Koliko mjere mogu trajati?

Moderator: O'zone

Locked
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#3752 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Nivelacija »

Zbog toga sto 10 kafana ne mogu zatvoriti stavili u nocni pritvor cjelokupno stanovništvo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#3753 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Haris.ba »

Nivelacija wrote: 11/11/2020 16:49
Zbog toga sto 10 kafana ne mogu zatvoriti stavili u nocni pritvor cjelokupno stanovništvo.
Kad bi stavili na papir koliko košta samo štampanje i organizacija pripreme odobrenja za noćno kretanje, provjera imaš li dozvolu kretanja....

A, opet će dernečiti kome se derneči.

Idioti.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#3754 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by red evil »

Kako neki pokušavaju da popularni ispadnu, znaju da ovo narod hoće da čuje pa da koji poen ugrabe. Da su ovako ažurni kod svega, gdje bi nam kraj bio.
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#3755 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by hurmasica »

Klix forum j e odavno prestao biti realno mjerilo javnog mijenja.
Mjere su preblage i ljudim je generalno drago....jer normalan i radan svijet u ova doba spava.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#3756 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Haris.ba »

hurmasica wrote: 12/11/2020 02:37 Klix forum j e odavno prestao biti realno mjerilo javnog mijenja.
Mjere su preblage i ljudim je generalno drago....jer normalan i radan svijet u ova doba spava.
Nije klix forum nikada bio mjerilo javnog mijenja. Najbolje se to vidi na politickim temama.

Nego, konkretno mjera policijskog sata je idiotska. Nema smisla. Jer ako zanemarimo te famozne derneke koji se navode ko glavni razlog policijskog sata, pored okom vidljivih problematicnih desavanja tipa politickih skupova, i poslova koji ne postuju mjere valjda je jasno da je ta mjera tu da se kaze nesta se uradilo. Ili da se nesta uradi da se ne bu uradilo sta treba uraditi.
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#3757 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by hurmasica »

Haris.ba wrote: 12/11/2020 10:34
hurmasica wrote: 12/11/2020 02:37 Klix forum j e odavno prestao biti realno mjerilo javnog mijenja.
Mjere su preblage i ljudim je generalno drago....jer normalan i radan svijet u ova doba spava.
Nije klix forum nikada bio mjerilo javnog mijenja. Najbolje se to vidi na politickim temama.

Nego, konkretno mjera policijskog sata je idiotska. Nema smisla. Jer ako zanemarimo te famozne derneke koji se navode ko glavni razlog policijskog sata, pored okom vidljivih problematicnih desavanja tipa politickih skupova, i poslova koji ne postuju mjere valjda je jasno da je ta mjera tu da se kaze nesta se uradilo. Ili da se nesta uradi da se ne bu uradilo sta treba uraditi.

Meni nije idiotska, vec zdrav razum...nas narod blesav dibidus...SCC vrvi od ljudi ko u minodobsko vrijeme.

Treba sve opet zatvoriti na 15 dana...nista se strasno nece desiti ali ce se bar prekin uti lanac....prezivit cemo barem
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3758 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by channel10 »

hurmasica wrote: 14/11/2020 22:01
Haris.ba wrote: 12/11/2020 10:34
hurmasica wrote: 12/11/2020 02:37 Klix forum j e odavno prestao biti realno mjerilo javnog mijenja.
Mjere su preblage i ljudim je generalno drago....jer normalan i radan svijet u ova doba spava.
Nije klix forum nikada bio mjerilo javnog mijenja. Najbolje se to vidi na politickim temama.

Nego, konkretno mjera policijskog sata je idiotska. Nema smisla. Jer ako zanemarimo te famozne derneke koji se navode ko glavni razlog policijskog sata, pored okom vidljivih problematicnih desavanja tipa politickih skupova, i poslova koji ne postuju mjere valjda je jasno da je ta mjera tu da se kaze nesta se uradilo. Ili da se nesta uradi da se ne bu uradilo sta treba uraditi.

Meni nije idiotska, vec zdrav razum...nas narod blesav dibidus...SCC vrvi od ljudi ko u minodobsko vrijeme.

Treba sve opet zatvoriti na 15 dana...nista se strasno nece desiti ali ce se bar prekin uti lanac....prezivit cemo barem
Tipujem da zatvaraju nakon izbora...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#3759 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Haris.ba »

Poslije izbora ide zatvaranje. Ali, pogledajte sta je zatvaranje u drugim evropskim drzavama. I kod njih ima glupih mjera. Tipa trgovine otvorene samo sa bitnim namirnicama. Pa bilo slucajeva crkne masina.ne moze ni kupiti. Pokvari ti se auto...

Ali, kakve veze policijski sat od 23 sata ima sa trznim centrima. Tada je sve zatvoreno. To ne mogu kafanu zatvoriti ako radi?

P.S.
Da su izasli i otvoreno rekli imamo problem sa brojem policajaca, moramo navece policijski, ja bih to pozdravio. Ovako, ko biva kao mjera zastite je idiotluk.
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#3760 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by hurmasica »

Haris.ba wrote: 14/11/2020 22:07 Poslije izbora ide zatvaranje. Ali, pogledajte sta je zatvaranje u drugim evropskim drzavama. I kod njih ima glupih mjera. Tipa trgovine otvorene samo sa bitnim namirnicama. Pa bilo slucajeva crkne masina.ne moze ni kupiti. Pokvari ti se auto...

Ali, kakve veze policijski sat od 23 sata ima sa trznim centrima. Tada je sve zatvoreno. To ne mogu kafanu zatvoriti ako radi?

P.S.
Da su izasli i otvoreno rekli imamo problem sa brojem policajaca, moramo navece policijski, ja bih to pozdravio. Ovako, ko biva kao mjera zastite je idiotluk.
Ako sve zatvore gdje ces vozat auto sta ce ti dio....mozes se za te st vari strpiti dvije hefte ako je za opste dobro....ako bude potreban prevoz uvijek ima neko od prijatelja za posudit auto ako je hitno...pametna i dobra organizacija jedino moze pomoc

Cetiri godine opsade prezivjeli bez hljeba i ovo mozemo.bez šiše i kafica i scc-a
Last edited by hurmasica on 14/11/2020 22:25, edited 2 times in total.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#3761 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by HomeSweetHome »

Neka nas vise zatvore, nek ide sve u 3pm, ja ne mogu vise ovaj psiholoski pritisak da izdrzim.
Jesti cu sto sam jela i 1993. Valjda necemo pocrkati od gladi kad shebemo ovo blagostanje u kojem uzivamo posljednjih 30 godina.

P.s. mozda zarazu i prezivim, a spadam u rizicnu grupu, ali to da zarazim nekoga drugog, pogotovo svoje bliznje, vjerovatno ne bih.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#3762 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Haris.ba wrote: 14/11/2020 22:07 Poslije izbora ide zatvaranje. Ali, pogledajte sta je zatvaranje u drugim evropskim drzavama. I kod njih ima glupih mjera. Tipa trgovine otvorene samo sa bitnim namirnicama. Pa bilo slucajeva crkne masina.ne moze ni kupiti. Pokvari ti se auto...

Ali, kakve veze policijski sat od 23 sata ima sa trznim centrima. Tada je sve zatvoreno. To ne mogu kafanu zatvoriti ako radi?

P.S.
Da su izasli i otvoreno rekli imamo problem sa brojem policajaca, moramo navece policijski, ja bih to pozdravio. Ovako, ko biva kao mjera zastite je idiotluk.
nema niko muda da napiše kazne vlasnicima noćnih klubova,klubova u kojima niko ne poštuje mjere,u kojima se virus lako može proširiti jer su puni puncati,i to kazne od 20000 maraka,za narušavanje epidemiološkh mjera,za šta sve već treba ga kazniti,da zapečati takve objekte zbog napoštivanja odredbi,i onda valjda lakše zabraniti kretanje
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#3763 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Haris.ba »

hurmasica wrote: 14/11/2020 22:18

Ako sve zatvore gdje ces vozat auto sta ce ti dio....mozes se za te st vari strpiti dvije hefte ako je za opste dobro....ako bude potreban prevoz uvijek ima neko od prijatelja za posudit auto ako je hitno...pametna i dobra organizacija jedino moze pomoc

Cetiri godine opsade prezivjeli bez hljeba i ovo mozemo.bez šiše i kafica i scc-a
Pa sto nas ne zatvore 14 dana sve u kuce? Ako je samo fazon u zatvaranju?

Stvar je sto covjek ogugla. Kazes kako 4 godine u opsadi. Pa vise se covjek nije ni trzao na udar granate. Djeca se sa mecima igrala.
Pa opet i u ratu se islo u skolu redovno, bile predstave, biblioteke radila. Pa i kafici. Pored svog ludila pokusaj normalnog zivota je bio.

Stvar je sto covjek ogugla, ali malo i poludi. Neko fasuje ptsp, neko depresiju..

Svaka mjera koja utice na redovan zivot mora biti odmjerena. Inace ne ubijas samo ekonomiju, vec i psihu ljudi.

Evo glup primjer auta. Ja sam morao ici po rodjaka na podhrastove. Otpustili ga nenadano oko 9h. Bio u sobi sa pacijentom zarazenim koronom. Kazu, nemaju mjesta, on negativan. On sam ne zna je li se zarazio u sobi. Taksi nece da dodje. U javni prevoz nece radi drugih.
Od koga cu ja posuditi auto da prevezem potencijalno zarazenog? I kaze cekaj da se popravi.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3764 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by ExNihilo »

Haris.ba wrote: 14/11/2020 22:07 Poslije izbora ide zatvaranje. Ali, pogledajte sta je zatvaranje u drugim evropskim drzavama. I kod njih ima glupih mjera. Tipa trgovine otvorene samo sa bitnim namirnicama. Pa bilo slucajeva crkne masina.ne moze ni kupiti. Pokvari ti se auto...

Ali, kakve veze policijski sat od 23 sata ima sa trznim centrima. Tada je sve zatvoreno. To ne mogu kafanu zatvoriti ako radi?

P.S.
Da su izasli i otvoreno rekli imamo problem sa brojem policajaca, moramo navece policijski, ja bih to pozdravio. Ovako, ko biva kao mjera zastite je idiotluk.
Policijski sat od 23h nema veze ni sa kafanama ni sa prenosom zaraze. Jedina svrha mu je ona psihološka. Sam koncept policijskog sata sa sobom nosi konotaciju katastrofe i signalizira da je situacija smrtno ozbiljna. Što će reći, policijski sat od 23h neće praktično biti tako restriktivan da bi spriječio normalno funkcioniranje, ali će poslati poruku efikasnije od apeliranja koja niko više ne jebe.

Nisu mogli, naravno, otvoreno reći da je cilj uvođenja zapravo bihejvioralne prirode, jer bi bilo kontraproduktivno, pa su naveli ovu glupost za kafane i privatne zabave kao razlog.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#3765 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by madner »

Ima jedna konkretna imlikacija, svadbe se ne planiraju jer bi fajrunt bio najkasnije u 22:30. Medjutim to je dugorocna mjera, tesko da ce neko odkazati svadbu zbog uvodjenja mjere.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#3766 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Haris.ba »

Rade svadbeni saloni u ZHK.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#3767 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Evelinda »

Sta li se nama sprema poslije "danas"?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#3768 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Haris.ba »

Evelinda wrote: 15/11/2020 09:46 Sta li se nama sprema poslije "danas"?
Sta god da se sprema zadnja opcija je zatvaranje poslova jer nemaju para da placaju doprinose, a kamoli plate.

Bice raznih ogranicenja. Vjerovatno ce skola potrajati onlajn. Trzni centri ce biti ograniceni sa radnim vremenom. Uvesce zabranu napustanja opcine.
Vjerovatno ce biti ogranicenja izlazaka osim za kupovinu i do apoteke.

Vjerovatno ce biti nesta ko otprilike u Austriji. Oni imaju policijski sat cak od 20h prije mjera koje ce sada uvesti.
Samo, sto su oni bili otvoreni i rekli zasto ide policijski.

U Austriji sebi mogu dopustiti zatvaranje frizerskih salona. Kod nas ce to izbjegavati kako god mogu.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#3769 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by AmirBaa »

Evelinda wrote: 15/11/2020 09:46 Sta li se nama sprema poslije "danas"?
Nista posebno. Citiraj me za 2 sedmice.
User avatar
konektovan
Posts: 40653
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3770 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by konektovan »

Haris.ba wrote: 15/11/2020 10:13
Evelinda wrote: 15/11/2020 09:46 Sta li se nama sprema poslije "danas"?
Sta god da se sprema zadnja opcija je zatvaranje poslova jer nemaju para da placaju doprinose, a kamoli plate.

Bice raznih ogranicenja. Vjerovatno ce skola potrajati onlajn. Trzni centri ce biti ograniceni sa radnim vremenom. Uvesce zabranu napustanja opcine.
Vjerovatno ce biti ogranicenja izlazaka osim za kupovinu i do apoteke.

Vjerovatno ce biti nesta ko otprilike u Austriji. Oni imaju policijski sat cak od 20h prije mjera koje ce sada uvesti.
Samo, sto su oni bili otvoreni i rekli zasto ide policijski.

U Austriji sebi mogu dopustiti zatvaranje frizerskih salona. Kod nas ce to izbjegavati kako god mogu.
Ne vidim razlog da zatvaraju frizerske salone. Tamo gdje ja idem, maksimslno se postuju sve mjere, i uz takvu disciplinu i ostali obrti mogu funkcionisati. U svemu ovime, kljucna je disciplina...
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#3771 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by hurmasica »

Haris.ba wrote: 15/11/2020 00:25
hurmasica wrote: 14/11/2020 22:18

Ako sve zatvore gdje ces vozat auto sta ce ti dio....mozes se za te st vari strpiti dvije hefte ako je za opste dobro....ako bude potreban prevoz uvijek ima neko od prijatelja za posudit auto ako je hitno...pametna i dobra organizacija jedino moze pomoc

Cetiri godine opsade prezivjeli bez hljeba i ovo mozemo.bez šiše i kafica i scc-a
Pa sto nas ne zatvore 14 dana sve u kuce? Ako je samo fazon u zatvaranju?

Stvar je sto covjek ogugla. Kazes kako 4 godine u opsadi. Pa vise se covjek nije ni trzao na udar granate. Djeca se sa mecima igrala.
Pa opet i u ratu se islo u skolu redovno, bile predstave, biblioteke radila. Pa i kafici. Pored svog ludila pokusaj normalnog zivota je bio.

Stvar je sto covjek ogugla, ali malo i poludi. Neko fasuje ptsp, neko depresiju..

Svaka mjera koja utice na redovan zivot mora biti odmjerena. Inace ne ubijas samo ekonomiju, vec i psihu ljudi.

Evo glup primjer auta. Ja sam morao ici po rodjaka na podhrastove. Otpustili ga nenadano oko 9h. Bio u sobi sa pacijentom zarazenim koronom. Kazu, nemaju mjesta, on negativan. On sam ne zna je li se zarazio u sobi. Taksi nece da dodje. U javni prevoz nece radi drugih.
Od koga cu ja posuditi auto da prevezem potencijalno zarazenog? I kaze cekaj da se popravi.
Jebote ljudi odu u planinu da se osame na mjesec dana da se odmore samo samcati a mi se ne mozemo strpit dvije hefte u kuci bez bespotrebnih kontakata ida prekinemo lanac i onda se sve vrati u normalu ... al jok bolje ovako pa ko prezivi pricat ce...nesto sto mozemo uraditi za samo 15 dana (dokazali u martu aprilu kad smo prekinuli lanac do prvih dolazaka dijaspore) .... zivoti su u pitanju. Ovo nije rat...ovo je gore od rata...u ratu si poznavao neprijatelja, njegovu snagu i moc, sad ne znamo nista a nama je do kafica i do śiša...
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#3772 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by hurmasica »

Haris.ba wrote: 15/11/2020 00:25
hurmasica wrote: 14/11/2020 22:18

Ako sve zatvore gdje ces vozat auto sta ce ti dio....mozes se za te st vari strpiti dvije hefte ako je za opste dobro....ako bude potreban prevoz uvijek ima neko od prijatelja za posudit auto ako je hitno...pametna i dobra organizacija jedino moze pomoc

Cetiri godine opsade prezivjeli bez hljeba i ovo mozemo.bez šiše i kafica i scc-a
Pa sto nas ne zatvore 14 dana sve u kuce? Ako je samo fazon u zatvaranju?

Stvar je sto covjek ogugla. Kazes kako 4 godine u opsadi. Pa vise se covjek nije ni trzao na udar granate. Djeca se sa mecima igrala.
Pa opet i u ratu se islo u skolu redovno, bile predstave, biblioteke radila. Pa i kafici. Pored svog ludila pokusaj normalnog zivota je bio.

Stvar je sto covjek ogugla, ali malo i poludi. Neko fasuje ptsp, neko depresiju..

Svaka mjera koja utice na redovan zivot mora biti odmjerena. Inace ne ubijas samo ekonomiju, vec i psihu ljudi.

Evo glup primjer auta. Ja sam morao ici po rodjaka na podhrastove. Otpustili ga nenadano oko 9h. Bio u sobi sa pacijentom zarazenim koronom. Kazu, nemaju mjesta, on negativan. On sam ne zna je li se zarazio u sobi. Taksi nece da dodje. U javni prevoz nece radi drugih.
Od koga cu ja posuditi auto da prevezem potencijalno zarazenog? I kaze cekaj da se popravi.
Jebote ljudi odu u planinu da se osame na mjesec dana da se odmore samo samcati a mi se ne mozemo strpit dvije hefte u kuci bez bespotrebnih kontakata ida prekinemo lanac i onda se sve vrati u normalu ... al jok bolje ovako pa ko prezivi pricat ce...nesto sto mozemo uraditi za samo 15 dana (dokazali u martu aprilu kad smo prekinuli lanac do prvih dolazaka dijaspore) .... zivoti su u pitanju. Ovo nije rat...ovo je gore od rata...u ratu si poznavao neprijatelja, njegovu snagu i moc, sad ne znamo nista a nama je do kafica i do śiša...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#3773 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Haris.ba wrote: 15/11/2020 09:02 Rade svadbeni saloni u ZHK.
u tom kantonu koliko znam je na snazi stanje prirodne nesreće ili kako se već to tačno zove,pa su kao zbpog toga odbili da i kod njih vazi ova zabrana kretanja od 23 do 05
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#3774 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by kakavdanakneiskustvu »

hurmasica wrote: 15/11/2020 10:45
Haris.ba wrote: 15/11/2020 00:25
hurmasica wrote: 14/11/2020 22:18

Ako sve zatvore gdje ces vozat auto sta ce ti dio....mozes se za te st vari strpiti dvije hefte ako je za opste dobro....ako bude potreban prevoz uvijek ima neko od prijatelja za posudit auto ako je hitno...pametna i dobra organizacija jedino moze pomoc

Cetiri godine opsade prezivjeli bez hljeba i ovo mozemo.bez šiše i kafica i scc-a
Pa sto nas ne zatvore 14 dana sve u kuce? Ako je samo fazon u zatvaranju?

Stvar je sto covjek ogugla. Kazes kako 4 godine u opsadi. Pa vise se covjek nije ni trzao na udar granate. Djeca se sa mecima igrala.
Pa opet i u ratu se islo u skolu redovno, bile predstave, biblioteke radila. Pa i kafici. Pored svog ludila pokusaj normalnog zivota je bio.

Stvar je sto covjek ogugla, ali malo i poludi. Neko fasuje ptsp, neko depresiju..

Svaka mjera koja utice na redovan zivot mora biti odmjerena. Inace ne ubijas samo ekonomiju, vec i psihu ljudi.

Evo glup primjer auta. Ja sam morao ici po rodjaka na podhrastove. Otpustili ga nenadano oko 9h. Bio u sobi sa pacijentom zarazenim koronom. Kazu, nemaju mjesta, on negativan. On sam ne zna je li se zarazio u sobi. Taksi nece da dodje. U javni prevoz nece radi drugih.
Od koga cu ja posuditi auto da prevezem potencijalno zarazenog? I kaze cekaj da se popravi.
Jebote ljudi odu u planinu da se osame na mjesec dana da se odmore samo samcati a mi se ne mozemo strpit dvije hefte u kuci bez bespotrebnih kontakata ida prekinemo lanac i onda se sve vrati u normalu ... al jok bolje ovako pa ko prezivi pricat ce...nesto sto mozemo uraditi za samo 15 dana (dokazali u martu aprilu kad smo prekinuli lanac do prvih dolazaka dijaspore) .... zivoti su u pitanju. Ovo nije rat...ovo je gore od rata...u ratu si poznavao neprijatelja, njegovu snagu i moc, sad ne znamo nista a nama je do kafica i do śiša...
teško bolan pojedincima nositi masku kad udju u malo veću prodavnicu,na desetak minuta,kud ćeš dalje
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#3775 Re: Koliko mjere mogu trajati?

Post by Haris.ba »

kakavdanakneiskustvu wrote: 15/11/2020 12:25
Haris.ba wrote: 15/11/2020 09:02 Rade svadbeni saloni u ZHK.
u tom kantonu koliko znam je na snazi stanje prirodne nesreće ili kako se već to tačno zove,pa su kao zbpog toga odbili da i kod njih vazi ova zabrana kretanja od 23 do 05
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... i-15030749
Locked