. Ako mi serološki pokaže da imam antitijela ne bih trebao nikako nositi narednih pola godine. Žalosno je što narod samo klepne ušima i ne propituje vlast u vezi mjera.
Navodno i dalje mozes prenositi virus, zato moras nositi masku.
Ne pitaj me nista, odsustvo zdravog razuma.
Po toj logici, onda ćeš i vakcinisan moći prenositi virus.
:?
Trappist
Posts: 4296
Joined: 12/09/2020 08:52

#4200 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Trappist »

Naslovnica wrote: 16/01/2021 18:47
boy_zelenski wrote: 16/01/2021 17:28
neko_sa_strane wrote: 16/01/2021 17:22

Još je retardiranije da masku nose i oni koji su preležali COVID-19. Ako mi serološki pokaže da imam antitijela ne bih trebao nikako nositi narednih pola godine. Žalosno je što narod samo klepne ušima i ne propituje vlast u vezi mjera.
Navodno i dalje mozes prenositi virus, zato moras nositi masku.
Ne pitaj me nista, odsustvo zdravog razuma.
Po toj logici, onda ćeš i vakcinisan moći prenositi virus.
:?
To mi trenutno u svoj ovoj prici najmanje ima smisla. Hoce nekakve potvrde o vakcinaciji da izbacuju, a navodno mozes prenositi virus iako si vakcinisan, ali tebi eto nista ne moze biti. Sto je onda vakcinisani manja prijetnja od nekog ko ima antitijela ?
Locked