Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Moderator: O'zone

neko_sa_strane

#1026 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane » 02/05/2020 21:38

Kako neko može popuniti listić u moje ime ako se identitet utvrđuje na osnovu podataka iz lične karte? Jedino krađom identiteta a to može provesti samo neki državni službenik jer ja svoje lične podatke ne dajem tek tako. Ali ako bi se to i uradilo ja bih ih tužio i do Strazbura ako treba. Uostalom ne može niko glasati sa tuđom ličnom kartom. Takvih pokušaja prevara bilo je prije nekih 15 godina i to uglavnom u manjim mjestima u BiH ali bi se uspijevale spriječiti.

last mohicans

#1027 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by last mohicans » 02/05/2020 21:50

Nisam pametan, bio sam pobornik elektronskog glasanja, ali kad sam pogledao ova dva dokumentarca, veliki sam skeptik elektronskog glasanja.
https://m.imdb.com/title/tt12041084/?ref_=fn_al_tt_0
https://m.imdb.com/title/tt9358204/?ref_=nv_sr_srsg_0
Dosta se stvari moze obaviti nadgledanjem i postavljanjem posmatrača na svako izborno mjesto. Mislim da bi ovoj vladajucoj bandi bilo jos lakse vršiti malverzacije. Mi u jeku epidemije ne mozemo nabaviti respiratore bez afere, a kamoli da nabavimo aparate i masine za elektrosnko glasanje bez petljanja politike u nabavku istih. Isle bi podobne firme sto bi im otvorilo prostor za malverzacije,isto kao sto rade sa štampanjem glasačkih listica.

neko_sa_strane

#1028 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane » 02/05/2020 21:56

Problem sa elektronskim glasanjem je ako bi software razvijala firma tajkuna bliskog vladajućoj oligarhiji jer bi mogli napraviti "grešku" ili možda backdoor kojima bi omogućili manipulisanje glasovima. Najveći problem je šutnja naroda i nezainteresovanost medija.

Lajavikrelac

#1029 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Lajavikrelac » 02/05/2020 22:02

A elektronsko glasanje bi na tenderu dobio Prointer :lol: piši propalo...

Matzan

#1030 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Matzan » 03/05/2020 00:18

Uvijek ista priča o glasanju. :lol:
Ne znam je li pojedinci zaista tako misle ili lažu i sebe i nas da su moguće nekakve promjene?
S kim promjene?
Jedni te isti uhljebi vrte istu priču 25 godina. I to samo par mjeseci pred izbore, dok ne zaposjednu fotelje i uhljebe bližu i dalju rodbinu.
Doduše, ima i onih malo kreativnijih koji svako malo osnivaju neke nove stranke.
A sa plakata uvijek iste face. Jedino što moraju, kako vrijeme odmiče, ulagati sve više i više u retuširanje faca na plakatima.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#1031 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Chmoljo » 03/05/2020 00:57

sva bi defetistička priča pila vode da prethodne godine nismo vidjeli da:

1. postoje ljudi koji hoće;
2. postoje među ljudima koji hoće oni koji nešto i znaju.

ako će vas pojedinci odvraćati od glasanja, preporučujem vam vremeplov i pravac u 632. pa birajte jednog od halifa, jer su vaši moralni kompasi tako sjeverno zakucani da su jedino oni dostojni vašeg glasa.

rekao bih pravac i posljednja večera, ali i tu je za stolom bio jedan šupak.

Hajlac

#1032 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac » 03/05/2020 01:07

neko_sa_strane wrote:
02/05/2020 12:10
Je li hoćete reći da su samo zeleni termiti zlo? Ja imam pitanje da li se iko od vas vozi javnim prevozom?
Pa molim te lijepo ko je drugi ZAVIO U CRNO GRAS nego upravo SDA i SBB, preko Jusufranica i citave te bulumente sandzackih privrednih kriminalaca, lopina unutar te JAVNE firme i pozaposljavanih nesposobnjakovica krezubih ? ? ? Ko?

Pa i nabavku tih polovnih crvenih trolejbusa je SDA vlada bahatog Zolja sa lopinom "preferiranim" dobavljacem dogovorila i prvi kontingent vec bila narucila/platila prije nego je Fortina ekipa dosla na vlast. Oni dok su se snasli, SDA-SBB-DF krimosi iz Nadzornog odbora GRAS-a vec 'zavrsili' posao, cak uspjeli i smijeniti netom postavljenog direktora Kapu(a novi ministar Adnan Steta ispao budala i dopustio isto) koji je pokusao osujetiti kriminalni tal vezano za tu nabavku, zaustavljanjem druge polovice nabavke sredinom prosle godine... :-)

I zasto siris LAZI da su 10x vise od stvarne vrijednosti placeni crveni trolejbusi kad je istina da ih je UVOZNIK (koji je bio U TALU SA SDA-SBB Zolj vladom i krimosima u N.O. GRAS-a) samo PRIKAZAO poreznoj kao "staro zeljezo" od toliko i toliko tona zato da bi ON platio PUNO MANJE DADZBINE pri uvozu trolejbusa iz EU...
Dakle LAZIRAO STVARNU PUNO VECU vrijednost / placenu cijenu u EU! Vjerovatno preko SDA kanala Zolj->Novalic->Porezna... Razliku za DADZBINE rastalili izmedju sebe po sistemu "pomocemo mi tebi(uvozniku privatniku-tajkunu) al' "pomoces" i ti nama) :-)

Slicna "kooperacija nivoa vlasti" kao i za ono kriminalno i neopravdano poskupljenje plina novoj vlasti KS za ogromnih 30% - SDA(KS)->Novalic->njegov haver po privrednom kriminalu Dzindic ;-)

To sto ti pricas je tipicna DF/SBB/SDA PROPAGANDA iz februara ove godine :wink:
neko_sa_strane wrote:
02/05/2020 12:41
Neka se najprije nametne elektronsko glasanje koje bi kontrolisali stranci kako bi se izbjegle zloupotrebe i onda bih možda razmislio o izlasku na izbore. Meni je Vlada Kantona Sarajevo koju su činili NiP( koliko god sebe prezentuju novom strankom ja im ne vjerujem), Naša Stranka, SDP, Nezavisni Blok, DF i SBB ostavila gorak ukus u ustima nakon kupovine rashodovanih trolejbusa iz Švicarske namijenjenih otpadu po 9 puta višoj cijeni i puštanja u promet tih tehnički neispravnih vozila. Obzirom da koristim javni prevoz to je prestrašno jer mi je glava u torbi od posla do kuće i zato smatram da nema razlike između njih i SDA. Ja im to neću nikad zaboraviti niti preći preko toga pogotovo što sam pomislio da su drugačiji.
Eto bas su "otpad" i "tehnicki neispravni" da ih ni 10% od nabavljenih 15-ak nije razvozilo putnike po gradu mjesecima, sve do obustave saobracaja u martu :lol: :-)
Eto camili su mjesecima u depou, skupljali prasinu, samo za to i jesu :lol:

Pljunuta stranacka propaganda!

Trebam vise tebi vjerovati nego svojim ocima koje su svakodnevno vidjale JEDNOG ZA DRUGIM doticne crvene trolejbuse, toliko njih da su gotovo u potpunosti istisnuli iz upotrebe one jos starije, razdrndane gradskim cestama punim rupcaga i neodrzavanjem od strane korumpiranih i nesposobnih GRAS-ovaca. Taldzija SDA-SBB patrijota.
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 03:23, edited 1 time in total.

Hajlac

#1033 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac » 03/05/2020 01:47

last mohicans wrote:
02/05/2020 21:50
Nisam pametan, bio sam pobornik elektronskog glasanja, ali kad sam pogledao ova dva dokumentarca, veliki sam skeptik elektronskog glasanja.
https://m.imdb.com/title/tt12041084/?ref_=fn_al_tt_0
https://m.imdb.com/title/tt9358204/?ref_=nv_sr_srsg_0
Dosta se stvari moze obaviti nadgledanjem i postavljanjem posmatrača na svako izborno mjesto. Mislim da bi ovoj vladajucoj bandi bilo jos lakse vršiti malverzacije. Mi u jeku epidemije ne mozemo nabaviti respiratore bez afere, a kamoli da nabavimo aparate i masine za elektrosnko glasanje bez petljanja politike u nabavku istih. Isle bi podobne firme sto bi im otvorilo prostor za malverzacije,isto kao sto rade sa štampanjem glasačkih listica.
Tako je! I stvarnom kontrolom tj. pracenjem puta stamparije->CIK->glasacka mjesta->CIK.

A ni ja nisam ni sekunde za uvodjenje elektronskog ovdje, pogotovo zbog one SPREGE clanova CIK-a poput Irene TROJANAC Hadziabdic i Putinove masinerije kroz dogovaranu "pomoc" bh izbornom sistemu :evil: :twisted:

Da ne bude da offtopičarimo :D , i Konakovic na Face TV nedavno rece za ovog mali-Hitler hapatora Solaka kako je (bio) glavni u SDA za unutarstranacki izborni inzinjering.

vjeshalica

#1034 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by vjeshalica » 03/05/2020 09:42

neko_sa_strane wrote:
Je li hoćete reći da su samo zeleni termiti zlo? Ja imam pitanje da li se iko od vas vozi javnim prevozom?
Poenta je?
Napisi pa da ti ja napisem....sta je zeleno zlo u javnom prevozu

neko_sa_strane

#1036 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane » 03/05/2020 09:49

@Hajlac
Obzirom da mi se pripisuje nekakva SDA, DF, SBB propaganda mogu samo da se :lol:. Očima ih ne mogu smisliti. O povećanju cijene 9 puta pisao je žurnal. Međutim upravo čitam da je Vlada Kantona Sarajevo 2. oktobra 2019. godine raspisala tender za nabavku 7 polovnih zglobnih trolejbusa vrijedan
700000 KM. Tada je na čelu vlade kantona Sarajevo bila "šestorka". Mene inače nervira taj mentalitet prema kojem se ljude etiketira na osnovu stajališta. Ja bih prije rekao da ti i slični na ovom forumu previše sebi dozvoljavate. To što ti iz nekih tebi znanih razloga ne vidiš da su lopovi i jedni i drugi jer im sistem to dopušta i ne prihvataš nikakvu kritiku na njihov račun čak ako su i pogriješili prije bih rekao da ti imaš člansku kartu neke od stranaka koje su činile "šestorku". Nema stranke na političkoj sceni BiH koja je "bezgrešna" i koja ne zaslužuje kritiku u određenom trenutku.

Hajlac

#1037 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac » 03/05/2020 11:35

neko_sa_strane wrote:
03/05/2020 09:49
@Hajlac
Obzirom da mi se pripisuje nekakva SDA, DF, SBB propaganda mogu samo da se :lol:. Očima ih ne mogu smisliti. O povećanju cijene 9 puta pisao je žurnal. Međutim upravo čitam da je Vlada Kantona Sarajevo 2. oktobra 2019. godine raspisala tender za nabavku 7 polovnih zglobnih trolejbusa vrijedan
700000 KM. Tada je na čelu vlade kantona Sarajevo bila "šestorka". Mene inače nervira taj mentalitet prema kojem se ljude etiketira na osnovu stajališta. Ja bih prije rekao da ti i slični na ovom forumu previše sebi dozvoljavate. To što ti iz nekih tebi znanih razloga ne vidiš da su lopovi i jedni i drugi jer im sistem to dopušta i ne prihvataš nikakvu kritiku na njihov račun čak ako su i pogriješili prije bih rekao da ti imaš člansku kartu neke od stranaka koje su činile "šestorku". Nema stranke na političkoj sceni BiH koja je "bezgrešna" i koja ne zaslužuje kritiku u određenom trenutku.
Problem je sto ti, IDENTICNO kao sto je u februaru SDA-DF-SBB bulumenta mantrala, tvrdis da su ti trolejbusi stvarno vrijedili svega nekoliko hiljada KM po komadu, a koliko je SDA-SBB tajkun-uvoznik prikazao pri uvozu :wink:
Uz isto tako IDENTICNU mantru kako ti crveni trolejbusi nista ne valjaju, da su stvarno samo za otpada metala, da prakticno ne mogu voziti putnike po gradu itd. :lol:
ODLICNO se sjecam te njihove price od prije dva mjeseca, plasirane u jeku onih siledzijskih pokusaja promjene vlasti u KS ;-)

Mislis onaj isti Zurnal (Avdo Avdic) koji je postao poznat po tome da smisljeno u tacno odredjenom momentu plasira odredjene afere, kad AvAv-u ša'ne unistavac drzavnih institucija Osmica...
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 11:40, edited 1 time in total.

neko_sa_strane

#1038 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane » 03/05/2020 11:38

Ja sam priču o trolejbusima pročitao na web sajtu www.zurnal.info. Pisali su o mnogobrojnim aferama koje potresaju BiH od rata do danas.
Ti trolejbusi mogu voziti po gradu a obzirom da koristim javni prevoz imao sam priliku vidjeti kako izgleda kada se polovni trolejbus iz Švicarske netom pušten u saobraćaj pokvari na sred raskrsnice na Skenderiji i stoji duže od sata. Na kraju sam kući otišao pješke. Da Sarajevo nema problema sa zagađenim zrakom ja bih i zimi išao pješke. Baš kontam do zime kupiti električni romobil. Uz to i masku za lice kada bude zagađeno.
Last edited by neko_sa_strane on 03/05/2020 11:44, edited 1 time in total.

Hajlac

#1039 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac » 03/05/2020 11:42

neko_sa_strane wrote:
03/05/2020 11:38
Ja sam priču o trolejbusima pročitao na web sajtu www.zurnal.info. Pisali su o mnogobrojnim aferama koje potresaju BiH od rata do danas.
I to je sve sto ti znas o temi kriminala u GRAS-u, i konkretno vezano za sam istorijat nabavke crvenih trolejbusa?

Pravis se blecak a plasiras propagandu kako su za starog gvozdja i kako su bacene pare za nesto sto je neupotrebljvo :-)

TO je ista ona prica koju su DF-ovci kokodakali u februaru, vjesto presucujuci Zolja, SDA-SBB Nadzorni odbor, cinjenicu da je onaj mizerni iznos po uvezenom trolejbusu FINGIRANA vrijednost zbog UTAJE POREZA - a ne nekakav uvoz "neupotrebljivog smeca" itd....
I Zurnal je taj dio price o mahinacijama PRIVATNIKA pri uvozu smisljeno presutio, prikazujuci kao da je sama Vlada KS one fakture pravila :lol:
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 11:46, edited 1 time in total.

neko_sa_strane

#1040 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane » 03/05/2020 11:45

Hajlac wrote:
03/05/2020 11:42
neko_sa_strane wrote:
03/05/2020 11:38
I to je sve sto ti znas o temi kriminala u GRAS-u, i konkretno vezano za sam istorijat nabavke crvenih trolejbusa?

Pravis se blecak a plasiras propagandu kako su za starog gvozdja i kako su bacene pare za nesto sto je neupotrebljvo :-)

TO je ista ona prica koju su DF-ovci kokodakali u februaru, vjesto presucujuci Zolja, SDA-SBB Nadzorni odbor, cinjenicu da je onaj mizerni iznos po uvezenom trolejbusu FINGIRANA vrijednost zbog UTAJE POREZA - a ne nekakav uvoz "neupotrebljivog smeca" itd....
Voziš li se ti GRAS-ovim vozilima?
Pročitaj dodatak komentara!

Hajlac

#1041 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac » 03/05/2020 11:53

neko_sa_strane wrote:
03/05/2020 11:45
Voziš li se ti GRAS-ovim vozilima?
Pročitaj dodatak komentara!
Mudro izbjegavas odgovor na moj post u kom sam citirao tvoje NEBULOZE, kao prepisane iz DF-ovih februarskih saopstenja ali zato imas nova pitanja :roll:
neko_sa_strane wrote:
Neka se najprije nametne elektronsko glasanje koje bi kontrolisali stranci kako bi se izbjegle zloupotrebe i onda bih možda razmislio o izlasku na izbore. Meni je Vlada Kantona Sarajevo koju su činili NiP( koliko god sebe prezentuju novom strankom ja im ne vjerujem), Naša Stranka, SDP, Nezavisni Blok, DF i SBB ostavila gorak ukus u ustima nakon kupovine rashodovanih trolejbusa iz Švicarske namijenjenih otpadu po 9 puta višoj cijeni i puštanja u promet tih tehnički neispravnih vozila. Obzirom da koristim javni prevoz to je prestrašno jer mi je glava u torbi od posla do kuće i zato smatram da nema razlike između njih i SDA. Ja im to neću nikad zaboraviti niti preći preko toga pogotovo što sam pomislio da su drugačiji.
Ti da se stvarno vozis prethodnih pola godine u sarajevskim trolejbusima, znao bi da nisu pokvareni niti "namijenjeni otpadu" kako kazes vec da su SVAKODNEVNO i brojcano MASOVNO bili u upotrebi i jedan za drugim saobracali na linijama. Da su gotovo potpuno istisnuli iz upotrebe sve starije/prethodne trolejbuse. Jednom se jedan od njih tik po pustanju u promet zapalio. I to je prakticno to.

Plasiras pricu kao da stoje u depou otkad su kupljeni, ili u najmanju ruku kao da su se prakticno svaki dan kvarili i blokirali saobracaj...daj smanji loavacke price bar malo.

Stranacka najcrnja propaganda po kojoj trebam vise vjerovati takvim nebulozama i LAZIMA nego svojim ocima(a svaki boziji dan putujem po gradu) iz svake ti recenice izvire.

Da su se stvarno non-stop kvarili crveni trolejbusi i da ih nije vecina radila po linijama, prvi bih osuo paljbu po Forti, Šteti i kompaniji za bacene nase novce!
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 12:03, edited 1 time in total.

Ci-Nick

#1042 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Ci-Nick » 03/05/2020 12:03

Realno ne možeš kupiti trolejbus u iole očuvanom stanju ispod 50.000 KM.
E sad to što je carina prihvatila navedenu vrijednost od 11.000 KM, to bi moglo značiti da je uvoznik nekog podmitio da bi platio manje uvoznih dadžbina.

Nije moguće da 9 trolejbusa sa ukupnom masom većom od 100.000 kg vrijede samo koliko jedan kineski respirator ili ventilator od 35 kg mase. :lol:

neko_sa_strane

#1043 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane » 03/05/2020 12:07

Čim ti zaobilaziš odgovore rekao bih da se ne voziš javnim prevozom. Takvi su najgori. Sve znaju o nefunkcionisanju ali ne znaju kako to izgleda u stvarnosti. Ja šizim svaki put kada krenem na posao na vrijeme i zakasnim jer se jebeni tramvaj ili trolejbus pokvario usput. Trolejbuse ne održavaju redovno,ne poštuje se red vožnje. U tramvajima vrata se ne mogu zatvoriti. Skinuo sam red vožnje sa sajta na kojem je zadnja vijest objavljena 2017.godine. Jedanput sam čekao trolejbus 40 minuta i kada je došao umalo nisam povratio od smrada zakoračivši unutra. Nije mi jasno zašto ljudi to trpe! Od tog dana više se ne vozim trolom.
I kada mi neko kaže što idem komercijalom i plaćam svaki put kada mogu kupiti mjesečnu a niko od njih ne vozi se ni komercijalom već isključivo svojim autom a tramvajem i trolom godinama se nisu vozili.
Last edited by neko_sa_strane on 03/05/2020 12:10, edited 1 time in total.

Hajlac

#1044 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac » 03/05/2020 12:08

Ci-Nick wrote:
03/05/2020 12:03
Realno ne možeš kupiti trolejbus u iole očuvanom stanju ispod 50.000 KM.
E sad to što je carina prihvatila navedenu vrijednost od 11.000 KM, to bi moglo značiti da je uvoznik nekog podmitio da bi platio manje uvoznih dadžbina.

Nije moguće da 9 trolejbusa sa ukupnom masom većom od 100.000 kg vrijede samo koliko jedan kineski respirator ili ventilator od 35 kg mase. :lol:
Pa normalno. Nego stranacke ovce povjeruju svemu sto uhljebljeni stranacki jadovi plasiraju a lazovski Avaz, Faktor i slicni prenesu.

A tajkun-privatnik je 'zavrsio' deal i uvezao svih 15-ak trolejbusa jos za Zoljeve SDA-SBB vlade i prvu polovicu vec bio isporucio - novu vladu docekala vec zavrsena spletka tajkuna i vlasti/Carine/UIO uz vapaje istog kako mu ostatak trolejbusa truHne na parkingu koji iz mjeseca u mjesec jadnicak placa (prica iz prve polovice 2019-e).
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 12:19, edited 1 time in total.

Hajlac

#1045 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac » 03/05/2020 12:16

neko_sa_strane wrote:
03/05/2020 12:07
Čim ti zaobilaziš odgovore rekao bih da se ne voziš javnim prevozom. Takvi su najgori. Sve znaju o nefunkcionisanju ali ne znaju kako to izgleda u stvarnosti. Ja šizim svaki put kada krenem na posao na vrijeme i zakasnim jer se jebeni tramvaj ili trolejbus pokvario usput. Trolejbuse ne održavaju redovno,ne poštuje se red vožnje. U tramvajima vrata se ne mogu zatvorit. Skinuo sam red vožnje sa sajta na kojem je zadnja vijest objavljena 2017.godine. Jedanput sam čekao trolejbus 40 minuta i kada je došao umalo nisam povratio od smrada zakoračivši unutra. Nije mi jasno zašto ljudi to trpe! Od tog dana više se ne vozim trolom.
Vezano za tu pricu tj. stanje za koje optuzujes jednu vladu koja je ni godinu dana ZAISTA vladala, a smisljeno (ko fol neobavijesten - znas samo ono sto je Zurnal napisao u JEDNOM clanku) presucujes i ignorises DVIJE DECENIJE SDA-SBB krčmljenja GRAS-a, pocevsi od CG sandzaklije Jusufranica (gazde privatnog "univerziteta" u Travniku) koji je kroz 15-ak godina od rata naovamo vedrio i oblacio, kraduci sve moguce donacije, kredite itd., zaposljavajuci lopove i nesposobnjakovice po zavicajno-rodbinskoj liniji itd.
Jest, u 2019-oj je GRAS naprasno propao, pozaposljavani losi mehanicari, cistaci i tako dalje, kako da ne :-) :lol:

A na sve to sam ti vec pokusao ukazati u jednom od prethodnih postova:
fahrudin-solak-direktor-federalne-uprav ... #p16471252

koji si naravno izignorisao!

http://imovinapoliticara.cin.ba/profil.php?profil=178
Godine 1989. se vraća u KJKP GRAS gdje je narednih 17 godina bio generalni direktor. Ovo preduzeće je ostavio sa 25,2 miliona KM duga koji se nagomilao od 2002. do 2005. godine. Nakon toga dvije godine je bio direktor firme “Unioninvest - izgradnja objekata” d.d. U vrijeme kada je bio direktor ovog preduzeća Jusufranić osniva Fakultet za privrednu i tehničku logistiku koji je radio u sklopu Univerziteta u Travniku. Jusufranić je do 2010. godine bio prorektor ovog univerziteta te predavao na dva fakulteta. Tada osniva Internacionalni univerzitet “Travnik” koji danas u svom sastavu ima sedam fakulteta.

Prema zemljišnoknjižnim podacima, Jusufranić sa svojom porodicom ima devet nekretnina, ukupne vrijednosti 7,5 milona KM. Najvrednija nekretnina je zgrada Univerziteta u Travniku koja je prema finansijskom izvještaju iz 2014. godine procijenjena na 5,9 miliona KM.

Jusufranić je vlasnik dva poslovna prostora u Sarajevu kao i njegova supruga Smiljka. Ona, osim toga, posjeduje devastiranu vikendicu i dulum zemlje. je i skupocjene vile u Sarajevu u kojoj živi porodica Jusufranić. Sin Jasmin je vlasnik zemljišta u Sarajevu.

Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu je krajem septembra 2015. godine optužilo Jusufranića za zloupotrebu položaja na mjestu direktora GRAS-a. U junu 2018. godine je prvostepenom presudom oslobođen optužnice.
Bolje idi njemu na "univerzitet" i pred viletine kucerine pa pricaj kako su "svi isti" i kako se GRAS raspada ;-)
Last edited by Hajlac on 03/05/2020 12:28, edited 1 time in total.

neko_sa_strane

#1046 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane » 03/05/2020 12:26

Hajlac wrote:
03/05/2020 12:16
neko_sa_strane wrote:
03/05/2020 12:07
Čim ti zaobilaziš odgovore rekao bih da se ne voziš javnim prevozom. Takvi su najgori. Sve znaju o nefunkcionisanju ali ne znaju kako to izgleda u stvarnosti. Ja šizim svaki put kada krenem na posao na vrijeme i zakasnim jer se jebeni tramvaj ili trolejbus pokvario usput. Trolejbuse ne održavaju redovno,ne poštuje se red vožnje. U tramvajima vrata se ne mogu zatvorit. Skinuo sam red vožnje sa sajta na kojem je zadnja vijest objavljena 2017.godine. Jedanput sam čekao trolejbus 40 minuta i kada je došao umalo nisam povratio od smrada zakoračivši unutra. Nije mi jasno zašto ljudi to trpe! Od tog dana više se ne vozim trolom.
Vezano za tu pricu tj. stanje za koje optuzujes jednu vladu koja je ni godinu dana ZAISTA vladala, a smisljeno (ko fol neobavijesten - znas samo ono sto je Zurnal napisao u JEDNOM clanku) presucujes i ignorises DVIJE DECENIJE SDA-SBB krčmljenja GRAS-a, pocevsi od sandzaklije Jusufranica (gazde privatnog "univerziteta" u Travniku) koji je kroz 15-ak godina od rata naovamo vedrio i oblacio, kraduci sve moguce donacije, kredite itd., zaposljavajuci lopove i nesposobnjakovice po zavicajno-rodbinskoj liniji itd.
Jest, u 2019-oj je GRAS naprasno propao, pozaposljavani losi mehanicari, cistaci i tako dalje, kako da ne :-) :lol:
Ja ne znam jesi li ti normalan? Idiote jedan pišem kako u stvarnosti izgleda vožnja javnim prevozom kojim se očito ne služiš. Ne znam kako izgledaju dvije decenije krčmljenja imovine u teoriji ali vidim u praksi. Zaboli mene neka stvar u vezi vaših stranačkih razmirica a ni tebe puno ne tangira kako utiče na obične ljude. Bitno je da izbiflaš svoje nebuloze. Nisam ni član ni simpatizer ni jedne stranke u ovoj slučajnoj državi. Mislio sam da je stanje u ovom kantonu mnogo bolje u odnosu na ostatak Federacije BiH. Nisam očekivao rasulo i nefunkcionalan javni prevoz.

Hajlac

#1047 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by Hajlac » 03/05/2020 12:34

neko_sa_strane wrote:
03/05/2020 12:26
Ja ne znam jesi li ti normalan? Idiote jedan pišem kako u stvarnosti izgleda vožnja javnim prevozom kojim se očito ne služiš. Ne znam kako izgledaju dvije decenije krčmljenja imovine u teoriji ali vidim u praksi. Zaboli mene neka stvar u vezi vaših stranačkih razmirica a ni tebe puno ne tangira kako utiče na obične ljude. Bitno je da izbiflaš svoje nebuloze. Nisam ni član ni simpatizer ni jedne stranke u ovoj slučajnoj državi. Moram priznati da sam bio u zabludi da ovaj kanton funkcioniše bolje ali nakon 7 godina provedenih ovdje vidim da je u rasulu.
Takvi kao ti "svi su isti" sijači defetizma su jedan od dva glavna problema ovog drustva - drugi su zaguljeni vjerni stranacki klimaci glavom, ubaceni u sistem da aminuju i okrecu pogled od privrednog, izbornog, pravosudno-obavjestajnog itd. kriminala, uz to i sami vec odavno NAVIKLI na KORUPCIJU u svim mogucim i nemogucim oblicima i sferama zivota.
neko_sa_strane wrote:
I jedni i drugi nista istinski ne pratite niti ste zbog te ignorantnosti u stanju ikakav KONTEKST izvuci iz trenutne situacije, povezati uzroke i posljedice visedecenijske razgradnje DRZAVE od strane ove Izetbegovic-Covic-Dodik MAFIJE :!:
neko_sa_strane wrote:
Ali zato znate slijepo reproducirati stranacke pamflete, floskule i konstrukcije, koje njihovi podanicki i potkupljeni mediji gebelsovski plasiraju, poput tvoje iznad da su crveni trolejbusi samo za smetljista i da stvarno vrijede nekoliko hiljada KM po komadu, uz naravno zakljucak kako su "svi isti" :-) :-) :-) :-)

mesihtrko

#1048 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by mesihtrko » 03/05/2020 12:48

klasičan primjerak za debilizaciju društva.Sve čovjek zna ,a stručno zvanje upitno.
Sve kod nas počinje izgleda od prvog safa,(kako onaj SDA kadrovik Zahiragić reče nema njih 15-estak iz 1 safa koji su pokrali ovu državu)
Moj Zahiragiću ostalo je njih još dosta iz drugog i trećeg safa što pređoše u prvi saf

neko_sa_strane

#1049 Re: Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave Civilne zaštite

Post by neko_sa_strane » 03/05/2020 12:50

Hajlac wrote:
03/05/2020 12:34
neko_sa_strane wrote:
03/05/2020 12:26
Ja ne znam jesi li ti normalan? Idiote jedan pišem kako u stvarnosti izgleda vožnja javnim prevozom kojim se očito ne služiš. Ne znam kako izgledaju dvije decenije krčmljenja imovine u teoriji ali vidim u praksi. Zaboli mene neka stvar u vezi vaših stranačkih razmirica a ni tebe puno ne tangira kako utiče na obične ljude. Bitno je da izbiflaš svoje nebuloze. Nisam ni član ni simpatizer ni jedne stranke u ovoj slučajnoj državi. Moram priznati da sam bio u zabludi da ovaj kanton funkcioniše bolje ali nakon 7 godina provedenih ovdje vidim da je u rasulu.
Takvi kao ti "svi su isti" su jedan od dva glavna problema ovog drustva - drugi su zaguljeni vjerni stranacki klimaci glavom, ubaceni u sistem da aminuju i okrecu pogled od privrednog kriminala.

I jedni i drugi nista istinski ne pratite niti ste zbog te ignorantnosti u stanju ikakav KONTEKST izvuci iz trenutne situacije, povezati uzroke i posljedice visedecenijske razgradnje DRZAVE od strane ove Izetbegovic-Covic-Dodik MAFIJE :!:

Ali zato znate slijepo reproducirati stranacke pamflete, floskule i konstrukcije, koje njihovi podanicki i potkupljeni mediji gebelsovski plasiraju, poput tvoje iznad da su crveni trolejbusi samo za smetljista i da stvarno vrijede nekoliko hiljada KM po komadu, uz naravno zakljucak kako su "svi isti" :-) :-) :-) :-)
Dovoljno dugo sam pratio šta se događa. Neću više da pratim šta se događa jer ne mogu uticati na sistem koji je naopako postavljen. Krivo mi je što sam i pratio i previše prethodnih godina. Žao mi je što sam energiju na to trošio uzalud. Nakon zadnjih izbora kada sam vidio rezultate u početku nisam želio povjerovati da je najgora vlast ikada ponovo izabrana. Danima nisam mogao doći sebi i osjećam se budalom što sam uopšte izlazio na izbore. Još više mi je krivo što se prešlo preko činjenice da su izbori pokradeni. Ja znam za slučaj krađe glasova na području opštine Novi Grad u Sarajevu gdje je neposredno nakon brojanja pobjedu odnijela Naša Stranka da bi ujutro pobjedu proglasila SDA jer su štimani glasovi tokom noći. Neko je lijepo rekao, da se izborima može kod nas doći do promjena bili bi zabranjeni. Opozicija i kada osvoji vlast previše energije troši na nepotrebne razmirice sa prethodnom vladom umjesto da ih ignoriše i da se fokusira na svoje obaveze i ima gadnu naviku da im se pravda iako je prethodna vlast loše rukovodila.

Post Reply