Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#6951 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Sefket007 wrote: 15/05/2021 11:41 Imam jednu drugaricu radi u drzavnim institucijama i svake druge sedmice radi od kuce, a to ti u prevodu znaci ne radi nikako jer eto ona meni kaze da su se oni dogovorili na poslu da oni koji rade u kancelariji pokrivaju posao onih koji su u online rezimu i svima dobro...

Znaci svaki mjesec ima 15 dana godisnjeg odmora, i njoj je korona nesto najbolje sto de desilo...

Takvi ljudi ce biti za dozivotne restrikcije, mjere i izolacije. Dobijaju platu, ne rade nista hodaju kuda zele i sve im je super.
Sto si ljubomoran :lol:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6952 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

nekome wrote: 15/05/2021 17:41 al fakat, nekakve hiljade vakcina stizu a staru mi jos nisu zvali
izgleda da ne moze doci na red od veza i stela koji se uguraju, a i ovako ko dodje nepozvano
Ne može od tog i takvih iznad tebe što pišu. On će u Zetru na silu i tako ubiti nekog iz ugrožene kategorije koji neće moći na vrijeme primiti vakcinu zbog njegove guzice.

Ako mu je stalo do vakcine nek ide u Srbiju, zdrav je i prav. Al jok, on će ovdje ubiti nekoga zarad svog ega i pohlepe.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#6953 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by dzeno123 »

Tesla Edison wrote: 15/05/2021 18:00
nekome wrote: 15/05/2021 17:41 al fakat, nekakve hiljade vakcina stizu a staru mi jos nisu zvali
izgleda da ne moze doci na red od veza i stela koji se uguraju, a i ovako ko dodje nepozvano
Ne može od tog i takvih iznad tebe što pišu. On će u Zetru na silu i tako ubiti nekog iz ugrožene kategorije koji neće moći na vrijeme primiti vakcinu zbog njegove guzice.

Ako mu je stalo do vakcine nek ide u Srbiju, zdrav je i prav. Al jok, on će ovdje ubiti nekoga zarad svog ega i pohlepe.
Vala, najugrozenije je radno sposobno stanovnistvo barem u ovom 3 valu.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6954 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

dzeno123 wrote: 15/05/2021 18:02
Tesla Edison wrote: 15/05/2021 18:00
nekome wrote: 15/05/2021 17:41 al fakat, nekakve hiljade vakcina stizu a staru mi jos nisu zvali
izgleda da ne moze doci na red od veza i stela koji se uguraju, a i ovako ko dodje nepozvano
Ne može od tog i takvih iznad tebe što pišu. On će u Zetru na silu i tako ubiti nekog iz ugrožene kategorije koji neće moći na vrijeme primiti vakcinu zbog njegove guzice.

Ako mu je stalo do vakcine nek ide u Srbiju, zdrav je i prav. Al jok, on će ovdje ubiti nekoga zarad svog ega i pohlepe.
Vala, najugrozenije je radno sposobno stanovnistvo barem u ovom 3 valu.
Da. Ali uvijek ima ugroženijih od najugroženijih. Stariji u 90% slučajeva nemaju antitijela niti bilo kakve zaštite. Čuvali se i sad ako fasuju belaj je. Radno stanovništvo je već odavno steklo kolektivni imunitet.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#6955 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by dzeno123 »

Tesla Edison wrote: 15/05/2021 18:11
dzeno123 wrote: 15/05/2021 18:02
Tesla Edison wrote: 15/05/2021 18:00

Ne može od tog i takvih iznad tebe što pišu. On će u Zetru na silu i tako ubiti nekog iz ugrožene kategorije koji neće moći na vrijeme primiti vakcinu zbog njegove guzice.

Ako mu je stalo do vakcine nek ide u Srbiju, zdrav je i prav. Al jok, on će ovdje ubiti nekoga zarad svog ega i pohlepe.
Vala, najugrozenije je radno sposobno stanovnistvo barem u ovom 3 valu.
Da. Ali uvijek ima ugroženijih od najugroženijih. Stariji u 90% slučajeva nemaju antitijela niti bilo kakve zaštite. Čuvali se i sad ako fasuju belaj je. Radno stanovništvo je već odavno steklo kolektivni imunitet.
Rodica, 52 god bez ikakvih ranijih oboljenja umrla radila u opcini novi grad. Troje djece iza ostalo, sin 15 god, to je tuga, nemoj me pogresno shvatiti. Zali boze svakog života druze ali...
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#6956 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Johnny_x »

Sefket007 wrote: 15/05/2021 11:41 Imam jednu drugaricu radi u drzavnim institucijama i svake druge sedmice radi od kuce, a to ti u prevodu znaci ne radi nikako jer eto ona meni kaze da su se oni dogovorili na poslu da oni koji rade u kancelariji pokrivaju posao onih koji su u online rezimu i svima dobro...

Znaci svaki mjesec ima 15 dana godisnjeg odmora, i njoj je korona nesto najbolje sto de desilo...

Takvi ljudi ce biti za dozivotne restrikcije, mjere i izolacije. Dobijaju platu, ne rade nista hodaju kuda zele i sve im je super.
Zivim za dan kada ce ova zemlja bankrotirati i kad vise nece biti para za uhljebe. Pored tuziteljstva, uhljebi su rak rana oce zemlje, u svakoj agenciji, ministarstvu, ili bilo kojoj javnoj instituciji ima viska radnika, pocevsi od cistacice pa do direktora. Garantujem da u nekim institucijama ima 3 cistacice, a potrebna je samo 1. Zasto nismo imali ikakvu ozbiljniju pomoc privredi, ili zasto se nisu ukinuli neki nameti, pa upravo zbog uhljeba, kako bi oni mogli primiti svoje nezasluzene plate i regrese. Nijednom plata nije smanjena za vrijeme korone, a svi su imali skraceno vrijeme ili nisu uopste dolazili na posao.
Sefket007
Posts: 150
Joined: 26/04/2021 17:29

#6957 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sefket007 »

BadBoy wrote: 15/05/2021 15:13 Al najjači su mi ovi koji misle da državni službenici rade i u kancelarijama kad nema korone.
Pa naravno da ne rade, ali eto bar miraju doci... Sada hlade muda po kuci, vikendici i izletima i uzimaju punu platu.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6958 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

samo vi o uhljebima, palestini i tariguzima dotle nam bukvalno rade o glOvi... rekoH da se preko stele vOkcinise i da pfizera nece obican gradjanin vidjet ocima... 21000 pfizera treba KS da dobije, niko ni mukajeta, kineske podijelili i cekaju astrazeneka da nas cijepe a pfizer samo za probrane... fujjj sve bagra i ova trojka i sdO i hdz i snsd i kurcevi privjesci... daj samo meni...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#6959 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

pici wrote: 15/05/2021 19:44 samo vi o uhljebima, palestini i tariguzima dotle nam bukvalno rade o glOvi... rekoH da se preko stele vOkcinise i da pfizera nece obican gradjanin vidjet ocima... 21000 pfizera treba KS da dobije, niko ni mukajeta, kineske podijelili i cekaju astrazeneka da nas cijepe a pfizer samo za probrane... fujjj sve bagra i ova trojka i sdO i hdz i snsd i kurcevi privjesci... daj samo meni...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/
Ti si veoma naivan ako si mislio da ce drugacije biti :roll:
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6960 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

skafiskafsnjak wrote: 15/05/2021 19:58
pici wrote: 15/05/2021 19:44 samo vi o uhljebima, palestini i tariguzima dotle nam bukvalno rade o glOvi... rekoH da se preko stele vOkcinise i da pfizera nece obican gradjanin vidjet ocima... 21000 pfizera treba KS da dobije, niko ni mukajeta, kineske podijelili i cekaju astrazeneka da nas cijepe a pfizer samo za probrane... fujjj sve bagra i ova trojka i sdO i hdz i snsd i kurcevi privjesci... daj samo meni...
Koordinator zdravstvenih ustanova Kantona Sarajevo potvrdio za Istragu: Prijavljene su nam zloupotrebe prilikom procesa vakcinacije u Zetri
Ranije su građani upozorili da je nestalo više od hiljadu vakcina u Sarajevu. "Dobio sam prijavu da postoje određene zloupotrebe prilikom vakcinisanja na Zetri. Navodno je vakcinu je primio manji broj pacijenata koji nisu prijavljeni putem aplikacije i koji nisu dobili termin za vakcinaciju", kazao nam je Ademir Spahić.

https://www.istraga.ba/koordinator-zdra ... e-u-zetri/
Ti si veoma naivan ako si mislio da ce drugacije biti :roll:
nisam naivan to od pocetka pisem... al kome... bitan je onaj tariguz non paper, dodik, palestina... znam ja nas jebo ti nas
edode
Posts: 102
Joined: 28/04/2021 14:31

#6961 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by edode »

Ja i mojih sedmoerica burazera sve kajmacari zdravi rumeni od 21 do 33 godine svi preko stele vakcinsati. Jebte se zavisnici i ljubomorne duse :izet:
akcija007
Posts: 2808
Joined: 17/05/2008 23:50

#6962 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by akcija007 »

Ja sam cuo da od 1000 dnevno pozvanih samo se 600-700 odazove na poziv. Znam osobu od 76 godina koja je prijavljena i dobila je 2 puta poziv prvi za Astra Zeneca drugi za kinesku i svaki put ode gore pita koja je vakcina i kada mu kazu koja je. Odbije. Jer ceka Pfizera.
Eto i tako ce ih baciti jer se svi ne odazovu . Bolje je da daju bilo kome vakcinu nego da ih bacaju jer se ovi pozvani nisu pojavili
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6963 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

akcija007 wrote: 15/05/2021 20:51 Ja sam cuo da od 1000 dnevno pozvanih samo se 600-700 odazove na poziv. Znam osobu od 76 godina koja je prijavljena i dobila je 2 puta poziv prvi za Astra Zeneca drugi za kinesku i svaki put ode gore pita koja je vakcina i kada mu kazu koja je. Odbije. Jer ceka Pfizera.
Eto i tako ce ih baciti jer se svi ne odazovu . Bolje je da daju bilo kome vakcinu nego da ih bacaju jer se ovi pozvani nisu pojavili
Takve bih i otpisao i ne bih ih više ni pozivao. Uveo im individualne mjeru doživotnog karantina, uz nenajavljene kontrole od strane pripadnika MUP-a.

Koja bahatost i bezobrazluk. Zaista nevjerojatno. :-x :-x :-x
Hakiz
Posts: 39933
Joined: 30/07/2015 20:01

#6964 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

Tesla Edison wrote: 15/05/2021 20:55
akcija007 wrote: 15/05/2021 20:51 Ja sam cuo da od 1000 dnevno pozvanih samo se 600-700 odazove na poziv. Znam osobu od 76 godina koja je prijavljena i dobila je 2 puta poziv prvi za Astra Zeneca drugi za kinesku i svaki put ode gore pita koja je vakcina i kada mu kazu koja je. Odbije. Jer ceka Pfizera.
Eto i tako ce ih baciti jer se svi ne odazovu . Bolje je da daju bilo kome vakcinu nego da ih bacaju jer se ovi pozvani nisu pojavili
Takve bih i otpisao i ne bih ih više ni pozivao. Uveo im individualne mjeru doživotnog karantina, uz nenajavljene kontrole od strane pripadnika MUP-a.

Koja bahatost i bezobrazluk. Zaista nevjerojatno. :-x :-x :-x
Sa druge strane, čovjek ima pravo tražiti za sebe najbolji llijek

Prije bi trebalo biti ljut na one koji nisu sposobni kupiti 10 miliona doza Pfizera.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#6965 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by the_stick »

JohnnyS wrote: 15/05/2021 13:26
Sefket007 wrote: 15/05/2021 11:41 Imam jednu drugaricu radi u drzavnim institucijama i svake druge sedmice radi od kuce, a to ti u prevodu znaci ne radi nikako jer eto ona meni kaze da su se oni dogovorili na poslu da oni koji rade u kancelariji pokrivaju posao onih koji su u online rezimu i svima dobro...

Znaci svaki mjesec ima 15 dana godisnjeg odmora, i njoj je korona nesto najbolje sto de desilo...

Takvi ljudi ce biti za dozivotne restrikcije, mjere i izolacije. Dobijaju platu, ne rade nista hodaju kuda zele i sve im je super.

Ima li boljeg pokazatelja da je bar duplo više uhljeba nego što je potrebno
Kako sam se neki dan iznervirao ispred poste. Kaze ne radi subotom plus radnim danima skraceno radno vrijeme kao mjera protiv covid19. Pa majku im njihovu. Kakva je to mjera? Umjesto da rade duze da se ne bi guzve stvarale, oni skratili radno vrijeme. Garant princip kao ovaj iznad - svima prepolovili radno vrijeme, a puna plata ide li ide.
Hakiz
Posts: 39933
Joined: 30/07/2015 20:01

#6966 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hakiz »

the_stick wrote: 15/05/2021 21:10
JohnnyS wrote: 15/05/2021 13:26
Sefket007 wrote: 15/05/2021 11:41 Imam jednu drugaricu radi u drzavnim institucijama i svake druge sedmice radi od kuce, a to ti u prevodu znaci ne radi nikako jer eto ona meni kaze da su se oni dogovorili na poslu da oni koji rade u kancelariji pokrivaju posao onih koji su u online rezimu i svima dobro...

Znaci svaki mjesec ima 15 dana godisnjeg odmora, i njoj je korona nesto najbolje sto de desilo...

Takvi ljudi ce biti za dozivotne restrikcije, mjere i izolacije. Dobijaju platu, ne rade nista hodaju kuda zele i sve im je super.

Ima li boljeg pokazatelja da je bar duplo više uhljeba nego što je potrebno
Kako sam se neki dan iznervirao ispred poste. Kaze ne radi subotom plus radnim danima skraceno radno vrijeme kao mjera protiv covid19. Pa majku im njihovu. Kakva je to mjera? Umjesto da rade duze da se ne bi guzve stvarale, oni skratili radno vrijeme. Garant princip kao ovaj iznad - svima prepolovili radno vrijeme, a puna plata ide li ide.
E, to bi trebalo pitati one koji određuju ponašanje kompanija na teritoriji na kojoj su vlast. Pošte, banke...
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#6967 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by irac300 »

Evo Vučko opet najavio vakcinisanje susjeda. Registrovao sam se jos prije mjesec dana, valjda dobijem poziv za Bg. Iskreno, iako sam čitao komentare da može i bez najave, ne kreće mi se naslijepo.
Naslovnica
Posts: 27663
Joined: 20/03/2013 15:38

#6968 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

akcija007 wrote: 15/05/2021 20:51 Ja sam cuo da od 1000 dnevno pozvanih samo se 600-700 odazove na poziv. Znam osobu od 76 godina koja je prijavljena i dobila je 2 puta poziv prvi za Astra Zeneca drugi za kinesku i svaki put ode gore pita koja je vakcina i kada mu kazu koja je. Odbije. Jer ceka Pfizera.
Eto i tako ce ih baciti jer se svi ne odazovu . Bolje je da daju bilo kome vakcinu nego da ih bacaju jer se ovi pozvani nisu pojavili
Tako se moja mati vakcinisala.
Otisla pred kraj radnog vremena, bez poziva.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#6969 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by the_stick »

Naslovnica wrote: 15/05/2021 22:07
akcija007 wrote: 15/05/2021 20:51 Ja sam cuo da od 1000 dnevno pozvanih samo se 600-700 odazove na poziv. Znam osobu od 76 godina koja je prijavljena i dobila je 2 puta poziv prvi za Astra Zeneca drugi za kinesku i svaki put ode gore pita koja je vakcina i kada mu kazu koja je. Odbije. Jer ceka Pfizera.
Eto i tako ce ih baciti jer se svi ne odazovu . Bolje je da daju bilo kome vakcinu nego da ih bacaju jer se ovi pozvani nisu pojavili
Tako se moja mati vakcinisala.
Otisla pred kraj radnog vremena, bez poziva.
Ne ide to bacanje bas tako... ako pozovu 1000, a dodje 600, ne znaci da se baci 400. Jedna bocica ima 5 doza. Koliko ce na kraju dana baciti zavisi od toga kako racionaliziraju vakcinaciju krajem dana. Logicno bi bilo da krajem dana, kada se smanji guzva, vakcinaciju vrse u 1-2 boxa, kako ne bi dosli u situaciju da u 20 boxova imaju tek nacete bocice u kojima ima po 4 doze... ne znam kako rade, ali pretpostavljam da su pametni ljudi zaduzeni za taj proces...
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#6970 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Kada policijski sat/ograničeno kretanje može trajati pola godine, zašto ne bi moglo i skraćeno radno vrijeme isti period?
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#6971 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by mistek »

Od ljudi koji rade na vakcinaciji u Zetri:
Ljudi koji dođu pred kraj radnog vremena mogu biti vakcinisani, ali sve je stvar sreće. U biti, ostane otvorenih doza i onda to moraju nekome dati, pa daju tim koji se zadese gore. Zapravo, pojedinci znaju za to, odu 2-3 puta i u ta 2-3 puta nalete jednom za vakcinaciju.

Druga stvar, ti brojevi nisu uopšte veliki, radi se o maksimalno 10-20 vakcina svaki dan.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#6972 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Iker C »

Uvazena profesorica Izetbegovic ima diskrecionu ocjenu da na kraju dana odabere pedesetak ljudi koji ce primiti vakcinu. Obicno uvazena profesorica dostavi spisak tih ljudi oko 15 sati. U petak je vakcinisan uvazeni zastupnik Zahiragic, njegov brat uvazeni vijecnik, njegova sestra , te njihove hanume.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20493
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#6973 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bullet Tooth Tony »

Sta se desilo sa aplikacijom ( stranicom) za prijavu za vakcinaciju ?
kormax
Posts: 230
Joined: 25/04/2010 16:54

#6974 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by kormax »

Bullet Tooth Tony wrote: 16/05/2021 21:52 Sta se desilo sa aplikacijom ( stranicom) za prijavu za vakcinaciju ?

https://evakcina-registracija.ezoblak.ba/
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6975 Re: Korona u Kantonu Sarajevo POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

Je li ovo u Sarajevu opet povecan broj hospitalizacija ili opet statistika ne valja??? Gledajuci zadnja 3 dana, izgleda da jeste...
Locked