Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Moderator: O'zone

Locked
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#5676 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Diogenes420 »

drag_gost wrote: 08/01/2021 18:33
saint_mirad wrote: 08/01/2021 17:52 Često se pri ismijavanju ideje čipovanja i generalno kontrole uma čovečanstva ciljano uzimaju imena osoba i lokacije odakle dolaze koja imaju provincijski prizvuk jer se žele metodom asocijacije sve osobe koje pričaju o tim temama staviti u ravan čobana-budala koji imaju primitivno poznavanje sveta oko sebe, ergo je i njihov stav o vakcinama i čipiranju a priori pogrešan i neinformisan.

Perfidan trik.

Image
Ideju cipovanja i treba samo ismijavati. To je reper ljudskoj gluposti.


I kada to postane realnost ti ces biti jedan od onih koji ce reci:
Pa sta fali, nije to nista lose, ko nema sta kriti nema se cega ni plasiti bla bla bla.

Ti bi realno prihvatio i ljudsku i digitalnu torturu. Ti bi uzivao u kini.
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#5677 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Diogenes420 »

boy_zelenski wrote: 08/01/2021 18:40
Diogenes420 wrote: 08/01/2021 18:31Bonus pitanje za Mogy i njenu armiju (zubi, bobi, industrylzer, boyzelenski i ostali):
Nisam ni znao da sam dio armije. Covjek se uci dok je ziv. :mrgreen:


dakako da jesi, Boy Project Assistant Zelenski.
...
... "and performs other tasks as assigned by supervisor officer". a to ti je Mogy, PhD.


Nego, nisi odgovorio. Bil vjerovo Sebiji da ti uspostavi dijagnozu, tretman i lijekove?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#5678 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Industrialyzer »

Diogenes420 wrote: 08/01/2021 18:31 Bonus pitanje za Mogy i njenu armiju (zubi, bobi, industrylzer, boyzelenski i ostali):


I Sebija je "stručnjak", za one koji nisu upućeni čak je i direktor najvećeg kliničkog centra u jednoj državi u Europi. Da li bi vjerovala Sebiji?
Dobili smo i bonus pitanje jeee :lol:

Ja bi joj slijepo vjerovao, ali ona nece ni da me pogleda.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#5679 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Industrialyzer »

Zena je ginekolog, logicno da nisi, i nadam se da neces :lol:
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#5680 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Diogenes420 »

samo dodaj jednu riječ:

Bil vjerovo Sebiji (da nekom tvom dragom) ona uspostavi dijagnozu, tretman i liječenje?
User avatar
shbc
Posts: 3344
Joined: 20/07/2012 12:13

#5681 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by shbc »

Blago vama, vas je bar Mogy ubacila kod Billa da vas placa. Ja se ovdje gratis zajebavam :sad:
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#5682 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Diogenes420 »

Nemoj tako, pa neki komentari su neprocjenjivi.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#5683 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

Diogenes420 wrote: 08/01/2021 17:04 Mogyy, hajmo na pivo.

Umirem od želje da te upoznam. Nije da do sada u životu nisam susretao ljude koji nešto gledaju svojim očima i govore drugačije.

Ali ti si nadjebala sve. Pivo od mene. stavit ću čak i masku. Imam i dalje u džepu onu istu što mi drug dao u februaru. Ali ako ću tebe upoznat, pa svratit ću u do apoteke usput i novu uzet. Još ću se čitav sterilisat onim sredstvom prije.
Aaaaaaaa, vidi nam Zije sto se vratio... :D
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#5684 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Diogenes420 »

De me upoznaj s Mogy ;)
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#5685 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

Diogenes420 wrote: 08/01/2021 19:26 De me upoznaj s Mogy ;)
Bojim se prestar si za nju... al lijepo sto se trudis :D
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#5686 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Diogenes420 »

Gdje sam se izjasnio o godinama?


Ako mislis po imenu, pa nisam ja Diogenes. on je umro prije nekih 2300 godina.
umro od Covida, što bi rekla Mogy, PhD, ljubav moja neostvarena


Ja sam u naponu snage. Ne može mi korona ništa.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5687 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

saint_mirad wrote: 08/01/2021 18:41
drag_gost wrote: 08/01/2021 18:33
saint_mirad wrote: 08/01/2021 17:52 Često se pri ismijavanju ideje čipovanja i generalno kontrole uma čovečanstva ciljano uzimaju imena osoba i lokacije odakle dolaze koja imaju provincijski prizvuk jer se žele metodom asocijacije sve osobe koje pričaju o tim temama staviti u ravan čobana-budala koji imaju primitivno poznavanje sveta oko sebe, ergo je i njihov stav o vakcinama i čipiranju a priori pogrešan i neinformisan.

Perfidan trik.

Image
Ideju cipovanja i treba samo ismijavati. To je reper ljudskoj gluposti.
Više je za ismijavanje koliko ljudi nisu u stanju pogledati u ne tako daleku budućnost. Ali hajd, verovatno ti bolje znaš i od Elona šta može biti, a šta ne.

https://abcnews.go.com/Health/elon-musk ... d=72703840
Za pocetak Bukvar savladaj, pa mozemo dalje.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#5688 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

Diogenes420 wrote: 08/01/2021 19:33 Gdje sam se izjasnio o godinama?


Ako mislis po imenu, pa nisam ja Diogenes. on je umro prije nekih 2300 godina.
umro od Covida, što bi rekla Mogy, PhD, ljubav moja neostvarena


Ja sam u naponu snage. Ne može mi korona ništa.
Aha :D

Znam, sjecam se detalja :lol:
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#5689 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by drag_gost »

shbc wrote: 08/01/2021 19:04 Blago vama, vas je bar Mogy ubacila kod Billa da vas placa. Ja se ovdje gratis zajebavam :sad:
Aj kod Sorosa, we have cookies.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5690 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by spinel_ »

I dodju tako na ovu temu i nesto ismijavaju.
Recite da je ovo normalno?
Pa veca je prava Hitler davao zidovima

Sex and Covid: What are the rules in lockdown?

Image

No, sta vas briga stize cjepivo-stize spas :zzzz:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5691 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dozer »

Diogenes420 wrote: 08/01/2021 18:31 Bonus pitanje za Mogy i njenu armiju (zubi, bobi, industrylzer, boyzelenski i ostali):


I Sebija je "stručnjak", za one koji nisu upućeni čak je i direktor najvećeg kliničkog centra u jednoj državi u Europi. Da li bi vjerovala Sebiji?
Naravno da joj vjeruje. Seka joj je idol, uzdanica, vrh uspjeha u zivotu i u struci.
A o kakvom friku se radi, dovoljno govori cinjenica da je prije neki dan izjavila da je odradila odlican posao oko korone i da je radi toga BiH prosla puno bolje od nekih razvijenijih i bogatijih zemalja.

Naravno, zaboravila je da spomene i neke egzaktne podatke o tome, poput on9g da je BiH cetvrta po stopi smrtnosti od Covida u svijetu, sa stopom od 3,66%.

Ovo su, inace, "strucnjaci" kojima Mogy & Co. bezrezervno vjeruju. Jbg, ipak su to em strucnjaci, em na pozicijama. Logicno, samim tim je svaka njihova zlatna, tacna i nadasve istinita... :facepalm:
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#5692 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by zubi »

Dozer wrote: 08/01/2021 20:57
Diogenes420 wrote: 08/01/2021 18:31 Bonus pitanje za Mogy i njenu armiju (zubi, bobi, industrylzer, boyzelenski i ostali):


I Sebija je "stručnjak", za one koji nisu upućeni čak je i direktor najvećeg kliničkog centra u jednoj državi u Europi. Da li bi vjerovala Sebiji?
Naravno da joj vjeruje. Seka joj je idol, uzdanica, vrh uspjeha u zivotu i u struci.
A o kakvom friku se radi, dovoljno govori cinjenica da je prije neki dan izjavila da je odradila odlican posao oko korone i da je radi toga BiH prosla puno bolje od nekih razvijenijih i bogatijih zemalja.

Naravno, zaboravila je da spomene i neke egzaktne podatke o tome, poput on9g da je BiH cetvrta po stopi smrtnosti od Covida u svijetu, sa stopom od 3,66%.

Ovo su, inace, "strucnjaci" kojima Mogy & Co. bezrezervno vjeruju. Jbg, ipak su to em strucnjaci, em na pozicijama. Logicno, samim tim je svaka njihova zlatna, tacna i nadasve istinita... :facepalm:
Naravno, pa samo lud covjek sebiji ne bi vjerovao... zena ipak ima rezultate, eno je sama sebi neki dan cestitala Image
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#5693 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Diogenes420 »

Možda sam ja onda pogriješio, i Mogy ne radi u međ.organizaciji, nego u određenoj zgradi u Mehmeda Spahe.


hmmmmmmm. ..... trebam provjerit, možda je na nekom subforumu branila i onog čovjeka sa više diploma što ga sad nešto zajebaju na sudu i medijima oko istih.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5694 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Dozer »

Ne trazi. Njen kompletan forumski opus se desava oko Covid tema.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7297
Joined: 12/03/2012 18:04

#5695 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Bloo wrote: 07/01/2021 14:15
xoklix wrote: 07/01/2021 14:06 Može li mi neko objasniti zašto se mora cijepiti onaj ko ne želi ?
Žele da skroz iskorijene virus kako vakcinisani svake godine ne bi morali primati vakcinu(tj. dok anti-tijela ne "izlape" pa opet žic) ?
Pitanjce: Zelis na godisnji u neku africku zemlju ili pak moras na poslovni put. Uslov je vakcina protiv malarije (zamisli da postoji). Da li ces se vakcinisati?

Kada se ozlijedis vani i odes u bolnicu da li ces pristati na antitetanus vakcinu i to SVAKI put kada se ozlijedis vani i postoji mogucnost od zaraze ovom anaerobnom bakterijom (malo je specificna pa je potrebno revakcinisati svaki put)?
Izvinjavam se sto ovako upadam, ako ako mogu da se nadovezem, odgovorim.

Za malariju postoji lijek. Onda je i nekako logicno da ta vakcina ima smisla. Za nesto gdje lijeka nema, a "moras" da se vakcinises smisao bas i ne postoji.

Dalje, tetanus antiserum postoji od 1890 godine, tetanus vakcina postoji od 1924 godine. 100+ godina istrazivanja je korektno, sest mjeseci nije.

Za, mozda, desetak godina mozemo pricati o korona vakcini i to kada studiju budu uradili nezavisni izvori.

Da malo konkretnije postavim stvari, Pfizer u zadnjih 16 godina ima skoro tri milijarde dolara vansudskih nagodbi. Da postavim u perspektivu, Kanton Sarajevo ima godisnji budzet od milijardu maraka.

Moderna, osim ove vakcine, nije izbacila na trziste ni kapi za nos.

Ne treba bas vjerovati svakome na prvu, kao sto ni ti meni ne trebas vjerovati pa trebas provjeriti sta sam napisao.

Ps. Rok da se napravi vakcina je 5 do 10 godina, normalna. Ove eksperimentalne ( tako ih zovu u medijima, a ne ja ) na bazi mRNA bi se trebale i malo duze ispitivati. Sve ostalo je vjerovanje na tudju rijec i bas, bas zestoku PR kampanju.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7297
Joined: 12/03/2012 18:04

#5696 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Industrialyzer wrote: 08/01/2021 10:13
da su pcr testovi precizni u 99% slucajeva (a ne pogresni u 70% kako vi tvrdite)
Nije 70% netacan nego 97% da budemo do kraja precizni, ako je aparat podesen da uvecava/amplificira vise od 34 puta/kruga

In their ruling, judges Margarida Ramos de Almeida and Ana Paramés referred to several scientific studies. Most notably this study by Jaafar et al., which found that – when running PCR tests with 35 cycles or more – the accuracy dropped to 3%, meaning up to 97% of positive results could be false positives.

Presuda portugalskog suda

https://off-guardian.org/2020/11/20/por ... -unlawful/

PCR testiranje je zapravo uvecavanje odredjenog genetskog materijala, u ovom slucaju virusa, nakon odredjenog broja uvecavanja/krugova skoro svi ce biti bolesni/pozitivni. Ko to kaze osim presude portugalskog suda, kaze i Karry Mullis, covjek koji je dobio Nobela za PCR test. Ludnica, zar ne :D

Covjek jos kaze da PCR test uopste ne treba da sluzi za dijagnostiku bolesti.

https://m.youtube.com/watch?v=ZmZft4fXhQQ

Ne leti pred rudu i dobro provjeri sta pises, ispadas neozbiljan.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#5697 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Industrialyzer »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 09/01/2021 04:57
Industrialyzer wrote: 08/01/2021 10:13
da su pcr testovi precizni u 99% slucajeva (a ne pogresni u 70% kako vi tvrdite)
Nije 70% netacan nego 97% da budemo do kraja precizni, ako je aparat podesen da uvecava/amplificira vise od 34 puta/kruga

In their ruling, judges Margarida Ramos de Almeida and Ana Paramés referred to several scientific studies. Most notably this study by Jaafar et al., which found that – when running PCR tests with 35 cycles or more – the accuracy dropped to 3%, meaning up to 97% of positive results could be false positives.

Presuda portugalskog suda

https://off-guardian.org/2020/11/20/por ... -unlawful/

PCR testiranje je zapravo uvecavanje odredjenog genetskog materijala, u ovom slucaju virusa, nakon odredjenog broja uvecavanja/krugova skoro svi ce biti bolesni/pozitivni. Ko to kaze osim presude portugalskog suda, kaze i Karry Mullis, covjek koji je dobio Nobela za PCR test. Ludnica, zar ne :D

Covjek jos kaze da PCR test uopste ne treba da sluzi za dijagnostiku bolesti.

https://m.youtube.com/watch?v=ZmZft4fXhQQ

Ne leti pred rudu i dobro provjeri sta pises, ispadas neozbiljan.
Moze li neki dokaz za ta 34 ciklusa? Nemoj se ogranicavati na covid, nadji za bilo koji organizam. Samo se nemoj iznervirati kad vidis da to nije bas tako, i da se svaki geneticki materijal kod malog genoma kao sto su virusi i bakterije amplificira na 40 ciklusa, a ovi veci na 25-35.

Ja sam 3-4 puta ponovio da PCR detektuje prisustvo unikatnih sekvenci genoma organizma kojeg trazimo.

To sto Mullis kaze se odnosi na 60+ ciklusa i to nijedna laboratorija ne radi iz prostog razloga sto za pcr testiranje treba visoka temperatura, a za pcr se korste enzimi koji su po strukturi proteini, a oni se denaturisu prilikom izlaganja visokim temperaturama duzi vremenski period.

E sad, ako covjek oma bujnu mastu, moze reci da su mracne sile naredile svim laboratorijama svijeta da rade na 60+ ciklusa, pa u tom slucaju nemam sta dodati i sa takvim osobama ne znam kako raspravljati.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#5698 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Lao Ce »

Prije se znalo da kad si bolestan od gripe, prehlade i slično, onda barem kašlješ, curi ti nos ili je začepljen, imaš temperaturu, malaksao si, ne osjećaš se dobro, ono full nisi dobro, kako to kažu u Hrvatskoj, a jedino kod ove kurve korone možeš biti 'bolestan' a da ti nije ništa. Valjda je znak bolesti da si bolestan, da nisi dobro, da imaš simptome poput gore navedenih, a ne da ti nije ništa. Ja, ja, virusi, zaražen, pozitivan.

Ma, objesi tu priču mačku o rep i o svoju praznu glavu.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#5699 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Industrialyzer »

Lao Ce wrote: 09/01/2021 10:10 Prije se znalo da kad si bolestan od gripe, prehlade i slično, onda barem kašlješ, curi ti nos ili je začepljen, imaš temperaturu, malaksao si, ne osjećaš se dobro, ono full nisi dobro, kako to kažu u Hrvatskoj, a jedino kod ove kurve korone možeš biti 'bolestan' a da ti nije ništa. Valjda je znak bolesti da si bolestan, da nisi dobro, da imaš simptome poput gore navedenih, a ne da ti nije ništa. Ja, ja, virusi, zaražen, pozitivan.

Ma, objesi tu priču mačku o rep i o svoju praznu glavu.

E pripazi malo sta pricas, ta vrijedjanja ostavi za svoje koji su te tako naucili. I post ti je prijavljen zbog konstantnog vrijedjanja drugih forumasa.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5700 Re: Teorije zavjera, bre.... pa opletite

Post by Bloo »

Lao Ce wrote: 09/01/2021 10:10 Prije se znalo da kad si bolestan od gripe, prehlade i slično, onda barem kašlješ, curi ti nos ili je začepljen, imaš temperaturu, malaksao si, ne osjećaš se dobro, ono full nisi dobro, kako to kažu u Hrvatskoj, a jedino kod ove kurve korone možeš biti 'bolestan' a da ti nije ništa. Valjda je znak bolesti da si bolestan, da nisi dobro, da imaš simptome poput gore navedenih, a ne da ti nije ništa. Ja, ja, virusi, zaražen, pozitivan.

Ma, objesi tu priču mačku o rep i o svoju praznu glavu.
Not really...

https://en.wikipedia.org/wiki/Mary_Mallon
Takoder

Although unaffected by the pathogen, carriers can transmit it to others or develop symptoms in later stages of the disease. Asymptomatic carriers play a critical role in the transmission of common infectious diseases such as typhoid, HIV, C. difficile, influenzas, cholera, tuberculosis and COVID-19
Locked