Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Moderator: O'zone

Locked
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1026 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane »

Čim ti zaobilaziš odgovore rekao bih da se ne voziš javnim prevozom. Takvi su najgori. Sve znaju o nefunkcionisanju ali ne znaju kako to izgleda u stvarnosti. Ja šizim svaki put kada krenem na posao na vrijeme i zakasnim jer se jebeni tramvaj ili trolejbus pokvario usput. Trolejbuse ne održavaju redovno,ne poštuje se red vožnje. U tramvajima vrata se ne mogu zatvoriti. Skinuo sam red vožnje sa sajta na kojem je zadnja vijest objavljena 2017.godine. Jedanput sam čekao trolejbus 40 minuta i kada je došao umalo nisam povratio od smrada zakoračivši unutra. Nije mi jasno zašto ljudi to trpe! Od tog dana više se ne vozim trolom.
I kada mi neko kaže što idem komercijalom i plaćam svaki put kada mogu kupiti mjesečnu a niko od njih ne vozi se ni komercijalom već isključivo svojim autom a tramvajem i trolom godinama se nisu vozili.
Last edited by neko_sa_strane on 03/05/2020 12:10, edited 1 time in total.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1027 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac »

Ci-Nick wrote: 03/05/2020 12:03 Realno ne možeš kupiti trolejbus u iole očuvanom stanju ispod 50.000 KM.
E sad to što je carina prihvatila navedenu vrijednost od 11.000 KM, to bi moglo značiti da je uvoznik nekog podmitio da bi platio manje uvoznih dadžbina.

Nije moguće da 9 trolejbusa sa ukupnom masom većom od 100.000 kg vrijede samo koliko jedan kineski respirator ili ventilator od 35 kg mase. :lol:
Pa normalno. Nego stranacke ovce povjeruju svemu sto uhljebljeni stranacki jadovi plasiraju a lazovski Avaz, Faktor i slicni prenesu.

A tajkun-privatnik je 'zavrsio' deal i uvezao svih 15-ak trolejbusa jos za Zoljeve SDA-SBB vlade i prvu polovicu vec bio isporucio - novu vladu docekala vec zavrsena spletka tajkuna i vlasti/Carine/UIO uz vapaje istog kako mu ostatak trolejbusa truHne na parkingu koji iz mjeseca u mjesec jadnicak placa (prica iz prve polovice 2019-e).
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 12:19, edited 1 time in total.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1028 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac »

neko_sa_strane wrote: 03/05/2020 12:07 Čim ti zaobilaziš odgovore rekao bih da se ne voziš javnim prevozom. Takvi su najgori. Sve znaju o nefunkcionisanju ali ne znaju kako to izgleda u stvarnosti. Ja šizim svaki put kada krenem na posao na vrijeme i zakasnim jer se jebeni tramvaj ili trolejbus pokvario usput. Trolejbuse ne održavaju redovno,ne poštuje se red vožnje. U tramvajima vrata se ne mogu zatvorit. Skinuo sam red vožnje sa sajta na kojem je zadnja vijest objavljena 2017.godine. Jedanput sam čekao trolejbus 40 minuta i kada je došao umalo nisam povratio od smrada zakoračivši unutra. Nije mi jasno zašto ljudi to trpe! Od tog dana više se ne vozim trolom.
Vezano za tu pricu tj. stanje za koje optuzujes jednu vladu koja je ni godinu dana ZAISTA vladala, a smisljeno (ko fol neobavijesten - znas samo ono sto je Zurnal napisao u JEDNOM clanku) presucujes i ignorises DVIJE DECENIJE SDA-SBB krčmljenja GRAS-a, pocevsi od CG sandzaklije Jusufranica (gazde privatnog "univerziteta" u Travniku) koji je kroz 15-ak godina od rata naovamo vedrio i oblacio, kraduci sve moguce donacije, kredite itd., zaposljavajuci lopove i nesposobnjakovice po zavicajno-rodbinskoj liniji itd.
Jest, u 2019-oj je GRAS naprasno propao, pozaposljavani losi mehanicari, cistaci i tako dalje, kako da ne :-) :lol:

A na sve to sam ti vec pokusao ukazati u jednom od prethodnih postova:
fahrudin-solak-direktor-federalne-uprav ... #p16471252

koji si naravno izignorisao!

http://imovinapoliticara.cin.ba/profil.php?profil=178
Godine 1989. se vraća u KJKP GRAS gdje je narednih 17 godina bio generalni direktor. Ovo preduzeće je ostavio sa 25,2 miliona KM duga koji se nagomilao od 2002. do 2005. godine. Nakon toga dvije godine je bio direktor firme “Unioninvest - izgradnja objekata” d.d. U vrijeme kada je bio direktor ovog preduzeća Jusufranić osniva Fakultet za privrednu i tehničku logistiku koji je radio u sklopu Univerziteta u Travniku. Jusufranić je do 2010. godine bio prorektor ovog univerziteta te predavao na dva fakulteta. Tada osniva Internacionalni univerzitet “Travnik” koji danas u svom sastavu ima sedam fakulteta.

Prema zemljišnoknjižnim podacima, Jusufranić sa svojom porodicom ima devet nekretnina, ukupne vrijednosti 7,5 milona KM. Najvrednija nekretnina je zgrada Univerziteta u Travniku koja je prema finansijskom izvještaju iz 2014. godine procijenjena na 5,9 miliona KM.

Jusufranić je vlasnik dva poslovna prostora u Sarajevu kao i njegova supruga Smiljka. Ona, osim toga, posjeduje devastiranu vikendicu i dulum zemlje. je i skupocjene vile u Sarajevu u kojoj živi porodica Jusufranić. Sin Jasmin je vlasnik zemljišta u Sarajevu.

Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu je krajem septembra 2015. godine optužilo Jusufranića za zloupotrebu položaja na mjestu direktora GRAS-a. U junu 2018. godine je prvostepenom presudom oslobođen optužnice.
Bolje idi njemu na "univerzitet" i pred viletine kucerine pa pricaj kako su "svi isti" i kako se GRAS raspada ;-)
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 12:28, edited 1 time in total.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1029 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane »

Hajlac wrote: 03/05/2020 12:16
neko_sa_strane wrote: 03/05/2020 12:07 Čim ti zaobilaziš odgovore rekao bih da se ne voziš javnim prevozom. Takvi su najgori. Sve znaju o nefunkcionisanju ali ne znaju kako to izgleda u stvarnosti. Ja šizim svaki put kada krenem na posao na vrijeme i zakasnim jer se jebeni tramvaj ili trolejbus pokvario usput. Trolejbuse ne održavaju redovno,ne poštuje se red vožnje. U tramvajima vrata se ne mogu zatvorit. Skinuo sam red vožnje sa sajta na kojem je zadnja vijest objavljena 2017.godine. Jedanput sam čekao trolejbus 40 minuta i kada je došao umalo nisam povratio od smrada zakoračivši unutra. Nije mi jasno zašto ljudi to trpe! Od tog dana više se ne vozim trolom.
Vezano za tu pricu tj. stanje za koje optuzujes jednu vladu koja je ni godinu dana ZAISTA vladala, a smisljeno (ko fol neobavijesten - znas samo ono sto je Zurnal napisao u JEDNOM clanku) presucujes i ignorises DVIJE DECENIJE SDA-SBB krčmljenja GRAS-a, pocevsi od sandzaklije Jusufranica (gazde privatnog "univerziteta" u Travniku) koji je kroz 15-ak godina od rata naovamo vedrio i oblacio, kraduci sve moguce donacije, kredite itd., zaposljavajuci lopove i nesposobnjakovice po zavicajno-rodbinskoj liniji itd.
Jest, u 2019-oj je GRAS naprasno propao, pozaposljavani losi mehanicari, cistaci i tako dalje, kako da ne :-) :lol:
Ja ne znam jesi li ti normalan? Idiote jedan pišem kako u stvarnosti izgleda vožnja javnim prevozom kojim se očito ne služiš. Ne znam kako izgledaju dvije decenije krčmljenja imovine u teoriji ali vidim u praksi. Zaboli mene neka stvar u vezi vaših stranačkih razmirica a ni tebe puno ne tangira kako utiče na obične ljude. Bitno je da izbiflaš svoje nebuloze. Nisam ni član ni simpatizer ni jedne stranke u ovoj slučajnoj državi. Mislio sam da je stanje u ovom kantonu mnogo bolje u odnosu na ostatak Federacije BiH. Nisam očekivao rasulo i nefunkcionalan javni prevoz.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1030 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac »

neko_sa_strane wrote: 03/05/2020 12:26 Ja ne znam jesi li ti normalan? Idiote jedan pišem kako u stvarnosti izgleda vožnja javnim prevozom kojim se očito ne služiš. Ne znam kako izgledaju dvije decenije krčmljenja imovine u teoriji ali vidim u praksi. Zaboli mene neka stvar u vezi vaših stranačkih razmirica a ni tebe puno ne tangira kako utiče na obične ljude. Bitno je da izbiflaš svoje nebuloze. Nisam ni član ni simpatizer ni jedne stranke u ovoj slučajnoj državi. Moram priznati da sam bio u zabludi da ovaj kanton funkcioniše bolje ali nakon 7 godina provedenih ovdje vidim da je u rasulu.
Takvi kao ti "svi su isti" sijači defetizma su jedan od dva glavna problema ovog drustva - drugi su zaguljeni vjerni stranacki klimaci glavom, ubaceni u sistem da aminuju i okrecu pogled od privrednog, izbornog, pravosudno-obavjestajnog itd. kriminala, uz to i sami vec odavno NAVIKLI na KORUPCIJU u svim mogucim i nemogucim oblicima i sferama zivota.
neko_sa_strane wrote: 02/05/2020 12:10 Je li hoćete reći da su samo zeleni termiti zlo? Ja imam pitanje da li se iko od vas vozi javnim prevozom?
I jedni i drugi nista istinski ne pratite niti ste zbog te ignorantnosti u stanju ikakav KONTEKST izvuci iz trenutne situacije, povezati uzroke i posljedice visedecenijske razgradnje DRZAVE od strane ove Izetbegovic-Covic-Dodik MAFIJE :!:
neko_sa_strane wrote: 02/05/2020 12:41 Neka se najprije nametne elektronsko glasanje koje bi kontrolisali stranci kako bi se izbjegle zloupotrebe i onda bih možda razmislio o izlasku na izbore. Meni je Vlada Kantona Sarajevo koju su činili NiP( koliko god sebe prezentuju novom strankom ja im ne vjerujem), Naša Stranka, SDP, Nezavisni Blok, DF i SBB ostavila gorak ukus u ustima nakon kupovine rashodovanih trolejbusa iz Švicarske namijenjenih otpadu po 9 puta višoj cijeni i puštanja u promet tih tehnički neispravnih vozila. Obzirom da koristim javni prevoz to je prestrašno jer mi je glava u torbi od posla do kuće i zato smatram da nema razlike između njih i SDA. Ja im to neću nikad zaboraviti niti preći preko toga pogotovo što sam pomislio da su drugačiji.
Ali zato znate slijepo reproducirati stranacke pamflete, floskule i konstrukcije, koje njihovi podanicki i potkupljeni mediji gebelsovski plasiraju, poput tvoje iznad da su crveni trolejbusi samo za smetljista i da stvarno vrijede nekoliko hiljada KM po komadu, uz naravno zakljucak kako su "svi isti" :-) :-) :-) :-)
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#1031 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mesihtrko »

klasičan primjerak za debilizaciju društva.Sve čovjek zna ,a stručno zvanje upitno.
Sve kod nas počinje izgleda od prvog safa,(kako onaj SDA kadrovik Zahiragić reče nema njih 15-estak iz 1 safa koji su pokrali ovu državu)
Moj Zahiragiću ostalo je njih još dosta iz drugog i trećeg safa što pređoše u prvi saf
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1032 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane »

Hajlac wrote: 03/05/2020 12:34
neko_sa_strane wrote: 03/05/2020 12:26 Ja ne znam jesi li ti normalan? Idiote jedan pišem kako u stvarnosti izgleda vožnja javnim prevozom kojim se očito ne služiš. Ne znam kako izgledaju dvije decenije krčmljenja imovine u teoriji ali vidim u praksi. Zaboli mene neka stvar u vezi vaših stranačkih razmirica a ni tebe puno ne tangira kako utiče na obične ljude. Bitno je da izbiflaš svoje nebuloze. Nisam ni član ni simpatizer ni jedne stranke u ovoj slučajnoj državi. Moram priznati da sam bio u zabludi da ovaj kanton funkcioniše bolje ali nakon 7 godina provedenih ovdje vidim da je u rasulu.
Takvi kao ti "svi su isti" su jedan od dva glavna problema ovog drustva - drugi su zaguljeni vjerni stranacki klimaci glavom, ubaceni u sistem da aminuju i okrecu pogled od privrednog kriminala.

I jedni i drugi nista istinski ne pratite niti ste zbog te ignorantnosti u stanju ikakav KONTEKST izvuci iz trenutne situacije, povezati uzroke i posljedice visedecenijske razgradnje DRZAVE od strane ove Izetbegovic-Covic-Dodik MAFIJE :!:

Ali zato znate slijepo reproducirati stranacke pamflete, floskule i konstrukcije, koje njihovi podanicki i potkupljeni mediji gebelsovski plasiraju, poput tvoje iznad da su crveni trolejbusi samo za smetljista i da stvarno vrijede nekoliko hiljada KM po komadu, uz naravno zakljucak kako su "svi isti" :-) :-) :-) :-)
Dovoljno dugo sam pratio šta se događa. Neću više da pratim šta se događa jer ne mogu uticati na sistem koji je naopako postavljen. Krivo mi je što sam i pratio i previše prethodnih godina. Žao mi je što sam energiju na to trošio uzalud. Nakon zadnjih izbora kada sam vidio rezultate u početku nisam želio povjerovati da je najgora vlast ikada ponovo izabrana. Danima nisam mogao doći sebi i osjećam se budalom što sam uopšte izlazio na izbore. Još više mi je krivo što se prešlo preko činjenice da su izbori pokradeni. Ja znam za slučaj krađe glasova na području opštine Novi Grad u Sarajevu gdje je neposredno nakon brojanja pobjedu odnijela Naša Stranka da bi ujutro pobjedu proglasila SDA jer su štimani glasovi tokom noći. Neko je lijepo rekao, da se izborima može kod nas doći do promjena bili bi zabranjeni. Opozicija i kada osvoji vlast previše energije troši na nepotrebne razmirice sa prethodnom vladom umjesto da ih ignoriše i da se fokusira na svoje obaveze i ima gadnu naviku da im se pravda iako je prethodna vlast loše rukovodila.
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#1035 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Tambure »

Necete da pogledate aspiratore eto vam ga na
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1036 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by muha_sa »

Danas se zaboravlja Fahro

danas je dernek u nekakvom golf klubu top tema
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#1037 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Ci-Nick »

muha_sa wrote: 05/05/2020 08:12 Danas se zaboravlja Fahro

danas je dernek u nekakvom golf klubu top tema
Kako imamo kraće pamćenje od mrava, ove smjene koje se brzo odigraše mogle bi biti zamjena za hapšenje Fahre i Fikre,..
A oni bi nedajbože mogli povući koga u provaliju.
Ako političke provalije u BiH uopšte i postoje.
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1038 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Logovan »

Hoće li ovaj potrčko reći nešto povodom derneka? :oops: Hoće li reći da su Košarac, Bešlić i ostali neodgovorni? :oops: Zna se javiti kada građani napune Vilsonovo.
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#1039 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mesihtrko »

Expresno smjeniše ove sa Korona - Derneka .Neka su valahi i pili su uz ramazan.Ali nije samo grijeh piti ,grijeh je i krasti.Al kad kradeš u milione onda ni IZ nema komentar
Trebalo je smijenit i ove iz afere Respiratori-Ventilatori ,a i one koji stoje iza njih.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#1041 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by kakavdanakneiskustvu »

zar može osoba koja ima slomljenu ruku ne biti na bolovanju,ruka u gipsu?
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#1042 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by ruud »

ja sam imao info jučer da leži na ortopediji... izgubio je 2 prsta, a i od ruke neće imatu puno koristi...
vjerovatno je 'morao' do kancelarije trknut...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1043 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by O'zone »

ruud wrote: 05/05/2020 16:50 ja sam imao info jučer da leži na ortopediji... izgubio je 2 prsta, a i od ruke neće imatu puno koristi...
vjerovatno je 'morao' do kancelarije trknut...
Jedan prst u zavoju ostali koliko vidim na broju, a korist od ruke vidjet ćemo po skidanju gipsa i fizikalnih terapija

https://www.klix.ba/vijesti/bih/fahrudi ... /200505119
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#1044 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by ganjeta »

Izgubio je prst...
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1045 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac »

ruud wrote: 05/05/2020 16:50 ja sam imao info jučer da leži na ortopediji... izgubio je 2 prsta, a i od ruke neće imatu puno koristi...
vjerovatno je 'morao' do kancelarije trknut...
Neki ce se ibretiti da je zlobno i neumjesno ovo reci, ali stvaaaaaarno je ovo sve prevrsilo mjeru pa (retoricki) pitam:

Je li ona ruka kojom je potpisivao ovaj silni kriminal pri nabavkama i krčmljenju ona 23 naša MILIONA KM u zadnjih svega 45 dana? :oops:
U sta nije ukljuceno onih jos 10,5 naših MILIONA KM za cincilatore karburatore Hao Feng Chi.

https://radiokameleon.ba/2020/05/04/fuc ... izvjestaj/

https://zurnal.info/novost/23025/fahrud ... snu-opremu

Karma mozda fakat postoji...
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1046 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by sumirprimus »

ganjeta wrote: 05/05/2020 17:36 Izgubio je prst...
Dio. Moze znaci nastsvit hapat s ostalih 9 i po
Puu
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1047 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Logovan »

Samo prst, šteta, a bila je to velika prilika....
User avatar
dembele
Posts: 2759
Joined: 19/06/2014 09:15

#1048 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by dembele »

Šteta za motor, od Fahrudina i onako nema nikakvog selameta.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#1049 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by ruud »

O'zone wrote: 05/05/2020 17:14
ruud wrote: 05/05/2020 16:50 ja sam imao info jučer da leži na ortopediji... izgubio je 2 prsta, a i od ruke neće imatu puno koristi...
vjerovatno je 'morao' do kancelarije trknut...
Jedan prst u zavoju ostali koliko vidim na broju, a korist od ruke vidjet ćemo po skidanju gipsa i fizikalnih terapija
Kažem šta sam čuo, ništa ne tvrdim.

Isto tako čovjek "blizak" ortopediji kazao mi je da se, na KCUS generalno, nikome nije smjelo donositi ni hrana ni odjeća, nikakve posjete...
Dok je Solak imao full privilegije, obilasci, hrana, laptop... mimo protokola.
Neko je uspio skupiti j@ja i reći seki kako se pacijenti bune zbog razlike u tretmanima, a ona je osoblju rekla da se pacijentima odgovori sa "Fahrudin Solak je u pitanju".
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#1050 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mzungu »

Nece ovaj junosa pasti na 10 mil, dobro se to prokontalo prije se platilo/kupilo. Uzeo je on para i para na sitnim dealovima dok je na toj poziciji, koje niko ne prati. Ovdje ce cist ko suza izaci i jos ce da jase! Dok ne skontamo da im samo na izborima mozemo dohakati, a ne forumu.
Locked