Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#7801 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

Naslovnica wrote: 25/04/2021 19:25 Nisam skontao da se ovo odnosi na djecu isključivo u avionu.
:thumbup:
Nije samo iskljucivo u avionu (i aerodromu), ali savezna vlada ima samo juridsikciju u svojim institucijama i u medjudrzavnom saobracaju. Teoretski se odnosi i na mnoge druge stvari, ali u praksi bitan je ovdje jedino avioprevoz.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#7802 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by belfy »

vet wrote: 25/04/2021 17:10
belfy wrote: 25/04/2021 16:05
vet wrote: 25/04/2021 12:25

mRNK genetska tehnoligija postoji već odavno. Jedno vrijeme su pokušavali napraviti “vakcinu” protiv raka uz pomoć toga. (Onaj čovo iz AstraZenece, što je rikno od krojcfeld-jakobove bolesti, upravo je bio jedan od šefova Odjela za rak.) Sve to se može lako provjeriti uz pomoć pretrage na internetu. Obično, šira slika je rijetko poznata svim naučnicima koji rade na nekom projektu, uglavnom, usljed kompartmentalizacije (svako radi na nekom njegovom dijelu.) Time se ujedno osigurava da oni koji javno progovore, ne objave baš sve tajne, kao u - ovom slučaju bivšeg zamijenika direktora jednog od odjela kompanije Pfizer.

Prava definicija vakcine podrazumijeva unošenje antigena u organizam, obično oslabljenog mikroorganizma koji uzrokuje neku bolest, na osnovu kojeg tijelo proizvodi antitijela koja treba da se bore protiv tog mikroorganizma, mada je nedavno ova defincija promijenjena kako bi ukomponovala i mRNK genetske tretmane.

Naravno, s pojavom kovida, mRNK tehnologija je uposlena kao “vakcina”. S tim u vezi, ovo što se naziva “vakcinama protiv kovida”, ne bi bile istinske vakcine, nego genetski tretmani gdje ubrizgana mRNK treba da programira ćelije (ribozome) da proizvode specifični protein koji nekim slučajem ima slična svojstva prionima) koji kao treba da neutrališe “virus”. (Mislim da hodžin zapis može bolje da zaštiti čovjeka od kovida, nego genetski zapis iz mRNK. Ako ništa, neće mu bar naštetiti, dok ovaj genetski može.)

Ni ono malo mRNK-eksperimenata koje je obavljeno na životinjama, nije pokazalo nimalo ohrabrujuće rezultate:

Dr. Lee Merritt: In Animal Studies, After Being Injected With MRNA Technology, All Animals Died Upon Reinfection

Dakle, nakon što je došlo do re-infekcije, sve vakcinisane životinje su pomrle? Da li će se slično dešavati I s ljudima, vidjećemo!?

Neki od prvih rezultata:

UPDATED - How Many People Are the Vaccines Killing?

U svakom slučaju, nije žurba. Sačekaćemo i vidjećemo kako će ko proći u sklopu ovog mahnitanja tj. koliko ima istine u ovim teorijama zavjere.
ovo nije odgovor na ono sto sam te pitao. lijepo kopiraj cijeli moj post i onda odgovori na njega.
A, jel to obavezno? Možda nisam uzeo ozbiljno u obzir to pitanje jer sam vidjeo da nisi razumjeo bitne detalje iz navedenog članka ali sam rekao ono što sam imao da kažem na tu temu. Na primjer, taj čovjek nije bio „šef kompanije koja hoće da zajebe ljudsku rasu“, nego zamijenik direktora Onkološkog odjeljenja što u korporacijama tipa AstreZenece, može biti prilično daleko od vrha kompanije ili „onih koji imaju širu sliku“; nadalje, smatram da nije tačno to da „prije više od godine niti jedna vakcina još nije bila ni razvijena“, jer mRNK tehnologija ili genetski tretman postoji odavno ali se to prije nije nazivalo „vakcinom“. Ukoliko uposlimo malo zdravog razuma, prionske bolesti su kod ljudi, bar do sada, bile vrlo rijetke, pa bi možda bilo malo previše smatrati da bi se ovdje radilo o – čistoj slučajnosti?! Mada, što bi reko Mujo:
Sve je moguće, osim drvenog šporeta.

...pa, tako i to.

Kad neku informaciju smatram bitnom, ukoliko bi ona bila istinita, onda ju sam dalje istražujem. U suprotnom, ignorišem stvar. Nemam namjeru da ikoga ubjeđujem u nešto a pogotovo da mu nešto dokazujem a takođe ni da se bavim „šiljenjem zobi“. Istovremeno, vjerujem da ima i onih koji se drže sličnog principa i koji su razumjeli poentu. Uostalom, radi njih i napišem ponešto na ovom forumu.

..
ma, da budem iskren, ja tebe ovdje samo podsticem da sto vise pises... jos bolje ako napises i svoje objasnjenje onoga sto citiras ili na sta se pozivas.
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#7803 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by vet »

Prema istraživanju iz Mađarske, Sputnik V vakcina, definitivno ubija manje ljudi od ostalih.

Image

Koliko su smrtonosne ostale kovid-vakcine, može se vidjeti iz ovog dokumenta (oko 140 stranica):

Frontline Workers Testimonials – VAERS Data (Informed consent matters)

…a sve u sklopu nepostojeće pandemije:

Dr Vernon Coleman: Final, Irrefutable Proof that the Covid-19 Pandemic Never Existed

…što ne znači da je neće biti jer se u međuvremenu ispostavilo da vakcinisani prenose bolest na nevakcinisane (u Indiji je došlo do eksplozije kovida, nakon što su počeli s masovnom vakcinacijom):

Image

… moguće objašnjenje:

5 DOCTORS AGREE THAT COVID-19 INJECTIONS ARE BIOWEAPONS AND DISCUSS WHAT TO DO ABOUT IT

?!?

***************
Edit: Kod žena koje se nađu u kontaktu s vakcinisanim osobama, obično, prvo dolazi do poremećaja u menstruaciji, krvnih podliva na koži, krvarenja iz nosa, migrene itd... Neka od svjedočenja se mogu naći – OVDJE.

...
Last edited by vet on 27/04/2021 10:17, edited 1 time in total.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#7804 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ProgramskiJezik »

vet wrote: 27/04/2021 09:57 Prema istraživanju iz Mađarske, Sputnik V vakcina, definitivno ubija manje ljudi od ostalih.

Image

Koliko su smrtonosne ostale kovid-vakcine, može se vidjeti iz ovog dokumenta (oko 140 stranica):

Frontline Workers Testimonials – VAERS Data (Informed consent matters)

…a sve u sklopu nepostojeće pandemije:

Dr Vernon Coleman: Final, Irrefutable Proof that the Covid-19 Pandemic Never Existed

…što ne znači da je neće biti jer se u međuvremenu ispostavilo da vakcinisani prenose bolest na nevakcinisane (u Indiji je došlo do eksplozije kovida, nakon što su počeli s masovnom vakcinacijom):

Image

… moguće objašnjenje:

5 DOCTORS AGREE THAT COVID-19 INJECTIONS ARE BIOWEAPONS AND DISCUSS WHAT TO DO ABOUT IT

?!?
Eto ja primio Pfizer zena Zenecu, pa vidit cemo da li je statistika tacna :D
caros
Posts: 1354
Joined: 16/03/2012 19:05

#7805 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by caros »

Gledaj ti njemu linkova sa nekih opskurnih sajtova.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#7806 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

vet wrote: 27/04/2021 09:57 ...
Sloboda misljenja nije isto sto i iznosenje neistina.
Moderacija spava zimski san
User avatar
zubi
Posts: 5134
Joined: 16/07/2009 00:27

#7807 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

GAU8 wrote: 27/04/2021 10:25
vet wrote: 27/04/2021 09:57 ...
Sloboda misljenja nije isto sto i iznosenje neistina.
Moderacija spava zimski san
Ma ok je, na pravoj je temi :D
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#7808 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by vet »

Danas mi stiže na mobilni ova poruka, bez linka na izvor a evo, nađoh i njega:

SRĐAN NOGO TVRDI: Osamdeset odsto hospitalizovanih od korone su vakcinisani!

Advokat i bivši poslanik Srđan Nogo otkrio je podatak, za koji kaže da režim i krizni štab ne žele da priznaju - 80 odsto hospitalizovanih od korone u Srbiji su vakcinisani i revakcinisani!


Ne bi me čudilo da ljudi više popuše od vakcine, nego od korone?! Navodno, tako je bilo i u slučaju španske groznice (LINK + knjiga: Invisible Rainbow; A. Firstenberg).

...pa bi se tu, tako, ipak radilo o zavijeri protiv čovječanstva a ujedno i - zločinu protiv čovječnosti, tako da stižemo i do odgovora na ono prethodno postavljeno pitanje:
Zašto je malo onih kojima je poznato da...

Vitamin D3 bolje sprečava kovid od bilo koje vakcine

... a postoje i efikasni i jeftini tretmani istog oboljenja kao npr.;

1. Hidroksihlorokvin, azitromicin, cink

2. Ivermektin, doksiciklin, cink


?!?
...
Last edited by vet on 27/04/2021 12:54, edited 2 times in total.
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#7809 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by BiBi911 »

vet wrote: 27/04/2021 11:37 Danas mi stiže na mobilni ova poruka, bez linka na izvor a evo, nađoh i njega:

SRĐAN NOGO TVRDI: Osamdeset odsto hospitalizovanih od korone su vakcinisani!

Advokat i bivši poslanik Srđan Nogo otkrio je podatak, za koji kaže da režim i krizni štab ne žele da priznaju - 80 odsto hospitalizovanih od korone u Srbiji su vakcinisani i revakcinisani!


Ne bi me čudilo da ljudi više popuše od vakcine, nego od korone?! Navodno, tako je bilo i u slučaju španske groznice (LINK + knjiga: Invisible Rainbow; A. Firstenberg).

...pa bi se tu, tako, ipak radilo o zavijeri protiv čovječanstva a ujedno i - zločinu protiv čovječnosti, tako da stižemo i do odgovora na ono prethodno postavljeno pitanje:
Zašto je malo onih kojima je poznato da...

Vitamin D3 bolje sprečava kovid od bilo koje vakcine

... a postoje i efikasni i jeftini tretmani istog oboljenja kao npr.;

1. Hidroksihlorokvin, azitromicin, cink

2. Ivermektin, doksiciklin, cink


?!?
...

Dodju tebi neke poruke a 6-7milijardi ljudi tu poruku ne dobiju.

Da postoje ta bolja, jeftinija rijesenja za ovu baju jel stvarno mislis da do sada cnn,nbc,BBC, ARD, canal1, laRepublica, Newyork Times,Reuter, alqaida,tass I mnogi drugi ne bi pisali o tome.


Il je to kod vas u serviji malo drugacije
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#7810 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by vet »

BiBi911 wrote: 27/04/2021 12:50
Dodju tebi neke poruke a 6-7milijardi ljudi tu poruku ne dobiju.

Da postoje ta bolja, jeftinija rijesenja za ovu baju jel stvarno mislis da do sada cnn,nbc,BBC, ARD, canal1, laRepublica, Newyork Times,Reuter, alqaida,tass I mnogi drugi ne bi pisali o tome.

Il je to kod vas u serviji malo drugacije
Ne živim u “serviji”, imam prijatelje po cijelom svijetu a navedenu poruku sam dobio od jednog iz Kanade. Ovi koje pominješ, spadaju u izvršioce pomenutog zločina protiv čovječnosti uz individue koje obavljaju funkcije unutar politike, policije, medicine, nauke, obazovanja, korona-botove/trolove itd…

Inicijator zločina protiv čovječnosti bi bila tzv “elita” (pedo-satanistički kult; ne-ljudski-entiteti-u-ljudskim-tijelima koji s vrha piramide vlasti u ovoj realnosti manipulišu onima ispod sebe).

Image

…već opisani kao “antropoidi” – OVDJE.

..
User avatar
pojedinac
Posts: 1453
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#7811 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by pojedinac »

....
Last edited by pojedinac on 27/04/2021 14:46, edited 1 time in total.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#7812 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ProgramskiJezik »

vet wrote: 27/04/2021 13:05
BiBi911 wrote: 27/04/2021 12:50
Dodju tebi neke poruke a 6-7milijardi ljudi tu poruku ne dobiju.

Da postoje ta bolja, jeftinija rijesenja za ovu baju jel stvarno mislis da do sada cnn,nbc,BBC, ARD, canal1, laRepublica, Newyork Times,Reuter, alqaida,tass I mnogi drugi ne bi pisali o tome.

Il je to kod vas u serviji malo drugacije
Ne živim u “serviji”, imam prijatelje po cijelom svijetu a navedenu poruku sam dobio od jednog iz Kanade. Ovi koje pominješ, spadaju u izvršioce pomenutog zločina protiv čovječnosti uz individue koje obavljaju funkcije unutar politike, policije, medicine, nauke, obazovanja, korona-botove/trolove itd…

Inicijator zločina protiv čovječnosti bi bila tzv “elita” (pedo-satanistički kult; ne-ljudski-entiteti-u-ljudskim-tijelima koji s vrha piramide vlasti u ovoj realnosti manipulišu onima ispod sebe).

Image

…već opisani kao “antropoidi” – OVDJE.

..
Inicijator zločina protiv čovječnosti bi bila tzv “elita” (pedo-satanistički kult; ne-ljudski-entiteti-u-ljudskim-tijelima koji s vrha piramide vlasti u ovoj realnosti manipulišu onima ispod sebe).
Sta rece bolan? Kakva to elita postoji kojoj je cilj ubit covjecanstvo, to meni nikad nece biti jasno.. i sta je cilj ubijanja ljudi? A ljudi nikad vise 8 milijardi cini mi se da nas sad ima..

Uostalom, pretpostavljam da ti Bill Gates-a mrzis i mislis da je neka ubica? Ja ne mogu vjerovat koliko je iz konteksta izvucena teorije zavjere o Billu. Covjek je rekao sljedece, cilj je smanjiti broj rodjenih u Africi.. JER NEMAJU USLOVE.. Dajte im skolovanje dajte im poslove i nece onda imat 15tero djece nego ce imat 2-3 kao i u normalnom svijetu. Ljudi nemaju zanimacija nemaju pametnijeg posla nego da se razmnozavaju i to je Gosp. Bill rekao npr ja ne vidim tu nista lose?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7813 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Bloo »

GAU8 wrote: 27/04/2021 10:25
vet wrote: 27/04/2021 09:57 ...
Sloboda misljenja nije isto sto i iznosenje neistina.
Moderacija spava zimski san
Koristenje mozga nije isto sto i ...
Jel u okviru teme? Jeste.

Hoces da ga proslijedim na neku drugu Covid temu? A?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#7814 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Industrialyzer »

vet wrote: 27/04/2021 13:05
BiBi911 wrote: 27/04/2021 12:50
Dodju tebi neke poruke a 6-7milijardi ljudi tu poruku ne dobiju.

Da postoje ta bolja, jeftinija rijesenja za ovu baju jel stvarno mislis da do sada cnn,nbc,BBC, ARD, canal1, laRepublica, Newyork Times,Reuter, alqaida,tass I mnogi drugi ne bi pisali o tome.

Il je to kod vas u serviji malo drugacije
Ne živim u “serviji”, imam prijatelje po cijelom svijetu a navedenu poruku sam dobio od jednog iz Kanade. Ovi koje pominješ, spadaju u izvršioce pomenutog zločina protiv čovječnosti uz individue koje obavljaju funkcije unutar politike, policije, medicine, nauke, obazovanja, korona-botove/trolove itd…

Inicijator zločina protiv čovječnosti bi bila tzv “elita” (pedo-satanistički kult; ne-ljudski-entiteti-u-ljudskim-tijelima koji s vrha piramide vlasti u ovoj realnosti manipulišu onima ispod sebe).

Image

…već opisani kao “antropoidi” – OVDJE.

..
A Trump je jos uvijek predsjednik, vjerujte u Plan #Q :lol:
User avatar
pojedinac
Posts: 1453
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#7815 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by pojedinac »

Bloo wrote: 27/04/2021 14:43
GAU8 wrote: 27/04/2021 10:25
vet wrote: 27/04/2021 09:57 ...
Sloboda misljenja nije isto sto i iznosenje neistina.
Moderacija spava zimski san
Koristenje mozga nije isto sto i ...
Jel u okviru teme? Jeste.

Hoces da ga proslijedim na neku drugu Covid temu? A?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#7816 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

Bloo wrote: 27/04/2021 14:43
GAU8 wrote: 27/04/2021 10:25
vet wrote: 27/04/2021 09:57 ...
Sloboda misljenja nije isto sto i iznosenje neistina.
Moderacija spava zimski san
Koristenje mozga nije isto sto i ...
Jel u okviru teme? Jeste.

Hoces da ga proslijedim na neku drugu Covid temu? A?
A - samoglasnik
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#7817 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

Lik hladno misli da svijetom upravljaju nekakvi antropodi, nesto. Kazem ja lik je slucaj poseban.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7818 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Bloo »

GAU8 wrote: 27/04/2021 14:53
Bloo wrote: 27/04/2021 14:43
GAU8 wrote: 27/04/2021 10:25

Sloboda misljenja nije isto sto i iznosenje neistina.
Moderacija spava zimski san
Koristenje mozga nije isto sto i ...
Jel u okviru teme? Jeste.

Hoces da ga proslijedim na neku drugu Covid temu? A?
A - samoglasnik
Sedi, 5. :mrgreen:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#7819 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

Bloo wrote: 27/04/2021 14:55
GAU8 wrote: 27/04/2021 14:53
Bloo wrote: 27/04/2021 14:43

Koristenje mozga nije isto sto i ...
Jel u okviru teme? Jeste.

Hoces da ga proslijedim na neku drugu Covid temu? A?
A - samoglasnik
Sedi, 5. :mrgreen:
:stolica:
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#7820 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by BiBi911 »

jeza u ledja wrote: 27/04/2021 14:54 Lik hladno misli da svijetom upravljaju nekakvi antropodi, nesto. Kazem ja lik je slucaj poseban.

Kako neces vjerovat u to. Pa svaki dan na ptpc, blic, bljesak, kurir I slicni pisu o tome. To ne da je istina vec sve sto oni napisu to ti je sveto pismo. Jos ako imas prijatelje iz cijelog svijeta I kanade koji dobijaju poruke.

On ti druze radi za shield, pokusava spasit svijet od nas zlotvora.

I
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#7821 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by GAU8 »

Nekad su ovi ljudi pricali sami sa sobom, sada imaju forum jbg :D

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#7822 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by ultima_palabra »

BiBi911 wrote: 27/04/2021 16:28
jeza u ledja wrote: 27/04/2021 14:54 Lik hladno misli da svijetom upravljaju nekakvi antropodi, nesto. Kazem ja lik je slucaj poseban.

Kako neces vjerovat u to. Pa svaki dan na ptpc, blic, bljesak, kurir I slicni pisu o tome. To ne da je istina vec sve sto oni napisu to ti je sveto pismo. Jos ako imas prijatelje iz cijelog svijeta I kanade koji dobijaju poruke.

On ti druze radi za shield, pokusava spasit svijet od nas zlotvora.

I
Sad kad se svi vakcinisu, ostat ce ko Pale sam na svijetu pored neljudskih entiteta.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#7823 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by jeza u ledja »

A ti neljudski entiteti, jel to nesto slicno onim
podzemnim entitetima? :plete:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#7824 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by belfy »

meni sada nije najjasnije na cemu smo. ako se pogleda od pocetka teme onda to ide ovako:
- korona virus je napravljen da pobije sirotinju jer ne obolijevaju bogati (ili imaju lijek)
- 5G pomaze/uzrokuje korona virus
- umiranje od korona virusa su lazirani podaci (placa se doktorima i porodicama da proglase uzrok smrti korona virusom)
- korona virus je nacin kontrole populacije covjecanstva

[zatim, nakon prvih vijesti o vakcinama]
- zele da nas sve cipuju
- vakcine su tu da neselektivno ubijaju ljude, jer od njih neki umiru
- vakcinisani prenose korona virus na nevakcinisane
- vakcinama se mijenja DNK covjeka i predstavljaju nacin kontrole covjecanstva (zasada previse razloga za nabrojati)

jesam ja ovo dobro razumio ili sam nesto i propustio?
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#7825 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by vaučer »

Ma prejednostavno je ustvari.
Evo može i u formi epske narodne pjesme. :run:

Šišmiša reže kosook kineže
U Vuhanu, u bijeloj kuti
Kad ga sreza, na komade sitne
Sjede kinez besjediti s njime

E tako mi znanja i imanja
Iđeš mišu u tananu špricu
A iz šprice u guzicu dice
Da im čipom resetuješ lice

Da izgubi izbore debeli
Da se svaki pedofil veseli
Da s antenom širimo bolesti
Da se novi poredak navjesti

Što je Kinez pijan besjedio
To je Kinez trijezan učinio
Diže žicu zove bijelog Bila
Jer mu treba očipovlja sila

Kaže njemu bijeli Bil iz Gajca
Oj Kinezu poliži mi jajca
Mi imamo već u šprici miša
Fajzeru je bila neka priša

Nego der ti svoje baci tamo
A mi ćemo naše naovamo
I dobrano ozgore posoli
Avionom što nosi rasoli

Da se bolje iz antene primi
Da ni jedni ne ostanu živi
Da imamo vas svijet za roblje
A u Afriku napraviti groblje

Viče Kinez Au meni Bile
Od te nema nigdje veće sile
Pa činiše ko što naumiše
I sav planet sebi potčiniše
Locked